کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

وقتی گرما بلیت‌های کیش را مات کرد !

کدخبر:۱۳۴۲۳یکشنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۱:۵۵۸۱۹۴ بازدید

این روزها آژانس‌های مسافرتی همزمان با آغاز ماه رمضان چوب حراج به بلیت‌های خود می‌زنند این در حالی است که زیر پوست این حراج‌ها اتفاقات ...

این روزها آژانس‌های مسافرتی همزمان با آغاز ماه رمضان چوب حراج به بلیت‌های خود می‌زنند این در حالی است که زیر پوست این حراج‌ها اتفاقات بسیاری وجود دارد.

این روزها بازار خرید و فروش بلیت هواپیما برای نقاط گرمسیر کساد شده به طوری که تعدادی از آ‍ژانس‌ها چوب حراج به بلیت‌های کیش قشم و بوشهر زدند، اما زیر پوست این بلیت‌ها و تورها اتفاقات بسیاری وجود دارد.

براساس این گزارش؛ با‌ آغازماه رمضان بازار این تورها و بلیت‌های چارتری داغ شده و بسیاری از آ‍ژانس‌ها با دادن پیامک‌های هوس‌انگیز سعی دارند تعداد مشتریان خود را افزایش دهند .تعدادی از آژانس‌های هواپیمایی روز گذشته طی تماسی که با باشگاه خبرنگاران گرفته بودند اعلام کردند که در این ایام بلیت کیش با مبلغ 150 هزار تومان به فروش می‌رسد ولی متاسفانه سازمان هواپیمایی اجازه رسانه‌ای شدن و یا اعلام رسمی آن را نمی‌دهند.

این در حالی است که قیمت مصوب بلیت کیش 360 هزار تومان است ولی طبق گزارشات رسیده قیمت بلیت کیش این روزها به 100 هزار تومان هم رسیده است.برخی از مسافران با دیدن این پیام‌های هوس‌انگیز آنها را خریداری می‌کنند، اما متاسفانه بعد از خرید متوجه کلی ایراد از لحاظ هتل و یا مبلغ پرداختی می‌شوند.

این گزارش می‌افزاید: سال گذشته تور بسیار جنجالی برای کیش اعلام شده بود به طوری که مسیر رفت این شهر 30 هزار تومان و مسیر برگشت 320 هزار تومان قیمت‌گذاری شده بود.

براساس این گزارش؛ طی صحبت با برخی از آژانس‌ها مشخص شد که اعلام و رسانه‌ای کردن این قیمت‌های تور باعث تعلیق‌ آنها می‌شود.همچنین مسولان این آژانس‌ها اعلام کردند که ما به دلیل  کمبود مسافر مجبور هستیم این بلیت‌ها با قیمت پایین به فروش برسانیم اما متاسفانه سازمان هواپیمایی با این موضوع مخالفت می‌کند.

براساس این گزارش؛ مرتضی دهقان مديركل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها شركت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپيمایی كشوری، گفت: در مدت سه ماهه اول سال جاری مجوز 56 دفتر خدمات مسافرتی به دليل رعايت نكردن قوانين و مقررات و تطبيق با آئين نامه دفاتر خدمات مسافرت هوایی تعليق شدند.

مرتضی دهقان اظهارداشت: با هدف نظارت بر عملكرد دفاتر و شركت‌های خدمات مسافرت هوایی و اطمينان از وضع و مطابقت اين دفاتر با مفاد آئين‌نامه نظارت بر تاسيس و فعاليت دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زيارتی مصوب هيئت وزيران، همواره از كليه دفاتر دارای مجوز از اين سازمان و نمايندگان بازرسی مستمر به عمل می‌آيد.

وی افزود: بر اساس بازرسی‌های به عمل آمده از دفاتر خدمات مسافرت هوایی در مدت مذكور توسط بازرسان و نمايندگان سازمان هواپيمایی كشوری تعداد 6 فقره مجوز لغو، 56 فقره مجوز تعليق، 6 فقره مجوز رفع تعليق و به 260 دفتر به دليل رعايت نكردن قوانين و مقررات و تطبيق با آئين نامه دفاتر خدمات مسافرت هوایی اخطار داده شد.

وی تعداد مجوزهای لغو شده در مدت مذكور را 38 فقره اعلام كرد و افزود: بر اساس بازرسی‌های به عمل آمده توسط بازرسان كميته فنی سازمان هواپيمایی كشوری طی مدت مزبور، 55 مجوز به دليل عدم رعايت قوانين و مقررات و تطبيق با آئين نامه دفاتر خدمات مسافرت هوایی تعليق شد. 

مديركل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شركت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپيمایی كشوری، خاطرنشان كرد: همچنين 50 مورد به دليل عدم رعايت قوانين و مقررات سازمان هواپيمایی كشوری و ارتكاب تخلف گران‌فروشی به سازمان احضار و اخطار كتبی با درج در پرونده دريافت كردند.

دهقان اظهار داشت: 1468 مجوز از ابتدای امسال تمديد و جهت عدم تمديد مجوز توسط دفاتر خدمات مسافرت هوایی در موعد مقرر 800 مورد اخطار نيز طی مدت مشابه صادر شده است.

وی با تاكيد بر اينكه آن دسته از دفاتر خدمات مسافرت هوایی مجاز به فروش بليت هواپيما هستند كه دارای مجوز از سازمان هواپيمایی كشوری باشند، از مسافران درخواست كرد به منظور جلوگيری از بروز مشكلات و قابل رسيدگی بودن تخلفات احتمالی، از دفاتر خدمات مسافرت هوايی دارای مجوز معتبر از سازمان هواپيمایی كشوری بليت هواپيما تهيه كنند و دفاتر مذكور نيز ملزم هستند كه مجوز خود را در معرض ديد مشتريان قرار دهند.

براساس این گزارش؛ طبق قانون طی دوسال گذشته باید نرخ بلیت هواپیما آزاد سازی می‌شد اما متاسفانه در طی این مدت تنها به متنوع‌سازی قیمت بلیت بسنده شده و علی رغم این موضوع هیچ کیفیتی به خدمات ارائه شده از سوی خدمات هواپیمایی اضافه نشده که این مورد باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای مسافران شده است.

در جایی که ارزان‌فروشی باعث همچوم تهدیدات برای آژانس‌های هواپیمایی می‌شود باید منتظر گران‌فروشی بلیت‌ها هواپیماها باشیم .

بلیط هواپیمادیدگاه ها

فرزاد: 1394/4/1409:11:52،
162
33
جالبه . به زبون بی زبونی دارن میگن حق ندارید بازار رقابتی درست کنید !
mahyar: 1394/4/1409:59:03،
82
42
اتفاقات کجا بود هوس انگیز چیه بابا بیخیال ایرانجیب اول صبی گیر دادی آژانسای بیچاره که از روی به مشتری دارن حراج میزنن.
این آژانسا اکثرا کارشون درسته این سازمان هواپيمایی كشور که باید ب چالش کشیده بشه با اون هواپیمای توپولفشون نه 4تا آژانس که حتی نمیزارن رقابت کنن

ایرانجیب اگه زورت ب سازمان هواپيمایی كشور میره اونارو ب چالش بکش!!!!!!!!!!!!!!!!!!

واویلا.
123: 1394/4/1410:25:17،
76
67
به امید ورشکست شدن هر چی هتل در کیش و هر چی آژانس مجری تور کیش. یادشون بیاد اون زمونی که هتل و بلیط رو چند برابر قیمت به مردم مینداختن!
محمدحسين: 1394/4/1409:16:54،
85
45
خدايي خودش فهميده چي نوشته من كه داغ كردم
Dub: 1394/4/1409:31:57،
62
45
ر جایی که ارزان‌فروشی باعث همچوم تهدیدات برای آژانس‌های هواپیمایی می‌شود باید منتظر گران‌فروشی بلیت‌ها هواپیماها باشیم .
ami: 1394/4/1409:43:12،
59
49
عجب
من دیروز خریدم رفت و برگشت ۴۸۰ هزار تومان با ماهان!‌
جالبه که برگشت ۲۰٪ گرونتر از معمول بود.
ایران ایر هم ۱۱۰ هزار تومان در کل ارزونتر بود.
این قیمتهای تخیلی کجاست؟
کارمند تحصیلکرده: 1394/4/1409:55:16،
65
47
خیلی جالبه. الان دیگه هرکسی حتی اگه بخواد تصورم بکنه که بتونه یه حالی یا کمکی به ملت بده علنا کارش تمومه. هرکی بیشتر بتونه تلکه کنه موندگاره.تو همه بخشهامون همینطوره اگه دقت کنید.
علی: 1394/4/1410:21:11،
60
42
حالا یکی پیدا شده بخاطر کسادی ماه رمضون میخواد یه چند نفرو ار.ون ببره سفر چوب لا چرخش بدین نزارین !
دشمن گرانی: 1394/4/1410:25:45،
68
30
جل الخالق ارزون فروشی هم جرم شد لابد پس فردا کاسبا رو بخاطر ارزان فروختن اجناس محاکمه هم می کنند
یا هو : 1394/4/1411:18:47،
72
40
وقتی دولت در همه امور دخالت می کند اوضاع همین است .
چندی پیش این دولتی ها اعلام کردند که فروش بلیط چارتر
نباید انجام شود! به دولت چه ربطی دارد؟! اگر چند جای خالی در یک پرواز چارتر بود که مردم ارزانتر می خرند چرا دولت فوری جلوی آنرا می گیرد ؟ کجای دنیا این بساط هست ؟!
رضا: 1394/4/1415:51:58،
33
42
تو این مملکت گرانفروشی - احتکار - اختلاس و...... آزاد و مقبول حکومت
میباشد و ارزانفروشی منجر به خواست و توقع مردم جرم و حرام میباشد
بر خلاف تمام جهان رقابت در این مملکت خلاف قانون است

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما