کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

رواج فروش هواپیماهای شخصی در ایران

کدخبر:۱۲۷۴۰دوشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳:۰۱۱۰۱۲۶ بازدید

رواج خرید و فروش هواپیمای شخصی در ایران در سال های اخیر افزایش یافته است. زمانی 200 میلیون تومان پول نقد، یک سرمایه عجیب و غریب ...

 رواج خرید و فروش هواپیمای شخصی در ایران در سال های اخیر افزایش یافته است. زمانی، 200 میلیون تومان پول نقد، یک سرمایه عجیب و غریب بود. اما الان، موج پورشه سواران و مازراتی سواران در کلان شهرهای ایران، که حداقل 5 برابر این 200 میلیون رویایی قیمت دارد، صحنه های عادی در زندگی روزمره خیلی ها شده است. اکنون به همه این صحنه های جولان پول دار ها در کلان شهرها و بر روی خیابان ها، باید به جولان بچه پول دارهای هواپیمای شخصی وار نیز در آسمان، اضافه کرد.

 
رواج هواپیماهای شخصی در ایران

به گزارش برترین ها، اگر چه اقبال عمومی برای خرید یا فروش هواپیماهای شخصی سبک یا فوق سبک در ایران به اندازه موج لوکس سواری نشده است، اما با توجه به گستردگی کسب و کار این حرفه و قیمت قابل دسترس و استطاعت طیف پول دار کلان شهرهای ایران، موج هواپیمای شخصی سواری در کشور به زودی قابل رویت باشد. بررسی ها نشان می دهد که ظرف چند سال اخیر، ده ها پرتال مربوط به مجموعه های وارداتی و مونتاژ هواپیماهای شخصی در ایران راه اندازی شده است که کار فروش، بازاریابی و تبلیغات مربوط به هواپیماهای شخصی فوق سبک و سبک را برای هموطنان ایرانی انجام می دهند. اصغر ترکان، مدیرکل سابق فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران، پیش تر در گفت و گویی با یکی از رسانه ها گفته بود که طبق قانون، هر کسی میتواند هواپیمای شخصی داشته باشد، اما به جز شرکت نفت، خیلی از ارگان ها و اشخاص علاقمند نیستند تا با داشتن هواپیمای شخصی،اسمشان سر زبان ها بیافتد.

اگر چه به ظاهر این نظر درستی است، اما شواهد نشان می دهد که کسب و کار فروشندگان هواپیماهای شخصی در ایران، کسب و کار پر درامد، حرفه ای و مخصوص پول دار هست که خریداران و علاقمندان خاص خود را دارد. علاقمندانی که رویایی پورشه سواری ان ها تا حدودی! پایان یافته است و اکنون به دنبال فتح آسمان با خودروی هوایی خود هستند. عدم تحریم هواپیما های کوچک شخصی، یکی دیگر از موضوعاتی است که سبب شده است تا شرکتهای فعال در این زمینه، بتوانند به راحتی نسبت به واردات هواپیما و تامین قطعات یدکی آن، به نسبت هواپیماهای بازرگانی غول پیکر، اقدام کنند. در برخی از پرتال ها، فروش هواپیمای شخصی دست دوم نیز معمول است و خریداران می توانند با پرداخت 60 هزار دلار، یا معادل ریالی آن، این هواپیما را سفارش دهند. 

افرادی که رویای پرواز با هواپیمای شخصی دارند، ابتدا بعد از طی یک دوره آموزشی رسمی خلبانی،گواهینامه LPP را دریافت می کنند که تنها برای راندن هواپیمای شخصی تک موتوره اعتبار دارد. این افراد بعد از طی کردن میزان ساعت پروازی تعیین شده توسط ارگان های رسمی پروازی کشور، می توانند در آزمون گواهینامه LPC نیز شرکت کننده تا مجوز پرواز با هواپیماهای شخصی دو موتوره را کسب کنند. دوره های آموزشی هواپیماهای شخصی در ایران، حدود 100 ساعت می باشد که زیر 15 میلیون تومان برای دانشجویان هزینه خواهد داشت. برخی از سایت ها به علاقمندان توصیه می کنند این دوره ها را در فیلیپین یا ترکیه یا اوکراین طی کنند و به نظر می رسد، همانند اعزام دانشجو به دانشگاه های خارج از کشور، موسسات و مجموعه هایی م در این زمینه فعالیت دارند که جالب توجه است.
 
رواج هواپیماهای شخصی در ایران
(تصویر داخل دو هواپیمای شخصی پهن پیکر )

افرادی که هواپیمای شخصی را خریداری می کنند، طبق قانون باید از یک فرودگاه درخواست کنند تا این خودروی هوایی را نگهدار کند. قطعا انتظار ندارید که در پارکینگ خانه یا سرکوچه این هواپیما را پارک کنید! نگهداری یک ماهه هواپیمای شخصی شما در فرودگاه نزدیک محل زندگی، حدود 2 میلیون تومان هزینه ماهانه دارد که می تواند بخاطر تورم، این رقم هر ساله افزایش یابد. با کم تر از 1 میلیون تومان در ماه نیز،می توان نسبت به استخدام یک مسئول فنی بازرسی ایمنی و مهندسی هواپیمای شخصی اقدام کرد که این رقم هم به عنوان هزینه های تعمیر و نگهداری هواپیما و کل پولی که برای این کار صرف شده است، رقم عجیبی نیست.

اگر تهران، کیش را ظرف یک ساعت با هواپیماهای مسافربری غول پیکر طی میکردید، با هواپیمای دو نفره سبک، حدود 4 ساعت زمان می برد و با 1 باک بنزین امکان پذیر است. شرکتهای بیمه کننده هواهپیماهای شخصی، تقریبا 5 میلیون تومان از مخاطبان برای هر سال دریافت می کنند که به نسبت خطرات آن به نسبت خودروی شخصی، خیلی رقم غیر قابل تصوری نیست. اگر فکر می کنید هواپیماهای شخصی، استانداردهای سخت گیرانه ایرباس های 747 را ندارد، اشتباه می کنید. همان استانداردها در این هواپیماهای نیز صادق است و اگر کوچکترین خطری برای هواپیما ایجاد شود، چتر نجات هواپیما، شما و هواپیما را سالم روی زمین می نشاند. بنابراین خیلی نگران نباشید. اگر دوستی دارید که هواپیمای شخصی دارد و از شما میخواهد یک دور دور هوایی ! بزنید، درخواست او را قبول کنید. عبدالله مالمیر، رییس آموزشگاه خلبانی فوق سبک مرکز آموزش و فنون خدمات هوایی، سال پش اعتقاد داشت که بیش از 250 هواپیمای شخصی اکنون در کشور فعال است که به نظر می رسد این رقم تا سال های آینده چند برابر شود.

اگر شما هواپیمای شخصی داشته باشید، و از هزینه های مختلف آن خسته شدید، نگران نباشید. سری به نمک آبرود و نوشهر و کیش بزنید و مشاهده کنید که هر یک ربع پرواز با هواپیماهای شخصی، چقدر قیمت دارد. می توانید ساعتی 400 تا 600 هزار تومان از گرداندن علاقمندان در آسمان، پول در آوردید. یکی از پرتال های ارائه خدمات خرید و فروش هواپیماهای شخصی در ایران، پرشین اوییتور http://persianaviator.comهست که در این زمینه سابقه چند ساله دارد.
 
رواج هواپیماهای شخصی در ایران

در این پرتال عین نمایشگاه ماشین، مدل ها و اطلاعات مختلف هواپیماهای سبک، فوق سبک تک موتوره و دو موتوره یک نفره تا چند نفره قرار گرفته است که شما می توانید انتخاب کرده و سفارش خرید بدهید. پرشین اوییتور، یک سایت آموزشی و اطلاع رسانی قوی و گسترده نیز هست که درباره مسائل پرواز به عموم علاقمندان، اطلاعات خوبی ارائه می دهد. هواپیمای زیر را میتوانید با 300 میلیون تومان سفارش بدهید و مجاز به 100 ساعت پرواز با ان هستید.
 
رواج هواپیماهای شخصی در ایران

علاوه بر این پرتال، سایت http://airplane.ir نیز در زمینه ارائه خدمات فروش و نگهداری و آموزش هواپیماهای شخصی در ایران فعالیت دارد. در این سایت، همه نوع مدل هواپیمای شخصی، هم به فروش میرسد هم آموزش داده می شود برای نگهداری و تعمیر رو مسائل جانبی، راه حل هایی توسط متخصصان به علاقمندان ارائه می شود.
 
 رواج هواپیماهای شخصی در ایران

یکی از خدمات این سایت، اجاره هواپیمای شخصی با خلبان است که به نسبت هواپیما و مدل ان و میزان ساعت تحت الاجاره، قیمت های مختلفی دارد اگر بخواهید هواپیمای زیر را اجاره کنید، باید ساعتی 250 هزار تومان بپردازید. البته نگران بناشید، شبیه هواپیماهایی که ارتش آلمان نازی در جنگ جهانی استفاده می کرد نیست ! خیلی نترسید!
 
رواج هواپیماهای شخصی در ایران

در این سایت، به هر حال برای هر نوع سلیقه، هدف، علاقمندی و بودجه شما، فرصت هایی فراهم کرده است که جالب توجه است. همه این موارد نشان م یدهد، که علاقمندان رویای پرواز در ایران، اینقد رهستند که این پرتال های اطلاع رسانی و فروش، که بعضا کد اعتماد الکترونیکی را نیز دارا هستند، خدمات ارائه می کنند. در سایت هایی مانند مرجع هوانوردی پارسی http://www.aerospacetalk.ir نیز مطالب زیادی درباره هوانوردی به افراد حرفهای و آماتور ارائه شده است که جالب توجه است.
 
رواج هواپیماهای شخصی در ایران

از جمله سایت های دیگر در زمینه هوانوردی در ایران که علاقمندان و مخاطبان زیادی دارد، سایت ایرو سنتر http://www.aerocenter.irاست که درباره مسائل پرواز شخصی،اطلاعات خوبی ارائه می دهد و انجمن های الکترونیکی پرواز برای مشتاقان این سفر هوایی دارد.
 
رواج هواپیماهای شخصی در ایران

این مرکز برای علاقمندان به پرواز، دوره های پرواز با شبیه سازهای حرفهای را هم ارائه می دهد که اطلاعات بیشتر در این پرتال قابل دسترس می باشد.

یکی دیگر از پرتال های ارائه دهنده خدمات فروش و اجاره هواپیمای شخصی، سایت اینترنتی شهپر پرواز shahparaviation.ir می باشد که به نظر می رسد چند سالی در این زمینه به اطلاع رسانی به هموطنان ایرانی فعالیت دارد.
 
رواج هواپیماهای شخصی در ایران

شرکت خدمات هوایی پرواز نیز از دیگر پرتالهای ارائه دهنده مسائل مربوط به علاقمندان به پرواز در ایران است که خدمات و اطلاعات متنوعی را برای علاقمندان در آدرس  parvaz-co.com فراهم کرده است.
 
رواج هواپیماهای شخصی در ایران

در کنار همه این اطلاعات، سایت دانشکده صنعت هوایی catc.ac.ir نیز میتواند مرجع آموزشی خوبی برای علاقمندان باشد که به نظر می رسد در سال های اخیر،موج مشتاقان به صنعت هوایی و به خصوص خلبانی هواپیماهای شخصی و بالطبع مراجعه به چنین سایت های رسمی هوایی در کشور افزایش یافته است.
 
رواج هواپیماهای شخصی در ایران

این گزارش نشان می دهد که موج جدیدی از مشتاقان پرواز در سراسر ایران راه اندازی شده است و گذار از مازراتی در خیابان ها، به هواپیمای شخصی بر فراز آسمان بزودی تغییر خواهد یافت. دولت باید از طریق اطلاع رسانی مطلوب، در این عرصه اطلاع رسانی لازم را انجام دهد تابا نظارت بیشتر بر مراکز دولتی و خصوصی ارائه خدمات خرید و فروش و آموزش و نگهداری هواپیماهای شخصی، فضایی امن و سالم و شفاف را برای علاقمندان به این حرفه تفریحی، فراهم کند. تقویت شرکتهای فعال در زمینه تفریح های هوایی، از جمله دیگر موضوعاتی است که در حوزه تقویت گردشگری هوایی در ایران می تواند برای گردشگران داخلی و خارجی، جالب توجه باشد.
بلیط هواپیمادیدگاه ها

امیدوارم: 1394/3/2511:15:14،
262
93
این همان فاصله غنی و فقیر است که آقای روحانی ادعا کردند در دولت ایشان اصلا وجود نخواهد داشت! وجود داره؟ شما بگید !!!
آدمک: 1394/3/2511:24:21،
150
46
نــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
م: 1394/3/2511:29:29،
110
42
امروز هواپیما یک موتور ملخ دار فرداست که 747 اختصاصی هم میخرند این از ما بهترون تازه به دوران رسیده
Amir: 1394/3/2511:47:26،
114
30
چند سال دیگه مسافر کش ها میگن
تهران- کیش با دوموتوره فقط 1 میلیون
یه نفر دیگه جا داریم آقا درو ببند رفتیم .. .......
جواد: 1394/3/2512:37:34،
134
39
دقت کردین نسبت به این مسائل خون شهدا هیچ عکس العملی نداره و کاملا خنثی عمل میکنه؟!!
محمد بیطرف: 1394/3/2512:38:35،
58
14
برادر من قرار نیس که همه هواپیما سوار شند اونوقت این همه ماشینو کی سوار شه؟؟؟
محسن: 1394/3/2512:59:29،
113
55
آقای روحانی تازه دو سال هست تصدی امور رو در دست گرفتن, یا خیلی بی اطلاع هستین یا از خصومت مشکلات ریشه ای 9 سال اخیر رو گردن ایشون می اندازین جماعت دهن بین ساده لوح ما هم براتون کف میزنن و مثبت میدن!
بیندیشیم: 1394/3/2513:06:12،
86
22
بابا اینا که چیزی نیست بذارید یارو پولداره تو ایران پولش رو خرج کنه بهتره که چرا چشم نداریم ببینیم
سید: 1394/3/2519:33:22،
36
19
ایا فکر می کنید که در دوسال ایشان مسوول تمام شکافهای اقتصادی ایجادشده از قدیم هستند؟ با چه راهکار پیشنهادی شما دولت می توااند فاصله فقیر وغنی را کم یا حتی به اعتقاد شما به صفر برساند تا همه هواپیمای شخصی داشته باشند . در شرایط تحریم همین نگهداشتن تورم پایین هم واقعا یک هنر است
س م: 1394/3/2523:01:24،
46
15
دوستانی که میگن روحانی دو ساله اومده واینا, خب مومن خودش مگه نگفت صد روزه همه چیو حل میکنه, صد روز نه سیصد روز چهارصد روز پونصد روز .... هزااااار روز..
گ
این مردم ساده مثل محسن وسید هردوری میان میگن این دور که فلانی نمیتونه کاری بکنه .... ههه دور بعدم اون یکی میاد میگن دور قبلی مشکلات زیادبود اونا رو حل میکنه.... و این چرخه همچنان ادامه دارد.
محسن: 1394/3/2523:42:59،
45
35
دوست عزیز مثل اینکه شما 9 سال اخیر تو این مملکت زندگی نمیکردی خبر نداری چه فاجعه ای برامون اتفاق افتاده! اگه شما انتظار داشتی آقای روحانی تو 100 روز معجزه کنه و مملکت بشه سویس که از همه ساده تر شمایی برادر! خیلی فرق هست شما یه سیستم کامل تحویل بگیری یا یه کشتی در حال غرق شدن! آقای روخانی در صد روز تنها این کشتی شکسته رو از خطر غرق شدن نجات داد, نورم رو کنترل کرد قیمت ارز رو کنترل کرد و سیستم تامین آذوقه کشور رو اصلاح کرد! بنظر من ایشون دارن کاملا اصولی کار میکنن. مثلا خیلیا انتظار دارن روحانی چون وعده ی احیای دریاچه ارومیه رو داده در عرض دو سال این دریاچه بشه مثل روز اولش!
پاسخ به بیندیشیم: 1394/3/2605:03:36،
37
12
این یارو پول دار پول نیاورده توی ایران توی ایران این پول رو چمع کرده !!!
مهدی: 1394/3/2511:15:41،
134
43
بله دیگه
واسه خریدن یه پراید موندیم، آقایون دارن هواپیمای شخصی میخرن
به این میگن فاصله طبقاتی
مظلوم: 1394/3/2511:39:51،
135
26
نه عزیزم به این میگن عدالت،عدالت علوی
d: 1394/3/2512:39:27،
49
73
پدر و پدر بزرگ و هفت جد و اباد یکی نابود میشن تا براش و برای خودشون ثروتی جمع کنند بعد میگن چرا اینا پول دارن باور کنید هرکی پول داره حروم خور و مال مردم خور نیست عدالت هم همینه هرکسی بیشتر کار کنه و فکر اقتصادی بهتری داشته باشه باید ثروتمند تر باشه
مهدی: 1394/3/2512:42:06،
50
109
آقا یا خانم مظلوم:
هیچ ربطی به عدالت علوی نداره، یه خورده فکر کن بعد حرف بزن
امین: 1394/3/2517:08:07،
41
23
شما می تونید یک نمونه روش پول دراوردن سالم (بدون استفاده از رانت، انحصار، پارتی بازی، رشوه، کلاه برداری، و ... ) برای من مثال بزنی که با درامدش بشه هواپیمای شخصی 1 میلیاردی هم خرید! خونه 10 میلیاردی هم داشت! یه ویلا هم تو کالیفرنیا و یه اپارتمان تو لندن خرید!
من نمی خواهم بگم نیست ولی خیلی نادر هست. تاره اگر هم باشه مشکلی نیست خود بودنش ولی یه گروه اعظمی از مردم دارن له می شن تا یک گروهی به اینجا برسن. یک گروهی از منایع این مملکت بیش از حد استفاده می کنند یک گروهی از اون بی بهره هستند. طرف می ره با پارتی بازی یک وام کلان می گیره میره زمین می خره برج میسازه بعد میفروشه میگه من خیلی زرنگ بودم فکر اقتصادی داشتم! من یک دلیل برای حرفهام دارم و اون اینه که هیچ کدام از کسب و کارها ما بین المللی نیست. یعنی اگر از رو فکر اقتصادی بودند باید می تونستند تو اقتصادهای دیگه هم رشد کنند. چرا نمی تونند؟چون
امین: 1394/3/2517:10:12،
34
16
چون پیدا کردن رابطه و پارتی بازی توی کشورهای دیگه براشون سخته. هیج جای دنیا پول مفت در اختیار اینها نمی گذارند! چون سیستم اقتصادی اجتماعی ما این فرصت رو به برخی می ده که اینجوری رشد کنند. بدون زحمت و فکر! بعد برن ریخت و پاش کنند.
رضا: 1394/3/2511:16:01،
108
31
پولی که از سر راه اومده بالاخره یک جوری باید خرج بشه دیگه!
م-ب: 1394/3/2511:30:00،
66
15
همون اشخاصی که یک عده رو به پول رسوندن حالا دارن از راه های مختلف استفاد شو میبرن استخر و ماهی رو دادن حالا میگن ماهی گرفتن از شما خوردن از ما به همین راحتی
کاپتین: 1394/3/2511:17:40،
65
21
هواپیماهای دست دوم فرسوده! حالا کی سقوط کنن خدا میدونه
علی: 1394/3/2511:23:19،
103
22
خدا لعنت کنه مصوب این همه فاصله طبقاتی را
نوش جون کسانی که از راه مشروع ثروتمند شدن
نه کسانی که از راه رانت و غیره.... این پول ها را در آوردن
امیر: 1394/3/2515:24:03،
49
28
مسبب درسته
علی: 1394/3/2520:12:21،
30
23
پاسخ به امیر میخواستم ببینم که غلط املایی را میگیره
Iran : 1394/3/2511:25:55،
103
33
سلام ببخشید از دوستان یه سوال داشتم اگه بخوام از این هواپیماهای شخصی بخرم باید اختلاس رو از کجا شروع کنم
kian: 1394/3/2511:29:17،
66
19
اگر فکر می کنید هواپیماهای شخصی، استانداردهای سخت گیرانه ایرباس های 747 را ندارد، اشتباه می کنید.

ایرباس های 747!!!!!!!!!!
خخخخخخخخخخخخخخخخخ
نیما: 1394/3/2511:48:47،
32
18
چه خوب - چه عالی
007: 1394/3/2512:01:16،
54
32
يكي ميمرد از بي نوايي ان يكي ميگفت زردك مي خواهي
حسن: 1394/3/2512:05:26،
61
29
شعاراین دولت این بود!کاخ نشینان باکوه نیشنان بایدبرابربشه!کجاس این شعارگویان؟کوه نشینان رازیرخاگ کردن!خدابه دادمردم برسه!:||
d: 1394/3/2512:43:00،
44
36
کوه نشین نه کوخ نشین تو عدالت علوی هم این شعار نیست هرکه کارش بیش پولش بیشتر البته نه حالا........
رضا: 1394/3/2512:16:23،
44
22
میخواستم یه پراید بخرم نظرم عوض شد کجا هواپیما میفروشن برم بخرم...ااولش باید اختلاس کنم بعدش بخرم
حمید: 1394/3/2512:18:51،
32
17
از فردا تلفات هوایی شروع میشه ودر تصادفات هوایی هم در دنیا اول میشیم وباید اداره راهنمایی ورانندگی هوایی هم تشگیل بشه
miladdddd: 1394/3/2512:37:09،
37
14
یه پراید پرنده داریم مدل ۹۲ای ایکس ۱۷۰۰۰۰۰۰م گاز ک میکشی پشت میخوابه جلو بلند میشه میره هوا بدون وزن به قول احمدی نژاد کوچه ما هواپیما ارزونه بیاید از اینجا بخرید
بینام: 1394/3/2513:00:49،
48
12
خوشبحال پولدارا نه غم زندگی نه غم ازدواج البته به شرط سلامتی
فرزانه : 1394/3/2513:08:34،
48
27
وقتی عده ای نگران لغو تحریم ها هستند چون از طریق همبن تحریم ها که به قول اقای احمدی نزاد کاغذ پاره ای بیش نبودند اما همه ی خودیها را که الان دنبال هواپیما شخصی هستند ومثل قارچهای سمی در دوره یایشان سبز شدند را مستفیذ و هزینه گزاف را بر دوش این ملت گذاشتند وما با تورم و بیکاری و.......... باید تاوان ان را پرداخت کنیم ای کاش از این دلواپسی دست بر می داشتند واین مردم نفسی می کشیدند واین قدر نگران حقوق هسته ای مر دم نبودند
خونگی: 1394/3/2513:21:49،
34
30
با توجه به تاخیرها میشه ازین هواپیماها خرید آژانس با هواپیما زد
جوون: 1394/3/2514:15:32،
29
38
آقا یه عمر زحمت کشیدن حالا دوست دارن تو رفاه باشن نوش جونشون حالا چه لوکس سوارن چه هواپيما سوار
بچه بندر: 1394/3/2517:19:04،
39
28
حالا بگيد انرژي هسته اي حق مسلم ماست
جوان پر رويا: 1394/3/2520:42:32،
51
13
ما جوانان در روياي همه چيز مونده ايم.
در روياي هواپيما و پورشه
در روياي رفتن به كنسرت خواننده محبوبمون
در روياي پيدا كردن كار
در روياي خريد خانه
در روياي گرفتن همسر
در روياي رفتن به دانشگاه دولتي
در روياي ........
بهروز: 1394/3/2521:50:59،
39
27
ای ولا خیلی عالی بود
سایت ها که معرفی کردید

امیدوارم امشب خواب اون جت دو موتوره یک میلیاردیا ببینم
بعد این همه سال ارزوی پشت هواپیما نشستن

بچه ها شما هم دعا کنید من امشب خوابشو ببینم!!!
سینا: 1395/7/1018:07:08،
14
19
این هواپیما زاغارتا که جت شخصی نیستند برید بمباردیه گلوبال اکسپرس چلنجر لیرجت ببینید هوش از سر فلک میبره رو دست این سه تا جت شخصی نیومده
واقع بین: 1396/1/2207:48:33،
7
4
داداش ملخی فقط بمباردیه . ببینید برزیل چقدر رشد کرده ها ؟ دیلما روسف خداییش دمت گرم حیف برزیلیا قدرتو ندونستن.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار