کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تسریع در رونق گردشگری اصفهان

کدخبر:۱۳۳۲۳پنجشنبه، ۱۱ تیر ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۰:۴۱۱۰۸۵ بازدید

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: به‌رغم مشکلات زیاد، افقی جدید برای فعالان اقتصادی این استان ترسیم شده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: به‌رغم مشکلات زیاد، افقی جدید برای فعالان اقتصادی این استان ترسیم شده است.

سیدعبدالوهاب سهل‌آبادی اظهار کرد: تلاش برای رونق کسب‌وکار و خروج از رکود از اهداف اتاق بازرگانی اصفهان در دوره جدید است، از این رو همه تلاش خود را به‌کار گرفته‌ایم تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌ها، به رونق کسب‌وکار کمک کرده و افق روشنی را برای فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان اصفهان ترسیم کنیم. 

رئیس اتاق اصفهان با اشاره به اینکه همکاری شهرداری و اتاق اصفهان می‌تواند به پویایی اقتصاد این شهر کمک کند، تصریح کرد: متاسفانه تا پیش از انتخاب شهردار جدید، ارتباط خوبی بین شهرداری و اتاق بازرگانی اصفهان وجود نداشت. وی تاکید کرد: برای تقویت اقتصاد اصفهان این دو نهاد باید در کنار هم قرار گیرند زیرا اصفهان با تعدادی از شهرهای مهم جهان خواهرخوانده است و همکاری شهرداری و اتاق اصفهان می‌تواند به بهره‌برداری از قراردادهای اصفهان با شهرهای خواهرخوانده کمک کند. 

سهل‌آبادی ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که با انتخاب شهردار جدید اصفهان، ارتباط بین شهرداری با اتاق اصفهان تقویت شود.رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در ادامه با بیان اینکه به شعارهای انتخابی خود پایبندم، گفت: اتاق بازرگانی برای همه فعالان اقتصادی است و برای کمک به نجات اقتصاد ایران تشکیل شده است. از این‌رو رویکرد ما این است که باید از همه امکانات برای بهبود وضعیت واحدهای تولیدی و اقتصاد استان استفاده کرد. وی تصریح کرد: فعالیت اتاق بازرگانی اصفهان بیشتر مشورتی و تعامل با دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی، صنایع و کشاورزی اصفهان است از این رو نباید انتظار داشت که همانند دستگاه‌ها، فعالیت اجرایی داشته باشد. 

سهل‌آبادی افزود: اتاق اصفهان در تلاش است با برقراری ارتباط با دستگاه‌های اجرایی و اداره‌های استان نظرات کارشناسی و راهکارهای خود پیرامون وضعیت اقتصادی استان را به دستگاه‌های اجرایی ارائه دهد و ما امیدواریم در این شرایط حساس بتوانیم به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان فراهم کردن زمینه فعالیت جوانان کارآفرین را از رویکردهای مهم این اتاق بیان کرد و گفت: تعداد زیادی از اعضای این اتاق را جوانان تشکیل می‌دهند، به همین دلیل قصد داریم با ایجاد معاونت جوانان و بانوان در چارت سازمانی خود، برای جوانان کارآفرین عضو اتاق و سایر جوانان علاقه‌مند به فعالیت در این عرصه برنامه‌ریزی کنیم. 

وی افزود: معاونت جوانان و بانوان اتاق بازرگانی اصفهان برای چهار سال آینده برنامه‌های مهمی را برای جوانان کارآفرین برنامه‌ریزی و اجرایی خواهد کرد.

سهل‌آبادی با بیان اینکه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان در سال‌های گذشته از صنعت گردشگری استان غافل شده بود، گفت: استان اصفهان ظرفیت‌های خوبی برای بهره‌برداری از گردشگری دارد اما نتوانسته است از این ظرفیت‌ها به شایستگی استفاده کند. وی اظهار کرد: برای تقویت گردشگری اصفهان، مجمع گردشگری اصفهان را راه‌اندازی کرده‌ایم و این مجمع برای همسو کردن سایر ارگان‌ها از جمله آموزش و پرورش، شهرداری و اداره میراث فرهنگی با برنامه‌های خود، پیگیری‌های لازم را به عمل خواهد آورد. 

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه حوزه‌های مختلف از جمله موزه داری، هتلداری و برقراری پروازها از اصفهان به سایر نقاط جهان برای اتاق اصفهان بسیار مهم است، گفت: قصد داریم با ایجاد معاونت گردشگری در اتاق بازرگانی اصفهان به رونق گردشگری و تقویت این صنعت پاک در استان سرعت ببخشیم. وی درباره برنامه‌های اتاق بازرگانی اصفهان برای رونق گردشگری در شهرها با بیان اینکه گردشگری نباید تنها به شهر اصفهان محدود شود، گفت: در نشستی با فرمانداران، راهکارهای تقویت گردشگری در شهرستان‌های استان بررسی شده و به رونق گردشگری در سایر شهرستان‌ها کمک می‌شود. 

سهل‌آبادی با اشاره به اینکه در دوره جدید، حفاظت از محیط زیست و توجه به این بخش برای اتاق بازرگانی اصفهان با اهمیت است، گفت: محیط‌زیست برای همه یک موضوع حیاتی و مهم است از این رو کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست ایجاد شد تا اتاق بتواند در این زمینه‌ها گام‌های مهم بردارد. 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان درباره اقدامات کمیته آب این اتاق نیز گفت: با توجه به مشکلات استان در زمینه تامین آب و کمبود این مایع حیاتی، کمیته آب تشکیل شده تا با همکاری سایر دستگاه‌ها، راهکارهای اساسی برای مقابله با خشکسالی و کمبود آب استان اتخاذ شود. وی با اشاره به اینکه به‌رغم کمبود آب در استان، آب اصفهان به نام تامین آب شرب به سایر استان‌ها منتقل می‌شود، تصریح کرد: برای ما قابل قبول نیست که آب اصفهان را به بهانه تامین آب شرب سایر استان‌ها از این استان خارج کنند و در صنایع آن استان‌ها مورد استفاده قرار دهند. وی با اشاره به اینکه شرکت فولاد مبارکه توانسته است 67 درصد مصرف آب خود را کاهش دهد، گفت: واحدهای تولیدی دیگر استان نیز باید در زمینه صرفه‌جویی در مصرف آب برنامه‌ریزی کنند، کمیته آب اتاق اصفهان می‌تواند در این زمینه به صنایع کمک کند. 

سهل آبادی از دست رفتن کرسی اصفهان در اتاق ایران را برای اتاق بازرگانی اصفهان بدون اهمیت دانست و گفت: از دست دادن این کرسی برای ما فاجعه بار نیست زیرا اصفهان پس از تهران، بزرگ‌ترین و تاثیرگذار ترین اتاق ایران است. سهل آبادی در زمینه مسائل مربوط به معدن استان نیز گفت: در زمینه تجهیزات و ماشین‌آلات معدن ضعیف هستیم، صنایع معدنی نیز هزینه بر است و تامین این تجهیزات برای معدنکاران بسیار گران تمام می‌شود. 

وی افزود: دیون معدنکاران با سود بالا محاسبه می‌شود و این فشار زیادی را بر فعالان این بخش وارد کرده و موجب شده تا مشکلات بخش معدن افزایش یابد.رئیس اتاق بازرگانی اصفهان ادامه داد: بهره‌برداران معادن تحمل این فشارها را ندارند و به همین دلیل بسیاری از معادن در سال گذشته رو به تعطیلی رفت. وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری اتاق اصفهان و معدنکاران، راهکارهای لازم برای برون رفت از این مشکلات اتخاذ و اجرایی شود. سهل‌آبادی همچنین از تشکیل کمیته فرهنگ و رسانه در این اتاق خبر داد و گفت: در این کمیته اهالی فرهنگ و صاحبان قلم حضور دارند. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

....: 1394/4/1108:58:10،
23
20
عجله نکن عجله نکن زنگ تفریحه
amiran: 1394/4/1110:05:32،
32
44
چند وقت پیش سنپترزبورگ بودم. از ادمای اونجا میپرسیدم تاحالا به ایران سفر کردین؟
جووناشون که اصلا. مسن ها بعضیا شون میگفتن دا. یعنی بله.
گفتم چه شهرایی و دیدید. میگفتن:
تهران. شیراز (تخت جمشید) . یزد. اصفهان.
گفتم کدومشون خوب بودن. گفتن. شیراز و یزد. هیچ کدومشون از اصفهان خوششون نیومده بود. نمیفهمیدم چرا ؟ ولی ناراضی بودن.
Mn : 1394/4/1110:44:31،
43
18
حتما زبانت خوب نبود. معمولا گردش گر به شهري سفر ميكنه كه علاوه بر زيبايي بدون كه ديكر گردشگرا كه بهش سفر كردن ازش خوششون اومده. اين تهرانيا وقتي به اصفهانيا حسادت ميكنن ميان از اين نظرا ميدم. به اميد پيشرفت بيشتر اصفهان در همه زمينه ها و حسادت بيشتر اين تهرانيا
کرمانی: 1394/4/1111:02:32،
30
15
اردیبهشت ماه اصفهان بودم خدایی خیلی خوش گذشت.عالی بود.کاش پول داشتم خونه می خریدم می رفتم اصفهان
amiran: 1394/4/1111:08:00،
24
36
روسها انگلیسی بلد نیستن. به زور میشه باهاشون ارتباط برقرار کرد. من دیگر گردشگرارو کاری ندارم. شنیده هام و گفتم. اصفهان شهر تمیز و زیبایی داره. ولی جوی که مردمش برای مسافر درست کردن اصلا جالب نیست. یه خورده توریست پذیرتر باشن بهتره. ضمنا دعا برای حسودیه کسی نکن. چیزی نیست که کسی بهش حسودی کنه.
alex: 1394/4/1112:23:02،
25
11
اصفهان شهر خوب خدا
اصفهانی: 1394/4/1112:53:48،
22
21
پاسخ به کرمانی: حتی اگه پول داشته باشی این کار را نکن متاسفانه شهر خیلی بدی شده. رودخونه خشکش مایه دق و عذاب روحه و آلودگی هواش بیداد میکنه. سال گذشته تعداد روزهایی که هوای پاک بود، صفر بود صفر. شلوغی و ترافیک و ... را هم البته باید بهش اضافه کرد. در ضمن اردیبهشت بهترین زمان اصفهانه، ماههای دیگه هم یه سری بزن.
امیر: 1394/4/1112:59:43،
24
16
دوستانی که به شهر اصفهان برای زندگی کوچ کرده اند از هزینه ها
و مزایای زندگی در اصفهان تجربه خود را بیان کنند. با تشکر.
محسن: 1394/4/1114:04:02،
18
16
هزینه های زندگی در اصفهان نسبت به مابقی شهر ها خیلی کمتره خصوصا نسبت به تهران ولی از نظر قیمت ملک چون اصفهانیها عادت به جمع کردن سرمایه به صورت ملک دارن قیمت ملک به صورت لجام گسیخته ای در این شهر بالا رفته . در مورد رونق کسب وکار هم خیلی افتضاحه چون اکثر مردم برای این کار میکنند که سرمایه جمع کنن و سعی در خرج کردن جهت آسایش خود ندارن و در نتیجه خیلی از کسب و کار ها در این شهر رونق نداره برعکس شهری مثل تهران که من مدتی در آنجا زندگی کردم مردم واقعا کار میکنند که زندگی کنند و حتی با کمترین درآمد هم خوب خرج میکنند و همین موضوع باعث میشه چرخه اقتصادی شهرشون خوب بچرخه . در کل زندگی در اصفهان رو بهتون پیشنهاد نمیکنم .
یک اصفهانیه منصف : 1394/4/1113:55:50،
24
22
هرکس در چشم گیر بودن اصفهان برای توریستهای خارجی شک کنه خودشو خراب کرده . اصفهان یک هزارم زیبایی طبیعی شمال رو نداره ولی یک روح جذابی داره که عوامل تاریخی فرهنگی شهری .....باعثش شده و میبینید که بعضی از سران سیاسی حتی قبل تهران یه سر میان اصفهان ولی قبول دارم که روی رفتارشون خیلی باید کار شه رفتار و مهمون نوازی میخواید یزدیها ....

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما