کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

روحانی : در یک مقطع جدید تاریخی قرار گرفتیم

کدخبر:۱۳۶۹۸سه شنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۲:۲۰۲۷۰۸ بازدید

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی بعد از ظهر سه شنبه در گفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم با بیان این که «عیدانه فراوان شد تا باد ...

 حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی بعد از ظهر سه شنبه در گفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم با بیان این که «عیدانه فراوان شد تا باد چنین بادا» افزود: مردم در شب های قدر برای دستیابی به یک توافق خوب دعا کردند و من الان به ملت بزرگوار ایران اعلام می کنم که دعای آنها مستجاب شده است.

وی با سلام و درود بر روان پاک انبیاء، اولیا، پیامبر عظیم الشان اسلام و ائمه هدی و امام شهیدان و شهدای بزرگوار به ویژه شهدای هسته ای و با سلام و تهیت به محضر ولی عصر امام زمان (عج) تاکید کرد: ماه رمضان همواره ماه خیر، برکت و ماه تقرب مردم به خداوند بوده است و در ماه رمضان امسال آنچه من شنیده ام، بسیاری از مردم در دعاها و شب های قدر برای گروه مذاکره کننده و دستیابی به یک توافق خوب دعا کردند. 

وی با بیان این که ما امروز در یک مقطع مهم در تاریخ کشور، انقلابمان و شرایط منطقه قرار داریم، گفت: شرایطی که باید بگوییم دوران 12 ساله گذشته که همراه با توهماتی از سوی قدرت ها و نشر آن توهمات در میان جامعه و افکار عمومی بود کاملا ورق خورده است و صفحه جدیدی آغاز شده است. 

رییس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: این صفحه جدید بر این مبنا آغاز می شود که راه حل معضلات در جهان مسیر کوتاه تر و کم هزینه تر هم دارد. 

روحانی توضیح داد: موضوع مهم هسته ای ایران که از یکطرف به یک موضوع سیاسی و بین المللی تبدیل شده بود تا جایی که این موضوع در فصل هفتم منشور سازمان ملل و شورای امنیت با قطعنامه های متعدد تحریم روبه رو شد. 

رییس جمهوری گفت: موضوع هسته ای از طرفی به یک موضوع ایران هراسی در جامعه و جهان تبدیل شده بود که ایران در پی ساخت سلاح کشتار جمعی و هسته ای است و از طرف دیگر از نظر علم، فناوری و رشد و توسعه برای کشور ما حایز اهمیت بود. 

روحانی ادامه داد: موضوع هسته ای از لحاظ اجتماعی به یک مساله غرور و عزت ملی تبدیل شده بود و از لحاظ اقتصادی هم با فشارهایی که تحریم کنندگان به وجود آورده بودند، شرایط سختی را در جامعه به وجود آوردند گرچه همانطور که قبلا هم تاکید کردم هیچگاه تحریم موفق نبود اما در عین حال در زندگی مردم تاثیر گذار بود. 

روحانی خاطرنشان کرد: خوشحالم که با مذاکرات 23 ماهه جمهوری اسلامی ایران با 6 قدرت جهانی امروز توانسته ایم به نقطه جدیدی دست پیدا کنیم، البته ماه رمضان همواره برای دولت یازدهم ماه خیر و برکت و سرنوشت بوده است. 

وی افزود: 25 ماه رمضان سال 92 روز تنفیذ بود؛ 26 روز ماه رمضان تحلیف بود و امروز، روز توافق 6 قدرت جهانی با ایران برای برنامه جامع اقدام مشترک است. 

رییس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: ما برای حل موضوع و معضل هسته ای باید در بخش های مختلف قدم های لازم را برداریم؛ از لحاظ سیاسی باید تمهیدات لازم سیاسی را آماده کنیم و هم از لحاظ افکار عمومی که بدانند مذاکره به مفهوم خواندن بیانیه ها نیست. 

روحانی ادامه داد: مذاکره به معنای بده و بستان است؛ مذاکره به این معناست که پولی داده می شود و خانه مورد نظر خریداری می شود؛ ما دنبال صدقه نبودیم تا کسی چیزی مجانی به ما بدهد ما به دنبال مذاکره بودیم؛ دنبال آن بودیم که بر مبنای منافع ملی بده بستان عادلانه در پیش بگیریم. 

وی ادامه داد: ما همواره تاکید کردیم این مذاکرات برد - باخت نخواهد بود؛ هر مذاکره ای اگر به صورت برد - باخت باشد، پایدار نخواهد ماند؛ مذاکره و توافقی می تواند پایدار باشد که برای دو طرف حالت برد - برد داشته باشد. 

رییس جمهوری همچنین اظهار کرد: این موضوع را برای جامعه تشریح کردیم و مذاکره کنندگان ما بر این مبنا کار خود را آغاز کرد؛ از طرفی ما نیاز به اجماع داخلی داشتیم؛ روشن است که در کشور سیاسیون فکر واحد ندارند اما در مسایلی که به امنیت ملی و توسعه ملی مربوط می شد، خوشبختانه در فضای آزاد و دموکراتیک توانستیم به اجماعی در این زمینه دست یابیم. 

روحانی افزود: راه مذاکره را قبل از آغاز این دولت و از 12 سال پیش طبق نظر رهبر معظم انقلاب آغاز شده و ما از سال 82 این مذاکرات را در تهران یا در پایتخت های کشورهای همسایه یا پایتخت های کشورهای اروپایی و غربی دیدیم و شاهد بودیم و ادامه دادیم. 

ماه رمضان همواره ماه خیر و برکت و ماه تقرب مردم به خداوند بوده است. 

**مهار تورم و رشد اقتصادی قوی ترین پیام به 1+5

روحانی اضافه کرد: مردم ما در انتخابات 92 در این زمینه به صراحت اعلام کردند ما دولتی می خواهیم که دستاوردهای هسته ای را توام با صلح و توام با حرکت توسعه ای کشور روبه جلو و توام با رفاه مردم باشد، مد نظر قرار دهد و همین مسیر و راهی بود که دولت یازدهم انتخاب و آغاز کرد.

رییس جمهوری ادامه داد: البته ملت بزرگ ایران همواره ملت ادب، منطق و استدلال بوده است. من از روز اول و در روز مراسم تحلیف گفتم در صورتی غرب می تواند با ما تعامل داشته باشد که مسیر تهدید و تحقیر را کنار بگذارد و مسیر تکریم را آغاز کند. 

روحانی اضافه کرد: آنچه امروز به عنوان توافق در برنامه جامع اقدام مشترک به دست آمد، ریشه آن برمی گردد به تعامل از طرف ایران و تکریم از طرف 1+5، اگر این دو نبود ما دستاوردی نمی داشتیم .

وی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر لازم بود برای این که موفق شویم بتوانیم در شرایط تحریم و رکود تورمی اقتصاد کشور را سامان دهیم. زمانی که در شرایط تحریم مذاکره را آغاز کردیم، تورم بالای 40 درصد و از لحاظ رشد اقتصادی منفی 6.8 درصد بودیم اما در ضمن مذاکره با ساماندهی اقتصاد، هم تورم را مهار کردیم و هم به رشد مثبت رسیدیم و این قوی ترین پیامی بود که از طرف دولت یازدهم به کشورهای 1+5 داده شد. 

 

**صوم استقامت و مقاومت با افطار فتح و ظفر توام گشت/ 4 هدف ایران از مذاکرات

رییس جمهوری افزود: از طرف دیگر آنچه از همه چیز مهمتر بود، ایستادگی، مقاومت، صبر و تحمل مردم شجاع ایران بود که امسال بحمد الله صوم استقامت و مقاومت با افطار فتح و ظفر توام گشت.

روحانی با تاکید بر این که این ایستادگی مردم و مقاومت بود که طرف مقابل را پای میز مذاکره آورد، به چهار هدف ایران از مذاکرات اشاره کرد و گفت: هدف اول آن بود که توانمندی و فناوری هسته ای و حتی فعالیت هسته ای را بتوانیم در داخل ادامه دهیم.

وی اضافه کرد: هدف دوم این بود که تحریم های غلط و ظالمانه ضد انسانی را لغو کنیم و هدف سوم این که کلیه قطعنامه هایی که از دید ما غیر قانونی بود، در شورای امنیت وسازمان ملل لغو کنیم .

رییس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد:هدف چهارم این بود که پرونده هسته ای ایران از فصل هفتم منشور ملل متحد و اساسا از شورای امنیت خارج کنیم.

با پایان مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران و کشورهای گروه 1+5، رییس جمهوری در حال گفت و گو با مردم شریف و غیور کشورمان است. 

ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 (شامل آمریکا، آلمان، انگلیس، چین، فرانسه و روسیه) همراه با نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از 22 ماه مذاکرات سخت و فشرده، سرانجام امروز 23 تیر 1394 برای رفع سوء تفاهم ها در مورد برنامه صلح آمیز هسته ای و همزمان لغو تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران تفاهم کردند. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

فرد: 1394/4/2316:52:20،
46
18
اگه بزارند و بفهمند.
حسن: 1394/4/2317:41:27،
30
14
عزیزم "بزارن" فعل غلطی هست (گزاردن به معنی بجا آوردن هست). اگه منظورت اجازه دادنه باید بگی "بذارن" (بگذارند).
قشر ضعیف: 1394/4/2318:49:06،
16
10
اون کالاهای اساسی که درست قبل از توافق 6 درصد یا بهتر بگیم 10 درصد گرون شد چی میگه این قیمت دلار چی میگه
بهزاد: 1394/4/2318:59:23،
21
11
تیم مذاکره کننده ،خسته نباشید. واقعا کار سختی داشتید جلوی ۶ تیم کهنه کار سیاسی کشور های مطرح دنیا. ولی عزیزان دست اندر کار احساس می شود که چند تیم قوی با پشتوانه مالی چند صد میلیاردی (دوستان اختلاس کننده ) با برنامه ریزی منسجم ، در بازار ارز، طلا ،سایتهای مختلف سعی در از بین بردن و بی اثر نشان دادن رفع تحریمها در فضای جامعه دارند (مثلا. برای چی شادی کنیم مگه دلار اومده پایین ؟ یا...........) خلاصه بگم حالا که در آینده نزدیک دلار خواهید داشت و قوی تر خواهید بود اگر از همین الان اینها را با پایین آوردن منطقی دلار و خوشحال کردن مردم به توپ نبندید بازنده اید.
آه از نهاد ...: 1394/4/2321:56:03،
21
13
از وقتی چشم باز کردیم یا تو پیچ خطرناک بودیم یا برهه حساس یا مقطع تاریخی یه روز مثل آدم زندگی نکردیم !
حسن: 1394/4/2316:54:16،
72
14
برا دولتها که خوب بود. حالا نوبت مردمه. ایشالا برا مردم هم خوب پیش بره.
وحید: 1394/4/2316:55:17،
13
12
صحبتهای دکتر روحانی باجان کری خیلی فاصله داشت این همان حرفهای دکتر ظریفه که میگفت توافق بی نقص نیست واین تناقض ها عامل توافق کامل نمی باشد
حمید: 1394/4/2317:39:14،
15
20
فقط یکی از ضمائم مذاکرات صد صفحه بوده ،کاش رئیس جمهور میگفت چند صفحه در این یک مورد تنها مربوط به تعهدات ایران بوده وچند صفحه مربوط به تعهدات امریکا ؟
رضاااا: 1394/4/2317:43:33،
34
11
روحانی محکم این توافق بچسب
با مخالفین شدیدا برخورد کن
مردم برای این این همه سال تحریم و سختی خون و بچه و بدن و خونه و فرض و ... فروختن
محمد: 1394/4/2317:56:06،
29
10
اگه این توافق واسه مردم هم گره گشا باشه و بتونه از مشکلات اقتصادی مردم کم کنه که خوبه ،وگرنه ای توافق کاغذ پاره ای بیش نیست و بیشتر واسه بقای نظام بوده تا مردم.
ماشاالله مرزوقی: 1394/4/2318:12:27،
27
12
کشورم ایران با این دولت مقتدر فهیم کاردان دانا واهل منطق و گفتگو به عزت قدرت و محبوب جهان می شود خدا نگهدارتان باد
البته تند رو های وحشی مخالف صلح هستند
پیام: 1394/4/2318:23:33،
23
17
ماها چمون شده ؟؟؟ 22 ماهه منتظر این توافقیم و حالا می خوایم ساده از کنارش رد بشیم ؟؟ مردم رو با حرفاتون دلسرد نکنید ! به خودتونم فرصت بدین که نتایج مثبت و روشن این توفق بزرگ و تاریخی رو در صحنه زندگیتون ببینید ! توقع معجزه یک شبه از این توافق واقعا شبیه یک توهمه ! باید منتظر تاثیر به مرور در رگها و شریان اقتصاد مملکت بود . مردم رو دلسرد نکنید و خودتونم در مسیر موازی این توافق حرکت کنید . باید باور کنید که آنچه که می خواستیم داره به دست میاد . خود باروی ... خودباوری .... خودباوری
اندکی صبر سحر نزدیک است
فرد: 1394/4/2318:38:30،
14
13
حسن جان ممنون از توجه.خدمتتون بگم در فضای مجازی به تمام زبانها از دیکته کمتر و از منظور بیشتر بهره میبرند و در کل زبان فارسی در اجرا دچار سردرگمی است.البته من به دلیل گذروندن بخش زیادی از زندگیم در محیط غیر فارسی به کمبود آشنایی با نوشتار معترفم ولی اینجا هم اشنایی با افکار بیشتر مقصوده تا توانمندیه املاء.
بهزاد: 1394/4/2319:22:31،
15
14
عزیز مسوول بررسی نظرات در سایت ایرانجیب نظری که بنده گذاشته بودم مودبانه و بلا اشکال بود چرا فیلتر کردی؟؟؟؟!!!!
dadahamid: 1394/4/2319:58:50،
12
10
يعني خداوكيلي فقط اگه اندازه يه نخود عقل داشته باشي و يا گرايش سياسي نداشته باشي ميفهمي تفاوت بين احمدي و روحانيرو(من طرفدار هيچكدومشون نيستم و راي هم ندادم)
واقعا خرد جمعي كجا و منم منم و من بهتر ميفهمم(نظرم شبيهشه!!!)كجا
رضا: 1394/4/2320:30:02،
21
12
روحانی مچکریم ، ظریف مچکریم ، اوباما مچکریم

این توافق یک شبه قرار نیست همه چی ارزون شه و انشاءاله توی زندگی مردم و دخل و خرج کل ایرانیا ببینیم و از این سختی ها در بیایم به امید خدا یه دیوونه اومد یه سنگ انداخت 8 سال خون مردم رو کرد تو شیشه یه اصلاح طلب مثل همیشه اومد گند کاریارو جمع کرد

روحانی بازم خسته نباشی

طرفدارای احمدی جون چقدره ها بمیرن امشب برید وردست همون دیوونه ی .......... حال کنید جا خالیرم با هرچی دلتون میخواد پر کنید

روحانی مچکریم
سديد: 1394/4/2320:45:22،
13
12
فكر كنم توي اين دوره تاريخي نسل ما مثل دايناسورها داره منقرض ميشه
مریم: 1394/4/2408:33:47،
16
8
روحانی مچکریم.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار