کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
نیسان
تاپیک شاپ

مردم مقصر تاخیر در پروژه‌های مسکن مهر پرند اعلام شدند !

کدخبر:۱۳۸۴۵سه شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵:۱۴۱۵۹۴ بازدید

در حالی شرکت عمران پرند در آخرین اقدام تاخیر در پروژه‌های مسکن مهر را به دلیل عدم واریز آورده گردن مردم انداخت که از دو سال پیش تاکنون متقاضیان ...

درحالی شرکت عمران پرند در آخرین اقدام تاخیر در پروژه‌های مسکن مهر را به دلیل عدم واریز آورده گردن مردم انداخت که از دو سال پیش تاکنون متقاضیان هنوز نمی‌دانند قیمت نهایی مسکن مهر آنها چقدر است و چه مبلغی باید واریز کنند.

شرکت عمران پرند امروز اعتراف کرد که برنامه اجرایی مسکن مهر این شهر دچار انحراف شده است. "برنامه اجرایی" یکی از دو برنامه‌ای است که مدیرعامل شرکت عمران پرند حدود دو سال پیش با رونمایی از آنها اعلام کرد که با اجرای برنامه مالی در کنار برنامه اجرایی واحدهای مسکن مهر بر اساس زمانبندی به متقاضیان واگذار می‌شود.
فروردین ماه سال گذشته بود که باران هاشم‌زهی، مدیرعامل شرکت عمران پرند با اشاره ارسال پیامک اخطار پرداخت 30 درصد مابقی مبلغ قرارداد مسکن مهر به 50 هزار متقاضی به تسنیم گفته بود: قیمت تمام شده واحد مسکن مهر در سامانه طرح مهر مشخص شده و متقاضیان می‌توانند با وارد کردن کد ملی از میزان آن مطلع شوند.
وی با بیان این‌که برای حدود 90 درصد پروژه‌های مسکن مهر پرند پیامک اخطار واریز 30 درصد باقیمانده علی‌الحساب آورده ارسال شده است، تصریح کرد:‌ ارسال پیامک به حدود 50 هزار متقاضی برای این منظور انجام شده تا با توجه به رویکرد جدید شرکت عمران پرند جهت تکمیل پروژه‌ها انجام شود. از این رو  قیمت تمام‌شده مسکن مهر را با ارسال پیامک به اطلاع مردم می‌رسانیم و متقاضیان باید بقیه آورده را به حساب خودشان واریز کنند.

وی با تاکید بر این‌که با این برنامه واحدهای مسکن مهر به سرعت تحویل می‌شود، اظهار کرد: «به‌طور قطع متقاضیانی که سهم آورده خود را به موقع تکمیل می‌کنند، زودتر صاحبخانه می‌شوند. تمام پروژه‌ها برنامه زمانبندی دارند و برای تکمیل آنها 2 برنامه اجرایی و مالی تنطیم کرده‌ایم. در قالب برنامه اجرایی فرآیند تکمیل پروژه‌ها در مقاطع زمانی به ترتیب برای خرداد، مرداد، شهریور، آذر و بهمن امسال (سال 93) از همه شرکت‌ها برنامه گرفته‌ایم. چنانچه برنامه مالی و اجرایی به‌طور موزون، همزمان و هماهنگ پیش برود، به‌طور قطع به اهداف پیش‌بینی شده دست خواهیم یافت.»

مدیرعامل شرکت عمران پرند با بیان این‌که افرادی هم که نسبت به تکمیل آورده اقدام نکنند مشمول تاخیر شده و احتمالا در آینده تدابیر دیگری در دستور کار قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: جابجایی و جریمه از جمله این تدابیر خواهد بود، البته جریمه هم برای متقاضی و هم برای سازنده اعمال خواهد شد. بر اساس مفاد قرارداد پیش‌فروش هم برای متقاضی و هم برای سازنده پیش‌بینی‌های لازم برای جریمه در نظر گرفته شد.

یکی از مصائب و گرفتاری‌های متقاضیان مسکن مهر پرند عدم اطلاع آنها از مبلغ نهایی قیمت واحدها طی دو سال اخیر بوده است. در حالی متقاضیان تلاش‌های نافرجامی را برای آگاهی از مبلغ نهایی قیمت مسکن مهر انجام داده‌اند که به موازات این اقدام با اخطارهای گاه و بیگاه شرکت عمران پرند آورده مورد نظر را واریز کرده‌اند. اما هر چه متقاضیان به تعهدات خود پایبند بوده‌اند، شرکت عمران پرند نخواسته یا نتوانسته به تعهدات خود عمل کند.

نمونه بارز این عدم پایبندی نیز عدم اعلام قیمت نهایی واحدهای مسکن مهر با وجود اظهارات برخی مدیران رده‌بالای شرکت عمران بوده است.

سال گذشته بارها و بارها مدیران شرکت عمران پرند اعلام کردند که قیمت "فلان" پروژه نهایی شده است، آخرین نمونه این اطلاع‌رسانی نیز به خبر نهایی شدن قیمت واحدهای کوزو، هسا و کیسون برمی‌گردد که اوایل خردادماه امسال مهدی اسماعیل‌نسب معاون فنی شرکت عمران پرند آنرا اعلام کرده بود.این در حالی است که با وجود خبرهای به ظاهر امیدوارانه، متقاضیان مسکن مهر پرند همچنان به بلاتکلیفی و عدم تکمیل واحدهای خود در فازهای مختلف این شهر معترض بوده و هستند.

چندی پیش گزارشی با عنوان " مصائب ناتمام متقاضیان مسکن مهر پرند " در خبرگزاری تسنیم منتشر شد. در این گزارش یکی از متقاضیان مسکن مهر پرند با اشاره به بازدیدش از واحدهای طرح مهر به خبرنگار تسنیم، گفته بود: هفته گذشته از پروژه ای که واحدم در آن قرار دارد بازدید کردم و متاسفانه نسبت به شش ماه قبل هیچ تغییری نکرده است.
وی افزود: تمام آورده ای را که شرکت عمران از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع داده است را واریز کرده‌ام و انتظار داشتم که مدیران شرکت نیز به وعده‌های خود در خصوص تکمیل واحدها پایبند باشند.

وی با بیان این‌که تمام آورده‌ام از حسابم برداشت شده است، بیان کرد: از مدیران شرکت عمران این سئوال را دارم که آورده‌‌ام کجا هزینه شده است که کار ساخت واحد مسکن مهرم همچنان مانند شش ماه قبل است و هیچ پیشرفتی نداشته است.شرکت عمران پرند نیز به فاصله حدود 10 روز به این گزارش واکنش داد و اعلام کرد: "به‌دلیل عدم‌واریز سهم متقاضیان برنامه اجرایی مسکن مهر دچار انحراف شده است. راه‌حل اتمام هر پروژه‌ای داشتن برنامه اجرایی و مالی است و این دو لازم و ملزوم هم هستند. متأسفانه به‌دلیل عدم‌واریز سهم اکثر متقاضیان محترم برنامه اجرایی دچار انحراف شده است. این در حالی است که تاکنون سهم تسهیلات بانکی به‌طور کامل جذب گردیده و چنانچه مردم برای تعهدات مالی خود اقدام به همکاری نکنند، قطعاً سرنوشتی بهتر از این در انتظار پروژه‌ها نخواهد بود."

در حالی شرکت عمران پرند به صراحت از انحراف برنامه اجرایی مسکن مهر تاکید دارد که متقاضیان این طرح در تماس با خبرگزاری تسنیم به این مسئله معترض هستند که چرا قیمت نهایی واحدها با وجود وعده و وعید مدیران و دست‌اندرکاران شرکت عمران اعلام نمی‌شود. با توجه به اتفاقات دو سال اخیر در مسکن مهر به‌خصوص واحدهای جانمایی شده در شهر پرند این‌گونه به نظر می‌رسد برنامه مشخصی برای ساماندهی و اتمام پروژه‌های این طرح وجود ندارد و لازم است مسئولان رده بالای وزارت راه و شهرسازی تا دیر نشده در این رابطه دست به کار شوند.

در پایان چند نمونه از نظرات خوانندگان تسنیم در رابطه با خبر " برنامه اجرایی مسکن مهر دچار انحراف شده است" عینا در ذیل می‌آید؛

«شرکت عمران پرند بارها از افزایش نهایی قیمت مسکن مهر در این شهر خبر داده اما تاکنون آماری در این زمینه منتشر نشده که متقاضیان بدانند چقدر باید به عنوان سهم آورده خود پرداخت کنند. بنابراین این که شرکت عمران تقصیر را به گردن متقاضی می‌اندازد نوعی فرافکنی و فرار از واقعیت و مسئولیت پذیری است. اما دولت تدبیر و امید که بسیاری از متقاضیان مسکن مهر نیز به تدبیر این دولت برای خانه دار شدن دل بسته بودند اما متاسفانه وزیر محترم راه هیچ اقدام مثبتی که کورسویی امید را برای هزاران متقاضی در مسکن مهر پایتخت مسکن مهر در ایران ایجاد کند، انجام ندادند و این امر از یاد متقاضیان نخواهد رفت.»

« با تشکر از خبرگزاری تسنیم که همیشه حقوق مستضعفان را پیگیری می‌کند،  عمران پرندبه هیچ عنوان پیگیر تحویل مسکن مهر نیست و فقط با وزارت نیرو مردم را به هم پاسکاری میکنند 4سال بدقولی در تحویل پروژه کوزو 6به بهانه نبود آب و برق و دلال بازی در عمران شاهد این مدعاست و وزارت مسکن هم به باشگاه سیاسی کاری تبدیل شده نه خدمت به مردم و اطاعت از فرمان رهبری در تکمیل مسکن مهر »

«انحراف از برنامه به خاطر عدم پرداخت متقاضیان نیست، زیرا اکثر متقاضیان به هر زحمت و مشقاتی که شده آورده خود را تکمیل کرده اند حتی اضافه قیمت اعلامی از سوی شرکت عمران را نیز پرداخت کرده اند. مشکلات دیگری وجود دارد که شرکت عمران باید در این زمینه و برای احیای اعتماد از دست رفته شفاف سازی دقیقی کند. متقاضیانی که در پرداخت همکاری نمی‌کنند به راحتی از سوی شرکت عمران قابل پیگیری و اخطار به نامبرده هستند. به عنوان مثال بنده به عنوان یکی از متقاضیان مسکن مهر هسا 1 تاکنون حتی بی اطلاع از قیمت نهایی پروژه خود هستم. این امر برای اکثر متقاضیان نیز به همین شکل است. آنها از سرنوشت واحد خود و قیمت نهایی آن بی اطلاع هستند.»
اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا