کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

قرار نيست كالاهای خارجی به كشور سرازير شود

کدخبر:۱۳۸۸۲چهارشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۲:۱۴۲۵۷۳ بازدید

سخنگوی دولت حجم ذخاير بانك مركزی كشور را بالغ بر 100 تا 115 ميليارد دلار اعلام كرد و گفت: بخش ديگری از منابع بانك مركزی ارزی است كه ...

سخنگوی دولت حجم ذخاير بانك مركزی كشور را بالغ بر 100 تا 115 ميليارد دلار اعلام كرد و گفت: بخش ديگری از منابع بانك مركزی ارزی است كه تبديل به ريال نشده است، چون اين منابع ارزي قابل ورود به كشور نبوده و همانطور كه رئيس كل بانك مركزي هم قبلاً اعلام كرده حجم آن بيش از 23 ميليارد دلار دلار است. وي همچنين اين گمانه را كه ايران مقصد واردات كالاهاي خارجي خواهد شد، رد كرد. 

اخيراً پس از انجام توافقات هسته‌اي، بحث‌هاي فراواني درخصوص ميزان دارايي بلوكه شده ايران انجام و اعداد ضد و نقيضي نيز در اين خصوص اعلام شده است، اما روز گذشته محمد باقر نوبخت در جمع خبرنگاران ارقام صحيح دارايي‌هاي بانك مركزي را اعلام كرد. نوبخت افزود: منابع مربوط به بانك مركزي دو بخش است كه يكي از اين بخش‌ها ذخاير ارزي بانك مركزي محسوب مي‌شود. 

وي گفت: وقتي نفت فروخته مي‌شود بانك مركزي به ازاي هر دلار معادل 2 هزار و 850 تومان نرخ تبديل را به خزانه دولت واريز مي‌كند، ارزي را كه در اختيار بانك مركزي جزو ذخاير است و پول آن وارد اقتصاد كشور شده نمي‌توان دوباره فروخت. سخنگوي دولت با اشاره به اينكه بخش ديگري از منابع ارزي كشور به بانك مركزي ارتباط ندارد و مربوط به دولت است، گفت: اين منابع ارزي هم حدود 6 تا 7 ميليارد دلار حاصل از فروش نفت است كه دلارش به حساب بانك مركزي و دولت نيامده و دولت امكان دسترسي به اين منابع را نداشته است. نوبخت خاطرنشان كرد: بخش ديگري از منابع نيز مربوط به بانك مركزي و دولت نيست بلكه مربوط به صندوق توسعه ملي است و منابع آن زير نظر هيئت امنا براي اجراي طرح‌هاي بخش خصوصي به صورت وام اعطا مي‌شود و آمار آن نيز در بانك مركزي گنجانده نشده است. سخنگوي دولت گفت: بانك‌ها و شركت‌هاي دولتي هم منابعي ارزي در خارج دارند كه نمي‌توانستند اين منابع را وارد كشور كنند و اين منابع نيز در صورتحساب بانك مركزي نيست. وي افزود: مجموعه آنچه گفته شد دارايي‌هاي كشور تلقي مي‌شود كه شامل ذخاير بانك مركزي و ساير منابع دارايي در كشور است. 

سخنگوي دولت با اشاره به اينكه 12 ميليارد دلار نيز بعد از توافق ژنو به صورت اقساط ماهانه وارد اقتصاد كشور شد، گفت: بخشي از منابع ارزي كشور در خارج نيز به صورت طلا وارد شد. وي افزود: بخشي از منابع نيز با مكانيسم دور زدن تحريم‌ها انجام شد كه نبايد براي تشريح جزئيات آن اصرار كرد و بايد بدانيم كه كشور در شرايط تحريم اداره شده است و تلاش شد كارها تا جايي كه امكان دارد پيش برود. 


منابع ارزي براي واردات كالاها هزينه نمي‌شود

سخنگوي دولت با اشاره به منابع ارزي كشور گفت: اگر واردات داشته باشيم اين واردات صرفاً براي تأمين مواد اوليه و تبديل آن به ارزش افزوده انجام خواهد شد و براي واردات كالاهاي ساخته شده نخواهد بود. سخنگوي دولت در ادامه نشست خبري با اشاره به سفر هيئت عاليرتبه اقتصادي آلمان به ايران گفت: اين سفر با هدف جذب سرمايه‌‌گذاري خارجي و افزايش صادرات كشور انجام شد. محمدباقر نوبخت با رد گمانه زني‌ها درباره ورود كالاهاي خارجي به ايران گفت: به زودي هيئت‌هاي خارجي ديگري به كشورمان سفر خواهند كرد اما هدف از اين سفرها جذب سرمايه‌‌گذاري در كشور است. 

وي افزود: اگر قرار باشد واردات داشته باشيم اين واردات صرفاً براي تأمين مواد اوليه و تبديل آن به ارزش افزوده انجام خواهد شد و براي واردات كالاهاي ساخته شده نخواهد بود. نوبخت گفت: در برنامه ششم توسعه نيز پيش‌بيني شده است صادرات نفت و ميعانات گازي دو برابر افزايش خواهد يافت. وي افزود: با پيش‌بيني بانك جهاني و صندوق پول كه قيمت نفت را رو به افزايش و تا حدود 74 دلار برآورد كرده‌اند، ميزان درآمد نفتي كشور مي‌تواند به 100 ميليارد دلار افزايش يابد. سخنگوي دولت با اشاره به تجربه درآمد 120 ميليارد دلار نقدي كشور در سه سال قبل گفت: رشد اقتصادي با درآمدهاي نفتي و اقتصاد دولتي محقق نمي‌شود بلكه بايد بسترسازي براي سرمايه‌‌گذاري داخلي و خارجي و توسعه اقتصادي انجام شود. نوبخت افزود: تفكرات تيمي كه برنامه ششم توسعه را تدوين مي‌كند از اين جنس است. سخنگوي دولت گفت: اگر رضايت مردم به قيمت واردات كالاهاي خارجي و كنترل قيمت و تورم باشد، تأكيد مي‌كنم كه دولت دنبال چنين كاري نيست. وي تصريح كرد: دولت با افزايش عرضه ناشي از توليد داخل تورم را مهار مي‌كند و اطمينان مي‌دهم اين كار را انجام خواهيم داد. 


مجوز افزايش قيمت كالاهاي اساسي را صادر نكرده‌ايم 

سخنگوي دولت در پاسخ به سؤال خبرنگاري كه گفت وزير صنعت اعلام كرده دولت مجوز افزايش 6 درصدي كالاهاي اساسي را صادر كرده است، افزود: از اظهار نظر وزير صنعت بي‌اطلاعم اما اعلام مي‌كنم دولت مجوز افزايش 6 درصدي قيمت كالاهاي اساسي را صادر نكرده است. 

نوبخت در ادامه نشست خبري با بيان اينكه سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور مشغول چند كار بزرگ است، گفت: ستاد تدوين بودجه سال 95 در اين سازمان فعال شده است، همچنين در اين سازمان برنامه ششم توسعه با توجه به آزاد شدن برخي منابع و ظرفيت‌هاي كشور در حال تهيه است. نوبخت گفت: همچنين با توجه به اينكه هنوز دولت در مضيقه مالي قرار دارد، اين سازمان در باره چگونگي تخصيص بهينه اعتبارات جاري و عمراني و مديريت اين محدوديت‌ها در حال تلاش است. وي افزود: كارشناسان ما در حال بررسي دو قانون مهم مديريت خدمات كشوري و برنامه بودجه هستند. خبرنگاري درباره استخدام جديد در دولت پرسيد كه نوبخت پاسخ داد: چگونگي استخدام و جذب نيرو در قانون مديريت خدمات كشوري آمده است و براي نمونه در مشاغل غيرحاكميتي به ازاي خروج هر سه نيرو، يك نفر را مي‌توان با آزمون استخدام كرد. 


رشد 8 درصدي با سرمايه‌‌گذاري داخلي و خارجي 

سخنگوي دولت در ادامه با تأكيد بر اينكه اگر منابع حاصل از فروش نفت وارد اقتصاد كشور شود تازه به شرايط اقتصادي قبل از تحريم‌ها برگشته ايم، گفت: با اين شرايط تنها در حالي مي‌توان به رشد 8 درصدي اقتصادي رسيد كه منابع قابل توجه از طريق سرمايه گذاري‌هاي داخلي و خارجي وارد كشور شود. محمدباقر نوبخت با اشاره به اينكه در فضاي تحريمي هيچ كس حاضر به هدايت نقدينگي بخش خصوصي در سرمايه‌‌گذاري داخل كشور نمي‌شود بلكه ترجيح مي‌دهد نقدينگي خود را به سمت ساير بازارهاي دارايي ببرد، گفت: در اين شرايط به عنوان مثال نقدينگي به سمت بازار ارز خواهد رفت كه ممكن است بازدهي بيشتري داشته باشد. سخنگوي دولت تصريح كرد: با برطرف شدن تحريم ها، اقتصاد كشور شفاف و همراه با ثبات نسبي خواهد شد و اگر سرمايه گذاران احساس كنند سرمايه آنها در توليد بازدهي بيشتري دارد، منابع خود را به اين سمت هدايت خواهند كرد. وي با تأكيد بر اهميت توجه به سرمايه‌‌گذاري خارجي در كشور براي افزايش توليد ناخالص و اشتغال گفت: سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور مصمم است منابع ارزي را كه از محل سرمايه گذاري‌هاي داخلي و خارجي يا از محل آزاد شدن منابع بلوكه شده وارد كشور مي‌شود به جاي اعتبارات هزينه‌اي و جاري به سمت افزايش سرمايه‌‌گذاري در كشور ببرد. نوبخت افزود: اگر اين منابع به سمت اعتبارات هزينه‌اي و جاري برود، بلعيده خواهد شد. 

اختصاص  1100 ميليارد تومان براي احياي درياچه اروميه

سخنگوي دولت گفت: در آخرين جلسه هيئت وزيران هزار و 100 ميليارد تومان براي اجراي طرح‌هاي احياي درياچه اروميه اختصاص يافت. محمدباقر نوبخت در نشست هفتگي خبري افزود: كارگروه ويژه احياي درياچه اروميه هزار و‌900 ميليارد تومان براي اجراي 88 طرح در سال 94 درخواست كرد كه 800 ميليارد تومان آن از محل رديف‌هاي بودجه سال 94 تأمين شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حمید: 1394/4/3111:40:10،
56
13
با این همه ذخیره ارزی هی بگید پول نداریم یارانه ها باید قطع بشه.شماها دیگه چی چی هستید؟؟؟؟ وااااااای
مردم بیچاره: 1394/4/3112:45:15،
58
12
کلا برای ما ملت قرار نیست اتفاقی بیفته یه مقدار پول بلوکه شدست که اونم بخشیش اختلاص میشه بخشیش هم سهم لبنان و سوریه و بحرین یمن و وووووو .....
...: 1394/4/3113:32:33،
32
9
کلاهای چینی وارد می شه ، چون کالای وطنیه
فرد: 1394/4/3114:15:10،
31
23
دوستو اشناهاتون وقتی قاچاق وارد میکنند نمایندگی میخواهیم چیکار
13460: 1394/4/3111:40:28،
58
27
ای بابا بس چیکار کنیم کالای بی کیفیت ایرانی مصرف کنیم؟
بیر نفر: 1394/4/3111:42:47،
56
13
از سال 88 کار گروه ویژه برای احیای دریاچه ارومیه در حال تحقیق هستن و هنوز هیچ کاری نکردن ، فقط بلدن حرف بزنن و از عمل هیچ نشونه ای نیست
Ramin: 1394/4/3111:55:35،
57
6
قرار هم نیست جنس بی کیفیت ایرانی رو به زور تحمیل ما کنید.روغن پالم خوروندید پارازیت انداختن میوه و سبزی هورمونی تو شکممون کردین.اشغال 6 ملیونی رو 22 ملیون کردید بس نییییییییست؟؟؟؟؟؟؟؟ 100 ساله حمایت میکنین از کالای ایرانی و هیچی ندیدیم والا ما تا الان جز تقلب .ول کنید دیگه اقا ما نمیخوایم دلسوزی شما رو برید برا بچه های خودتون دلسوزی کنید
من: 1394/4/3111:55:52،
45
26
من گفتم و میگم ایشون و سیف و وزیر صنعت موانع اصلی کاهش قیمت ها و حامی اصلی سرمایه دارن ظالم هستند
رضا: 1394/4/3112:13:20،
48
11
100 درصد موافقم
به زور باید اشغال وطنی بخریم


.اما ما نمی خریم تمام
علی S: 1394/4/3111:58:47،
21
22
آره اگه پول وارداتو به تولید تزریق کنن خب خیلی بهتره . نه اینکه واردات نکنن صرفه جویی کنن تا انباشته بشه بعد یکی بیاد بزنه تو گوشش
جواد: 1394/4/3112:02:45،
15
8
100تا 115 میلیارد یعنی 15 در صد اختلاف .. من سوالس ندارم
امین: 1394/4/3112:16:12،
27
20
هر چی به سرمون بیاد تقصیر نجابت خودمونه که هیچی نمیگیم همشم شعارشون اینه مردمه نجیبی داریم حالم دیگه داره به هم میخوره
جکی: 1394/4/3112:43:36،
25
5
پس میگفتن بالای صد میلیارد دلار بلوک شده دیشب کردش ۲۷میلیار د تا برسه ایران میشه ۷میلیارد
خسرو: 1394/4/3113:18:52،
42
8
البته منظور ایشون از کالاهای خارجی کالاهایی است که اروپایی و آمریکایی هستند و چون ما استانی از چین هستیم کالاهای وطن عزیزمان چین شامل سخن ایشان نمی شود !!!!
فضول باشی: 1394/4/3113:39:21،
13
6
جناب سخن گو درست میفرمایند نباید کالای خارجی واردکشورشودچون آقازاده های عزیزسودچندمیلیاردی گیرشان نمیاد وچوب لای چرخ میزارند
ومردم هم باید بابنجل چینی ووطنی بسازندوبسوزندواین عین دومکراسیست!
واماسئوالی داشتم آیادلارهاییکه بانک مرکزی زحمت فروششان رامیکشد ومعادل ریالی آن 2850 تومان بحساب خزانه واریزمیکند به چه کسی میفروشد که معادل ریالی را واریزمیکند؟
مسعود: 1394/4/3113:41:34،
33
7
لااقل دارو به کشور سرازیر کنید. داروهای ضد استرس و یا مرگ آور
Yass: 1394/4/3114:03:15،
20
8
من فقط یه چیزو میدونم
مردم ما ملت ایران به هیچ وجه روی آرامش رو نمیبینن تا این دزدا هستن. پس خودتونو با توافق و .. گول نزنيد . باور کنید اگه ما تو رفاه باشیم اون خانه فساد و توابعش دیگه نمیتونن حکومت کنند. اگه خود اوباما هم بیاد پرزیدنت ما بشه تو این ساختار حکومت فاسد میشه. مشکل ما ریشه این درخت هستش. حالا شما هیچ برید شاخ و برگ رو حرس کنید
معمار: 1394/4/3114:28:38،
24
33
در آغاز هفته آینده دلار به زیر 3000 تومان سقوط می کنند
موجی از ارزانی کالا ها پبش رو است
فقط چند روز دیگه باید صبر کرد
چرا ؟
چون دلار های بلوکه شده ایران آزاد شدن
ذخیره ارزی بانک مرکزی بالا رفته
مقدار زیادی شمش طلا وارد شده که پشتوانه پول ملی است
سرمایه های اروپا وارد کشور میشود اشتغال و کار در انتظار جوانان و شرکت های ایرانی است
انشا ا...
رضا: 1394/4/3119:46:12،
10
22
اقا ججوری این خوابهای خوب می بینی بکو ما هم ببینیم
امین : 1394/4/3114:36:52،
18
7
من هر موقع قیافه این یارو رو میبینم بهم انرژی منفی میده
فرید: 1394/4/3118:35:36،
25
6
سخنگوی دولت ، مارک کت و شلوارت چیه؟
ارش: 1394/4/3119:41:57،
10
23
من يادمه اين دولت ميگفت احمدي نژاد خزانه خالي از ارز و كلي بدهي تحويل ما داده ،،، با وجود تحريم نفت و بانك و كاهش قيمت نفت اين ١١٥ ميليارد كجا بود؟؟ برام جاي سواله؟؟؟
intelligentsias@gmail.com: 1394/4/3120:24:03،
24
6
اگر ارز انقدر مهمه و ارزشمند که نباید نون بشه و مردم بخورن پس چرا باید واسه لبنان و سوریه و یمن و ... باید نون بشه ؟مردم باید حساب کتاب اینچیزا رو مطالبه کنن چون پول مردم. مردم نامحرم نیستن که.عینه همه دنیا دولت باید شفاف باشه
غرب زده: 1394/4/3123:37:35،
8
18
کالا از غرب وارد کنید بجای چین و اجازه ورود از چین ندهید
سديد: 1394/5/100:42:34،
23
8
فكر كنم پولها رو مستقيم ميفرستند اونطرف واسه ملت ها شريف يمن . سوريه وعراق
نیما: 1394/5/103:57:52،
7
24
سخنگوی دولت گفت: که اگر رضایت مردم به قیمت واردات کالای خارجی و کنترل قیمت و تورم باشد تاکید میکنم که دولت دنبال چنین کاری نیست !
اینجانب هم عرض می کنم که اگر رضایت دولت بر این باشد که مردم یک عمر کالای بنجل و گرون و بی کیفیت داخلی مصرف کنند و در انتخابات بعدی بازم شماها رو برای دور دوم انتخاب کنند تاکید می کنم که نظر مردم چنین نیست!
آخه در کشور ما علاوه بر رانت در واردات یه چیزی هم داریم به اسم رانت در تولید! رانت در تولید عبارت است از تولید کنندگانی که محصولاتشان به شدت بی کیفیت و بنجل است و با قیمت گزافی هم به ملت می ندازن و هیچ ملت دیگری در دنیا حاضر نیست یه سنت هم واسه اشغال هاشون پول بدن در دولت اعمال نفوذ کرده و با جلوگیری از واردات و بالا بردن نرخ گمرک و دلار موجبات بی چارگی مصرف کننده رو فراهم می کنند!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما