کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

متن اصلی توافق تقریبا کامل شده‌ است

کدخبر:۱۳۵۱۵چهارشنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۴ - ۰۱:۴۰:۱۷۷۰۴۴ بازدید

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه نه مقید به فردا هستیم نه پس فردا و نه هیچ تاریخ دیگری، گفت: آمادگی داریم تا هر زمانی لازم ...

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه نه مقید به فردا هستیم نه پس فردا و نه هیچ تاریخ دیگری، گفت: آمادگی داریم تا هر زمانی لازم باشد برای ادامه مذاکرات در وین بمانیم حتی اگر مذاکرات روز به روز تمدید شود.

به گزارش فارس، سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه دقایقی قبل در گفت‌وگو با خبرنگاران حاضر در وین با بیان اینکه هیچ ضرب الاجلی مقدس نیست، گفت: آمادگی داریم تا هر زمانی لازم باشد برای ادامه مذاکرات در وین بمانیم، حتی اگر مذاکرات روز به روز تمدید شود. وی با اشاره به جلساتی که در وین در حال برگزاری است، عنوان کرد: با توجه به کار سختی که هست، موضوعات به مرحله‌ای رسیده که از حساسیت بالایی برخوردار می‌باشد، ولی تلاش می‌کنیم اختلافات موجود کمتر شود و اگر مقدور باشد به یک توافق برسیم.


* طرف مقابل دلبستگی به تحریم را کنار بگذارند

معاون وزیر خارجه در پاسخ به این سؤال که مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند بر خلاف قطعنامه‌های 1929 و  1747 خرید و فروش سلاح‌های متعارف جزو ممنوعیت کاری شماست؟ نیز گفت: اساس قطعنامه‌های شورای امنیت تحریم تسلیحاتی علیه ایران است. آنچه خواسته ما است این است که در پی این توافق باید موضوع تحریم‌ها به طور کلی کنار گذاشته شود و طرف‌های غربی و مقابل ما آمادگی داشته باشند دل خود را از تحریم‌ها بکنند. نمی‌شود توافقی داشت که در کنارش نظام، رژیم و ساختار تحریم وجود داشته باشد، حتما باید این رویکرد عوض شود.

عراقچی ادامه داد: ما در خصوص تحریم‌های اصلی که مورد نظر ما بوده که تحریم‌های اقتصادی و مالی است، به یک توافق و جمع بندی رسیدیم و تحریم‌ها در روز اول اجرایی شدن همه برداشته خواهد شد، ولی در مورد برخی از تحریم‌های دیگر مثل تحریم‌های تسلیحاتی اختلافات ادامه دارد و این تحریمی است که از نظر عملیاتی و اجرایی برای ما کمترین بهانه را دارد. تحریمی که بیشترین برکت را برای ما داشت، تحریم‌های تسلیحاتی است که باعث شد صنعت دفاعی و ساخت تسلیحات ما رشد فوق العاده‌ای داشته باشد.

وی گفت: موضوع تحریم تسلیحاتی فی نفسه موضوع مهمی نیست، ولی اینکه بخواهد تحریمی به عنوان تحریم در چارچوب تحریم و ساختار تحریم بماند باید عوض شود. اگر 1+5 توافق بخواهند باید رویکرد و نگاه خود را به تحریم عوض کنند. باید بحث دلبستگی به تحریم را کنار بگذارند.

عراقچی گفت: در این صورت است که می‌توانیم به یک توافق برسیم.

معاون وزیر خارجه در خصوص اختلافات موجود بر سر راه حصول توافق نیز گفت: اختلافات اساسی و کلان شاید دو سه مورد بیشتر نباشد. در مرحله بعدی اختلافات دیگری است که از اهمیت کمتری برخوردار است شاید هفت الی 10 تا مانده باشد. در برخی جزییات فنی و تکنیکی هنوز برخی اختلافاتی هست و پرانتزهایی است که مانده که اگر بشمارم نمی‌دانم چند تا بشود.

عضو ارشد تیم مذاکره کنند هسته‌ای اضافه کرد:‌ مهم این است که تعداد اختلافات کمتر و کمتر و انگشت شمار شده است. اینها بین وزرا در حال بحث است. البته اینکه کم و انگشت شمار شده و همچنان مانده است، نشانگر اهمیت آنهاست. اگر اهمیت کمی داشت زودتر از آن حل می‌شد.

عراقچی ادامه داد: موضوعاتی است که برای همه از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است، اعم از ما و آنها و اینکه چگونه به راه‌حل بینابینی رسید و هنوز بحث‌ها ادامه دارد.


*متن اصلی توافق تقریبا کامل‌ شده

معاون وزیر خارجه درباره نگارش متن توافق گفت: نگارش متن توافق توسط معاونان صورت می‌گیرد و وزرا خودشان وارد این کار نمی‌شوند.

عراقچی گفت: متون توافق آنقدری که مقدور بوده همه را تمام کرده‌ایم و بخش‌هایی از توافق و ضمایم آن که هنوز در پرانتز است منوط به تصمیم‌گیری‌هایی است که باید در سطح وزرا گرفته شود.

وی ادامه داد: اگر وزرا در هر کدام از اینها به تصمیم برسند ما بلافاصله عبارارت مربوطه را مذاکره توافق کرده و وارد متن می‌کنیم. متن اصلی توافق تقریبا کامل‌تر شده شاید چند پاراگرف بیشتر نمانده که تصمیم‌گیری سیاسی آن گرفته شود.


* ضمیمه‌های توافق

معاون ظریف گفت:‌ ضمیمه مربوط به برنامه هسته‌ای خیلی جدی بین آقای صالحی و مونیز و طرف‌های مقابل بحث می‌شود و پیشرفت‌های خیلی خوبی در آن حاصل شده و تقریبا به مراحل پایانی نزدیک می‌شود. ضمیمه مربوط به تحریم‌ها تقریبا بالای  95 الی 96 درصد تمام شده شاید دو سه موضوع کوچک باقی مانده باشد.

وی گفت: ضمیمه مربوط به همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران تقریبا کامل است. حوزه‌های مختلف همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای مشخص شده، ضمیمه مربوط به کمیسیون مشترک غیر از دو سه مورد اختلافی تقریبا نهایی است.

عراقچی ادامه داد: هنوز در مورد ضمیمه آخر که مربوط به برنامه اجرایی است و اینکه اقدامات دو طرف در چه جدول زمانی انجام خواهد شد، در حال کار هستیم. چون اول باید همه مسائل حل شود بعد ترتیبات زمانی آن مشخص شود. 

وی گفت: از نظر نگارش متن دیگر مشکلی نداریم. مواردی در متن الان حل نشده که تصمیم سیاسی درباره آن اتخاذ نشده است.

معاون وزیر خارجه اضافه کرد: به محض اینکه وزرا در خصوص آن به تصمیم برسند، متن را نیز کامل خواهیم کرد.


* در مورد تمدید مذاکرات ما مقید به هیچ تاریخ زمانی نیستیم

وی گفت: در مورد تمدید مذاکرات ما مقید به هیچ تاریخ زمانی نیستیم. ما هیچ ضرب الاجلی را قائل نیستیم، برای ما ملاک این است که به توافق خوبی که مدنظرمان است برسیم. اگر دیگران برای خودشان ضرب الاجل دارند، مشکل ما نیست. ما آمادگی داریم هر چه قدر لازم باشد در وین بمانیم و این کار را به سرانجام برسانیم ولو اینکه مذاکرات روز به روز تمدید شود.

عراقچی اضافه کرد: بحث تمدید مثل دفعات گذشته که چند ماه تمدید کنیم برویم و بگردیم از نظر ما منتفی است، ما آمادگی داریم اینقدر در اینجا بمانیم تا مذاکرات به سرانجام برسد.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده گفت: بعضی از طرف‌های ما با ضرب الاجل‌هایی که به خودشان مربوط است مواجه هستند که باید اینها را رعایت کنند، باید قوانین مربوط خود را مدام تمدید کنند و اقداماتی در آن خصوص انجام دهند. مشکل ما نیست. آنچه به ما مربوط می شود نه مقید به فردا هستیم نه پس فردا و نه هیچ تاریخ دیگری. هر چقدر لازم باشد خواهیم ماند تا وقتی که به مطلوب ما و ملت است برسیم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سیاستمدار: 1394/4/1701:42:44،
98
29
اصل اختلاف همان موضوعات داخل پرانتزها هستند
+z3: 1394/4/1702:00:22،
33
218
تا زمانی که شخصیت های ضعیف النفسی همچون اوباما وکری در آمریکا حکومت می کنند آقای عراقچی خیالتان راحت به هر چه مایلید خواهید رسید...
احسان: 1394/4/1702:35:03،
83
20
به توافق کلی رسیدن، حالا دارن جوری توافق میکنن که هر کی بتونه حرف خودشو به کرسی بنشونه!!
منم: 1394/4/1704:09:41،
173
18
شما یادت نمیاد یک زمانی اصل اختلاف حتی نشستن مذاکره دو نفره ایران و آمریکا بود!!
م: 1394/4/1710:13:58،
97
23
اگر تحریم نبود مذاکره ای هم در کار نبود . بعدش میگن تحریم واسه ما برکت داشت !!
احمد: 1394/4/1711:06:07،
57
32
متن اصلي حاضر وامادست
فقط به خاطر اينكه مراسم عزا
به مراسم جشن تبديل نشه اعلام
گذاشتين برا جمعه
بازاری: 1394/4/1711:58:03،
37
15
اول می گفتند تحریمها باعث خودکفایی ما شده اما الان همه هم و غمشان برداشتن تحریمها است . دوستان عزیز ، در ضمن ایران مجبور به عبور از خط قرمزهای خود استخاره این که تحریمها یک شبه و بطور کامل برداشته نخواهد شدو همچنین در بحث تحقیق و توسعه خواهان محدودیت 10ساله به بالا هستند که بهترین مثال آن غنی سازی با 5 هزار سانتریفوژ نسل اول است
خواننده: 1394/4/1712:03:35،
19
30
ضمیمه . چند موضوع کوچک مثل دادن یه دکل نفتی به آمریکا ، انتقال خط رایگان گاز و . . . همین . چیز مهمی نیست.
....: 1394/4/1713:32:28،
22
27
حرفای تکراری
باز هم خدا پدر وزیر خارجه روسیه را بیامرزد هر از چندگاهی یکم اطلاعات ب رسانه ها می دهد.
سپهر: 1394/4/1715:24:11،
44
17
دوستان متن کامل شده ضمایم آماده و مهیا ... توافق انجام شد ...
ازفردا دیگه تحریم نداریم دشمن نداریم مرگ بر اینو اون نداریم...
قیمتها برمیگرده ب قبل از تحریمها....
پراید 8 تومن پژو14تومن
پارس20تومن
بنزین400تومن
گوشت بیست تومن, سنگگ صدتومن,
آب برق گاز بنزین و... ارزان میگردد .
بریزید بیرون و شادی کنید.
.
.

الکی مثلا من دیوونه ام.
وحيد يوسفي: 1394/4/1701:51:37،
115
169
خب شما عباس آقا مقيد به هيچ زماني براي تمديد نيستي. چرا؟
چون واستون خوش ميگذره. هتل هست. رفاه هست. حق ماموريت به يورو ميگيريد.
مردم چيكار كنند كه هر روز بايد بشنوند كه امروز تمديد ميشه و فردا تمديد ميشه. مذاكرات تا هفته ديگه تمديد ميشه.
مردم كه وقت و حوصله شونو از سر راه نياوردند كه همش حرف از ادامه مذاكرات بشنوند. اونم مذاكراتي كه نتيجه اي نداره.
مردم منتظرند تا مشكل تحريمها حل بشه و به زندگيشون سر و سامون بدند.
پس هر چه سريعتر تو اين يكي دو روز كار رو براي هميشه تمومش كنيد.
مردم ديگه صبرشون تموم شده.
Real: 1394/4/1702:04:53،
73
40
دوست عزيز كمي واقع بين باش. چه عجله ايي داري !!؟ بذار ببينيم اخرش به كجا ختم ميشه. فقط اميدواريم كه در نهايت به نفع عوام تموم شه
مجتبى: 1394/4/1702:07:07،
81
52
وحيد چه خبرته؟؟
ناسلامتى بحث سر موضوعات مهم هست و تا سالها ادامه خواهد داشت

خوب شد يكي از مسئولين مذاكره كننده نبودى
فقط ميخواستي سريع تمومش كنى
و بعد ميفهميدي چه گندى زدي
Amir: 1394/4/1702:15:24،
26
44
افرين دقيقا
mehdi: 1394/4/1703:00:32،
42
25
متاسفانه شدید مثل بچه هایی که دایم غر می زنن و هر چه زود تر باید به خواستشون برسن و دیگه چیز دیگه ای براشون مهم نیست. فکر می کنی اگه این همه مذاکره و تلاش نبود اونا حاضر بودن هم تو بحث هسته ای کوتاه بیان هم تو بحث تحریم؟؟!! مطمین باش اینا هم می تونستن مثل خیلیای دیگه بدون درد سر این دو سالو سر کنن مثل اون وزیرایی که حتی اسمشونو هم تو دوره تصدیشون نمیشندی نه الان که حتی مدیر کل های وزارت خونه رو همه می شناسن. پس اولا صبور باشید ثانیا کمتر از کلمه مردم تو حرفاتون استفاده کنید که آدم خاطرات بدش براش مرور نشه
مجتبی: 1394/4/1703:05:32،
57
25
توروخدا انقدر ساده لوحان و پیش پا افتاد نظر ندید - حق ماموریت و رفاه و این مزخرفات آخه چیه دیگه
همین اوشون فشن خودمون این چیزا برای وزیر و وزرا و عمالشون قابل دسترس ترن
یکم عاقلانه تر حرف بزنیم بد نیست
پاسخ به وحيد يوسفي: 1394/4/1703:30:29،
62
30
از روی دیدگاه بعضی افراد میشه به سطح تفکرشون پی برد.
" چون واستون خوش ميگذره. هتل هست. رفاه هست. حق ماموريت به يورو ميگيريد. " طرف نرفته اونجا خاله بازی کنه, رفته مذاکره. دلیلیم نداره به نتیجه برسه. چون تو نفس مذاکره ( کاری با عملکرد مذاکره کننده ها ندارم) قرار نیست همیشه همه چی اون چیزی که میخوای باشه.
الکی منتظری چون قرار نیست به محض توافق گل و بلبل بشه. زیر ساخت اقتصادی کشور به حدی خرابه که هیچ کی از خارج نمیاد سرمایه گزاری کنه. همه میان تا بفروشن تو بازاره تشنه ی ایران. که باعث خروج بیشتر ارز از کشور و بازبینی(بیشتر شدن) تعرفه ی واردات برای جلو گیری از خروج ارز میشه. دولت هم چون به دلار بودجه میبنده, نمیزاره دلار قیمتش بیاد پایین.
بعضی وقتا ادم اول فکر کنه بعد حرف بزنه جای بدی نمیره.
شرمنده اگه گفتاری نوشتم. یا حق
مهندس: 1394/4/1704:04:52،
70
48
مردم نمک نشناس
حق شما همون امثال ... هست بره براتون مذاکره بکنه نه آقای ظریف و همکاراش
ملت قدر نشناسی هستین
ناشناس: 1394/4/1704:09:58،
60
28
حالا فکر کردی توافق بشه از فردا ایران برات گلستان میشه؟
ارمین: 1394/4/1704:26:34،
59
34
از جانب مردم حرف نزن

اینها برای حقوق من و تو دارن تلاش میکنن

که بعدا نگید قرارداد ترکمنچای بوده
نقی: 1394/4/1704:31:42،
43
32
شما بلدی برو حلش کن بسمه ال.. یه سری فقط بلدن غر بزنن انرژی منفی بدن. عجب ملتی هستیم ما زبان اعتراض داریم ولی بلد نیستیم تشکر کنیم ویا عذرخواهی
دل آرام: 1394/4/1705:01:36،
34
25
بنده خدا شما معلومه چی میگی؟ انصافم خوب چیزیه!!!!
یه جوری میگی انگار این بنده خدا ها از خداشونه هی کشش بدن ولی این نیست طرف مقابل سر تحریم تسلیحاتی کوتاه نمیاد در شرایطی که بعضی دوستان به اصطلاح هم وطن تیغ هاشونو تیز کردن برای اینا که در صورت توافق یا عدم توافق مطمئن باش دست از سر اینا برنمیدارن.
در ثانی آقای عراقچی هم داره میگه حاضریم روزانه تمدید کنیم نه طولانی اینم همون حرف خودته چون یک روز یا یک هفته این ور اون ور فکر نمیکنم توی سرو سامان کلی زندگی مردم تاثیری داشته باشه اگر طولانی تمدید کنن اونوقت راضی میشی؟
همین الانم که تحریم لغو بشه توی کوتاه مدت اتفاق خاصی نمیفته چون قرار نیست مستقیما پولش بدن به من و شما میتونه به صنایع کمک کنه و ایجاد اشتغال و ... که تاثیرش زمان میبره .

خوش بين: 1394/4/1705:21:34،
47
21
اقا كمي انصاف داشته باشيم
چندين ماهه كه درگير بحث و رفت و امد هستن
انشاالله با خبرهاي خوب منتظر برگشتنشون به وطن باشيم
مهدئ: 1394/4/1706:06:42،
40
23
بفرما شما برو مذاكره كن استاد !
رضا**** خدا کند بشه : 1394/4/1708:56:40،
27
55

پاسخ به جناب وحید یوسفی

من منظور شما رو خوب گرفتم

خدا کنه که این همه منفی که خوردی درست باشه و هر کسی که به شما منفی داده از روی اطمینان کامل داده باشه،

بعد توفق فوقش یه جشن هسته‌ای و خوشحالی ۰۰۰ و بعدش مهمه چی میشه

میخوام بدونم آیا بعدش من کارگر با حقوق ماهی ۷۰۰ تومنی میتونم زندگی کنم یانه ؟

آیا اختلاس دیگه نمیشه و همه مردم به حق و حقوق واقعیشان می‌رسند ؟
آیا ۸ سال زیر گلوله و این همه شهید و جوان از دست دادیم و بعدش فشار و گرانی و تحریم و دزدی و اختلاس '''' آیا راحتی و نفس کشیدن یه خورده به ما میرسه ؟

اونهایی که به وحید یوسفی منفی یا مثبت دادید منتظر باشید که خواهیم دید که حرف کی درسته ۰۰۰

دوسال تا پایان ریاست جمهوری مونده پس تا ۲ سال وقت هست برای بهتر یا بدتر شدن

شماها چی فکر میکنید ؟
بهتر خواهد شد برای همیشه +++++++
زیاد تعغیری نخواهد کرد - - - -
علی: 1394/4/1710:26:05،
36
30
پاسخ به وحید یوسفی:
آخه آدم حسابی کسی که تو اون پست و مقامه به حق ماموریت چه احتیاجی داره؟
اول به حرفی که میزنی یکم فکر کن
احمد: 1394/4/1711:25:36،
30
16
خوشم میاد همه هم ماشاالله دکتر و مهندس
نظرات کاملا کارشناسی شده و دقیق الا ماشاالله
شهاب: 1394/4/1712:45:49،
20
28
در پاسخ به رضا**** خدا کند بشه

شما خیلی زیرکی مثلا؟؟؟ کلی پاراگراف نوشتید که همه به شما منفی میدن بعد اخر سخنانت نظر سنجی با + و - گذاشتی و آنهم نظری را به - نسبت دادی که بیشتر به نظر خودت نزدیکه که وقتی ملت - میدن به نظر بیاد نظر تو را تایید میکنند!!

این کارها فایده ای نداره منفی بودن شما کاملا مشهوده و خوانندگان هم به شما منفی میدن بخاظر کل سخنانت نه نظرسنجی که اعتباری برایشان ندارد
علي اعتمادي: 1394/4/1714:19:58،
18
21
دوستان
توافق شده تموم شده رفته
هممون سر كاريم.
توافق شده
اينا نميخوان بگن.
ميترسند يه عده تندرو اعتراض كنند.
تبريك ميگم
پاسخ به شهاب ۰ رضا ***: 1394/4/1714:40:26،
23
17
جناب شهاب باید زیرک باشی تا منظور حرفم رو بگیری که شما نگرفتی ۰۰ یه سوال میکنم جواب رو واضح بنویس ؟ آدم چند بار باید سرش کلاه بره ؟ ما مردم ایران ۳۸ سال بدبختی کشیدیم هر سال نفرات جدید کاندید شدن و شعار دادن و خوردن و بردن و کشور رو هر سال به عقب تر سوق دادن و دراین ۲ سال آخر هم فقط شعار اختلاس گرونی برق ولبنیات بنزین و خودرو داشتیم که حتی از یارانه هم نگذشتن ۰۰ به نظرت باید به تیم مذاکره کننده یا دولت بازم دلخوش باشم ؟

آقای شهاب خواهیم دید بعد مذاکرات سرنوشت این کشور چی میشه ۰۰ شما زور زیادی نزن چون زیاد تغیری نخواهد کرد و بازم این دولت سر همتون با حرف کلاه خواهد گذاشت ۰۰ حالا بعد مذاکرات دلخوش باش تا با حقوق کارمندی بتونی خونه بخری
شب دراز است و قلندر بیدار ۰۰ خواهیم دید جناب شهاب خوان
رضا***: 1394/4/1714:50:04،
24
13
نظر من طبق ۳۸ سال شناخت و زندگی کردن و زجر کشیدن در این دولت منفی است و میدونم توافق انجام خواهد شد اما طبق شناخت قبلی از این دولت که زیاد در حق مردم جفا کرده هیچ اطمینانی ندارم که وضع بهتر بشه و باید دولت خودش رو ثابت کنه که دیگه دست از چاپلوسی و حرف و تهدید و اختلاس و دروغگویی برداشته است

من هم گفتم خدا کنه که بشه ۰۰۰ توافق + درستکاری و انصاف دولت و تمام شدن فشار از روی دوش تمام مردم ایران

حالا این دیگه زیرکی داره که شما میگی جناب شهاب خوان ؟
پاسخ به شهاب : 1394/4/1715:29:28،
25
35
آقا شهاب شما معلومه که دلت واسه این دولت تنگ میشه و طرفدار پرو پاقرص دولت هستی ونه مردم ۰۰۰ آقا رضا *** درست گفتن که طبق سوابق '''' این دولت حتی اگه به توافق هم برسه سخت میشه باور کرد که مردم بتونن با حقوق ماهیانشون زندگی کنن

درضمن شما معلوم است چه آدم خوبی هستید که در نظر قبلی که سایت ایران جیب گذاشته ( تبلیغ هواپیمایی هما روی قطار امریکایی ) نظرت این بود که از دست این دولت همه جوانها ۳ تا راه بیشتر ندارن یا از ایران برن بیرون یا خودشون رو بکشن و نابود کنن !!! ! تو طرفدار مردم هستی یا ضد مردم ؟ لطفا در گفتار و دو رویی خودت تجدید نظر کن
مشکی: 1394/4/1701:57:16،
40
30
علی یاردتان.واقعا خسته نباشید.تو این شب عزیز دعا میکنیم هر چه صلاح مملکته بشه.با آرزوی موفقیت برای تیم هسته ای ایران عزیز.امیدوارم تلاش این عزيزان بعد از توافق خوب بنام ملت و به کام سران مملکت و سو استفاده گران رقم نخوره. انشاءالله بعد از سالها به یک رفاه و آرامش نسبی برسیم.
سفید'''' : 1394/4/1709:09:00،
21
21
فکر نکنم از رنگ و بخت مشکی حالا حالا خارج بشیم
حامد: 1394/4/1701:59:41،
40
17
کاملن مشخص است که بعضی مردم منتظرند بعد از توافق به رفاه برسند و حتمن خواهند رسید ولی این موضوع هیچ ربطی به ملت بزرگ ایران ندارد بیخود دلخوش نشوید و به فکر انتخابات و راهپیمایی و زدن آن مشت معروف باشید تا صبح دولتتان بدمد
تکرار ***: 1394/4/1709:06:49،
38
13
حامد جان با حرف کاملا موافقم

پس بذار دلخوش باشن و به قول شیر فرهاد اینها نه وفهمن و زمانی که وفهمن دیگه دیره
فقط ارزونی: 1394/4/1702:02:17،
34
15
من نمیدونم چی میشه یا نمیشه فقط اینو میدونم غیر از ارزونی هیچکس چیز دیگری نمی خواد.اینقدر نمی خریم صبر میکنیم تا رکود کمر محتکر و دلال و قاچاقچی و گرونفروش و خود دولت(پدر همه گرون فروشا)از کسادی و عدم درامد بشکته فقط عزیزان هموطن اگرلازم ندارید فعلا خرید نکنید تا قیمتها بریزه(دلار-طلا-خودرو-لوازم خونگی-موبایل-کامپیوتر-فرش-پوشاک-میوههای گران-وهرچه که میدانید) فعلا نخرید.توافق یعنی=بازگشت ارزانی ونه غیر از این...
حسن: 1394/4/1702:07:01،
27
23
زود تمومش کنید. بگذارید قشنگیهای زندگی رو هم ببینیم!
دهه 60: 1394/4/1703:16:23،
26
24
انشاالله همه چی به خیر و خوشی تموم شه و نسل ما یه نفسی بکشه.
رضا ايرون: 1394/4/1703:22:33،
22
30
قيافه عراقچى حال ادم مى گيره. همش نه نمى شود امكان نداره سخت شده
همش نااميد مى كنه
اوکی : 1394/4/1709:02:19،
23
22
تمیز ترین حرف رو زدی
فاطمه: 1394/4/1703:23:51،
27
19
اره والا يا توافق كنيد توي اين يكي دوروزه يا اصلا تحريم بمونيم بهتره حد اقل يا روميه رومي يا زنگيه زنگي نه اينجوري بلا تكليف
خسته: 1394/4/1703:46:56،
24
27
برایتان آرزوی موفقیت عاجل داریم ، ولی بدانید و یادتان باشد اگر توافقی حاصل شد ، اول از مردم به خاطر صبرشان تشکر کنید و پیروزی را متعلق به مردم بدانید ، نه اینکه بعد از مدتی جوری وانمود کنید که شق الغمر کردید و پله ای برای کاندیداتوری و غیره برای خود بسازید ، در این ماجرا، قهرمان واقعی ، مردم کوچه و خیابان هستند که تورم ۳۰۰٪ را تحمل میکنند!!!!!!!!!!!! اگر نتیجه حاصل شد ، به پاس این مردم شریف ، لطفا سیستم معیوب تامین اجتماعی و بهزیستی ، بهداشت و آموزش را سامان دهید و بانک های خصوصی را جمع کنید و نرخ دلار را روی ۱۸۰۰ تومان بگذارید. . باتشکر
کارشناس: 1394/4/1703:50:59،
32
15
مطمئنا موضوع اصلى مذاکرات بحث هسته اى نيست وگرنه اين موضوع بيشتر از يک ماه مذاکره نميخاد....موضوع مسائل ديگرى از قبيل يمن...عراق....لبنان....است
ااشکان: 1394/4/1704:06:59،
24
34
اقا وحید داری چرت میگی اینا از زندگیشون زدن و شب تا صبح درگیره کار و نزاع هستن اونوقت تو.....واقعا برات متاسفم
فرهاد: 1394/4/1704:14:31،
28
17
اونیکه تو فشار مردم مظلوم ایران
ناشناس: 1394/4/1704:14:54،
20
26
اینو هستم خوب گفته کلا نظام تحریم باید برچیده بشه،غربی ها ناجور یاد گرفتن تا از مامانشون قهر می کنند یه حق وتو،یه قطع نامه یه تحریم
هموطن: 1394/4/1704:21:55،
28
28
آقای ظریف و همکارانشون خدا قوت .خسته نباشید.
مهدی: 1394/4/1704:31:23،
36
31
آقای یوسفی ، در زمان دولت قبل که هر روز دلار از 900 تومان رسید به چهار هزار تومان ، چرا شما اینقدر جبهه نگرفتید و به آقای دکتر برای مدیریت جهان افتخار میکردید ، اما حالا که الحمدوالله ، هر روز دلار یا ثابت یا کاهش داره ، سر و صدا میکنید !!؟
ایوب : 1394/4/1709:01:18،
24
25

تند نرو هم وطن حوصله کن ۰۰۰ شاه نامه آخرش خوشه

زود قضاوت نکن و صبر داشته باش

اگه بدتر شده جوابی داری بدی ؟
Saeed: 1394/4/1704:31:40،
26
59
آقای یوسفی از منفی هایی که گرفتی باید درک کرده باشی
مسلما آقای ظریف و معاونان با سرنوشت یک ملت و میلیون ها ایرانی بازی نمی کنند .
تایید : 1394/4/1708:58:39،
20
18
خدا کنه حرف شما درست دربیاد و همینی که شما گفتی درست باشه

پس به امید آینده خواهیم دید
جوان: 1394/4/1704:33:03،
36
14
حيف از جوانيم كه اينجوري به سر شد،
بي نام: 1394/4/1704:44:47،
31
29
درود بر غيور مرد بزرگ ظريف و تيم همراهش
حقیقت: 1394/4/1704:46:27،
28
24
دوستان توافق دو روز پیش شده است و به خاطر سوگواری حضرت علی رسانه ایی نشده است تا بعد از تعطیلات پخش خواهد شد.
حسین: 1394/4/1705:15:41،
23
33
خودتون رو بندازید رو دست وپاشون شاید تحریمها برداشته شد ، به نظر من کل ملت رو سر کار گذاشتن وگرنه اگه توافقی بود تا الان شده بود
اميدوار: 1394/4/1705:18:26،
31
30
واقعا جا داره به تيم مذاكره كننده خداقوت بگيم
دست شما درد نكنه
علی: 1394/4/1708:08:58،
27
20
یه زمانی در مذاکرات هسته ای تاریخ ایران و اسلام به طرف های غربی آموخته می شد. و سر اینکه مذاکرات در کدوم کشور باشه فقط مذاکره می کردند
siya: 1394/4/1709:54:19،
17
23
با چیزایی که شنیده میشه احتمال داره این دوره فقط برای محک زدن جدیه طرف بوده باشه تا قوت و ضعف مشخص بشه.شاید این دوره هم نشه ولی درنهایت توافق حتمیه
رضا: 1394/4/1710:50:06،
31
16
توافق بشه و نشه وضع ملت سرسوزن تغییرنمیکنه.پس اینقدر خودتونا اذیت نکنین.
افشین: 1394/4/1711:13:09،
20
57
بعد از توافق دلار10تا15 درصد میره بالا
عمله: 1394/4/1711:58:55،
70
19
ناراحت نباشید .از چند روز دیگه امار سکته دلواپسان زیاد میشه .اخه نونشون اجر میشه.خدا کنه روزنامه کیهان تعطیل تشه چون خیلی کاغذ باطله داره که ما واسه تمیز کردن شیشه ها میخایم
سياست: 1394/4/1716:06:31،
24
13
تا زمانی که رانت خوران و آقا زاده ها هستند چیزی از این توافق نصیب مردم نمی شود . از آذر ماه 92 که توافق موقت ژنو انجام شد تا کنون ببینید که چقدر قیمت ارز و بنزین و قبوض برق گاز و تلفن و نان و سایر اقلام غذایی افزایش یافته است
من: 1394/4/1717:49:41،
18
13
تعطیل کردن کیهان فقط از خود خدا بر میاد

یک روت به خز گفتم الهی به امید تو
یگی از جکع گفت :داداش امیدت به خدا نباشه خدا صبرش زیاده . ما تحملمون کم
آقای شریعتمداری هم مث خیلیای دیگه خودش نماینده یه ملته اما کی
منصوبش کرده ؟
خدا میدونه
حمید: 1394/4/1713:19:36،
32
47
همه چیز ارزان میشود و رفاه وخوشبختی و اسایش با دلارها و طلا های ازاد شده از تحریم منتظر شماست بنزین 100 تومان و یارانه ها نه تنها حذف نمی شود بلکه چند برابر میشود .حالا دوستان منفی میدهند خب اگر اینطور که گفتم نمیشود پس چرا برای انجام توافق خوشحالید وبا یکدیگر بحث وجدل میکنید؟
:): 1394/4/1713:57:53،
27
23
دوست گرامی هیچ کس انتظار نداره بعد از مذاکرات یهو دلار ارزون بشه و بنزین بشه 100 تومان .
چرا همه چیز رو به صورت 0 و 1 میبینید ؟ یا خوب یا بد ؟ حد وسط وجود نداره برای شما ؟
دوست گرامی در همین چند وقت اخیر 13 تن طلای ایران ازاد شده همین مقدار میدونی چقدر به اقتصاد کشور کمک میکنه ، یا کلی از پول های بلوکه شده ایران ازادشده و میشه . سوییفت ازاد میشه و تبادل پول راحت تر میشه . لغو تحریم کشتیرانی ، خودروسازی ، بانک مرکزی و .... همین ها چرخ صنعت رو به چرخش در میاره .
شرکت های بزرگ ما که قبلا با غول های دنیا کار میکردند الان با چین کار میکنند . (مثال شرکت های خودرو سازی که قبلا مزدا و نیسان و هیوندایی و ... تولید میکردند و الان چری و جک و هاوال) .
اگر مشکل تحریم حل بشه ، دیگه توجهات رو مشکلات داخلی متمرکز میشه اونوقت میشه امید داشت که مشکلات داخلی هم حل بشن . کم کم و نه یه شبه .
امین: 1394/4/1714:55:03،
13
16
بنزین ۱۰۰ تومن؟ پناه بر خدا
رضا***: 1394/4/1715:45:11،
20
15
حمید جان بذار خوش باشن
این همه کلاه سرشان رفته اینم روش ' ''' و به قول معروف ''''''' این نیز بگذرد۰۰
تا چند صباحی این دولت خدمتگذار بیشتر رو سرشون حکومت کنه و بچاپه
ali: 1394/4/1717:23:45،
23
16
آره عزیز دل برادر ... سیزده تن طلا آزاد شد و قرارداد خط یک میلیارد دلاری برای برادر اسد اختصاص داده شد و پانصد میلیون دلاری برای برادر مادورو . و بزودی برای برادرانمان در کره شمالی ... بعععععله ... رنگ خاکستری هم وجود داره . همه چیز که سیاه و سفید نیست عین اله
خنده بازار: 1394/4/1715:56:25،
23
24
من هر وقت ميخوام سير وحسابي بخندم میام ایران جیب

کامنت های شماها واقعه جوک های 94 هست

یکی یه کامنت میزاره بقیه میان انتقاد میکنن تازه یادش میره حودش چی میخواسته بگه

جالب تر ماهیت کامنت ها و درک ها و گنجایش هاست

هر چند در کامنت و سخنان دیگران فاکتورهایی همچون عقل هوشیاری دانایی تکامل سطح جامعه شناسی مشخص میشه اما چی بگم خدا رو شاهده که واقعا اکثریت خیلی عقب هستن

میدونید چرا ما بدبختیم؟؟؟؟؟ کامنت هاتون رو با حوصله بخوانید و کمی تفکر کنید ....
پاسخ به خنده بازار : 1394/4/1717:46:02،
27
14
تو دیگه کجا بودی دقیقه نود پیدات شد

تو که تک دل منو بریدی

پاسخ به خنده بازار : 1394/4/1717:50:25،
25
18
هی رفیق آدرس بده بیاییم از حضور شما اچندتا فاکتور عقل و هوشیاری و کمی پیشرفت دریافت کنیم ۰۰۰۰ حیف نیست اینجا وسط ما عقب مونده،ها موندی؟ بزن برو شرکت مایکروسافت یا گوگل یا ناسا که دارن دنبالت میگردن

پاسخ به خنده بازار : 1394/4/1717:52:29،
26
13
چقدر اسمش هم بهش میاد همش دنبال خندس

نکنه توبازار هم بی خودی میخندید

نکن این کارو خدایی نکرده بهت میگن تو :-):-):-):-):-):-):-):-)
خدمت خنده بازار : 1394/4/1717:54:13،
23
14
جناب بیشتر به ما سر بزن از خنده هانت ما هم خندمون میگیره
خدمت جناب خنده بازار : 1394/4/1717:55:33،
24
15
اشتباه تایپی ۰۰۰۰ خنده هات

شاد و راحت باش جناب خنده بازار
جواب خنده بازار: 1394/4/1718:35:46،
17
18
شکم سیر از شکم گرسنه خبر نداره. حتما مواجب از خزانه میرسه که خندانی ویا اینکه دستت داخل خمره است ومیچاپی
مهدی: 1394/4/1717:44:04،
26
16
توافق دست نیافتنیه
مگر اینکه زیر بار ترکمانچای جدیدی بریم
زمانی اقای روحانی در سالها پیش توافقی با هزینه های بسیار کمتر رو داشت به نتیجه میرسوند ولی نگذاشتن
حالا همه دنیا میدونن ما کارد به استخونمون رسیده ،پس به این مفتی مفتیا توافقی در کار نیست
لعنت به من دهه شصتی بد شانس که عمرم حروم شد
33 سال سنمه ،هر روز ارزوی مرگ میکنم ،زندگی بدون امیدواری و دلخوشی عین خود مرگه داداشهای گل،کاش ایران از این انزوا در بیاد...
پاسخ به خنده بازار : 1394/4/1717:58:20،
19
14
شما فقط بخند و همینطور باش چون شاعر میگه ۰۰۰۰ دیوانه باش تا عاقلان غمت خورند '''''' عاقل مباش تا غم دیوانگان خوری ''''' شما فقط بخند و راحت باش :-)
هاشم: 1394/4/1719:08:18،
22
21
سلام به همه. این صد میلیارد دلار رو اگه ازاد کنن یه کاری میکنن که چند برابرش رو از مون میگیرن (پایین اوردن قیمت نفت )این چند سال تحریم هم بهترین موقعیت بودبرای رشد اقتصادی که این اتفاق نیفتاد پس چه دلیلی برای رشد اقتصادی وارزونی وجود داره با این اقتصاد تا خرخره فرو رفته در گل ایران.قابل توجه اونایی که منتظر ارزونی بعد از توافق هستند. باید فکر نون کنیم که خربزه اب است )

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار