کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

کاخ کمیته امداد در سوهانک چقدر می‌ارزد؟

کدخبر:۱۳۳۰۶چهارشنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹:۲۰۹۶۴۰ بازدید

دفتر مرکزی کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمین 10 هکتاری در یکی از بهترین مناطق شهر تهران قرار دارد.

دفتر مرکزی کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمین 10 هکتاری در یکی از بهترین مناطق شهر تهران قرار دارد. این نهاد امدادی با 1200 کارمند در این نقطه از شهر متمرکز شده است. در این مجتمع امدادی ساختمانهای مختلف کمیته امداد نظیر ساختمان اداری، نمازخانه، ساختمان‌های دانشگاه، مجتمع اقتصادی و باشگاه قرار دارد.

به گزارش صدای اقتصاد، این زمین 100 هزار متری که به همراه ساختمان اصلی آن از سوی برخی (از جمله سایت صراط نیوز) به عنوان کاخ کمیته امداد لقب داده شده است، زمینه انتقاد نسبت به کمیته ای که قرار است به داد محرومان برسد، را ایجاد کرده است.

پرویز فتاح رئیس جدی کمیته امداد امام خمینی که در روز معارفه خود از صرفه جوی در برخی هزینه های مازاد سخن گفت، پیشنهاد فروش این زمین بزرگ را به هیات امنای کمیته امداد ارائه داد. اعضای هیات امنا از او خواستند تا جوانب امر را به طور دقیق بررسی کند و پس از آن تصمیم گیری شود. در نهایت فتاح از موافقت هیات امنا برای فروش این مجموعه بزرگ خبر داد.قرار است 10 هکتار زمین در منطقه مطلوب تهران که در آن چندین ساختمان از سوی کمیته امداد بنا شده، به فروش برسد.

فتاح اعلام کرده که بعد از فروش ساختمان، منطقه ای در پایین شهر برای برپایی کمیته امداد انتخاب خواهد شد تا درآمد حاصل از این جابجایی برای مددجویان هزینه شود.گفته می شود که 6 میلیون نفر تحت پوشش این کمیته قرار دارند که مستمری این افراد ماهانه بین 50 تا 100هزار تومان است. دریافتی اندک این افراد نشان می دهد که کمیته امداد وظیفه سنگینی در پوشش هزینه خانوار نیازمند دارد.

مسوولان سابق کمیته در مقابل انتقاد به بالاشهرنشینی و کاخ نشینی این کمیته اعلام کرده بودند که زمین 10 هکتاری در سوهانک اهدایی است و تنها هزینه ساخت آن از سوی این نهاد پرداخت شده است اما هیچگاه آتش انتقاد از این موضوع خاموش نشد تا اینکه فتاح بار دیگر موضوع این زمین قیمتی را پیش کشید.

رئیس جدید کمیته امداد اعلام کرده قیمت کارشناسی هنوز استخراج نشده اما به دلیل قیمت بالای این زمین هر مجموعه ای توان خرید آن را ندارد به همین دلیل با برخی مجموعه های دولتی و خصوصی در این زمینه مذاکره شده است.این زمین که پس از انقلاب مصادره شده و به کمیته امداد اهدا شده حالا به عنوان یک سرمایه بزرگ برای این نهاد قرار است اندوخته مالی جدیدی به کمیته تزریق کند.

قیمت زمین در منطقه سوهانک بسته به موقعیت مکانی و متراژ آن متفاوت استو برخی زمین های با متراژ بالای 10 هزار متر با قیمت هر متر مربع 2 تا 3 میلیون تومان قیمت گذاری شده است در حالی که قیمت زمین با متراژ کمتر از یک هزار متر تا متری 6 میلیون تومان به فروش می رسد. نکته در مورد مجموعه بزرگ کمیته امداد این است که به غیر از قیمت زمین باید نرخ بنای مفید ساختمان های موجود را نیز با توجه به متراژ و قیمت آن محاسبه کرد.

برآورد قیمت زمین 100 هزار متر مربعی کمیته امداد به همراه ساختمان های آن هنوز اعلام نشده است. 

تاریخچه زمین 10 هکتاری سوهانک

سوهانک دهکده و همچنین محله‌ای است در شمال شرقی تهران که از جنوب به جاده مینی‌سیتی-لشکرگ و از شمال به دامنه جنوبی البرز و از سوی غرب به گردنه قوچک منتهی می‌شود. دهکده سوهانک ۱۸۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد . با گسترش شهر تهران اکنون جزئی از این شهر و محله‌ای از بخش شمیرانات تهران در منطقه یک به شمار می‌آید.

سوهانک در ده کیلومتری شرق امامزاده صالح تجریش و یک کیلومتری شمال جاده لشکرک است. آب سوهانک از چهار رشته قنات تأمین می‌شود و محصولش غلات و میوه بویژه زردآلو است.

رضاقلی‌خان هدایت در کتاب روضةالصفای ناصری ج ۹ ص ۲۹۱ از عیش و شکار فتحعلی‌شاه قاجار در سوهانک می‌نویسد. محل اقامت خازن‌الدوله یکی از زنان فتحعلی‌شاه نیز در دهکده سوهانک بوده‌است. از رویدادهای تاریخی سوهانک این است که ناصرالدین‌شاه دستخط برکناری میرزا آقاخان نوری، صدراعظم وقت را هنگام اقامت خود در سوهانک صادر کرد.

در این منطقه باغ بزرگی به نام سردار و کوروس قرار داشت که در اولی برج‌های آتی شهر ساخته شد و بخشی از باغ 50 هکتاری کوروس نیز به مرکز فعلی اداری کمیته امداد امام خمینی اختصاص یافت.

زمین 10 هکتاری چگونه به کمیته امداد رسید؟

سرپرست سابق کمیته امداد، علت طرح موضوع و فروش ساختمان سوهانک توسط فتاح در هیأت امناء، نامناسب بودن مکان برای امداد دانسته است.

حسین انواری در مورد این ساختمان به فارس گفت: ساختمان سوهانک جدید الاحداث نیست و بیش از 15 سال قدمت دارد، بنده زمانی که مسئولیت سرپرستی را عهده دار شدم خدمت عزیزان در دفتر مقام معظم رهبری رسیدم و درخواست اذن شرعی داشتم که آیا مقام معظم رهبری امر می‌فرمایند که دفتر مرکزی امداد به مکان دیگری منتقل گردد یا در همین مکان باقی بماند، که اجازه داده شده در همین مکان سوهانک دفتر مرکزی امداد باقی بماند و توسعه عمرانی ندهد.

سرپرست سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) خاطر نشان کرد: ضمناً مقام معظم رهبری دستور دادند یک مسجد مناسب در کنار ساختمان سوهانک جهت استفاده اهالی منطقه ساخته شود که انشاء ا... به زودی بهره برداری خواهد شد.

عضو هئیت امناء کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به تاریخچه احداث ساختمان سوهانک گفت: علت ایجاد ساختمان بر می‌گردد به ابلاغ سیاست‌های دولت وقت و شورای عالی اداری مبنی بر خروج ادارات حتی الامکان به خارج از محدوده ترافیک.

وی ادامه داد: دفتر مرکزی کمیته امداد قبل از استقرار ساختمان سوهانک در 14 ساختمان پراکنده و عمدتاً فرسوده در محدوده طرح ترافیک با فاصله نسبتاً زیاد از یکدیگر قرار داشت.

انواری تصریح کرد:محدودیت فضای مورد نیاز، مناسب نبودن فضای ادارای بعلت فرسودگی بیش از حد ساختمانها، ضرورت تأمین نیازهای جدید و همچنین ترددهای زائد بین واحدها، مراجعات و ارتباطات زمان بر، مکاتبات غیر ضروری، هزینه بالای نگهداری ساختمانهای مذکور، سیستم حفاظت از آنها، هزینه بالای ترابری درون شهری کارکنان به این ساختمانها موجب گردید گه شورای مرکزی وقت امداد پس از مطالعات انجام شده تصمیم گرفتند زمین بلااستفاده و ناهموار مصادره شده در سوهانک تبدیل به دفتر مرکزی امداد شود که با فروش ساختمانهای 14 گانه هزینه ساخت سوهانک با صرفه جویی 40 درصد کاهش هزینه ساخت نسبت به ارزش ساختمانها صورت گیرد و مازاد درآمد حاصله صرف مددجویان شود.

سرپرست سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) تأکید کرد: یک نکته قابل دقت آنکه زمین سوهانک قرار بود به پارکینگ اتوبوسرانی شرکت واحد شود که معضلاتی را برای منطقه بهمراه داشت.

عضو هئیت امناء کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: بهر صورت ساختمان سوهانک با هدف صرفه جویی در بیت المال، کاهش هزینه های نگهداری، دسترسی آسان از طریق اتوبانهای هم جوار، کاهش تردد در محدوده ترافیک و تأمین فضاهای ضروری و موردنیاز ایجاد شده است.

انواری گفت: مجموعه ارتباطات الکترونیکی مرکزیت امداد با کل واحدهای امداد کشور از طریق ایجاد «مرکز داده های الکترونیکی» مجهز که در سوهانک مستقر است صورت می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره دیگر محاسن ساختمان سوهانک بیان داشت: در طراحی فضای آموزشی در سوهانک، فضای آموزشی برای تیزهوشان و استعدادهای درخشان تحت پوشش، خوابگاه دانش آموزی و دانشجویی، و فضای عرضه کالاهای تولیدی مددجویان پیش بینی و اجرا شده است.
 

کمیته امداد وارد فعالیت اقتصادی می شود؟

پرویز فتاح که در کمیته امداد میراث دار مردانی از جنس موتلفه اسلامی شده است، قرار است شیوه مدیریتی جدیدی را در این نهاد که دومین نهاد تشکیل شده پس از انقلاب است، ایجاد کند.کمیته امداد که به غیر از کمک مستقیم به افراد تحت پوشش، پروژه هایی را برای توانمندسازی در دستور کار دارد، شاید در دوره ریاست فتاح وارد میدان های جدید اقتصادی شود. در همین مدت نیز اخباری از ایجاد بنگاه های اقتصادی زیرمجموه کمیته امداد منتشر شده است.

بودجه کمیته امداد در سال 94 معادل 3 هزار و 700 میلیارد تومان تصویب شده است که حدود 3 برابر بودجه سازمان صدا و سیما است. همچنین دولت موظف شده است تا 20 درصد از مبلغی که از محل دریافت سهم 10 ریالی از هر پیامک به دست می آورد را به میته امداد پرداخت کند.از سوی دیگر در سال 92 اعلام شد که 570 میلیارد تومان در یک سال توسط کمیته امداد جمع آوری شده است. این موضوع نشان می دهد که این نهاد جایگاه اقتصادی مهمی دارد. طی دهه اخیر نهادهای حاکمیتی و نظامی پیشرفت‌های اقتصادی بزرگی را تجربه کرده‌اند. شاید کمیته امداد در این میدان جا پای این نهادها بگذارد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امداد: 1394/4/1011:08:36،
314
12
این کمیته و بنیاد مستضعفان کلا باید منحل بشه, اگه اینها کارشون رو درست انجام میدادن با این همه درآمد و املاکی که قیمت نجومی داره, الان یه نفر هم فقیر و محتاج نون شب نباید تو این مملکت باشه. اما در عوض تبدیل شدن به محلی برای اسراف و اختلاص بیت المال.
ايران: 1394/4/1011:59:52،
19
254
ادم يكم تحقيق كنه بعد نظر بده بعد نيست اقا...
بنياد سهامي خاص ميباشد و از دولت هيچ نوع بودجه اي دريافت نميكند و همه هزينه ها به عهده خود اين ارگان ميباشد...
كميته يا جهاد كشاورزيه كه با بوجه دولت پيش ميرود و هيچ...
برو تحقيق كن.
amir: 1394/4/1012:03:37،
138
22
چند روز پیش رفته بودم فروشگاه رفاه یارو اوومد خرید کرد همشو رو بن خرید داد و رفت و هیچ پولی نداد از فروشنده سوال کردم کارمند کحا بود گفت کمیته امداد که همیشه بهشون بن خرید میدن یعنی پولایی که ما میندازیم تو صندوق..........
٧٣٢١: 1394/4/1012:22:55،
123
19
جالبه به گفته خودشان بودجه ٣٧٠٠ ميلياردي واسشون اختصاص داده شده يك تومان از هر پيامك هم بماند سالي ٥٠٠ تا ٦٠٠ ميليارد هم صدقه بماند درامد هاي واردات و صادرات شون هم بماند درامد هايي مثل شهر ما شيراز كه مجتمع افتاب فارس از خودشون هست و كلي درامد ديگر هم بماند به گفته خودشون البته؟؟؟ حالا اين پول ها كجا ميره هم خدا داند
منصف: 1394/4/1013:13:41،
103
15
تو این زمین غصبی لابد نماز هم میخونن و میخوان توش مسجد بزنن
ف: 1394/4/1013:26:55،
52
18
جواب ایران.
لطفا یک نگاهی به بودجه بنداز بعد اظهار نظر کن. بازم لطفا
پیمان: 1394/4/1014:19:15،
59
15
این بنیاد بودجشو از جیب مردم دقیقا میگره .میگرده دنبال زمین های بایر صند براشون میگیره بعد به مزایده میزاره با قیمت نجومی میفروشه دقیقا کاری که با اقوام ما انجامش داد وزمینشو گرفت
نصرت: 1394/4/1011:11:52،
77
16
البته آدم ها می تونن از لحاظ فرهنگ و شعورم مستضعف باشن یعنی فقر و ضعف فرهنگی و شعوری داشته باشن
ناشناس: 1394/4/1011:13:27،
193
14
واقعا کاخه . مردم صدقه بدن آقایان کاخ بخرند و فقرا زیاد تر بشن، متاسفانه
صدقه دهنده: 1394/4/1011:28:25،
116
17
اول میگه به کمیته امداد اهدا شده، بعدش میگه در زمان انقلاب مصادره شده
یه دفعه بگو غصبیه و خودتو خلاص کن
علیرضا ایکس: 1394/4/1011:36:32،
89
20
بخدا اگر تو مملکت ما حق ب حقدار برسه،با این منابع و سرمایه هایی که ما تو این مملکت داریم هیچ فقیری باقی نمیمونه.اما حیف....
ff: 1394/4/1011:39:03،
81
15
داداش زمینو نخریدن، مصادره شده دادن به کمیته
وطن پرست: 1394/4/1011:48:18،
75
23
1200 کارمند رو کي بايد سير بکنه. اين سازمان در ماه 40 تا 50 هزار تومان به هر نفر کمک ميکنه نه بيشتر . خيلي زشته سازماني که وظيفه اصليش کمک به مستضعفين جامعه است اينگونه در کاخ بالا شهر و زير کولر گازي قصد کمک به محروميني رو داشته باشه که در هزينه نان خاليشون درمانده هستن . نضارتها کي و توسط چه شخصي تو اين کشور اجرا خواهد شد؟؟
Mmmmmmmmmmmmmm: 1394/4/1011:16:52،
118
9
اينو ميفروشن و خيليشو هابولي ميكنن و مابقيش هم ميرن خودروي خارجي ميارن ميندازن به مردم.
sohil_kiyan: 1394/4/1011:16:55،
99
16
نگفتید قبل از مصادره شدن شدن زمین متعلق به کی بوده!!!!!
....: 1394/4/1011:23:09،
85
22
4000000000000 درامد و بودجه کمیته امداد * 0.25 سود روزشمارسالینه=1000000000000
هر تحت پوششی در یک ماه=حدود 30000تومان
یعنی هر نفر 30000تومان در ماه فقط سود بودجه سهمیه دارد.خود بودجه بماند کنار.
حالا مبلغ فروش و سود حاصل از ساختمان هم بماند
درحالیکه گفته به هر امدادی 50 تا 150 هزار تومان میدهد.تفاوت در چیست؟نمیدانم
کمیته عجب درامدی دارد
راستی کجا هزینه می شود؟؟؟؟؟؟؟
مریم: 1394/4/1011:49:28،
68
14
اون 27000 پورشه و بی ام دبلیو رو کی وارد کرده بود؟
بهزاد: 1394/4/1012:01:00،
45
26
خدا قوت عزیزان کمیته ی امداد. خیلی زحمت میکشین بخدااااا.
احسان: 1394/4/1012:15:05،
52
14
خودمون كلي خانواده مستمند ميشناسيم و از اين به بعد به ي طريقي كه شخصيتشون زير سوال نره بهشون كمك ميكنيم،كميته اسقاط شرمنده امداد،از اين امروز تو هم بشين تا من ي صد تومني از جنگ برگشته بندازم تو او صندوقت!!
محمد: 1394/4/1012:15:55،
66
10
عزیزم ملت انقلاب کردند تا کاخ نشینی منقرض بشه نه کاخ نشین جدید متولد بشه
سعید: 1394/4/1012:24:51،
34
14
به نظر شما تا کی باید این ارگان ها در کشور ایران باشند؟یعنی تا کی میخواهید فقیر تولید وپرورش بدهید؟
حمید: 1394/4/1012:31:21،
42
17
بیمارستانش کنند برای افراد تحت پوشش که اونها هم یک استفادی برده باشند
یا حق : 1394/4/1012:53:22،
44
12
این بنیادها در حقیقت محل رانت خواری است کارکنانشان همه از
اقوام و اشنایان هستند که هیچ هنری جز وابستگی به قدرت ندارند. در واقع بنگاه های تجاری معاف از مالیات و عوارض و..
بهمین جهت هر کاری میکنند واردات می کنند و بقیمت چندین برابر وارد بازار می کنند و در کار دولت و بر نامه های اقتصادی اختلال کرده و دلت هم کاری نمی تواند بکند چون زورش
نمی رسد!
صادق: 1394/4/1014:11:52،
18
67
متاسفم برای همه ی شما عزیزانی که اینقدر تنگ نظرید و اصلا به متن بالا توجه نکردید . مشخص است بدون فکر حرف می زنید . البته اشکالی هم نداره باید افرادی مثل شما باشد که به نوعی از روی شکم سیری جامعه و افکار عمومی را به هم بریزه و به نظر می رسد خیلی ما نیاز به دشمن نداریم .
این مصداق ضرب المثل قدیمیه که می گه :
ما اگر تنها چند دوست مثل شما داشته باشیم نیاز به دشمن نداریم .
انصافا چشم ها تون رو روی نیمه پر لیوان بستین و فقط آب به آسیاب دشمن می ریزید .
به نظر من بشینید یک دقیقه نه بیشتر فکر کنید ببینید آیا اگر کمیته امداد نبود هر کدام از این خانواده ها یک هزار تومانی به این مستضعفان به صورت مستقیم کمک می کردن .
با این وجود به خودتون افتخار کنید که در جامعه ی اسلامی زندگی می کنید امنیت دارید و حداقل شما که در رفاهید نگذارید با این حرف ها که به نفع دشمن است به اهداف آنان کمک بشود. بلکه همراهی کنید تا آنان بهتر خدمت کنند .
حالا این گوی و این میدان ...
احسان: 1394/4/1014:58:41،
41
16
تو به هم محليهاي مايه دارت بگو ماهي ١٠ ميليون بمن بدن،نامردم ماهي ٢ ميليونشو خرج تو نكنم ،ببين چقد خوبم بيست برابر يارانه ات بهت كمك ميكنم!
امید: 1394/4/1015:19:13،
30
14
چرا مقلطه میکنی اصل وجود کمیته امداد خوبه اما مدیریت ضعیفش باعث شده دید مردم عوض شه
بابك: 1394/4/1015:24:38،
42
8
صادق جان شما خودت اونجا كار ميكني؟ برو بابا دلت خوشه
فرد: 1394/4/1022:04:31،
23
13
صادق جان چی میگی؟جناح دلواپسان کم بود شما متا سفان هم اضافه شدید؟این همه نوشتی دو تا اطلاعات بدرد بخور جهت اگاهی توش نیست.دشمن کجا بود؟همه با هم تو دنیا رقابت میکنند.به جامعه ایران نگاه کن !چی میبینی؟بنویس اینجا.
حمید : 1394/4/1014:49:58،
31
10
هفته گذشته تو همین ایران جیب اعلام شد دوستان یاری رسان به فقرا و صرفه جو 27000 دستگاه ماشین سواری لوکس وارد کردند ماشین هایی که دشمنان نمیتونند وارد کنند .!!!!!!!!! خود دانید ......
علی: 1394/4/1017:11:17،
20
10
این واقعیت جامعه ماست مردم از این کمیته هاو نهادها بیزارن
عباس: 1394/4/1017:43:24،
20
9
خیلی جالبه !! همین شب های رمضان آقای احمد زاده خودش می کشه تا بتونه برای یک نفر یک کاری بکنه !!! از اینطرف این نهادها و آقایان چه کارهای که نمی کنند . واقعا شرمتان باد
امیر کبیر: 1394/4/1019:33:41،
32
25
من از زمانی که فهمیدم این عوضیا پورشه با دلار مفت وارد می کنند و بالای دو سه میلیارد به هم وطناشون میفروشن بهتره بگم تو پاچشون میکنند دیگه به اون طرح ایتام که چهار نفرا تحت پوشش داشتم و ماهیانه کمک می کردم پول نمی دم و انصراف دادم.اینا یه مشت وطن فروش خائنند.گذر زمان همه چیزا مشخص میکنه ولی مردم زمانی روشن میشند که دیگه کار از کار گذشته.ایران بزرگ داره به فنا می ره.سرزمین کوروش و داریوش داره نابود میشه
آتیلا: 1394/4/1022:27:41،
26
20
محمد زیاد جدی نگیر این "من تو ما" یا به قولی "آقای در کل" علاقه داره منفی بگیره. ظاهرا خود آزاری داره.
حساب و کتاب ساده: 1394/4/1100:41:27،
18
17
بیایم یه حساب کتاب ساده بکنیم
امداد حدود 6 میلیون مددجو داره اینا تو یه سال 12 بار حقوق می گیرن با یه عیدی میشه 13 بار
حالا بیاید 3700 میلیاردو تقسیم بر این 6 میلیون نفر کنید بعدشم تقسیم بر 13 کنیم ببینیم به هر کدومشون هرماه چقدر می رسه.
در کنار اینهام یه چیزاییم هست مثله وام های ضروریه بدون بهره که اکثرا بازپرداخت نمیشه، هزینه درمان، هزینه تحصیلی، سبد کالا، جهیزیه، هزینه ساخت و تعمییر مسکن، هزینه اجاره، لوازم منزل، کمک های موردی و... که پرداخت میشه
نمیگم دارن کارشونو درست انجام میدن که اگه انجام می دادن الان انقده فقیر نداشتیم ولی اینجوریام نیست که شماها میگید.
ایوزی: 1394/6/1209:46:14،
15
17
به کلمات کاخ و کوخ کاری ندارم ولی اگر37 سال اخیر را با 37 سال قبل از انقلاب مقایسه کنیم، می بینیم به برکت جمهوری اسلامی و زحمات و تلاشهای 22هزار امدادگر رسمی و افتخاری افزایش امید به زندگی، کاهش رنج فقرا و رهایی از جور ظالمان و اربابان ، بیگاری و ذلت و خواری انان به شدت کاهش یافته و بعنوان صاحبان انقلاب به دفاتر کمیته امداد در سراسر کشور مراجعه می نمایند و بی منت طلب خدمت می نمایند. روزی را ببینیم که حکومت جهانی مستضعفین پایه گذاری شده است و برای رسیدگی به مستضعفان جهان این ساختمان که هیچ ،کل تهران بایستی دفتر رسیدگی به امور محرومان و نیازمندان جهان گردد.انچه فانی است برای دنیاست و باقی نزد خداست، بجای کوچک بینی ،به وجه الله نظر کنیم تا مردم روز به روز به دستگیری از محرومین در مجموعه ای که بنیانگزار آن امام خمینی(ره) می باشد دلگرم شوند.
همسایه: 1394/6/2819:11:56،
13
15
بنده دوسال پیش خدمت آقای انواری عرض کردم که ایشان پاس دادند به آقای رضایی در مورد مسجد سلخته شده که بیش از آنکه به مسجد شبیه باشد نان دانی شد برای عده ای ،بپرسید مسجدی که یک بار اذان نداد در حال ساخت دو بار گنبد وگلدسته هایش را بریدید و به زباله ساختمانی تبدیل کردید ومن از همسایه های این ساختمانم ودرست از لحظه ساخت این بنا شاهد ریخت وپاش های الکی آن بوده ام ،خا راشاهد میگیرم که این کارها اثرات منفی روی اهالی محل گذاشت وهمه درمانده بودند از ساختن این مسجد ،
اهالی سوهانک: 1394/6/2909:26:05،
12
12
فقط آنچه به چشم اهالی محل آمد/دوبار سر در کمیته آمد را عوض کردید با پول این ریخت وپاش برای بی بضاعتها چکار میشد کرد برای آنانی که یک ایزوگام هم نمیتوانند سقف هانه اسان را عوض کنند چرا ساخت مسجد چهار طبقه در محله ای بن بست به کوه را ساختید با لین همه علم وکوتل که پشتش به خیابان اصلی است وچرا گنبد زیبای اولی راکه معماری اسلامی هم بود با گلدسته هایش راخراب کردید وکنبدی دیگر گلدسته ای دیگر جایش گذاشتید،با این پول که به نام خانه خدا خرج کردید چند خانه ای میشد آباد کرد که خدارا راضی کنید وبنده خدارا شاد،کانال های کولری که اکنون در محوله ریخته شده به لسقاط،چند خانه را خنک میکرد که لابد کولر هایش هم بدردتان نخورد وکولر گازی جایش گذاشته اید درین محله ای که کوکر آبی هم کم نیاز میشود از بس خنک است یکبار یکی از اهالی این محل در مورد نماز در مسجد ی که قرار است کامل شود بپرسید باتردید نماز حواهند خواند
احقر: 1394/8/2718:33:30،
20
17
عزیزان سلام
اون عزیزی که آمار داد توجه کردید چی شد؟ 6 میلیون نفر 13 ماه د سال ماهی 75000 تومان (معدل 50000 تا 100000 تومان درماه) را می گویم می شود 5850 میلیارد تومان حالا از بودجه 3700 میلیارد تومانی چیزی می ماند که شما برایش نقشه کشیدید و اینقدر امداد امام را متهم می کنید اینکه 2150 میلیارد تومان هم کم آورده چرا اینقدر زود قضاوت می کنید شما اگر مسلمانید آیا می توانید در آخرت جواب این تهمت ها را بدهید؟ البته این حرفها به معنی دفاع از هرکاری که مدیران و کارکنان امداد می کنند نیست لکن انصاف هم خوب چیزی است به این راحتی نمی شود به دیگران تهمت زد جواب دادن در روزی که 50000 سال طول آن است (به تصریح قرآن کریم) فقط بار ما را زیاد می کند. حضرت علی (ع) می فرمایند : فکر کنید سپس دست به اقدام بزنید (هر اقدامی فکری چیزی). بیایم اسیر جو نشویم و خشک و تر را با هم نسوزانیم. بنده کارمند امداد نیستم.
م: 1395/2/3011:28:52،
29
34
آقای پرویز فتاح به فکر مسکن کارمندان امداد هم باشید خداوکیلی بعضی هنوز کرایه نشین هستن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد / مهر 96 + جدول
شرایط پیش فروش خودروی پژو 207 اتوماتیک ویژه مهر 96 با ظرفیت محدود
بخشنامه جدید پیش فروش خودروی رنو ساندرو استپ وی منتشر شد - آبان 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد/ آبان 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - آبان 96
آغاز دور جدید پیش فروش رنو ساندرو استپ وی با ظرفیت محدود - آبان 96
معرفی جایگزین احتمالی پژو 405 در ایران
معرفی پرفروش‌ترین نوشابه‌های انرژی‌زا در جهان
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
شرایط جدید فروش نقد و اقساط محصولات شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو - آبان 96
آغاز دور جدید فروش محصولات شرکت پارس خودرو - آبان 96
حواشی عجیب باز هم در ثبت‌نام ساندرو استپ‌وی امروز دوشنبه
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
خودروی جدید بسترن B30 به مشتریان تحویل داده شد + قیمت بازار
آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار