کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

موضوع واردات خودروهای لوکس با استفاده از حواله جانبازی

کدخبر:۱۳۶۲۴یکشنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۲:۴۵۳۱۲۲۱ بازدید

در ماه های گذشته اخبار مختلفی از واردات خودروهای لوکس با استفاده از حواله جانبازی منتشر می شود، پورشه ها، بنزها و بی ام و هایی که ...
موضوع واردات خودروهای لوکس با استفاده از حواله جانبازی

در ماه های گذشته اخبار مختلفی از واردات خودروهای لوکس با استفاده از حواله جانبازی منتشر می شود، پورشه ها، بنزها و بی ام و هایی که تقریبا هر روز رسانه ها اخباری از آن ها منتشر می کنند و این روزها به یکی از سوژه های اصلی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی تبدیل شده اند؛ درباره جزییات واردات خودرو با استفاده از حواله جانبازی با یکی از جانبازان 70 درصد کشور که حواله خود را فروخته گفت و گو کرده ایم تا درباره جزییات این خرید و فروش ها بیشتر اطلاعات کسب کنیم. جانباز 70 درصدی که به گفته خودش در زمان جنگ در عملیات های متعددی حضور داشته است و در یکی از این عملیات ها یک دست و انگشتان دست دیگرش را از دست داده است.

شما در تعدادی از سایت ها آگهی منتشر کرده اید برای فروش حواله جانبازی.
بله، البته این آگهی برای سال گذشته بود و من یک سالی هست که حواله ام را فروخته ام.

کمی درباره فروش حواله توضیح می دهید؟
به پول احتیاج داشتم و بدهکار بودم و از طریق دوستان جانبازم متوجه شدم که این شرایط وجود دارد، من قبلا جانباز 60 درصد به بالا بودم و سال گذشته با بررسی های جدید و باتوجه به افزایش سن میزان جانبازیم به 70 درصد افزایش پیدا کرد؛ پس از این در جریان ماجرای حواله قرار گرفتم و چون پول احتیاج داشتم و بدهکار بودم برای گرفتن حواله و فروش آن اقدام کردم.

حواله واردات خودرو برای جانبازان چگونه داده می شود؟ مراحل گرفتن حواله سخت بود؟
حواله فقط به جانبازان 70 ، 75 درصد به بالا تعلق می گیرد و با آن اجازه دارند یک عدد خودرو که در گمرک هم لیستی وجود دارد وارد کنند. برای گرفتن حواله اول به بنیاد مراجعه کردم و درخواست دادم چند روزی کارهای اداری طول کشید بعد معرفی شدم به گمرک و حواله داده شد، بعدش هم که آگهی دادم برای فروش و افراد زیادی زنگ زدن تا اینکه فروختم.

شما حواله خودرو را چند فروختید؟
من 30 میلیون تومان فروختم اما الان 100 تا 120 میلیون فروش می رود البته وقتی آگهی کردم خیلی ها زنگ می زدن بیشتر به این نیت که حواله را از دستم در بیاورند و قیمت 10، 12 میلیون تومانی می دادند و 30 میلیون تومان آن زمان بیشترین قیمت بود تا اینکه وقتی قبول کردم این قیمت را، یکی زنگ زد و 60 میلیون تومان قیمت داد ولی دیگه من حرف زده بودم آن آقا فکر کنم یک موقعیت خوب برای خرید خودور پیدا کرده بود و سریع یک حواله می خواست ولی خب من دیگه حرف زده بودم.

شما می دانید خریدار حواله با حواله فروخته شده چه خودرویی وارد کرده است؟
بله یک بی ام وارد کرده که الان 700 میلیون تومان قیمت دارد.

می دانید خرید خودرو باتوجه به حواله شما چقدر برای او تمام شد؟
ماشین کلا با پولی که به من تا از دبی به تهران آوردش 235 میلیون تومان برایش هزینه داشت و حداقل 500 میلیون تومان سود کرد.
با ناراحتی این موضوع را می گویید.
نه بلاخره من هم مجبور به فروش بودم.

چرا خودتان به فکر خرید خودرو و وارد کردن یک عدد خودرو با این حواله نیفتادید یا مثلا با چند نفر شریکی؟
خودم پولی نداشتم و کسی را هم برای شرکات نمی شناختم که این همه پول داشته باشد. الان سود را در اصل خریدار خودرو کرده است ولی همه جا می گویند حواله جانبازی ، حواله جانبارزی.

خریدار چه کسی است؟
یک جوان پول دار که فکر کنم هنوز 30 سالش هم نشده است و در نوبنیاد تهران خانه و زندگی دارد ولی نمی دانم که شغلش چیست و باور کنید که اصلا از شرایط زندگی من جانباز و سال های جنگ چیزی نمی اند اما با ماشین 700 میلیون تومانی این طرف و آن طرف می رود.
گفتید که همه از فروش حواله جانبازی می گویند و الان هم به نظر با حالت عصبانیت از کسی که حواله را خریده صحبت می کنید.
من اگر بدهکار نبودم و مجبور نبودم اصلا دنبال حواله نمی رفتم، خیلی ها وقتی می شنوند حواله جانبازی فکر می کنند الان ماها الگانس سوار می شویم درصورتی که این جوری نیست همه جانبازهایی که حواله ها خود را می فروشند خرج درمان و مشکلات زندگی و چیزهای این شکلی می کنند و برای سوار شدن ماشین کنار خیابان کلی مشکل دارند. الان در همین تابستان با چندتا از جانبازها بروید به خصوص کسانی که روی ویلچر می نشینند و یا عصا دارند کمتر کسی نگه می دارد و کلی باید گوشه خیابان منتظر باشند و آخر هم خیلی وقت ها باید دربست گرفت.

تعداد جانبازانی که حواله خود را می فروشند زیاد است؟
تعداد حواله ها و جانبازانی که شامل حواله می شوند کلا کم است زیرا بسیاری از جانبازان 70 درصد به بالا در سال های قبل و باتوجه به شرایط ها و قوانین قبلی یا دو عدد خودور داخلی گرفته اند و یا پول دو خودرو به آن ها تعلق گرفته اما مدتی است که قانون تغییر کرده و مجوز واردات خودرو می دهند. بیشتر کسانی هم که حالا مثل من شامل این قانون می شوند جانبازانی هستند که باتوجه به افزایش سن و گسترش بیماری درصد جانبازیشان به بالای 70 درصد رسیده است وگرنه اکثرا در سال های قبل گرفته اند و الان حواله ای از قبل وجود ندارد.

بنیاد جانبازان ماهانه چقدر حقوق به شما پرداخت می کند؟
حقوق من ماهی یک میلیون و 800 هزار تومان است که البته همیشه سر ماه هم پرداخت نمی شود و معمولا چند روزی طول می کشد تا پرداخت کنند.


* صدای اقتصاد

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ساریانی: 1394/4/2111:46:04،
85
182
توسان 2015 +++++++++++++++++++
اسپرتیج 2015 -----------------------------------
سلام: 1394/4/2112:14:58،
201
38
طرف رفته جبهه جونش رو در راه وطن گذاشته دارند با اسمش خودرو وارد میکنند

البته دلواپسان از این کارها میکنند ...مملکت تحریم...اینها هم دستشان باز....

امیر: 1394/4/2112:24:41،
280
39
شهدا و کسایی که رفتن واسه ناموس و وطن و ماها جنگیدن واسه ما خیلی با ارزش هستن ولی من شخصی رو میشناسم 7 تا ترکش هنوز تو تنشه شبا که میخوابه پسرش میگه فقط ناله میکنه ولی تا حالا واسه کارت جانبازی اقدام نکرده و حتی پسرش 20 ماه رفت سربازی و از کسر جبهه هم استفاده نکرد ... یه بار ازش پرسیدم خیلی ناراحت شد گفت من واسه شماها و خانوادم رفتم که الان آسایش داشته باشید نه واسه مطرح کردن خودم و امتیاز کسب کردنم تو جامعه ... درود بر شرف این افراد
hamed: 1394/4/2113:55:22،
115
21
من خیلی ناراحت شدم این متن رو خوندم.واقعا باید برای دولت متاسف بود که یک آدمی که 70%سلامتیش رو برای حفظ کشور و آسایش ما داده برای بدهی باید یه همچین کاری بکنه یه نفر لنگ 30 میلیون پول باشه اون وقت یه نفر که معلوم نیست از کجا آورده فقط 700میلیون ماشین زیر پاش باشه که تازه باز هم برای بدست آوردنش محتاج این جانباز هست .اگر واقعا آخرتی باشه چطوری میخوان جوابگو باشن؟؟؟؟؟؟
كيوان : 1394/4/2114:03:41،
43
142
مازراتي گرن كبريو +++++
رنو سپند 60 سبز يشمي -----
دوست: 1394/4/2116:55:45،
53
58
جانبازان به گردن همه ماها حق دارن ولی یه نکته هست اینجا
راه قدردانی ازز حمات اونها این نیست..اینگونه تفاوت ایجاد کردن قشنگ نیست ...فرزند شهید پدرش رو توی یک سالگی از دست داده ومن هم پدرم رو در 4 ماهگی بخاطر بیماری از دست دادم ...من هم یتیم بودم بی پول بودم ولی این حمایتها رو نداشتم
رانت از هرنوع وهرشیوه اش ناپسنده
ددی جوادتبریزی: 1394/4/2121:40:23،
32
62
تو این کشور مردم عادی هیچ حقی ندارند ما هم دو سال در جبهه جان کندیم ولی برای وطن .تمام امکانات دولتی یا مال خانواده های شهداست یا جانباز یا اسیر یا بسیج .در حالی که همه برای کشور جنگیدند وثمره ان مال همه هست منها با نام خدا ودین همه کاری تو این کشور ازاده.مگه انهایی که اختلاس کردند و میکنند جای مهر برپیشونی ندارند
سيا: 1394/4/2122:13:37،
61
23
اون كسي كه اون حواله رو ميده و قانون ميزاره براش خودش ميدونه كه وضع اين جانباز عزيز طوري نيست كه بتونه ماشين وارد كنه،اون حواله و قانون رو هم واسه پسر خاله و پسر خودش ميزاره،حواله رو ميده بعدم شماره ي جانباز و ميده به پسرش ميگه برو ازش مفت بخر،لعنت خدا به ادمهاي فريبكار،اخه جانبازي كه همه ي زندگيشو جونشو گذاشته واسه اين مملكت انصافه اينجوري باهاش بازي كنيد؟؟؟؟يعني نميشد مثلا بهش يه اپارتمان كوچك يا حتي بيمه ي ١٠٠ رايگان درماني براي خودشو خوانوادش بديد؟؟؟؟
خدا ازتون نگذره كه از خون شهدا و جانباز و ازاده نونِ سفره هاتونو در مياريد...
حسین: 1394/4/2201:17:41،
27
28
خیلی از کسانی که مثل من منفی دادند منظورشان کیفیت پایینتر اسپورتیج است نه بالاتر بودن آن از توسان.
پویا: 1394/4/2111:47:46،
154
182
همیشه و همه جا رانت و تبعیض
در قبولی دانشگاه ، در استخدام ، در واردات خودرو و...
امتیازات خاص برای یک قشر خاص
شهروند: 1394/4/2112:03:37،
195
67
هموطن عزیز خودت را به جای ایشان تصور کن اگرتوانستی یک روز با مشکلات یک جانباز 70درصد ی کنار بیایی!می توانی همچنین جملاتی بنویسی. لطفا کمی انصاف داشته باشید.
شروین: 1394/4/2112:08:34،
97
49
شما اگه یک روز، فقط یک روز لباس نظامی تنت کنی و به شکل توریستی بری لب مرز عکس های سلفی بگیری بیای، مطمعن باش ... مطمعن باش این حرفت رو تکرار نمیکنی ...
امیر: 1394/4/2112:20:12،
126
39
سلام جناب پویا
فقط می خوام اینو بدونم شما حاضری فقط یک دست. یا حتی دوتا انگشت نداشته باشی همه ایهایی که گفتی بهت بدن یا ده برابرشو بهت بدن؟ شما هم بشی جزو اون گروه خاص اینم بگم اون موقع. که این جانبازها رفتن برای تو وطن از جونشون مایه گذاشتن از این خبرا نبود که بگیم برای این چیزا رفتن.
بگو ببینم حاضر بودی تو سه ماهگی یتیم بشی ولی تو دانشگاه تهران اجازه درس خوندن بهت بدن؟
فقط فکر اینو بکن که اگه اونا نمیرفتن از خاکمون دفاع کنن امروز تو چه وضعی بودیم
یادآوری کنم دیروز سالروز قتل عام سربرنیتسا بود که تو چند روز فقط تو یک شهر ۳۰ هزارنفر آدم کشتند و تقریبا به همه دختران و زنام شهر تجاوز کردن
آیا آنها رفتند تا امروز حواله بگیرند. هرچمد که بسیاری از آقایان و آقازاده ها خیلی از کارهایشان را به اسم جانبازان و خانواثه شهدا و سو اسنفاده از نام شهدا انجام میدهند
احسان: 1394/4/2112:20:25،
82
45
پویای عزیز
همیشه و همه جا باید یه فرقی بین یه آدم وطن پرست با یه آدمی که هیچ تعصبی به مملکتش نداره باشه
همیشه و همه جا باید یه فرقی بین یه آدمی که قید زن و بچشو میزنه تا بره واسه مملکتش بجنگه با اونی که موقع جنگ میره توی زیرزمین خونش قایم میشه یا از کشور خارج میشه باشه
اگه شهدا و جانبازان نبودند شاید الان ایرانی متحد نداشتیم - شاید خیلیا الان داشتن به زبان عربی صحبت میکردن - شاید همین عربا مثه داعشی ها زنان ما را وادار به جهاد نکاح میکردند و یا آنها را خرید و فروش میکردند!
همین الانش داری میبینی که توی عراق و سوریه چی میگذره. چون عربا حس وطن پرستی ندارن و مردمی هستن که مملکتشون براشون مهم نیست و فقط شکمشون براشون مهمه(به جز اعراب غیور ایرانی)

پس اتفاقا طبیعیه که هر حکومتی هوای این چنین افرادی رو بیشتر داشته باشه تا اون دسته از افرادی که در هیچ موردی نمیشه روشون حساب کرد

سعید: 1394/4/2112:21:02،
33
50
منظورش اینه که این امتیازات رو واسه همه قائل شن نه اینکه از ایشون هم بگیرن
Mohammad: 1394/4/2112:21:17،
89
31
کاری به امتیازات ندارم
دوست داری تو هم حواله بگیری ولی دست نداشته باشی رو ويلچر بشینی
کسی حرف این رو نمیزنه جوون زیر30سال چطوری پولدار شده ولی گیر دادی به اين قشر که جوونیشو تو جبهه جنگ بوده
کاظم: 1394/4/2112:23:20،
88
32
آقا پویا اگه الان داعش به ایران حمله کنه آیا واقعا با دادن این امتیازات شما حاضری با داعش بجنگی ؟

یا از ترس داعشیا دینت رو هم عوض میکنی که بهت کاری نداشته باشن!
بازپرس: 1394/4/2112:33:00،
81
35
پویای عزیز قبول دارم در این کشور رانت خواری بیداد میکند اما به یاد داشته این عزیزان 70 درصد سلامتی خود را اهدا کرده اند و از آن زجر آور تر برای این بزرگواران شاهد بودن به یغمای بیت المال توسط قشری خاص است. رانت اصلی را آن پسر بچه ای استفاده کرده که ماشین میلیاردی سوار شده و به امثال من ، شما و آن جانباز به دیده حقارت می نگرد.
aryan: 1396/2/805:55:59،
9
3
هر وقت هر شب تا صبح بیدار کنار یه جانباز شیمیایی بودی درک میکنی.هروقت عزیز ترین فرد زندگیت باشه و نتونه نفس بکشه و هیچ کاری ازت بر نیاد درک میکنی. هروقت صدای سرفه های خس دار شنیدی درک میکنی.هر وقت بدنت پر از ترکش شد درک میکنی .هر وقت موج انفجار گرفتت درک میکنی تو چه میدونی از یه جانباز از خانواده یه جانباز که تو چه شرایطی زندگی میکنن واسه دفاع از ناموس تو این بلاها سرشون اومده اونوقت عوض تشکرت هست دوست عزیز ...
سامی: 1394/4/2111:52:12،
52
129
کاش ما هم جانباز یا اسیر شده بودیم
11: 1394/4/2112:15:21،
96
37
تحمل یه روز دردم نداری
قول میدم
علی: 1394/4/2112:27:55،
88
27
جانباز شدن یا اسیر شدن با ای کاش و کاشکی نمیشه
هیچ کسی توی اتاق خوابش جانباز نمیشه
ایندفعه جنگ شد جراتشو داشته باش برو برای مملکتت و ناموست بجنگ تا یا شهید بشی یا جانباز یا اسیر

فقط حواست باشه اگه متاهل بودی و بچه دار بایدجراتتو خیلی بیشتر کنی و قید زنو بچتو بزنی بری جنگ!

آیا همچین جراتی داری واقعا؟
amir: 1394/4/2112:39:16،
45
38
جبهه رفتن دل و جرات میخواسته اون موقع...شما که فک کنم سن و سالت قد نمیده احتمالا دل و جرات دارم بینتون نبوده اون موقع
فقط میشه برات متاسف شد
حسین: 1394/4/2112:59:47،
35
28
انسانها بدون توجه به دین و مذهب در شرایطی از سنگ هم سخت تر میشوند جرات داری به خانواده یا ناموس کسی تعرض کن میبینی آدمی که فکر میکنی یک لحظه جرات جبهه جنگ نداره و از نظر شما ترسوست میشه یک درنده وحشی و ترس برش غالب نیست . اینکه بعضی ها میگن اگه جرات داری اگه تونستی و از این قبیل جملات بدونند شرایط و موقعیت های حاد است که این موضوع رو اثبات میکنه نه وضعیت افراد در ثبات امنیتی
شروین: 1394/4/2113:08:01،
58
32
شما جرعتشو داشته باش سربازیتو برو درخواست بده بیفتی لب مرز ، اسیر شدن پیشکش
محمد: 1394/4/2119:44:55،
41
8
پدر من جانباز بود من اصلا تو زندگی نفهمیدم معنی پدر یعنی چی همش درد و بدبختی و اعصاب خورد کنی شما برو خداروشکر کن پدرت سالم بود این مجوز که هیچی اگه ده تا از اینا هم بدن نمیتونه مشکلات روحی روانی زندگی مارو حل کنه
امیر حسام: 1394/4/2201:40:44،
34
20
واقعا واست متاسفم که حاضری سلامتی خودت رو با این چیزا عوض کنی!!!
جانباز ترکمن : 1394/12/1709:35:15،
53
23
جانبازی لیاقت میخواهد که خدا نصیب هرکسی نمیکند
حامد: 1394/4/2111:54:06،
42
37
هرچه بگندد نمکش میزنند.....وای به روزی که بگندد نمک
امید: 1394/4/2112:00:25،
65
39
جانبازان همیشه برای ما عزیزن حتی اگه به هرکدوم یه بنز آخرین مدل بدن چون گردن ملت خیلی حق دارن ولی من موندم اون اشخاصی که تحت نظر کمیته امداد بودن و با صدقه این ملت دارن نفس میکشن با کدوم حق و اجازه ای تونستن مجوز واردات پورشه بگیرن اگه فردا شنیدید فراری و لامبورگینی با سهیه زندانی ها و اشرار وارد شده تعجب نکنید
مهرداد: 1394/4/2112:01:00،
69
21
صداقت مردان بی ادعای جنگ را عشق است
مهدی: 1394/11/313:48:52،
20
24
موندم این 12 نفری که منفی دادن، منظورشون چیه
امین: 1394/4/2112:35:19،
69
16
ما مشکل تو قانون بعضا داریم. اگر قرار هست به جانبازان عزیز این امتیاز داده شود که یک خودرو راحت (اتومات و ...) داشته باشند خب خودرو را دولت وارد می کرد می داد به انها! اگر قرار بود یه کمک مالی به انها بشود، ایرادی ندارد پولش را به انها می دادند. حالا چرا حواله می دهند که باعث منفعت برخی افراد سودجو بشه! اینجا هم اون جانباز ضرر کرده هم مملکت. عوضش یکی اومده از این فرصت استفاده کرده و 500 م زده به جیب!
مهران: 1394/4/2113:06:33،
75
63
من پدرم سال 1364 زمانی که من و خواهرم خیلی کوچیک بودیم رفت جبهه.تو عملیات والفجر8 شیمیایی شد و بعدازسالها تحمل عوارض شیمیایی سال 85 به رحمت خدا رفت.نمیخوام کسی رو بدهکارخودم بدونم یا وامدار پدرم ولی زمانی که خیلی ها سایه پدربالای سرشون بود ما تنها بودیم و پدرمون رفت به جبهه که آنها حداقل زندگیشون رو داشته باشن و کشور از آسیب بعثی ها حفظ بشه.ما نه چیزی میخواهیم نه توقعی از کسی داریم فقط امیدوارم نظام و کشوری که خون امثال پدرمن براش داده شده پابرجا بمونه و حفظ بشه.همین.
یک ایرانی : 1394/4/2115:14:22،
48
46
شماهایی که به اینطور نظرات منفی دادید کی هستید؟
نکنه عراقی هستید یا منافق؟
کسی که درد بی پدری نکشیده باشه نمیفهمه بی پدری یعنی چی؟ شماها چی میفهمید که هر شب به امید خواب دیدن پدر، خوابیدن یعنی چی؟؟؟
بابای من وقتی 9 سالم بود تو تصادف کشته شد. الان حاضرم همه زندگیمو بدم فقط یک بار دیگه بابامو ببینم.
از نظر من هر چی به خانواده شهدا و جانبازها بدن بازم کمه.
هیچ چی نمیتونه جای خالی پدر رو پر کنه.
کسی هم که نقص عضو پیدا کرده هیچی نمیتونه جای سلامتیشو پر کنه. حتی همه پولهای دنیا.
محمد: 1394/4/2117:06:24،
46
28
ما که منفی دادیم با قسمت اول صحبت ها مشکلی نداریم. امثال پدر ایشون روی چشم ما جا دارن.
مشکل ما آرزوی ته کامنته. همین.
me: 1394/4/2113:09:38،
41
44
احسان یا اقا امیر
این خوب نیس که تو هر چی اولویت اول با جانبازان و خانواده های شهید باشه .تو کتکور یکی که از این قشر نیس پدرش درمیاد درس میخونه ولی شانسش نسبت به خانواده های این قشر خیلی کمه.
از فامیل های ما یکی تو کنکور زیست و شیمی رو افتضاح زده..بعضی نمره هاشم منفی بود الان داره پزشکی میخونه...من میخوام بدونم این اقا که فردا دکتر شد جز بازی کردن با جون مردم چیکا میتونه بکنه؟؟؟؟
یه بار به این قشر مثلا یه میلیارد بدن بعدش مثل مردم عادی حساب بشن...
رضا: 1394/4/2115:42:10،
21
34
خود ب خود حذف میشه شما نگران نباش
حقیقی: 1394/4/2116:27:39،
38
36
این حرف درستی نیست که دانشجویان شاهد و ایثارگر جای دانشجویان عادی را اشغال کردند که همیشه به عنوان اولین جمله جهت طعنه زدن به خانواده شهدا و جانبازان استفاده می شود و به علت عدم آگاهی از قوانین سهمیه بندی دانشگاه هاست. سهمیه شاهد بصورت ۵% اضافه بر ظرفیت کل دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی جهت تسهیل ورود فرزندان شهداء ، جانبازان بالای ۷۰% ، فرزندان جانبازان ۵۰% و بالاتر و فرزندان آزادگان یعنی به ازای 20 نفر یک نفر با سهمیه شاهد اضافه بر ظرفیت پذیرفته می شود که جمعاً 21 نفر می شود. بنابراین حقی از کسی ضایع نمی شود.
سهمیه رزمندگان 40% ظرفیت در دوره کارشناسی است به شرط کسب حداقل ۷۵% نمره آخرین فرد پذیرفته شده عادی که این سهمیه به 20% کاهش یافته. و در کارشتاسی ارشد 20% با کسب حداقل 80% نمره آخرین پذیرفته شده عادی
از طرفی سهمیه مناطق 2و3 وجود دارد که ربطی به ایثارگران ندارد.

امیر ساروی: 1394/4/2117:28:26،
40
31
،پدر خود من جانباز هست اینو گفتم که نگین تو نمیدونی چه

دردی هست و اینا...

ولی واقعا با این موضوع مشکل دارم که در جایگاه علمی که زمینه هر پیشرفتی هست

مخصوصا ورود به دانشگاه امتیازی در نظر بگیرند.میتونن هزینه درس دانشجویان رو بدن

ولی نباید سهمیه داده بشه برای ورود به دانشگاه، حتی 1%...
ح: 1394/4/2200:30:26،
28
28
دقيقا همين طوره...دوستى كه گفتن خود به خود حذف خواهند شد اصلا اين طور نيست..در رشته پزشكى اين قشر از سربازى و طرح معاف هستند!و بدون هر گونه تعهد در آزمون دستيارى و تخصص شركت مى كنند و سهميه ٢٥ درصدى دارند كه از كل محاسبه ميشه نه مازاد... و رقابت بين خودشون هست!!بنده چند سال هست كه عضو شوراى آموزشى دانشكده پزشكى شهيد بهشتى هستم..خدا شاهده بيش از نيمى از جلسات ما براى حل مشكلات آموزشى و مشروطى و بعضا حتى اخلاقى اين گروه هست...شايد مردم متوجه نباشند..ولى اكثر خطاهاى پزشكى از اين گروه كه سواد خوبى ندارند سر مى زنه و اعتماد به پزشكان رو هم از بين برده و سلامتى مردم رو هم به خطر انداخته...
fd: 1394/4/2113:14:14،
28
25
این قیمتی که این برادر ایثارگر و فداکار تونستن حواله رو بفروشن برای زمانی بوده است که با مجوز جانبازان و ورزشکاران میشد خودروهای بالای 2500 سی سی رو وارد کرد .ولی از زمانیکه مجوز واردات بالای 2500 سی سی رو لغو کردن این حواله ها رو نهایتا از این بندگان خدا 10 تا 15 میلیون میخرن .ضمن اینکه از اول هم مشخص هست که قصد دولت خدمت به این بندگان خدا نیست چون خرید و فروش این خودروها به صورت قانونی تا 5 سال ممنوع میباشد یعنی بر فرض که حتی یک جانباز هم بتواند خودرو را برای خودش با این حواله که در واقع تخفیف گمرکی هست وارد کند بعد از یکسال اگر مشکلی برایش پیش اید نیتواند انرا به صورت قانونی بفروشد و باید به صورت وکالتی و با کلی ضرر بفروشد
Zasa: 1394/4/2113:54:12،
25
26
دوستان کسی اطلاع داره از کجا میشه از فروش حواله باخبر شد؟
دكتر: 1394/4/2114:44:35،
24
22
بايد دولت حواله براي يه ماشين حداكثر 20000دلاري به جانبازان بده تا دست دلالان كوتاه بشه
مسعود : 1394/4/2118:03:20،
25
26
آقا کاظم دو ماه پیش آلمان بودم چقدر از ایرانیها دینشون عوض کرده بودند که پناهنده بشن و راحت زندگی کنند. حالا شما میگی اگر داعشی بیان دینتون عوض میکنی در آلمان که خبری نیست دین رو عوض کردند وای به اون روزی که داعشی بیاد.
سخن امام علی: فقر که از در بیاد داخل ایمان از پنجره میره بیرون.
مردم آسایش ؛ کار ؛ امنیت ؛ اجرای قانون ؛ برابری رو میخوان حالا خودت ببین اینها رو مینونی در ایران پیدا کنی؟.
جواد: 1394/4/2119:31:21،
27
19
من بابام جانباز 60 درصده ولی به جان یه دونه بچم 300 هزار میگیره
سعید : 1394/4/2120:16:14،
23
19
من کارمند دولتم با 15 سال سابقه حقوقم 1120 هست.مزایا هم نمیدن همین حقوقه.
محمد: 1394/4/2119:48:12،
35
29
تا جایی که من میدونم به خانواده شهدا هم این مجوز رو میدن
فرزند شهید: 1394/4/2221:12:43،
18
31
کو؟ میدانم!!!!!!!!!
زهرا: 1394/4/2121:54:30،
34
26
درپاسخ به آقا پویا:کمی انصاف داشته باشید.اگرتمام امکانات راهم مهیا کنن، آیا جای ترکشها وآخ آخ گفتن ها خوب میشه، من همسرم جانبازه، به تازگی درگردنش هم یه مهمان دیگه ( ترکش ) پیداشده، وقتی اوراام ار بودم، فرمی به من دادن که پرکرده وامضا کنم، وقتی سوال کردم، خانم فرمودن، اگر ترکش دبدنشان باشه ، باید ما بدانیم ، دستگاه قدرت آهن ربایی اش آنقدر زیاد است، که میتواند وینچر را بکشد، واگر ترکشهای بدن همسرتان کشیده شود ، مانند آبکش ، خونریزی میکند، حالا این تبیعض است که من وهمسر وفرزندانم زجر بکشیم، وشما راحت وبا آرامش خیال این حرفها رابزنید
رزمنده: 1394/4/2208:32:08،
25
19
دوست عزیزی که میگه همه چی مال خانواده شهداست و ... باید بگم که نه عزیز دل برادر اینطور نیست . همه چی مال دوستان پارتی دار و پولداره . در اصل اونایی که جنگیدن الان دنبال هیچی نیستند و اگرم باشن چیزی بهشون داده نمیشه و فقط بدنامی رو یدک میکشن . در سایه این آدمها بقیه افراد نالایق دارن سود میبرن . افرادیکه جنگیدن جیگر شیر داشتن . الانم مثل شیر زندگی میکنن و فقط شغالها دارن از ته مانده شکار اونها استفاده میکنن
miliebi: 1394/7/723:48:14،
15
10
این حرفها چیه میگی مومن تعرفه گمرکی واردات خودرو برای جانبازان ۷۰٪ قطع عضو دوپا یا دو دست تا سقف ۴۰ میلیون تومان تخفیف و برای سایر جانبازان ۷۰٪ تا سقف ۳۰ میلیون تومان تخفیف در نظر گرفته شده و این قانون سال ۸۷ تصویب شد و تا الان تغییر نکرده...

اگر اینجور بود که همه جانبازا مولتی میلیاردر بودن...

میخای جانبازارو تخریب کنی یا بازار خرید و فروش امتیازشونو خراب کنی؟
بی نام: 1394/7/1013:21:56،
19
13
سلام
پدر من جانباز 65 درصد و حقوقش ماهیانه 500 هزار تومن هستش و هزینه بیمارستان و جراحت و ... کلی ناسپاسی مسئولین نسبت به این قشر
ناشناس: 1394/9/2020:28:09،
46
16
من دختر یه جانباز پنجاه درصدم . دختر پدری ک الان بیست ساله تو آسایشگاه روانیی جا خوش کرده. دختری ام ک هیچوقت مث خیلی از شماها نفهمید پدر چیه. شاید تمام زندگیم حسرت بود. دختر پدری ک الان شده حقوق گیر دولت. ک البته اگه نشده بود و زندگی خودشو میکرد الان هم از لحاظ مهرو عاطفه هم مال و ثروت بچه هاش هیچی کم نداشتن. شاید الان من جای اون خیلیا بنز سوار بودم.
نمیدونم عقده ی چیو دارید ک این حرفا رو میزنید. چی کم دارید. اما بدونید امثال من هر عقده ای دارن و هرچی ک تو زندگیشون کم دارن بخاطر شماها بوده
ناشناس: 1394/11/513:33:20،
14
21
سلام.....من پدرم جانباز 35 درصده ای کاش اون 35 درصد هم نداشت..واقعا نمیدونم قانون این کشور چه جوریه که بین افراد جانبازم فرق میدونن...الان هر چیزی باشه فقط جانبازه 50درصد به بالا بقیه جانبازها الکی هستن.واقعا متاسفام.
سعيد: 1395/1/2804:49:13،
32
26
بابا چي ميگيد شماها؟از هيچ جا خبر نداريد بايك متن دين و ايمانتون رو ميفروشيد،پدر من جانبازه شصت درصده اين حواله هم به هر بنياد سه تا دونه دادن اونم سال 88،من خيلي دنبالش بودم ولي فهميدم سوريه و واقعيت نداره همون سه تا هم گير كسي نيمد،الان هم يه وام هفتاد ميليوني تصويب كردن ميگن بايد يه خونه بخريد كه بالاي 250ميليون ارزش داشته باشه،جانباز بايد180رو از جيبش نقد بده70 تومنشو بنياد ميده.آخه كدوم جانبازه اينقدر پول داشته باشه اگرم داشته باشه 70تومنشم ميده.بعدم اين متن كذب محضه،الان سال95هست چجوره كه باباي من ماهي700هزارتومن ميگيره اين جانباز سه برابر؟تازه پدر من هردوتا چشمشواز دست داده.تازه بگم 200تومن از پوله روبابت بيمه و دفترچه كم ميكنن ماهي پونصد مياد بحسابش،إن مع العصريسرأ،بذاريد مردم سوار ماشين 700ت و پورشه و غيره بشن اينا همون كسايين كه قرآن گفته بر مركب هاي گران قيمت ميتازند.يا حق
ایرانی: 1395/6/1323:17:54،
30
17
برای اینکه بدونیم رسیدگی به ایثارگران کار درستی هست یا نه، به همه دوستان پیشنهاد می کنم در مورد خدماتی که در کشورها و دولتهای خارجی به این قشر می شه یه تحقیق بکنن.
فقط در مورد احترامی که بهشون می ذارن براتون بگم که صدام حسین یکی از مسولان یک سینما رو که اجازه نداده بود فرد جانباز به داخل سینما بره، از طبقه دوم سینما به پایین پرت کرد !!!
و بعد از اون ورود جانبازان به هر سینمایی رو کاملا آزاد و رایگان اعلام می کنه !!
مهدي: 1395/6/1323:29:00،
21
28
من فرزند جانباز ٤٥ درصد و٧ سال ازاده ام ميخام بدانم واسه اين جانباز بااين شرايط ميشود ماشين وارد كرد يا خير
ایرانی: 1395/6/1400:27:04،
32
20
برای اینکه بدونیم رسیدگی به ایثارگران کار درستی هست یا نه، به همه دوستان پیشنهاد می کنم در مورد خدماتی که در کشورها و دولتهای خارجی به این قشر می شه یه تحقیق بکنن.
فقط در مورد احترامی که بهشون می ذارن براتون بگم که صدام حسین یکی از مسولان یک سینما رو که اجازه نداده بود فرد جانباز به داخل سینما بره، از طبقه دوم سینما به پایین پرت کرد !!!
و بعد از اون ورود جانبازان به هر سینمایی رو کاملا آزاد و رایگان اعلام می کنه !!
اسحق: 1395/11/2513:30:47،
8
7
من جانباز 70 هستم و الان حواله ای در گمرک دارم .ایا خریراری هست
یه پسر: 1396/1/1514:51:29،
13
3
سلام.من فرزند جانبازم..سال 88 تونستیم برای اولین بار یه پراید بخریم ..پارسالم فروختیم یه پژو 405 خریدیم..ماهی 904 تومن هم باید تا سال 97 قسط بدیم..
لطفا قبل از اینکه کلی تهمت دزدی و .. بزنید بدونید پدر من جانباز 45 درصده..یه تیر توی گلوشه که دکترا گفتن اصلا نباید دربیاد..یه تیرم از بدنش دراوردن..10 سال از زندگیشو با قرصای ترامادول خواب بوده..چند سالیه ترک کرده..ولی شبا تا صبح بیداره اصلا خوابش نمیبره و روزا باید بخوابه..گلوشم باید عمل میشد ولی چون باید پول میداد ترجیح داد ماشین دار بشیم تا گلوش خوب بشه..میخواستم بدونم همچین ادمی که رفته برای کشورش از ناموسای منو شما دفاع کنه و کلی یادگاری جنگ تو بدنشه ارزش داره همچین حرفایی بزنید؟بابای منم توقع نداره کسی بهش پول و خونه و ماشین مفتی بده ولی حق داره از حق جانبازایش استفاده بکنه که..تشکر از همه
علي : 1396/1/1608:43:30،
16
4
من پسرم به تازگي جانباز 70درصد شده در مرزباني حاضرم تمام زندگي مو بدم ولي پاهاي پسرم برگرده زجري كه ما ميكشيم كسي جز اوني كه احساس كرده رو نميتونه درك كنه پس هر چي به جانبازان بدن فكر ميكنم نميشه جبرانش كرد
محمد: 1396/2/1716:59:39،
5
4
انها جانشان را کف دستشان گرفتند و رفتند حقشان است به منو تو چه مربوط؟؟؟
علی: 1396/5/2308:44:04،
1
0
کجایی بابا تاببینی مردمی که به خاطرشون جان دادی چه حرفها که پشت سرت نمیزنن.انشاالله اگر این مزایا خوب ودلچسب است خداوند شهادت نصیبتان کند تا شماهم به نان ونوایی برسید هرچند شهادت هنرمردان خداست ولیاقت می خواهد.
محمد: 1396/6/820:25:44،
0
0
باسلام.نمیخوام چیزی بگم که جانبازان عزیزمان ناراحت شن. اما بعضی جانبازها واقعا نام جانباز خراب کردن و باعث شدن احترام هم قطارهاشان از بین بره. من پدر خودم سی سال نظامب بودن و بخاطر دیدن گوردست جمعی سوسنگرد تصمیم گرفته یک روزهم مرخصی نیاد و مردانه از خاک و ناموس هم وطناش دفاع کنه. سی در جانبازی بهش دادن به خاطر ضربه ای که به تانکش خورده اما تو بیمارستان درصد و حکم جانبازی پاره کرده. چون دنبال مزایای جانبازی نبوده. از طرفی هم پدر خانمم تو روستا با گوسفنداش بوده پاش میره رو مین و الان جانباز ۵۵ درصده و سالانه وام و... اما در دادگاه دلالی و ضمانت وام میکنه چون براش شان و مقام یک جانباز مهم نیست و دنبال گرفتن حواله خودرو افتاده. واقعا من یکی حرص میخورم که امثال پدر من کجا و این افراد که بجای جانباز دلال دادگاهن کجا. جانبازان عزیز من دیت بوس و ارادتمند همه شمام
محمد: 1396/6/820:30:50،
0
0
ادامه پیام قبل هم بگم. این دلالان امثال پدر خانم من هستن که بدون اینکه یکبار لباس رزمی یا اسلحه دست بگیرن به این مقام رسیدن. و اگه غیرت و جرات این فداکاران و شهدامان داشتن بخاطر ابرو و خون عزیزان هم شده ابروداری میکردن. از خانواده شهدا و جانبازان عزیز بخاطر بی ادبی پوزش میخوام

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار