کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

احتمال افزایش حق بن به 130 هزار تومان

کدخبر:۱۲۸۰۷چهارشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۴:۲۳۲۱۴۶ بازدید

نمایندگان کارگری با ارسال نامه ای به وزارت کار خواستار تشکیل جلسه ویژه شورای عالی کار به منظور تصمیم گیری درباره افزایش 20 هزارتومانی ...

نمایندگان کارگری با ارسال نامه ای به وزارت کار خواستار تشکیل جلسه ویژه شورای عالی کار به منظور تصمیم گیری درباره افزایش 20 هزارتومانی حق بن نقدی و یا تصویب فوری افزایش حق مسکن در دولت شدند.

به گزارش مهر، ۳ ماه پس از ابلاغ مصوبه سال ۹۴ شورای عالی کار درباره میزان افزایش جدید حقوق و دستمزد مشمولان قانون کار؛ کارگران طرحی را آماده کرده اند که در صورت پذیرش شورای عالی کار می تواند تغییراتی را در افزایش حقوق سال جاری کارگران ایجاد کند. مقامات کارگری می گویند ماه ها است منتظر یک امضای هیات وزیران برای ابلاغ افزایش حق مسکن سال ۹۴ از ۲۰ هزارتومان ماهیانه به ۴۰ هزارتومان هستند. طبق اولین توافق صورت گرفته در شورای عالی کار در دی ماه سال گذشته، نمایندگان کارگران و کارفرمایان توافق کرده بودند که حق مسکن امسال در هر ماه به ۴۰ هزارتومان برسد.

همچنین انتظار داشتند دولت در اولین فرصت و تا زمان توافق بر سر سایر افزایش های بسته دستمزد سال ۹۴ که پایان اسفندماه سال گذشته بوده است، هیات وزیران مصوبه افزایش حق مسکن را نیز نهایی و ارائه کند. طبق عرف موجود در بازار کار، معمولا تمامی افزایش های جدید حقوقی باید در یک زمان مشخص که ابتدای فروردین ماه هر سال است؛ به اجرا گذاشته شوند. اما به دلایل نامعلوم هیات وزیران تا به امروز توافق کارگران و کارفرمایان درباره حق مسکن را تایید نکرده که به معنای تعویق در زمان اجرای آن است. این مسئله در ماه های گذشته باعث دلخوری و انتقاد نمایندگان کارگران از اقدام دولت شده است.


سرنوشت نامعلوم افزایش حق مسکن

تنها در یک مورد، معاون روابط کار وزارت کار در واکنش به نگرانی های نمایندگان کارگران درباره تعویق در ابلاغ حق مسکن جدید عنوان کرد دولت باید منابع لازم برای افزایش حق مسکن کارگران مشمول قانون کار شاغل در دستگاه های زیرمجموعه خود را فراهم و سپس آن را ابلاغ کند. همچنین وزیر کار نیز اعلام کرد دولت به دنبال جلوگیری از اثر روانی افزایش حق مسکن کارگران در بازار است. البته باید گفت آیا واقعا دولت فکر می کند افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران می تواند اثرات نامطلوب در اقتصاد کشور داشته باشد؟

اما حالا پس از گذشت چند ماه تعویق و نامشخص بودن سرنوشت افزای حق مسکن کارگران؛ نمایندگان کارگری طرحی را آماده کرده و در قالب نامه ای به معاون روابط کار وزارت کار ارائه داده اند که می تواند به جای افزایش حق مسکن، ۲۰ هزارتومان به حق بن امسال کارگران بیافزاید.

رحمت الله پورموسی در گفتگو با مهر با بیان اینکه به دلیل طولانی شدن سرنوشت افزایش حق مسکن امسال کارگران، هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور تشکیل جلسه داده است گفت: در این نشست به این جمع بندی رسیدیم که در قالب نامه ای به معاون روابط کار وزارت کار؛ سناریوی جدید پیشنهادی درباره افزایش حق بن را مطرح کنیم.

دبیرکل کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور اظهارداشت: درخواست ما این است که اگر دولت نمی تواند و یا نمی خواهد افزایش حق مسکن امسال کارگران را تایید کند؛ حق بن نقدی از ۱۱۰ هزارتومان به ۱۳۰ هزارتومان در ماه افزایش یابد.


تشکیل جلسه فوری شورای عالی کار

پورموسی خاطرنشان کرد: در اینصورت دیگر نیازی هم به مصوبه هیات وزیران نیست و شورای عالی کار متشکل از نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت می تواند در اینباره راسا تصمیم گیری و برای اجرا ابلاغ کند. ما به عنوان نمایندگان کارگری کشور با افزایش ۱۷ درصدی مزد امسال کارگران مخالف بودیم اما دولت اصرار داشت این میزان را بپذیریم تا شرایطی فراهم شود که حق مسکن، بن نقدی و سنوات کارگران بدون داشتن اثرات تورمی افزایش یابد.

این مقام مسئول کارگری کشور تاکید کرد: اگر دولت نمی خواد توافق افزایش ۲۰ هزارتومانی حق مسکن امسال کارگران را تایید کند، ما می خواهیم این افزایش را در قالب بن نقدی ببینیم. به این منظور در نامه ای که به معاون روابط کار ارسال شد، خواستار تشکیل جلسه فوری شورای عالی کار هستیم.

وی اظهارداشت: به محض برنامه ریزی و اعلام شورای عالی کار، نشست ویژه شورای عالی کار به منظور بررسی پیشنهاد جدید کارگران و مشمولان قانون کار برگزار می شود. در این جلسه یا باید حق بن نقدی از ۱۱۰ به ۱۳۰ هزارتومان افزایش یابد و یا اینکه دولت فورا تکلیف افزایش حق مسکن کارگران را روشن کند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امیدوارم: 1394/3/2709:19:29،
54
96
ایکاش احمدی نژاد برگرده.... همه چیز خوب بود
کارگر: 1394/3/2710:28:28،
40
22
دولت محترم فقط گرانی را دوست دارند
اخه من جوان دلمو به چی خوش کنم


آقای روحانی لطفا با مردم رو راست باشید
صبا: 1394/3/2710:42:19،
35
21
به دولت محترم نگویید که حقوق را افزایش بده رفاهیات را افزایش بده

به دولت محترم بگویید قیمت حامل های انرژی را افزایش بده قیمت نان را افزایش بده مالیات را افزایش برده

کلا دولت هرچه به نفع خودش باشد را سریع تصویب و سریع اجرا میکنه ولی وقتی چیزی به نفعش نباشه می پیچونه
64: 1394/3/2710:49:56،
36
32
حالا اگه این افزایش ناچیز برای معلم یا پرستار یا کارمنددیگه ای بود بعضیا میومد و میفرمودن چه خبره اینا سه ماه تعطیلن حقوقشون زیاده کارشون راحته و.... این خرفها

درحالیکه بهتره یادبگیریم هرکسی برای حق خودش قدمی رو ب جلو برمیداره از جیب طرفه دیگه ای برنمیداره که بعضیا جبهه میگیرن پس بهتره بجای اینکه بخابن زیر کولر و بگن ما کم میگیریم اونا چرا زیاد بگیرن , برن برای احقاق حقوقشون تلاش کنن.

درود ب شرف همه معلمها و کارگرا و ...
ساده : 1394/3/2711:48:30،
40
38
من نمیفهمم چرا مردم ما متوجه عمق فاجعه نیستن، کجای دکتر احمدی نژادی که من 3 بار بهش رای دادم خوب بود ؟ اثرات ناشی از تصمیمات عجولانه و غیر کارشناسانه ایشون بود که به این روز افتادیم. اینکه با اعتقادات مردم بازی کنند اهداف سیاسی خود رو بهش برسند دروغگویی و گول زدن مردم هست و من هم مثل خیلیها فکر میکردم جسارت و شجاعت و زبان درازی دکتر به نفع ملت است ولی زهی خیال باطل ، این زوره که هنوز هم عده ای میگن کاش بیاد . اقای دکتر شما بشین به درس و دانشگاهت برس نمیخواد جهان رو اداره کنی .
حمید: 1394/3/2709:32:52،
26
27
دستتون درد نکنه....
..............: 1394/3/2709:33:00،
44
23
ای خدا تا کی قراره این وضع مسخره ادامه داشته باشه .بیست هزار تومن دیگه فوشم به ادم نمیدند .همچین نوشته افزایش انگار میخاند دو میلیون اظافه کنند
علی: 1394/3/2709:45:25،
46
45
آقا جون چرا منفی میدی دوس دارین یکی همش بهتون وعده و وعید بده اما عمل نکنه

بابا یه کم عاقل باشید روحانی چه گلی به سر ملت زد که طرفداریشو میکنید!
محمد 1: 1394/3/2709:58:31،
26
32
اصلا دوس داریم....
کارگر 1: 1394/3/2710:05:17،
43
28
حق خوارو بار در قانون کار هنوز 800 ریال هست ! جالب هست
امید: 1394/3/2710:45:03،
42
29
خیلی جالبه بنزین یهو 300 تومن گرون شد نگران اثر روانیش بر بازارنبودن گاز 15درصد گرون شد همینطور هویچ شد 4800 نگران اثر روانی بازار نبودن حالا برای افزایش 20هزارتومن حق مسکن کارگران نگران اثر روانی روی بازارن!!!!اقا نخاستیم نزارین میسوزیم و میسازیم
FARZAD32: 1394/3/2710:46:39،
42
21
در صورت افزایش این مبلغ با زهم مثل حق بن که امسال مشمول بیمه کردن این را هم مشمول بیمه می کنند و از دریافتی 20000 تومان بایستی 1400 تومان آنرا کارگران به بیمه بدهند و کار فرمایان هم بایستی 4600 تومان بیمه بیشتر پرداخت کنند به بیمه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟، که در نهایت تمام این افزایش بیمه به نفع تامیین اجتماعی می شود .
بقول یه بابایی """دیگه چه جوری درست ؟؟؟!!!!!!!!!!!!""""

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما