کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ماجرای حذف یارانه نقدی برخی کارمندان، کارگران و بازنشستگان

کدخبر:۱۳۸۴۶سه شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۰:۳۴۷۴۶۴ بازدید

هرچند تلاش مسئولان برای اجرای قانون هدفمندی یارانه و حذف یارانه غیر نیازمندان قابل تقدیر است، اما حذف یارانه برخی کارمندان ...

هرچند تلاش مسئولان برای اجرای قانون هدفمندی یارانه و حذف یارانه غیر نیازمندان قابل تقدیر است، اما حذف یارانه برخی کارمندان، کارگران، بازنشستگان و حقوق بگیران در ماههای اردیبهشت ، خرداد و تیر، علاوه بر شفاف نبودن معیار، مشکلاتی را نیز برای بسیاری خانواده‌ها ایجاد کرده است.

به گزارش فارس، اجرای سیاست توزیع یارانه نقدی به شیوه یکسان در شرایط فعلی کشور به هیچ عنوان قابل دفاع نیست و علاوه بر با شعار تحقق عدالت اجتماعی و سیاست کلان اقتصاد مقاومتی و حمایت همه‌جانبه از تولید مغایرت دارد، ضمن اینکه در دو سال گذشته قانون بودجه به صراحت به موضوع حذف غیرنیازمندان از یارانه اشاره دارد، تا دولت براساس معیارها و شاخص‌های لازم اقدام به چنین کاری کند.

* حمایت همه جانبه از اجرای درست قانون حذف یارانه غیر نیازمندان

این گزارش نیز بنا دارد، در کنار حمایت از تلاش‌های مسئولان در جهت اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها حفظ و حراست از منابع بیت‌المال و رعایت عدالت در راستای اجرای درست قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و قانون بودجه، اشکالات پیش‌آمده در حذف برخی از افراد و خانوارها را به مسئولان گوشزد کند.

حذف برخی کارمندان، کارگران و بازنشستگان در ماههای اردیبهشت، خرداد و تیر به دلیل عدم واریز یارانه نقدی موجب شد تا نسبت به این موضوع اعتراضاتی صورت بگیرد.

* ملاک حذف غیرنیازمندان را شفاف اعلام کنید

در همین راستا فردی که خود را کارمند معرفی می‌کند، گفت: قبلا گفته بودند حقوق کمتر از 2.5 میلیون حذف نمی شوند. معیار حذف در حال حاضر چیست، چرا شفاف آن را اعلام نمی کنند.وی با اشاره به اینکه برای گذاران زندگی متاهلی با 5 سر عائله دوشغله محسوب می‌شود، عنوان می‌کند:‌ در خانواده ما 4 نفر دانشجو هستند و معلوم نیست ملاک‌ها چگونه بوده است. در حالی که درآمد و هزینه همخوان نیست.

* کارمندی که یارانه‌اش حذف شد

این کارمند با طرح این سوال که چرا افرادی که وضعیت بهتری داشته و در اطراف آنها وجود دارند از یارانه نقدی حذف نشده‌اند، می گوید: صرف داشتن خانه در بالاشهر ملاک حذف یارانه است؟ افرادی را می شناسم که ماشین‌های متعددی داشته، اما یارانه آنها قطع نشده است. اکنون کارمندانی حذف شدند که حقوق آنها ثابت و مشخص است و اطلاعاتی برای پنهان کردن ندارند.

فردی دیگری که به تازگی بچه دار شده است، با اعتراض به حذف یارانه خود از تیرماه سال جاری بیان می‌کند: در ورامین زندگی می‌کنم و یک خانه و ماشین دارم که حق همه افراد است و نمی دانم به چه علت یارانه‌‌ام حذف شده است.

* آیا صاحب خانه بودن ملاک حذف یارانه است؟

این فرد نیز که خود را کارمند یک موسسه فرهنگی معرفی می‌کند، یادآور شد: حتی اطلاع رسانی نیز نسبت به حذف یارانه صورت نگرفته، در حالی که گفته بودند خبر می دهند. پس از چندین سال مستاجری با وام و قرض خانه دار شدیم، اما اکنون یارانه ما قطع شده است.

وی اظهارداشت: اعتراض خود را در سامانه یارانه 10 مربوط به ثبت و اطلاعات مربوط به ماشین و خانه به همراه قیمت آنها را داده است. در سایت پیامی داده بود که یارانه شما به دلیل مغایرت اطلاعات قبلی اعلامی حذف شده است.

* پیش بینی جریمه برای افراد که اطلاعات نادرست می‌دهند

به گزارش فارس طبق قانون بودجه سال 93 دولت می تواند افرادی را که اطلاعات نادرست اعلام می‌کنند در صورتی که ثابت شود مشمول یارانه نیستند می تواند علاوه بر دریافت اصل یارانه پرداختی، افراد را جریمه نیز کند.

قطعاً اجرای قانون که حذف غیرنیازمندان جزئی از این موضوع مهم حساب می شود، نیاز واقعی این روزهای کشور است، تا از طریق کمک به بخش سلامت، بهداشت و درمان گوشه‌ای از آلام نیازمندان واقعی را در این بخش برطرف کند.

از سوی دیگر، پرداخت کامل درآمد حاصل از هدفمندی برای تزریق آن در میان جامعه به نیازمند و غیرنیازمند موجب شده تا حمایتی از تولید که منافع عموم در آن وجود دارد نشود، بنابراین ضرورت حذف غیرنیازمندان در این موضوع نیز به شدت خودنمایی می‌کند تا منابع حاصل از آزادسازی حامل های انرژی به تولید و اشتغال تزریق شود و بخشی از مشکلات بیکاری و اشتغال جوانان از این طریق حل شود.

* نقاط مبهم در معیارهای حذف غیر نیازمندان

به گزارش فارس طی ماه‌های اخیر وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به بخشی از ملاک‌های حذف یارانه بگیران اشاره کرده و گفته بود: سفرهای خارج از کشور به غیر از سفرهای زیارتی و ماشین‌های خارجی معیارهای حذف هستند.

البته ربیعی بیان کرده بود که برخی اقشار از یارانه نقدی حذف نخواهند شد، وی گفته بود: اساسا بنای حذف هیچ بازنشسته‌ای را نداریم و ممکن است در شاخصه‌های دیگر ما قرار گرفته باشند. اگر اجازه بدهید چند روز آینده در رسانه ملی حضور یافته و به طور کامل در مورد یارانه‌ها صحبت خواهم کرد.

در همین راستا نیز سیدعلی‌اکبر طاهایی معاون ربیعی به موضوع حذف یارنه نقدی طبق قانون اشاره کرده و بیان کرده بود: از محل درآمد حذف یارانه‌بگیران غیرنیازمند هزینه‌های سلامت و اشتغال پرداخت شود. یکی از مشکلات حذف یارانه نقدی اقشار پردرآمد، نبود بانک اطلاعاتی دقیق و مشخص است و در این باره موانع بسیاری بر سر راه حذف یارانه وجود دارد.

* یارانه کارمندان و خبرنگاران حذف نمی شود!

معاون امور مجلس وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کارمندان و حقوق بگیران تنها قشر شفاف جامعه از نظر درآمدی هستند، گفت:‌ منع ورود به حساب بانکی افراد یکی دیگر از مشکلات تکمیل بانک اطلاعاتی افراد پردرآمد است و مؤلفه‌های مختلف دیگری باید بررسی شود.

وی گفت: ‌به‌عنوان مثال درآمد خبرنگاران و کارمندان مشخص است و از این رو نمی‌توان یارانه این اقشار جامعه را حذف کرد.

* اعتراض یک سوم میلیاردرهای تهران به حذف یارانه خود

همچنین علیرضا صالح معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی اظهار کرده بود: یک سوم میلیاردرهای تهران که یارانه آنها قطع شده با مراجعه به سازمان هدفمندی یارانه ها خواستار دریافت مجدد یارانه شدند. اعتراض‌های زیادی علیه دولت برای حذف عده معدودی از مردم از دریافت یارانه نقدی شده، اما دولت تنها یارانه تعداد 50 هزار نفر از افرادی در تهران را که درآمد بالا و میلیاردی داشتند، قطع کرد.

به گزارش فارس، از زمان اجرای طرح هدفمندی یارانه ها تا زمان شروع دولت یازدهم بیش از 95 هزار میلیارد تومان از محل افزایش قیمت حامل های انرژی نصیب دولت شد. این میزان تا تاریخ دوم اردیبهشت 1393 به بیش از 135 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. بر اساس ماده هفت قانون هدفمندی یارانه‌ها باید 50 درصد این میزان را بین مردم و بخش بهداشت و درمان و 50 درصد دیگر را نیز بین بخش تولید و خود دولت توزیع شود.

معاون امور مجلس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور عنوان کرد: اگر بر اساس قانون اقدام به توزیع این میزان اعتبار می شد حتی با وجود پرداخت نشدن بخش بهداشت و درمان باید 47 هزار میلیارد تومان توزیع می شد و این در حالی است که بیش از 135 هزار میلیارد تومان از محل فروش حامل های انرژی و اجرای هدفمندی یارانه توزیع شده است.

به نظر می‌رسد، حذف برخی از یارانه بگیران خالی از اشکال نباشد با این وجود مسئولان دولتی تلاش دارند تا با کمترین اشتباه و خطا افراد غیرنیازمند حذف شود.

* الزام به حذف 6 میلیون نفر از غیر نیازمندان یارانه بگیر

با این حال وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در مورد حذف برخی افراد کم درآمد معتقد است: افرادی که به حذف یارانه خود اعتراض دارند می‌توانند اعتراض خود را به وزارت تعاون بدهند و این قضیه بررسی خواهد شد در صورتی که حق داشته باشند، به وضعیت آنها رسیدگی می‌شود.

همچنین معاون رفاه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی که مسئولیت مستقیم حذف غیر نیازمندان را برعهده دارد، به تکلیف مجلس در قانون بودجه مبنی بر کاهش شش میلیون از غیر نیازمندان یارانه بگیر اشاره کرده و می‌گوید:‌ چیزی که رئیس جمهور از ما خواسته این است که در این باره «خطای تشخیص» نداشته باشیم و کسی را به اشتباه از دریافت یارانه محروم نکنیم.

احمد میدری باتاکید بر اینکه تمرکز کنونی دولت روی شناسایی گروه های پردرآمد است اظهار می‌کند: برابر آمار بانک اطلاعاتی ما این افراد شناسایی و یارانه شان قطع می شود؛ اما اگر اعتراضی دارند باید به سایت یارانه 10 به نشانی اhttp://www.yaraneh10.ir/prs/ مراجعه و اعتراض خود را ثبت کنند تا از طریق سازمان بهزیستی بازدید میدانی انجام شود. پس از بازدید میدانی تصمیم خواهیم گرفت که این افراد در فهرست یارانه بگیران بمانند یا خیر؟!

با این حال وزیر تعاون کار و رفاه نیز چندی پیش در پیامی تاکید کرده بود «در فرایند حذف غیر نیازمندان ، مراقبت از آسیب ندیدن دهکهای میانی به خصوص طبقه پایین مد نظر بوده است و در این چارچوب تاکید جناب آقای دکتر روحانی توجه ویژه و اجرای سیاست های رفاهی منسجم نظیر مقابله با فقر آموزشی ، مقابله با فقر غذایی و مقابله با فقر مسکن مخصوصا" برای دهک های میانی به ویژه پایین می باشد.»

* احتمال دو نوع خطا در حذف غیرنیازمندان

وزارت رفاه احتمال دو نوع خطا را در حذف یارانه بگیران پیش بینی کرده و معتقد است: «در مسیر اجرای طرح حذف یارانه غیر نیازمندان امکان بروز خطای نوع اول ( شمول افرادی که باید حذف شوند ) و خطای نوع دوم ( حذف افرادی که نباید حذف شوند ) وجود دارد. با در نظر داشتن این موضوع در چند ماه گذشته مطالعات دقیق کارشناسی صورت گرفته است تا در فرایند حذف اقشار غیرنیازمند کمترین خطا و اشتباه رخ دهد. لیکن بروز خطا و اشتباه در این مسیر اجتناب‌ناپذیر است. لذا متواضعانه از مردم عزیز درخواست دارم اشتباهات احتمالی در هنگام اجرای طرح را با سعه صدر تحمل کنند و مطمئن باشند که تمهیدات لازم برای رسیدگی به شکایات در نظر گرفته شده است. ما خود را متعهد می دانیم که پس از ثبت اعتراض از 5 خرداد ماه 1394 و از طریق سامانه yaraneh10.ir ( موضوع کمیسیون ماده 10 قانون هدفمند کردن یارانه ها ) حداکثرتا 15 روز پاسخ گوی شهروندان باشیم.»

برخی از مخاطبان خبرگزاری عنوان می‌کند علی رغم اینکه در سامانه یارانه 10 گفته شده ظرف مدت 15 روز به اعتراض‌ها پاسخ داده می‌شود اما با وجود گذشته چند ماه هنوز خبری از پاسخ رسمی توسط وزارت رفاه نیست و توصیه می‌شود مسئولان نسبت به این موضوع و شفاف شدن دقیق معیارها اطلاع رسانی لازم را داشته باشند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

محمود: 1394/4/3012:27:54،
61
22
من هم کارمند دولت هستم به تازگی یک خانه خریدم که با وام گرفتن از بانکهای مختلف این کار را انجام دادم بطوری دو سوم درآمد من به اقساط وام ها هزینه می شود و یک ماشین مدل 83 دارم که کلی باید هزینه تعمیرات آن کنم تا راه برود. به تازگی صاحب یک فرزند شدم از ماه خرداد یارانه من را حذف کردند در حالی که در اطراف من افرادی هستند که 3 یا 4 ملکی شخصی دارند و درامد خیلی بیشتری نسبت به من دارند که از اجاره و غیره بدست می آورند.
من غیرنیازمند تشخیص داده شده ام ولی آنها نیازمند هستند
خودتان قضاوت کنید
فرزاد: 1394/4/3013:10:56،
30
39
یارانه معلم ها هم که قطع شده!
آيدين: 1394/4/3013:25:39،
31
18
برا من از اول ارديبهشت قطع شده اينقدر پيگير شدم هنوز دارن اقدام ميكنن
saeed: 1394/4/3020:34:13،
25
14
خدا صبرت بده!!!!
بدشانس: 1394/5/117:32:42،
17
23
من تحویلدار بانکم یارانمو قطع کردن با 2 تا بچه ولی رییس شعبه خودمون 3 تا خونه و 2 تا ماشین داره بهم میخنده
حسام: 1394/4/3012:29:48،
31
50
دولت چیکار باید بکنه؟ از یه طرف یه نفر اومد سال 86 گفت یارانه برای همه هست و تا ابد هیچکس نمیتونه به این یارانه دست بزنه و مردم هم بعد از 8 سال دیگه عادت کردن به دریافت این یارانه از یه طرف بودجه مملکت رو داره همین یارانه میخوره. به جای اینکه خرج اشتغال و تولید و رونق اقتصادی و پروزه های عمرانی بشه داره همینطوری میره تو جیب مردم که اصلا یک صدمه خرج یک ماهشون رو هم پوشش نمیده
نیما: 1394/4/3015:00:45،
48
15
شما صد در صد مطمئن باش اگه به حساب مردم واریز نشه صرف اشتغال و آبادانی و همین چیزایی که گفتی می شه !
صد در صد !
اصلا شک نکنی یه موقع !
دزدها: 1394/4/3012:35:59،
58
15
پول من کووووو؟45 تومن منو دزدیدین؟که بزارین روی 100 میلیارد دلارتون؟
حسین: 1394/4/3012:44:48،
53
19
این دولت ازروزی که اومده دوساله سریارانه ها رواعصاب مردمه
مسلمان: 1394/4/3012:47:07،
35
12
دولت رو راستی داریم . هر روز یه دروغ جدید . پیشاپیش گران شدن نان را بهتون تبریک عرض می کنم . آرد گرون شد منتظر گران شدن نان باشید . شیب ملایمت تو حلقم حسن آقا
ازاده وجانباز : 1394/4/3012:59:51،
31
13
بنده راضی نیستم وحلال هم نمیکنم .یارانمو ار اردیبهشت به خاطر اینکه همه پول بازنشستگی وپس اندازمو دادم یه ماشین به قول اقایان لوکس قطع کردن .بنده میلیاردرنیستم فقط فرق من اینه که مثل مال جمع کنهای بیچاره خسیس نیستم.از نظر من ادم باید برا خودش تازنده است خرج کنه .واقعا معیار انتخاب پولدارها از طرف مسئولین اشتباه است.جهت اطلاع عموم ودولت بنده چندین سال از عمرم را در اسارت بوده وجانبار هم میباشم .واقعا بهتره به مردم دروغ نگوئید.
ایرانی: 1394/4/3013:04:37،
32
19
همش دروغه یارانه من بازنشسته ار اردیبهشت قطع شده هیچکس هم جوابگو نیست تازه ازاده وجانباز هم میباشم .
محمد: 1394/4/3014:43:27،
22
14
دادش منم بازنشسته ارتش هستم بیش از65ماه ازبهترین ایام عمرم رادرجبهه گذراندم الان هم برای تشکرازایثارگران یارانه آنها روقطع کردن جای تاسف داردکسی را میشناسم ماهی 80میلیون ازیک موسسه سود بانکی میگیره یارانه اش سرجاشه باکلی ملک وماشین خارجی لوکس به ریش امثال ماهم میخنده توتمام دنیا معیارحساب بانکی ودرآمدافرادملاک ثروتمندیه اینجا حقوق 1400000هزارتومان واسه 4نفر زیرخط فقرملاکه تبریک به دولت تدبیر وامیدبا این همه دقت توشناسایی ثروتمندان
می: 1394/4/3013:19:08،
35
15
به نظر بنده یارانه حق و سهم هرایرانی هست چه نیازمند و چه غیر نیازمند.دولت یارانه اجناس و ... رو برداشت که به خود شخص بدهد تا به اندازه نیازش استفاده کند(هر چند خیلی کمه) و افراد سودجود نتوانند از یارانه دیگران استفاده کنند ولی این نشد که با این تورم و گرانی همه چیز سه الی 4برابر گران شده ولی یارانه هیچ تغییری نکرده آخه این کجاش انصاااااافه...
ایرانی: 1394/4/3014:07:51،
21
11
افرین واقعا حرف دل خیلیهاروزدی
علی: 1394/5/2613:44:30،
7
11
بشما ایثا گران عزیز کهخوب میرسن.همه جورمزایا .حق ایثارگری.معاف ازمالیات. ی گروه‌حقوقی بالاتر.وام مسکن .زمین بلاعوض .تحصیل رایگان ب اخودوفرزندان عزیزتون .واردات خودرووفروش دربازارآزاد.حالت اشتغال .دیگه‌خیلی چیزا که‌نمیدونم.البته شماعزیزان به گردن ما حق دارین ولی .ثوابتونو به دنیاطلبی نفروشین .اصلا خودتون بایدازیارانه انص اف بدین باتشکر از ایرانجیب عزیز....
.....
غضنفر: 1394/4/3013:21:39،
19
19
من کارمندم.یه خونه دارم با حقوق کارمندی هم زندگی میکنم با مقداری پس انداز و وامی که گرفتم و سایر بدهکاری به اشخاص حقیقی یه سانتافه خریدم که از محل ارزش افزوده و بالا رفتن هر روز قیمت ماشین های خارجی ما هم سودی ببریم حالا میگن ماشین خارجی به اسمت خورده یارانه م قطع کردن بابا برید بررسی کنید ببینید دارو ندار یارو چقدره .چقدر بدهی داره بعد قطع کنید.در ثانی هزار جور تورم بر مردم تحمیل کردید یک شبه ارزش دارایی های مردم یک سوم کردید حالا همین چهل تومن هم ازشان ببرید
ایرانی : 1394/4/3014:17:07،
19
11
بنده هم دقیقا همین کارو کردم یارانمو قطع کردن.ما که سرمایه دار نیستیم ایا حق سوار شدن به سانتافه ام نداریم ؟ایا ملاک سرمایه دار بودن فقط ماشینه ؟اقا دمت گرم امثال ما واقعیتش اینه که خسیس نیستیم .خیلی هارو میشناسیم که با داشتن توان مالی خوب دوچرخه هم سوار نمیشن .معیار انتخاب دولت اشتباه بوده .
کارمند: 1394/4/3100:32:43،
17
16
باور بفرمایید نه خونه و نه ماشینی به نام خودم یا خانمم دارم ولی یارانم قطع شده!!!!!
منصرف معترض: 1394/4/3013:30:47،
29
14
من سال پیش در فراخوانی دولت ار گرفتن یارانه انصراف دادم و این کار جهت مساعدت و همکاری با دولت و کمک به هموطنانم بود، اما متاسفانه مشاهده کردم که دولت در حذف یارانه متمولین مسامحه می کند لذا تقاضای مجدد دریافت یارانه را دارم.
مسعود: 1394/4/3013:46:31،
27
20
جالبه بعضی ها سانتافه و ماشین لوکس دارن بازم دنبال یارانه اند !!
وحيد: 1394/4/3013:57:01،
24
15
يعنى يارانه هاى نماينده ها، وزيرا ، دولتى ها، رئيس اداره ، فرماندار ، شهردار ، همه قطع شده كه ميليونى درآمد ماهانشونه فقط مردم بدبخت موندن
محسن: 1394/4/3014:15:20،
19
14
خدا باعث و بانی کسی که این طرح یارانه نقدی را مطرح کرد بیامرزه که چطوری مردم و دولت را در مخمصه قرار داده.
غلامعلی: 1394/4/3014:38:45،
13
17
وقتی صحبت از بازنشته و یا کارمند میشود کو اینکه اینها درآمدشان همان حقوق است و امکان ندارد درآمد دیگری داشته باشند درحالیکه ما می دانیم حقوق بازنشستگی بعضی از افراد شاید یک هزارم سایر درآمدهایشان باشد. باید روی همه دقت شود به صرف بازنشسته بودن یا حتی کارگر بودن نمی شد قضاوت کرد.
علی : 1394/4/3014:42:38،
18
10
اولا مگر قرار نبود پول نفت را به همه بدهند تا هرکس به یک میزان از یارانه نفت استفاده و الباقی هزینه ها انرژی ازاد محاسبه بشه پس چرا حالا باید ما کارمندان (قشر ضعیف جامعه که بیشترین مالیات را میدهیم و درامد بخور ونمیری هم داریم )از دریافت این حداقل محروم شویم حال انکه میلیادر هایی مشناسم که هنوز یارانه دریافت میکنند واقعا که معنی عدالت علی ع وارونه تعبیر شده .از قشر ضعیف بگیر و به بابک زنجانی ها بده
ایرانی : 1394/4/3015:00:34،
17
14
اینو به غلامعلی بگو تا یه مقداری فکرش باز بشه.
میلاد: 1394/4/3014:47:33،
17
14
چطور می تواند سفر به خارج از کشور یا سفر غیر زیارتی معیار باشد.
من دانشجوی دکتری هستم و متاهل با کلی مشکلات پول جور کردم و برای اینکه هزینه کمتر شود با یک تور مسافرتی برای شرکت در کنفرانس به یکی از کشورهای شرق آسیا سفر کردم حالا با معیار قرار دادن این سفر یارانه من را قطع کردند، آیا این می تواند معیار باشد یعنی دانشجوی دکتری برای شرکت در کنفرانس نباید خارج برود چرا که در آن حالت از نظر دولت غیرنیازمند شناخته می شود و بسیاری از میلیادرها که ایران هستند و کنفرانس نمی روند آنها نیازمند هستند
فلفل سیاه: 1394/4/3015:01:23،
28
11
یارانه بعضی کارکنان وزارت نیرو هم قطع شده، چرا یارانه کارمندان وزارت دفاع و ارتش و سپاه قطع نمیکنن؟
همراه: 1394/4/3015:20:05،
20
16
این یارانه را ما کارمندان اصلا نمیخواهیم به شرط اینکه در آینده از نظر تامیین اجتماعی و کار برای فرزندامان خیالمان راحت باشد.
امیر: 1394/4/3015:20:16،
17
16
یارانه کارگروکارمند وبازنشسته ومستضعف قطع داره میشه ولی به ثروتمندان وملیاردرها همچنان پرداخت میشه هرچند یارانه حق همه است
کارمند: 1394/4/3016:45:29،
19
14
کارمندی هستم که نه ماشین داریم و نه خونه و مستاجرم. یارانه ما قطع شده. اگه کار دقیقشون اینه که پس اوضاع خیلی خرابه.
مرتضی: 1394/4/3017:46:23،
18
19
یارانه همه رو قطع کنید... فقط به افراد تحت پوشش بهزیستی که واقعا افرادی نیازمند هستند اختصاص دهند. برای عموم هم صرف امور درمانی گردد.
رضا: 1394/4/3019:16:50،
21
10
سلام دوستان وقتی اینهمه بدبختی و آشفتگی را می بینم از خدا می خواهم زودتر غزل خداحافظیمو بخونه وقتی نگاه می کنم من جوان باید در فکر 45 تومن باشم انوقت جوانان کشور مترقی در فکر کشف کره مریخ و.... هستند مردن خیلی بهتر از این سگ مرگی است ترا بخدا مدیر عزیز این سایت از حقوق کم کارمندان فنی و حرفه ای گزارشی بمناسبت 6 مرداد روز آموزش های فنی و حرفه ای تهیه کنید تا بدانید ما کارمندان دولت با پایین ترین حقوق چگونه زندگی می کنیم.
مسافر کش داخل شهر : 1394/4/3023:17:51،
19
25
بهترین راه باید بدون شرط و شروط اول یارانه تمام کارمندان و حقوق بگیران باید حذف بشه بعد اشخاصی که حقوق بگیر نیستند و ماشین 50 میلیون به بالا دارن حذف بشن این تنها راه جلوگیری از اعتراض این کارمندان مفت خور دولت وبقیه پول دارها میباشد ماهی 2500000 تومان حقوق و اعتراض به حذف یارانه خجالت هم خوب چیزیه والله من بد بخت 18 ماهه یه کیلو گوشت نخریدم تا کی باید با نانو پنیر باید شرمنه اهل و عیال باشیم اون وقت میلیاردرها اعتراض میکنند خدا رحم نخواهد کرد
k1: 1394/4/3101:34:37،
24
13
دوست عزیز اگه راضی به قطع یارانه دیگران باشی ، زمانیکه یارانه شما قطع میشود که زیاد دور هم نخواهد بود (حتی اگه نون و پنیر هم نداشته باشی) تنهایی و تنهایی هیچ کاری نمیشه کرد. (سیاست تفرقه بنداز و حکومت کن همینه)
جهان: 1394/4/3110:21:40،
16
14
من بازنشسته تامین اجتماعی هستم با ماهی هشتصدوپنجآه تومان دریافتی یک زن بیمار با هزینه درمان آنچنانی، حالا شما قضاوت کنید آیا عدالت اجتماعی اینه.
م_ج: 1394/4/3113:02:06،
18
19
من معلم بازنشسته هستم شوهرم هم باز نشسته است من بیماری هپاتیت دارم هرچه حقوق می گیرم جرج بیماریم می کنم حالا یارانه ما را قطع کردند
علیمردانی: 1394/5/108:31:56،
12
10
با سلام بنده بازنشته هستم ومستاجر وبیماری صعب العلاج دارم وهزینه های گزافی برای داروهایم می پردازم وجهت دریافت داروهایم مبلغ صدوبست میلیون تومان از بانک تسهیلات برداشتم و ماهانه اقسا طی که می پردازم شش میلون دویست پنجاه هزار تومانست است ریاست محترم رئیس جمهور چندین بارمراجعه به وزارت تعاون مراجعه کردم یا سازمان یارانه ها اصلا نگذاشتن بنده به داخل بروم وسایت اعتراض را نیز بستند چه خاکی به سرم بکنم
مردم بدبخت ایران: 1394/5/2500:49:33،
12
14
قطع یارانه یعنی عدالت.قطع یارانه یعنی حمایت.اما حمایت از مردم فلسطین و یمن و افغانستان و .....
سنی: 1394/5/2622:00:26،
14
7
با سلام آیا آقایون که دم از عدل حضرت علی (ع) می زنند دوران خلافت آن حضرت را مطالعه کرده اند که به مساوات بیت المال را بین فقیر وغنی تقسیم می کرد
علی : 1394/5/2703:12:15،
9
11
سلام من دبیر بازنشسته سال 13772 سال دچار سیروز کبدی شده و بعلت نداشتن پول و عدم تامین منابع مالی از طرف بیمه درمانی وتکمیلی که همواره شاخه ای برای درآمد خودبیمه س تابیمه گذار نتونستم ادامه معالجاتم رابدم چون که الان هم برای تهیه دارو ها که اکثرشان آزاداست و سونو گرافی که از 30 هزاربه 60 هزار وحالا 142000تومان به تکدی گری فامیل تمام غرورخودو خانواده ام ازدودختر(کارشناسی بیکارمهندسی-ودانشجو)ویک پسر(کارشناسی مهندسی بیکار و همسرم ) رازیرپا می گذارم وکارت پیوندم اعتبارش بخاطر تشکیل مجدد پرونده دراثر نبودامکانات مادی ازبین رفته واسمی ازنوبت پیوند بدنبال خود داردخانه ای که حتی توانایی تبدیل سندش بنام خودندارم مخارج ساختمان چه دستی ووام وهزینه های بیماری طی 7 ماه اقامت درشیراز
آیاسزاواراست مارابی نیازاعلام کنندآیا کسانی چون من در حکومت عدالت شعار محکوم به مرگند وا مصیبتا یاعلی بن ابیطالب
علی : 1394/5/2703:29:53،
8
15
ماشینی مال سال77 با وام اداره گرفتم 6 ماهو نیمه از شیراز که برگشتم تصادف کرده و خراب ودرب و داغون تو خونهس کسی به مفت هم نمی خره اگر کسی اینو ماشین لوکس می دونه حراجچش می کنم با نصف قیمت ماشین لوکس شاید سود کنم یکسوم بدهی هاموبدم وای خدای من چه ملاکی برای پیدا کردم میلونرهای بی نیاز
سند به نام زنم نیست به نام بچه ام نیست قول نامه ای وسند موقت و سایر دوز و کلک ها هم وارد نیستم پس من یک خوشبختم که دارم با هوای پر از ریز گرد طبیعی و گرد و خاک جهان دوستان دارم اجباراً به سوی مرگ می روم ولی: (خداوند هرگز نبخشد کسی که ما را به دنیا فروخت کسانی که جان و مالمان را بهشان هدیه کردیم تا آنها در کشورهای خارجی تحصیلات و ... داشته باشن همراه با خانوم و بچه ها و ما زیر بمباران و ترس و اضطراب و شما شاد و خندان ................................................................................
اکبر: 1394/6/3016:42:47،
11
9
مسخره کردن مردم زیرچتر حکومت خیلی خوب نیست اول یارانه خودتان و فامیلهایتان را قطع کنید و بعدا" به جان مردم 455000 ریال بی افتتید
محب شرونی : 1394/8/1520:30:36،
8
9
قابل توجه مسئولان محترم وزارت رفاه یارانه اینجانب فرهنگی ساکن روستا با داشتن زن و سه فرزند و سرپرستی پدر و مادر پیر با هشتاد سال سن قطع شده با دریافتی 1400000و اقساط ماهیانه لطفا تجدید نظر کنید 3539630090
کمال: 1394/8/2815:51:44،
10
7
لطفا یارانه فرهنگیان را قطع نکنید
یارانه قطع شده : 1394/9/109:22:00،
11
8
اینها که دارن میلیاردی میدزدن ومیخورن .این 45000تومن هم روش بالاخره یه روزی باید جواب بدن
مریم: 1394/9/2419:39:03،
9
10
باسلام یارانه ما قطع کردند به سامانه یارانه جهت ثبت اعتراضی مراجعه کردم واعلام شد شما بعلت داشتن یک دستگاه اپارتمان از دریافت یارانه حذف شده اید...... آیا داشتن یک واحد مسکن مهر 80 متری که آنهم تحویل نگرفته وبعلت دیرکرد تحویل واگذاری شده دلیل حذف رایانه یک خانواده 4نفری با درآمد کارگری با 1ونیم میلیون توانی انصاف است؟ شما بگویید
ناصر راستگو مقدم: 1394/10/2116:24:41،
8
10
بنده کارمند با حقوق پایه حدود 1.800.000 در اوایل سال 94 که یارانه ام قطع شدو هیچ درآمد دیگری ندارم جزو یارانه بگیران پردرآمد تشخیص داده شدم . آفرین بر اینهمه هوش و استعداد کارشناسان خبره که مسئولیت این امر مهم بهشون سپرده شده،
تو اداره ما اینجور که پرسیدم فقط من پردرآمد شناخته شدم و رییس اداره خندش گرفته بود، اگرملاک برای تشخیص داشتن آپارتمان و خودرو است که تمامی همکاران من دارند و بیشتر هم دارند
jafargharaie@yahoo.com gharaie: 1395/1/2921:40:27،
16
16
صدیقه مدرسی حسنی بازنشسته اموزش وپرورش به چه علت یارانه ام قطع شده؟۰

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار