کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

چرا نمک بر زخم قربانیان سیل اخیر می پاشید؟!

کدخبر:۱۳۹۲۱پنجشنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۹:۵۴۹۰۹۱ بازدید

پایان تعطیلات عید فطر، برای بسیاری از مردم ایران، تلخ و مرگبار بود. سیل و توفان، ناگهان از راه رسید، ساختمان ها را ویران کرد، جاده ها را شست و ...

پایان تعطیلات عید فطر، برای بسیاری از مردم ایران، تلخ و مرگبار بود. سیل و توفان، ناگهان از راه رسید، ساختمان ها را ویران کرد، جاده ها را شست و برد، خودروها را بلعید و بسیاری را کشت و مجروح کرد و بی خانمان ساخت.

مردم از آمدن سیل و توفان خبر دار نبودند. درست مانند آن بود که این کشور ، سازمان عریض و طویلی به نام "هواشناسی" نداشت. بحران نیز به حال خود رها شد تا آن که همان گونه که آمده بود، برود و مسؤولان "ستاد بحران" نیروهایی را برای جمع آوری خودورهای له شده و جسدهای قربانیان اعزام کنند!

به گزارش عصر ایران، وقتی جاده چالوس را سیل برد و مسافران را به کشتن داد، جاده را یک طرفه کرده بودند و نیروهای امدادی مجبور شدند با حمایت و پیشقراولی پلیس، بر عکس جریان خودروها حرکت کنند تا به محل حادثه برسند و وقتی نوشدارو را رساندند که سهراب مرده بود. این یعنی بی تدبیری محض که در یکی از پرتردد ترین جاده های ایران، ایستگاه های امدادی به حدی کم است که مجبور می شوند از سمت تهران نیرو بفرستند و البته بر می خوردند به ترافیک ماشین هایی که از روبرو می آیند!

برخی سازمان ها و نهادها در کشور، بودجه می گیرند که به طور روزانه به مردم سرویس دهی کنند، مانند وزارت نیرو که اگر لحظه ای کار نکند، کشور دچار مشکل آب و برق می شود. اما برخی دستگاه ها 12 ماه سال بودجه می گیرند و کار شاقی ندارند تا در فقط لحظات حساس که کشور بدان ها نیاز دارد وارد عمل شوند، مانند سازمان هواشناسی که مأموریت اصلی و حیاتی اش پیش بینی وقایع مهم آب و هوایی ، مانند توفان و سیل است تا مردم غافلگیر نشوند و نمیرند. 

ستاد بحران نیز همین طور است و تنها در مواقعی که بحرانی بروز می کند ، باید کارایی اش را نشان دهد. هلال احمر نیز همین گونه است و انتظار می رود هنگام بحران خودی نشان دهد.

با این حال، در ماجرای سیل و توفان اخیر، دستگاه های مرتبط، عملکرد بسیار شرم آوری را از خود بروز دادند. 

سازمان هواشناسی که گویا وظیفه خود را برگزاری شوهای تلویزیونی می داند، عمده تمرکز خود را بر روی این گذاشته است که با گرافیک های جذاب رایانه ای، درباره توده های پر فشار و کم فشار و وضعیت ابری و کمی تا قمستی ابری سخن بگوید، درباره توفان و سیلی که در راه بود ، لام تا کام حرف نزد تا مردم بی خبر از همه جا، کشته شوند و آقایان خم به ابرو نیاورند.

اگر وظیفه هواشناسی همین است، بهتر است آن را تعطیل کنند و به جایش به سایت های هواشناسی بین المللی رجوع کنند که بسیار دقیق تر از این ها ، اطلاعات هواشناسی را عرضه می کنند.

طنز تلخ ماجرا این است که سازمان هواشناسی، "بعد از توفان" هشدار عمومی داد که توفان خواهد آمد که نیامد! 

12 خرداد سال گذشته هم که توفان تهران 5 کشته داد، هواشناسی پیش بینی نکرده بود و باز هم "بعد از توفان" هشدار عمومی داد که توفان خواهد آمد که نیامد!

معلوم نیست این سازمان عریض و طویل، چه می کند و مردم و شعور و جان مردم را چه حساب کرده است؟

جالب اینجاست که مدعی اند فقط به مراکز مربوطه اعلام هشدار کرده بودند، گو این که آمدن سیل و توفان، امری محرمانه و امنیتی است که نباید عموم مردم را در جریان بگذارند که اگر چنین کرده بودند، مردم به کنار رودخانه ها نمی رفتند یا در برنامه سفرشان تغییر ایجاد می کردند تا بعد از گذر سیل و توفان راهی جاده شوند.

ستاد بحران نیز که گویا خود درگیر بحرانی در مدیریت اش هست، نتوانست این بحران را مدیریت کند و مردم به حال خود رها شدند.
تأمل برانگیز است که رئیس ستاد بحران در برنامه زنده تلویزیونی بدون هیچ شرمساری می گوید که "همه دستگاه های مربوطه کارشان را به خوبی انجام دادند!" و این در حالی است  که در همان برنامه، یکی از گرفتار شدگان در سیل گفت که تا 8 ساعت، کسی به دادشان نرسید! 

جای تأسف است که خودروهای ستاد بحران که باید در این مواقع ، وارد عمل شوند و به کمک آسیب دیدگان بروند، در اختیار استاندار و فرماندار قرار گرفته اند و رئیس ستاد بحران می گوید که آنها چون رئیس هستند می توانند این خودروها را در اختیار داشته باشند! معلوم نیست این خودروها برای امدادرسانی هستند یا برای سواری دادن به آقایان رؤسا؟!

اورژانس نیز که برنامه تلویزیونی گفت و گوی ویژه خبری سیما، متهم شد که پد هلی کوپتر (که باید هلی کوپتر از آنجا برخیزد و بنشیند) را به عنوان پارکینگ اجاره داده بود! قرار شد رئیس ستاد بحران این موضوع را پیگیری کند که اگر صحت داشته باشد باید تأسف خورد به حال اورژانسی که به جای آماده باش دائمی برای مقابله با پیامدهای حوادث، پد هلی کوپتر اجازه می دهد تا برای چندمین بار ثابت شود که در این کشور دستگاه ها به جای انجام وظایف ذاتی خود وارد کسب و کار و درآمدزایی شده اند! و البته بعد از تأسف باید با مدیران این سازمان برخورد کرد که چنین بی مبالاتی بزرگی را مرتکب شده اند.

تأسف آور است که در پی حادثه ای که به اذعان رئیس ستاد بحران، حادثه ای کوچک بود، این همه آشفتگی و سردرگمی به وجود آمده است و مشخص است که اگر حادثه ای بزرگ تر پیش آید، چه مصیبت هایی رقم می خورد.

سیل و توفان آمد، مردم قربانی شدند، مسؤولان توجیه کردند و بر زخم مردم نمک ریختند و حتی یک عذرخواهی خشک و خالی هم نکردند ولو آن که دستکم 15 نفر به دلیل بی لیاقتی شان جان خود را به دردناک ترین وضع ممکن از دست دادند.

این یک ماجرای تکراری است و اگر حوادث قبلی و ادبیات مسوولان را در آن حوادث مرور کنیم ، همین حرف ها و توجیهات را خواهیم شنید و این طور که پیش می رود ، قرار است این سناریو تا همیشه تکرار شود و در این میان آنچه اهمیتی ندارد، جان و مال مردمی است که اینک نیک می دانند نه سازمان هواشناسی شان کارآمد است، نه ستاد مدیریت بحران و نه اورژانس شان شان و این یعنی "خودِ فاجعه" ، بدتر از هر سیل و توفان!
 

ويرانی‌های سيل چالوس :
 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

meisam: 1394/5/117:08:52،
422
21
کافی بود این اتفاق توی یه کشور عربی بیفته تا بلافاصله چادر جمع اوری کمکهای مردمی برچا کنند
بی نام: 1394/5/118:42:26،
353
11
فقط خدا میدونه چنتا هموطن رو تو این حادثه از دست دادیم مسولان که همش دروغ به خورد ملت میدن
سبحان: 1394/5/118:54:14،
237
13
آقایان مسئول شرمتان باد......
سیل و توفان آمد، مردم قربانی شدند، مسؤولان توجیه کردند و بر زخم مردم نمک ریختند و حتی یک عذرخواهی خشک و خالی هم نکردند ولو آن که دستکم 15 نفر به دلیل بی لیاقتی شان جان خود را به دردناک ترین وضع ممکن از دست دادند.
نفت: 1394/5/119:33:27،
129
20
--هلال احمر که بودجه های هنگفتش که از جیب مردم برداشت میشه صرف پاداش و مسافرت و اردوی پرسنل جان بر کفش میشه!!و در چنین مواقعی فقط چندتا عکس که صحنه حادثه و لباس با آرم هلال احمر توش باشه کافیه واسشون!!!!
--اورژانس 115 از تامین ابتدایی ترین امکانات و تجهیزات حتی برای پرسنل خودش عاجزه چه برسه به رسیدگی به مردم و تمام کار هلال احمر رو هم داره انجام میده با این وجود.البته نقش 2/3 پرسنل دیپلمش بماند
-- ستاد بحران هم که وصف حالش در متن ذکر شد.
(مردم خودتون به هم کمک کنید و رحم کنید)
ادی: 1394/5/120:20:44،
35
288
باباجون سیل تو آمریکا و کانادا و استرالیا هم میاد و کلی کشته میده!
چه ربطی به مسئولین بدبخت داره؟؟
جالبه که پارسال سر گرد و غبار اهوازم این مسئولین بی نوا رو مقصر میدونستن!!!
کوروش کبیر: 1394/5/121:42:54،
95
25
زنهار به کسانی که در حق مردم چنین جفایی کردند. همین آمریکا که صب تا شب شعار مرگ مرگ بهش میدن همیشه خدا گرفتار سیل و طوفان و ... اما شد یکبار یکی از این مسائل برای ملت به اسطلاح کافرشون پیش بیاد. بترسین از روزی که خدا از شما روی برگرداند.

فارغ از هر زنده باد و مرده باد سر به راه مملکت باید نهاد.
متاثر: 1394/5/122:28:47،
57
19
من اگر بجای خانواده قربانیان بودم اگر دستگاه قضایی مقصرین را مجازات نکرد خودم شخصا تک تکشان را میبردم جاییکه عرب هم انجا بترسد نی بزند
نیما: 1394/5/122:41:07،
49
25
من به شخصه از آقای روحانی بابت دعوا کردن اداره هواشناسی تشکر می کنم

کل واکنش روئیس جمهور به این مسئله 30 ثانیه در یک جلسه غیر مرتبط بود

واقعا خسته نباشی کلید
بی خیال: 1394/5/123:27:46،
55
11
سازمانهای الکی وپر جمعیت تو این کشور زیادند که کارشان بلعیدن بوجه وخندیدن به بد بختی مردمه اگر این اتفاق در یمن رخ میداد دو روز عزای عمومی صدا وسیما یک ماه برنامه برایشان می ساخت وتمام مسئولین را زیر سوال میبردن


شرم اوره
میثم: 1394/5/213:12:40،
37
23
دقت کردید هرچی بلا و بدبختیه سر بیچاره ها میاد ؟ تو عکس ها اگه تونستین یه ماشین بی ام و یا بنز پیدا کنید . همش پراید و سمند و پژو
اشی: 1394/5/216:11:21،
30
19
چرا صدا سیما لال شده هیچ حرفی از این حادثه نمیزنه .چرا حمایت نمیکنه.حداقل برای کمکهای مردمی اعلام کنه که اقلا چندتا کشور خارجی دلسوز بیان کمک کنن از داخلیها که بخاری در نمیاد.انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده.
Ali: 1394/5/219:55:49،
21
21

میثم جان

اون لندکروز رو که با خاک انداز نمیشه جمعش کرد رو ندیدی

فقط از رینگش میشه شناخت

Ali: 1394/5/219:58:40،
18
20

طرف صحبتم با میثم که فارسی اسمش رو تایپ کرده

با meisam که فینگلیش تایپ کرده موافقم

ب: 1394/5/117:12:06،
168
16
بقول مرحوم های...
هر کس به طریقی دل ما می شکند
تو کره کشتی غرق شد پدر همشونو دروردن اینجا اصلا براشون مهم نیست
یروزی همین بلا سر خودشون میاد اما الهی اونروز چوب بره تو ...
مجید: 1394/5/119:34:32،
77
28
نفری که منفی داده مطمینم رییس ستاد بحرانه. رییس اورژانس و هلال احمرم میام منفی میدن حتما
روح اله: 1394/5/117:13:48،
84
18
جهان سومی دیگه هیچ کاریشم نمیشه کرد
ارمان: 1394/5/122:03:36،
42
23
جهان سی ام هم نیستیم
تنها چیزی ک واسه اینا مهم نیست جان و مال مردمه
ایکس: 1394/5/219:19:41،
21
19
خجالت هم نمیکشن...مجری داره میگه ادم کشته دادیم اونوقت همینطوری میخنده میگه همه تلاششون رو کردن...نمیدونم میفهمن یا نه،ولی پولی که گرفتن برای اینه که وظیفه شون رو درست انجام بدن،نه اینکه فقط انجام بدن!اون پولی که درقبال درست انجام نشدن پرداخت میشه باید بدونن حلال نیست...
علی: 1394/5/117:16:20،
276
28
اگه رضاخان بود چها نفرو دار میزد فلک میکرد بقیه حساب کار دستشون میومد
ناشناس: 1394/5/202:26:01،
91
20
خدایش بیامرزد ایران دیگر هیچ وقت چنین ابرمردی را به تاریخش نخواهد دید
koorosh: 1394/5/117:19:37،
80
14
متاسفم.
جلال: 1394/5/117:20:48،
82
56
دوستان چرا اینقدر توقعتان بالاست؟ یعنی واقعا انتظار داشتین که امداد و هلال احمر و ستاد بحران و ... مثل کشورهای اروپایی عمل کنن؟؟!!
این دم و دستگاههایی که هر روز با مسایل سر و کار دارن کارشونو درست انجام نمیدن. اونوقت شما انتطار دارید که هواشناسی و مثلا هلال احمر و ... یهو فعال باشن اونهم در مورد خطراتی که اتفاقی سالی ماهی اتفاق می افتند؟
بعدش هم یجوری میگین میسیولین انگار مسیولین این کشور از کره ماه اومدن و ربطی به مردم ما ندارن. بابا همین مردم گروهیشون شدن مسوول. هرکدوم از شما حداقل یه اقوام دور یا نزدیک دارید که مسول یه جاییه. غر نزنیم.
اون خونه هایی که خراب میشدن همونایی اند که با زور و پارتی مجوز ساخت گرفتن و به خاطر کنار جاده بودن کلی پول مسافر میگرفتن. حالا اگه یکی گیر میداد که چرا میسازید بهش میگفتن سنگ جلو پا انداز و ...
دوستان. همه این ضعفها قبوله.اما یجوری نگیم انگار ما خوبیم
محمود: 1394/5/117:22:25،
131
16
مگر در ایران مسئولین باید جوابگو باشند؟!!!!!!
MJK: 1394/5/117:27:13،
73
17
باید از قدرت مادر طبیعت ترسید
انقدر به طبیعت آسیب نرسونیم
اشی مشی: 1394/5/202:09:15،
41
17
این طبیعت رو خدا افریده از خدا بترسید و کمتر مال مردم بخورید
جینگ جانگ جون: 1394/5/117:27:52،
56
23
ایمنی 7 ستاره خودرو های داخلی
Peyman: 1394/5/119:09:19،
73
19
سيل و توفان پيكان و مازراتي سرش نمي شه جناب دلال
کشکول طلایی: 1394/5/117:28:09،
62
10
این مطالب و عکسها حادثه نیست بلکه جنایت است و عوامل اجرایی وهواشناسی خواسته یا ناخواسته مرتکب بزرگترین جنایت شدند و هیچ اظهار تاسفی نمیتواند جبران کند.چرا باید در کشوراسلامی برای جان و مال مردم ارزش قایل نمیشوید؟؟ چرا...چرا....چرا..؟؟؟؟؟؟؟ ولی کو گوش شنوا
حسن تاج : 1394/5/121:11:55،
30
26
خب عزیز من رایت میگه دیگه!!!! اصلا پژوهه نصف شده اخه یه سیل با این درجه باعث دو نصف شدن ماشین میشه یا مثلا اون پرایده ورق گالوانیزه شده اینجاس که باید به ایمنی این خودرو ها افتخار کرد
فراهانی: 1394/5/117:28:56،
65
12
همه ارگانهای دولتی وضعشون هینه ازاون بالا تا پایین.
میثم: 1394/5/117:30:59،
69
12
الله اکبر . دستگاه پرس نمیتونه همچین کاری با این ماشینا بکنه . وای وای
یکی: 1394/5/119:15:51،
48
27
بترس از قهر خدا چرا که اگه اراده کنه در عرض فقط چند ثانیه زمین و زمان رو به هم می دوزه و انسان بیچاره ترین و ناتوان ترین موجود در برابر قهر طبیعت است ، اما در عین حال پر مدعا و سرکش ترین موجودات.
آیا به نظر شما ، با این وجود ، قیامت حق نیست؟
نیما: 1394/5/122:46:13،
33
23
هزار برابر بیشتر بترس از بی کفایتی مسئولین تا از قهر خدا
یکی: 1394/5/309:12:10،
25
17
بله نیما خان، مصداق خود رو به خواب زدن و در خواب واقعی بودن.
مسئولین خودشون رو بخواب زدند که بیدار کردنشون آب به غربال پیمودنه ( کاری عبث و بیهوده).
من+: 1394/5/117:32:13،
72
7
آقا من یه برنامه هواشناسی خارجی دارم تو گوشیم. اونقدر دقیقه که اولا
اسم کوچکترین و دورافتاده ترین روستاها توش هست
دوما خیلی خیلی دقیق پیش بینی میکنه.
اونقدر دقیق و جزیی که اطرافیانم رو به تعجب وا داشته. منتها من موندم مردم رو چه حسابی به برنامه هواشناسی تلویزیون که کلی و مبهم پیش بینی میکنه گوش میدن.
البته من مطمِینم اینها دسترسی به پیشرفته ترین دستگاها برای پیش بینی ها دارن. یادمه یه مقام درجه یک (میدونید کی رو میگم دیگه) اومده بود استان یزد. دقیقا 1 ساعت قبل از شروع باریدن برف هواپیمای ایشون فرودگاهو ترک کرد. تازه بعضی ها گفتن این پا قدم ایشونه و ...
خلاصه بی خیال. ما اصولا تو این کشور قاچاقی زنده ایم. پس بروید خدا را به خاطر زنده ماندن شکر کنید!!
ناصر : 1394/5/117:32:49،
76
11
متاسفم برای برخی سران دروغگو!طوفان شدید و وحشتناک اوکاهما توی امریکا اومد و هر روز و شب اخبار ایران از بی عرضگی دولت و سازمانهای آمریکا گزارش می کرد ولی این فاجعه برای هموطنای عزیزمون در حد خبر کوتاه و بدون بررسی مقصر و عوامل و سازمانهای اهمال گر پخش شد. این عکسها نشون میده که متاسفانه خیلی بیشتر از تعدادی که برادرا اعلام کردند هموطنامون رو از دست دادیم. یعنی نمیشد که هشدار داد و حاشیه رودخانه رو برای مسافرین منع کرد و هزاران کار دیگه
رضا: 1394/5/117:36:24،
36
34
خدا میدونه، ولی چرا جایی که بیشتر مردم برای تعطیلات رفتن اینجوری شد؟
اگر تو بلاد کفر بود، زود میگفتن کفر پروردگار نتیجش اینه.
این سیل نتیجه چه عملی بود؟
یه بار تو جاده شمال بودم، راننده های مست تو جاده کم نبودن.
مردم سالاری: 1394/5/117:37:40،
46
8
اگه 1000 نفرم کشته میشدند این آقایون عمرا صندلی راحتی و پشت میز نشینی راحت رها کنند بالاتری هام که فعلا با ی ماجرای هسته ای خودشون مشغول کردند این قضایا براشون فعلا در اولویت نیست
سدید: 1394/5/117:39:56،
21
12
دوستان میدونند دقیقا کجای جاده چالوس سیل اومده؟
مسعود: 1394/5/117:41:05،
28
8
سازمان هواشناسی تو کل تابستون ک هوا صافه تو کشورمون حتما خوابش برده بود و خبر نداش همچین طوفانی در راه باشه !
مهندس: 1394/5/117:41:12،
37
10
بیچاره مردم ایران .....
بختیار: 1394/5/117:44:58،
37
9
بیشتر از این که جایی یا کشور دشمن ما باشه ما خودمون با خودمون دشمنی داریم و جای تاسفه
نادر: 1394/5/117:48:33،
23
48
گرم شدن گرمای زمین باعث چنین بی نظمی در طبیعت میشود
vahid: 1394/5/117:54:47،
51
11
همینه دیگه سازمان هواشناسی تو آمریکا طوفان رو یکی دو ماه زودتر اعلام میکنه ولی تو اینجا تا روز طوفان و سیل کسی نمیدونه چه خبر قراره بشه
بعد رییس هواشناسی به دروغ میگه ما اعلام کرده بودیم
آخه می خوام بدونم چی رو اعلام کرده بودید
بایستی مثل چین رییس هواشناسی مقصر اصلی بشه و از کار برای مادام العمر منفصل خدمت کنن
رحم به این افراد دو رو نباید کرد
خدا ازشون نگذره
سجاد: 1394/5/117:56:29،
38
14
نترسین این طبیعیه!!!
چون می دونند مردم بیشتر تو این راه شادی و خوشی می کنند، عوض اینکه جاده شمال را درست کنند، میرند جاده های دیگه که مهم نیستند گشترش می دهند، این همه جاده می سازند، همیشه هم هدعاشونه که بهترین جاده سازند، اما کسی نیست بگه چرا جادتو آب می بره
محسن هستم: 1394/5/117:56:43،
53
11
یعنی همه چیزمون به همه چیمون میاد(جهان پنجم برازنده مون هست واقعا)
---------------------------------------------------------------------------------------
اورژانس نیز که دربرنامه تلویزیونی گفت و گوی ویژه خبری سیما، متهم شد که پد هلی کوپتر (محلی که باید هلی کوپتر از آنجا برخیزد و بنشیند) را به عنوان پارکینگ اجاره داده بود!!!
-----------------------------------------------------------------------------
گزارش هواشناسی:صاف تا کمی ابری دربرخی مناطق بارش پراکنده واحتمال ابگرفتگی معابر ومه رقیق صبحگاهی
اقا هواشناسی رو گل بگیرید ازسایت جهانی هواشناسی حوادث روپیش بینی کنید بهتره(سازمان جهانی 10روز قبل هشدارداده بوده!!!)
-------------------------------------------------------------------------
خداکشته شدگان رو بیامرزه ومسئولینم حتما جاشون بهشته!!!
حامد: 1394/5/117:57:15،
42
27
ظاهرا نویسنده مقاله خیلی داغ کرده چی شده رگ گردنتون باد کرده زمان سیل گلستان و طوفان های خاک اهواز و زلزله بوشهر و اذربایجان کجا بودی داداش .خدا بیامرزتشون اتفاق تلخی بود حالا این اتفاق واسه پایتخت نشینان عزیز رخ داده واسه ما شدی شاهنامه خون ... اگه گریه کنی واسه همه گریه کن در غیر اینصورت زبان به کام بگیر
بی نام: 1394/5/412:13:20،
24
17
اون موقع سایت ایران جیب وجود نداشت
دردناک: 1394/5/117:57:25،
26
13
نمی دانم چه بگویم ما ایرانی ها چه شدیم و یا که با ما چه کرده اند اگر دنیا آخر دنیا خبر برسد یک یک نفر جان خود را از دست داده است چنان مسئولین خودشان را متاسف نشان می دهند که گویا فرزند خود را از دست داده اند اما در کشور خودمان چنین حوادثی رخ می دهد حتی خیلی ها از آن موضوع اطلاعی ندارند فقط می توانم بگویم (( ما را زدرون خویش غافل کردند | فهمیدن عشق را چه مشکل کردند | هیچ کس به فکر ماهی ها نیست | سهراب بیا که آب را گل کردند
repsol: 1394/5/117:58:39،
26
17
ای خدا...بنده خدا تقصیرشون چی بودددد؟؟؟؟؟
واقعا آدم دلش بدرد میاد...
R: 1394/5/118:01:17،
42
12
چند سال پیش کف اقیانوس تو مکزیک نفت نشتی میکرد و داشت کل اب رو الوده میکرد چند کشور متحد شده بودن ولی سخت بود ترمیمش.جالب اینجاس اقایون گفته بودن که ما این کارو انجام میدیم .اخه شما تو هوا شناسی موندین تو راضی نگه داشتن ملت موندی تورم و نمیتونی محار کنی دریاچه هات خشک شدن رفتن پی کارشون میخوای تو مکزیک کف اقیانوس جوشکاری کنی؟! چی درسته تو این اشغال دونی همه شدن دزد دلال مومن
بهروز: 1394/5/118:05:00،
24
12
حالم بد شد
مجتبی: 1394/5/118:06:07،
27
13
واقعا تاسف باره
س.ص.: 1394/5/118:10:33،
36
15
بسیار تحلیل زیبایی بود.
واقعا ستاد بحران و ایمنی در کشور ما بچه بازی شده و آنها باور ندارند که اگر 99درصد ایام بیکار هستند، واقعا نباید دست روی دست بگذارند بلکه باید برای 1درصد زمان های حادثه خود را آماده کنند.

برای خودم متاسفم که برای جانم در این کشور، ارزشی قائل نیستند...اما انرژی هسته ای را مهم می دانند.
پوشاندن: 1394/5/118:11:03،
51
9
بله دقیقا همینطور است؛ یک روز بعد از طوفان ، مدام هشدار می دادند که استانهای تهران - البرز - قزوین و ... منتظر طوفان شدید همراه با باران باشند که البته حتی فردای آن روز اصلا نسیمی هم نوزید!
بدون شک این اولین سهل انگاری و بی توجهی به اینگونه مسائل غیرمترقبه نیست. همین یکی دو سال پیش بود که در تهران طبقه ای از ساختمان آتش گرفت و یک زن از پنجره خود را بیرون پرتاب کرد آنقدر کوتاهی و سهل انگاری کردند که در نهایت هم گویا جرثیقل ماشین آتش نشانی بالا نرفت و زن بیچاره از پنجره به پایین سقوط و کرد و جان سپرد.
و می دانید چه چیز قضیه باعث حیرت آدمی می شود؟
چند وقت قبل از آن حادثه ، یکی از مسئولان آتش نشانی تهران مدعی شده بود، امکانات و به روز بودن ما از نظر آمادگی ، با امکانات سآزمان آتش نشانی آلمان برابری می کند و بلکه در مواردی از آنها نیز جلوتر هستیم!
شرم آور است شوهای هواشناسی و ادا و اطفار آنها
وحید: 1394/5/118:12:05،
48
7
وقتی تو یکی از این کشورهای اروپایی یا آمریکا طوفان میاد همین رادیو تلویزیون ما ۲۴ساعته از بی لیاقتی مدیران اون کشورها میگه،با توجه به این که طوفانهای اونا کجا و طوفانهای ما کجا.
محمد: 1394/5/211:18:58،
29
16
داداش برا امریکاییها بلاست ولی برا خودمون حکمته..
حمید: 1394/5/118:13:24،
72
11
فقط مردم مظلوم یمن فلسطین سوریه عراق لبنان از گرسنگی نمیرند
سوادکوهی: 1394/5/118:16:07،
45
7
خداوند ازشون نگذره چیزی که براشون مهم نیست جون ادماست
چیزی که براشون مهمه حقوق و مزایاشونه
جهان سومی: 1394/5/118:22:54،
42
8
آفرین، واقعن در کشور عقب مانده و بدبختی هستیم.
پاسخ به عبدالله انصاری : 1394/5/118:31:31،
94
13
پاسخ به عبدالله انصاری

این نظران گهربارت را بذار فقط برای اخبار خودرویی. این همه اونجاها منفی بهت میدن بس نیست؟ شوخی اونم تو همچین خبری که مردم مال وجون و عزیزشون خودشونو ازدست دادند؟ دوست داشتی به سر خودت میومد؟
سعییییید: 1394/5/118:34:03،
32
11
اینبارو گل گفتی ایران جیب.فقط بی کفایتی مدیران و زیر دستان باعث مرگ هموطنامون شدن همین
حمید: 1394/5/119:07:00،
33
10
برای رفع این مشکل و نارضایتی از ادارات باید بیان بیرون و اعترا ض کنید نه برای توافق هسته ای بیاد بیرون شادی کنید !!!!!!!
بابا : 1394/5/119:13:22،
15
38
همیشه علاج واقعه بعد از وقوع دوروز است دیگه رفت تا اتفاق دیگه اقای روحانی انگار شق القمر کرده این همه باج دادیم به غربی ها کمه برو عمو فکر مردم بیچاره باش خودت جات گرم فکر نمیکنی مردم بیچاره کردی با این تورم
محمد: 1394/5/119:17:48،
44
12
وقتی یکی از مدیران هلال احمر به گفته همسرش توی ماه رمضون صبح میرفته کارت میزده برمیگشته خونه و بعدازظهر میرفته کارت میزده
ماشین هلال احمر هم 24 ساعت زیر پاش
مردم نباید توقع امدادرسانی درست داشته باشن
(این شخص همسایه رو به روی ماست)
پوشاندن: 1394/5/119:43:45،
43
18
حتماً روزه هم میگرفته!!
پدرام: 1394/5/119:41:58،
45
17
امروز تو آرایشگاه بودم آرایشگره میگفت حقمونه که سیل میاد از بین میبرتمون! حالا دلیلش خیلی جالب و مضحک بود!!: میگه میریم با آمریکا دست میدیم نتیجش میشه این! کاملا هم جدی میگفت:)))))
ملت بوق!
حامد: 1394/5/120:40:39،
18
41
باتوجه به این که در تمام استانها بارندگی داشتیم که تو این موقع از سال سابقه همچین بارندگی نداشتیم به احتمال زیاد این بارندگی نتیجه بار ور کردن ابرها بوده که صداشو در نمیارن
ماهان: 1394/5/120:47:43،
33
16
هواشناسی ایران واقعا بی عرضه هست از روی نقشه سایتای خارجی هم نمیتونن هوا رو پیشبینی کنند!
مردم ایران هم که فقط دنبال یه تعطیلی میگرند برند شمال اینم نتیجش !
شروین: 1394/5/122:28:04،
26
13
این سیل و آن طوفان ... شدت چندانی نسبت به وقایعی که در آمریکا به دفعات میفته نداشتند ...
اما ... در آمریکا تلفات بسیار کمتر اتفاق میفته ...
و نکته اینکه صدا و سیما همون تلفات کم رو تو بوغ کرنا میکنه ... و نمیگه طوفان 120 کیلومتری بوده و عابر پیاده رو برداشته و کشته
اینجا یه سیل زپرتی میاد همه چیز از هم وا میره، چون همه چیز رو اصول بوده
صدا و سیما تا اونجا که میتونه ماله میکشه ...
مملکت باحال: 1394/5/122:28:33،
33
16
اینکه خیلی فراتر از چیزی بود که تو تلویزیون بوق ایران پخش کردن
گل بگیرن در هواشناسی و هلال اخمق و صدا وسیما و ... و...و...
عزیز: 1394/5/122:48:24،
29
18
خدایا شکرت میکنم که تهران رادرآمریکا قرار ندادی چون اگر اینجایه طوفان مثل کاترینا بیاد باید خونه های مردم رو از بیابونهای گرمسارجمع کنن مخصوصا جنوب شهررو به طورکل باد میبره گرمسار-جاداره بعدازیه دقیقه سکوت وچند قطره اشک خدارو شاکرباشیم به خاطر این لطفی که به ماشده
zafari: 1394/5/122:50:29،
26
20
با سلام،مقصر اصلی هواشناسی،اگه هواشناسی دو ساعت قبلش یه پیش بینی می کرد ،اصلا نیازی به ستاد بحران،هلال احمر نبود ،پارسال دقیقا این جور اتفاقی تو تهران افتاد ،باید رییس هواشناسی و مسیولین بالای هواشناسی رو به اشد مجازات برسونند،مگه جان هموطنان ما مسخره بازی...
محمد: 1394/5/122:52:51،
32
15
البته هواشناسی صد در صد مقصره اما توی این کشور کی و کجا سر جاش قرار داره شما یک ارگان یا نهاد و سازمان رو نشون بدین که کارش رو درست انجام بده . کلا سیستم سفله پروری باعث شده نالایق ترین افراد مهم ترین پست ها رو بگیرن و نباید انتظار داشته باشیم چیزی بهتر از این دستمون بیاد .
a: 1394/5/201:27:29،
33
18
مسولین بی لیاقتی خود را ثابت کردند
احمدی نژاد چیکار کرد!؟: 1394/5/202:05:57،
24
15
موقعی که دو سال پیش نردبان متشین اتش نشانی باز نشد اقایون دولت و رو زنامه هاشون گفتن قالیباف باید استعفا بده اما الان همه لال شدن رییس سازمان هواشناسی و رییس هلال احمر و رییس ستاد مدیریت بحران باید استعفا بدن همه روزنامه ها و سایت ها لال شدن
انگار نه انگار صدها نفر کشته شدن
نکنه احمدی نژاد مقصره!
رضا: 1394/5/202:19:07،
28
21
یه چیزی میگم باور کنید من مطمینم که اخبار طی چند روز آینده یه خبر از حوادث طبیعی که بیشترش هم سیل هستش نشون میده و آمار کشته هاشونو هم بزرگنمایی میکنه احتمال زیاد هم از بلایای طبیعی آمریکا نشون میده و میخواد ثابت کنه که خیلی از جاهای دنیا پیش میاد و یه امر طبیعیه حالا ببینید راس میگم یا نه
مهران: 1394/5/208:42:21،
26
19
همه ی مشکلات کشور ما فقط از سیستم نفر سالاری است تا این سیستم هست هیچ مشکلی از کشور حل نمی شه و روز به روز بدتر هم می شه.
خواجه ماجد: 1394/5/209:51:04،
21
12
مسئولان ما که عرضه مدیریت بحران همچین حوادثی رو ندارند پس چرا اينقدر ادعا برای قدرت های جهانی می کنند. وا... من موندم
hamid: 1394/5/211:45:22،
20
18
این مشکلات برمی گرده به زیر ساخت های کشور . جاده های ما همان جاده های 50 سال پیش اند ونه تنها جاده جدیدی ساخته نشده در این مسیرها حتی دیوار های حایل نگهبان وشانه خاکی مناسب احداث نگردیده.یک طرفه کردن جاده ها .زوج وفرد کردن مسیر فقط مسکنی است بر این درد.وسالانه هم وطنان بسیاری در این مسیر جان خود رو از دست می دهند.البته از بی کفایتی در بخش های دیگر نیز نباید گذشت.
س: 1394/5/211:50:29،
31
13
یک کلام ختم کلام کشور ما فقط بلده هر چی پول مال ملت هس را به خورد خارجی ها بده مثل یمن فلسطین و....در صورتی که مردم خودش از گشنگی دارن میمیرن بعد توقع دارید به این کارا رسیدگی کنن
محمد: 1394/5/214:38:23،
27
12
آقا یه نکته که هیچ کس بهش اشاره نکرد:
یادتونه یکی دو هفته پیش خبر فروش مزایده ای هامر های دولتی به قیمت پایه یک و خرده ای میلیارد بود؟
اون هامر ها اهدایی به ستادهای بحران کشورهای در پیتی بود درست برای استفاده در همچین مواقعی! که با تدبیر دوستان ظاهرا استفاده های مهمتری ازشون میشه
علي م: 1394/5/215:19:10،
16
18
با طلب آمرزش براي جان باختگان ، وقتي که با سيلي نه چندان بزرگ ده ها هموطن ما جان خودشان رااز دست ميدهند ، در صورت وقوع زلزله در شهر پر جمعيت تهران چند ميليون نفر جان خود را از دست خواهند داد ، آيا در اينصورت نيز مسيولين ستاد مديريت بحران در مرخصي خواهند بود ، آيا در آنروز چادرهاي جمع آوري کمک در کشورهاي عراق ، سوريه ، فلسطين ، افغانستان ، ونزويلا ،يمن و... بر پا خواهد شد ؟ آيا...
خدا بخش: 1394/5/219:46:17،
19
13
هوا شناسئ به خاطر پارازيت كه مئ اندازند نمئ تواند دورست پيشبينئ كند
ه
وحید ر: 1394/5/419:53:35،
16
16
وقتی نمایندگان منتخب! در مجلس بودجه سازمان تبلیغات اسلامی رو چند هزار میلیارد و بودجه سازمانی مثل حفاظت محیط زیست رو ۱۸۰ میلیارد مصوب میکنند، نباید انتظاری بیش از این از آنها داشت
طیرا ابابیل: 1394/5/420:51:14،
20
13
مقامات دولتی دریک جا جمع گردند وبگویند خوردیم خوردیم تموم شد باقیشو هم سیلاب برد

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار