کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

چرا از وام 80 میلیونی مسکن استقبال نمی‌شود ؟

کدخبر:۱۲۷۲۶دوشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۱:۳۳۳۰۵۸ بازدید

در حالی شش روز از افتتاح رسمی حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم می‌گذرد که این برنامه مشترک بانک مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن ...

در حالی شش روز از افتتاح رسمی حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم می‌گذرد که این برنامه مشترک بانک مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن در پرداخت تسهیلات 80 میلیونی مسکن با استقبال سرد مردم مواجه شده است.

به گزارش تسنیم، سه‌شنبه‌ای که گذشت طی مراسمی با حضور رئیس کل بانک مرکزی، وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک مسکن حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم به‌طور رسمی در شعبه بانک مسکن میدان فردوسی افتتاح شد.

"تبدیل بانک مسکن به یک بانک توسعه‌ای" موضوعی بود که هم آخوندی، هم سیف و هم بت‌شکن در لابلای سخنان خود به آن اشاره و "صندوق پس‌انداز مسکن یکم" را عاملی برای تحقق اهداف توسعه‌ای دولت در بخش مسکن اعلام کردند. آخوندی وزیر راه در این مراسم ایجاد حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم را زمینه‌ساز اتفاقات بسیار بزرگ دانسته و گفته بود: «چنانچه از یک مسئولی پرسیده شود با یک درآمد مشخص برای خانه‌دار شدن چه‌کاری باید انجام داد، اگر مسئول بدون لکنت پاسخ دهد مجموعه سیاستگذاری‌های دولت در امر مسکن یعنی تلفیق اقتصاد خُرد و اقتصاد کلان منجر به خانه‌دار شدن مردم و توسعه بخش مسکن خواهد شد».

وی با بیان "می‌خواهیم امروز یک پاسخ ساده نه برای همه اقشار بلکه برای قشر متوسط جامعه ایران و به‌منظور افزایش قدرت خرید واحد مسکونی توسط آنها را توضیح دهیم" گفت: ما باید خیلی ساده پاسخگو باشیم که اگر شما یک مبلغی را در بانک مسکن پس‌انداز کنید هر 6 ماه یک‌برابر آن مبلغ دریافت می‌کنید، این بانک تا سقف 6برابر به شما تسهیلات می‌دهد. این مدل ساده می‌تواند در ذهن هر ایرانی بماند و هم در اقتصاد خانوار که بتواند در قالب یک مدل پس‌انداز کند و هم به اقتصاد کلان که بتواند در قالب یک رژیم چه به‌صورت مستقیم یا از طریق تغییر بازار پس‌اندازها یا از طریق تغییر پولی و مالی کشور تجهیز منابع مالی انجام دهد.

سیف رئیس کل بانک مرکزی نیز گفته بود:‌ «فکر می‌کنم با مدلی که طراحی شده به‌صورت خودکفا حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم بتواند استمرار پیدا کند، متناسب با شرایطی که در هر دوره پیش می‌آید تجربیات 5ساله را بازنگری می‌کنیم و با تعامل بانک مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن مجدداً تصمیم‌های جدید و به‌روزی را اتخاذ می‌کنیم تا بیشتر با شرایط روز منطبق شویم».

بت‌شکن مدیرعامل بانک مسکن دراین‌باره با اشاره به اینکه ایجاد حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم برگرفته از تجربه آلمانی‌هاست، گفته بود: امروز هم بانک مسکن می‌تواند به‌شرط تجدید ساختار مالی و در راستای تقویت ظرفیت تسهیلات‌دهی از طریق وصول مطالبات از دولت و افزایش سرمایه چون گذشته وظیفه پشتیبانی و اجرای سیاست‌های دولت را در این بخش اجرا کند.

در  شش روزی که از افتتاح رسمی حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم می‌گذرد، اقبال عمومی نسبت به وام 80میلیون تومانی در پایتخت چندان نبوده است.

خبرنگار تسنیم به تعدادی از شعب بانک مسکن در سطح شهر تهران مراجعه کرد و جویای استقبال مردم از وام 80میلیون تومانی مسکن شد. یکی از کارمندان بانک مسکن شعبه جنت‌آباد دراین‌باره به تسنیم، گفت: از هفته پیش تا این لحظه فقط سه نفر به شعبه مراجعه کرده و درباره تسهیلات 80میلیونی سؤالاتی را پرسیدند.

وی با ابراز "هنوز کسی برای افتتاح حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم به ما مراجعه نکرده است" افزود: واقعیت آن است که حساب صندوق پس‌انداز یکم مورد جدیدی در بحث پرداخت تسهیلات نیست، پیش از این نیز این حساب را در بانک مسکن داشته‌ایم، حالا فقط سقف سپرده‌گذاری و تسهیلات آن بالا رفته و نام آن را تغییر داده‌اند.

وی در رابطه با شرایط افتتاح حساب و میزان تسهیلات گفت: برای دریافت تسهیلات 80میلیونی مسکن باید 40میلیون تومان به‌مدت یک سال سپرده‌گذاری شود، ضمن آنکه با سپرده‌گذاری 20میلیون تومانی پس از یک سال دوبرابر این مبلغ یعنی 40میلیون تومان تسهیلات به متقاضی پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: در صورتی که 13.5میلیون تومان سپرده‌گذاری شود پس از 3.5 سال 80میلیون تومان تسهیلات به متقاضی پرداخت می‌شود. در این مدت، مبلغ مذکور بلوکه می‌شود.


دریغ از یک مراجعه‌کننده

شعبه فرودسی بانک مسکن مقصد دومی است که به آن مراجعه می‌کنیم. یکی از کارمندان این شعبه در پاسخ به این پرسش که وضعیت افتتاح حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم چگونه است، گفت: تا الآن مراجعه کننده‌ای برای افتتاح این حساب نداشته‌ایم. واقعیت آن است که هنوز کسی نیامده تا درباره این حساب سؤالی بپرسد چه برسد به آنکه افتتاح حساب کنیم.

وی افزود: استقبالی از این وام نشده و فکر نمی‌کنم با این وضعیت کسی رغبتی به استفاده از این تسهیلات با شرایطی که دارد، داشته باشد.


چراغ اول در افسریه روشن شد

جنوب شرقی پایتخت یعنی افسریه سومین مکانی است که برای پرس‌وجو از وضعیت مراجعه‌کنندگان تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن یکم به آن مراجعه می‌کنیم. کارمند این شعبه به تسنیم گفت: در یک هفته اخیر مراجعه کننده زیادی برای تسهیلات 80میلیونی نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: تعداد معدودی دراین‌باره سؤالاتی داشتند که به نظر می‌رسید پس از شنیدن سود این تسهیلات کلاً از دریافت آن پشیمان می‌شوند.

وی تصریح کرد: چند روز پیش فردی آمد و برای دریافت این تسهیلات افتتاح حساب کرد، ولی هنوز برای سپرده‌گذاری مبلغ مورد نظر (40میلیون تومان) برای تکمیل پروسه دریافت تسهیلات 80میلیون تومانی مراجعه نکرده و منتظر آمدن وی هستیم.

این کارمند بانک تأکید کرد: تسهیلات 80 میلیون تومانی فقط به‌درد بساز و بفروش‌ها می‌خورد چون آنها به‌راحتی می‌توانند این مبلغ را سپرده‌گذاری کنند.

یکی از نکات جالب توجه در سخنان این کارمند مشخص نبودن سود تسهیلات 80 میلیون تومانی در سال‌های آینده بود. وی با بیان اینکه امسال سود این تسهیلات 14 درصد است، گفت: معلوم نیست سود تسهیلات برای سپرده‌ 13.5میلیون تومانی که متقاضیان آن پس از 3.5 سال وام 80 میلیونی را می‌گیرند چقدر خواهد بود.

وی ادامه داد: این احتمال وجود دارد که سود این تسهیلات 18درصدی محاسبه شود.


فقط می‌توانم قلک برادرم را قرض بگیرم

یکی از به‌اصطلاح خانه‌اولی‌ها که تمام شرایط دریافت تسهیلات 80میلیون تومانی را دارد، به تسنیم گفت: بنده جزو قشر متوسط جامعه هستم ولی واقعیت آن است که 40میلیون تومان ندارم که برای دریافت تسهیلات 80میلیون تومانی سپرده‌گذاری کنم.

وی در پاسخ به این پرسش "آیا نمی‌توانید این مبلغ را با قرض از پدر، مادر یا برادر تهیه کنید؟" افزود: بنده دار و ندار پدرم را برای رهن خانه‌ای که الآن در آن ساکن هستم، گرفته‌ام و دیگر آهی در بساط ندارد.

وی تصریح کرد: یک خواهر و برادر از خودم کوچکتر نیز دارم که هر دو زیر 10 سال سن دارند. فقط می‌توانم قلک آنها را قرض بگیرم که در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن مجموع مبلغ این دو قلک به 50هزار تومان هم نمی‌رسد و بنابراین این راه‌حل به هیچ وجه نمی‌تواند دردی از من درمان کند.

به گزارش تسنیم، اوایل شهریورماه سال گذشته وزیر راه و شهرسازی در برنامه نگاه یک برنامه‌های دولت در بخش مسکن را تشریح کرد. آخوندی گفته بود: بر اساس برنامه ما باید 50 درصد ارزش خانه از طریق تسهیلات تأمین شود که در این راستا باید حدود 80میلیون تومان تسهیلات خرید به اقشار متوسط جامعه پرداخت شود.

آخوندی با بیان اینکه میانگین قیمت مسکن در بافت‌های قدیمی تهران 2.5 تا 3 میلیون تومان است، گفت: هدف ما خانه‌دار کردن زوج‌های جوان است. این افراد باید 20میلیون تومان پس‌انداز داشته باشند و حدود 40 تا 50 میلیون تومان دیگر را نیز تأمین کنند تا به‌همراه تسهیلات 80میلیون تومانی بتوانند قدرت خرید را در بازار به دست آورند.

وی با بیان اینکه در قالب طرح وزارت راه و شهرسازی 50 درصد ارزش یک واحد مسکونی تسهیلات به زوج‌های جوان پرداخت خواهد شد، خاطرنشان کرد:‌ با این میزان تسهیلات زوج‌های جوان می‌توانند در شهرهای بزرگ یک واحد مسکونی 75متری را خریداری کنند، به‌عنوان مثال با توجه به اینکه در بافت‌های قدیمی تهران قیمت هر مترمربع واحد مسکونی 2.5 تا 3 میلیون تومان است بنابراین قیمت یک خانه حدود 200 میلیون تومان خواهد بود.‬

‫وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:‌ دولت در نظر دارد 80میلیون تومان تسهیلات خرید به‌ازای 20میلیون تومان پس‌انداز متقاضیان پرداخت کند. متقاضی نیز باید حدود 40 تا 50 میلیون تومان را تأمین کند.

آخوندی گفت: در قالب طرح دولت سالانه 300هزار فقره تسهیلات خرید مسکن به اقشار متوسط جامعه پرداخت می‌شود و در مجموع طی 5 سال 1.5 میلیون فقره تسهیلات پرداخت خواهد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا زوج‌های جوان می‌توانند این مبالغ را تأمین کنند، گفت: بله، آنها می‌توانند از پدر، مادر و برادر در این زمینه کمک بگیرند. تاریخ صندوق‌های پس‌انداز می‌گوید مردم با این روش می‌توانند خانه‌دار شوند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

محمد: 1394/3/2506:48:25،
92
22
به درد نمیخوره... شرایطش خوب نیس!!!!!
حسین ۶۶: 1394/3/2508:27:50،
70
19
اگه قراره جوانان پول رو از پدر و مادر بگیرن، پس این وسط دولت چکاره است؟؟؟؟؟؟؟ دولت داره دلالی میکنه ، داره واسه خودش در آمد کسب میکنه. به نظرم بود و نبود دولت تو ایران فایده ای نداره. دولت خودش تو ایران بزرگترین دلاله.
مهدی: 1394/3/2508:39:36،
61
20
معلومه استقبال نمیشه
به چند دلیل
1.سه سال دیگه هیچ تضمینی در باقی ماندن و اجرا شدن این طرح نیست. هر دولتی که زمام امور را دست می گیرد تخته پاک کن برداشته و همه را پاک کرده و میگه از اول.
2. به دلیل اقتصاد بسیار قوی ما و نرخ تورم تک رقمی اصلاً معلوم نیست سه سال دیگر با هشتاد میلیون چندتا خانه می توان خرید.
3. به علت نرخ بهره های اسلامی بانک های ما که اصلاً ربا توش نیست.
سلام: 1394/3/2508:41:01،
32
11
شما 80 میلیون میدی 90 میلیون بگیری استقال زیاد میشه
مجید تیزه: 1394/3/2509:09:31،
46
17
کدوم ادم عاقلی میره 40 میلیون پول بی زبون رو بزاره یکسال بمونه تا بعد مثلا 80 میلیون وام بگیره با سود 100 در صدی !
دوستان بر فرض 40 تومان هم گذاشتیم بعد یکسال 7 الی 8 میلیون فقط برای کارمزد وام و حق محضر و ایاب ذهاب انواع کارشناس و ... هزینه میشه
طرف اگه با این طرح بخواهد خونه بخره باید بقیه پول خونه رو هم داشته باشه درسته ؟
خوب همین الان بره خونه بخره تا گرونتر نشده بقیه پول رو (مثلا وام)هم بده مستاجر تا خریدشو تکمیل کنه بعد بره سر خونه و زندگیش
خود دانید این یه پیشنهاد بود
هادی: 1394/3/2506:58:41،
113
19
راه کار وزیر مارو باش :
وی در پاسخ به این سؤال که آیا زوج‌های جوان می‌توانند این مبالغ را تأمین کنند، گفت: بله، آنها می‌توانند از پدر، مادر و برادر در این زمینه کمک بگیرند!!!!!
خخخخخخخخ
حامد: 1394/3/2508:50:29،
47
17
خوب تیکه ای رو انتخاب کردی خود جمله گویای همه چیز هست خیلی حال کردم !
حسینقلیخان: 1394/3/2509:48:54،
42
20
خوب ایشان فکر میکنند همه پدر و مادرها وزیر و وکیل و مدیرعامل هستند با حقوقهای 20 تا 50 میلیونی و پاداشهای میلیاردی .
تا ترکیدن حباب اقتصاد ایران و نابودی کامل راهی باقی نمانده است .
مهدی: 1394/3/2507:39:47،
45
25
"وی در پاسخ به این سؤال که آیا زوج‌های جوان می‌توانند این مبالغ را تأمین کنند، گفت: بله، آنها می‌توانند از پدر، مادر و برادر در این زمینه کمک بگیرند."

همسایه ها یاری کنید میخوام شوهرداری کنم

نادر: 1394/3/2507:58:33،
20
18
مردم هستند واين چهار ريال كه در دست دارند البته مردم متوسط وفقيرها، نه انها ، ميترسند سپرده گذاري كنند وتا سال نيامده آقايان پول را برده ويا علي گويان مي زنند به چاك و هيچكس هم نمي ايدپيگيري كند وحق مردم را بگيرد وبراي خالي نبودن عريضه در تلويزيون ظاهر مي شوند و ميگويند ما دنبال ميكنيم ومتعاقبا" به اطلاع عموم رسانده مي شود وبعد از چند مدت مردم يادشان ميرود كه چه شد وچه بود آنقدر كه گرفتاري دارند0
فرزاد: 1394/3/2508:30:26،
38
23
آقا مسکن دیگه برای همیشه تو ایران تموم شد چون رشد جمعیت رو به کاهشه و تعداد آپارتمان ها از تعداد خانوارها بالا زده جوونا هم به هر آب و آتیشی میزنن که برن خارج.
وام 800 میلیونی هم بدن فایده نداره.
حسین: 1394/3/2509:55:25،
30
22
دقیقا به نکته خوبی اشاره کردید همین امسال تو این سه ماهه سه جوان تحصیل کرده ارزشمند از فامیل ما به کانادا رفتند . یکی از انها برادر همسر پسر خاله من است که تازه عقد کرده تو 10 روز اخیر رای او را هم زده که آپارتمان خود را که ما حصل زحمت پدرش بوده و شب عقد بنامش سند زده بفروشد و با همسرش به کانادا برود . جالب اینکه گفته کار هم برایش اماده نموده است ایشان فوق لیسانس مکانیک است و شغل مناسبی هم دارد فعلا اما در معرض خطر است .
فرزاد: 1394/3/2510:23:29،
28
16
درست میفرمائید وقتی تو فامیل خودم و دور و بر و همسایه هم میبینم اوضاع همینطوره پسر عموی خودم با 15 سال کار و مهندس سازمان دولتی داره ول میکنه بره اروپا.
بحث فقط پول و درآمد و کار نیست که البته اون هم اوضاع خوبی نداره ولی طرف میخواد نفس بکشه بچه هاش بتونن نفس بکشن و امنیت روانی و ...... داشته باشن.
به هرحال بازار ازدواج هم کساده که علاوه بر مهاجرت اوضاع مسکن رو خراب تر میکنه من خودم حداقل 6 پسر مجرد 35 تا 40 بین دوستان و فامیلم سراغ دارم.
داوود: 1394/3/2514:15:12،
25
19
حسین:حرفات کاملا دروغه،به این دلایل:
حداقل باید 1 سال تو کانادا در مشاغل داوطلبی با کمتر از حداقل دستمزد کار کنی تا رزومه ات رو بخونند
هیچ مدرکی رو از ایران قبول ندارند مگر اینکه همون جا دوره های تکمیلی رو بری و اصطلاحا certified بشوی
رشد اقتصادی کانادا در حد 3 درصد است،مشاغل خالی به شدت کمیاب هستند
من سالها کانادا بودم،ساده نباشید
بهنام: 1394/3/2514:47:06،
23
16
داوود جان من خودم سال 2001 مهندسیم رو از دانشگاه آزاد گرفتم قبل از سال 76 هاشمی رفسنجانی با کانادا قرارداد اموزشی امضا کرده بود که مدارک مهندسی دانشگاه آزاد رو برای ادامه تحصیل در کانادا قبول میکردند راحت تر از دانشگاه دولتی دلایلش هم مشخصه.
خیلی از هم دوره ای های من رفتن و اونجا ادامه تحصیل دادن و موندگار شدن. به هر حال کشور کانادا مهاجر پذیره و رفتنش با مقداری سرمایه خیلی هم سخت نیست.
هیچ کشوری مدا رک ایران رو قبول نداره و بحث سرتیفیکیت مختص تمام کشورهاست نه فقط کانادا، مگر اینکه کار ربطی به مدرکش نداشته باشه.
داوود: 1394/3/2515:33:13،
19
20
کانادا هیچ مدرک ایران،پزشکی،مهندسی،حقوق،انسانی،فنی،خلبانی و ... رو قبول نداره،البته به عنوان مدرک دانشگاهی شناخته میشه اما ارزش کاریابی نداره،عده زیادی از وکلای مهاجرت چند سال بعد از شروع کار به خاطر شکایتهای فراوانی که ازشون میشه پروانشونو از دست میدن،به هر صورت سالها اونجا بودم الان هم میرم میام اما دارم میگم از چاله در نیاین بیفتین تو چاه،عده زیادی ایرانی اونجا اماده هستند پوستتون رو درسته بکنند،
صلاح مملکت خویش خسروان دانند
بهنام: 1394/3/2517:50:15،
18
17
داوود جان نمی دونم چرا هرکی میره جایی دوست نداره بقیه برن و بقیه رو میترسونه.
اتفاقا من کشورهای مختلف اروپایی زیاد رفتم باید بگم اکثر کسایی که باهوش و گرگ هستن تو ایران میمونن و اونایی که گرگ نیستن و نمیتونن زرنگ بازی های داخل رو تحمل کنن و باهاش رقابت کنن میرن اونجا بنابراین فکرنکنم اونجا ایرانی هایی باشن که بتونن پوست گرگایی که از داخل میرن رو بکنن.
طبق گفته: 1394/3/2508:41:23،
24
27
پس طبق گفته وزیر من نباید از خواهرم قرض بگیرم. نه شرعیه و نه بهم باهاش وام می دن
آرش: 1394/3/2508:42:15،
27
18
با عوض کردن اعداد و ارقام و شعار کاری از پیش برده نخواهد شد!!!!!!!!!
مگر تفاوت وام مسکن یکم با مسکن پس انداز در چیست که از این وام می بایست استقبال گرمی میشد. واقعا وزیر مسکن در این چند سال زحمت کشیدند تا توانستند یک چنین طرحی برای خدمت رسانی به ملت شریف ارایه نمایند!!!!!!!!!!!!!
ف: 1394/3/2509:23:25،
31
15
بنده خدا گفته تجربه آلمانی هاست
همچین می گه انگار خودش وزیر صنعت و معدن آلمانه
بابا اونجا بخوان وزیر بشن باید طرحهایی که میدن دستکم 10ساله باشه
وزیر صنعت آلمان وقتی خواست وزیر بشه بهش گفته بودن باید طرح 30ساله بده. . . برای تمدید هم طرح 10 ساله داد
همینه که بعد از دوتا جنگ جهانی که با خاک یکسان شده دوباره قد علم کردن و الان شدن اقتصاد برتر دنیا
مطمئن باشین مسکنشون هم مثل اقتصادشونه
اونجا برای دادن وام و خرید خونه پول خون بابا و ننه شون رو از آدم نمی گیرن
وامهاشون با سود صفر درصده
سود یکساله شونم تنها یک درصده
شما که از این تجربه می گی می شه بگی هدفت از گفتن جمله "قرض گرفتن پول از پدر-مادر-خواهر و . . . " چیه
شما روی هرچی پررو هست رو سفید کردی
من: 1394/3/2509:52:17،
27
18
البته یادشون رفته بگن که اونجا برای بیسواد و متخصص فنی و کارگر فنی حرفه ای تا فوق دکترا کار هست. اینجا برای فوق لیسانسش کار نیست.
اونجا میری وام بگیری, کافیه استخدام باشی. بقیه اش حله.
اینجا می خوای وام بگیری باید هزار تا فک و فامیل و ضامن و سفته و اوراق بورس و ... ببری و بخری تا یه وام فکسنی بهت بدن.
اونجا وقتی وام بهت میدن می تونی با همون وام یه آپارتمان کوچیک بخری. تو تهران با 40 - 50 تومن بهت زیر پله هم نمی فروشن.
اونجا به آدم هاشون به عنوان سرمایه نگاه می کنن, اینجا به عنوان اسکناس متحرک. هر چقدر بتونن می چلوننت که ازت پول در بیاد. به جنازت هم رحم نمی کنن و 4 - 5 تومنی ازت میگیرن تا خاکت کنن.
کلا یه پیشنهاد :
شما حرف امثال آلمان رو نزنید خیلیییییییییییییی سنگینتره. فعلا یکشبه بنزین و گاز گرون کنید تا ببینیم چی میشه.
بيکار: 1394/3/2509:37:30،
24
19
دل مردم خوشه مسول دارن
پول از پدرومادر بگيريم!!!!!!
ارش: 1394/3/2509:39:30،
22
17
بايد بذاري 2سال پول تو بانك بخوابه
rezaei: 1394/3/2510:58:03،
20
21
بعد از 3 سال سپرده گذاری هم قیمت اون خونه باز 2.5 تا 3 میلیون تومنه؟
شک نکنید هدف فقط جذب منابع بانکی هست

چی بهتر از این؟
40 تومن از طرف یکسال بگیری ، سود ندی
بعد از 1 سال 80 تومن وام بهش بدی که در خوشبینانه ترین حالت 120-130 تومن بازپرداختشه
بخوام مودب صحبت کنم باید بگم کاسبی برای دولت
جکی: 1394/3/2510:58:15،
30
13
من متوجه نشدم میخوان وام بدن یا بگیرن
رامین: 1394/3/2511:01:05،
28
13
"این افراد باید 20میلیون تومان پس‌انداز داشته باشند و حدود 40 تا 50 میلیون تومان دیگر را نیز تأمین کنند تا به‌همراه تسهیلات 80میلیون تومانی بتوانند قدرت خرید را در بازار به دست آورند."

عاشق اون تیکه " حدود 40 تا 50 میلیون تومان دیگر را نیز تأمین کنند" هستم منظورش چیه ؟ از کجا ؟ چگونه؟ نکنه منظورش اختلاسه
رضا: 1394/3/2511:29:11،
16
17
من همان روز اول نظرم را گفتم و ایرانجیب عزیز کلا سانسور فرمودند گفتم اگر باور کنم عقلم نباشد و ...
مثلا علی: 1394/3/2511:43:57،
22
20
هر دم از این باغ بری میرسد
تازه تر از تازه تری میرسد
پوریا: 1394/3/2511:50:26،
25
17
اخه وامی که تا نواده گان ادم را هم تحت تاثیر قرار می دهد و انها
را بدهکار بانک می کند دیگر تسهیلات نیست بلکه مخل اسایش و
ارامش روانی خانواده است.
محسن: 1394/3/2512:21:30،
23
19
40 تومنتون آخر سال 30 تا ارزش داره ( حد اقل سودش 10 تا هست ) این سود هم اعمال کنن بعد بگن نرخ بهره وامشون چنده
ف: 1394/3/2514:05:43،
22
16
تویی که منفی دادی کاملا معلومه که از خانواده مدیرعامل بانک نیستی
مشخصه از مایه دارهای بانکی هستی

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار