کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

توافق بزرگ نزديک‌تر از هميشه

کدخبر:۱۳۳۷۰جمعه، ۱۲ تیر ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۵:۴۹۴۵۸۲ بازدید

بازار داغ ملاقات‌های دوجانبه و چندجانبه همچنان در وقت‌های اضافه بعد از ضرب‌الاجل دهم تيرماه در جريان است و تيم‌های مذاكره‌كننده ...
توافق بزرگ نزديک‌تر از هميشه

بازار داغ ملاقات‌های دوجانبه و چندجانبه همچنان در وقت‌های اضافه بعد از ضرب‌الاجل دهم تيرماه در جريان است و تيم‌های مذاكره‌كننده 7 كشور همچنان به صورت فشرده در حال گفت‌وگو و رايزني در خصوص جزئيات در اين مذاكرات هستند. با توجه به روند حساس و سرنوشت‌ساز مذاكرات در وين، وزراي خارجه كشورمان و 6قدرت جهاني هر يك به اظهارنظر در خصوص نتيجه نهايي محتمل بر مذاكرات پرداخته‌اند.

در اين ميان 2خبر امكان حصول توافق را پررنگ‌تر از قبل كرده است. شبكه خبري المنار در خبري فوري مدعي شد كه شوراي امنيت سازمان ملل روند تدوين قطعنامه لغو تحريم‌هاي ايران را آغاز كرده است و خبر بعدي مربوط مي‌شود به دعوت از كاترين اشتون، براي حضور در وين كه به گفته كارشناسان اين امر حاكي از آن است كه دستيابي به توافق نهايي ممكن شده است.


 اراده سياسي كافي وجود دارد

محمدجواد ظريف وزير خارجه كشورمان در جمع خبرنگاران اظهار كرد: روز پنج‌شنبه گفت‌وگوهاي خوبي داشتيم و در 3روز گذشته همه وزيران خارجه به وين آمدند و برخي وزيران هم مجددا به وين خواهند آمد. ما يك دور مسائل را مرور كرديم و پيشرفت‌هاي زيادي نسبت به كاري كه شروع كرديم، انجام شده است. وي تصريح كرد: پيشرفت‌هاي زيادي صورت گرفته اما موضوعات فني و نگارشي مختلفي وجود دارد و در نهايت كشورها بايد اين تصميم سياسي را بگيرند كه دنبال توافق هستند يا فشار. فشار و توافق موضوعاتي نيستند كه بتوان با يكديگر جمع بست. ما از نظر اصل اراده يا ادعاي وجود اراده بارها شنيده‌ايم كه گفتند، دنبال توافق هستند. برخي مواقع در نگارش مشكلاتي پيش مي‌آيد كه نشان مي‌دهد بيشتر در ديوان‌سالاري‌هاي برخي كشورها گرايش به سمت حفظ تحريم‌هاست.

بايد از اين مشكلات هم عبور كنيم. احساس مي‌كنيم اراده سياسي كافي وجود دارد ولي هنوز اين اراده سياسي به سيستم اداري منتقل نشده است. به گزارش ايسنا، وزير خارجه كشورمان با اشاره به ديدارش با رييس‌جمهور اتريش كه صبح روز گدشته انجام شد نيز گفت: نياز بود از ميهمان‌نوازي دولت و مردم اتريش براي ميزباني مذاكرات تشكر كنيم و رييس‌جمهور اين كشور را در جريان آخرين وضعيت مذاكرات قرار دهيم. وي همچنين افزود كه در اين ديدار درباره روابط دوجانبه و شرايط منطقه‌يي صحبت كرديم. گفت‌وگوي خوبي بود و اميدواريم به برقراري يك نظام صلح‌آميز در منطقه كه امروز با خطر جدي افراط مواجه است، كمك كند.
 

 ايران پروژه‌اي براي تسليحات اتمي ندارد

سرگئي ريابكوف معاون وزير خارجه و مذاكره‌كننده ارشد هسته‌يي روسيه اعلام كرد: ديدار مديركل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي از ايران به طرف‌هاي مذاكره‌كننده در وين كمك مي‌كند، رويكرد خود را در مورد تدابير براي كنترل برنامه هسته‌يي ايران اتخاذ كنند. وي گفت: سطح بازرسي‌ها از ايران به اندازه‌يي هست كه نشان دهد اين كشور هيچ برنامه يا پروژه‌يي براي تسليحات هسته‌يي ندارد. من اين را با مسووليت‌پذيري مي‌گويم و آماده‌ام تا از اين موضع دفاع كنم. وي اظهار كرد: نمي‌خواهم، پيش‌بيني كنم چند ساعت زمان براي حل موضوعات باقيمانده در مذاكرات لازم است اما همه طرف‌ها مصمم به رسيدن به نتيجه در خصوص اين مساله طي روزهاي آينده و بدون تمديد هستند.


 احتمال توافق تا 16 تيرماه

وانگ يي، وزير خارجه چين در جمع خبرنگاران حاضر در محل مذاكرات در وين گفت: من براي مذاكراتي آمده‌ام كه وارد جزئيات مي‌شود. همه طرف‌ها بر اين اعتقادند كه بايد با هم همكاري كرد. ما سخت در تلاش هستيم كه منع اشاعه هسته‌يي را در سطح جهان محفوظ نگه داريم. همه طرف‌ها بايد يك تلاش مثبت از خود نشان دهند و چين نقش سازنده‌يي در اين راستا ايفا خواهد كرد. وي گفت: معتقديم بايد يك توافق عادلانه و متوازن به وجود آيد. احتمال توافق زياد است، اما بايد با همتايان خود در اين زمينه مشورت و رايزني كنيم. وزير خارجه چين پس از ديدار خود با فدريكا موگريني و جان كري همتايان اروپايي و امريكايي خود، احتمال رسيدن به توافق را تا 16 تيرماه بالا دانست و از همه طرف‌ها خواست تا تلاش‌هاي مثبتي از خود نشان دهند.

 راه پيش‌رو كوتاه‌تر شده است

فرانك والتراشتاين‌ماير وزير خارجه آلمان كه در وين به سر مي‌برد در حاشيه نشست سازمان امنيت و همكاري اروپا گفته است كه به شما اين ضمانت را مي‌دهم كه تمام طرف‌هايي كه اينجا آمده‌اند از جمله ايران با اين نيت محكم و قوي كه به يك توافقي برسند، آمده‌اند. وي گفت: هم‌اكنون طرف‌هاي مذاكره‌كننده به صورت بي‌وقفه در حال تلاش براي دستيابي به توافق هستند اما سوالي كه هنوز پاسخ آن را نمي‌دانم، اين است كه آيا مذاكره‌كنندگان عزم و تلاش لازم را براي رسيدن به توافق نهايي خواهند داشت؟ وي با اشاره به سابقه وزارت و تجربياتي كه در مذاكرات دارد، تاكيد كرد كه راه پيش‌رو كوتاه‌تر شده است، اما پيموندن چند متري كه تا خط پايان مانده است، بسيار سخت و دشوار خواهد بود.

 اميدواري فابيوس به حصول توافق

به گزارش خبرگزاري رويترز، لورن فابيوس وزير خارجه فرانسه كه وين را به مقصد كشورش ترك كرده و قرار است فردا در محل مذاكرات حاضر شود، با اشاره به برخي پيشرفت‌هاي به دست آمده در مذاكرات خاطرنشان كرد: اما ما هنوز به پايان مذاكرات نرسيده‌ايم. من اميدوارم كه بتوانيم به راه‌حل منطقي دست پيدا كنيم كه ما را قادر سازد تا به توافقي قدرتمند برسيم. به گفته فابيوس چنين توافقي، توافقي است كه بر مبناي آن هم ايران بتواند برنامه هسته‌يي صلح‌آميزي را ادامه دهد و هم جامعه جهاني مطمئن باشد كه اين برنامه به سمت اهداف نظامي منحرف نمي‌شود.

 تقويت احتمال توافق با حضور اشتون

از سوي ديگر فدريكا موگريني مسوول سياست خارجي اتحاديه اروپا در توئيتر خود نوشت: در حال كار كردن براي رسيدن به يك توافق خوب با وزير خارجه ايران هستيم. وي همچنين با مهم خواندن سفر يوكيو آمانو مديركل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي به خبرنگاران گفت: حركت ما به ويژه در مسائل فني مذاكرات نسبتا خوب پيشرفت كرده و رو به جلوست. در همين راستا اخبار رسيده حاكي از آن است كه وزيران خارجه 1+5 از كاترين اشتون مسوول سابق سياست خارجي اتحاديه اروپا دعوت كرده‌اند تا در محل مذاكرات حضور داشته باشد. تحليل‌ها حاكي از آن است كه حضور احتمالي كاترين اشتون در مذاكرات هسته‌يي، احتمال دستيابي به توافق نهايي جامع را قوت خواهد بخشيد.

 براي توافق هر كاري مي‌كنيم

فليپ هاموند وزير خارجه انگليس ضمن تاكيد بر اينكه هر كاري لازم باشد، انجام مي‌دهيم تا مذاكرات را رو به جلو هدايت كنيم، خاطرنشان كرد: ‌گر چه هنوز به موفقيت نرسيده‌ايم؛ اما خواست ما براي رسيدن به يك توافق جامع به‌شدت افزايش يافته است و همه وزراي خارجه در وين در تلاش هستند تا روند حصول توافق سريع‌تر صورت بگيرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

mojtaba: 1394/4/1223:12:39،
238
23
صدای برخورد کفگیر به ته دیگ مدتهاست بلند شده راه دیگری جز توافق ندارند
کارمند: 1394/4/1223:41:36،
53
24
اندکی صبر سحر نزدیک است.
روحانی متشکریم
بازنده: 1394/4/1300:07:19،
39
60
5هیچ به نفع غرب .
siya: 1394/4/1300:34:29،
39
25
به نظر من دلیلش این نبوده که کفگیر خورده ته دیگ دلیلش اینه که بالاخره به اون اراده سیاسی که من همیشه ارزوشو داشتم که بالاخره نمیشه تا ابد با یه کشور دشمن موند و راهی میانه همیشه حتما هست رسیده شد.این توافق بهرحال به نفع همس چه اصلاح طلب چه دلواپس.درسته بهترین سالهای زندگیمون جوونیمون سخت گذشت ولی میتونیم بچه هامونو ببینیم که تو شرایط خوب و عادی بزرگ میشن و کیف کنیم.این یه تصمیم سرنوشت ساز و شجاعانس
مهر: 1394/4/1301:39:50،
17
19
امریکا یا که ایران
سيا: 1394/4/1303:40:02،
32
25
بزك نمير بهار مياد،كمبزه با خيار مياد
توافق بشه يا نشه خيلي بعيد ميدونم كه تو اين مملكت اتفاقي بيوفته كه واسه مردم (البته غير از خواص) سودي داشته باشه،ما هم زمستون و ديديم هم تابستون...
فقط يه چيزو باور دارم تو اين مملكت،اونم اينه كه
هرچه آيد سال نو گويم دريغ از پارسال...
مجید: 1394/4/1308:29:46،
27
58
هنوز درس عبرت نگرفتید از تاریخ دوستی کشورها با آمریکا؟
....: 1394/4/1309:01:07،
37
14
ارزانیم ارزوست بقیشو ول کن
حميد: 1394/4/1223:25:18،
36
16
خداروشكر
درسته به حال مردم فرقي نميكنه
حداقل از استرس حاكم بر جامعه كم ميكنه
خل و چل: 1394/4/1223:25:32،
42
24
Pmd رو هم قبول کردن!بی پولی چه بر سر آدم نمیاره.بقول شاعر علاج واقعه قبل از وقوع کرد!توافق میشه ولی مهم اقتصاده که همینطور نیم جون میمونه
بهتر: 1394/4/1223:25:56،
35
19
خداوند متعال کمک کند تا توافق انجام بشه
امین
سوشا : 1394/4/1223:27:45،
22
23
مملکت ماکه همچی توش برعکسه، توافق میشه یهو میبینی دلارو همچی رفته بالا
هالو: 1394/4/1223:31:41،
33
17
عدم توافق مشکلی برای ثروتمندان و آقازاده های ایجاد نمیکند. من نگران امثال خودم (کارمندان) و مردم عادی هستم. کاغذ پاره های سازمان ملل ما مردم عادی رو تحت فشار گذاشت و هیچ آقازاده و یا وزیری درد مردم رو نفهمید.
کیمیا: 1394/4/1223:59:38،
29
32
سر مردم رو که خیلی وقته شیره میمالین. سر خودتون رو لااقل شیره نمالین. خودتون هم میدونین که اگه توافقی هم بشه چه توافق مسخره ای خواهد بود و تحریمها هم لغو نخواهد شد. قدرتهای بسیار بزرگی مخالف توافق هستن و نفوذ خیلی زیادی دارند. شما چی؟ یه اقتصاد ورشکسته و یه مردم دروغ گو و فرصت طلب.
یاس: 1394/4/1300:06:39،
27
20
انشالله توافق حتمی هستش
علي: 1394/4/1300:31:33،
27
25
ايشالا كه توافق شه و اقتصاد مملكت أز اين فلاكت خارج شه ومردم يه نفسي بكشن بزن زنگو جواتي كه مرديم أز خوشي
آرامش: 1394/4/1300:33:21،
26
21
ملت ما نیاز به یک آرامش دارند ، با آرامش سر بر بالین بگذارند شب ها و صبح بدون استرس و دغدغه به کار خود مشغول باشند ، به کار خود یعنی فقط به کار خود، الان همه استرس و دغدغه دارن ، اکثرا شدن دلال ، دکتر میره ماشین ثبتنام میکنه تا بفروشه سود کنه، میره زمین میخره ، میره سیمان میخره ، میره سکه میخره، بابا جان اقتصاد باید درست بشه ، اختلاس های مسولین که مثل زهر میمونه برای انگیزه زندگی در این کشور برای مردمی که جون میکنن تو این شرایط کار میکنن و ماهی 700 کف دستشون رو میگیره با اجاره خونه و هزینه زندگی و تحصیل بچه ها و هزار مشکلات دیگه چیکار کنن ، بعد خبر میشن که هزار هزار میلیارد اختلاس میشه و فقط میگن پیگیری میکنیم. بنده خداهایی سراغ دارم که تمام دار و ندارشون 20 میلیون هست گذاشتن تو میزان ، طرف قسط داره میده بچه دانشجو داره ، خونه از خودش نداره ، ماشین نداره ، به هزار ضرب و زور تونسته
ارامش : 1394/4/1300:38:34،
34
19
این مبلغ و جور کنه بزاره تو میزان بعد از 15 سال موسسه ای که کار میکنه بگن مجوز نداره یعنی چی ؟ واقعا چرا اینکارو با مردم میکنن ، اگه درگیری سیاسی هست چرا باید مردم بدبخت ضربه بخورن ، چند روز قبل ازینکه یک موسسه رو کله پا کنن میگن مردم پولاشون رو تو موسسات نزارن اگه گذاشتن به ما ربطی نداره از ما گفتن و مجال نمیمونا مردم یک حرکتی کنن و بعد از 6 ماه که یک قرون نمیتونن از موسسه بگیرن میگن ما که گفتیم ، مقصر مردم هستن ، اره مقصر مردم هستند که اعتماد میکنن به قانون ، من میگم 15 سال چطور یک موسسه با اینهمه شعبه میتونه فعالیت کنه ، مسولین اگه یک ذره انصاف داشته باشن این وسط مردم رو خطاب قرار نمیدن ، اینا همه حق الناس هست که به گردن این مسولین بی انصاف هست ،جلوی بی عدالتی باید گرفته شه در این مملکت ، مشکل با یک توافق با چندکشور حل نمیشه مشکل در داخل هست که به مسول به مردم و مردم به مردم رحم نمکنن
mahmood: 1394/4/1301:14:56،
21
11
توافق کنین بره دیگه خسته شدیم از بس وقتی تلوزیونو نگاه میکنیم همش اخباهسته ای نشون میده کمی هم به وضع مردم نگاه کنین
پدرام: 1394/4/1301:34:45،
19
26
الکی دلتونو خوش کنین! توافقی در کار نیست. دوباره تمدیدش میکنن
reezaa: 1394/4/1301:44:08،
23
30
توافق برای من و تو
که یک فرد عادی هستیم سودی نخواهد داشت
علي: 1394/4/1301:58:48،
26
18
ازخيلي قبل توافق شده فقط وقت نياز بود تا بنزين و بقيه را ..... گران كنند
محمدحسین: 1394/4/1302:10:25،
24
15
اگه توافق نشه روحانی استعفا میده چون فهمیده که جیب مردم خالی شده وتحریمهای جدید مملکت ومی ترکونه باعزت کناره گیری میکنه درضمن میدونه بر اثر کمبود اب در سالهای نه چندان دور احتیاج به واردات اب داریم واگه تحریمها باشند فاتحه همه خوندست یعنی شاه وگدا ، پس بهترین کار صلح است تا بدترازاین نشده
رحمت شاسی بلند: 1394/4/1302:26:39،
31
12
داداش بگیرم ناپلونی رو؟؟؟!!!!!!
مدیر: 1394/4/1302:27:04،
35
14
یک عده از دوستان من میان میگن برداشتن تحریم ها کمکی به اقتصاد ما نمیکنه این ها همون هایی بودن که میگفتن تحریم هیچ اثری نداره . راستش اگه تحریم ها برداشته بشه ما بیکار میشیم پس لطفا توافق نکنین تا نون ما آجر نشه . حالا درسته دلار ارزون میشه ولی ارزونی دلار ارزش بیکاری من و دوستانم رو نداره
رضا: 1394/4/1302:36:28،
28
24
اگر خواستند به بهانه بازرسی اتمی ، از سایتهای نظامی کشور عزیزمان ،بازدید کنند ، به شرطی قبول کنید که در عوض آن ، بازرسان و کارشناسان ایران هم بتوانند از سایتهای نظامی ۵+۱ و ترکیه و عربستان واسراییل بازدید کنند . مطمئن باشید با این منطق درست ، عقب نشینی کرده و توافق حاصل میشود. باتشکر
محمدرضا: 1394/4/1302:45:27،
26
26
به توافق می رسیم+++++++++
به توافق نمی رسیم __________
Ramin : 1394/4/1303:19:48،
15
25
عزیز جان .قیمت ماشین یه دفه رفت 5 برابر شد همه اعتراض کردن رییس جمهور رسیدگی کرد حتی گفت پراید کیلویی چنده شورای رقابت رییس صنعت و معدن همه دست تو دست هم دادن ولی چی شد؟؟؟؟این توافق هم کپیه همینه.شما تولیدی رو که دست خودتون بود و نتونستین نگهش دارین قیمتشو میخواین با دنیا کل کل کنید؟ این ملت هم فکر میکنه توافق بشه اجاره خونش از 1 ملیون میشه 100 هزار تومن. دلار هم میشه 1000 تومن .واقعآ که
توافق: 1394/4/1303:40:33،
30
12
داداش توافق کن دیگه تموم بشه بره پی کارش. مردیم از بس انتظار کشیدیم. دم همتون گرم.
رسول: 1394/4/1310:40:55،
23
19
مشکل هسته ای حل شد مشکل حقوق بشر چی ؟؟ این که خودرویی را با سه برابر قیمت به مردم می اندازن و اینکه یک پنچم نرم جهانی حقوق میدن اینکه هزینه خوراک سر سام اور شده و هزار تا چیز دیگه ازادی بیان که صفر نه منفی و ....

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار