کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

افکار عمومی منتظر معجزه در قیمت خودروی داخلی نباشد!

کدخبر:۱۳۸۵۹سه شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۴:۲۴۷۹۸۶ بازدید

«منتظر کاهش قیمت خودرو هستیم.» این شاید بیشترین جمله‌ای باشد که مردم در روزهای اخیر و پس از به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای ...

«منتظر کاهش قیمت خودرو هستیم.» این شاید بیشترین جمله‌ای باشد که مردم در روزهای اخیر و پس از به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای می‌گویند. اثر برداشته شدن تحریم‌ها، توقع کاهش قیمت خودرو را برای افکار عمومی ایجاد کرده، توقعی که با توجه به فاکتورهایی که قیمت تمام شده خودروهای داخلی را تعیین می‌کند، دور از دسترس به نظر می‌رسد.

کاهش یا افزایش محصولات صنعتی، دارای مولفه‌هایی نظیر تورم، حقوق و دستمزد و نرخ ارز است، همین مولفه‌ها است که می‌تواند هزینه تمام شده یک محصول را بالا و پایین ببرد. اما در اثر تحریم‌های صورت گرفته علیه ایران در طول سال‌های گذشته، موانعی سر راه تولیدکنندگان داخلی به وجود آمده که در بالا رفتن هزینه تمام شده آنها تاثیر بسزایی داشته است، موانع به وجود آمده در نقل و انتقال پول و سخت‌تر شدن دسترسی به مواد اولیه از جمله همین مشکلات هستند. حالا صنعت ایران در انتظار برداشته شدن تحریم‌ها، برای تسهیل فعالیت و توسعه خود است، اما پرسش اینجاست که آیا برداشته شدن تحریم‌ها موجب کاهش قیمت خودرو به‌عنوان یکی از کالاهای پر اهمیت در جامعه ایرانی می‌شود؟

وزیر صنعت : قیمت خودروی داخلی کاهش نمی‌یابد
 

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کاهش قیمت خودروی داخلی تا زمانی که تورم اندک وجود دارد، امکان‌پذیر نیست و نباید انتظار کاهش قیمت را داشت.

محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه کلنگ‌زنی منطقه ویژه اقتصادی نمین، اظهار کرد: ‌افزایش یا کاهش قیمت خودرو دست ما نیست بلکه تعیین قیمت در بازار مصرف انجام می‌شود و تا زمانی که در کشور تورم وجود دارد، امکان کاهش قیمت خودرو وجود ندارد.

وی تصریح کرد: ما فقط تلاش می‌کنیم تا از افزایش قیمت خودرو جلوگیری کرده و با افزایش تولید داخلی توانمان را در این عرصه بالا ببریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروهای داخلی مطابق با شرایط داخل کشور قیمت‌گذاری شده و ما امیدواریم با ورود شرکت‌های خارجی و سرمایه‌گذاری آنها در این حوزه بتوان کار جدی و اساسی را در این زمینه انجام داد.

نعمت‌زاده در پاسخ به سؤالی در مورد توافق هسته‌ای و احتمال برداشته شدن تحریم‌ها از صنعت خودرو افزود: توسعه صنعت خودرو به عنوان یکی از اولویت‌های کشور است به طوریکه تولیدکنندگان ما در سخت‌ترین شرایط تحریم نیز سعی داشتند تا تولید کیفی را انجام دهند.

وی با یادآوری اینکه ما بعد از تحریم‌ها امکان حضور سرمایه‌گذاران خارجی را در بخش صنعت خودرو با انگیزه صادرات به دیگر کشورها فراهم می‌کنیم، بیان کرد: ما از شرکت‌های خارجی صنعت خودرو دعوت می‌کنیم تا با سرمایه‌گذاری کلان در صنعت خودروی ایران زمینه صادرات آن را به کشورهای دیگر با برند مشهور فراهم آورند.

نعمت‌زاده اضافه کرد: در زمینه قطعه‌سازی نیز بعد از مذاکرات اخیر و توافق هسته‌ای ما در حال رایزنی با قطعه‌سازان سایر کشورها هستیم تا زمینه تولید قطعات مرغوب و با کیفیت و صادرات آن فراهم آید.

سیر نزولی در قیمت خودرو رخ نخواهد داد

ساسان قربانی، عضو شورای سیاست‌گذاری خودرو، در گفت و گو با فرصت امروز در پاسخ به این پرسش اظهار می‌کند: ‌«درباره یک محصول صنعتی که قیمت تمام شده آن تابع فرمول‌های ریاضی است باید یک تحلیل کارشناسی برای کاهش قیمت وجود داشته باشد. قیمت تمام شده یک محصول عبارت است از مواد اولیه، حقوق و دستمزد، سربار (حمل‌و‌نقل، برق، آب، گاز...)، ماشین‌آلات و تجهیزات. آیا حقوق و دستمزد، قیمت مواد اولیه، مالیات، قیمت حامل‌های انرژی، میزان تورم و مواردی از این قبیل که در قیمت تمام شده خودرو تاثیر گذارند، کاهش پیدا خواهد کرد؟ با وجود تورم در کشورمان چگونه توقع داریم که قیمت‌ها کاهش پیدا کند؟»

عبدالله بابایی، معاون پیشین فروش ایران خودرو و کارشناس صنعت خودرو، در این زمینه به «فرصت امروز» می‌گوید: «کاهش قیمت خودرو، انتظاری کاملا بعید است. مگر هزینه تمام شده خودروسازان کاهش پیدا کرده که انتظار کاهش قیمت خودرو وجود دارد؟ فقط در یک صورت امکان کاهش قیمت خودرو وجود دارد که نرخ ارز کاهش پیدا کند. در این صورت به دلیل اینکه حدود 70‌درصد از هزینه‌ها مختص مواد اولیه است، می‌توان شاهد کاهش هزینه و در پی آن کاهش قیمت خودرو بود.»

همچنیـــن محمــدرضا نجفی‌منش، کارشناس صنعت خودرو، با اعتقاد به اینکه چنین توقعی کاملا بیجا است، تصریح می‌کند: «کاهش قیمت بر اثر کاهش قیمت ارز و تورم رخ می‌دهد، بنابراین تا زمانی‌که تورم و نرخ ارز تغییر محسوسی نکند، داشتن چنین توقعی کاملا بی‌مورد است.» او در گفت‌و‌گو با «فرصت‌امروز» می‌افزاید: «این توقع را عده‌ای برای مردم ایجاد می‌کنند تا پس از اینکه قیمت‌ها کاهش نیافت بگویند، این مذاکرات هیچ دستاوردی نداشته است.»

احتمال افزایش قیمت خودرو در مرداد ماه

افکار عمومی در انتظاری به سر می‌برد که حداقل تا پایان امسال حتی درصد اندکی از آن نیز محقق نخواهد شد. اما این توقع موجب شده که تقاضا برای خرید در بازار خودرو به تعویق بیفتد، با توجه به اینکه به تعویق افتادن تقاضا یکی از دلایل مهم رکودی است که این روزها سایه خود را بر سر تولید گسترانیده، این سوال مطرح است که آیا صنعت خودرو که در چند ماه اخیر رشد خوبی داشته، در اثر این عقب گرد تقاضا با چالشی که دیگر صنایع درگیر آن هستند، مواجه می‌شود؟ بابایی در پاسخ به این پرسش، تصریح می‌کند: «قطعا قیمت خودرو کاهش نمی‌یابد، بنابراین بهتر است کسانی که می‌خواهند، خودرو خریداری کنند، این کار را انجام دهند. البته به اعتقاد من تقاضا در بازار خودرو به تعویق نیفتاده و سیر عادی خود را طی می‌کند.»

نجفی‌منش در این زمینه معتقد است: «خوشبختانه مردم ما هوشمند هستند و وقتی ببینند که در مدت زمان کوتاهی تغییر صورت نگرفته، به خرید اقدام می‌کنند. ضمن اینکه افزایش قیمت خودرو در دست بررسی است و به احتمال زیاد در مرداد ماه، قیمت خودروهای داخلی افزایش پیدا خواهد کرد.» 

محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرده که قیمت خودروهای داخلی کاهش نخواهد یافت. نکته دیگر این است که تورم در بودجه سال 1394، 15 تا 18‌درصد و نرخ ارز مبادله 2850 تومان در نظر گرفته شده و همچنین نهاده دستمزد نیز 17‌درصد افزایش داشته است. همه این موارد نشان می‌دهد که اگر افزایش قیمتی در بازار خودرو صورت نگیرد قطعا کاهش قیمتی در کار نخواهد بود. همه شواهد نشان می‌دهد، انتظار برای کاهش قیمت خودرو، دارای تحلیلی قابل اتکا نیست. در بهترین حالت پس از اجرایی شدن اقدام جامع مشترک آثار برداشته‌‌شدن این توافق را در سه ماهه آخر سال‌جاری شاهد خواهیم بود، بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که فقط تاثیر روانی بتواند روی همه مولفه‌های اقتصادی تاثیرگذار باشد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بردیا: 1394/4/3018:58:32،
419
24
شما هم منتظر راه افتادن بازار نباشید.....رکود همه کارخانه ها را نابود میکند....رکود از جنگ بدتره
رضا: 1394/4/3021:27:03،
302
21
دوره خودرو های 30 سال پیش گذشته

.
.
بزودی خودرو سوز ها تسلیم خواسته مردم میشن
آرش: 1394/4/3021:30:42،
243
14
انتظار دارید ملت نسل پشت نسل 405 و پارس بخرن و هر سال گرونتر از پارسال و بی کیفیت تر؟؟؟؟ واقعا دلتون خوشه!! ما که یا خارجی میخریم یا اصلا ماشین نمیخریم!
مهدی: 1394/4/3022:06:46،
179
13
اگه خودروسازان و وزارت صنعت و شورا کوتاه نمی آیند به زودی منتظر ورشکستگی خودروسازانی که خون ملت را در شیشه کرده اند هستیم . خودروسازانی که با ایجاد رانت و انحصار مردم را مجبور به خرید خودروهای بی کیفیت با قیمت های نجومی کرده اند .
پراید سوار: 1394/4/3022:09:30،
146
12
یه پراید دارم مدل 86 سالی با لاستیکا 1 تومن خرج داره واسم بیمه هم البته داره 6 و نیم خریدمش تا زمانی که جا داشته باشه تعمیر میکنم سوارش میشم مگه چشه وقتی نیاز های مهمترو توش موندم مثل مسکن و خوردو خوراک. حالا هی بره بالا از دسترس خیلیا میره بیرون و در نتیجه بدون مشتری میشه.بهتره بیارین پایین اگه میخایین رو پا بمونین نه بالا.
هادی: 1394/4/3022:31:10،
108
11
نعمت زاده و قربانی لطفا حاشیه پراکنی نکنین...
مثل این که اصلا در جریان نیستین جیب مردم خالیه ...
حالا هر چه قدر دوست دارین از این خبرا بدین ...
وقتی مردم دستشون پول نیس خبری از رونق نیسسس...
حالا بشینین با این حرفای ... حاشیه پراکنی بکنین(گوش ملت از این حرفا پره ...ماشالله تو دولت قبلی عادت کرده بودیم قبل هر اقدامی که انجام میدادین حاشیه هاشو میشنیدیم بعد گرونی رو میدیدم...)((البته بگمااا ضررشو خودتون دیدین بازارو راکت کردین رفت)
امتحانش مجانیه... شما قیمتو نیار پایین ببین با این وضع تورم بازار رونق پیدا میکنه یا راکت تر میشه)
استاد جایزه بگیر: 1394/4/3022:49:31،
51
51
یه تحلیل بسیار ساده
یعنی واقعا بعد از 37 سال هنو نفهمیدین ، چیزی که گرون شد ،دیگه ارزون نمیشه
منم که حافظه بسیار ضعیفی دارم
خب چیزی که عوض داره گله نداره
قضاوت با خودتون
علي : 1394/4/3023:00:52،
78
15
اصلا لازم نيست اين بزرگواران خودشونا خسته كنن ممكنه قيمت كارخونه نياد پايين وقتي قيمت بازار افت كنه اينا چيكار مي تونن بكنن. قيمت پژو ٤٠٥ tu5 از ٣٢ دوماه پيش فعلا ٢٩ ميليون و هشتصد شده تو همه نمايشگاهها ٢ تا ٣ تاش چيده شده هيچكيم نگاهشون نميكنه. ممنون مردم تحريمشون كنيد تا بيچاره بشن .
هادی: 1394/4/3023:12:41،
38
15
ببخشید استاد جایزه بگیر میتونی جمله پایینو معنی کنی یا اصلا نستون قد نمیده...
27 تیر ماه سال 1367 پس از امضای قطعنامه 598 شورای امنیت سازمان ملل متحد نرخ دلار از 148 تومان به زیر 50 تومان رسید،
عجب: 1394/4/3023:13:12،
30
24
من که باورم شد و کاملا قانع شدم

از همین حالا شروع می کنم خودور داخلی خریدن
ولی از شوخی گذشته دو هفته دیگر همه میخرند
تا ابد که صبر نمی کنه مصرف کننده
خوش خیالاتی ها منفی میدن
اصولگرایان مثبت!!!!!!!
ای دلم میخواد در سایپا و.....تخته بشه!!!!!!
مرید: 1394/4/3100:09:19،
49
11
مسولان خودروساز
چرا موقعی که دلار گرون میشد ماشینتون روز به روز قیمتشو میبردین بالا و طاقچه بالا میگذاشتین
حالا که داره ارزون میشه و نهایت میدونید زیر3000تومن نمیاد
ولی با این اوضاع بازم میگین ارزونی در کار نیست

فقط گرونی در کاره
حال نمیده بهتون ارزون کنید
هان
اخر باید کاسه کوزتون رو جمع کنید
خود دانیدددددددددددددددددددددد
مردم عاقلن
محمد: 1394/4/3100:15:52،
50
13
دوستان گوله خبرهایی مبنی بر اینکه قیمت پایین نمیاد و بالا تر هم میره رو نخورید.اینا با این خبرا میخوان آشغالهای توی انباراشونو بفروشن وگرنه هم طلا میاد پایین هم دلار میاد پایین هم ماشین خارجی که سگش به این اشغالا شرف داره.فقط چن ماه صبر کنید من خودم دو سال صبر کردم به خدا این چن ماهم به جایی بر نمیخوره اگه هممون صبر کنیم
جوابیه به هادی عزیز: 1394/4/3101:14:37،
14
10
جناب آقای میر هادی
شما که سنت قد میده بفرمائید دلا ر. 50 .تومانی چقدر طول کشید که شد 180. تومن???
ضمنا اگر حساب بلدی به من بگو 3200. تومن چند برابر 50 تومنه?????
شما معنی تورم و گرانی را میدانید، در کوتاه مدت زمان قطعنامه دلار برگشت مخوفي زد
البته آرزو بر جوانان عیب نیست!!!!!!
ی: 1394/4/3108:27:41،
14
8
خودشون ماشین خارجی سوار میشن ولی به ما که میرسه اشغال بی کیفیت ناامن
امیدوار : 1394/4/3108:32:10،
15
20
دوستان عزیز ، یک توصیه دوستانه خدمت همتون دارم . 1- کسانی که قصد خرید خودروی داخلی دارند سریع دست به کار شوند که الان قیمت کف بازار است و قول میدم تا چند وقت دیگه باز اختلاف بازار و کمپانی بر میگرده به حالت قبل و متضرر میشند 2- کسانی که فقط کارشناسی میکنند اگه سن و سالی دارند یه کم به گذشته رجوع کنند همه چی دستگیرتون میشه و اون جوانها هم هی نظریه بدن ببینند چی از کار در می آید
HAMID: 1394/4/3111:34:05،
10
8
از ارسال تابستون ماشن گرون نشده همین قد که گرون نمیکنن یعنی ارزون شده یعنی 10 درصد ارزون شده پس دنبال ارزونی نباشید به نفع خودمونه که دنبال ثبات قیمت باشیم امروز ارزون کنن یک ماه بعد دوبرابر گرون کنه خوبه !
مجید: 1394/4/3018:58:56،
183
11
خدا ازتون نگذره.........
مجید: 1394/4/3101:26:29،
24
7
یادش بخیر
اونروزی که پرابد وارد خانواده ما شد و پیکان رو با پراید عوض کردیم

برادر من کوچیک بود یعنی کلا بچه بود

الان برادر من بزرگ شده خودش برای خودش ماشین میخاد بخره
ولی پراید هنوز همونه
عمر ما گدشت ولی پراید ثابت موند و هر روز بی کیفیت تر شد

خدا فقظ صبر بده
چون هیچکس تو مملکت فکر مردم همین آب و حاک نیست
بابک: 1394/4/3110:04:20،
11
8
این خبرهایی که مافیای خودرو مونتاژ کنی و واردات می گویند نعل وارونه زدن است خودرو با این وضع در ایران مشتری ندارد خودروهای مونتاژ داخل با کیفیت پایینی که دارند قیمتشان خیلی زیاد است و خودروهای وارداتی به سه برابر قیمت جهانی فروخته می شوند . قدرت خرید مردم هم پایین آمده است قشر پولدار هم هر روز که خوودرو عوض نمی کند پس رکود بر ضد این مافیا ادامه دارد اکنون تحریم ها هم برداشته می شوند و بهانه ای برای این مافیا وجود ندارد بنابراین چاره ای جز کاهش قیمت ندارد.
ایرانی با عشق: 1394/4/3019:03:05،
182
13
شما دستتو از جیب ما بکش بیرون ما منتظر ارزونی نیستیم!
هم وطن: 1394/4/3108:20:39،
20
7
قضیه ۱+5 حل شد ولی قضیه خودرو حل نشد!!! همش مردم کشور عزیزمان را سر کیسه کنید ، فقط یه سوال ،،،تا کی ؟؟؟
jb: 1394/4/3019:03:33،
172
9
چرا اینقد زمینه چینی میکنین؟؟؟؟!!! دیگه تا قیمتا پایین نیاد اشغالای داخلی نمییییخخخرییییممممم
kamokobo: 1394/4/3019:03:56،
139
12
ای بابا !!! هنوز دارن سکه هایی رو که 1200 پیش فروش کردنو تحویل میدن تو بازار شدخ 860 . فک کردی بازا منتظر شورای کوفت و فلان میمونه قیمت بده ؟
قیمت ماشین 1/3 چیزیبه که الان فروش میره . همه هم میدونیم
پس بهتره تز ندن هیچ کدوم چون ضایع میشن
Hamed: 1394/4/3019:06:46،
119
10
نه مثل اینکه ملت ایران ایندفعه در نخریدن به هر دلیل درست عمل کرده.
شما هم منتظر معجزه در خرید خودرو نباشید.
مردم دنیا سر حیثیتشون جونشونو میذارن ما هم حداقل نخریم که این خودروسازا کوچکترین احترامی برای خریداراشون قایل نیستن
مینا: 1394/4/3019:07:32،
92
10
هر چی داریم بدیم خودروی عهد بوق بخریم یه دم بریم تعمیرگاه.عجب از این رو.
تورم: 1394/4/3019:07:40،
50
8
الکی مثلا ما اینجوری میخریم
آخه نباید یه پولی واسه ماشین خردن باشه ؟
آخه نباید یه درآمدی واسه پول جمع کردن باشه ؟
آخه نباید یه رونقی تو بازار باشه که درآمد باشه؟
احمد: 1394/4/3019:08:19،
61
10
سلام نه توروخداقيمتهارابياوريدپايين اي ورشكستهاي كلاه بردارخوشحالم كسي حالتان نمي پرسه مثل قبل من كه صبركردم قيمت خودرودخارجي روز به روزداره ميادپايين دوستان خريدارخودروخارجي به تحريم هاادامه ميدهيم شديدتاادب بشونددوخودروسازكلاه بردار خودروفقط خارجي نهايت دقت وظرافت وطبق اصول مهندسي ساخته ميشه نه امشب ميخوابندفردايك چيزاي به سمنداضافه كرده ميگنددناواقعاكه..................................
سسشب: 1394/4/3019:11:40،
84
11
کافی همین الان بگن دوباره تحریم شدیم همین آقا میاد دو ساعت دلیل میاره که باید گرون بشه ...
اگه برداشته شدن تحریم تاثیری در قیمت ها نداره پس همون بهتر که تو تحربم بمونیم .
خسته: 1394/4/3019:11:50،
41
31
هاهاهاهاهاهاهاهاها حالا برید تو خیابونا خوشحالی کنید
m: 1394/4/3019:16:50،
16
78
تو این بازار انحصاری و با این خودروهای بی کیفیت مردم چاره ای جز این ندارن. به قول شاعر آش کشک خالته ...
ناشناس: 1394/4/3019:16:53،
80
20
منتظرش هستیم. همین امروز جیلی 16 میلیون قیمت شاسی بلند خودش را کاهش داد.
ali: 1394/4/3021:27:08،
32
22
عزیز دل برادر
اون مدل 2014 رو هم در آگهی فروشش ببین
ابراهیم: 1394/4/3023:32:19،
11
34
داداش جان اون مدل 2014 بوود...خبر و دقیق بخون لطفا....کساییی هم که نی خوان ماشین بخرن برن بخرن الکی هم منتظره معجزه نباشید...تو ایران هرچی گرون شه دیگه ارزون نمیشه......الکی هم دلتون و خوش نکنین به اینکه تحریم کردین ارزون شد..دست خیلی ها تو کاره
ناشناس: 1394/4/3023:33:36،
19
8
فروش ویژه عید فطر با 26 میلیون تخفیف ثبت نام در نمایندگی جیلران موتور.انتخاب رنگ با مشتری.تحویل فوری.
این آگهی جیلی X7 هست دوستان یه سری به سایتش بزنن
...: 1394/4/3104:52:06،
9
7
بله 2014 بود و قیمتش نسبت به مدل 2014 اینقدر افت کرده .
به هر حال افت کرده شاید عده ای گران خریده اکد و نمی خواهند باور کنند !
میلاد: 1394/4/3019:16:57،
86
10
چطور سه سال پیش به بهانه همین تحریم ها قیمتها رو سه برابر کردید
ساسی: 1394/4/3019:18:00،
66
12
ول کنید بابا قیمت تمام شده نصف قیمت فروش هم نیست
شاکی: 1394/4/3019:18:11،
62
8
پس منتظر خرید از جانب مردم هم نباشید / به خاطر وجود تورم اندک از دید شما و هم عدم وجود همان اندک کیفیت در محصولات تولیدی کارخانجات شما/منتظر اطلا عیه های پی در پی فروش های فوری و ملتمسانه شما ها به جهت خنده هستیم
محمود: 1394/4/3023:30:39،
15
7
چرا مسئولان ایرانخودرو با تیم خودروساز آلمانی مذاکره کرده ایرانخودرو خصوصیه یاخصوصیه یا دولتی اصلا اینا چی میخوان از جون ملت شما برید محصولات خودتون مثل سمند با ظاهری زیبا بسازید آلمان و ولکس هم محصولات خودشونو تو کارشونم دخالت نکنید خواهشا انتخاب با مردم باشه شما هم 405 خودرو سال اروپا دارید که بذارید ولکس هم خودرو سال اروپا خودشو بسازه چند روز پیش خوندم مشارکت صد درصدی کره شمالی در انتخابات چرا .. مجبورن مجبور نکنه شما هم آمار فروشتون اینجوری میخواید ببرید بالا ؟
امین: 1394/4/3019:20:54،
51
7
تولیدکنندگان ما در سخت‌ترین شرایط تحریم نیز سعی داشتند تا تولید کیفی را انجام دهند...
اره تولید با کیفیتتون مخصوصا بعد شدت تحریم ها (از سال نود به بعد) هم دیدیم.
چقدر جوک تحویل ملت میدین....
alpha: 1394/4/3019:21:11،
51
9
اقایون همه جمع شدن تا به اطلاع مردم برسونن اینقدر منتظر کاهش قیمت نباشین و برین تو نمایندگیها شرع کنید بخرید ولی دیگه فکر نکنم مردم همچین بولی به این لگنها بدن . در ضمن روز به روز قیمت ماشینهای خارجی رو با 10-15 ملیون تومان کاهش قیمت و با اقساطی میفروشن دیگه چه انتظاری دارین
علی: 1394/4/3019:22:32،
54
8
دوباره یک داستان جدید برای به میدان کشیدن مردم!
افزایش قیمت؟!! پسر همین فرقوناتونم کسی نمیخره!
نمیخره که نه؛ نداره بخره!
اونوقت شما حرف افزایش قیمت میزنید؟!!
خنده داره
فرد: 1394/4/3019:24:35،
53
10
نه عزیز ما به مها جرت فکر کنیم بیشتر نتیجه میگیریم تا منتظر شیم ببینیم شما کی سر عقل میاید.
نیما: 1394/4/3019:24:42،
53
8
چطور تحریم میکردن قیمتا 2 به توان n برابر میشد حالا که تحریما رو برداشتن پایین نمیارین.اگه میخوایین قبر خودتونو بکنید قیمتا رو کاهش ندین.
مردم: 1394/4/3019:31:08،
52
10
زور اخرتونو بزنین ک داره ارزونی میاد..
البته مردم ما گول شمارو نمیخورن
اقای نعمت زاده اون دنیا پشت پل صراط میبینمیمت ..
دوستان : 1394/4/3019:33:14،
54
10
ما میدونستیم که این امامزاده ( تدبیروامید) فقط کور میکنه واز معجزه خبری نیست .
سیاوش: 1394/4/3019:35:03،
45
8
آقای نجفی منش واقعا مردمم ما خیلی هوشمند هستن که لگن های شما را به هیچ عنوان نمیخرند.
استاد: 1394/4/3019:35:53،
49
10
آیا یکی از این مثلا کارشناس ها به مدیریت، لبهره وری، کاهش هزینه های تولید، صرفه جویی، جلوگیری از ریخت و پاش وحقوق و مزایای آنچنانی، به روز سازی تکنولوژی، اجرای سیاست های درست، جلوگیری از پارتی بازی و رانت و مافیا در خودرو،و... اعتقاد دارند؟ یا فقط یه سری حرف مفت و تکراری میزنند؟
چطور برندها جهانی با حقوق کارگر بیشتر، انرژی گرانتر، مالیات بیشتر، مواد اولیه گرانتر، ماشین به روز، با کیفیت، کم مصرف، زیبا با قیمت زیر 25 میلیون تولید میکنند و میصرفه ولی شما پزو پارس 30 سال پیشواز 36 میلیون نمیصرفه؟ سو مدیریت، بیکفایتی، دزدی، بی وجدانی، بیسوادی اینا نميذاره قیمت بیاد پایین کارشناسان متخصص خودرو!!!!
بازاری: 1394/4/3019:36:21،
47
7
خودرو سازها با تمام قدرت دارند مانع ایجاد کاهش قیمت می شوند
حتی دوست ندارند واقعیت جو موجود رو بپذیرند

به هر طرفند ی متوسل شدند از اعلام صوری افزایش قیمت یک روز قبل از توافق تا تبلیغات حال حاضر


این ملت فرم ها منسوخ شدست

مردم ایران از هم باسواد هستند هم فهمیده بزودی شاهد سقوط خودرو سازان وطنی خواهیم بود
مسعود : 1394/4/3019:36:33،
48
10
ارزون نکن
کیه که بخره .....
اقایون داداشام .....ایرانخودرو و سایپا شما ها یه عمر خون مردمو تو شیشه کردین حالا نوبت مردم ....
مردم غیرت داشته باشین ....
گوش به این حرفا ندین ......
اینها باید یه تکونی به خودشون بدن.
ن: 1394/4/3019:36:49،
46
8
آقای نعمت زاده ، صنعت خودروی شما دیگه آفتابش لب بومه. بگرد جایی دیگه دنبال کسب درآمد.
ياكوزا: 1394/4/3019:40:26،
15
24
اونا كه ميگفتن قراره پرايد بشه ٧ ميليون تحويل بگيرن
کارشناس: 1394/4/3019:41:31،
38
7
اتفاقا توقعی بجاست

چون ما داریم در مورد خودرو روز دنیا حرف میزنیم نه این تولیدات 30 سال پیش دنیا


بله قطعا زمان منسوخ شدن این مدلهای وطنی فرا رسید


مردم فریب این تبلیغات رو نمیخورند
استاد: 1394/4/3019:43:05،
17
34
تحریم از زور بی پولی . والسلام !!!!
محمد: 1394/4/3019:43:49،
42
7
اين وزير جوري از نمايندگان رسمي واردات خودرو و اون دو تا خانواده ها كه ٧٠ درصد واردات دستشونه و ايرانخودرو و سايپا دفاع ميكنه كه آدم بهشون شك ميكنه ايشون ميخواد به نفع ما مردم كار كنه يا به نفع جيب اونا كار ميكنه
zaniar: 1394/4/3019:44:08،
34
9
نمیدونم اینا به چه خدایی ایمان دارن میگفتن تحریمه ارزون نمیشه حالا که تحریم شکسته بازم دبه در میارن من دلم به حال هممون میسوزه که اینجوری دارن ازمون سو استفاده میکنن خداوکیلی حق ما این نیست
رضا: 1394/4/3019:44:27،
32
10
خوشبختانه مردم ماهوشمندهستند میدونن شماها چقدر
سرشون کلاه میگذارین خودرو همینجور گران نگهمیدارین تا اخرش بخرند نه اقا ایندفعه مردم هوشیارند صبر میکنند تا واردات خودروهای خارجی به چه قیمت در بازار میاد بعد تصمیم برای خرید میکنند
امیر: 1394/4/3019:44:30،
31
12
مشکلی نیست . معجزه نمی خواد. نمی خریم تا تعرفه خارجیو صفر کنید. اون موقع ماشین خوب اروپایی و ژاپنی سوار می شیم با قیمت داخلی.
حاجی فیروز: 1394/4/3019:45:19،
43
10
نعمت زاده برای باره هزارم میگه بابا بیاید از ایران خودرو و سایپا ماشین بخرید ورشکست نشن. به تحریم نخریدن ماشینای داخلی ادامه میدیم تا وقتیکه ارزون بشن+++++++++++++++++
mohammad hosein: 1394/4/3019:45:32،
37
9
ایرانجیب تو رو خدا یه نظر سنجی عظیم بزار در مورد اینکه مردم ایا دوست دارند دو غول خودروسازی کشور کلا تعطیل شه یا نه؟ تو رو خدا بزار نتایجشم به دست مسئولین برسون.
چرا اینا گل نمیگیرن در این کارخونه ها رو؟؟؟؟؟
محمد: 1394/4/3019:46:13،
33
8
فعلا که قیمتا داره پایین میاد!!! لطفا به خودتون فشار نیارید.
جوان: 1394/4/3019:49:34،
43
6
سلام
قیمتها اونده پایین انشالله پایین تر هم میاد.
هنوز 10 تا 15 درصد دیگه جا داره .
مزدا 3 نیو 135 بود حالا مدل 94 تیپ 4 فولترین 117 . پس داره میاد پایین ، نخرین .
محمد: 1394/4/3019:50:00،
43
8
مردم ایران بدانیدتاوقتیکه آقای نعمت زاده وزیراست قیمت خودروکاهش نداردمگرمچلس محترم ایشان رااستیضاح نمایند
ه: 1394/4/3023:29:07،
16
7
نعمت زاده کجا بود اون که کوچیک کوچیکشونه...
خدایا خودت کل دولتو استیضاح کن برن پی کارشون.
توافق: 1394/4/3019:50:08،
14
8
معلوم مال اونایی که نمیزارن
ناشناس: 1394/4/3019:52:30،
27
7
خیلی هم پر رو . افزایش ؟؟؟؟؟
اگه واقعا هزینه ی تولید واستون بالا هستش پس چرا همین محصولو به کشورای همسایه 5 میلیون میدین ؟؟؟؟؟ مگه واسه اونا کمتر میشه هزینش ؟؟؟
مگه ماشین دیگه ایی تولید میکنید واسه اونا؟ نکنه پرایدی که به اونا میدین موتور یا چرخ نداره که انقدر ارزون بهشون میدین ؟ یا شاید هم موتورش رو براوو واسشون میذارین که 5 میلیون بهشون میدین ؟
به تو چه؟: 1394/4/3019:56:32،
56
7
یکی این وزیرو جمع کنه ببره سالمندان
ی: 1394/4/3022:01:22،
44
7
خیلی حرف خوبی زدی این آقا به دلیل کهولت سن دیگه مغزش کار نمیکنه
اشکان: 1394/4/3019:57:44،
13
8
مچکریم
نیما2: 1394/4/3020:02:17،
32
7
عجب حماعت پررویی هستین باهر بهانه ای کوچیک و بزرگ اعم از تحریم و غیرو ذالک قیمت ها رو کمتر از 2سال3برابر کردن حالا با این توافق با این همه تلاش و تحمل نباید منتظر معجزه داشته باشیم.بابا واقعا که
من: 1394/4/3020:03:59،
27
8
خودروی داخلی چیه که انتظارشو بکشیم.
منتظر کاهش قیمت خودرو خارجی هستیم.
ارا: 1394/4/3020:07:08،
29
6
این وزیر از روز اولی كه اومد همین حرفارو میزد نمیدونم چ نفعی براش داره
پوریا: 1394/4/3020:07:59،
48
10
ساسان قربانی:قیمت تمام شده یک محصول صنعتی تابع فرمول ریاضی است.!!! شما که این چیزها سرتان می شود لطفا برای مردم
توجیه کنید چرا در ژاپن که مولفه تولید مثل برق و اب و گاز و دستمزد
بسیار گرانتر از ایران است قیمت نهایی یک مزدا 3 در انجا 15000 دلار است و شما دنا با کیفیت صفر و نمای شتر پلنگ را گرانتر از مزدا 3 به دست مردم می دهید.!!!اگر توانستید دلیل منطقی بیاورید
انوقت صنعت شما به نفع مردم و کشور است و در غیر اینصورت یعنی
زیر چتر حمایت دولت به مردم ظلم می کنید.
repsol: 1394/4/3020:12:07،
24
7
ای خدا چقد دزدو کلاهبردارن.تا پارسال میگفتن در یک صورت کاهش قیمت خودرو داریم که توافق هسته ای صورت گیرد ولی بعد توافق...
خدایا...
امیر: 1394/4/3020:14:29،
13
8
اگه شرکتهای خودرو ساز انحصار را بردارن احتیاج به معجزه نیست قیمت ها به سرعت بر می گردد.
Saman: 1394/4/3020:15:20،
15
7
تو این چند سال تنها چیزی که ندیدیم کاهش قیمته ولی دیگه نمی توانند باید افت قیمت داشته باشه با این تحریمی که از حالا مردم میکنند
مازیار: 1394/4/3020:17:16،
22
5
اشکال نداره نمیخریم تا دلار بیاد پایین،اگر نیومد هم زمان انتخابات مجلس جبران میکنیم
هادی: 1394/4/3023:58:15،
14
6
لایک...
بشینین تا ما هم از این به بعد رای بدیم.
چرته: 1394/4/3020:19:11،
15
7
ادم های دروغ گو زود سرخ میشن و لو میرن
همین تخفیفات نشان دهنده هستش ما سیاه شما سفید تاس بریز بازی کنیم
م-ب: 1394/4/3020:22:32،
12
9
"«منتظر کاهش قیمت خودرو هستیم.» این شاید بیشترین جمله‌ای باشد که مردم در روزهای اخیر و پس از به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای می‌گویند."
مردم بخاطر مشکلات زیاد توهمی شدن تقصیری ندارن بالاخره هر کسی به امیدی زنده است.
اصغر: 1394/4/3020:22:47،
10
5
باسلام . احتراما به استحضار می رسانیم که نترسید ما ملت شریف هیچ گونه انتظاری بابت ارزان شدن قیمت خودرو نداریم وآمادگی خود را جهت گران شدن اعلام مینماییم. باتشکر
مهرداد: 1394/4/3020:24:09،
18
10
به همین خیال باش خواهیم دید اگر مردم همت کنند و نخرند مجبور میشند خودشون قیمتها را پایین بیارند
اگر راست میکید گرانتر کنید نتیجش هم خواهید دید همین چندتا ماشین را هم که میفروشید دیگه نمیفروشید
ناشناس: 1394/4/3020:34:36،
23
5
مردم نگران نباشید خودرو قیمتش پایین میاید.چون هیچکس نمی خرد.اینا شایعه میکنند تا این اشغالها را مردم بخرند
بترس از خدا: 1394/4/3020:34:37،
14
7
مگه شما ميذاريد اب خوش و ارزون از گلوي مردم بره پايين
محسن هستم: 1394/4/3020:34:40،
14
41
iranjib یا نظرات رو بردار لطفا(من که جز غر زدن و رویا بافی وافسردگی چیزی توی نظرات نمیبینم).یاحداقل نظرات شبیه به هم که ادم هیچی به اطلاعاتش اضافه نمیشه قرارنده لطفا.
---------------------------------------------------------
حداقل مطالب اموزشی(مثل همون کروز واموزش پولیش واستارت نخوردن و...)بزار ادم چهارتا نظر بخونه یه چیزی به اطلاعاتش اضافه بشه نه همه ش غر وافسردگی وانرژی منفی و خیالپردازی وامید الکی.
موافقا+++++
مخالفا_ _ _
مهدی: 1394/4/3022:10:30،
25
6
دوست عزیز شما می توانید نظرات را نخوانید ، شاید این نظرات برای بقیهجالب باشد .
مرتضی: 1394/4/3020:35:04،
20
7
بازم خودرو نخرین تحت هیچ شرایطی,تا صنعت خودرو سازی ورشکست بشه
سامان: 1394/4/3020:35:41،
12
7
نیاد پایین.. با این جو دادنا بازار راه نمیوفته..
ملت ایران: 1394/4/3020:36:55،
25
7
از این نعمت زاده حرف زد اقا یکی دهن اینو گل بگیره،خدا ما چه گناهی به درگاهت کدیم که گیر اینا افتادیم
سديد: 1394/4/3020:39:46،
17
5
قانون عرضه و تقاضا در تمام كشورهاي دنيا بر اقتصاد حاكمه.حالا با اين ركود و اشباع بازار باز اين آقايون كري خوني ميكنند
من: 1394/4/3020:40:08،
21
7
خدایی خجالت نمی کشن؟
قیمت نهایی یک محصول ( هر چی می خواد باشه) شامل هزینه مواد اولیه نیروی انسانی ماشین و الات و تجهیزات و هزینه فرایند تحقیق توسعه ( در صورت لزوم) و هزینه حمل و نقل و سود خود شرکت ( + سود نمایندگی فروش) + مالیاتها هست.

دوستان جوری حرف میزنن که انگار قیمت نهایی خودرو شامل 100٪ هزینه هست.
بعد از گرون شدن دلار از 1200 تا 3300-3500 قیمت خودرو چیزی در حدود 3 برابر شد! حتی اگه بشه قبول کرد که 100 درصد مواد اولیه و تجهیزات و قطعات از خارج از ایران اومده و حتی قبول کنیم که هزینه و حقوق نیروی انسانی هم به شکل دلاری و 3 برابر بیشتر پرداخت شده ( که نشده) این وسط چرا باید میزان سود دریافتی خودروساز 3 برابر بشه؟؟؟
توجیه می کنن که چون قبلا تعداد بالا ساخته می شده هزینه ها سرریز می شده ولی الان نه که اصلا قابل قبول نیست با توجه به رشد 3 باربری سود خود خودروساز
ملت ساده دل: 1394/4/3020:44:47،
14
10
ای بابا بگو خیلی صریح که این توافق هیچیش به نفع مردم نیست فقط اونوقت که تحریمها هر روز زیادتر میشد بارش رو دوش مردم بود ولی حالا که داره توافق دیگه تموم میشه مردم نباید انتظار ارزونی داشته باشند


ارش: 1394/4/3020:44:49،
28
9


مامنتظر معجزه درقیمت خودرو نیستیم.......

بیزحمت شما هم منتظر معجزه خرید ازطرف ما نباش. که خواب دیدی.......

دیگه مردم پول مفت ندارن بدن پای ماشینای در پیت تون......
ترمز بریده: 1394/4/3020:47:05،
24
9
مثل این که بدجور ی از کاهش قیمت خودرو به وحشت افتادین.دست پیش گرفتین که پس نیفتین تو این اوضاع و احوال. کی دیگه از ویران خودرو و امثال اون ماشین میخره.بذارین تو انبار اتون تا بپوسن
نصرت: 1394/4/3020:51:18،
16
6
خیلی وقته از معجزه نا امید شدیم حداقل منی که چند دهه از زندگیم گذشته و همه احساسم اینه حتی یه زندگی معمولی هم نکردم
فرزاد: 1394/4/3020:52:09،
25
5
همین الانشم پول تو دست مردم نیست که ماشین بخرن. حالا شما میخواید گرونش هم بکنید.اخه لامصب پراید 20 تومن میارزه. خدا ازتون نگذره...
جاويد: 1394/4/3020:56:09،
24
5
فقط تحريم تا پيروزي كامل ملت ،اميدوارم روزي برسد كه همتون بيايين تو تلويزيون و بابت اين محصولات بي كيفيت از مردم عذرخواهي كنيد، ولى قطعا از لعن و نفرين كسانيكه با اين توليدات بي كيفيت شما جان و مال خود را از دست دادن يا مصدوم و فلج شدند در دنيا و آخرت در امان نخواهيد بود، نفسهاي آخرتان است.خدايا خودت ما رو از دست ايرانخودرو و سايپا نجات بده و تمام مردم عزيز و شايسته ايران زمين سوار بهترين و بروزترين اتومبيلها با قيمتهاي جهاني بشوند.
خسته: 1394/4/3020:57:24،
26
7
اگر مردم می خرند و راکد نیست پس چرا اینقدر بحث مشکوک میکنید که می خواهد گران بشود ، در چند سال اخیر هر وقت می خواستند گران کنند ، بی خبر گران می کردند ، اینقدر پیشگویی نمی کردند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بگو داریم ورشکسته میشویم !!!!!!!!!!!!!!، از مردم بدلیل رفتار بد گذشته عذر خواهی کنید ، قول بدهید پلت فورم جدیدبدهید ، دانشگاهیان و خودروسازان قوی را بازی بدهید ، از افعال معکوس استفاده نکنید ، دست دلالان خودی را کوتاه کنید ، با ۱۵٪ سود راضی شوید ، کیفیت را اضافه کنید ، قطعات چینی سوار نکنید ، تا،،،،،،،،،،،،،، مردم با شما آشتی کنند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ali: 1394/4/3021:01:20،
30
7
نخريم (منظورم همست)
.
.
.
.
.
.
مياد پايين
من: 1394/4/3021:15:26،
13
6
کاش میتونستم به متن ...استاد .... 1000000 مثبت بدم.واقعا همینه واقعیت،بی کفایتی مدیران
saber: 1394/4/3021:18:44،
23
8
آقا وقتی کسی نخره قیمت خودش میاد پایین
الان دیگه مردم قیمت رو تعیین می کنن نه کارخونه
اکبر: 1394/4/3021:38:17،
15
6
جناب وزیر صنعت دوست دارند مردم زیر پا له شوند گرانی مردم را نابود می کند کسی دیگر توان خرید ندارد ولی ما حد اقل می تونیم تحریم کنیم نخریم البته خدا را شکر پول نداریم که بخریم حالا پراید بشود100 میلیون تومان ما که فکرشو از ذهنمون پاک کردیم خرید ماشین که هیچ , تهیه مواد غذایی , نان خالی و ... دیگر در توانمان نیست .
m@jid: 1394/4/3021:41:12،
14
8
وقتی میخوان ماشین و مسکن رو گرون کنن هیچ مشکلی باهاش ندارن و راحت میپذیرن چون به نفع دولته اما ارزونی رو باهاش مشکل دارن مثلا ماشن که بودجه دولت تامین میشه اینترنت و سیم کارت به نفع سپاه و تامین اجتماعی و ...و مسکن هم سپاه و شهرداری و فرمان امام و...(زمین های بی سند که اجرایی فرمان امام سند میزنه نصف پول زمین سنددار رو باید بدی وگرنه نهدید به تخلیه میشید و به اونا ربطی نداره که پول زمین رو دادید یا نه و برای گرفتن ارث پدرشون تعارف ندارن) در کل در مقابل رفاه مردم سد بزرگیه
همایون: 1394/4/3021:41:41،
12
8
این وزیر به فکرمردم نسیت این نجفی منش خودش قطعه ساز که بایدگفت از چین وارد میکنه نمیذارن که منافعشون تو خطربیفته
میخوام ببینم .....
علی: 1394/4/3021:42:49،
20
6
پول بابت این خودروها دادن واقعا حرامه
بابک: 1394/4/3022:02:19،
17
26
اوووووف

خودروسازها فقط منتظرند شما تحریم کنید!!!

خب بگین پول ندارید بخرید فک کردید با دسته کورها طرفید

کسی نیست که پول داشته باشه ولی دو سال ماشین نخره و سوار تاکسی و اتوبوس و موتور بشه که خودروساز رو تحریم کنه !!!

بنابراین بگید پول نداریم و نمیتونیم ماشین بخریم نه اینکه بگید تحریم کردید

مردم بهتون میخندند!!!!!!!!!!!!
پراید سوار: 1394/4/3022:34:31،
20
11
ماشین داریم و پولم داریم لازم نیست با اتوبوس بریم خیلیا ماشین دارن اما عزمشونو جزم کردن عوض نکنن با این قیمتا. عوضش پولو میزنن زخم زندگیشون.
ناشناس: 1394/4/3023:17:47،
13
8
آقا بابک پول داریم اما پای اشغال نمیدیم. ماشین دست دوم اینقدر هست که نیاز همه رو برطرف کنه. البته با این همتی که خودرو سازا انجام دادن در طی این 20 سال قیافه ماشینا هم که عوض نشده که بگیم مردم دنبال تنوع میرن ماشین صفر میخرن. 206 مدل 80 با 206 مدل 94 هیچ فرقی نداره. خخخخخ
مهدی: 1394/4/3105:00:22،
7
8
در ابتدا کاش دلیل عصبانیت خود را میفرمودید .
ضمنا بنده هم اکنون حدود 150میلیون از پولی را که حواله و خودروی صفر خرید و فروش میکردم را در بانک گذاشته ام و به هیچ عنوان و هیچ وقت به بازار خودروی داخلی وارد نمیشوم .
فقط در این مدت تحریمها بدلیل مشکلاتی که در کار واردات و صادرات و جود داشت مجبور به این کار شدم و انشاالله با برداشته شدن تحیریمها کار خود را بزودی شروع میکنم .
ضمنا خودروی زیر پایم هم آزرا هست .
فقط لطفا در خصوص همه و در یک لحظه قضاوت نکن و منافع شخصی خود را به منافع جامعه ترجیح نده .
ایمان: 1394/4/3105:02:50،
12
7
آقای بابک بزودی متوجه خواهید شد که دیگر حنای خودروی سازان داخلی با این رویه هیچ رنگی ندارد و بنده و هیچ انسان عاقلی 40 میلیون پول بی زبان خود را پای خودروهای آشغال و قدیمی و بی کیفیت این بی لیاقتان و بی کفایتان نخواهیم داد .
به امید برداشته شدن هر چه زودتر تحریمهای داخلی
رضا : 1394/4/3022:07:59،
23
11
تا وقتی که بازار خودرو انحصاری در اختیار این دو شرکت خودروسازی باشه همین آش و همین کاسه هس
داوود: 1394/4/3022:08:16،
30
7
نعمت زاده،پیر مرد پر حاشیه!!! پارس 94 دارم،زندگی من شده نمایندگی و تعمیرات همچین اساسی!!!
تعطیلات اخیر با 405 مدل 90 رفتم سفر اخ نگفت،اگر با پارس رفته بودم احتمالا وسط راه جایی گیربکس پیاده میکردیم
محمدعلی..: 1394/4/3022:19:12،
20
10
نخرید.........نخرید.........اینا پولهای مملکت را دارن هوپولی میکنن فقط ماشین کار کرده بخرید لامصبها یه عمری قورباغه رنگ میکنن جای پارس پژو سمند دنا رانا میفروشن
ماشين آشغال نخر: 1394/4/3022:22:20،
17
5
دوستان اين آقاى نعمت زاده راست ميگه ...اگه شيتيل و باج خودش رو بگيره قيمت خودرو كم نميشه ولي اگه توبه كنه و نخواد ازين پولا بخوره قيمت ماشين نصف ميشه ولي حيف كه دوست داره و نميتونه
متنفر از خودروسازان داخلی: 1394/4/3023:01:45،
17
7
آقا به نظر من باید ی کمپینی با عنوان "من خودرو داخلی نمی‌خرم" راه انداخت
ظلمی که به واسطه انحصاری بودن خودرو داره به مردم میشه فاجعه هست.
کل ایران باید تو این مورد متحد بشن
این نا مسلمونا دارن کاری میکنن که مردم حتی از نظامم دلسرد بشن!!!
آمنا: 1394/4/3023:06:24،
18
5
دیگه مردم ماشین 30 سال پیشو نمیخرن! دیگه جوونا حاضر نیستن پارس و 405 سوار بشن
ماهان: 1394/4/3023:07:11،
12
6
ایران خودرو فعلا نمیتونه قیمت خودرو را کاهش بده دلیلشم اینه که درسال 93ثبت نامیهای زیادی داشته که مردم بیش خریدکردن
وخودرورا تحویل مشتریان ندادن اگه به همین زودی کاهش بده

خوب به ضرر ایران خودرو
ناشناس: 1394/4/3023:11:15،
15
8
یه پراید 88 دارم تا حالا به گیربکسش دست نزدم. سه تا همکارا 206 رانا و پرشیا ال ایکس خریدن. 206 و رانا مشکل زیادی ندارند فقط دنده شون گیر میکنه جا نمی ره بعضی وقتا هم برای تفریح خاموش میشه. پرشیا ال ایکس همه این ایرادا را داره بعلاوه مشکل کلاچ که بعد یک ماه خوابیدن تو تعمیرگاه درست نشد. پراید من هم همش دست همکارامه دنبال رفع مشکل و قطعه و جرثقیل و .... میگردن. خخخخخخخخ
حالا این اقای وزیر اومده نگران ارزون شدن خودرو هست اما اصلا نگران مردمی که تو صف تعمیرگاه ها هستن و با خرید ماشین دچار دردسر شدن نیستند.
علیرضا : 1394/4/3023:16:27،
20
7
من از این سایت ایران جیب بسیار تشکر و قدر دانی میکنم که حرف دل مردم ایران زمین رو که یه عمر خون جیگر از دست این مدیران بی کفایت و بی سوا د رو می گذارد و اطلاع رسانی می نماید با تشکر و امید برطرف شدنظلم و ستم .
رویا: 1394/4/3023:23:11،
15
7
خودرو سازهای داخلی به مفت خوری عادت کردن و نمی تونن به راهای درست تولید و سود اوری فکر کنن.
حمید: 1394/4/3023:24:46،
10
14
عزیزان شما خودتونو ناراحت نکنین اینا مردمو میشناسن
گرون کنن ببینید چجور مردم میخرن اینجا ایرانه
علی: 1394/4/3100:41:34،
11
6
گرانی بیش از این در زمینه خودرو تیر خلاصی خواهد بود بر پیکره ایران خورو و سایپا ، خودشون هم میدونند .
محسن: 1394/4/3102:33:34،
10
6
نه عزیزم ، این تو بمیری از اون تو به میری ها نیست. توی چند سال اخیر اونقدر به مردم سخت گذشته که دیگه تحملش رو ندارن.
.
.
.
.
هم وطنای عزیز من سه ساله که با یه پراید 89 دارم سر می کنم. راضی نیستم ولی به خودم قول دادم که هر چقدر لازم باشه صبر کنم ولی ماشین 30 سال پیش رو با کیفیت آشغال و بدون خدمات نخرم.
ناشناس: 1394/4/3023:25:49،
18
7
یه نگاه به قیمتهای کارخانه و بازار بندازین مثلا تو همین ایران جیب.
کیای سراتو 2000 کارخانه 90790 بازار 86700 یاد اون عکسی افتادم که به مناسبت افتتاح خط تولید این ماشین منتشر شد که اسپند دود میکردن خخخخخخ
تورک اغلو: 1394/4/3023:35:07،
12
7
آقای نعمت زاده بازارراعرضه تقا ضا تعین وتنضیم میکندمـلت دیگرمتاقاضی نیست بدونید
بهنام: 1394/4/3023:39:50،
14
7
مردم ما باید خودمون به فکر هم باشیم و کسی به فکر ما نیست راهش اینه که هر چی رو دیدین گرونه نخرین میخواد اون چیز ماشین باشه یا یه سطل ماست فقط نخرین
reza: 1394/4/3023:52:27،
15
6
جان بچه هاتون نخرییییییییییییییید
کاموکوبو: 1394/4/3023:57:00،
18
9
مردمی که 13 سال فشار تحریم رو تحمل کردن و صداشون در نیومد
این دفه فشار تحریم داخلی دولت بر علیهشون رو با نخریدن جواب دادن
آفرین
این میتونه عنوان یه پایان نامه دکتری جامعه شناسی باشه
دمتون گرم ملت
حرکتتون محشره
روز بروزم نفرات بیشتری همراهیتون می کنن
منصور نوبری: 1394/4/3023:59:31،
15
5
آقای وزیر, آب هست ولی کم هست و ممکنه که قطع بشه پس مراقب باش...
تورک اغلو: 1394/4/3100:01:15،
13
7
آقای نعمت زاده تابحال ندونستیدکه بازارباعرضه وتقاضا تنظیم میشودملت دیگرمتقاضی فرقون نیستندشمادستتون بکشین کنارتاخودکارتنظم بشه
منتاژیست: 1394/4/3100:02:16،
14
7
این نظرات داستان لیلی ومجنون نیست .
پاسخ کوبنده مردم است برای انهاییکه خون مردم راچندین وچندسال میکیدن وشرکای پشت پرده آنها
ایمانوئل: 1394/4/3100:10:05،
20
6
اگه برای ایران خودرو و سایپا مقرون به صرفه نیست که خودرو با این قیمت تولید کنند اخه چه اصراریه؟
بخدا با دلار3300 هم حساب کنید با10000تا چیزی بهت میدن که با هیچکدوم از این اشغالهای ایرانی و چینی قابل مقایسه نیست
ببندید در این دوتا کارخونه مسخره رو
رضا: 1394/4/3100:17:43،
21
7
من واقعا واسه این دولت متاسفم که خودش شریک ایران خودرو سایپا شده و با وجود این توافق باز هم دستش و از جیب مردم بیچاره نمیکشه بیرون .واقعا خجالت داره .اون از وضعیت بانکامون اینم از خودرو سازایه کلاهبردار .اخرشم نفهمیدیم این توافق چه خیری واسه ملت داشت .برید بمیرید
مصطفی: 1394/4/3100:20:45،
27
8
من خودم ماشین ندارم . ولی الان میتونم سمند، پژو ، تندر ال 90،تیبا ، پراید صفر بخرم . ولی هرگز این کار رو نمی کنم . پولمو بیشتر جمع میکنم یه ماشین کارکرد خارجی میگیرم و خودمو از دست این آشغالها نجات میدم.
حميد: 1394/4/3100:30:37،
11
5
ما مردم سرزمين آريايى تن به ذلت و خواسته هاى برخى از خودرو سازها كه منبع اصلى در آمد آقازاده هاست نميدهيم
شاهین: 1394/4/3100:41:35،
10
7
خندم از اونجایی میگیره که میگن مرداد قیمت ها رو افزایش میدن پس بیشین تا بخریم پولم میزنم به کار دیگه با همین ماشین مدل پایین سر میکنیم خرابیش کمتر اشغال جدیدتونه
محمد: 1394/4/3103:45:57،
10
11
چرا خودتون. گول مي زنيد و ما رو با كشور هاي پيشرفته مقايسه مي كنيد؟
اينجا ايرانه همينكه خودرو توليد ميشه خيلي هنره حالا هرچي باشه
توقع كاهش قيمتم نداشته باشيد توقع افزايش قيمت سالي حدود ٢٠-٣٠درصد در شرايط عادي .اين قانون علمي ايرانه
ما اقتصادمون با هيچ جا قابل مقايسه نيست حداقل با كشورهاي پيشرفته
اگه فكر مي كنيد أب و برق مجاني ميشه ماشينم نخريد!!
مزدک: 1394/4/3108:21:13،
14
7
چطور اونموقع که داشت گرون می شد قیمت رو می کرد. خوب الانم مردم نمی خرن و باید ارزون بشه ... بازار تعیین کنه قیمت خودرو رو ...خودرو باید ارزون بشه... "همین" ... وگرنه از بازار داغ خودرو دیگه هیچ خبری نیست. انحصار و سود جویی این جنایتکاران کافیه... باید قیمتها جهانی بشه... وقتی همه چیز جهانیه... قیمت دلار و بنزین آزاد و گرونیه و ... فقط این خودرو که باید جهانی نباشه ... چون آقایون می خوان سودهای چند میلیونی ببرن... نه دیگه تموم شد سود های مفت و الکی و خون مردم و تو شیشه کردن...
جواد: 1394/4/3108:24:55،
14
6
خیلی جالب
207 made in france قیمتش 11هزار دلار (با هزینه های اروپا)
اونوقت made in iran & china 206قیمتش 12 هزار دلار(36 میلیون تومان)
نادر: 1394/4/3108:32:50،
15
7
اين مردمي كه من ديده ام دوباره هجوم مي آورند براي خريد ماشين داخلي ( حلبي) تا اين مردم هستند ماشين نه تنها ارزان نمي شود بلكه گرانتر هم ميشود، بخدا اگر يك ماه مردم خودرو نخرند مسئولين به التماس مي افتند وروي دست شما را مي بوسند ، حال انتخاب با شماست0
امیدوار: 1394/4/3108:44:14،
11
9
دوستان عزیز ، یک توصیه دوستانه خدمت همتون دارم . 1- کسانی که قصد خرید خودروی داخلی دارند سریع دست به کار شوند که الان قیمت کف بازار است و قول میدم تا چند وقت دیگه باز اختلاف بازار و کمپانی بر میگرده به حالت قبل و متضرر میشند 2- کسانی که فقط کارشناسی میکنند اگه سن و سالی دارند یه کم به گذشته رجوع کنند همه چی دستگیرتون میشه و اون جوانها هم هی نظریه بدن ببینند چی از کار در می آید
ashkan: 1394/4/3109:42:28،
11
7
خودروسازها قیمت و کاهش نمیدن؟
ببخشید منظورم چینی فروشاست چون خودرو سازی نداریم
منم عمرآ بخرم میرم مناطق آزاد زندگی میکنم فورد میخرم 100 تومن مزدا میخرم 60 تومن
اکسنت میخرم 45 تومن شمام دنا رو بفروش 42 تومن بگو داریم ضرر میکنیم ولی عجیبه هیوندای ضرر نمیکنه یه ماشین با اون امکانات و میده 45 تومن ( تازه با هزینه حمل و هزینه مالیات ایران و 5 تومن گمرکی )
حاجی فیروز: 1394/4/3109:53:25،
13
7
اگه مردم نخرن / ورشکست میشن و مجبورن ماشینارو نصف قیمت بدن / لطفا اگه ماشین ندارید و مجبورید ماشین بخرید دست دوم بخرید مدل های 91 به پایین که خیلی با کیفیت ترن و هم با این کار به تحریم داخلی دامن میزنید+++++++++++++++++++++++++++++++
مجتبی: 1394/4/3110:01:54،
10
13
دوستان من یکی مثل شما هستم و درآمد خیلی کمی هم دارم
یه تصیه میکنم هر کی میخواد بخره الان وقتشه ماه دیگه قیمتها رو زیاد میکنن
ضمن این که الان پول بی ارزش شده وقتی یه موتور رو 5 یا 6 میلیون میفروشن یا یه کامپیوتر میخری 4 میلیون خوب 131 هم 20 میلیون میرزه فقط مشکل اینجاست که مردم ما درآمد ندارن
از ما گفتن بود
حاجی فیروز: 1394/4/3110:02:10،
12
8
خودروسازان داخلی دارن کم کم به زانو در میان /فقط با اتحاد و تحریم داخلی میشه شاخ این غول هارو بشکنیم+++++++++++++++++++++++
ایران: 1394/4/3111:10:28،
9
5
کاهش یا افزایش محصولات صنعتی، دارای مولفه‌هایی نظیر تورم، حقوق و دستمزد و نرخ ارز است، همین مولفه‌ها است که می‌تواند هزینه تمام شده یک محصول را بالا و پایین ببرد؟؟؟؟؟حالا از رو اصول عمل میکنن؟؟؟؟این اصول زمان گران شدن کجا بودن؟فقط نرخ ارز رو محاسبه کردن
شاهین: 1394/4/3111:11:50،
13
6
وقتی افراد غیر متخصص در راس سیستم صنعت خودرو باشند یا سود سازمان براشون مهم باشه و هیچ حقی به خریدار نمیدن نتیجش میشه فقط افزاریش قیمت بدون بالا رفتن کیفیت یا اضافه شدن ابشن
بلایی که سر خودروهای چینی اومده و افت قیمت ها زیادی رو دارن یکی یکی پیدا میکنن از روی سیاست درستشونه چون واقع بین هستند یعنی قیمت رو پایین نیارن کسی خرید نمیکنه
خودروساز های داخلی اگه قیمت رو بخوان بالا ببرن عملا هیچ خریدی ازشون نمیشه
مردم هوشیار هستند با مطرح کردن اینکه مرداد گرون میشه نمیتونین مردم رو وسوسه یا مجبور به خرید کنید.
وقتی تقاضا کمتر از عرضه بشه مجبورید قیمت رو بکشید پایین
بهارمیاد: 1394/4/3112:04:55،
9
7
درزمان قبل ازپذیرش قطعنامه 598 نرخ ماشین پیکان وانت 700الی 800 هزارتومان بود
همان شب پذیرش قطعنامه قیمت شد 200 الی 250 هزارتومان
که خیلی ازافرادیکه خرید وفروش ماشین میکردن متضرر شدند
حالا اگر دربهای ورودی کشور بر روی دنیا باز شوند که تجارت آزاد داشته باشیم که فاتح فرغون سازان خوانده شده ومردم هم باآرامش واطمینان بهترین ماشین روزراباکمترین قیمت خرید میکنند
303: 1394/4/3112:27:21،
13
5
ايران جيب !

خدا وكيلي چقدر ميگيري كه از اين پياما ميزاري تو سايتت ؟

نكنه شما هم . . .
آقا محمد : 1394/5/3008:56:27،
8
5
بخدا لجم اومد وقتی این مقاله رو دیدم. .پس چطوريه که پارس رو 18 تومن ميدين به عراقیا؟ یا پراید رو 12 میلیون؟؟ این همه نظر دادين ملتتت. .... یکی نبود اينجوري به این آقا جواب بده؟؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار