کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

هزینه یک خط کشیدن روی خودروهای لوکس

کدخبر:۱۲۹۹۵سه شنبه، ۲ تیر ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۴:۲۷۱۰۵۱۲ بازدید

شاید تصویر غالب از زورگیری در ذهن مردم، در چاقوی برنده ترک‌نشینان موتوسیکلت‌های هوندای 125 خلاصه شده باشد در حالی که این روزها ...
هزینه یک خط کشیدن روی خودروهای لوکس

شاید تصویر غالب از زورگیری در ذهن مردم، در چاقوی برنده ترک‌نشینان موتوسیکلت‌های هوندای 125 خلاصه شده باشد در حالی که این روزها، زورگیری به نسبت ثروت مالباخته‌ها تغییر چهره داده است.

اگر گوشی یک جوان پیاده با تهدید چاقویی تیز و با داد و فریادهای بی‌ثمر، در کمتر از چند ثانیه به سرقت می‌رود، در زورگیری از صاحبان خودروهای مدل بالا نه چاقویی در کار است و نه داد و فریادی. اگر تیزی چاقو، ترس را در دل یک جوان دانشجو می‌کارد تا به راحتی تسلیم زورگیر شود، صاحبان خودروهای مدل بالا، تنها تسلیم یک «میخ» می‌شوند؛ میخی که میلیون‌ها تومان ارزش دارد. اگر زورگیر آن را روی در یا شیشه خودروهای مدل بالا بکشد، میلیون‌ها تومان خسارت روی دست صاحبان آنها می‌ماند. علی بنز E250 مدل 2014 دارد. وقتی با ماشینش در خیابان‌های پایتخت می‌راند، چشمان مردم به او دوخته میشود . خودروی او 500 میلیون تومان می‌ارزد اما روزی که علی «میخ» یک موتورسوار را با گوشی آیفون 6 خود معاوضه کرد، آرزو می‌کرد جای همان راننده پراید باشد.

او درباره زورگیری از خود می‌گوید: «اوایل اردیبهشت امسال سوار خودرویم شدم و به سمت پارک وی رفتم. چراغ قرمز بود. توقف کردم. داشتم با موبایلم حرف می‌زدم. ناگهان جوانی هیکلی با سر و وضعی مرتب، سوار بر یک دستگاه موتور شاسی‌بلند کنار من توقف کرد. رفتارش مشکوک بود. او پس از چندثانیه به شیشه ماشینم زد. یک میخ دستش بود. وقتی شیشه را پایین دادم گفت لطفا گوشی‌ات را بده به من! من تعجب کردم. فکر کردم اشتباه شنیدم. گفتم جان؟ کدام گوشی؟ گفت همین گوشی که داری با آن حرف می‌زنی. گفتم برای چی بدهم؟ گفت: بببین. می‌توانم با این تیزی یک خط روی ماشینت بیندازم.»

موتورسوار به چراغ قرمز اشاره کرد. عدد 10 را نشان می‌داد. شمارش معکوس آغاز شده بود. علی ادامه داد: «زورگیر گفت میل خودت است. الان ١٠ ثانیه مانده. من تیزی را می‌کشم، گازش را می‌گیرم و می‌روم. آنوقت تو می‌مانی و ماشینت.»

زورگیر شروع به شمارش کرد. چهار، سه. دو شماره مانده بود تا تیزی را روی ماشین بکشد که علی تسلیم شد. اگر میخ روی ماشینش خط می‌انداخت، باید پنج میلیون تومان خرج خودرو می‌کرد و ماشینش 30 میلیون تومان از قیمت می‌افتاد. علی می‌گوید: «یک چشمم به چراغ قرمز بود و یک چشمم به گوشی. اگر آن را تحویل زورگیر نمی‌دادم او حتما روی ماشین خط می‌کشید. این‌طوری بیشتر ضرر می‌کردم، برای همین گوشی 2.5 میلیون تومانی‌ام را دو دستی تقدیمش کردم.»

زورگیر گوشی را گرفت. چراغ سبز شده بود. کمی گاز داد. اما قبل رفتن به علی گفت: «بچه خوبی بودی، برای همین هم گوشی‌ات را پس می‌دهم!»

علی تنها ثروتمندی نیست که به این شیوه مورد زورگیری قرار گرفته است. درست مانند همان موتورسوار که تنها زورگیر از صاحبان خودروهای مدل بالا نیست. خودروهای چند میلیاردی در خیابان‌های پایتخت کم نیستند که یک خط روی شیشه یا در یا خرد شدن یک آجر روی کاپو‌ت‌شان، چند میلیون تومان خرج روی دست صاحبان‌شان می‌گذارد و صدها میلیون تومان از قیمت‌شان می‌کاهد.

سامان نمایشگاه خودروهای لوکس و گرانقیمت دارد و جابه‌جایی رقم‌های میلیاردی برای او عادی شده. او درباره هزینه‌هایی که میخ زورگیرها روی خودروهای لوکس می‌اندازد، ارقام نجومی می‌دهد.

او می‌گوید: «میخ این زورگیرها برای مالکان خودروهای لوکس، ده‌ها و حتی صدها میلیون تومان می‌ارزد. بعضی از این ماشین‌ها وقتی خطی روی‌شان می‌افتد باید برای تعمیر به گارانتی‌شان در دوبی فرستاده شوند. بنابراین واضح است که مالکان این خودروها ترجیح می‌دهند تا گوشی یا پول‌شان را به زورگیرها بدهند اما خرج میلیونی روی دست‌شان نماند و قیمت ماشین‌شان صدها میلیون تومان کم نشود.»

بهمن جوان دیگری است که هر روز سوار بر خودروی پورشه ٨٠٠ میلیونی‌اش در خیابان‌های پایتخت می‌راند. او نیز دو ماه پیش تسلیم دو زورگیر شده است. آنها می‌خواستند «آجری» را روی کاپوت ماشینش خرد کنند.

بهمن درباره روز حادثه می‌گوید: «در کنار خیابانی در شهر ری توقف کرده بودم که یک موتور آپاچی با دو سرنشین به من نزدیک شد. یکی از آنها آجر را بالا آورد و به آرامی گفت چقدر می‌دهی تا این را روی کاپوت ماشینت خرد نکنم؟ من گفتم ١٠٠هزار تومان می‌دهم. او شاکی شد و گفت تو خجالت نمی‌کشی می‌خواهی فقط ١٠٠ هزار تومان بدهی؟ بزنم ماشینت را داغون کنم؟ زود باش ٢٠٠ هزارتومان بده. او اگر آجر را روی کاپوت می‌زد، باید چند میلیون تومان هزینه می‌کردم تا رنگش کنم. تازه ٢٠٠ میلیون تومان هم از قیمت ماشین کم می‌شد. مجبور شدم به آنها پول بدهم.»

صاحبان ماشین‌های مدل بالا، خودروهای خود را بیمه بدنه نمی‌کنند چون شرکت‌های بیمه مبلغی بالای 20 میلیون تومان از آنها می‌خواهند. موضوعی که باعث می‌شود تا هر خسارتی روی ماشین‌شان مساوی با خالی شدن میلیونی حساب‌شان باشد. زورگیری از آنها، شاهدان زیادی دارد. آنها از دور دیده‌اند یک موتوری سرش را داخل خودرویی میلیاردی کرده و پس از صحبتی کوتاه با راننده خودرو، یک تراول 100 یا 200 هزار تومانی کاسب شده و فلنگ را بسته است. خودروی بیشتر این شاهدان، پژو یا پراید است. آنها خیال‌شان راحت است که هیچ‌وقت در دام این زورگیرها نمی‌افتند. خودروی آنها بیشتر از چند قطعه خودروهای مدل بالا نمی‌ارزد...

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حسن: 1394/4/209:17:17،
42
172
خط رو ول کن، بورس رو دریاب.
mahyar: 1394/4/209:33:14،
119
748
دوستان بهتون پیشنهاد میکنم ماشین لوکس دیدین با کلید دور تا دورشو خط بکشید. فقط 1دلیلشو میگم چرا این کارو بکنید این لوکس سوار ها همونا هستند که دوست دارند دلار گران شه ملک گران شه جنس گرانشه خدمات پزشکی و غیره گرانشه. ...تا مال و اموالشون چند برابر و پولدار شن. و ککشونم واسه قشر ضعیف جامعه نمیگزه.

اساسی خط بکشید اما مواظب باشد دیده نشید.
S&G: 1394/4/209:40:10،
474
59
آقا mahyar بی فرهنگی مگه شاخ و دم داره؟!!!!!!!!!!
mahyar: 1394/4/209:44:18،
80
364
همیشه افرادی که میفهمند کم هستند


پس اینقدر منفی بدیت تا...
گمنام: 1394/4/209:45:05،
338
63
مهیار اگر ایرانی هستی برات متاسفم اگر هم ....
mahyar: 1394/4/209:49:04،
79
279
دلیل این مشکلات اختلاف طبقاتی شدیده پس من به اونا حق میدم...

هیچکس از روی شکم سیری این کارارو نمیکنه

پس جو نده ایران جیب.
حامد تويو: 1394/4/209:53:27،
160
38
دستت درد نكنه ايران جيب! اينم به اين جماعت كم بين ياد دادي
فرهنگ: 1394/4/209:58:34،
274
52
پاسخ به Mahyar
واقعا که ادم بسیار بی فرهنگی هستی
و داری از حسودی میترکی
امیدوارم خودت هم یه روزی هر ماشینی داشتی یکی بیاد دور تا دور ماشینت را خط خطی کنه تا بفهمی که چه حالی داره که داری برای دیگران همچین خواسته ای را مطرح میکنی.
از ایرانجیب عزیز هم میخوام که اینگونه نظرات که مخالف فرهنگ هستند را منتشر نکند.
دوستان همواره به همه احترام بگذاریم
آرشایه: 1394/4/209:59:06،
120
31
صحبت مهیار واقعا شامل همه افراد ثروتمند نمیشه ،اشتباه بخوایم در مورد همه اینجور قضاوت کنیم همونجور که همه قشر متوسط و کم درآمد هم پیغمبر نیستن !!!

ولی حرف من اینه این قشر خوش شانسم هستن،من یه ماشین معمولی دارم هرجا میذارم خط میندازن تو پارکینگم گربه خط میندازه روش
اما همسایمون X3 داره وسط کوچه هم میذارتش نه گربه نه پرنده و ... یه خال هم روش نمیفته !!!
خدا هم بیشتر مراقب این افراد هست انگاری !!!
amir: 1394/4/210:01:09،
145
39
مهیار جان اینا از هر راهی پولدار شدن حتی اگه خون منوتو رو هم تو شیشه کرده باشن ادم باید یه شخصیتی برا خودش قاعل باشه
طالب: 1394/4/210:17:05،
98
30
چرا از تفکر مهیار ناراحت می شوید؟

این تفکر در ایران وجود دارد و علت آن را هم خیلی ها می دانند.

آیا فقط مهیار اشتباه می کند و بی فرهنگ است؟
مشکلات کشور از تفکر مهیار است یا چیز دیگر ؟ این گونه تفکر علت است یا معلول؟

اگر تغییری حادث نشود. انتظار رشد و توسعه چنین تفکری حتمی است.
پویا: 1394/4/210:29:23،
85
33
دوستان، افرادی که ثروتشون رو با زحمت کشیدن به دست آوردن باور کنین به این راحتی ماشین یک میلیارد تومانی نمیخرند.
تقریبا تمام کسایی که اینجام هستیم نهایتا ماشینمون 100 میلیون باشه...
اگر دوستی داشته باشید که واقعا با زحمت پولدار شده باشه میفهمید من چی میگم...
نمیخوام بگم برین روی ماشین ملت خط بکشین که این حماقته...
ولی،


من آدمهای زیادی رو میشناسم که زحمت کشیدن پولدار شدن... آدمی رو میشناسم میلیاردها تومان توی بانک داره ولی نهایتا ی بنز 500 میلیونی سوار میشه... دوستی دارم درآمد سالیانش دو میلیارد تومنه ولی ی آزرا 2012 داره!!! بله دوستان باور کنین فقط کسایی که پول بادآورده دارن یا بچه پولدار هستند - اون هم با پول بادآورده - چنین خرج هایی میکنن...


اگر خودت سی سال زحمت کشیدی پولدار شدی میای ماشین دو میلیاردی بخری؟ چند تا پزشک فوق تخصص غول دیدی سوار ماشین بالای 200 میلیون بشه؟
سالار: 1394/4/210:30:25،
89
23
این خط کشیدن خودرو واقعا کار بی فرهنگ و بی ادب و بی سواد هاست .سال 92 یک خودروی خریدم قسطی یکی از همسایه ها خط کشیدنش را دیدم روی خودروام ولی به خاطر همسایگی چیزی نگفتم ولی چندی نگذشت دست همان فرد از انگشت تا گردن در تصادف لح شد و تا امروز هر ماه یک بار دستش در عمل و... هست و ان دست دیگر دست نمیشود
سعید: 1394/4/212:56:42،
40
35
باز یه عده فاز فرهنگ و ادب گرفتن, عزیزان من که الان ادعای فرهنگ و شرف دارید با شما هستم چرا سن فحشا تو ایران به کمتر از 13 سال رسیده ؟ چرا بعضی ها بخاطر اینکه گشنه نمونن مجبور میشن کلیه هاشنو بفروشن؟ و ...
حالا اینا به کنار خط کشیدن رو ماشین این نوکیسه ها میشه بی فرهنگی ولی همین نوکیسه ها با پورشه وقتی مزاحم ناموس مردم میشن هیچ ایرادی نداره حالا اینم به کنار.
حالا حتما میگید این چه ربطی به اون داره, ربط داره عزیزم خیلیم ربط داره تو یه جامعه همه اتفاقات بهم مربوطه چشماتونو باز کنید لدفا.
ضمنا هیچکدوم از شما ادبا تو اروپای غربی یا امریکا و کانادا زندگی نمیکنید اینجا ایران است کشوری جهان سومی.
کشورهای جهان سومی ادبا و با فرهنگاشونم جهان سومی هستن.
محمد: 1394/4/213:42:30،
31
28
اقایون با فرهنگا وبی فرهنگا همه ماشینو خطی که روش افتادو دیدید ولی کسی نگفت که چرا اون موتور سواره زورگیری میکنه چرا باید بیکار باشه که اینکارو کنه اصن به فکرش برسه. لطفا فکرتونو بازتر کنید بی تمدن و فرهنگ دولت ماست
نیما: 1394/4/215:08:07،
26
27
راستی اون کسی که 800 میلون تومن پوله ماشین داده به صورت مستقیم 500 میلیون تومن بابت عوارض و مالیات گمرکی داده حداقل!

اگه فکر می کنید خیلی مرد هستید برید یقه اونی رو بگیرید که بجای استفاده اون 500 میلون برای مردم.. بر می دارتش می ذاره جیب خودش.
....: 1394/4/209:23:11،
133
25
اموزش زورگیری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فرهاد: 1394/4/209:46:35،
89
25
جنبه آموزشي كه حتما داره. اما اين جمله جاي هم تامل داره : "وقتی با ماشینش در خیابان‌های پایتخت می‌راند، آب از لب و لوچه پرایدسوارها آویزان می‌شود"
اين چه طرز بيانه؟ خيلي تحقير آميزه. باعث ميشه نفرت و حسادت از ايني كه هست بيشتر شه. اين طرز تفكري هست كه بين اون پولدارها رواج داره و خودشون رو مالك همه آدم ها و مكان ها و زمان ها ميددونن. فرهنگ نابود شده و نميدونم به كجا داريم ميريم
امیر: 1394/4/211:15:38،
60
34
بیایید یاد بگیریم که اگه کسی با ماشین مدل بالا دیدیم بگیم خدا رو شکر که یه هموطنم خوشحاله و به نون شبش محتاج نیست
ماشین باز: 1394/4/212:49:54،
45
36
تشکر از ایران جبیب به خاطر چیپ ترین مقاله ممکن
میم: 1394/4/209:23:48،
39
65
مطلب جالبی بود...هرکه بامش بیش برفش بیشتر
احمد: 1394/4/212:48:32،
31
29
با این پیشرفتی که خودروسازها دارند این قضیه به همه ماشین سوارها بست داده میشه. فقط باید صبر کرد.
آرش: 1394/4/209:27:24،
80
20
امنيت !!!!!!!!!!!!!!!
بیمه دانا: 1394/4/209:29:24،
72
37
یه خودرو 700 میلیونی با پوشش کامل پرداخت نقدی تقریبا میشه 8500 کجا 2 میلیاد
علی: 1394/4/209:44:12،
35
19
یعنی چی 8500؟
رضا: 1394/4/209:35:00،
49
42
نگران نباش موبایلشو میده به جاش از طریقی دیگه 1000 برابرشو از جیب من و شما کش میره
بگوری: 1394/4/209:35:22،
47
20
خوبه والا...چه شغل شرافتمندانه و آبرومندیه هااا...با یه آجر ناقابل میتونی چقدر پول دربیاری...
جناب خان: 1394/4/209:36:17،
83
25
من پرايد دارم و وقتي اين ماشين هاي مدل بالا رو تو خيابون ميبينم آب از لب و لوچم آويزون نميشه.

درست صحبت كن داداش !!!
مسعود: 1394/4/209:38:22،
61
23
نیروی انتظامی مچکریم !!
خشایارشا : 1394/4/209:40:40،
60
25
درخوست حذف مطلب نه ارزش محتوایی دارد نه کارایی
سایتی که تحلیلهای اقتصادی گرانمایه میگذارد یکباره یک مطلب عجیب که بدرد چاپ در مجلات زرد میخورد میگذارد
در ضمن مطلب ضد اخلاقیات است
اکبر: 1394/4/209:41:50،
60
24
بهتر بود نگارنده در نوشتن این مقاله کمی نزاکت و ادب را رعایت میکرد و دلیل اجتماعی این وقایع رو هم بررسی میکرد و از نوشتن عبارت "آب از لب و لوچه پرایدسوارها آویزان می‌شود" و نظیر آن اجتناب میکرد
این هم خود یک توهین به اقشار جامعه هست
نوشتن این مقاله به این شکل زشت تر از آن کسانی است که خط روی ماشین دیگران می اندازند
آفرودر حرفه ای: 1394/4/209:43:04،
33
30
"الکی می گه" افت قیمتشو کار ندارم ولی یارو می گفت لنت ایکس 6 600 میلیونی قیمتش 320 تومنه یعنی دو برابر قیمت لنت پاجرو 90 میلیونی منم نمی شه به نسبت قیمت استهلاک ماشینای فوق لوکس پایینه مگه همون دوبی بخوان ببرن.... خوب شد آر ایکسو یه هفته ای فروختم وگرنه الان 240 میلیون به خانواده زورگیره واس دیه می دادم. اینجا شهرستونه دادا هر کی ماشینش تپل تره سیبیلشم کلفت تره!!!
علی.م: 1394/4/209:43:24،
56
25
این خبر الان یعنی چی؟؟؟؟؟!!!اول زورگیرهای محترم راهی راحت برا زورگیری هست یه آموزش رایگان برا زورگیرا عزیز دوم مالکها خودروها حواستون باشه پول رو ندی بیشتر ضرر میکنی پ مث بچه خوب با زورگیرا کنار بیایین.....درج این خبر ایجاد جو منفی منفی و باعث تنش و اضطراب هیچ فایده دیگه نداره
گلستان: 1394/4/209:44:15،
33
30
اونی که داشته باشه میده
اونی هم که نداشته باشه فرار میکنه و میگه گور باباش
صمد: 1394/4/209:51:16،
43
27
ایران جیب نباید این مطلب رو می گذاشتی. اموزش زورگیری دادی!
مهدی: 1394/4/209:52:59،
46
23
متاسفم برای پایین بودن سرمایه اجتماعی در کشور ما
در پاسخ به mahyar: 1394/4/209:53:57،
68
28
در پاسخ به mahyar
پیشنهاد میکنم هرچه سریعتر به روانپزشک مراجعه کن.
0057: 1394/4/209:54:22،
40
22
بيكاري بي فرهنگي و تورم عامل اساسي در اينگونه كارهاست. به جاي اينكه ساعت پنج صبح تا 12 شب چيتز تبليقات كنيم و به طنز مهران مديري ايراد بگيريم كه چرا مردم را ميخنداند بيائيم به فكر جوانان نمان باشيم . آمار نشان داده است بيش از 90% از اين بزهكاريها از بيكاري و بي شغلي در جامعه است.
ایرانی: 1394/4/209:55:36،
42
25
من لوکس سوار نیستم ولی اگر کسی انسان باشه خودشو جای صاحب اون ماشین بذاره ازاین کارها نمیکنه .کافیه انسان باشی یک لحظه درذهن خودت جاتو بااوعوض کنی.به این میگن فرهنگ ایرانی عزیز..
مسعود: 1394/4/209:55:42،
40
46
درست و غلطش نمیدونم ولی همه مردم نمیتوانند این فاصله طبقاتی تحمل کنند کسی که خودروی میلیاردی سوار میشه و سرمایه کشور تو کف خیابان بی دلیل میسوزونه و فخر میفروشه باید اینم بفهمه که شاید باعث و بانی این بشه که ی کینه و نفرت تو دل ی عده میکاره که یک روز خودش باید تاوانش پس بده
داود: 1394/4/209:55:43،
48
21
بحث خط کشیدن نیست
افراد ثروتمند با جذب پول ، بدون کار آفرینی در کوتاه مدت موفق خواهند بود ولی بلند مدت به علت از بین رفتن امنیت ضرر های بسیاری بیشتری نسبت به درآمد خودشون خواهند داشت .
این ابتدای راه هست ،عقده های نهفته مردم به خصوص جوانان کار رو به جایی می رسونه که باعث قتل و کشتار خواهد شد .

متاسفانه اکثر این افراد ثروتمند ، چون خارج از ایران توانایی کار کردن ندارند به د( درآمد منطقی و مالیات و البته نبود دلالی همانند ایران) هیچ وقت نمی تونند ایران رو ترک کنند .

امروز روز خوب این افراده که اگر خسارتی وارد شود به مال آنها وارد می شه
مهدی: 1394/4/210:50:41،
32
35
چند سال پیش بود که 2 تا عرب پولدار ، ماشین های میلیون پوندیشون رو تو وسط یه جای پر تردد توی لندن پارک کردند و رفته بودند دنبال کارشون (تو خبرها آمده بود و دقیقش خاطرم نیست)
یعنی پول، شخصیت نمیاره و وقتی کسی تو این مقیاس دنبال خودنمایی است، باید پیه بقیه چیزهاش رو هم به تن بماله
مولوی بسیار زیبا گفته
هر که او داد حسن خود را در مزاد

صد قضای بد سوی او رو نهاد
دانه باشی مرغکانت بر چنند

غنچه باشی کودکانت بر کنند
و باز یعنی اینکه
به قدر بود باید نمود، خجالت نبرد آنکه ننمود و بود
همه اینها مظاهر بی اخلاقی است که از تریبونهای مختلف آقایون وعاظ، قادر به رفع و رچوعش نیستند، زیرا خود، چون به خلوت میروند، آن کار دیگر میکنند
راه حل
هر که خربزه میخوره، پای لرزش هم می نشیند و این آسیب اجتماعی، ریشه در همون ارزش هایی داره که کسی براش تره هم خورد نمیکنهپس باید سوخت و ساخت
آرش: 1394/4/210:20:39،
67
24
من لوکس سوار نیستم ولی این رفتار هم برام قابل هضم نیست از این رو به لوکس سواران پیشنهاد میکنم همیشه یک اسپری فلفل یا اشک آور تو ماشین داشته باشه که این افراد رو مورد عنایت قرار بدن و بعد اینکه زمین گیر شد برن ب خدمتشون برسن!وقتی پلیس درگیر نشه مردم خودشون باید دست ب کار بشن
عشق ماشین: 1394/4/210:34:22،
51
29
فقط میشه اینطور از این مطلب برداشت کرد که تو این مملکت نه پولدارش امنیت داره نه قشر متوسط نه قشر ضعیف تا زمانی که نه امنیت اخلاقی باشه نه امنیت اجتماعی شاهد بروز همچین مشکلاتی هستیم اونم تو جامعه ای که دم از فرهنگ چندین هزار ساله میزنه
بهمن: 1394/4/210:34:37،
43
27
من خودم پراید هم ندارم ولی خداوکیلی خوشحال میشم این لوکس سوارهارو میبینم توی شهر ماشین های لوکس جادرو هم قشنگ میکنن.تو صورت ادم خط بنداز ولی رو ماسینش نندازن
k k k: 1394/4/210:36:07،
42
20
والا من ماشین لوکس آنچنانی ندارم یه ماشین دارم قیمتش زیر 50 میلیونه.چند وقت قبل تو پارکینگ خونه با کاتر 8 تا ضربدر روی 4 چراغ گلگیرهای جلو درب صندوق کشیدن.با یه حساب سرانگشتی نزدیک به 700-800 هزار تومن هزینه ترمیمش می شه.ماشینم هم حداقل 1 میلیون تومن از قیمتش کم شده.
خوب با این اوصاف اگر کسی تو خیابون از من هم 100 یا 200 هزار تومن بخواد تا روی ماشین خط نکشه مجبورم بدم بهش.
احمد: 1394/4/210:52:45،
34
24
پاراگراف اخر خیلی باحال بود ، شرکت بیمه واسه بیمه بدنه یه خودرو یه میلیاردی ، دو میلیارد میخواد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه چیزی بگین که با عقل جور در بیاد
ملتو ایقد ..... فرض نکنید
سید: 1394/4/210:57:31،
39
44
مهیار دوست دارم...

با این کارها عدالت هم برقرار میشه
ای بابا: 1394/4/210:59:02،
37
25
من بیچاره یک رونیز دارم ! آخه مگه رونیز هم ماشین لوکسه ؟؟؟
چنان خط کشیدن روش که فقط با بتونه پر میشه!!!


مسعود: 1394/4/211:24:44،
36
38
به نظر من حقشان هست نه همه ولی اکثر اونهایی که از راههای نادرست و برای بدست آوردن پول خون مردم رو توی شیشه میکنند الهی که نه تنها به ماشین که به زندگی شان انشالله خط بیافته.دم این موتورسواران گرم
افکاری: 1394/4/211:44:24،
42
20
جدا میگم من هر ماشین زیبایی می بینم حالا مال هر کی هست نمی دونم فقط اینو میگم انشالا مبارکشون باشه . خدا به همه بده و همه از بهترین ها استفاده کنند الهی آمین
بترس از خدا: 1394/4/211:49:23،
45
19
بخدا يه پرايد مدل 87 دارم چند ماه پيش يه شير حرم خورده اي دور تا دور ماشينو خط كشيده بود من كه ازش نميگذرم خدا هم ازش نگذره نكنيد بخدا تا چند روزاعصابم بهم ريخته بود خودتون رو بزاريد جاي طرف
000: 1394/4/212:10:26،
44
22
این گزارشتون جنبه بد اموزی داشت
ای کاش زیباتر منتشر میشد
بنزين: 1394/4/212:21:10،
44
34
يكي ميشه mahyar يكي ميشه افكاري ...
اون ميگه من خط ميكشم اون يكي ميگه من ميگم ماشالله...
اقا مهيار انشالله با همون متوري كه داري كه ميري خط ميكشي ، بري به درك
دانشجو: 1394/4/213:18:18،
39
27
آرزوی مرگ کسی را نکن چون به خودت بر میگرده یکدفه دیدی خودت به درک رفتی.
امیر: 1394/4/212:50:47،
30
29
واقعا غیر قابل باور و غیر قابل هضم بود
امیر: 1394/4/212:59:28،
26
36
تقابل فرهنگ پایین شهر ی ها و بالا شهری ها
آمنا: 1394/4/213:15:17،
44
23
شما یه لندکروز بخرید اینجور زورگیران را له نموده و دیه آنها را بدهید راحت و بی دردسر!!!!
قلی: 1394/4/213:45:37،
20
19
ببخشید
اشتباهی مثبت دادم
Sina: 1394/4/214:23:43،
30
24
متاسفانه تو اين مملكت اين جورى جا افتاده كه هركى پولداره ادم بدى هست و هرچى براش اتفاق بيوفته حقشه . براى مثال وقتى يه تصادف رخ مى ده بين دو نفر كه سطح مالى شون با هم تفاوت داره مردم به هر صورتى كه شده ميگن كه فرد پولدار مقصره چون بعضى ها نمى تونن ببينن نمى دونم والا بعضى ها چرا همه پولدارا را رو يه جور مى بينن.
همشهری: 1394/4/214:45:03،
37
26
مقاله جالبی بود ممنون از نگارنده
اختلاف طبقاتی وضعف فرهنگی نتیجهش میشه این افتضاح
هادی: 1394/4/215:50:26،
33
29
عزیز دل برادر
اینا نتیجه دولت عدالت محور گذشته است.
ارش: 1394/4/217:26:27،
31
31
ایرانجیب واقعا برات متاسفم...
peyman: 1394/4/218:01:30،
37
23
متاسفم.با انتشار اینگونه مقالات و با اینگونه تیتر زدن چه کمکی به حل مشگلات فرهنگی و یا اقتصادی مردم میکنید؟
پرهامک: 1394/4/219:59:32،
30
22
یک نفر بود که عداوت عجیبی با متمولین داشت و خط انداختن رو ماشینهاشون که مال صبحونه اش بود ... آقا، ازدواج کرد، صاحب یک فرزند دختر شد،
لب شکری!
هیچ وقت عمل خطا را توجیه نکنید، خدا جای حق نشسته.
masoud: 1394/5/2515:59:57،
11
9
سلام
خط کشیدن رو ماشین دیگران به هر علتی نشانه بی فرهنگی طرف و نشوندهنده عقده های حقارت درونیه طرفه .
من با کلی وام و قرض یه ماشین صفر خریدم کمتر از یک هفته یک از خدا بی خبر یک طرف ماشین رو سرتاسر خط عمیق کشیده حالا شما خودتون تصور کنید با کلی قرضو قوله ماشین بخرید و یه ادم عقده ای نزاره حتی یک هفته از سوار شدن ماشین نو لذت ببرید
مجید: 1395/5/1923:19:47،
34
36
با سلام
من چند وقت پیش ماشین ام وی ام 110 خودم رو جلوی یک ساختمان دولتی پارک کرده بودم که مزاحم هیچ بنی بشر و پارکینگی هم نبودم. نگهبان اون مجموعه آمد و گفت که ماشینمو بردارم و اگر نه عواقبشو می بینم. عصر که به سراغ ماشینم اومدم دیدم که با کلید روی کاپوتش چند خط کشیده. خوشبختانه اونجا دوربین بود و از همین طریق پیگیری کردم. طرف به غلط کردم افتاده بود. آخه بی وجدان دوست داری با ماشین خودتم این کارو بکنن؟؟
آدم به فکر می افته که تو ماشینش دوربین بزاره تا اگه امثال مهیار خواستن کرم بریزن و آسیب به مال مردم بزنن،... یکبار هم که شده از طریق قانون یغه شونو گرفت و بهشون یک شش ماه-یک سالی طعم زندان و هزینه کارشون رو چشوند.
والا بخدا پول مردم زحمتکشی هست و دزدی نیست آقایون یا خانم های مریض که فکر می کنید محوطه خیابون ارثیه پدرتونه.
آنچه برای خود می پسندی ...

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار