کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

افزايش خوش‌بينی ديپلمات‌ها به توافق

کدخبر:۱۲۹۱۶یکشنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۸:۵۶۴۴۰۵ بازدید

تب مذاكرات هسته‌يي ميان ايران و گروه 1+5 با نزديك شدن به ضرب‌الاجل نهايي دهم تيرماه ( 30 ژوئن ) تند‌تر مي‌شود. هشتمين دور اين مذاكرات ...

تب مذاكرات هسته‌يي ميان ايران و گروه 1+5 با نزديك شدن به ضرب‌الاجل نهايي دهم تيرماه ( 30 ژوئن ) تند‌تر مي‌شود. هشتمين دور اين مذاكرات در سطح معاونان با ورود سيدعباس عراقچي و مجيد تخت‌روانچي به وين درحالي از سر گرفته شد كه روز گذشته نشست سه جانبه‌يي ميان معاونان وزارت خارجه كشورمان با وندي شرمن، معاون وزارت خارجه امريكا و هلگا اشميت، مسوول سياست خارجي اتحاديه اروپا در هتل كوبرگ وين برگزار شد.

به گفته منابع نزديك به هيات مذاكره‌كننده هسته‌يي كشورمان، قرار است محمدجواد ظريف در حاشيه نشست وزراي خارجه اتحاديه اروپا در لوكزامبورگ با فدريكا موگريني ديدار و گفت‌وگو كند و پس از بازگشت به تهران از اواخر هفته جاري به تيم مذاكره‌كننده در وين ملحق شود. اين درحالي است كه همچنان منابع و رسانه‌هاي غربي درحال تحليل و بررسي روند و نتيجه احتمالي مذاكرات هستند.


 اهميت سياسي توافق براي روحانی و اوباما

تارنماي دويچه‌وله در اين باره به نقل از منابع ديپلماتيك كه نام آنها افشا نشده است، نوشت: توافق نهايي ممكن است در مذاكرات هفته آينده در وين به دست آيد. اين رسانه آلماني در عين حال افزوده است: با نزديك شدن به پايان ضرب‌الاجل مذاكرات هسته‌يي ميان ايران و كشورهاي 1+5 نگراني‌ها در مورد شكست گفت‌وگوهاي دو ساله نيز بيشتر شده است. به گزارش ايرنا، خبرگزاري رويترز نيز در گزارشي به نقل از ديپلمات‌هاي حاضر در محل مذاكرات گزارش داد، احتمال دستيابي به يك توافق نهايي بيش از آن چيزي است كه منابع رسمي سياسي كشورهاي حاضر در اين گفت‌وگو‌ها اعلام مي‌كنند. يك مقام ارشد غربي به رويترز گفت: نمي‌توان احتمال شكست مذاكرات را رد كرد اما به نظر مي‌رسد كه ما درحال دستيابي به  چيزي هستيم نه تا 30 ژوئن اما شايد در روز‌هاي پيش رو. يك ديپلمات ديگر غربي هم تصريح كرد: به باور من توافق صورت خواهد گرفت زيرا هر دو بازيگر اصلي (ايران و امريكا) به آن نياز دارند. ناظران سياسي با اشاره به تمايل دو طرف اصلي براي توافق تاكيد مي‌كنند كه اين معامله هسته‌يي براي باراك اوباما و حسن روحاني از جنبه سياسي اهميت زيادي دارد.


 حمايت قاطع پوتين از توافق هسته‌اي

در همين راستا ولاديمير پوتين، رييس‌جمهوري روسيه درحالي كه كمتر از دو هفته به مهلت تعيين شده براي دستيابي به توافق جامع هسته‌يي مانده، اظهاركرد: ما خرسنديم از اينكه موضع ايران به طور چشم‌گيري تعديل شده كه اين امر دستيابي به توافق را تا حدي ممكن مي‌كند. ما قطعا از اين توافق حمايت مي‌كنيم. وي در ادامه افزود: تنها مساله‌يي كه آسيب زننده به نظر مي‌رسد، اين است كه براي به هم زدن توافق تعمدا– دوست دارم تاكيد كنم روي اين سخن – تعمدا از ايران خواسته شود دست به اقداماتي بزند كه كاملا غيرممكن است، اقداماتي كه در مقايسه با حل و فصل مساله اصلي، يعني مساله منع گسترش سلاح‌هاي هسته‌يي بي‌اهميت است. همچنين سرگئي لاوروف، وزير خارجه روسيه در مورد مهلت مقرر براي دستيابي به توافق جامع گفت: براي ما نتيجه اين مذاكرات از اولويت برخوردار است و بهتر است نسبت به ضرب‌الاجل مذاكرات گمانه‌زني نكنيم زيرا امكان پايان مذاكرات براي حل برنامه هسته‌يي ايران در زمان تعيين شده در مقايسه با حل مشكل بايد در جايگاه دوم قرار بگيرد. به گزارش ايلنا، وي تاكيد كرد: نيازي به گمانه‌زني نيست زيرا تمام شركت‌كنندگان در مذاكرات هسته‌يي در تلاش هستند به توافق دست پيدا كنند. در همين حال سرگئي ريابكوف، معاون وزير خارجه روسيه نيز طي سخناني اعلام كرد كه قدرت‌هاي جهاني هنوز نتوانسته‌اند به يك تفاهم مشخص بر سر لغو محدوديت‌هاي تسليحاتي عليه ايران دست يابند. اين يكي از اصلي‌ترين موضوعات مورد اختلاف در گروه 1+5 است كه ما هنوز نتوانسته‌ايم به يك نقطه تفاهم بر سر آن برسيم.

 

  تاكيد دوباره بر راستي‌آزمايي در برنامه

 ارنست مونيز، وزير انرژي امريكا در گفت‌وگو با شبكه‌ پي‌بي‌اس بار ديگر بر لزوم دسترسي آژانس به اماكن و اشخاص مورد درخواستش در يك توافق هسته‌يي با ايران تاكيد كرد. وي گفت: امريكا در هر توافق هسته‌يي با ايران خواهان راستي‌آزمايي و دسترسي به سايت‌هاي مشكوك در اين كشور است. به گزارش ايسنا، مونيز تاكيد كرد: يك توافق خوب توافقي است كه به ما كاملا اطمينان دهد تمام راه‌هاي ايران براي ساخت بمب كه شامل رسيدگي به راه‌هاي محرمانه است، مسدود مي‌شود. من به اين توافق به عنوان يك فرصت در طول مدت زماني طولاني نگاه مي‌كنم كه ايران بتواند نشان دهد كه اهدافش در برنامه‌ هسته‌يي ماهيت كاملا صلح‌آميز دارد و هدف ما تكميل اين توافق است تا ما و همپيمانانمان در گروه 1+5 بتوانيم اطمينان يابيم كه برنامه هسته‌يي ايران صلح‌آميز است و اينكه اگر چنين نبود فورا آن را تشخيص و پاسخ مناسب بدهيم. در همين رابطه جان كربي، سخنگوي وزارت خارجه امريكا نيز در كنفرانس خبري خود با تاكيد دوباره بر حل ابعاد نظامي احتمالي در توافق هسته‌يي گفت: همانطور كه در نوامبر سپس در اوايل ماه آوريل در لوزان به تفاهم رسيديم، دسترسي آژانس براي حل نگراني‌هايش درخصوص ابعاد نظامي احتمالي در برنامه هسته‌يي گذشته و كنوني ايران بايد بخشي از يك توافق نهايي و حتي زماني باشد كه يك توافق مي‌تواند حاصل شود. براي اينكه يك توافق به دست آيد آنها (ايراني‌ها) بايد پارامترها براي دسترسي مورد نياز آژانس را مشخص كنند و آژانس براي اينكه بتواند نگراني‌ها درباره‌ ابعاد نظامي احتمالي را حل كند بايد دسترسي لازم را داشته باشد كه اين نه با اعتماد بلكه با يك رژيم راستي‌آزمايي مشخص اتفاق مي‌افتد.

 

  هراس جمهوري‌خواهان و صهيونيست‌ها از توافق محتمل هسته‌ای

به نظر مي‌رسد اظهارنظر‌ها درخصوص محتمل بودن توافق هسته‌يي ميان ايران و غرب سبب شده تا موضع‌گيري‌هايي هم در مورد توافق احتمالي از سوي برخي از مقامات امريكايي و صهيونيستي صورت بگيرد. در همين رابطه پس از اظهارات تند باب منندز، سناتور جمهوري‌خواه مبني بر اينكه درصورت حل نشدن ابعاد ادعايي غيرصلح‌آميز برنامه هسته‌يي ايران در گذشته (PMD)، امريكا بايد ميز مذاكرات را ترك كند، رويترز گزارش داد: رژيم صهيونيستي شروع به بررسي اين موضوع كرده كه پس از توافق چه اتفاقي مي‌افتد و چگونه مي‌تواند بهترين موضع را براي بلندمدت اتخاذ كند. به گزارش ايرنا، رويترز مي‌نويسد: اما در وراي سروصداها درخصوص مذاكره، مقام‌هاي صهيونيستي تا حد گسترده‌يي پذيرفته‌اند كه توافق انجام خواهد شد و شروع به بررسي اين مساله كرده‌اند كه چگونه موضع‌گيري كنند تا در صورت لغو تحريم‌هاي ايران به بهترين نحوي منافع خود را تضمين كنند. گفته مي‌شود يوال اشتاينيتز، وزير انرژي رژيم صهيونيستي هر جا مي‌تواند براي سخت‌تر شدن جنبه‌هاي فني توافق فشار مي‌آورد. وي به رويترز گفت: ما بسيار نگرانيم؛ آنچه شاهد هستيم يك فروريزي يا نشانه‌هاي فروريختن حتي بندهايي است كه ظاهرا روشن و قطعي شده بود و موضع امريكا درخصوص بازرسي‌ها بايد سخت‌تر باشد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

علیرضا: 1394/3/3107:26:49،
254
29
مگر ما چن بار بدنیا میایم؟چن بار20و30سالمونه؟؟؟؟؟؟
بچگیوجوونی ما دهه شصتیا که نابودشدبمعنی واقعی کلمه
اما امیدوارم برادهه70و80و90 ی ها بلخره ترس ازجنگو تهدیدوتحریموتورم وفساد ی روز تموم ش
احمد: 1394/3/3109:00:04،
49
198
آقای علیرضا شهدای غواص رو دیدی؟ مگر اونها چند بار به دنیا اومدن؟ اگه اونها نبودن شاید شما اصلا به دنیا نمی اومدی پس بهتره با تمام سختیها که گفتی و من هم بهش اعتقاد دارم که وضعیت خوبی نیست مبارزه کنیم تا مثل اونها جاودانه شیم.
علیرضا: 1394/3/3109:36:49،
162
38
جواب به احمد:

اتفاقا حرف منم همینه اون شهدای عزیر30 سال پیش برای آرمانهاشون رفتنوجونشو دادن حرف اینه که اولا آیا اون آرمانها محقق شد؟؟ثانیا چندنسل دیگه باید تحت فشارباشه وروی آرامشو نبینه ب امید جاودانه شد مدنظر جنابعالی؟
amiran: 1394/3/3109:38:20،
137
41
اقای احمد. جاودانه ی عزیز
در موقع جنگ باید جنگید چه من چه تو.
الان جنگه؟ چرا تو توهم جنگ شما رو فرو بردن. ؟
به قول خودت اون عزیزان شهید شدن که بقیه در ارامش باشن ؛ خوب پس چرا مبارزه؟؟
siya: 1394/3/3109:43:25،
95
38
پس ما دهه 50 چقدر بدبختیم شما ها باز تو این سالای اخیر فضای باز دیدین ما همش بدبختیو محدودیت بود.حداقل دوران سالمندیمون یه روز ببینیم.آقو داغون شدیماااا
حسام: 1394/3/3110:21:47،
101
34
زمان پیغمبر که با تنگناها و حریم رو برو بودن و به زور غذا برای خوردن پیدا می کردن مردم همیشه در کنار پیامبر بودن و حتی یک لحظه پشتش رو خالی نمی کردن. دلیل داشت. پیغمبر اگه یه خرما داشت اونو به تعداد کسانی که پیشش بودن تقسیم می کرد تا باهم بخورن. یعنی خودش بیشتر از مردم نمی خورد. پیامبر در ثروت غرق نبود و مردم دست خالی! پیامبر عادل بود! در کنار مردم بود. حالا چی؟ ما چرا باید تحریم ها رو تحمل کنیم وقتی یکسری مسئولین ته خونشون معلوم نیست. وقتی غذاهای رنگارنگی که می خورن تو هر وعده بالای 10 نوع هست! چرا باید تحمل کنیم وقتی خودشون میلیارد میلیارد درآمد دارن و ما 15 برج نرسیده حقوقمون تمومه و پس انداز نداریم؟
مدير: 1394/3/3110:37:43،
64
33
نبايد توافق بشه چون تاثير منفي داره ما بايد تحريم باشيم تا من بتونم پول شما رو بگيرم
ali: 1394/3/3111:21:03،
67
34
ما هم نخایم جاودانه بشیم کیو باید ببینیم بابا دهه60 نسل سوخته است خسته شدم از زندگی
رضا: 1394/3/3107:59:08،
84
33
توافق تمامه.
علی: 1394/3/3108:20:58،
91
32
دیشب وزیر صنعت ومعدن الان اعلام کرد که توافق صورت میگیره به امید روزهای خوب برای مردمان ای ن سرزمین
مینا: 1394/3/3112:42:43،
41
42
برادر عزیز این حرف رو که روحانی 2سال پیش زد!!!!!!

اینو گفتم که بیشتر دل خوش بشی!

اینا اومدن با این حرفا مملکت رو اداره کنن!
آرش: 1394/3/3109:01:54،
68
63
توافق براي مردم تاثيري ندارد
راشا: 1394/3/3109:02:33،
38
67
يا مرگ يا زندگي . .. شعار هر ايراني
sh.sh : 1394/3/3109:06:56،
73
36
هر چه میکشم از این روسیه ست
علی: 1394/3/3112:07:54،
51
25
اگه‌زمان دولت قبل اینقدر تندروی نکرده بودیم وتحریمارو‌مسخره نمیکردیم اینقدر گرفتاری وتحریم نبود.هاله ن.ر دیدن نبود.دولت قبل شاید کارهای خوبی هم کرد .ولی چندسال مارو عقب برد.خدا خودش کمک کنه این تحریما برداشته شه وپولای مردم که من یغما برده شده به خزانه برگرده.باتشکر ازایران جیب عزیز.
سامان: 1394/3/3109:22:12،
60
30
با آرزوی روزهای خوب و بهترینها برای مردم نجیب و شریف آریایی
یا هو: 1394/3/3109:26:38،
44
38
د ربهترین حالت ایران را برای همیشه در یک وضعیت معلق و
بلاتکلیف نگه می دارند ! چرا ؟! چون نه برنامه ریزی پایدار
میسر است و نه سرمایه گذاری در بخش صنعت و تولید
باین ترتیب کشور متکی به در آمدهای نفت وگاز بوده و توسعه
صنعتی نخواهد داشت !
مهرداد: 1394/3/3109:53:56،
52
33
پول نفتی برامون نمیمونه الان سرم خالی گیر نمیاد
وضعیت دارو خیلی داره خراب میشه همش میره یمن و عراق
مطمئن باش دلاری گیر مردم نمیاد و برای مردم هیچ فرقی نمیکنه اگر هم توافق کنند برای دلارهایی که نیاز دارند برای کشورهای دیگه و اختلاص هاشون که از دولت قبلی عقب نیافتند
مهران: 1394/3/3112:40:14،
48
20
بابا بسه دیگه!

اینا با این وعده های کذایی , نزدیک 2ساله دارند مملکت رو اداره میکنند

هروقت دیدن یکی یه جایی اشاره درستی کرده به خط موازی که هیچگاه بهم نمیرسه!!!!
اینا اومدن و گفتن که امکان داره زودتر از موعد هم به توافق برسیم!
تا الان 4 سررسید موعد هم به پایان رسید اما اینا به توافق نرسیدن!
همچون کارت اعتباری که اعتبارش داشت تموم میشد و اینا شارژش کردن!!!!!
پیردوران: 1394/3/3113:15:37،
44
26
خوش بینی و بدبینی مال خودتان ، در این چند دهه شستین و روفتین جوونی مون را عمرمون را تاراج کردین حالا اومدین بگین خوش بینن، صد سال دیگه هم خوش بین نباشن
رسول: 1394/3/3113:29:19،
41
33
خوش به حال مردم لبنان و یمن و عراق و مخصوصا فلسطین که با لغو این تحریم ها اولین کسایی که برخوردار میشوند انها هستند تازه شنیدم بخاطر اختلاس هم خیلی ناراحتند و گفته اند که حق ما رو اختلاس نکنید خوب بنده خداها حق دارند
افشین: 1394/3/3113:54:26،
29
38
سلام. از نظر ما که توافق انجام شده است ولی توافقنامه رو شش قدرت جهانی باید امضاء کنن اونها هم ظاهرا تا بصورت کامل تاسیسات هسته ای ایران را تعطیل نکنن راضی نميشن
علی: 1394/3/3118:30:41،
26
35
از بدبختی ما مردم همین بس که فکر می کنیم با توافق همه مشکلاتمون حل می شه!!! این دلخوشی من را یاد دلخوشی عقب افتادن امتحانات در دوران تحصیل می اندازه!! چون دقیقا همون حس را داره!!! آیا با عقب افتادن امتحان برای دانش آموز تنبل !!! مشکلی حل میشه!!؟؟؟

اثرات بعد از توافق مثلا روی بورس:
چند صباحی اوج می گیره که کاملا کاذبه چون اقتصادی که تولید نداره مگه میتونه بورسش صعودی باشه!!؟
و......
امیرحسین: 1394/4/813:42:01،
31
28
احمد آقا :
میدونید تو جنگ جهانی دوم چقدر آدم کشته شدند ؟ نزدیک 35 تا 38 میلیون !!! همه برای کشورشان می جنگند نه فقط کشور ما . ثانیا احساسی عمل نکنیم ، قریب به 50 تا 60 درصد کارخانجات و صنایع یا ورشکست هستند یا تو رکودن ؟ آیا غواصها یا شهدا یا امام با این وضع موافقند ؟؟؟ سوما شما احتمالان کار دولتی دارید و نگرانی بابت اجاره شغل و خیلی چیزای دیگه ندارید و نفستان از جای گرم در می آید . کشور باید به فکر 12 یا 13 میلیون بیکار باشد .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما