کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دلایل گرانی 10 درصدی لبنیات اعلام شد

کدخبر:۱۳۱۹۹یکشنبه، ۷ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۱:۳۶۲۱۹۷ بازدید

وزیر صنعت، معدن و تجارت در رابطه با دلایل افزایش 10 درصدی قیمت لبنیات گفت: امسال دولت به این نتیجه رسید که نمی‌تواند یارانه شیر را پرداخت کند ...

وزیر صنعت، معدن و تجارت در رابطه با دلایل افزایش 10 درصدی قیمت لبنیات گفت: امسال دولت به این نتیجه رسید که نمی‌تواند یارانه شیر را پرداخت کند به همین منظور افزایش 10 درصدی 3 قلم کالای لبنی از جمله شیر، ماست و پنیر را تصویب نمود.

به گزارش تسنیم، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست امروز خود با خبرنگاران در رابطه با دلایل افزایش 10 درصدی قیمت لبنیات که امروز  اجرایی خواهد شد،‌ اظهار داشت: لبنیات یکی از کالاهای اساسی در کشور محسوب می‌شود که در این رابطه دولت تمام توجه خود را برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی لبنی انجام خواهد داد. 

وی با بیان اینکه قرار بود براساس مصوبه سال گذشته ستاد تنظیم بازار شیر با قیمت 1440 تومان به فروش برسد و مابه‌التفاوت قیمت آن که قبلا 1330 تومان بوده از سوی دولت پرداخت شود. برهمین اساس قرار بود ماهی 75 میلیارد تومان به دامداران یارانه شیر پرداخت گردد اما فقط 3 ماه این مبلغ پرداخت شد.


 دلایل افزایش 10 درصدی قیمت لبنیات از زبان نعمت‌زاده 

نعمت‌زاده  اضافه کرد: امسال دولت به این نتیجه رسید که نمی‌تواند یارانه شیر را پرداخت کند به همین منظور افزایش 10 درصدی 3 قلم کالای لبنی از جمله شیر، ماست و پنیر را تصویب نمود. 

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم که پرسید قانون مبارزه با قاچاق کالا در دی‌ماه سال 92 مورد تصویب قرار گرفته است و از آن زمان قرار بود وزارتخانه‌ها با توجه به وظایف خود در چارچوب این قانون آیین‌نامه‌هایی را تعریف کنند، در حال حاضر وزارت صنعت تا چه میزان آیین‌نامه قانون مبارزه با قاچاق کالا که مرتبط با این وزارتخانه است تدوین کرده است، گفت: تمام دستگاه‌ها براساس قانون مبارزه با قاچاق کالا وظایفی را دارند به همین منظور ستاد قاچاق کالا نیز هر 15 روز یک بار جلسه‌ای را برگزار و نتایج عملکرد و گزارشات بخش‌های مربوطه را مورد بررسی قرار می‌دهد. از میان کالاهای قاچاق‌پذیر، پوشاک و منسوجات یکی از مواردی است که ستاد تمرکز ویژه‌ای را برای جلوگیری از قاچاق آن انجام داده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه درصددیم دلایل افزایش قاچاق کالا به کشور را عیب‌یابی و راه‌حل‌های لازم را پیش‌بینی کنیم، افزود: در گام نخست باید کالاهای قاچاق و غیرقاچاق را از همدیگر تفکیک کنیم. در سال‌های گذشته طرح شبنم برای این موضوع تدوین شده بود اما معایب این طرح بیش از مزایای آن است که در نهایت اجرای آن منتفی شد اما وزارتخانه برای جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق طرح‌های ویژه‌ای را در دستور کار دارد اما باید بگویم این کار، کار ساده‌ای نیست و حدود یک سال که مشغول بررسی این موضوع هستیم که امیدوارم در آینده نزدیک به نتایج مناسبی دست پیدا کرده و مانع ورود کالاهای قاچاق به کشور شویم.

نعمت‌زاده در رابطه با نظر خود در مورد اجرای طرح انتزاع نیز به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: این قانون در قالب یک طرح مورد تصویب نمایندگان مجلس قرار گرفت اما دولت وقت با آن مخالف بود حتی در آن مقطع به دستگاه‌های زیرمجموعه خود اعلام می‌کرد ما که قرار نیست این قانون را اجرا کنیم پس برای اجرا زیاد تمرکز نداشته باشید. 

وی با اعلام اینکه در نهایت قانون طرح انتزاع در سال 92 مورد تصویب قرار گرفت اما دولت وقت قرار شد آن را تا پایان سال 92 اجرایی نکند، افزود: دولت فعلی از ماه پنجم سال 92 فعالیت خود را آغاز کرد، مدام برای عدم اجرای این طرح زیر سوال بود که در نهایت به واسطه آنکه این دولت، دولت قانونمند است آیین‌نامه اجرای این طرح را تصویب و اواخر سال 92 آن را به تصویب رساند. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه سعی کردیم در آیین‌نامه این طرح عملیاتی کردن این قانون را به نحو مناسبی تعریف کنیم، تصریح کرد: اما به نظر بنده این قانون از همان روزهای نخست اجرا با اشکالات زیادی همراه بود حتی به اعتقاد بنده اجرای آن به مصلحت کشور نیست چرا که لت و پار کردن کارها به هیچ عنوان نتایج مناسبی را به دنبال نخواهد داشت. 

نعمت‌زاده اضافه کرد: این قانون مرزهای وظایف وزارتخانه‌ها را مختل کرده است اما ما سعی کردیم مشکلات عمده پیش روی اجرای این قانون را برطرف کنیم ولی امیدوارم در آینده نزدیک این قانون اصلاح شود. 

وی اضافه کرد: در حال حاضر اقدام خاصی برای اصلاح این قانون انجام نداده‌ایم چرا که اولویت ما در شرایط فعلی تحرک در تولیدات است. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه دولت سعی می‌کند ضایعات اجرای این قانون را به حداقل برساند، در رابطه با میزان سرمایه‌گذاری خارجی در کشور طی یک سال گذشته گفت: در بخش معدن درخواست‌های متعددی از سوی سرمایه‌گذاران خارجی روبه‌رو شده‌ایم اما باید جزئیات این موضوع را از سازمان سرمایه‌گذاری جویا شوید.

نعمت‌زاده در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود دستورالعمل سازمان‌دهی خودروهای وارداتی نوعی انحصار را در بازار به وجود آورده است، گفت: بنده مخالف انحصار هستم چرا که انحصار چیز خوبی نیست اما متاسفانه تدوین برخی از قوانین و مقررات زمینه را برای حضور انحصار در بازار به وجود آورده است.

وی با اعلام اینکه براساس دستورالعمل ساماندهی واردات خودرو نمایندگان غیررسمی باید برای واردات محصولات خود مکلف به انعقاد قرارداد با نمایندگی‌های رسمی باشند، تصریح کرد: متاسفانه در دولت گذشته تحریم‌های بین‌المللی باعث شده بودند تا شرکت‌های تولیدی خارجی حاضر به ادامه همکاری خود با نمایندگی‌های رسمی واردات خودرو نباشند. این موضوع در نهایت در دولت گذشته منجر به باز شدن مرزها و حضور بی‌قاعده‌های خودروهای وارداتی به کشور شده بود. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: امسال وزارت صنعت با مشاهده این مشکلات خواستار این شد تا ورود خودروهای خارجی به کشور ضابطه‌مند شود و اگر نمایندگی غیررسمی خواستار واردات خودرو است باید با نمایندگان رسمی که با شرکت‌های خارجی در ارتباط هستند قرارداد منعقد کنند.

نعمت‌زاده در ادامه با اشاره به اینکه پیش از اجرای طرح ساماندهی واردات خودرو بازار خودروهای وارداتی بسیار نابسامان بود، اظهار داشت: بعضا مشاهده می‌شد قطعات اصلی خودروهای وارداتی برداشته و جای آنها قطعات تقلبی نصب می‌شد و یا حتی قطعه‌ای جایگزین قطعات برداشته شده نمی‌شد. به عنوان مثال یک ترمز ABC را برمی‌داشتند به نحوی که جای ترمز بود اما قطعه‌ای وجود نداشت. 

وی اضافه کرد: طرح ساماندهی خودروهای وارداتی دکان اقدامات سودجویانه در بازار خودرو گرفته است و حتی براساس اعلام گمرک حجم واردات خودروها در 3 ماهه اول سال کاهش پیدا کرده است که این موضوع بسیار مثبت است. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در رابطه مذاکرات هسته‌ای نیز به اعلام نظر پرداخت و اظهار داشت: بنده به عنوان یک شهروند امیدوارم این مذاکرات به نتیجه برسد چرا که آدم عاقل نباید فرصت‌ها را از دست بدهد. خود رهبری نیز تاکید کردند در کشور کسی مخالف به نتیجه رسیدن مذاکرات نیست اما باید در مذاکرات حقوق ملت نیز رعایت شود. 

نعمت‌زاده اضافه کرد: مذاکرات تیم هسته‌ای با هماهنگی رهبری بوده است و باید این بار را تا جایی که بالا برده‌ایم به سرمنزل مقصود برسانیم. 

نعمت‌زاده در ادامه این نشست خبری به بیان توضیحاتی در مورد اقدامات وزارت صنعت در بخش معدن برای توسعه بیشتر این حوزه پرداخت و گفت:  در بخش معدن محدودیت‌هایی برای اکتشافات وجود داشت که با تصمیمات صورت گرفته 80 درصد صحنه‌های اکتشافی ازاد شده و بخش خصوصی می‌تواند با حضور بیشتر در این حوزه نقش پررنگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه 100 هزار کیلومتر مربع از پهنه اکتشافی که توسط سازمان انرژی هسته‌ای قفل شده بود هم آزاد شده است، افزود: عمده معدن‌کاران از نرخ تسهیلات بانکی گله‌مند هستند که ما نیز آنها را قبول داشته و از مسئولان مربوطه درخواست می‌کنیم تا در این رابطه تصمیم مناسبی را اتخاذ نمایند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: بخش معدن، باید مانند حوزه کشاورزی از پرداخت مالیات بر درآمد معاف باشد. به اعتقاد بنده معافیت‌های مالیاتی می‌تواند نقش کارآمدی در توسعه این حوزه داشته باشد.

نعمت‌زاده در رابطه با آمار قاچاق پوشاک به کشور نیز گفت: براساس آمارهای رسمی 6 میلیون دلار پوشاک وارد کشور می‌شود اما از محل قاچاق این رقم به یک میلیارد دلار تا 2 میلیارد دلار نیز می‌رسد.

وی در مورد اعتراضات برخی از شهروندان مبنی بر فروش نان آن هم با قیمت‌های نامعقول اظهار داشت: 70 هزار نانوا در کشور وجود دارد که دولت فقط 20 درصد آنها را آزادپز کرده است حال اگر نانوایان متخلفی وجود دارند که آرد یارانه ای دریافت اما نان را به قیمت آزاد به فروش می‌رسانند آنها را به مراجع مربوطه معرفی کنند تا برخورد لازم با آنها صورت گیرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا: 1394/4/716:42:08،
101
21
گران کردن که دلیل نمیخواد! ناف دولت روحانی رو با گرانی بریدن!
هر چه گرانتر تقاضا بیشتر !
م: 1394/4/716:59:01،
58
21
این دولت کلا" اهل یارانه دادن نیست (تو هیچ چیز )
پول ها رو خودشون لازم دارند.
وطن پرست: 1394/4/717:00:48،
53
16
اقاي روحاني و ديگر عزيزان اين تاکتيک خيلي يکنواخت و تکراري شده. شما ذهنيت مردم را با بالابردن اقلام ضروري زندگي انها مشغول ميکنيد و از اين اب گل الود براي گزشتن از کنار اشتباهات يکديگر استفاده ميکنيد. اي کاش يک سال دولت و مجلس چيزي را گران نکنند و بجاي ان به اختلاسها و نيازهاي اجتماعي/فرهنگي/اقتصادي انها توجه کنند.
صاحب دل: 1394/4/717:25:14،
62
13
فکر کنم دیگه پنیر و خامه و شیر جزو صبحانه ی از ما بهترون بشه . صبحونه اعیانی همینه دیگه . روحانی مچکریم . . .
علي: 1394/4/717:38:10،
69
16
پس كمك به ونزوئلا چي ميگه !؟؟ مردم خودمون مهم تر هستن يا غريبه ها ؟
ای بابا: 1394/4/716:47:02،
54
18
اینا همش حرفه آقایون یه سری کار براشون کردن دولت هم برای اینکه جواب حالو بهشون بده 10% کشید رو قیمتها.جمع دزدا جمعه.فقط این ملت هستن که ساکتن اینا هم هرکاری بخوان میکنن.فقط پاراگراف اخر رو بخونید میفهمید چقدر بدبختیم که باید ما بریم گزارش بدیم اینا خودشون قدرت یه نظارت هم ندارن.تازه اگه رسیدگی کنن و رشوه ردش نکنن.
ali: 1394/4/716:47:16،
17
34
همه با هم بگین^ دولت تدبیر و امید ^
Kamran.qamgosar: 1394/4/716:49:02،
52
24
خدا شاهده از هیچ وزیری به اندازه این بدم نمیاد.بس که بی عرضه و بی لیاقته.با اومدنش در زمینه فعالیتش فقط نا به سامانی و گرانی شاهدیم.
رضا: 1394/4/719:10:55،
35
29
زنگنه از این هم بی لیاقت تره.
علی: 1394/4/719:47:55،
32
15
اتفاقا این آدم اصلا بی عرضه نیست در عوض نوکر ثروتمندان و رانت خوارانه و هر کاری میکنه در راستای گرانی و گران کردن و افرایش قیمته . ضمنا اخبار هم اعلام کرد که نوبخت اومده و با مدرک اثبات کرده که یارانه مربوطه را به این آقایون پرداخت کردن و معاون خود این آدم هم تائید کرد که گرفتن . ولی نکته مهم اینجاست که : !!! چرا آقایون نمایندگان مجلس بلدن هر چی وزیر بردرد بخوره را استیضاح کنن ولی به این آدم اصلا نیم نگاه هم ندارن و نمیان ازش بخوان که چرا تو این اوضاع اینقدر به جای رفع مشکلات اصلی تولید فقط به فکر گرون کردنه .
سیب زمینی : 1394/4/716:54:11،
40
27
هرچی بشه ما میدیم ،اعتراضی هم نداریم مگه نه؟
نقی: 1394/4/716:55:02،
28
15
کلا زمانی دولت پرداخت سوبسید و از روی محصولات و کالاهای اون کشور حذف میکنه که تولید ناخالص ملی و رشد سرانه درامد افراد تراز مثبتی داشته باشه که مردم با درامد ماهیانه بالا قادر به پرداخت سوبسید روی سبد کالایی خودشون بشن و فشاری به اقشار کم درامد نیاد مثل کشورهای پیشرفته

نه در این کشور با این سطح درامد و تورم بالا

اقایون چی بلدن؟
امین: 1394/4/717:02:07،
35
20
یعنی دولت توانایی پرداخت ماهی ۷۵ میلیارد تومن بابت یارانه لبنیات مردمو نداره؟؟؟؟ من برم اسید بخورم خود کشی کنم
علی: 1394/4/719:10:14،
27
15
امین
اسید کیلو چنده؟
دامدار: 1394/4/717:26:34،
31
8
من یه دامداری سنتی دارم شیر رو از ما 850میخرن 1440 کجا بود؟
سیاستمدار: 1394/4/718:31:52،
21
17
بهتره كشور را به مردم بدهند تا اداره كنند .از اين دولتمردان بي غرضه جز افزايش قيمت أقلام غذائي ، سوخت ، افزايش تورم و غيره كار ديكه اي برمي ايد
شاکی: 1394/4/718:45:50،
32
11
خب دیگه همینه/چون پول برای پرداخت به دام دار رو ندارن پس لابد باید نتیجه بگیریم هر مصرف کننده ای که میخواد لبنیات مصرف بکنه باید یارانه اش رو هم خودش بده/منتظر باشیم که در اینده ای نزدیک از همین دلیل و توجیه برای سوخت و اب و برق و گاز و نان و ......... استفاده خواهد شد .اونوقت جانی های اقتصادی راست راست با قلب و خیالی مطمئن برای خودشون راه میرن و حتما سوتشون رو هم میزنن.
مدعی: 1394/4/719:12:11،
25
11
این جور توجیهات نتیجه همان بورسیه های الکی و رابطه ای و غیر قانونی هستش که الان داره خودش رو نشون میده.یعنی یک عده ادم که با حداقل سواد در حد نوشتن اسم خود به شرط قابل خواندن بودن با امتحان خواهش میکنم بفرمایید از چند سال پیش وارد دانشگاه ها شدن پس از طی مراحل تحصیلی ظرف مدت چند ماه هم همه شون ماشاالله فقط دکتر شدن و هم الان هم قبلا فقط داشتن مدیریت کلان اقتصادی جامعه رو انجام میدادن با این دلایل به این محکمی .بدا به حال ما مردم
جلال: 1394/4/721:13:23،
16
13
شیب ملایم قیمتها دقیقا همین هست که سالی چند بار افزایش قیمت داشته باشیم عجب این دولت رویی دارد بجای تدبیر باید اسمش را تخریب گذاشت چه کسی جواب این همه ظلم و ستم به مردم را جوابگو خواهد بود در این دولت فقر فقیرتر و غنی غنی تر می شود ایا پنیر 400گرمی با قیمت 5000تومان کم است مردم با این درامد کم چه کنند روحانی چرا خودش را از مردم مخفی کرده بیاید گزارش صد روزه دهد و علت همه این افزایشها را به مردم بگوید که چرا یک شبه نان مردم دو برابر شد چرا بنزین 400تومانی تبدیل به 1000 تومان شد چرا در تابستان که مصرف گاز به کمترین حد می رسد همچنان قبض های گاز رقم درشت به چشم می خورد چرا ماست 4000تومانی 92 در اوایل 94 به 8000تومان افزایش یافته و.....صدها از این گرانی ها که نمی شود بیان کرد.دولت چرا جواب نمی ده
ارسطو: 1394/4/722:01:06،
28
22
با گران کردن تدریجی و بدون انقطاع ، مشتری و بازار لمس و بی تفاوت میشود و دیگر اهمیتی نمیدهد ،و نعمت زاده هم همین را می خواهد ،ولی در درازمدت ، فاجعه و اختلاف طبقاتی و افسردگی و سرقت و ناامنی دامن اجتماع را میگیرد که احتمالا ، نعمت زاده تا آن موقع یا وزیر نیست یا با افتخار می گوید ، دوران بحران را مدیریت کردم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! هر دولتی بود عذر خواهی میکرد ، لااقل مردم را دلداری می داد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! در این شرایط ، ما وزیر گزارش بده و مامور گران کردن ، نمی خواهیم !!!!!!!!!!!!!!!!! به جای وزیر ،یک کامپیوتر بگذاریم تا هر دو ماه یکبار ۱۰٪ همه چیز را گران کند ، و حقوق ایشان و کارمندانش را هم خرج خیریه و آموزش و بهداشت کشور کنیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!
پول نفت: 1394/4/722:07:40،
26
19
پنیر خریدم به این گرونی یه هفته تو یخچال نمونده کپک زده!

گرونشم میخوان بکنن

بهداشت فقط به بدبختایی که دستشون جایی بند نیست گیر میده و قانونیه

معلوم نیست چی به خوردمون میدن کلا حالا غیر از لبنیات
amir: 1394/4/800:52:52،
26
28
خدا به فریاد مردم برسه
آرش: 1394/4/809:51:25،
39
31
امروز به این نتیجه میرسند نمیشه یارانه شیرو داد فردا به این نتیجه که کلا نمیشه حقوق ملتو داد باید بی حقوق کار کنید! همینه که هست نمیخواید برید بمیرید! یا بمیرید یا میکشیمتون!
شاکی: 1394/4/809:54:21،
21
15
این حضرات حوصله نظارت ندارند فقط میتونن گرون کنن و حق ملتو ندن ...ملت , حتی اگه توافق بشه و کل تحریمها برداشته بشه فقط به نفع حضراته نه شما برا شما از فرداش باز گرونیه
عباس : 1394/4/810:19:47،
24
25
دلیل گرانی لبنیات کاملا مشخص است بخاطرپرداخت یارانه جنگ درعراق وسوریه وامسال هم که یمن اضافه شده دیگه دولت چقدرباید یارانه بده !!!!!!!!!!!!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار