کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

نحوه تعیین تکلیف مالیات پزشکان

کدخبر:۱۳۴۴۰یکشنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۹:۰۰۳۱۶۲ بازدید

ابطال تفاهم‌نامه مالیاتی سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی باعث می شود که سازمان امور مالیاتی از این پس برای تعیین مالیات پزشکان ...

ابطال تفاهم‌نامه مالیاتی سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی باعث می شود که سازمان امور مالیاتی از این پس برای تعیین مالیات پزشکان به اظهارنامه های آن ها رجوع کند و برای بازبینی صحت این اظهارنامه ها مجبور به ورود به حساب پزشکان خواهد شد.

چهار سال گذشته سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی به توافق مشترکی در مورد تعیین مالیات پزشکان دست یافتند که بر اساس آن قرار شد که پزشکان در طبقات مختلف بر اساس تفاهم انجام شده با سازمان امور مالیاتی اظهارنامه خود را تکمیل کنند و بر این اساس دیگر سازمان امور مالیاتی به حساب پزشکان سرکشی نکند.

اما پس از سه سال از گذشت این تفاهم نامه و تمدید هر ساله آن سازمان نظام پزشکی به نحوه اجرای این تفاهم نامه، عدم پایبندی سازمان امور مالیاتی به مفاد آن و البته حجم مالیات تعیین شده برای برخی گروه‌های پزشکی اعتراض کرد.

در پی این اعتراضات سازمان نظام پزشکی طی نامه ای به وزارت اقتصاد با اشاره به عدم پایبندی سازمان امور مالیاتی به مفاد توافق نامه به چند برابر شدن مالیات برخی اقشار پزشکی اعتراض کرد.

در نهایت شکایت یک پزشک به دستورالعمل مشترک سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان نظام پزشکی کشور درباره خوداظهاری درآمد مشمول مالیات منجر به ابطال این توافق نامه از سوی هیات عمومی دیوان عدالت اداری شد.

شاکی در متن شکایت خود در این مورد خواستار الزام سازمان مالیاتی به افزایش سالیانه مالیات پزشکان در حد معقول و قانونی و حداکثر معادل میزان افزایش درآمد پزشکان که معادل افزایش تعرفه‌های پزشکی است شد.

در پی این اعتراض دیوان عدالت اداری رای به غیر قانونی بودن و خارج بودن این تفاهم نامه از حدود اختیارات سازمان امور مالیاتی پس از چهار سال اجرا داد و به این ترتیب این تفاهم نامه ابطال شد.

ابطال تفاهم نامه مالیاتی سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی در مهلت تحویل اظهارنامه مالیاتی باعث می شود که سازمان امور مالیاتی از این پس برای تعیین مالیات پزشکان به اظهارنامه های آن ها رجوع کند و برای بازبینی صحت این اظهارنامه ها مجبور به ورود به حساب پزشکان شود.

حسین وکیلی، معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی درباره نحوه تعیین مالیات پزشکان پس از ابطال این تفاهم نامه اعلام کرد که از این پس لازم است سازمان امور مالیاتی تک تک به پرونده پزشکان رسیدگی کند تا مشخص شود هر پزشک چقدر مراجعه دارد.

وی با بیان اینکه برای این کار سازمان امور مالیاتی نیروی لازم را ندارد گفت: ای کاش دیوان عدالت چنین رایی را نمی داد.

وکیلی همچنین نبود قانون مشخص و ابزار شناسایی پردرآمدها را از جمله مشکلات نظام مالیاتی کشور دانست و افزود: باید کشور به این موضوع برسد که آیا می خواهد مالیات را عادلانه دریافت کند یا نه، قانون مالیات کنونی عادلانه نیست.

وی همچنین از دریافت 58 هزار میلیارد تومان مالیات مستقیم طی سال گذشته خبر داد.

در حالیکه حدود پانزده روز از مهلت قانونی تکمیل و ارسال اظهار نامه برای مودیان مالیاتی باقی مانده است باید دید که سازمان امور مالیاتی در این فصل چگونه می‌خواهد به حساب‌ها و پرونده‌های مالیاتی پزشکان وارد شود و به این ترتیب صحت اطلاعات این خود اظهاری ها را مشخص کند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

کیارش: 1394/4/1413:27:30،
40
39
وقتیکه‌بعضی‌ازپزشکان‌تاماهی‌یک‌میلیارد‌تومان‌درآمد‌دارند‌وآقازادهاشان‌وخانم‌دخترهاشان‌باپول‌باباشان‌حال‌دنیا‌،می‌برند ومالیات‌آنچنانی‌هم‌نمیدهند،بایدکمی‌ازعدالت‌درموردشان
اجرا‌شود،تاانشأالاه به‌یاری‌خدا،کمی‌ازفقر ازجامعه‌ زدوده شود‌.
....: 1394/4/1415:11:09،
40
30
اول مبلغ درامدشون را تعیین کنید
ناشناس: 1394/4/1415:39:36،
43
43
چرا هر چی سنگه واسه پای لنگه!!؟؟؟ از پزشکان بدبخت تر گیر نیاوردن.
سحر: 1394/4/1416:17:17،
35
38
هر وقت صحبت از درامد پزشکان میشه عده ای آدم تنگ نظر هستند که حسادت خودشونو تو گفته هاشون نشون بدن . دوران تحصیل سحت و طولانی، کشیکهای شبانه خسته کننده طی دوران تحصیل ، کار پراسترس و درگیری با مسئله دیه ، سرو کله زدن با بیمارکه روح و روان انسان را فرسوده میکنه و احتمال انتقال بیماری از اونها به پزشک و حتی خانوادش . دوران طرح و خارج از مرکز اجباری بعد از اتمام تحصیل ... کسی از این ها هم صحبت می کنه ؟ یا فقط یک سری مردمو به جون هم میندازن؟
نیما: 1394/4/1417:22:56،
46
35
خدایی باید مالیات دندان پزشک ها رو 50 برابر کنند

هر دندان پر می کنند 100 هزار تومن می گیرن تو 15 دقیقه

من نمی دونم کدوم ابلهی همچین تعرفه ای برای اینا گذاشته

تازه بعضی ها بالاتر از تعرفه هم می گیرن !!!!!!
یه دکتر میلیاردی: 1394/4/1418:36:31،
49
41
اگر کمی درک داشتی دوست عزیز هیچ وقت همچین حرفی نمیزدی ما داریم پول زحمتمونو می خوریم
یه فردی مثل شما که در مقابل زحمت دکتر هیچ زحمتی نکشیده ماهی 500 تومن هم زیادیشه . . .
منصور: 1394/4/1419:16:54،
43
30
خانه از پاى بست ويران است
همه چى مملكت بايد به همه چىيش بياد تعريف عدالت تو اين مملكت خيلى چپ و چوله است
رضا: 1394/4/1502:09:14،
29
31
من دندانپزشکم. برای ترمیم هم کمتر از 120 نمیگیرم. ولی 15 دقیقه وقت رو از کجا اوردی؟ نکنه دندانساز تجربی رفتی! من بعد از 13 سال تجربه و کار تمام وقت یه ترمیم ایده ال رو نمیتونم در کمتر از 75 الی 90 دقیقه تموم کنم.15 دقیقه وقت برای بی حسی و آماده سازی وسایل هم کافی نیست. بگذریم از وسایل مصرفی، استهلاک وسایل و تجهیزات، خواب سرمایه، اجاره مطب، حقوق منشی و دستیار، ریسک کار حرفه ای و بیمه مسولیت، هزینه باز آموزی اجباری و کنگره هاو .... منم موافقم کدوم احمقی تعرفه ترمیم دندان رو اینقدر پایین تعیین کرده!
سيدرضا: 1394/4/1413:28:06،
41
50
باعرض سلام
البته بهترين راه براي براورد صحيح ماليات اين قشر جامعه كه براساس شنيده ها بسياركمتر از ميزان درآمدشان ماليات پرداخت كرده اند(درحاليكه يك كارمند يا كارگر متوسط با درامد ماهيانه يك ميليون و پانصد هزارتومان حدود 150 هزارتومان درماه ماليات ميدهد) بهترين راه بررسي حسابهاي بانكي و گردش مالي آنهاست. پرداخت درست ماليات يكي از راه هاي رسيدن به عدالت اجتماعي است.
باتشكر
کیوان: 1394/4/1413:44:33،
40
42
مالیات پزشکان فقط از گردش حساب و درآمد آنها باید تعیین شود پزشکان یک هزارم درآمدشان را هم مالیات نمی دهند. مالیات بر درآمد و مالیات بر دارایی برای همه ی مردم باید تصاعدی باشد و هر که بیشتر درآمد و دارایی دارد باید بیشتر مالیات هم بدهد .
داوود: 1394/4/1413:55:11،
40
44
پزشکان و مالیات؟؟؟؟؟؟؟
چه دل خجسته خرمی دارین
یکی مثل بقیه: 1394/4/1414:12:30،
36
41
اونقدر سازمانهای عریض و طویل داره این مملکت که همه فعالیتهاشون بر علیه اقتصاد سالم هست و حتی 1 ریال مالیات نمیدن، که مالیات پزشکان در مقابلش اصلا به حساب نمیاد. حداقل پزشکان شغل بسیار سختی دارن و انواع و اقسام مسءولیتها و دانشی که روز به روز باید مطالعه کنن. اداره دارایی اگر خیلی قدرتمند هست و در جهت عدالت میخواهد که گام بردارد، لطفا از اون سازمانها شروع کند... از اون سازمانها..
سلدوز: 1394/4/1420:11:09،
30
43
ببخشيد دستم خورد منفي دادم ١٠٠٠تا مثبت داره حرفت
امین: 1394/4/1414:15:20،
44
38
از پزشکان هر چی مالیات بگیرین بازم کنه
مهران: 1394/4/1414:42:28،
44
33
اشتباه فکر می کنی...کارشون اونقدر ارزش داره که در مقایسه با خیلی شغلها مالیات دادنشون بی جا و زیاده. تو مملکت خیلی از شرکتهای وابسته هنوز مالیات پرداخت نمی کنن...اونوقت گیر دادین به پزشکا. حتی نماینوگی های فروش و واردات هم مالیات رو می گشن رو قیمت فروش. کدوم پزشکی مالیات 8%رو میاد رو مبلغ ویزیت؟ باز اونها تو این آشفته بازار مملکت منصف ترن به خدا.
محمد: 1394/4/1414:54:20،
23
26
متاسفانه:
سيستم مالياتي كشور ايراد دارد وسازمان مالياتي هم از اين اب گل الود خوب ماهي ميگيرد و هيچ وقت در صدد اين نيست كه با اصلاح ساختار و تغيير روش صحيح ، از موديان ماليات اخذ كند .
فرارمالياتي در سطح كلان جامعه زياد و هميشه قرباني اين فرارهاي مالياتي كساني هستند كه در دسترس سازمان مالياتي كشور ميباشند و با اخذ روشهاي مختلف ( نمونه شدن مودي - خارج كردن از توافق - صحيح نبودن اظهارنامه ها و و و.... ) هزاران بهانه، براي اخذ ماليات بيشتراقدام ميكند اين نيز يك مدل كلاهبرداري مدرن است كه متاسفانه درصورت عدم اصلاح اين سيستم ، طبعات بدي در جامعه خواهد داشت و بيشترين فشار به اقشار اسيب پذير جامعه وارد ميشود
يك پزشك: 1394/4/1417:01:32،
36
31
وقتي ما ٨ تومن درآمد داشته باشي ولي ٦ تومنشو اداره ماليات بگيره بعد ماه بعدشم بگه شما تخلف مالياتي داشتي و ٥٠ ميليون جريمت ميكنه و بعدشم ملت فكر ميكنن همه پزشكا درآمدشون خوبه...
ناراحت: 1394/4/1510:08:08،
22
24
با سلام هیچکدام از پزشکان درامد واقعی خودشونو نمیگن قطعا . اداره مالیات باز سراغ پزشکای کم درامد عمومی میره زورش به متخصصای گردن کلفت نمیرسه پزشکای که برا هر مریض فقط یک دقیقه وقت میزارن مالیات تو ایران بر عکس همه جای دنیا فقط برا فقراست .
سالار: 1394/4/1521:15:11،
34
26
کدوم یکی از شماها که در مورد پزشکا معترضه حاضره بیاد ده سال درس بخونه اونم با اون همه امتحان و سختی و شب نخوابی ۳۳۰ واحد پاس کنه تازه بشه عمومی اونوقت بره واسه طرح تو روستاها بعدشم سربازی تازه اون موقع اگه بهش شیفت بدن یا استخدامش کنن بعد از اونم اگه کار باشه سر و کله زدن با مریض بی حوصله و نمیدونم محیط کار سخت و شرایط سخت. صد میلیونم کمشونه والا. یه فوتبالیست هیچ زحمتی نمیکشه سه ماه میلیاردر میشه حالا شما گیر دادی به پزشک که عمرشو رو درس و کتاب تموم کرده. برو بابا شماها چه میفهمید معنی ضرب المثل گر پر طاووس خواه........ چیه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار