کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

پاسخ منفی سيف به درخواست ارزی نعمت‌زاده

کدخبر:۱۲۷۶۰دوشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۹:۰۸۱۷۱۳ بازدید

مشاور مالی اتاق ايران از پاسخ منفي رييس‌كل بانك‌مركزی به درخواست وزير صنعت برای تعيين تكليف شيوه بازپرداخت وام‌های ارزی خبرداد و ...

محمدمهدی رييس‌زاده، مشاور مالی اتاق ايران از پاسخ منفي رييس‌كل بانك‌مركزي به درخواست وزير صنعت برای تعيين تكليف شيوه بازپرداخت وام‌های ارزی خبرداد و گفت: اميدواريم پيگيري‌هاي بعدي توسط محمدرضا نعمت‌زاده، وزير صنعت ادامه يابد.

رييس‌زاده در گفت‌وگو با مهر با تشريح جزييات جلسه ارزي فعالان اقتصادي، نماينده وزير صنعت، معدن و تجارت و نماينده بانك‌مركزي براي تسويه علي‌الحساب تسهيلات ارزي به نرخ روز گشايش تا زمان تعيين تكليف نهايي از سوي شوراي پول و اعتبار گفت: در اين جلسه نمايندگان بانك‌مركزي، بانك صنعت و معدن و دفتر امور اقتصادي وزارت صنعت حضور داشتند تا در مورد نحوه تسويه ضوابط اعطاي تسهيلات ارزي موضوع جزو (د) بند (۶) قانون بودجه سال ۱۳۸۸ كل كشور تصميم‌گيري كنند. مشاور مالي اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران افزود: با توجه به بلاتكليفي صنعتگران بخش خصوصي، در اين جلسه پيشنهاد شد، بانك صنعت و معدن بر مبناي موافقت بانك‌مركزي مبالغي را علي‌الحساب از تسهيلات گيرندگان فوق به‌صورت اقساط دريافت كنند تا زماني كه تعيين تكليف نهايي انجام شود اما اين پيشنهاد مورد موافقت نماينده بانك‌مركزي قرار نگرفت.

رييس‌زاده ادامه داد: وزير صنعت، معدن و تجارت اواخر ارديبهشت سال جاري، نامه‌يي به رييس كل بانك‌مركزي مبني بر بازپرداخت تسهيلات ارزي از محل منابع جزو (د) بند (۶) قانون بودجه سال ۸۸ مشابه تسهيلات گيرندگان حساب ذخيره ارزي و طرح آن در شوراي پول و اعتبار ارسال كرد اما بانك‌مركزي با مخالفت با پيشنهاد مذكور اعلام كرد كه ماهيت منابع جزو (د) با منابع حساب ذخيره ارزي متفاوت است؛ بنابراين تصميم‌گيري‌هاي مربوط به هر يك نيز بايد متفاوت باشند.

وي اظهار كرد: اين در حالي است كه قانونگذار در سال ۱۳۸۸ به اين دليل كه منابع ذخيره ارزي كفاف جوابگويي به متقاضيان را نمي‌داد در قانون بودجه سال ۸۸ اجازه داد تا بانك‌مركزي، ۳ميليارد دلار خط اعتباري را در اختيار بانك صنعت و معدن قرار دهد كه البته تاكنون يك سوم ظرفيت بند (يك ميليارد دلار) مورد استفاده قرار گرفته است. لازم به يادآوري است كه به دليل محدوديت حداكثر سقف ۲۰ ميليون يورو براي تسهيلات گيرندگان از اين محل، ‌عمده استفاده‌كنندگان اين خط اعتباري، صنايع كوچك و متوسط هستند. رييس‌زاده تصريح كرد: استدلال بانك مركزي كاملا صحيح است اما بايد شرايط نامساعد اقتصادي كشور به دليل ركود و بحران‌هاي مالي را مدنظر قرار داد و در شرايط غيرمتعارف نبايد فقط به مباحث حقوقي تكيه كرد. وي با اشاره به پاسخ منفي رييس كل بانك‌مركزي به نامه وزير صنعت و معدن اظهار كرد: اميدواريم پيگيري‌هاي بعدي توسط وزير ادامه يابد تا در نهايت محل تامين مابه‌التفاوت ارز مشخص شود. رييس‌زاده با بيان اينكه دليل اصلي شكل‌گيري جزو (د) بند (۶) عدم مديريت دولت سابق در استفاده از وجوه حساب ذخيره ارزي براي بخش خصوصي بود، ادامه داد: با توجه به زمان بازپرداخت اقساط جزو (د) و با توجه به بلاتكليفي به وجود آمده پيشنهاد شد تا بانك صنعت و معدن به عنوان بانك عامل با تاييد بانك‌مركزي مبالغي را به عنوان علي‌الحساب اقساط دريافت كنند تا زماني كه تعيين تكليف نهايي انجام شود كه متاسفانه اين پيشنهاد در جلسه مشترك، مورد موافقت نماينده بانك‌مركزي قرار نگرفت.

به گزارش مهر، وزير صنعت به تازگي در نامه‌يي به رييس‌كل بانك‌مركزي خواستار تغيير شرايط بازپرداخت وام‌هاي ارزي شده و تاكيد كرده است: بازپرداخت تسهيلات با شرايط مشابه حساب‌ذخيره ارزي (نرخ روز گشايش) در دستور كار شوراي پول اعتبار قرار گيرد. در نامه ارزي وزير صنعت، معدن و تجارت به ولي‌الله سيف رييس كل بانك‌مركزي با موضوع بازپرداخت تسهيلات ارزي تخصيصي از محل منابع جزو «د» بند (۶) قانون بودجه سال ۱۳۸۸ با شرايط مشابه حساب ذخيره ارزي، آمده بود: يكي از چالش‌هاي جدي در بخش توليد به ويژه در سال‌هاي اخير چگونگي تسويه تسهيلات ارزي دريافتي از محل منابع حساب ذخيره ارزي يا ساير منابع ارزي است كه عمدتا به دليل شرايط خاص حاكم بر اقتصاد كشور و نوسانات ارزي، ايجاد شده است. در اين نامه تصريح شده بود: خوشبختانه با تدبير دولت و مساعدت جنابعالي و با تصويب و ابلاغ دستورالعمل اجرايي نحوه تسويه تسهيلات اعطايي مصوب شوراي پول و اعتبار از محل حساب ذخيره ارزي بخش قابل توجهي از اين مشكل مرتفع شده است؛ ليكن از آنجا كه بخشي از بنگاه‌ها از محل منابع جزو «د» بند (۶) قانون بودجه سال ۱۳۸۸ اقدام به دريافت تسهيلات ارزي كرده‌اند و به دليل عدم تعيين تكليف نحوه بازپرداخت منابع مذكور همچنان مشكلات عديده‌يي را با نظام بانكي داشته و امكان بازپرداخت تسهيلات دريافتي را با شرايط فعلي ندارند.

نعمت‌زاده در پايان اين نامه از سيف درخواست كرده بود، موضوع بازپرداخت تسهيلات ارزي تخصيصي از محل منابع جزو بند «د» بند (۶) قانون بودجه سال ۱۳۸۸ كل كشور (تنفيذي سال ۱۳۸۹) با شرايط مشابه حساب ذخيره ارزي در دستور كار شوراي پول و اعتبار قرار گيرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سید: 1394/3/2522:51:36،
32
13
پاسخ منفی سید به ایران خودرو و سایپا
mbf : 1394/3/2600:33:18،
29
12
یران خودرو و سایپا در آستانه ورشکستگی ....باتوجه به رکود شدید بازار خودرو و از طرفی واردات ماشینهای برند و خارجی و با کیفیت بالا برای اولین بار طی سالهای اخیر مردم همدل شدند و خودرو صفر نخریدند تا جایی که خبر گزاری فارس به این موضوع اعتراف کرد حالا مردم ایران کاری کردند کارستان و بجای صف کشیدن در خرید اینترنتی سایت سایپا و ایران خودرو به خواب زمستانی رفته یا شاید مردم بیدار شده اند محصولات ایران خودرو و سایپا که در کشورهای عراق پاکستان و تاجیکستان به قیمت یک چهارم داخل کشور فروخته میشد از طرف آنها هم دیپورت شدند و به علت استاندارد پایین دیگر میلی به خرید این اسباب بازیهای ایرانی ندارند خوشحالیم که بالاخره مردم فهمیدند راه مقابله با گرانی نخریدن است و کلید حل مشکلات اقتصادی در داخل کشور و نه تحریمهاست!
ملت راضی: 1394/3/2601:14:26،
22
13
خیلی جالبه وام ارزی با نرخ 1000 تومن گرفتن خوب حالا شده 2900 تومن معلوم نمیتونن بدن یا زورشون میاد بدن خدا وکیلی عجب امنیت اقتصادی داره کشور ما یک روزه یهو یی بدبخت میشی
مشتری مظلوم: 1394/3/2608:40:40،
26
15
دوستان تحریم فرغون سازها از طرف مردم جواب داده....به زودی شاهد انقلابی بزرگ در صنعت ایران و بخصوص خودرو سازی خواهیم بود.فقط نخرید...این تحریم زنگ خطری برای بقیه تولید کنندگان در تمامی اصناف بودخ به طوری که کارخا نه های لبنیات از ترس تحریم مردم از افزایش قیمت سالیانه چشم پوشی کردن!من نمونه این حرکت رو در المان بسیار دیدم!با ادامه وحدت و غیرت بوجود امده تحول نزدیک است!!!!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما