کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

کرمان، بوشهر و بندرعباس در وضعیت قرمز

کدخبر:۱۳۵۳۲پنجشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۸:۳۹۳۲۴۲ بازدید

در حالی که در طول سال‌های گذشته همزمان با افزایش جمعیت و نیاز به آب بیشتر در بسیاری از کشورها توانسته‌اند با صرفه‌جویی و بدون فشار ...

 در حالی که در طول سال‌های گذشته همزمان با افزایش جمعیت و نیاز به آب بیشتر در بسیاری از کشورها توانسته‌اند با صرفه‌جویی و بدون فشار بیشتر بر منابع آبی مصرف آب را مدیریت کنند، در همین حال کشور ما بدون درک شرایط منابع آبی روش متفاوتی را پیش گرفت و نه تنها مدیریت مصرف آب را اولویت قرار نداد بلکه هر روز مصارف جدیدی را برای منابع محدود تعریف کرد و آب را به نازل‌ترین قیمت در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داد.

نتیجه این رویکرد ایران اکنون چیزی جز مرگ سفره‌های زیرزمینی و منابع آبی نیست. شاید اگر آن زمان ایران هم مصرف را مدیریت می‌کرد و برای آب قیمتی واقعبینانه وضع می‌کرد اکنون با تنش آبی مواجه نمی‌شدیم. اما اکنون شرایط کشور به گونه‌ای است که معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور می‌گوید: مناطقی در کشور وجود دارد که هیچ منبع آبی در آن نبوده و دیگر بی‌آبی با پول قابل جبران نیست.

مدیریت بحرانزای منابع آبی در چند سال گذشته، ما را به جایی رسانده است که هر روز به پایان منابع آبی کشور نزدیک‌تر می‌شویم. شرایط به گونه‌ای است که دیگر نه نزولات جوی و نه سفره‌های آب زیرزمینی توان پاسخ به مصرف روزافزون ما را ندارند. اکنون از هر زاویه که به این معضل کشور نگاه می‌کنیم راه حلی جز مدیریت مصرف و صرفه‌جویی وجود ندارد. البته معنی این صرفه‌جویی مصرف نکردن نیست بلکه صرفه‌جویی یعنی استفاده مؤثر از آب و جلوگیری ازهدر رفت.ناگفته نماند که صرفه‌جویی در آب تنها به بخش شرب خانگی محدود نمی‌شود و همه بخش‌ها و بخصوص بخش‌های کشاورزی (به عنوان بزرگترین مصرف کننده) و صنعت (به عنوان آلاینده آب) را نیز شامل می‌شود اما برای این صرفه‌جویی باید تغییر را از خودمان آغاز کنیم.

 کرمان، بوشهر و بندرعباس در وضعیت قرمز

در حال حاضر 547 شهر کشور در شرایط تنش آبی به سر می‌برند و افزایش دما باعث مصرف بیش از حد آب در شبکه‌های توزیع شده است. معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اعلام این خبر بیان داشت: در ساعات پیک مصرف برخی شهرها با کاهش فشار آب مواجه هستند.

حمیدرضا تشیعی با اشاره به اینکه سه شهر کرمان، بوشهر و بندرعباس از نظر تأمین آب در وضعیت قرمز به‌سر می‌برند، افزود: وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند تا با توجه به گرمای بیش از حد هوا درماه مبارک رمضان قطعی آب در شهرها نداشته باشیم؛ مگر در اثر مصرف بیش از حد یا افت تولید یا حوادث که قابل پیش‌بینی نخواهند بود.

وی از مردم خواست در ساعات پیک مصرف بین ساعات 16تا 20 که بیشترین مصرف آب کشور است، با مدیریت در مصرف آب بکوشند میزان مصرف خود را تقلیل دهند تا خود و سایر شهروندان دچار مشکل کم‌آبی نشوند.

 تنها راه حل عقلایی، صرفه‌جویی است

انتقال آب از دریا، واردات آب مجازی، انتقال بین حوضه‌ای آب، حفر بیش از اندازه چاه و... شاید در نگاه اول راهکار مناسبی برای نجات از خشکسالی قلمداد شوند اما اساساً اگر مصرف بی‌رویه ادامه داشته باشد این منابع نیز روزی تمام خواهند شد و بدون شک خیلی از این راهکارها از بدو آن عاقلانه محسوب نمی‌شوند.تشیعی تنها راهکار عاقلانه برای عبور از بحران کم آبی را مدیریت مصرف عنوان کرد و اظهار داشت: باید توجه کنیم آب قابل تولید نیست اما در صورت همکاری مردم و مدیریت در مصرف می‌توان از چالش کم آبی به سلامت گذر کرد.

معاون شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در تشریح وضعیت منابع آبی با اشاره به اینکه رتبه روان آب‌های سطحی در 46 سال گذشته در رتبه آخر است، افزود: این بدترین وضعیت است و علت اصلی آن نیز کاهش 66 درصدی سطح پوشش برفی کشور نسبت به سال گذشته است.وی با بیان اینکه حجم آب معادل برف نسبت به سال گذشته 71 درصد کاهش داشته ادامه داد: این در حالی است که متوسط دما نسبت به سال گذشته بیش از 5/1 درجه افزایش داشته و به همین نسبت نیز سطح تبخیر بالا رفته و از سوی دیگر مصرف کولرهای آبی نیز بیشتر شده است.

متأسفانه در حالی برای منابع آبی کشور هر روز مصارف جدیدی تعریف می‌شود که آمارها حکایت از وخیم‌تر شدن وضع منابع آب کشور دارند به طوری که ارتفاع کل ریزش‌های جوی از اول مهر لغایت 17 تیر سال آبی 94-93 بالغ بر 183 میلیمتر بود که این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت(232 میلیمتر) 21 درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته(217 میلیمتر) 16 درصد کاهش نشان می‌دهد اما میزان تقاضا برای آب امسال نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

 عرضه و تقاضای آب دو روی یک سکه

اینک شرایط پاسخگویی به افزایش تقاضا برای آب وجود ندارد اما با وجود این مسئولان برای آنکه رفاه و سلامت مشترکان با مشکلی مواجه نشود برای تأمین آب مورد تقاضا اهتمام می‌ورزند. در این میان یکی از پر مصرف‌ترین شهرهای کشور تهران است که حدود یک ششم آب شرب کشور در این شهر مصرف می‌شود. اکنون برای مصارف شرب تهران، آب از پنج سد لتیان، ماملو، لار،‌ طالقان و کرج به تهران منتقل می‌شود که اگر میزان مصرف در این شهر مدیریت نشود بزودی با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد بود چراکه دیگر در اطراف این شهر آبی برای انتقال آن به تهران باقی نمانده است.  در حال حاضر میانگین سرانه کل مصرف آب شرب در ایران (شامل تجاری - صنعتی - خانگی – فضای سبز و... ) در حدود 204 لیتر در روز است که این رقم در مقایسه با اکثر کشورهای جهان بالاتر بوده و این موضوع بخوبی بیانگر امکان مدیریت مصرف آب بدون لطمه زدن به بهداشت و رفاه مشترکان، تولیدات کشاورزی و صنعتی کشور است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا: 1394/4/1809:44:32،
123
34
اینا که مهم نیست!
مهم تکمیل خطوط مترو و آسایش و رفاه تهرانی های عزیز هست! مهم نیست آبادان و زاهدان اصلا آب آشامیدنی نداشته باشند که حالا بخوان صرفه جویی کنند یا نه !
rezaei: 1394/4/1811:28:55،
52
18
درست نیست که سوء مدیریت دولتی ها رو گردن مردم بندازید و برای آب هم توقع آشامیدن مقاومتی کنید

همون اقتصاد بسه خدایی
اگه مدیریت بلدین ریشه رو درست کنید برگ رو همه میتونن بکنن

بلد هم نیستی مرد و مردونه بگذار زمین بگو از توانم خارجه
احسان: 1394/4/1811:47:43،
23
18
یعنی مرده ی تفکرمت کاکو!
من: 1394/4/1812:11:12،
46
27
ربطی نداره برادر من. اولا که خط مترو هزینه اش از شهرداری تامین میشه که پولشو از خود مردم در میاره, نه بودجه دولت.
دوما وقتی تو خوزستان و سیستان بلوچستان آب نیست, حالا 3 میلیارد دلار هم که خرج کنی بازم آب نیست !!!
این آقایون جای میلیارد میلیارد خرج کردن واسه یه گنبد بتنی که هنوز که هنوزه یه مگاوات برق هم واسه ما تامین نکرده و هی زرت و زرت خراب میشه, اگه اون پول رو صرف ساخت نیروگاه های خورشیدی وسط کویر ایران می کردند که الان نزدیک به 13 ساعت در روز آفتاب مستقیم داره, می تونستند با برق اون کلی آب شیرین کن بسازند در استان های جنوبی تا جایی که اضافه آب هم داشته باشند.
منتها مرض داشتیم که اول ده میلیارد و بیست میلیارد خرج کنیم, بعد تعطیل کنیم بریم توافق کنیم.
امین: 1394/4/1812:35:25،
41
13
بالای 90% اب مصرفی ما تو بخش کشاورزی هست همین کرمان که شما میفرمایید بسیاری از کشاورزان هنوز به روش غرقابی باغات خودشونو ابیاری میکنند در نظر بگیرید یک هکتار زمینو به مدت 10 ساعت اب میدن اونم با 30 لیتر اب در ثانیه حالا ما چقدر اب صرفه جویی کنیم تا تلفات کشاورزی ما جبران بشه تازه همون کشاورز هم الان میناله چون اب زیرزمینی کیفیت خودشو از دست داده و الان شور هست و به درختان صدمه میزنه تنها چیزی هم که وجود نداره برنامه دولت برای اصلاح اب کشاورزیه فقط بلدن بگن بحران شد به مرز قرمز رسید خوب چاره هم بیندیشید
رضا**** بوشهر ۰۰۰: 1394/4/1816:35:53،
24
27
سلام
ایران جیب عزیز تا اونجایی که ما میدونیم سالهای سال است که ایران از بوشهر خط لوله گذاری از زیر دریا برای صادرات آب به قطر انجام میداده لطفا پیگیری کن ببین هنوز هم این روند ادامه دارد یا نه ۰۰۰ هر چند اونا حرف راست نمی زنن اما بازم شما سوال کن ۰۰
ایران جیب ۰۰ بوشهر خودش از زمان شاه داری آبشرین کن بوده و جاش هنوزم هست لطفا سوال کن چه به سر این کارخانه آوردن که محرمانه مونده و هیچ خبری از دستگاه نیست ۰
ایران جیب ۰ برق بوشهر دراین گرما مرتب و نوبتی قطع میشه ۰۰ سوال کن شهر ما دارای چندین ژنراتور عظیم بود که زمان شاه آورده بودن چه بر سر این موتور برقها که چندین دستگاه پر قدرت بود آوردن ۰۰
راستی هنوز همه لنج ها خوابیدن و تا یه ماه کل بندر بوشهر و تمام توابع اون بدجوری توی فشار هستن ۰
دوستان منظور از نوشتنم اینه که فقط میخوام که شما هم بدونید که چه سر هر شهر میارن که همه بی خبریم
رضا***: 1394/4/1816:54:58،
21
24
بوشهر ۰۰ دارای بزرگترین مرز آبی خلیج پارس
دارای بزرگترین و شاه راه و صادرات 90 درصد نفت ایران
دارای دومین ذخایر گاز در جهان عسلویه ۰۰ کنگان و جم و غیره
دارای منابع پلم گاز حتی بیشتر از عسلویه ( پارس شمالی )
دارای منابع بسیار نفت ''' و در حال تولید و بهره برداری و منابع پلم
دارای نخلستانهای بسیار و بهترین خرمای شیره دار در کشور ( در حال صادرات )
اولین خودرو در ایران اول از استان بوشهر وارد شد در زمان انگلیسیها
دارای اولین پست و تلگراف در ایران از زمان انگلیسیها
دارای اولین خطوط راه آهن در ایران که بعد از زمان جنگ رئیس علی دلواری جمع آوری شد
دارای بالاترین تمدن و افتخار ایرانیان در ایران که بالاترین مهندسی در کشتی سازی و تجارت تا اقیانوس ها و دورافتاده ترین نقاط جهان رو دارن با بیش از ۸۰۰۰ سال تجارت و کتیبه مکتوب ( بندر سیراف )
دارای کارخانه ذوب شیشه در ایران ۵۰۰۰ سال پیش
رضا ***: 1394/4/1817:06:36،
27
26
شهری که ( بوشهر ) بهترین آبزیان رو داره و این همه درآمد زایی داره '''' واقعا زشت نیست که برچسب شهر محروم بهش بزنن و فاقد امکانات باشه ؟ شهری که دارای بزرگترین کشتی تفریحی ایران رو در زمان شاه داشت و بهترین بندر از لحاظ صادرات و واردات بوده واست آیا باید این طوری باهاش برخورد کرد ؟
محرومیت ۰۰ کمبود آب و جیره بندی ۰۰۰ اولین نیروگاه گازی برقی درایران و اولین نیروگاه اتمی که برادران روس و دولت خدمت گذار مانابودش کردن ۰۰

در تمام جهان اگه کسی بخواد وارد کشوری بشه اول جایی که دارای پیشرفت و زیبایی است اون شهر است بندر اون شهر است که نماد زیبایی است و تمام کشورها روی بنادر خودشون بسیار سرمایه گذاری میکنن ۰۰
اما وارد ایران که میشی محرومترین و کثیف ترینش بنادر هستن

واقعا چرا شهرهای جنوبی از اول انقلاب تا حالا از همه چیز محروم شدن در صورتی که ۹۰ درصد اقتصاد ایران روی شهرهای جنوبی است ۰۰
رضا****: 1394/4/1817:19:51،
24
26
دولت حق شهر من این نیست که در هر زمینه ای که منفی است پیش قدم باشه

آخه لامصب برق که ندارید آب هم دارید قطع میکنید هوا هم گرمه '' لنجها هم که همه ممنوع کردید برن دریا ''' بیشترین درامد ایران هم که از استان ما داره خاج میشه ' کمترین جمعیت ایران هم استان ماداره ''' آخه منظورتون از این کارها چیه ؟ بیان مثل بعضی از کشورها یه باره همه رو قتل عام کنید تا از دستتان راحت بشیم '''' زورتون به تهران نمیرسه یا اصفهان یا شیراز یا تبریز و فقط سر شهرهای جنوبی میرسه ''''''' بابا بوشهر ترکید از دست شما ترکید منفجر شد بابا ولش کنید دیگه بسه بس

از همه خوانندگان معذرت میخوام این حرف رو میزنم و بخدا منظوری ندارم

میگن یارو زورش به خر نرسید اومد پای کره خر رو شکوند

حالا دولت زورش به شهرهای بزرگ نمیرسه شهرهای کوچک رو هدف قرار میده
برنامه ریزی آب: 1394/4/1900:31:55،
15
17
حدود 95درصد آب کشور در بخش کشاورزي و صنعت داره مصرف ميشه و فقط 5در صد در بخش خانگي مصرف ميشه بجاي اينکه رو اين 5درصد که مصرف 80 ميليون نفره فشار اوردين که تازه بخشي از اين 5درصد هم به خاطر سيستم فرسوده انتقال آب هست بريد رو اون 95 درصد کشاورزي برنامه ريزي کنين که با اين وضع درصدها هر يک درصد که به اب خانگي از بخش صنعت و کشاورزي اضافه کنيند حدود 15 ميليون نفرو جواب ميده اليته اينم يگم من با اسراف آب توسط مشترکين کاملا مخالفم ولي با اين هم موافق نيستم که براي صرفه جويي فقط روي اين 5درصد مصارف خانگي فشار و استرس باشه
جالبه: 1394/4/1809:52:37،
75
24
ما یه همسایه داریم (شیراز)برا شستن یه استکان 20 لیتر
اب شرب میریزه
یا بقول پسرش یه حمام تو خانواده ما کمتر از یکساعت نمیشه
منم چندبار تذکر دادم ولی فایده نداره تازه هر روزم حیاط میشوره
یه نفر یه فتوا بده تا من کارشو تموم کنم..ههه

شیرازی: 1394/4/1810:28:43،
21
121
شما فکر خودت باش!
حتما پولشو داره قبض آبش رو پرداخت میکنه!
من هم حمام زیر یکساعت طول نمیکشه
امین: 1394/4/1809:53:07،
26
14
بعد از این همه سال تازه با این نتیجه رسیدید که قیمت اب ارزان بوده و برداشت بی رویه اب زیرزمینی داشتیم؟ مسؤلین این چند سال چیکار میکردن؟
سوشا : 1394/4/1809:59:04،
30
19
بهونه جدید واسه گرون کردن آب آماده شد براشون. البته درسته که اصلا ما مردم قدر آب رو نمیدونیم اصلا درست مصرف نمیکنیم
یاسر: 1394/4/1810:01:44،
73
12
جالبه که هم بندرعباس و هم بوشهر در کنار دریا هستن ولی مسولین حاضر نیستن یه آب شیرین کن احداث کنن. الان چند ساله که دبی با احداث آب شیرینکن مشکل بی آبیشو حل کرده
سوشا : 1394/4/1810:09:46،
75
20
عزیزم خودت داری میگی دبی. مسوولین اگرم آب شیرین کن بخان بزنن واسه لبنان میزنن نه بندرعباس
محمد: 1394/4/1810:13:32،
39
18
اين دقيقا مصداق همون جمله اي هست كه ميگه تحريمها هيچ اثري بر ما ندارد!!! ما پرايد رو به زور ميسازيم انتظار داري آب شيرين كن بسازيم؟؟ الان شما بري يه آب شيرين كن خانگي بخري كه متشكل از يه پمپ و دوتا فيلتر بيشتر نيست اسم همه كشورها رو مياره غير از ايران اونوقت انتظار داري آب شيرين كن بزرگ بسازن كنار دريا؟؟؟
ی: 1394/4/1810:30:58،
9
26
ایشالا مذاکرات که نتیجه بده دم در خونه شما هم آب شیرین کنن میزنن با آب معدنی برو حمام !!!!
جالبه: 1394/4/1810:08:34،
36
16
تو پاکستان 1200 نفر از گرما و بی ابی جون سپردن
داره به کشورمونم میرسه
خوش اونایی که رفتن کانادا.....................
ملیحه: 1394/4/1810:16:32،
23
26
اگه شهرداری خیابونا رو خوب جارو بزنن واز آب غیر شرب برای شستن خیابان ها استفاده کنن مجبور نمیشیم پیاده رو و جداول با آب شرب بشوریم که بوی گند جدول به خونمون نزنه
....: 1394/4/1810:29:43،
34
17
توی استان کرمان بحران اب بیشتر به خاطر وجود باغ های زیاد مخصوصا باغ پسته و برداشت فوق العاده زیاد اب از چاه هاست. بابا ما اگه نخوایبم پسته صادر کنین کیو باید ببینیم؟
پسته دار: 1394/4/1900:48:09،
17
19
شما نمیخواد کسی رو ببینی فقط دهنتو ببند تا من برات توضیح بدم تا الکی حرف چرت نزنی اولا بعد از نفت بیشترین سود اوری رو پسته داره که به جرات میتونم بگم 70% تولید پسته ایران مال کرمانه با ارز وارد شده خیلی چیزای ضروری برای کشور خرید میشه حالا درسته خیلی هم این وسط سرو گوششون میجنبه وبه غیر از وسایل ضروری غیر ضروریشم خرید میکنن و وارد میشه پس ما به صادرات پسته نیاز داریم بعدشم برای مصرف اب درختهایی که از اول عمرشون غرق ابی بودن نمیشه قطره ای کرد همونطوری که یک ارگان تو کرمان اومد این کارو برای زمیناش کرد و400 هکتار درخت پسته بیست ساله رو خشک کرد بعد از این موضوع الان کشاورزهای اطراف خود کرمان دارن از اب فاضلاب شهری استفاده میکنن دیگه فکر نمیکنم این ابو بشه شرب کرد و استفاده کرد اگر میشه شما حاضری از این اب تصفیه شده بنوشی بیا ما حاضریم درختامون خشک بشه ولی شما کم ابی نکشید
پسته دار : 1394/4/1900:54:40،
18
15
درضمن هزینه ابیاری قطره ای برای زمینی که تا الان به صورت غرق ابی اب شده خیلی زیاده بعدز ای موضوع نیاز به حد اقل 5 تا 7 سال زمان داره از اینا همه گذشته نیاز به همکاری دولت باکشاورز رو داره که خداییش من از دولت خواهش میکنم به کشاورزا کمک نکنه همون 5 سال قبل کمک کرد کود 50 کیلویی از کیسه ای 8500 تومان شد 26000 تومان کمال تشکر رو داریم ودستشونم میبوسیم این بود شعار حمایت از کشاورز و کشاورزی
امین: 1394/4/1912:27:41،
18
26
درسته شما پسته داری و منافعت توی این کاره ولی حداقل میخوای توضیح بدی یکم ادب و شخصیت داشته باش. اصلا کشورمون بحران اب نداره ما روی دریای ابیم شما هم تا صد سال دیگه پسته داری و مشکل ابم نداری. من اشتباه کردم شما به بزرگواری خودت ببخش
پسته دار: 1394/4/1915:23:00،
7
21
من در مقابل کسی که انقدر درک وشعور نداره اومده داره میگه ما صادرات پسته نمیخوایم نمیتونم ساکت باشم وبگم باشه شما راست میگی اول که اگر پسته از همین کرمان فقط بخواد برچیده بشه حد اقل بین یک و نیم تا دو و نیم میلیون نفر ادم بیکار به این کشور سرازیر میشه کار اینا رو کی میخواد تامین کنه دوم مقدار عرض اوری که داره از بین میره چطوری کشور با کدوم صنعت میخواد جبرانش کنه بعد از همه این مسائل الان تو کدوم منطقه کرمان دارن با اب شرب وقابل اشامیدن حتی با تسویه کردن درخت پسته ابیاری میکنن این اقا اومد داره چرت تحویل میده دوستان کسایی که کرمان زندگی میکنن میدونن اگر توی خود شهر کرمان بخوای چاه بکنی برای فاضلاب توی عمق 7 متر میخوری به ای و دیگه نمیتونی ادامه بدی همین ابو دارن میکشن میکنن تو زمینای کشاورزی پس این کار هیچ اشکالی فکر نمیکنم داشته باشه بازم اگر مهندسین محترم نظری پیشنهادی دارن ما در خدمتیم
امین: 1394/4/2012:50:28،
22
23
شما الان دقیقا منظورت باغ های شهرستان کرمانه یا استان کرمان که میگی همه جا با فاضلاب تصفیه شده ابیاری میشه؟ نکنه منظورت دو وجب باغه که کنار تصفیه خونه هستن؟ رفسنجان و زرند ۹۰ درصد باغ های پسته استانو دارن تمام باغ هاشونم تو بیابونه اگه با اب چاه ابیاری نمیشه با چی میشه؟ کسی منکر ارز اوری و سود فروش پسته نیست اما این کار با توجه به بحران اب و کاهش عمق اب تا ۴۰۰ متر در دراز مدت توجیه اقتصادی نداره و به صلاح نیست. شما یعنی حاضری کشور پسته صادر کنه بعد چند سال کل استان بیابون و غیر سکنه بشه، بازم خواصتی جوابی بدی یکم سعی کن ادب داشته باشی گرچه میدونم سخته برات..
مهدی: 1394/4/1810:30:08،
26
40
مردم بی فرهنگ هند رو با ایرانی قیاس میکنی؟!
اونا هر جا گیرشون بیاد دستشویی میکنن؟! پس میشه فرق بین حیوان و انسان رو بگی؟!
همدان اینجوریه یعنی؟
بوشهری: 1394/4/1810:30:39،
41
12
من یکی از ساکنین بوشهر هستم در طول ۲۷ سالی که من اینجا بودم همیشه آب یک روز در میان بوده و روزی که آب هست هم فقط ۷-۸ ساعت آب داریم یعنی ما باید بقیه را با آب گرم منبع که در گرمای بوشهر به نقطه جوش رسیده صرفه جویی کنیم تا زمان آمدن دو باره آب.قابل توجه که با این هوای گرم و پر از گرد و خاک توقع دارید مردم چکار کنن؟پس کم کاری و سوء مدیریت خود را به پای مردم نگذارید فکر چاره ای جز مقصر دانستن مردم پیدا کنید.
arman: 1394/4/1912:46:45،
16
16
مسئولین وزارت نیرو خبر دارند که بیش از سی سال هست آب بوشهر جیره بندی شده ؟ خجالت نمیکشن که نام این شهر رو به عنوان شهری که به خط قرمز آب رسیده معرفی میکنن ؟ الان دو سال هست که شهرهای بزرگ رو فقط تهدید به جیره بندی میکنید اما ساکنین این شهر که نامش رو پایتخت انرژی کشور می گذارید سالهاست مصرف آبشان جیره بندی شده ! واقعا جای تاسف هست ! تا حالا شده یکی پاسخگوی این قضیه باشه ؟ آقایون مسئولین لطف بفرمایند همین 6 ساعت آبی که طی 48 ساعت به شهر بوشهر میدهند هم قطع کنند شاید مشکل بی آبی کشور هم حل شد !!! متاسفم
ناشناس: 1394/4/1810:31:42،
25
10
کجای ایران مشکل اب نداره؟ولی کو گوش شنوا(چه دولت چه ملت)
ملاحت: 1394/4/1810:42:44،
18
19
این اخبار سیل بندرعباس و قشم مال چند سال پیش بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟
ایرانی: 1394/4/1811:51:00،
23
17
به جای اینکه دولت یه فکری برا مدیریت این جور ابها که طرف دریا میره بکنه مدام رو مردم فشار میاره که صرفه جویی کنید

اخه چقدر دیگه صرفه جویی بیایید اونم سهمیه بندی کنید سر برج بدید ملت تا خیالتون راحت بشه
آیدا: 1394/4/1810:43:00،
44
17
نه بذارید جمعیت زیاد شه تا مشکل آب حل شه !!!!!!!!!
بی خیال: 1394/4/1810:44:18،
35
18
500متر بالاتر از چشمه که پدرم جلوش باغ داره یه نفر اقدام به حفر چاه اونهم در مسیر ابراه کرد ما به اداره ابیاری شکایت کردیم هیچ که جلوشو نگرفتن برعکس میخواستن ما را هم جریمه کنن تا وقتی فساد تو بدنه دولت باشه نمیشه انتظار هیچ کاریو از مردم داشته باشی تو یه دهستان بیش از 20چاه غیر مجاز چرا باید باشه وچرا کسی اقدام نمی کنه امیدوارم مسئولین حداقل در این مورد بیدار شن چون پای مرگ وزندگی بچه هایمان در اینده نه چندان دور در میانه
ن: 1394/4/1810:52:13،
22
32
تنها راهش گرون کردن قیمت آب هست
حمید: 1394/4/1811:26:46،
36
11
خودشان تو ویلا استخر وسونا دارند و چندتا کولر گازی و ماشین انچنانی پر مصرف انوقت به شماها میگه قدر اب را نمیدانید وصرفه جویی کنید و تو سایت شماها را با یکدیگر درگیر میکنه
عباس: 1394/4/1811:56:02،
33
14
وقتی صنایع مثل فولاد و ذوب را که نیاز زیادی به اب داره تو کویر بزنی نشانه ای بی سوادی کارشناسان کارنشناس ماست.
2015: 1394/4/1813:01:59،
32
19
مگه آب دریا کم میشه!! اب شیرین کنند استفاده کنیم. مگه همین عربها چکار می کنن!
علی: 1394/4/1817:05:12،
26
22
عربها با دنیا رفیقند نه عین ما که با دنیا سر جنگ داریم کاکو
م: 1394/4/1817:30:55،
29
26
داداش برا نخبه های مازشته برن اب شیرین کنن اینا فقط تو کار هسته و نانو هستند کلا تو کارای خفنن
فرزاد: 1394/4/1814:37:23،
25
21
درود بر دوستان
گفتن بوشهر . من بچه بوشهر هستم .مگه ما الان آب داريم كه اين اقا داره اراجيف به هم مي بافه . همه خونه ها توي شهر بوشهر از منبع آب ذخيره استفاده مي كنن و به قول يكي از همشهريها كه كامنت گذاشته بود يك روز در ميون به مردم آب ميدن . اينهمه داري نفت مي فروشي . خوب كور بشو بيا توي استانهاي ساحلي شامل سيستان و بلوچستان ، هرمزگان ، بوشهر و خوزستان دستگاه آب شيرين كن نصب كن . مگه كشورهاي عربي چيكار مي كنن ؟ اينا نميخوان واسه خودشون دردسر بشه . وگرنه حضرت عباسي يه ذره دلشون واسه مردم نميسوزه .
11: 1394/4/1816:10:41،
11
26
من از میانرود خوزستانم. توی منطقه ی ما یه مقدار آب کشاورزی کم شد در محدوده ی کوچکی 40 حلقه چاه عمیق زدن. خدا شاهده من تا حالا کمتر دیدم پمپ ها خاموش باشن. زیر بارون وحتی موقی که آب کانال از دز میاد وهیچ نیازی به آب زیرزمینی نیست باز پمپ ها ی آب روشن هستن. آبی زلال وخنک که سرمایه ای برای زندگی در چند سال آینده است به راحتی حتی بدون هیچ کونتری داره هدر میره.
به کی بگیم؟ کو گوش شنوا؟
محمد: 1394/4/1817:10:16،
22
19
خيلي جالبه به مردم ميگن جمعييت كمه بيشتر بچه دار شين بعد هر روز تيتر روزنامه ها كمبود منابع ابي و..... اخه اين بچه هاي كه به دنيا بيان نياز به مصرف و منابع زيستي ندارن؟؟؟
وحید: 1394/4/1817:16:21،
21
23
بهترین راه اب شیرین کن هست
یه سرمایه گذاری میشه راحت از یه منبع بی نهایت که بغل گوششون هم هست استفاده میکنن
k : 1394/4/1817:27:32،
23
18
اقا این جمعیت با این گرمای زیاد غیر طبیعی خوب معلومه مصرف میره الا در ضمن کل ایران جمع شدن تو تهران خراب شده خوب مصرفشم بالا میره وقتی تا سر خیابون میری خیس عرق میشی بوی گند میگیری میشه حمام نرفت اخه دکتر احمدی میگفت تو زمستون لباس گرم بپوشید بخاری کم کنید حتما الانم باید لخت بیاییم بیرون که عرق نکنیم
وحيد يوسفي: 1394/4/1817:29:25،
20
29
آب را گل نكنيم
شايد اين آب روان ميرود
تا تشنه اي را سيراب كند
ميرود تا لباسي را بشويد
ميرود تا سري را بشويد
ميرود تا گلي را سيراب كند
ميرود تا به يك ماهي حيات ببخشد
ميرود تا
آب را گل نكنيم
...: 1394/4/1915:33:29،
15
15
بیچاره سهراب سپهری
الوند: 1394/4/1911:21:09،
19
16
آقا مهدی
حرف من هم همین بود
بنا به گفته مسئولین متوسط مصرف آب تو کشور ما 200 لیتره برای هر نفر
حالا اگه بخایم آب کمتری مصرف کنیم باید در اندازه هند و افریقا مصرف کنیم طبق لینک که اشاره شد
خودتون وضعیت هند رو ذکر کردین دیگه من تکرار نمی کنم
نتیجه گیری من این بود که برای حفظ بهداشت دیگه کمتر از این 200 لیتر نمیشه مصرف کرد
در مجموع یعنی مسئولین ما چشم بسته حرف از کم کردن مصرف آب میزنن
واقع بین: 1394/4/2009:23:13،
20
18
سلام
اگر چشم هامون رو باز کنیم میفهمیم که میشود با سرمایه گذاری درست در مملکت بااستفاده از تجهیزات شیرین سازی آب , در شهرهایی مانند بوشهر و بندر عباس .. که به آبهای آزاد اقیانوسی متصل است نه تنها می توان به بحران کمبود آب خاتمه بخشید بلکه مناطق وسیعی از مملکت را با استفاده از آب شیرین شده دریاها زیر کشت برد و توان اقتصادی مملکت را قوت بخشید.
افسوس از عدم مدیریت و نابخردی دست اندرکاران

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما