کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بانک صنایع کوچک تاسیس می‌شود

کدخبر:۱۲۸۶۵جمعه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۷:۵۸۱۲۷۴ بازدید

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ایجاد بانک صنایع کوچک در آینده‌ای نزدیک خبرداد.
بانک صنایع کوچک تاسیس می‌شود

سیدمحمدعلی سیدابریشمی در گفت‌وگو با با بیان اینکه تامین منابع مالی، مهم‌ترین خواسته صاحبان صنایع کوچک و متوسط است، گفت: درحال‌حاضر، کمبود نقدینگی و دسترسی نداشتن صنایع کوچک به تسهیلات و منابع بانکی، جدی‌ترین مشکل در این بخش است.

وی افزود: در شرایط کنونی، صنایع کوچک نیاز جدی به حمایت از سوی بانک‌ها و دستگاه‌های مختلف دارند بنابراین تلاش می‌کنیم تا با سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف برای بهبود شرایط صنایع کوچک تعامل بیشتری برقرار کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حمایت از صنایع کوچک ضروری است، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نخستین روز سال‌جاری بر حمایت از صنایع کوچک و متوسط تاکید کردند.

سیدابریشمی اظهار کرد: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، باید تمامی دستگاه‌ها به‌ویژه بانک‌ها برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط وارد میدان شده و در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: در شرایط کنونی، تامین منابع مالی مورد نیاز صنایع کوچک و متوسط امری کاملا ضروری است، به همین دلیل با بانک صنعت و معدن تفاهمنامه‌ای برای تامین نقدینگی صنایع کوچک منعقد کرده‌ایم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: صنایع کوچک برای عبور از مشکلات نیاز به ۱۰هزار میلیارد تومان نقدینگی دارند و این در حالی است که مجموع سرمایه بانک صنعت و معدن تنها ۲ هزار میلیارد تومان است. بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که با این قرارداد، تمام مشکلات مالی و تامین نقدینگی صنایع کوچک برطرف شود.
وی یادآور شد: این سازمان در گام نخست با انعقاد قراردادی با بانک صنعت و معدن تلاش کرد تا مشکل مالی صنایع کوچک را برطرف کند اما به‌طور قطع در سال‌های آینده با تاسیس بانک صنایع کوچک تلاش خواهیم کرد تا مسائل مالی این بخش را از طریق بانک تخصصی صنایع کوچک برطرف کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تاثیر منفی کمبود نقدینگی در واحدهای صنعتی کوچک و متوسط ابرازکرد: تامین نشدن نقدینگی مورد نیاز این بخش موجب شده تا در روند صادرات، تولید و حتی دسترسی به مواد اولیه و فناوری در واحدهای صنعتی کوچک و متوسط، خلل ایجاد شود.

سیدابریشمی با اشاره به قرارگرفتن ایجاد ۳۵ خوشه صنعتی تا پایان سال ۹۶ در فهرست اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: درحال‌حاضر ۴۰۰ خوشه صنعتی در کشور شناسایی کرده‌ایم که از میان خوشه‌های صنعتی شناسایی شده، موفق به اجرایی کردن ۸۰ خوشه صنعتی در سراسر کشور شده‌ایم و تلاش داریم تا سایر خوشه‌های صنعتی شناسایی شده را نیز به مرحله اجرا برسانیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ادامه داد: ایجاد خوشه‌های صنعتی بستگی به نوع محصول، تولیدکننده و منطقه دارد و این ۳ فاکتور در ایجاد خوشه‌های صنعتی موثر است. بنابراین نباید نسبت به این مولفه‌ها در ایجاد خوشه‌های صنعتی بی‌تفاوت بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اذعان کرد: در تمامی استان‌ها با توجه به این ۳ فاکتور و همچنین عامل ایجاد خوشه، نسبت به ایجاد خوشه‌های صنعتی اقدام می‌کنیم.
وی درباره جزئیات توزیع خوشه‌های صنعتی در سراسر کشور خاطرنشان کرد: در سراسر کشور تمرکز بر ظرفیت کسب‌وکار است.به‌عنوان مثال یک منطقه ظرفیت تولید چای و منطقه‌ای دیگر ظرفیت تولید زعفران و استانی دیگر قابلیت تولید فرش دستباف را دارد، بنابراین توزیع و پراکندگی خوشه‌های صنعتی در کشور زیاد است که می‌توانیم در سراسر کشور، خوشه‌های صنعتی ایجاد کنیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه گفت: در این سازمان برنامه‌ای برای شناسایی تمرکز کسب‌وکار در کشور داریم و همچنین یک برنامه ۳ساله بومی‌سازی‌شده را تدوین کرده‌ایم که در این دو برنامه برای ایجاد خوشه‌های صنعتی در کشور وارد عمل می‌شویم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: منطق کار این است که صاحبان صنایع و کسب‌وکارهای کوچک را دور هم جمع کرده و زمینه تامین مواد اولیه، فناوری و حتی تولید و صادرات آنها را به‌صورت گروهی مهیا کنیم زیرا این‌کار برای تولیدکنندگان مقرون به‌صرفه‌تر خواهد بود.

سیدابریشمی ادامه داد: ایجاد خوشه‌های صنعتی در کشور موجب شده تا ما حدود ۱۲۰درصد در تولید داخلی و ۹۴درصد در صادرات این واحدها با رشد مواجه شویم.
وی اظهار کرد: درحال حاضر وزارت صنعت، معدن و تجارت ایجاد ۳۵ خوشه صنعتی جدید را در اولویت برنامه‌های خود تا سال ۹۶ قرار داده تا با ایجاد این خوشه‌ها در واقع از صنایع کوچک حمایت کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: تاکنون خوشه‌های صنعتی در چند استان متمرکز بوده‌اند اما براساس برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، لازم است تا توزیع خوشه‌های صنعتی در سراسر کشور باشد.

سیدابریشمی ابراز کرد: در کوچکترین استان‌ها حدود ۸ تمرکز صنعتی و یک خوشه صنعتی وجود دارد اما در استان‌های بزرگ، تعداد خوشه‌های صنعتی به ۷ تا ۸ خوشه هم می‌رسد.

وی یادآور شد: تلاش داریم تا تعداد خوشه‌های صنعتی را افزایش دهیم، به همین منظور مطالعات ایجاد دومین خوشه صنعتی در کوچکترین استان‌ها را در دستور کار قرار داده‌ایم و به زودی نسبت به ایجاد این خوشه‌های صنعتی اقدام می‌کنیم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امير: 1394/3/2910:57:26،
25
17
اول بايد به توليد كننده تضمين بديد تا تضمين نديد كسي نمياد در صنعت
وحيد يوسفي: 1394/3/2914:38:07،
20
19
احمدي نژاد هم هي تاكيد ميكرد بر تقويت اين صنايع كه باعث رونق اشتغال و فضاي كسب و كار ميشن. ولي موفق نشد تا اجرايي كنه اين طرح رو
اميدواريم اين طرحهاي زودبازده و اين بنگاههاي كوچك بتونند مشكل اشتغال رو در اين دولت حل كنند.
حسین: 1394/3/2921:16:13،
32
27
سلام
از ابتدای سال بانک صنعت و معدن به طور اختصاصی تامین مالی واحدهای صنایع کوچک رو برعهده گرفته و معاونت صنایع کوچک و متوسط رو در ساختار تعریف کرده.
امیدوارم ساختار های لازم و منابع لازم رو بانک مرکزی بهشون بدن.تا بتونن به صورت تخصصی کار صنایع کوچک رو راه بندازن.
شاهین: 1394/3/3000:36:58،
37
32
تاسیس یک بانک جدید ؟
برای جبران نقدینگی ؟
خدا به این مدیران کمی عقل و خرد و به ما مردم ایران کمی پول بده
این همه بانک یعنی کاری داره از هر بانکی بحشی منابع تخصیص داده بشه برای صنعت کشور ؟
حالا خوبه تمامی بانک ها برای اصناف مختلف بخش نامه دارن
بعد میگن چرا جهان سومیم
خب شما بانک بزنین برای خودتون که اخرش بعد چند سال بازم اختلاص های چند هزار میلیاردی کشف میشه و بیشتر برای پول شویی بعضی ها استفاده میشه
همین تعداد بانک هم که داریم زیاد هست

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما