کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سی‌ان‌ان: آمريكا چاره‌‌ای جز توافق با ايران ندارد

کدخبر:۱۳۳۲۰چهارشنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۹:۲۸۳۸۶۱ بازدید

با پايان يافتن مهلت ضرب‌الاجل نهايي در مذاكرات هسته‌يي ميان ايران و گروه 1+5 و تمديد يك هفته‌يي اين مذاكرات، همچنان اخبار و تحليل‌های ...
سی‌ان‌ان: آمريكا چاره‌‌ای جز توافق با ايران ندارد

با پايان يافتن مهلت ضرب‌الاجل نهايي در مذاكرات هسته‌يي ميان ايران و گروه 1+5 و تمديد يك هفته‌يي اين مذاكرات، همچنان اخبار و تحليل‌های مربوط به اين مذاكرات در راس مهم‌ترين اخبار رسانه‌هاي معتبر دنيا قرار گرفته است. همزمان با بازگشت محمدجواد ظريف وزير خارجه كشورمان به وين و از سر‌گيري دور نهايي مذاكرات هسته‌يي كه با همراهي علي‌اكبر صالحي رييس سازمان انرژي اتمي كشورمان و حسين فريدون همراه بود، روز گذشته بسياري از تحليلگران سياسي با بررسي روند مذاكرات از گذشته تاكنون ابراز اميدواري كردند كه اين مذاكرات به زودي به نتيجه خواهد رسيد. در همين خصوص رسانه‌هاي معتبر امريكايي نيز با پوشش اخبار مرتبط به اين مذاكرات در وين از حمايت مردم امريكا از توافق هسته‌يي با ايران خبر داده و حتي فرجام مثبت آن را به نفع امريكا دانسته‌اند. اين رسانه‌ها ضمن اعلام بر حق بودن نگراني‌هاي ايران، توافق جامع هسته‌يي را كانالي دانسته‌اند كه از طريق آن نظم بين‌الملل نيز مي‌تواند تامين و تضمين شود.


  حمايت مردم امريكا از توافق هسته‌اي

به گزارش شبكه خبري ان‌بي‌سي‌نيوز، نتايج نظرسنجي جديدي كه اين شبكه خبري با همكاري روزنامه امريكايي وال‌استريت ژورنال انجام داده است؛ نشان مي‌دهد كه 32درصد از شركت‌كنندگان از توافق هسته‌يي با ايران حمايت مي‌كنند. اين نتايج نشان داد كه 17درصد پاسخ‌دهندگان مخالف چنين توافقي هستند، درحالي كه 46درصد امريكايي‌ها عنوان كرده‌اند براي اظهار نظر در اين زمينه اطلاعات كافي ندارند.

به گزارش ايسنا، براساس اين گزارش، از نظر حمايت يا مخالفت با اين توافق احتمالي، تفاوتي اساسي بين دو حزب اصلي امريكا وجود دارد: 47درصد از دموكرات‌ها موافق توافق هستند اما در بين جمهوري‌خواهان تعداد بيشتري مخالف اين توافق هستند. اين نظرسنجي در بازه زماني بين 18-14 ژوئن (28-24خرداد) و با ضريب خطاي مثبت و منفي 4.4درصد انجام شد.

  مذاكرات هسته‌اي كانالي براي بهبود روابط امريكا و روسيه

خبرگزاري آسوشيتدپرس روابط امريكا و روسيه در زمينه مذاكرات هسته‌يي ايران را خوب و پويا ارزيابي كرد و نوشت: صرف‌نظر از اين مذاكرات، روابط مسكو و واشنگتن در ساير مسائل به پايين‌ترين سطح دوران پس از جنگ سرد كاهش يافته است. اين خبرگزاري در نوشتاري به قلم جورج جان افزود: با وجود سردي در روابط امريكا و روسيه بر سر بحران اوكراين كه تقريبا همه ابعاد روابط آنها را در بر گرفته است، مسكو و واشنگتن درباره يكي از موضوعات بسيار مهم جهاني يعني توافق بر سر جلوگيري از دستيابي به سلاح هسته‌يي، همچنان به دنبال دلايل مشتركي هستند. شكست مذاكرات هسته‌يي، خطر گرفتار شدن امريكا در درگيري جديدي در خاورميانه را دارد و روس‌ها هم خواستار آغاز جنگ بين ايران و امريكا نيستند، ضمن آنكه باراك اوباما رييس جمهوري امريكا نيز تمايلي به از دست دادن يكي از برنامه‌هاي اصلي به عنوان ميراث سياست خارجي‌اش را ندارد.

آسوشيتدپرس نوشت: ‌گري سيمور مذاكره‌كننده هسته‌يي امريكا تا سال 2013، مي‌گويد دستيابي به توافق، منافع راهبردي روسيه را تامين مي‌كند، زيرا اين كشور تلاش مي‌كند حضور امريكا در خاورميانه را محدود كند. اين تحليلگر انديشكده مركز بلفور دانشگاه هاروارد، گفت: روس‌ها تمايلي به گسترش سلطه امريكا در سراسر جهان و بمباران كشورها ندارند. به نوشته آسوشيتدپرس، مذاكرات ايران همچنين كانال ارتباطي روسيه و امريكا براي كاستن از آشوب‌هاي منطقه بشمار مي‌آيد. همچنين گراهام آليسون استاد علوم سياسي دانشگاه هاروارد، همكاري روسيه و امريكا را شاهد خوبي براي وجود منافع مشترك ملي واقعي بين دو كشور ارزيابي كرد و گفت: ولاديمير پوتين رييس‌جمهوري روسيه و اوباما منافع مشتركي فراتر از موضوع اوكراين دارند.

آسوشيتدپرس افزود: توافق هسته‌يي مي‌تواند در خدمت نيازهاي روسيه در سطح راهبردي باشد. اين توافق مي‌تواند موضع تهران را به عنوان قدرت منطقه‌يي همپيمان مسكو درباره سوريه و تلاش عربستان براي اعمال نفوذ در خاورميانه تقويت كند. منافع اقتصادي همچنين نقش مهمي در حمايت مسكو از توافق هسته‌يي دارد، هرچند كه لغو تحريم‌ها در كوتاه‌مدت به ضرر روسيه خواهد بود و اين توافق در رقابت با نفت خام روسيه نفت بيشتري از ايران را وارد بازار خواهد كرد. روسيه در تلاش براي يافتن راه‌حلي در اين زمينه از طريق پيشنهاد پول نقد در مقابل نفت ايران است. تهران سپس پول نقد را براي خريد كالاهاي روسي هزينه خواهد كرد. در مقابل مسكو مي‌تواند با فروش آخرين فناوري‌ها و تجهيزات حفاري و ساير فناوري‌هاي جمهوري اسلامي به احياي بخش نفتي اين كشور كمك كند.

در بلندمدت، كرملين كه تاكنون به ساخت راكتور فعال هسته‌يي ايران كمك كرده است، از توافق امضاشده چندميليارد دلاري براي ساخت دو راكتور ديگر و تامين سوخت آنها بهره خواهد گرفت. صرف‌نظر از اين همكاري، ايران و روسيه پروژه‌هاي ديگري در دست اجرا دارند كه ازجمله مي‌توان به همكاري نظامي و فروش تسليحات روسي به تهران از جمله انتقال سامانه‌هاي دفاع هوايي اس 300 اشاره كرد كه تحويل آن مدت‌ها به تاخير افتاده است. به نوشته اين خبرگزاري، امريكا به‌شدت به دنبال جلوگيري از انتقال چنين سامانه‌هايي به ايران بوده است. ايراني‌ها هم ظاهرا همزمان با آمادگي براي رهايي از تحريم‌هاي اقتصادي، توجه ويژه‌يي به روسيه دارند. همزمان مهدي سنايي سفير ايران در مسكو جهش سريع و چشمگير در روابط تجاري با روسيه و افزايش سطح مبادلات تجاري از رقم كنوني آن به ارزش 5ميليارد دلار به 70ميليارد دلار در سال را پيش‌بيني كرده است. كمك به حل و فصل اختلافات بر سر برنامه هسته‌يي ايران همچنين مي‌تواند بدين معنا باشد كه امريكا و شركايش فشارها بر روسيه در زمينه اوكراين را كاهش دهند. سيمور در اين زمينه گفت: مسكو ممكن است چنين محاسبه كرده باشد كه قدرت‌هاي غربي احتمالا براي جلوگيري از به خطر افتادن همكاري با اين كشور بر سر ايران، تمايل كمتري به افزايش تحريم‌هاي روسيه بر سر اوكراين خواهند داشت.


  توافق هسته‌اي به نفع امريكا است

در همين راستا شبكه خبري سي‌ان‌ان به نتيجه رسيدن مذاكرات هسته‌يي را به نفع امريكا دانست. گزارش سي‌ان‌ان با بيان اينكه طرف‌هاي مقابل ايران چاره‌يي جز توافق با اين كشور ندارند و مخالفان اين توافق نيز تنها به انتقاد از روند مذاكرات هسته‌يي مي‌پردازند، اعلام مي‌كند كه در صورت شكست اين مذاكرات امريكا نمي‌تواند با ايران وارد جنگي شود كه پايان آن مشخص نيست. به گزارش ايلنا، اين خبرگزاري همچنين تصريح مي‌كند كه دستيابي به توافق هسته‌يي ميان ايران و گروه 1+5 باعث همكاري احتمالي يا دست‌كم همسو شدن حمله‌ها به گروه تروريستي داعش در سوريه و عراق مي‌شود زيرا مقام‌هاي ايراني تاكنون به هيچ‌ صورتي حاضر به همكاري با ايالات متحده در جنگ با داعش نشده‌اند. دستيابي به توافق هسته‌يي همچنين باعث مي‌شود همكاري امريكا با عربستان‌سعودي به عنوان يكي از متحدان اصلي ايالات متحده در منطقه خليج فارس كاهش پيدا كند و به اين ترتيب يكي از هواداران تروريسم و افراط‌گرايي در منطقه و در سطح بين‌الملل قادر به ادامه فعاليت‌هاي خود نخواهد بود.


 نگراني‌هاي ايران بي‌اساس نيست

پايگاه خبري المانيتور در پايان مذاكرات روز سه‌شنبه ايران و گروه موسوم به 1+5، نوشته است كه تهران مي‌خواهد اطمينان پيدا كند كه در برابر امتيازات هسته‌يي كه مي‌دهد، تحريم‌ها واقعا و در عمل برداشته مي‌شوند. لورا روزن نويسنده اين گزارش با اشاره به سفر از پيش برنامه‌ريزي‌شده محمدجواد ظريف وزير امور خارجه ايران به تهران، به نقل از يك منبع مطلع از روند مذاكرات، نوشته است كه ظريف در ايران در مورد مساله كسب اطمينان از واقعي بودن مساله برداشته شدن تحريم‌ها در توافق نهايي، مشورت و رايزني كرده است. به ادعاي المانيتور، در صورتي كه تهران اين اطمينان را پيدا كند، قادر خواهد بود تا در مسائل مربوط به برنامه هسته‌يي، امتيازاتي ارائه دهد. به گزارش فارس در اين گزارش به نقل از يك منبع مطلع ديگر كه او هم خواسته نامش فاش نشود، آمده است كه ايراني‌ها مي‌خواهند اطمينان يابند كه كاهش تحريم‌ها، به همان اندازه كه تعهدات هسته‌يي ايران قابل راستي‌آزمايي است، قابل سنجش و ارزيابي باشد. اين منبع مدعي شده است كه 1+5 در اين رابطه نوعي اطمينان به ايران داده است. در بخشي از گزارش المانيتور آمده است: تحليلگران مي‌گويند نگراني ايراني‌ها در مورد كاهش تحريم‌ها، بي‌پايه و اساس هم نيست. اين تحليلگران همچنين اشاره كرده‌اند كه به نفع 6 قدرت جهاني است كه اطمينان يابند كه توافق با دوام است و ايران ذيل آن احساس نمي‌كند كه انتظاراتش از كاهش تحريم‌ها در برابر پايبندي به تعهداتش در توافق نهايي، رد شده است.

بي‌اعتمادي مهم‌ترين اختلاف ايران با امريكا

خبرگزاري شينهواي چين اعلام كرد بي‌اعتمادي تهران به واشنگتن، مهم‌ترين عامل اختلافات دو طرف براي دستيابي به توافق جامع هسته‌يي به شمار مي‌رود. به نظر مي‌رسد ايران و قدرت‌هاي جهاني هنوز نتوانسته‌اند بر سر اختلافات اصلي و بزرگ خود يعني تحريم‌ها و دسترسي به تاسيسات نظامي ايران، به پيشرفت زيادي دست پيدا كنند. با گذشت يك سال و نيم از گفت‌وگوي تلفني باراك اوباما رييس‌جمهور امريكا و حسن روحاني رييس‌جمهور ايران، كسي نمي‌تواند اين واقعيت را انكار كند كه دو طرف مذاكره‌كننده در تثبيت اعتمادسازي مشترك، بسيار كند عمل كرده‌اند.

با نگاهي به گذشته به اين مساله پي مي‌بريم كه روابط امريكا و ايران پر از خصومت و دشمني بوده است. امريكا در سال 1953 ميلادي با هدف دستيابي به منابع نفتي، با برپايي يك كودتا، محمدرضا پهلوي را به قدرت رساند. پيروزي انقلاب اسلامي ايران در سال 1979ميلادي سرآغاز دشمني‌هاي دو كشور بوده است. در جنگ 8ساله عراق عليه ايران نيز امريكا از رژيم صدام حمايت كرد و طي سال‌هاي اخير نيز با اعمال تحريم‌هاي اقتصادي و تجاري عليه برنامه هسته‌يي ايران، فشار زيادي را به اقتصاد اين كشور وارد كرده است. به نظر مي‌رسد امريكا براي دستيابي به توافق جامع هسته‌يي با ايران در شرايط كنوني راهي جز اعتمادسازي نخواهد داشت.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امین: 1394/4/1023:57:11،
60
22
ما که اخر با این تیتر خبرا گیج شدیم که بلاخره توافق حتمیه یا نه ....
علی S: 1394/4/1105:42:43،
34
50
ما هنوز احمدی روشن ها و باقری هارو یادمونه . . .
....: 1394/4/1106:50:08،
50
53
شک نکنید امریکاییها به ما احتیاج دارن!!!!!!!!!!!!!
بدون ما میمیرن
یکم دیگه تحریمشون کنیم و توافق نکنیم نابودن
باور ندارین؟از 118 بپرسین
مترحم: 1394/4/1107:10:10،
73
22
آمریکا چاره ای جز توافق نداره کمرش داره پشت تحریم های ایران میشکنه این آقایون رو تو عکس نگاه کنید به نظر شما تحریم اثری روی این عزیزان داشته ؟ چقدر قشنگ میخندند و عکس یادگاری میندازن !
جالبه: 1394/4/1112:43:16،
39
19
بنظرم توافق صورت میگیره
ولی با جزییات محرمانه...با امتیاز دهی ایران به آمریکا
و قراردادهای اقتصادی شخصی سران کشورمون با سایر کشورها که منفع شخصیو گروهی ب دنبال داره نه عمومی
و تعرفه های گمرکی پایین نمیاد و قیمت واردات همچنان به قوت خود باقیست...
و در کل وضعیت 70 درصدی از مردم که زیر خط فقر هستند به همین نحو میمونه و در مواردی بدتر هم میشه///
حمید: 1394/4/1023:58:47،
37
108
اگه امریکا وروسیه طرفدار توافق هستند پس توافق حتمی است و از فردای توافق همه مشکلات حل میشه و تورم ازبین میرود واشتغال ورشد اقتصادی در پیش است وبا رهایی دلارهای بلوکه شده نفتی هم همه اجناس ارزان میشود و هم یارانه ها نه تنها قطع نمیشه بلکه مبلغ ان نیز چند برابر می شود . تبریک تبریک به همه
واقعیت: 1394/4/1100:18:31،
37
27
دلت خوشه هاااااااا
چقدر شادی
حقیقت: 1394/4/1100:34:39،
46
26
باش تا صبح دولتت بدمد
وولک: 1394/4/1100:46:37،
38
17
هیچی تو جیب من و شما نمی ره
Arsenal: 1394/4/1101:12:35،
37
22
:)))))))) هاهاهاهاها
اون قسمت اخر که گفتی یلرانه ها چند برابر میشه خیلی باحال بود :))
pc15: 1394/4/1103:21:34،
40
28
واقعا از تحلیلی که حمید کرد خندم گرفت

حقیقتا خوب بریدی خوبم دوختی

تا وقتی که اسرائیل زیر گوش امریکاست هیچ توافقی نیست

خیالتون جمع
Amin: 1394/4/1104:02:05،
41
31
تا امثال شما هست وضعيت مردم بهتر ازين نميشه
كوته فكري هم حد داره به خدا
علی: 1394/4/1110:42:37،
24
27
جدی می گی ؟؟؟؟؟ مهمترین فاکتور در کشور ما رو ندیدی اونهم اختلاسه که هیچ ربطی به تحریم ها نداره و پدر مردم رو درآورده و هر روز با قدرت و پشتیبانی بیشتر داره پیش می ره.
ددی جوادتبریزی: 1394/4/1112:22:36،
28
20
شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه.با اینها کل دنیا را راهم به ما بدهند برای ملت امیدی نیست
نصرت: 1394/4/1100:04:39،
56
30
یک راه دیگه هم اینه مثل بقیه کشورها آتیش جنگ رو بندازن تو این کشور تا هم تجزیه اش کنن هم نابود تا حالا هم اگر نکردن یه لو لو خور خوره می خواستن تو منطقه تا پول نفت عربا رو با فروختن سلاح از چنگشون در بیارن
sata: 1394/4/1100:31:10،
34
28
توافق نکردن بهتر از توافق بد است این جمله امریکایی ها در مورد ملت ما تنها جمله توافقی بین ما و انها باید باشداگر قرار باشد توافق کردن به معنای باز شدن دروازه های امنیت ملی به سمت انها باشد بهتر است توافقی صورت نگیرد چراکه انها برای امنیت اسراییل هیچ ابایی ازحملات نظامی خود به کشور ما که الان حکم سوییس خاورمیانه را دارد ،ندارد ...باید بدانیم اسراییل میخواهد کل خاورمیانه در اشوب باشد تا خود بقا داشته باشد ...ما که در کشور رفاه امنیت شغلی عدالت نداریم امنیت که داریم باید مواظب باشیم
بهلول: 1394/4/1100:35:04،
33
44
سلام خوشبختی .و تبریک به کل مردم ایران و همه دلسوزان و کسانی که دلشان برای مملکت میتپد نه برای دلار هاشون .به سلامتی ظریف و روحانی .
alex: 1394/4/1100:37:56،
37
19
به این ماه عزیز قسم همه مون سرکاریم...با این توافق سرمون گرم کردن از اونور همه جور بلایی همین دولت داره سرمون میاره....
سعید: 1394/4/1100:51:31،
34
22
همش بازیه برای سرگرم نگه داشتن مردم.
توافق انجام پذیرفته: 1394/4/1101:32:57،
33
36
توافق حتمی است
حتی در این مقطع میتوان به وضوح دید
باميد روزهای بهتر
انشاالله
ممل: 1394/4/1102:33:10،
32
43
امرکاییا چاره ای جز توافق ندارن اگه توافق نکنن اقتصاد داغونشون از هم میپاشه و با بی مهری ایران و خود به خود کل دنیا روبه رو میشن عرضه تولید چیزیم که ندارن فقط بلدن استکبار بازی در بیارن ملتشونم دیگه وضعیت بد زندگی رو نمیتونن تحمل کنن اخه دلشون به چی خوش باشه اگه توافق نکنن خود مردم امریکا قیام میکنن
حمیده: 1394/4/1113:14:19،
34
24
احسنت بر تو قشنگترین حرفو زدی
ممل: 1394/4/1102:34:45،
30
41
اینم یادم رفت بگم ما همه این قدرت و ابهت و شکوفایی و .... مدیون انرژی هسته ای هستیم بازم بیاید بگید بدرد نمیخوره این تازه اولشه
مسعود: 1394/4/1117:28:38،
22
17
کدوم شکوفایی؟؟!!!

شوخی میکنی....

اونایی که آخر تکنولوژی هستن مثل آلمان، ژاپن ، فرانسه، اسپانیا و ایتالیاو... دارن انرژی صلح آمیز هسته ای رو بخاطر عواقب وخیمش کنار میزارن...

کجای کاری... اینقد تحلیل های صداسیما رو تماشا نکن عزیزم...
afs : 1394/4/1104:19:19،
24
24
آمریکا در طول مذاکرات نشان داده که قابل اعتماد نیست و با شروطی که برای بازرسی از مراکز نظامی و گفتگو با دانشمندان گذاشته نشان داده که هدف از پیش تعیین شده ای برای کشورمان دارد،درست مثل کاری که با کشور عراق کرد (بعد از 700 بازرسی از مراکز نظامی عراق)و آگاهی از زیر و بم تسلیحات و تجهیزات نظامی عراق و بعد حمله به عراق بطوری که در طول جنگ با عراق ،عراقیها نتوانستند حتی یک هواپیما را از روی زمین بلند کنند...
حسینعلی: 1394/4/1107:03:22،
35
43
دشمن دشمنه در جنگ هشت ساله چه بر سر ایران که نیاورد از همه حربها استفاده کرد ولی با مقاومت جانانه مردم مواجه شد .دراین توافق هم این حیلگری خواهد بود .عاشق چشمو ابروی ما نیست احساس خطر بکنه میزنه زیرش چکار می خواد بکنی .سازمان ملل از انهاست .شورای امنییت با انهاست .سازمان انرژی اتمی با انهاست .امریکا حالا شده دوست ما .فقط مانند عراق و لیبی نشیم التماس دعا
فراهانی: 1394/4/1107:29:11،
39
14
اقا اونا رو ول کنید ما خودمون از همه مردم دنیا به این توافق بیشتر احتیاج داریم بخدا اقایونی که دارن .....میریزن لطفا نکنید بزارید مردم راحت شن تورو خدا.
Kamran.qamgosar: 1394/4/1107:33:47،
29
34
از شواهد مشخصه که فرانسه تنها کشوری هست که سنگ اندازی میکنه و چوب لا چرخ مذاکرات میزاره و ایران رو اذیت و توافق رو به تاخیر میندازه.اما جالبتر اینکه باز ما مردم ایران محصولات خصوصا خودرو وعطریجات فرانسوی رو خریداری و در حقیقت آب تو آسیاب این کشور میریزیم.و اینجاست که میشه خلایق هرچی لایق.
ARYA: 1394/4/1108:18:49،
33
29
مطمئني اين خبر واسه سي ان ان هستش منكه شك دارم!آخه اونا چه نيازي به ما دارن ما دست پيش جلو گرفتيم دستمالمونو دراز كرديم...مردم ما هم كه با اين حرفها جوگير ميشن فكر ميكنن ايران چه غلطي هستش.تو كل دنيا منزوي هستيم...
بینام: 1394/4/1109:50:17،
29
29
توافق تمامه زرنگ اونه که بازار که راه افتاد چن سال جمع کنه بزنه بره
مهدی: 1394/4/1110:31:05،
24
32
"....امريكا در سال 1953 ميلادي با هدف دستيابي به منابع نفتي، با برپايي يك كودتا، محمدرضا پهلوي را به قدرت رساند...."

درستش اینه :
"....امريكا و انگلیس با کمک ستون پنجم های داخل ایران در سال 1953 ميلادي با برپايي يك كودتا، دکتر مصدق را سرنگون کرد...."
جواد: 1394/4/1115:06:12،
22
31
سال ٢٠١٤ درآمد ناخالص آمريكا ١٧ تريليون دلار ايران ٤٠٠ ميليارد دلار. حالا خودتون قضاوت كنيد كي بيشتر به توافق نياز دارد.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما