کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ترافیک اصفهان با رینگ چهارم روان می‌شود

کدخبر:۱۲۷۳۲دوشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۹:۱۸۴۲۴۷ بازدید

تسهیل عبور و مرور درسطح شهر،کاهش اتلاف وقت و کاهش مصرف سوخت از مهمترین عوامل احداث رینگ‌های ترافیکی در اصفهان است. از این رو ...
ترافیک اصفهان با رینگ چهارم روان می‌شود

تسهیل عبور و مرور درسطح شهر،کاهش اتلاف وقت و کاهش مصرف سوخت از مهمترین عوامل احداث رینگ های ترافیکی در اصفهان است. از این رو طراحی سه رینگ ترافیکی به عنوان مسیرهای عبوری اصلی در سطح شهر اصفهان شامل رینگ اول درمحدوده مرکزی شهر به طول 12.5 کیلومتر شامل خیابان های شریانی فرعی، رینگ دوم درمحدوده میانی شهر به طول 24.5 کیلومتر شامل شریان های درجه دو با شش تقاطع غیرهمسطح، رینگ سوم به طول ۴۶کیلومتر به عنوان بیرونی ترین مسیر حرکت نسبت به مرکز شهرشامل ۱۲بزرگراه درون شهری و 20 تقاطع اجرا شده است و رینگ حفاظتی شهر یا رینگ چهارم، به طول 78.2 کیلومتر نیز به عنوان محورمواصلاتی شهری وبرون شهری در دستور کار قرار گرفته است.بااجرايي شدن این طرح مشکل تردد خودروهای سنگین داخل شهر به صورت زيربنايي رفع خواهد شد.

حدود 41 كيلومتر از رینگ چهارم در محدوده شهر اصفهان و مابقي در شهرهاي اطراف از جمله فلاورجان، درچه، خميني شهر، دولت آباد و برخي نقاط ديگر قرار دارد. رينگ چهارم ترافيکي داراي 20 تقاطع غير همسطح خواهد بود که به منظور حفاظت از حريم شهر و اراضي كشاورزي و نيز جلوگيري از توسعه ناموزن شهر احداث مي شود. 

این رینگ ترافيكي، كنار گذر شمال شرق را نيز شامل مي شود كه بيشتر در منطقه 15 اصفهان مطرح است و مسير آن از تقاطع غير همسطح كارخانه قند آغاز و به سمت بزرگراه خاتون آباد، بلوار فرزانگان، سه راه نقشينه، خيابان لوله و ميدان استقلال متصل و منتهي مي شود. 

نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرداین است که رينگ حفاظتي شهر اصفهان بايد به صورت يكپارچه و با وحدت رويه در تمام مسير 80 كيلومتري آن از سوي يك مجري احداث شود، از این رو نبايد طراحي و اجراي اين پروژه در شهرداري هاي مختلف تغيير كند؛ چرا كه اجرای آن دچار مشكل خواهد شد.استاندار اصفهان می گوید: رينگ حفاظتي و چهارم شهر اصفهان می تواند در حل مشكلات ترافيكي بسيار كارگشاو كامل باشد. رسول زرگرپور از تشکیل كميته اي خبر می دهد که براي تملك زمين هاي در مسير طرح رينگ چهارم تشكيل شده و ادامه می دهد: مقرر شده که این كميته اقدامات خود را در جهت تملك زمين تسريع بخشد تا هر چه سريع تر مقدمات اجرايي حلقه چهارم فراهم شود.


ورود راه و شهرسازی مشکل ساز می شود!

از سویی آنگونه که شهردار اصفهان بارها اعلام کرده، شهرداري اصفهان مي تواند به عنوان مجري، اين پروژه 80 كيلومتري را احداث و به بهره برداري برساند.

به گفته دکتر سید مرتضی سقائيان نژاد، معاونت هاي عمران- حمل و نقل و شهرسازي شهرداري اصفهان با وحدت رويه و وحدت كلمه مي توانند به صورت يكپارچه حلقه حفاظتي شهر اصفهان را احداث كنند.وي با بیان اینکه 100 ميليارد ريال در سال جاري براي احداث سه تقاطع غير همسطح رينگ چهارم در شهر اصفهان اختصاص یافته، می گوید: عمليات اجرايي احداث تقاطع هاي غير همسطح استقلال در منطقه 12، پل اشكاوند در منطقه 6 و در مسير خاتون آباد در منطقه ۱۵ در سال جاري آغاز شده است.

شهردار اصفهان می افزاید: رينگ چهارم ترافيكي به طول 80 كيلومتر است كه حدود 32 كيلومتر اين حلقه در داخل شهر اصفهان احداث مي‌شود و مابقي در شهرهاي اطراف از جمله فلاورجان، درچه، خميني شهر، دولت آباد و برخي نقاط ديگر مي‏باشد. 

وي با بيان اين كه رينگ چهارم ترافيكي داراي بيش از 20 تقاطع غير همسطح است، ادامه می دهد: این رينگ به منظور حفاظت از حريم شهر و اراضي كشاورزي و نيز جلوگيري از توسعه ناموزون شهر احداث مي‌شود؛ همچنين با اجرايي شدن اين طرح مشكل تردد خودروهاي سنگين داخل شهر به صورت زيربنايي مرتفع مي‌شود. 

شهردار اصفهان بر لزوم طراحي و اجراي پروژه رينگ چهارم به صورت واحد در تمام قسمت‌هاي اين حلقه تاكيد کرده و می گوید: نبايد طراحي و اجراي اين پروژه در شهرداري‌هاي مختلف تغيير كند چرا كه اين طرح دچار مشكل خواهد شد. وي با اشاره به اينكه اگر بخشي از عمليات اجرايي رينگ چهارم را اداره کل راه و شهرسازي استان اصفهان و قسمت ديگر شهرداري اصفهان انجام دهد، به دليل ساختارهاي متفاوت در احداث اين طرح مشكلاتي ايجاد مي‌شود، می گوید: لازم است در دفتر فني استانداري اين موضوع بررسي شود و طي مذاكرات صورت گرفته دولت بودجه‌هاي حلقه حفاظتي را كه براي ۲۰ سال آينده كلان شهر اصفهان بسيار مهم است به حساب شهرداري اصفهان واريز كند؛ چرا كه شهرداري اصفهان مي‌تواند به عنوان مجري اين پروژه ۸۰ كيلومتري را احداث و به بهره‌برداري برساند.


هماهنگی دستگاههای اجرایی گره گشا خواهد بود

آنچه باید مورد توجه قرار بگیرد این است که رینگ چهارم ترافیکی، طرحی بزرگ و استراتژیک است که اجرای آن نیازمند مدیریت اجرایی قوی و جهادی است. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان بر تسریع اجرای مسیرحلقه چهارم ترافیکی کلانشهر اصفهان تاکید کرده و خواستار هماهنگی سایر دستگاه های اجرایی برای راه اندازی حلقه چهارم ترافیکی کلانشهراصفهان است.

محمد علی طرفه در گفت و گو با ما هدف از اجرای حلقه چهارم ترافیکی را عملیاتی شدن طرح جامع کاهش آلودگی هوا، کاهش میزان مصرف سوخت و افزایش ایمنی و تسهیل عبور و مرور عنوان کرده و خواستار اجرای مسیر حلقه چهارم ترافیکی کلانشهر اصفهان با سرعت و جدیت بیشتر می شود

وی می افزاید: در حال حاضر مشاور طرح با بررسی های لازم و انجام مطالعات کارشناسی و ترافیکی، کل مسیر را مورد بازنگری قرارداده و از کارخانه قند اصفهان تا میدان استقلال مورد نقشه برداری مجدد و بازبینی قرارگیرد و کمیته تملک اراضی نیز با محوریت دفترفنیاستانداری و مرکب از نمایندگان شهرداری ها و فرمانداری های ذیربط موظف به تعیین راهکارهای اجرایی تملک اراضی واقع در طرح و نقشه مسیر می شوند.

 
رینگ سوم پاسخگوی ترافیک اصفهان نیست!

بخش زيادي از بار ترافيكي شمال اصفهان به دليل ورود خودروها از خارج شهر است، از این رو پيش‌بيني مي‌شود با احداث و راه‌اندازي رينگ چهارم ترافيكي شهر از اين حجم ترافيك و ميزان سوانح و حوادث در رينگ سوم كاسته شود.

در سالهای اخیر احداث رينگ چهارم ترافيكي در محدوده شمال اصفهان از اولويت هاي مديريت شهري اصفهان به شمار می رفته است.یکی از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان نیز ضمن تاکید بر اینکه احداث رینگ چهارم حفاظتی نیاز شهر اصفهان است، تاکید می کند که مشکلات این طرح قابل حل نیست مگر اینکه هر دستگاهی وظایف خود را در این رابطه انجام دهند. 

عباس حاج رسولی ها اهمیت حلقه چهارم ترافیکى را کمتر از پروژه قطار شهرى در شهر اصفهان ندانسته و با بیان اینکه اصفهان یکى از شهرهای پر تردد کشور است، می گوید: در سال هاى گذشته با وجود اینکه اقدامات مثبتى براى حل معضل ترافیک انجام شد، اما افزایش روزانه خودروها باعث شد تا این اقدامات راه به جایى نبرد و شهر همچنان با مشکل روبه رو باشد. 

وی برنامه ریزى اصولى و اساسى از سوی دستگاه های ذیربط را در کاهش سفرهاى زاید و روان سازى ترافیک شهر اصفهان راه گشا دانسته و معتقد است: رینگ سوم پس از تکمیل، تا مدتى توانست در کاهش حجم ترافیک موثر باشد اما پس از آن دیگر پاسخگوى ترافیک نبوده و لازم است براى نجات شهر عملیات رینگ چهارم به سرعت آغاز شود.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان رینگ چهارم را یک شاهرگ اصلی در مباحث ترافیکی می داند و با یادآوری این نکته که حال حاضر برخی زمین های این پروژه در منطقه ۱۲ آزادسازی شده و لازم است با جدیت بیشتری اقدام شود، تاخیر در اجرای پروژه را باعث بالا رفتن قیمت اراضی مسیر رینگ و در نهایت کند تر اجرای پروژه می داند.
کارشناسان شهری احداث رینگ چهارم اصفهان را حلال بسیاری از مشکلات ترافیکی می دانند و معتقدند بعد از پروژه قطار شهری، این طرح در اولویت طرح های عمرانی قرار دارد و می تواند برای کاهش ترافیک و ایجاد ترافیکی روان تا 20 سال آینده سطح شهر موثر واقع شود و احداث و راه اندازی آن میزان ترافیک، سوانح و حوادث در رینگ سوم را کاهش می دهد. 

با توجه به حجم بالای تردد خودرو و تعداد خودروهایی که در هر روز شماره گذاری می شود،رینگ سوم ترافیکی پاسخگوی این حجم از ترافیک در شهر نیست و حتی در ساعاتی از روز از خودرو اشباع می شود؛ از این رو باید مطالعات و عملیات اجرایی حلقه چهارم ترافیکی شهر اصفهان در برنامه کاری مسئولان استان و شهر قرار گیرد و مشکلات آن به صورت زیربنایی رفع شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حمید : 1394/3/2508:56:13،
60
139
هر چی بزرگراه ،جاده ،پارک و ...واسه تهران ،اصفهان و مشهده ما شهرستانی ها کلا هیچ از قبل همینطور بوده الان هم همینجور ه کاش کمی از درآمد شهرمون رو خرج خود شهر میکردند نه تهران و اصفهان و ...
تو اصفهان با پول بندرعباس پارک ساختند نوشتند هدیه مردم بندرعباس !!!!
پویا: 1394/3/2509:50:31،
133
44
من اصفهانم، میشه بگی این پارک کجاست برم ی سر بزنم؟

یادم نمیاد هدیه از هیچ شهری به اصفهانی ها رسیده باشه...
حرف و حدیث هم پشت سر اصفهانی ها کم نیست... میگن اگه دیدی کسی حرف در موردت نمیزنه بدون داری کارهات رو اشتباه انجام میدی...
RZ: 1394/3/2509:58:50،
107
32

هموطن عزیز...
بندرعباس برای اصفهان پارک بسازه وهدیه کنه ؟؟؟
آدرس این پارک رالطف کن بگو
هاشم: 1394/3/2510:03:43،
44
61

خو یعنی چی که اصفهان کمربندی نداره؟
از طرف یزد که میری به اصفهان و از اونطرف میخوای بری استان همدان یا لرستان، باید از توی اصفهان رد بشی.
همیشه حدود 4 ساعت وقتم توی شهر اصفهان و نجف آباد تلف میشه.
توی شهرش هم که یه تابلو نداره که خروجی از کدوم طرفه!!!!
اصفهانی: 1394/3/2511:09:58،
79
38
برادر عزیز من ! اصفهان بد . اصفهانیها همه بدترین آدمهای دنیا! پس چرا تا دو روز تعطیلی میشه همه راه می افتید می آیید اینجا. ترافیک و آزار و اذیتش میشه برای ما. خود بالفرض محال که دولت اینجا با پول تو داره سازندگی میکنه. عید به عید که می ایی لذتش را نمیبری؟ طوری حرف نزنید که بوی حسادت بده. زحمت بکشید شهر خودتان را مثل اینجا بسازید.
بهزاد: 1394/3/2511:15:04،
86
24
دوست عزیز،من یه اصفهانیم و دو سال در بندر عباس خدمت کردم،اون موقع سال 84 هم همین دروغ رو به مردم بندر عباس می گفتند ،اگه مردم عزیز بندر عباس دقت کنن،تموم مکانیکی ها،صافکار ها ،جرثقیل دار ها و... که دارن تو بندر عباس کار می کنن اصفهانین ،اکثریت نانواها و سوپری ها یزدی هستن ،آرایشگرها شمالین ،بیشتر کاسبها وتاجرها از لار واستان فارس اومدن ،ترخیص چی های گمرک هم از همه شهرهای دیگر اومدن،بار هم توسط رانندگانی که از شهر های دیگه میاد منتقل میشه،بیشتر متخصصین آلومینیوم المهدی وفولاد هرمزگان مهاجر از شهرهای اصفهان وشیراز وکرمانهستند،بیشتر مردم بندر عباس هم یا عضو نیروی دریائی هستن یا نیروی انتظامی ویا روی ماشین کار میکنن .من موندم بندر عباس که خودش برای اداره خودش نیروی کار نداره،سرمایه نداره،وبقیه میاند اونجا پول وسرمایه می ذارند چه جوری می تونه بودجشو بده به یه استان دیگه؟اصلاًاز لحاظ قانونی خرج کردن بودجه یه استان تو یه استان دیگه جرمه.برای اینکه بدونید استان اصفهان استان مادر اعلام شده وطبق قانون استان مادر از بودجه چیزی نمی گیره وبایستی به بقیه استانها هم کمک کنه.مردم شریف بندر عباس گولتون نزنند.اگر براتون خرج نمی کنن دروغ بهتون نگند.
آرش: 1394/3/2513:34:31،
45
28
شهرستانی ها فک میکنن شهرا بزرگ چ خبره من هم اصفهان زندگی کردم هم تهران هر 2 تا شهرم دوستشون دارم اما خداوکیلی خسته کنندس اون ترافیکش و اعصاب خوردیاش تازه خرج زندگی خیلی بالاتره تو این شهرا! والا به خدا راه داشت ما میومدیم بیرون میرفتیم داهات زندگی میکردیم تهرانو یا اصفهان میدادیم برا شما ببینم 1 هفته دووم میارین؟
ج به حمید: 1394/3/2513:49:36،
53
35
درآمد شهرمون؟؟؟؟؟
دو تا درآمد ها شهرتون نام ببر ببینم اصلا درآمد شهرتون میدونی چیه؟
اصفهان دوتا کارخونه داره که کل ایران باهاش میخره و در راه خدا آزاد میکنه
منطقی باش
فرزاد: 1394/3/2514:43:35،
35
45
فعلا که اب زاینده رود را از چهارمحال میگیره.اما خوب خودشون هم عرضه دارن.
محمد: 1394/3/2516:10:53،
35
33
داداش به خدا اصفهان تو مسیره
محمد: 1394/3/2516:12:57،
41
44
در پاسخ به اصفهانی:
داداش به خدا اصفهان تو مسیره مجبوریم ازش رد شیم!راه یگه بود حتی از شهرتون رد نمیشدم!
هربار آدرس پرسیدم اشتباه گفتید!!!!!!:|
محمد: 1394/3/2509:01:08،
56
30
ایران جیب خبر را زود برش دار ، دکتر سقائیان دوهفته ای هست که از شهرداری رفته است و این خبر را به نقل از ایشان دارید می گید
3: 1394/3/2509:04:06،
58
34
شهردار که یک ماه پیش استیضاح و برکنار شد. چرا هر روز یک سخنرانی جدید از وی منتشر می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شیرازی: 1394/3/2509:06:24،
53
33
این در حالیه که رینگ شهری شیراز 16 تا رینگ کم داره! یعنی هنوز به شیراز نمیشه گفت شهر! فعلا روستای توسعه یافته ای بیش نیست!
esfahani: 1394/3/2509:28:51،
49
34
,ممنون میشم این پارک رو معرفی کنی .تا اونجا که من دیدم چنین چیزی جایی نیست
رضا: 1394/3/2509:10:31،
59
16
خوش به حال اصفهانی ها. شیراز که هیچ حرفی برای گفتن نداره. شهرداری فقط کندن خیابانها و خراب کردن معابر رو بلده.من نمیدونم اگه شیراز سعدی و حافظ رو نداشت الان چه وضعی داشت!
فرزاد : 1394/3/2509:25:58،
69
32
کجای اصفهان با پول بند عباس پارک ساختند , بگو تا بریم
اصفهانی: 1394/3/2509:48:56،
81
48
اون دوستان عزیزی ک میان و میگن اصفهانو دارن بهش میرسن و شهر مارو نمیرسن..توجه کنن ک این چیزا ربطی ب دولت نداره،دست شهرداریه،فقط کافیه شهرتوون شهرداری درست حسابی داشته باشه،درضمن انقد نگید با پول شهر دگ،همه میدونن ک دولت همیشه ب اصفهان کم لطفی میکنه،وقتی ما داریم چند برابر بقیه ی شهرای ایران مالیات میدیم،بهرحال این چیزارم برامون خواهد داشت،پس با پول خودمونه.انقد پول بقیه پول بقیه نکنید،ی شهردار با کفایت داشتن کافیه.
درمن دکتر سقائیان نژاد خیلی برای شهر زحمت کشید،الانم بردنش قم تا سازندگی کنه،شک نداشته باشید ی نفز بهتر ب سر کار میاد ک راه رو ادامه بده،
***بهترین شهر ایران،اصفهان***
نیما: 1394/3/2510:09:11،
90
34
من اصقهانی نیستم، ولی 3 سال اصفهان دانشجو بودم. سه سال لذتشو بردم و تفریح کردم. عالی ی ی ی بود
وااقعا بهترین شهر ایرانه
تمیز، با صفا ، خوش آب و هوا
حود اصفهانیا هم اهل کارن و فکر اقتصادی خوبی دارن، برا همینه که شهرشون تکه
پویا: 1394/3/2519:38:54،
33
34
عزیزم اینطور که شما میگی نیس
پول بعضی از ساخت و سازارو دولت میده (پروژه های ذیحسابی )که متاسفانه اکثر این پولا به شهر شما میرسه
007: 1394/3/2510:15:02،
64
42
من نمیدونم چرا بعضی ها هنوز اصفهان نیومدند و این شهرو ندیدند و فقط و فقط بلدن جو سازی کنند!!! تویی که میگی پارک بندرعباس خواهش آدرس این پارکو بده ما بریم از نزدیک ببینیم.اگه بندرعباسی هستی هیچ موقع شهرتو با اصفهان مقایسه نکن،این شهر از سرتاسر جهان توریست داره و داره به تنهایی جور درآمد گردشگری ایرانو بدوش میکشه پس اگه چند تا اتوبان زدن تو این شهر بخاطر اینه که یه سری از خیابونای مرکزی شهر مثل چهارباغ عباسی،چهارباغ خواجو و..... قابلیت عریض شدن نداره.از بدون اطلاع از هیچی نیا کامنت بذار.
مسعود: 1394/3/2512:57:13،
44
66
فعلاً که اصفهان داره از استان های اطرفش میخوره و هی چاقو چله تر میشه آب را از یه استان میگیره بودجه را از یه استان دیگه و الی آخر
بعدشم میگن پول خودمون
این پول دقیقاً از کجا میاد بگین ما هم بدونیم
کارخونه چاپ پول دارین؟؟؟
یوسف: 1394/3/2510:38:21،
77
30
دوستان عزیز بدونن که مالیاتی که اصفهانی های عزیز می دن فقط 30 درصد تو خود شهر اصفهان هزینه می شه 70 درصد بقیه می ره واسه کل کشور اونوقت بندرعباس واسه اصفهان پارک ساخته دیگه . جک سال بود این مطلب
احمد: 1394/3/2511:47:11،
48
32
اقایونی که مهاجرت یا زندگی در اصفهان را تجربه می کنند از نظر
شهر و مردم و هزینه زندگی چطور ارزیابی می کنند.
سین الف: 1394/3/2512:11:04،
55
24
معقوله، شما هم از هرچیز گرون دارید هم ارزان، هم خوب هست هم بد، اگر یه بارون اصفهان میزد بهترین شهر بود ولی متاسفانه به خاطر سیاستهای غلط کل مملکت دچار کم ابی شده اصفهان بدتر، بارندگی امسال بهتر بوده ولی کافی نیست، خرج و مخارج معقوله، حداقل مثل استانهای شمالی توی پاچه هموطن خودمون نمی کنیم، اجناس رو به همه یه قیمت میدن
علیرضا: 1394/3/2511:50:02،
55
33
فعلن که در زمان این آقای شهردار هر خیابان جدیدی ساخته شده عرضش گنجایش رد شدن 2تا ماشینو همزمان بیشتر نداره و اصلا جای پارک کردن هم تو خیابون نداره

حالا در عوض برید تبریز - مشهد - شیراز - تهران خیابانهای جدیدشو ببینید و گنجایش و ظرفیت عبور و مرور ماشینها را مقایسه کنید

بعد میگن چرا اصفهان ترافیکش زیاده خوب آخه مگه خیابون درست و حسابی داره که ترافیکش کم باشه؟

عرض بزرگراهش اندازه عرض خیابونهای شیراز و تبریز و مشهد هست
آرش: 1394/3/2513:37:03،
47
33
خدا وکیلی اتوبانای بدی زدن مخصوصا اتوبان خرازی یا حبیب الهی اگه اشتباه نکنم واقعا تنگه 3 لاینه بدون لاین اضطرار !!! نمیدونم چرا !! دیگه نمیشه پهنشم کرد چون همه پلهایی که روش زده شده مشکل دار میشه
mohamad soleimani: 1394/3/2511:57:20،
59
22
اخر خنده بود : تو اصفهان با پول مردم بندر عباس پارک ساختند ....
برو خدا روزیتوجایی دیگه بده...
محمد یوسفی: 1394/3/2513:07:20،
49
30
همون بهتر که شهرداری اصفهان مجری طرح نباشه.
طراحی های ضعیف سازمان طراحی شهرداری اصفهان به عنوان مشاور رینگ سوم شهر اصفهان کاملا مشهود است.
نکته جالب اینکه در سیستم شهرداری اصفهان، کارفرما، مشاور، ناظر و مجری همه از یک سیستم هستند و این امر در هیچ کجای دنیا نیست.
بیسواد: 1394/3/2513:32:02،
45
37
واقعا جای تاسف داره. دارن سیاست هایی را ادامه میدن که تو غرب 50 ساله کنار گذاشتنش. تو کره و امریکا و کشورهای دیگه دارن بزرگراه های زشت و خاکستری را خراب میکنن و به جاش تراموا و پارک و مسیر پیاده روی و دوچرخه میسازن بعد اینجا دنبال رینگ سوم و چهارم و احتمالا تا صد سال دیگه دنبال رینگ هشتاد و پنجمند!
شهرداری لندن 160 میلیون پوند بودجه گذاشته برا تنگ کردن خیابانها و ایجاد مسیرهای دوچرخه در سطح شهر، بعد اینا افتخار میکنن 10 میلیارد پول گذاشتن برا 3 تا تقاطع که آخر سر 30 میلیارد خرج بر میداره.
یه ورزشگاه نقش جهان که طولش 500 متر هم نیست و هزینه آزادسازی زمین هم نداشت 20 ساله دارن بهش ور میرن، یه پروژه 84 کیلومتری با 20 تا تقاطع و هزینه آزادسازی در بافت حاشیه شهری که دیگه میره رو 100 سال
بسه دیگه خسته شدیم از پروژه هایی که سر داره ولی ته نداره
سعيد: 1394/3/2514:22:42،
47
31
بابا اضفهان كلي عقب افتاده با اين شهرداري نوبرش، اتوبان ميزنه عرضش اندازه پياده رو، پل ميزنه انقدر طراحيش مشكل داره واسه اينكه ماشين چپ نكنه ميان تيغ ميندازن از روش رد ميشي ويبره ميزني. اصفهانو مردن مركز صنعت ايران هواشو خراب كردن رفت بودجم كه بهش نميدن. جالبه فولاد مباركه اصفهانو آلوده ميكنه بعد جريمه اي كه ازش ميگيرن خرج تهران ميشه. صدبار گفتم كه بودجه رو فقط به تهران ميدن مشهدم كه خودش درآمد داره تبريزم متطقه آزاده، اصفهانو شيرازو بقيه بايد برن بميرن تازه اوله بدبختي غير تهرانياس
رضا: 1394/3/2516:40:16،
52
30
1- من با 41سال سن همچین پارکی رو ندیدم...بفرض اینکه درست باشه ( که ابدا صحت نداره) بی عرضگی شهرداری بندر عباس!

2- باید قبول کرد شهرهای بندری ایران توسعه خوبی ندارند بخصوص از نظر زیبایی ( معماری و شهرسازی) و تفریحی ..... حیف این مردم خونگرم جنوب واقعا سزاوار بهترینها هستند

3- بعنوان یک اصفهانی میگم : اتوبانای اصفهان ( بویژه خرازی) به اندازه کافی عریض نیستند... اجرای مترو از مشهد و تبریز عقب افتاده .. . ساختمان برج جهان نما افتضاح معماریه ( بجاش یک میدون بزرگ و زیبا با آب نمای مدرن بهتر بود میساختند)

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار