کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دفن طبیعت الوندی همدان زیر برج های بدقواره

کدخبر:۱۲۷۸۲سه شنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰:۱۶۳۵۱۸ بازدید

در ضوابط طرح تفصیلی همدان، تراکم ساختمانی با توجه به معابر تعریف شده است که در واقع در معابر 18 متری در هر نقطه شهر ...
دفن طبیعت الوندی همدان زیر برج های بدقواره

در ضوابط طرح تفصیلی همدان، تراکم ساختمانی با توجه به معابر تعریف شده است که در واقع در معابر 18 متری در هر نقطه شهر می‌توان بلندمرتبه‌سازی انجام شود. این امر باعث پراکنده‌سازی برج‌ها در سطح شهر شده و امنیت شهری را به خطر می‌اندازد. رئیس گروه تخصصی شهرسازی نظام مهندسی و عضو هیئت مدیره نظام مهندسی همدان در این خصوص گفت: در همدان ضوابط ارتفاعی در مناطق، ضوابط یکسانی است که باید بر اساس ارتفاع منطقه‌ای و تراکم منطقه‌ای تعریف شود.

مهدی وفایی با بیان اینکه هرچه ارتفاع بیشتر شود، سطح اشغال کاهش می‌یابد گفت: برای این امر هیچ ضوابط خاصی در همدان پیش‌بینی نشده و برج‌ها با 60 درصد اشغال در معابر ساخته می‌شوند که از ایرادات فنی و تخصصی همدان و شهرداری است.

وفایی با تاکید بر اینکه یکی از دلایل عمده در بلندمرتبه‌سازی عدم استفاده از نیروهای متخصص در بدنه مدیریتی شهری است افزود: ارزش افزوده بالا مناطق الوند برای افراد سودجو یکی از دلایل تمایل افراد برای ساخت و ساز در مناطق طبیعی همدان است که این امر نمای زیبای الوندی و طبیعی همدان را مخدوش می‌کند.رئیس گروه تخصصی شهرسازی نظام مهندسی همدان ساخت و سازهای دامنه الوند را خلاف طرح تفصیلی همدان دانست و گفت: مجوز ساخت این ساختمان‌ها در اثر فشارهای خارجی بر کمسیون ماده پنج ساخته می‌شود.

وی ادامه داد:برج‌های ساخته شده در حاشیه بلوار ارم، برج صدا و سیما، برج ایرانیان و ... همه بر خلاف ضوابط کمسیون ماده پنج هستند که خوشبختانه ساخت برج ایرانیان منتفی شد.وفایی با بیان اینکه مشکلات برج‌سازی در همدان باید با مدیریت شهری رفع شود افزود: شهرداری همدان به دنبال تغییر طرح تفصیلی همدان است که این امر مخالفان بسیاری دارد.

وی ادامه داد: همدان نیازمند طرح تفصیلی نیست بلکه باید برای آن مصوباتی در زمینه طرح‌های موضوعی تهیه شود.رئیس گروه تخصصی شهرسازی نظام مهندسی استان همدان عنوان کرد: از آنجایی که مشاوران طرح‌ها افراد در بند زمان نیستند و طرح 6 ماهه را در طول سالیان بلند طراحی خواهد کرد باعث سردرگمی شهر در برنامه‌ریزی می‌شود.


استانداردها رعایت نشده است

حمیدرضا طبی مسرور کارشناس ارشد معماری و عضو شورای شهر همدان نیز دراین خصوص به " جوان" گفت: در تمام دنیا و ایران برای بلندمرتبه‌سازی پهنابندی‌هایی صورت گرفته و در آن مباحث زیرساختی، سایه‌اندازی بر فضای سبز و ... دیده شده است.

وی افزود: در همدان بر اساس طرح تفصیلی شهر، این اتفاق کمرنگ بوده است.

عضو شورای شهر همدان با بیان اینکه مردم همدان آگاهی کمی در ارتیاط با مجوز صادر شده برای این اماکن دارند و همواره شهرداری را مقصر صدور مجوزها می‌دانند گفت: مجوز این برج‌ها در کمیسیون ماده پنج، متشکل از تمام روسای تمام ارگان‌ها از جمله میراث فرهنگی، راه و شهرسازی، اداره ثبت، شهرداری و ... صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای شواری چهارم مجوز برج‌های بدون مطالعه صادر نشده است افزود: تمام برج‌هایی که نظام فکری را بر هم می‌زند مربوط به دوره‌های قبل هستند.
مسرور با اشاره به مشکلاتی که مکان‌یابی برج‌های ساخته شده در همدان دارد گفت: به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم این برج‌ها مشکلات بسیاری را به دامنه شهری تحمیل می‌کنند.

عضو شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه در شورای چهارم سعی بر آن شده که استانداردهای لازم در ساخت برج‌ها لحاظ شود افزود: برج دوقلو ایرانیان در بلوار ارم که 200 میلیارد تومان آورده برای شهرداری داشت به دلیل مشکلاتی که ایجاد می‌کرد از سوی شهرداری لغو شد.

وی ادامه داد: برج سبز دره مرادبیگ یکی از برج‌های همدان بود که مشکلاتی در زمینه سایه‌اندازی فضای سبز ایجاد می‌کرد و با تلاش‌های صورت گرفته با کاهش طبقات، طرح توجیبهی آن مطرح شد.مسرور با بیان اینکه همدان پهنابندی برج‌سازی ندارد گفت: در طرح تفصیلی قبلی همدان به بحث بلندمرتبه‌سازی توجه نشده و این طرح باید مجدد دیده شود و بر اساس آن پهنابندی برای همدان طراحی شود.

عضو شورای شهر همدان افزود: بناهایی که در ارتفاعات همدان ساخته می‌شوند، شخصی نبوده و توسط ارگان‌ها با مجوز صادره از کمیسیون ماده پنج ساخته می‌شوند.
وی با بیان اینکه مصوبه‌ای از شورا که تأیید بر ساخت و ساز در ارتفاعات همدان داشته باشد نمی‌توان پیدا کرد گفت: ساخت و ساز در ارتفاعات از سنوات گذشته بر روی پیکره شهر ایجاد شده، ادامه پیدا کرده و به نوعی جلوگیری از روند آن قانون شکنی است.

وی با بیان اینکه بدون فکر ساختن سیمای شهری را نابود می‌کند که طبیعت همدان هم به عنوان سیمای شهری به شمار می‌رود افزود: همدان علیرغم اینکه کلان شهر به شمار می‌رود اما علاوه بر نداشتن مقیاس کلان‌شهر و جمعیت کم، از نظر سیمای شهری قوی نیست.وی تأکید کرد: باید سرمایه‌گذاران را تشویق به ایجاد زیرساخت‌های لازم برای کلان‌شهر شدن همدان کنیم.


مدیران پاسخگو باشند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی شدم.نیز در گفتگو با " جوان" گفت: باید بافت اولیه شهری به عنوان یک سنت تاریخی حفظ شود و با همان هویت نوسازی شود.

ابراهیم کارخانه‌ای افزود: نظام مهندسی توسعه شهری هویت شهری همدان را برهم زده و این نظام بر پایه هویت ملت همدان پیشرفت نکرده است.وی با بیان اینکه پیشرفت نظام مهندسی در همدان به گونه‌ای است که نظام فکری شهروند را بر هم می‌زند گفت: توسعه‌های بی‌قواره، بی‌رویه، نامتقارن و نامتوازن که به صورت برج در نقاط مختلف و بدون نظام هماهنگ شهری شکل می‌کیرند هویت بافت شهری همدان را برهم‌زده است.

کارخانه‌ای به زیر پا گذاشتن قوانین در صدور مجوز برای پیشرفت این پروژه در همدان اشاره کرد و افزود: به عنوان مثال می‌توان به برج زاگرس اشاره کرد که در یک میدان کوچک پیش رفته و پیش‌بینی‌های لازم برای احداث پارکینگ برای آن دیده نشده است.وی تأکید کرد: مدیران وقت باید پاسخگوی بی‌نظمی‌های شهری همدان باشند که مجوز برج‌های بدون استاندارد را صادر کرده‌اند.

نماینده مردم همدان و فامین در مجلس شورای اسلامی افزود: هر چند در عرصه شهرسازی تدابیر خوبی در حال انجام است ولی در حق نظام مهندسی توسعه شهری همدان ظلم بزرگی شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین گفت: شهرداری و شورای شهر همدان باید بدانند مردمی که در محدوده شهر هستند به عنوان شهروند به شمار می‌روند و باید در راستای عدالت شهری برنامه‌ریزی داشته باشند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بردیا: 1394/3/2611:03:11،
79
159
طبیعت؟ کدوم طبیعت؟! 4 تا تپه و دیوار گلی که این همه ارزش نداره. تا جایی که میدونم همدان یک ساختمان چند طبقه هم نداره. بذارید پیشرفت کنه. چسبیدید به 2 تا دیوار و آثار و تمدن کاهگلی بی ارزش
مهسا: 1394/3/2611:15:39،
73
92
با بردیا موافقم. بافت قدیمی همه شهرهای ایران شده جولانگاه معتادان تزریقی و محله ارازل و اوباش. به امید با خاک یکسان شدن تمام این آثار و ساختن پاساژ و برجهای تجاری. امیدوارم سازمان میراث فرهنگی هم دخالتی نکنه
رامین: 1394/3/2611:18:21،
104
47
دوست عزیز
شما هیچی نمیدونید، اطلاعات شما در خصوص همدان زیر صفر هست. نمیدونم چه اجباری در بعضی از ما هست که بخودمون اجازه میدیم در خصوص هر زمینه ای اظهار نظر کنیم.
فکر کنم آخرین بازدید شما از همدان به دوران قاجاریه بر میگرده!
مسعود: 1394/3/2611:19:52،
92
38
به نظر شما ساخت برج و پیشرفت به حساب میاد؟شما اگه تحقیق کنید در بیشتر شهرهای اروپایی و امریکا ساخت برج تنها در مناطق تجاری و اداری شهر اتفاق می افته و در مناطق مسکونی به صورت ویلایی ساخته میشه. به نظر بنده ساخت قارچ گونه برج در همدان تنها سیما و منظری شهری را خدشه دار میکنه و کمکی به پیشرفت شهر نداره
نصرت: 1394/3/2611:20:50،
86
31
تو اروپا و امریکا به یک خونه صد ساله میگن آثار باستانی توی دبی شیخ محمد رفته رو کل خونه های خشتی قدیمی کاملا سرپوش کشیده و به عنوان میراث این کشور هست نه اینکه اونا رو خراب کنه روش برج خلیفه بسازه با وجود اینکه کشور کوچیکی هست از نظر وسعت میرن ی جای بایر رو آباد می کنن. این همه زمین وسیع تو ایران هست چرا نمیرن اونجا ها بسازنن باید تو ایران دقیقا بیان خونه های باستانی رو خراب کنن شما ایرانی هستین این طوری حرف می زنی راجع به میراث پدراتون بعد میگید چرا تو کشورهای دیگه تبلیغ منفی می کنن ازمون یکم به حرف ها و رفتار خودمون نگاه کنیم شاید بفهمیم
سعید: 1394/3/2611:23:17،
87
41
همدان یکی از شهرهای زیبا و تاریخی ایران به شمار می ره که ساخت اینگونه برج های بدون برنامه فقط هویت این شهر تاریخی و رو از بین میبره
حامد: 1394/3/2611:29:19،
76
29
خیلی بده ادم نمی دونه یه چیزی بیاد نظر بده ! دوست عزیز مجبور نیستی اطلاعات نداری نظر بدی !
شیر سنگی: 1394/3/2611:39:04،
50
70
به عنوان یک همدانی خجالت میکشم شهرم حتی یک برج زیبا نداره. راست میگن خوب. همش که نمیشه دیوار گلی باشه. شهر باید پیشرفت کنه. این همه آثار باستانی داشتیم چی شد. یک تومنی یک تومنه
احسان: 1394/3/2613:23:31،
68
27
دوست عزیز
خیلی از خیابون ها و کوچه های همدان، کوچه باغ هایی بوده که بعدا بدون مجوز ساخت و ساز شده. در خیلی جاها با یک شهر با خیابانهای پیچ در پیچ تنگ و گشادی مواجهی که خیلی هاش پیاده رو درست وحسابی نداره!

در بسیار نقاط دیگه هم کوچه های باریکی هستند که ساختمان های 5 یا 6 طبقه توش ساخته شده!
توی کوچه حتی جای پارک یک ماشین هم نیست. زیرساخت لوله های آب و فاضلاب جوابگوی این تعداد آپارتمان نیست.

کلا ساخت و ساز در همدان به صورت سلیقه ای و با رابطه مدیریت میشه.الوند: 1394/3/2611:12:50،
93
35
همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین
masi: 1394/3/2611:25:51،
84
49
به نظر من همدان یکی از زیباترین شهرهایی که من تا حالا مسافرت کردم.از نظر شهرسازی همدان هم در سطح ایران بی نظیره.
الوند: 1394/3/2611:37:37،
50
79
فقط وقتی واردش میشی حس میکنی وارد روستا شدی! باید 4 تا برج بسازن که بشه بهش بگن شهر. زشته.
نیما: 1394/3/2616:08:04،
23
50
بله 1 هفته اول خیلی خوبه ولی بیا داخلش ساکن شو تا بفهمی چه عتیقه ای هست !
سحر: 1394/3/2612:00:54،
62
29
بله بایستی برجسازی هم بشه,اما هر بلندمرتبه سازی ضوابطو جای خودش رو داره,اگر مکانیابی درست انجام بشه,اگر مدیریت بصری خوب باشه اینطوری طبیعتو دید از بین نمیره,درعین حال پیشرفت و ارتفاع و برجسازی هم دیده میشع
شهروند: 1394/3/2612:08:17،
59
24
علیرغم شعارها در بهترین نقطه شهر یکی از نهادها به نام مجتمع فرهنگی تفریحی در حال ازبین بردن وتراشیدن کوه وساخت بنا میباشد در حالیکه اگر مسوولی این ساخت را ندیده باشد یقینا کور است نه کم بینا اما کسی جرات یا توان برخورد بانهاد مزبور را ندارد
علی : 1394/3/2612:14:23،
78
32
همدان یعنی بهشت غرب یعنی بی نظیر ازلحاظ اب وهوایپشرفت هم ا ازنظر تمدن تاریخ داشته بامید روزی که پایتخت ایرانیان شود
بلا: 1394/3/2612:24:00،
37
67
باش تا صبح دولتت بدمد!
مسعود : 1394/3/2612:25:25،
42
45
خدایی اب و هواش بد نیست ...ولی بهشت غرب ؟؟؟!!!!!! بیخیال ...
HAMID: 1394/3/2612:55:19،
72
25
همدان نگین غرب کشوره.شما یه شهر رو اسم ببرید که بتونه با همدان رقابت کنه تو غرب کشور؟
پاسخ به مسعود: 1394/3/2616:53:33،
34
32
اگه همدان بهشت غرب کشور نباشه مسلما کرمانشاه ، ایلام ، زنجان هم نیست پس حتما لس آنجلسه !!!
تناز : 1394/3/2612:42:22،
63
28
دوستان گلم همه ميدونيم همدان مظهر تاريخ و تمدن هست و اگر اين تاريخ قديمي و هويت و خود را حفظ نميكرد جز بهترين شهرهاي توريستي نميشد جز بهترين شهر هاي خوش اب و هوا نميشد كامانكه افرادي خودكفا به دليل سود و مزاياي منفعتي خودشان تصميم به نابودي اين شهر گرفته اند و شهر را به شكل قوطي كبريت فقط تصور كرده اند ولي افرادي همچون ما بايد جلوي اين كارها رو گرفت و نزاريم شهر را نابود كنن و ممنونيم از جناب اقاي وفايي و دست اندركان كه جلوي نزول شهري را خواهند گرفت
سید: 1394/3/2612:50:01،
34
79
همدان، یی تومنم یی تومنه!
masi: 1394/3/2613:08:23،
68
27
همدان کهن ترین شهر ایرانه که 6000 سال قدمت داره و زمانی که در هیچ کجای ایران شهر وجود نداشته مردم این شهر شهرنشین بودند و این افتخار بزرگی برای این شهر به شمار می ره.
نیما: 1394/3/2616:10:11،
37
31
افتخار که نون و آب نمی شه
بی کاری و گرونی توی شهر رو هم خوبه آدم ببینه
نیما: 1394/3/2616:14:20،
26
39
نویسنده این پست نمی دونم این عکس رو از کجا درآوردی گذاشتی اول پست !همدان برج نصف این عکس هم نداره !کلا 5 تا برج هم همدان نداره !... که با مرکز تمدن و فرهنگی و تاریخی بودن جلو پیشرفت این شهر رو دارن می گیرن !
پاسخ به نیما: 1394/3/2616:30:52،
38
20
بیکاری معضل کشوری است نه مشکل همدان بهتره با عقل و منطق نظر بدی نه با احساس !!!!
مرتضی: 1394/3/2616:34:51،
49
17
من به این شهر چندین بار سفر کردم واقعا شهری زیبا و دارای آب و هوای مطبوع است که اگه سرمایه گذاری بیشتری بشه میتونه زیباترین شهر ایران باشه .
منوچهر: 1394/3/2616:39:08،
36
24
بلند مرتبه سازی غیر اصولی بافت تاریخی این شهر زیبا را در مخاطره قرار داده . همدان معروف به شهر بلوارهاست بسیار زیبا و دارای شهر سازی اصولی است که اگه از مهاجرت و ساخت و سازهای حاشیه ای و نامتوازن شهر جلوگیری نشه زیبایی خودشو از دست میده .
پاسخ به نیما: 1394/3/2617:01:31،
45
28
همدان فقط 10 برج توی مجتمع سعیدیه و بیش از ده برج ساخته شده دیگه و بیش از 15 برج در حال ساخت داره
نیما: 1394/3/2618:03:03،
34
30
شما اگه ساخنمان های 10 طبقه مجتمع سعیدیه رو برج !!!!!!!!!!!!!! اسم می ذاری دیگه من حرفی با شما ندارم !!!!!
محمد: 1394/3/2613:50:48،
49
20
سلام.
خواهشا از دوستانی که اطلاعاتی در این مورد ندارند اظهار نظر نفرمایند.
بجای اینکه همدیگر را تخریب کنیم به فکر چاره کار باشیم,
شهری با طبیعت بکر و در خور نام اون باشه.
تاریخ و تمدن ایران بسیار زیبا و بزرگ هست پس در حفظ این نا و شهر با هم باشیم.
مثل بعضی از موارد از دست ندهیم.
ملایری ها: 1394/3/2613:51:38،
32
73
اخر همدانم شد شهر فردا این برج را خراب میکنند که یه یه تومنی زیرشه خرابش کننمی
حسین: 1394/3/2615:06:09،
65
23
اگه همدان شهر نباشه ملایر روستا هم نیست .
رحیم: 1394/3/2616:56:27،
37
21
این ملایری ها بودجه شهرشون رو مگه همدون تعیین و تصویب نمیکنه ؟ !!!!
همدانی ها: 1394/3/2615:45:01،
50
17
اگه شهر نیس چرا میاین همدان هاج و واج میشین؟؟؟؟
متاسفانه یک ساله بینه همدان و ملایر رفت و آمد دارم.
روستاهم براش زیاده
داریوش: 1394/3/2616:52:53،
35
26
متاسفانه خیلی از دوستان تازه به دنیا رسیده مظهر پیشرفت یک شهر رو نسبت به برجهای اون شهر میبینن که دلیلش هم اینه که تا حالا پاشونو از شهر شون بیرون نذاشتن.تو شهری مثل پاریس هیچ صاحب خانه ایی حق جابجا کردن یک آجر رو تو خونش نداره . به این دلیل که دولت قصد داره قدمت شهر بالا بره تا توریست بیشتری جذب کنه .
نیما: 1394/3/2618:07:21،
27
35
ما که اینجا توریستی نداریم... توریست هایی هم که میان گدا گشنه های شهر های دیگه هستن که یه چادر می زنند سر ماشین و چترشون رو توی پارک و باباطاهر باز می کنند و هیچ خیری برای اقتصاد شهر ندارن
خارجی هایی هم که میان در ماه 100 نفر هم نمی شند و بیشترشون سن بالا و قشر فقیر کشور های اروپایی!

پس بهتر نیست که دست از این کهنه پرستی برداشته بشه و شهر مدرن تر بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

الان شما که خیلی وقته به دوران رسیدی ! چطوری داری همدان رو با پاریس !!! مقایسه می کنی آخه ؟!؟!؟!؟!؟! =)))))
پاسخ به نيما: 1394/3/2700:12:39،
36
35
در شهري كه فرودكاهش تعطيل ميشه به خاطر اينكه مردم گدازاده اش حاضر نيستن بليط هواپيما بخرن اون كسايي كه از نظر شما گدا گشنن ، تو شهر شما حاتم طايي محسوب ميشوند
حامد: 1394/3/2709:40:13،
34
37
فرودگاه همدان در حال حاضر به مشهد کیش نجف دبی و جده هفته ای دوبار پرواز داره و استانبول هم در راهه.خیلی رضایتبخش نیست ولی در جواب بی اطلاعی شما که میگی فرودگاه تعطیله خواستم که بدونی
ملاير : 1394/3/2802:02:24،
26
31
حامد در زمان خماري: همدان به خاطر نزديكي به تهران فرودگاه فعال نداره ...
حامد در زمان نشئگي : فرودگاه همدان به دبي ، استانبول و مشهد پرواز داره ..
با خودت چند چندي خدا شفات بده
حامد: 1394/3/2809:25:52،
28
27
دوست عزیز اون حرفو من نزدم چشماتو باز کن.من هم دوست ندارم این صحبت گدا گشنه خطاب کردن مردمو.شما چشماتو باز کن بجای اینکه قضاوت کنی آقای ظاهرا بافرهنگ.
كارشناس: 1394/3/2700:04:02،
33
28
همدان يك روستا بزرگه كه مردمش از لحاظ روحى احتياج به بعضى از نمادهاى شهر نشينى از جمله ساختمانهاي 10 طبقه كه انجا برج ناميده مي شود لذا بنده پيشنهاد مي كنم ضمن ساختن برج واقعي ، به فكر ديگر نماد هاي شهري از جمله فرودگاه قابل استفاده ،مترو، قطار بين شهري فروشگاه هاي بزرگ وزنجيرهاي ...باشند
يك پيشنهاد : 1394/3/2700:23:50،
41
36
پيشنهاد ميشود قبل از ساختن اسمان خراش هاي 10 طبقه جهت ايجاد فرهنگ شهرنشيني تورهاي مجاني به شهرهاي بزرگ مثل تهران شيراز تبريز اهواز مشهد اصفهان ...
براي همداني ها تدارك ديده شود تا پس از اتمام برج هاي كذايي دچار هيجان كاذب نشوند
حامد: 1394/3/2709:32:44،
38
31
شما با این طرز تفکرت مشخصه از چه فرهنگ بالا و چه سطح فکری هستی
تهران: 1394/3/2701:33:06،
34
32
حاضر بودم نصفه زندگيمو بدم ولي شرايط زندگيم جور ميشدو ميرفتم همدان زندگي ميكردم
از نظر من كسايي كه به اين شهر و مردمش توهين ميكنن خيلي كمبود هم توو زندگيشون دارن هم شهرشون
محمد سعید: 1394/3/2711:07:27،
37
32
من خودم همدان زندگی میکنم
اینجوری هم میگین نیست اصلا الوند و تپه های دیگش هیشکدوم پشت برج نیستن
فقط یک برج هست (ساختمان متخصصین)
که دقیقا روبه روی کوه قرار داره و طبیعت و خراب کرده
بعدشم اب و هوای همدان و هیچ جای کشور نداره با جرات میگم

همدانیا پرچم باللاااااااااا:)
تهران: 1394/3/2809:43:42،
26
27
تاسفم که اینجوری به همشهریاتون توهین میکنین
پرهام: 1394/9/819:03:10،
16
16
همدان یکی از شهرهای قدیمی ایران هست
اما مرکزیت و قطب خدمات منطقه ای غرب کشور کرمانشاه هستش
همدان هم قبلا و به مدت 36 سال جز استان کرمانشاهان بود
محمد: 1394/10/519:29:54،
24
17
طبق آخرین طرح کالبدی ملی منطقه ای منطقه زاگرس شامل پنج استن همدان. کردستان. کرمانشاه ایلام و لرستان دارای دو مرکز همدان و کرمانشاه است. و کرمانشاه مرکزیتی بر همدان ندارد. فقط جمعیت بیشتری دارد. ضمناً ضمنا به لحاظ عملکرد پزشکی برابر هستند و به لحاظ عملکردهای دانشگاهی و مخابراتی همدان مرکز منطقه غرب کشور محسوب می شود. قیمت زمین و مسکن همدان هم دوبرابر کرمانشاه هست. تعداد ساختمان های بلند مرتبه هم در همدان به مراتب بیشتره. اجرکم عندالله
پرهام: 1395/7/1809:10:49،
12
12
طبق طرح امایش سرزمینی که توسط سازمان.مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه شده قطبیت و مرکزییت منطقه میانی غرب ایران به کرمانشاه واگذار شده و هیچ نامی از همدان.نیست. کرمانشاه بزرگترین و مهم ترین شهر منطقه مرکزی غرب کشور هست و به صورت تاریخ معاصر هم که نگاه بشه مرکز استان پنجم کشور بود که استانهای همدان کردستان و ایلام کنونی تابعش بودن
ضمنا وزارت بهداشت دبیرخانه قطب سه کلان منطقه اموزشی پزشکی کشور رو که شامل این 4 استان میشه به همدان داد
قطب نفت و پتروشیمی غرب کشور
مرکزیت پزشکی قانونی غرب کشور
مرکزیت تامین اجتماعی غرب کشور
مرکزیت مدیریت بحران غرب کشور و ......
به کرمانشاه داده شده و هیچ نامی از همدان.نیست
ضمنا بر اساس اموزشهای جغرافیای انسانی وسعت و جمعیت یکی از شاخصه های مرکزیت و اهمیت هستند که همدان بین 60 تا 65 درصد کرمانشاه بیشتر نیست.و اینکه همدان حتی یک صنعت مادر رو نداره/
پرهام: 1395/7/1809:17:08،
7
13
اولا که دوبرابر بودن قیمت زمین در همدان به نسبتکرمانشاه کمی توهم امیزه چون در این حد نیست
اون مقداری هم.که کمی بیشتره ابنه که همدان اقتصاد مافیایی تر و غیر عادی تری داره. و اون قیمتهای بالا در بعضی جاهاش هیچ سنخیتی با شهر کاملا متوسط همدان نداره و اتفاقا این یکی ازنقاط ضعف عمدش هستش
ساختمان بلند مرتبه هیچ نمادی از پیشرفت نیست اونم ساختمانهای غیر استاندارد و بدون پارکینگی که در همدان میسازن در شهری که از نظر مناطق شهرداری 4 منطقه بیشتر نیستو کرمانشاه 8 منطقه هست اگر همدان اهمیت کرمانشاه رو داشت در طرح امایش سرزمینی به جایکرمانشاه به عنوان شهر قطب منطقه مرکزی غرب کشور انتخاب میشد که نشد پس نیست

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار