کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

قطعات تقلبی خودرو از بازار رخت می‌بندد

کدخبر:۱۳۳۵۵جمعه، ۱۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹:۵۵۳۱۸۰ بازدید

بدون شک وفاداری مشتریان با ارائه خدمات پس از فروش مناسب و کیفیت قطعات حاصل می‌شود. از این رو خدمات پس از فروش ضامنی ...
قطعات تقلبی خودرو از بازار رخت می‌بندد

 بدون شک وفاداری مشتریان با ارائه خدمات پس از فروش مناسب و کیفیت قطعات حاصل می‌شود. از این رو خدمات پس از فروش ضامنی برای تولیدکنندگان داخلی به‌شمار می‌رود و نقش مهمی در رقابتی شدن بازارها دارد. به‌طور قطع وجود قطعات تقلبی در بازار لوازم یدکی خودرو، نارضایتی مشتریان را درپی خواهد داشت.

از طرفی هم تشخیص قطعه اصلی از تقلبی جز از طریق کارشناسان خبره میسر نیست زیرا مشتریان به تنهایی قادر نیستند که از اصالت قطعات اطمینان کسب کنند. بنابراین به منظور جلوگیری از ورود قطعات تقلبی به بازار و شناسایی قطعات اصلی از تقلبی، شرکت ایران خودرو با ایجاد طرح «سامانه اصل بخرید» و شرکت سایپا یدک با اجرای «طرح اصالت قطعه» اقدام به ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان کرده‌اند.


جلوگیری از رونق بازار قطعات تقلبی 

در همین حال مدیرعامل شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو با بیان اینکه ورود قطعات تقلبی به بازار همزمان با اجرای تحریم‌ها در کشور انجام شد در گفت‌وگو با صمت اظهار کرد: به دلیل وجود قطعات تقلبی در بازار، مصرف‌کنندگان باید از ایمنی و اصالت قطعات اطمینان پیدا کنند زیرا بدون شک کیفیت و استاندارد این قطعات تاثیر زیادی در حفظ جان و جلوگیری از وقوع بسیاری از مخاطرات در کشور دارد. علی نمکین با اشاره به اجرای طرح «سامانه اصل بخرید» به منظور جلوگیری از رونق بازار قطعات تقلبی در کشور، تصریح کرد: طرح اصالت قطعه شرکت «ایساکو» به منظور جلوگیری از ورود قطعات تقلبی به بازار و با هدف جلب رضایت و اعتماد مشتریان راه‌اندازی شده است. در قالب این طرح برچسب‌هایی روی بسته‌بندی‌ها درج شده و روی این برچسب‌ها نیز کدهایی لحاظ شده است که مشتری آن کد را در قالب سامانه پیامکی ارسال می‌کند و سیستم با دریافت آن کد بلافاصله مصرف‌کنندگان را از اصلی یا تقلبی بودن قطعات مطلع خواهد کرد .

نمکین خاطرنشان کرد: درحال‌حاضر در بازار، بسته‌بندی‌های تقلبی قطعات با نشان «ایساکو» زیاد است؛ یعنی متقلبان قطعاتی را با برچسب «ایساکو» به مشتریان ارائه می‌دهند. وی افزود: فروش قطعات تقلبی با نام «ایساکو»، اعتبار این نشان(برند) را در نزد مصرف‌کنندگان خدشه‌دار می‌کند. ولی اجرای طرح «اصل بخرید» به نوعی به آنها اطمینان می‌دهد که با اطلاع کامل از کیفیت و ایمنی قطعه از آن استفاده کنند.مدیرعامل شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو با بیان اینکه مصرف‌کنندگان با اجرای طرح «اصل بخرید» از قیمت واقعی قطعات آگاه می‌شوند، عنوان کرد: این طرح علاوه بر آگاه کردن مصرف‌کنندگان از اصل بودن قطعات، منجر می‌شود که شرکت «ایساکو» نیز از قیمتی که فروشندگان قطعات به مشتریان ارائه می‌دهند آگاه شود زیرا قیمت قطعات باید همان مبلغی باشد که این شرکت در قالب ابلاغیه‌هایی به شبکه خدمات پس از فروش اعلام کرده است. بنابراین هدف این طرح آن است که مصرف‌کنندگان هم از اصالت قطعات و هم از قیمت آنها مطلع شوند. 

نمکین اظهار کرد: شرکت ایران خودرو «سامانه اصل بخرید» را برای قطعاتی که از لحاظ ایمنی و عملکردی از اهمیت زیادی برخوردار هستند در اولویت قرار داده است زیرا رقیبان زیادی برای فروش این قطعات وجود دارند بنابراین امکان تقلب نیز در بسته‌بندی‌های این قطعات و فروش آنها با نشان «ایساکو» وجود دارد ولی برنامه این شرکت این است که این طرح را به‌تدریج برای سایر قطعات مصرفی و خدماتی نیز گسترش دهد.نمکین معتقد است: راه‌اندازی «سامانه اصل بخرید» اثر بخش است ولی به دنبال آن باید پیگیری‌های لازم نیز انجام شود یعنی هنگامی که در این طرح از تقلبی بودن قطعه مطلع شدیم باید به منظور برخورد با متخلفان نیز اقداماتی انجام شود؛ یکی از این اقدامات لغو امتیاز کانال‌های فروش و توزیع است.وی در ادامه افزود: برای اجرای مرحله بعدی این طرح، یعنی برخورد با متخلفان اقدامات اولیه‌ای در دست اجرا است زیرا ابتدا اطلاعات باید جمع بندی و طبقه‌بندی شوند و از تعداد پیامک‌های قطعات تقلبی، مراکزی که قطعات تقلبی از آنجا خریداری شده و اینکه متخلفان بیشتر درزمینه کدام قطعات تقلب می‌کنند آگاه شده و سپس مکانیزم‌های واکنش را در نظر بگیریم.


«طرح اصالت قطعه» شرکت سایپا یدک؛ حمایت از حقوق مصرف‌کننده

در این بین شرکت سایپا یدک نیز درباره جلوگیری از فروش قطعات تقلبی در بازار «طرح اصالت قطعه» را راه‌اندازی کرده که این طرح نیز در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و کاهش میزان قطعات یدکی تقلبی در بازار است.در همین حال مدیرعامل سایپا یدک با بیان اینکه چالش امروز در خدمات پس از فروش، برآوردن انتظار مشتریان است در گفت‌وگو با صمت اظهار کرد: خدمات پس از فروش، ضامن بقا و ارتقای هر واحد تولیدی در دنیای امروز است و نشان (برند)های برتر درحال‌حاضر در دنیا استراتژی خاصی برای خدمات پس از فروش دارند. مصطفی وحیدزاده تصریح کرد: سایپا یدک به عنوان یکی از شرکت‌های پیشتاز در عرصه مسئولیت‌های اجتماعی، همواره سعی دارد تا با ارائه خدمات متفاوت رضایت هرچه بیشتر مشتریان خود را فراهم کند.

وحیدزاده با اشاره به اینکه سامانه پیامکی اصالت قطعه سایپا یدک این امکان را برای مشتریان فراهم می‌کند که از اصالت قطعه هنگام خرید خودرو با خبر شوند خاطرنشان کرد: خوشبختانه برای نخستین‌بار در صنعت خودرو و براساس زیرساخت منسجم، یک گام جدی از سوی سایپا یدک برای شناسایی قطعات اصلی از غیراصلی برداشته شد که این طرح را در فاز نخست از طریق اطلاع‌رسانی و تبلیغات به مردم معرفی کردیم. وی عنوان کرد: امروزه شاهد استقبال مشتریان از این طرح برای شناسایی قطعات هستیم و در ادامه همه تلاش خود را بکار خواهیم گرفت تا با تمرکز بیشتر به مسئولیت اجتماعی خود در قبال مشتری عمل کنیم.مدیرعامل شرکت سایپا یدک در ادامه خاطرنشان کرد: تمام تلاش‌مان این است که با رفع نواقص احتمالی این طرح و با اطلاع‌رسانی بیشتر به مشتریان، این اطمینان را به وجود آوریم که او به‌راحتی بتواند با مراجعه به شبکه نمایندگی‌های سایپا در سراسر کشور به قطعات اصلی دسترسی داشته باشد.

زیرا استفاده از قطعات اصلی در ساخت خودروها، جان سرنشینان را تضمین می‌کند. وی با بیان اینکه سایپا یدک برای معرفی طرح اصالت قطعه با تاکید بر مسئولیت‌های اجتماعی خود، هزینه زیادی را درباره اطلاع‌رسانی به مشتری قبول کرده، ادامه داد: این هزینه‌ها از طریق سایت‌های خبری، جراید، تبلیغات روزنامه‌ای، پخش تیزر از طریق رسانه ملی و تبلیغات محیطی متحمل شده و همه این فعالیت‌ها برای ارائه خدمات به مشتریان است زیرا مشتری را شریک اصلی خود می‌دانیم.براساس این گزارش شرکت‌های خودروسازی با آگاهی از نقش مهم شبکه خدمات پس از فروش با استفاده از راهکارهای مختلف سعی در جلب اعتماد و رضایت مشتریان دارند. به‌طور قطع ارائه این خدمات بازخوردهای مثبتی را نیز برای شرکت‌های خودروسازی به دنبال خواهد داشت زیرا هنگامی که مشتریان از کیفیت، ایمنی، اصالت و قیمت واقعی قطعات خودرو اطمینان لازم را کسب کنند تقاضای آنها نیز برای خرید افزایش پیدا خواهد کرد و در واقع این اقدام هم به نفع مشتری و هم به نفع خودروسازان خواهد بود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

....: 1394/4/1210:15:58،
55
39
انشاله ثمره ان افزایش قیمت نباشد
رضا: 1394/4/1214:59:35،
31
25
چند ماه پیش لنت ماشینم رو تو نمایندگی ایران خودرو عوض کردم از اون به بعد میدیم ترمز خوب نمیگیره پیش خودم گفتم چون abs نیست اینجور میشه تا اینکه یه سری ترمز گرفتم ولی ماشین 20مترکشید و زدم به بلوار رفتم چک کردم لنتهای نو و 20درصداستفاده نشده اصطلاحا شیشه شده بودن و خاصیت خودشونو از دست داده بودن با کلی دردسر لنت خوب قدیمی ته انبار یه مغازه دار پیدا کردم البته با همون مارک
حالا اگه این وسط تو اون تصادف کسی چیزیش شده بود خونش گردن کی بود؟
ایرانی با عشق: 1394/4/1304:11:45،
41
25
تومدت 2 سال گارانتی،دوبار تاحالا کیت کلاچ عوض کردم بدلیل مشکل خلاص نشدن و سفت جارفتن دنده،بامارک طرح والئو جعبه ایساکویی ساخت شرکت پایاکلاچ،که چند تا عیب دیگه اضافه شد به ماشینم،حرصهایی که خوردم وقتهایی که ازم تلف شد وبحث و جنگ اعصاب بماند!نتیجه گارانتی:
1-دل چرکین شدنم
2-پدال کلاچ پله پله میشه و موقع حرکت ویز ویز میکنه
3-تقرییا از هر 10 بار،یکبار دنده خلاص نمیشه و از هر 5 بار دنده به سختی جا میره
4-بوی سوختن کلاچ تو شتاب گیری و کورس گذاشتن،میاد تو اتاق
5-هز 3 روز پیچ سیمکلاچم شل میشه
6-زدگی زیر سپر جلو وگریسی کردن عمدی داخل شیشه راننده بخاطر عقده بازی مسئول پذیرش،در نهایت بازرسی و کارشناس ایران خودرو بعد شکایتم،تو یادگار امام،بهمراه امدادخودرو و چندین نمایندگی دیگه همگی بهم گفتند کیفیت قطعات پایینه برو بیرون یه والو اصل بنداز،اینا آشغاله!خدا ازشون نگذره و باعث و بانیشو لعنت کنه!
....: 1394/4/1210:32:28،
57
37
اگر خودشون قطعات چینی را بسته بندی کردن چی؟اخه قطعات اصلیشون همانهایی است ک روی خودرو می بندند که همانها هم چینی هستند
رضا: 1394/4/1213:53:47،
30
24
چند شب پیش 20:30 یه خبر نشون داد که یه خریدار رانا داره میگه چرا رو جنس ایرانی لاستیک چینی گذاشتین.
یکی نیست بهش بگه خدا مرز موتور ماشین همش کار برادران چینیه.
ماشینا از 90 به بعد خیلی از قطعاتشون چینی شده. خدا کنه اگر هم چینی هست، چینی درجه 1 هم پیشکش، درجه 2 باشه.
عماد: 1394/4/1210:39:45،
50
38
یعنی قطعاتی که خودشون ازهمون اول روی ماشیناشون میذارن هم میخواد اصلی بشه؟؟؟؟؟؟
شایان: 1394/4/1214:37:30،
30
33
این خودروساز ها لالا یی خوب بلدند ولی نمیدونم چراخوابشون نمیبره اگه راست میگید چرا روخودروهای خودتون قطعه اصلی نمیندازید شاید هم که می خواهید قطعه سازی را هم انحصاری کنید
محمد از اصفهان: 1394/4/1210:48:50،
56
21
پس تا حالا مردم پول اصلی می دادند و قطعه تقلبی می خریدند.
حتی برای ماشین صفر کیلومتر.
حالا دوباره چه تضمینی برای راست گویی دارید.
آیا دوباره می خواهید مردم را سیاه کنید.
در ضمن یک سری قطعات اصلا در بازار پیدا نمی شوند.
کلافه: 1394/4/1211:15:43،
54
37
برادر عزیز ما محصولات شما رو نمیخوایم.والسلام
حامد: 1394/4/1211:22:23،
48
32
همین قطعات اصلو رو ماشینای جدیدتون میبندین وضعیت اینه دیگه چه وفاداری و اعتمادی؟
هرچند حق دارین 405 رو چراغاشو عوض میکنین به اسم پرشیا چندین میلیون گرونتر میفروشین ملت وفادار به ایران خودرو هم ذوق میکنن و واسه ثبت نام خودکشون میکنن.
مهران: 1394/4/1211:29:42،
56
34
وقتی خود ایساکو قطعات درجه دو چینی رو بدون نظارت ساپکو میخره و به مشتری به اسم اصل میفروشه به کی میشه اعتماد کرد
بي نام ماشين شناس: 1394/4/1212:05:40،
60
25
جوك جديد- قطعات تقلبي با نشان ايساكو به برند ما اسيب ميزند__ اولا كدام برند دوما اسيب اصلي رو خودتون با اين ماشينهتون زديد و سوما وقتي نمايندگي جنس دست دوم ميبنده رو ماشين از ديگران چه انتظاري داري
سورنا: 1394/4/1212:08:25،
46
38
در واقع تاييدميكنن كه جنس صددرصدچينيه،خيالمون تخت تختتتتتتت بشه!!!
بینام: 1394/4/1212:45:44،
43
32
این دو خودروساز زدن رو دست همه متقلبان. متقلبان باید یه فکری به حال خودشون کنن از دست اینا.
محمد: 1394/4/1213:08:46،
43
25
قطعه های اصل ایران خودرو و سایپا همان قطعات درجه 3بی کیفیت چینی هستند.
آرش: 1394/4/1215:42:18،
40
42
قطعاتي كه فروشگاههاي معتبر ايساكو به فروش مي رسانند، به مراتب كيفيت بسيار بهتري دارند. براي مثال استپر خودروي بنده خراب شد. من از تنظيم موتوري محلمان، همان مارك روي ماشين را خريدم يعني VDO Siemens ولي كيفيت افتضاح بود و معلوم شد چيني درجه سه است. با مراجعه به فروشگاه ايساكو، نمونه اصل آن را خريد و مشكل برطرف شد. همينطور در مورد برف پاكن نيز اينطور بود و برند EM Co كه در فروشگاههاي ايسكو به فروش مي رسد، بسيار كيفيت بهتري از ساير نمونه هاي بازار دارد.
فاروق: 1394/4/1219:34:41،
28
39
تشکر از مدیریت ایران خودرو . ما که راضیم . پارس داریم خدا برکتتون بده .
ایرانی با عشق: 1394/4/1303:59:27،
29
30
احتمالا تو خودت با مدیر ایران خودرو هستی یا عضوی از خونواده ش!
تو این 2 سال دوبار تاحالا کیت کلاچ عوض کردم بامارک طرح والئو جعبه ایساکویی ساخت شرکت پایاکلاچ،که چند تا عیب دیگه اضافه شد به ماشینم،حرصهایی که خوردم وقتهایی که ازم تلف شد و درگیریها و جنگ اعصاب بماند!نتیجه تعویض و گارانتی:
1-پدال کلاچ پله پله میشه
2-پدال کلاچ تو حرکت تو دنده ویز ویز میکنم
3-از هر 10 بار،یکبار دنده خلاص نمیشه و از هر 5 بار دنده به سختی جا میره
4-بوی سوختن کلاچ تو شتاب گیری و کورس گذاشتن،میاد تو اتاق
5-هز 3 روز پیچ سیمکلاچم شل میشه و باید سفتش کنم
نتیجه:
خدایی راست میگم،بازرسی و کارشناس ایران خودرو تو یادگار بعد کلی شکایت همراه با کارشناس امدادخودرو بهمراه چندین نمایندگی بهم گفتند کیفیت قطعات پایینه برو بیرون یه والو اصل بنداز،اینا همش آشغاله!خدا ازشون نگذره
کیت کلاچ 206: 1394/4/1311:05:42،
31
22
یعنی دانش فنی کارکنان ایران خودرو در حد طراحی یک پک کامل کیت کلاچ برای خودرو 206 (ایرانیزه شده) هم نیست

همه افرادی که 206 جدید و صفر خریدن از کلاچ ماشین ناراضی هستند ولی کو گوش نوا - کو دانش فنی - کو مسئولیت پذیری - کو وجدان کاری - کو مشتری مداری -

فقط میگن تولید کن بره و از اون طرف تو نمایندگی پس از فروش هم میگن همینه که هست برو جنس استوک پیداکن بنداز رو ماشینت

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما