کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

معيار عملكرد دولت، جيب مردم است

کدخبر:۱۲۶۹۲یکشنبه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۹:۴۳۱۹۹۰ بازدید

قطار فعاليت‌های دولت تدبير و اميد به «ايستگاه» دومين سال رسيد تا عملا نيمي از عمر كابينه يازدهم سپری شده باشد؛ دو سال پيش ...

قطار فعاليت‌های دولت تدبير و اميد به «ايستگاه» دومين سال رسيد تا عملا نيمي از عمر كابينه يازدهم سپری شده باشد؛ دو سال پيش (24 خرداد 92) در چنين روزهايي، ايرانيان در يكي از حساس‌ترين برهه‌هاي تاريخي كشور و در شرايطي كه مشكلات عديده‌يي در بخش‌هاي اقتصادي، سياسي، ديپلماسي و... به چشم مي‌خورد دولتي را براي سپردن سكان هدايت ساختار اجرايي كشور برگزيدند كه حركت در مسير تدبير و اميد را به عنوان راهبرد اجرايي خود انتخاب كرده بود. با گذشت دو سال از حماسه مردم ايران در انتخابات خرداد92 روز گذشته حسن روحاني رو در روي خبرنگاران داخلي و خارجي نشست تا به پرسش‌هاي خبرنگاران درباره مهم‌ترين مسايل جاري كشور پاسخ دهد. راس ساعت 4 بعداز‌ظهر رييس‌جمهور همراه با چهره‌هايي چون ظريف، ابوطالبي، آشنا، صادق، پرويز اسماعيلي، افخم و... وارد سالن كنفرانس شد. روحاني در اين كنفرانس خبري تاكيد كرد كه معيار دولت براي ارزيابي عملكردش«جيب مردم» است. بيشتر از 250خبرنگار داخلي و خارجي اين نشست مطبوعاتي را پوشش دادند.


 نجات اقتصاد ايران، اخلاق و تعامل با دنيا

به گزارش تعادل تشريح مسيري كه دولت يازدهم طي 22ماهه گذشته پيموده است؛ بخش ابتدايي صحبت‌هاي رييس دولت يازدهم در اين كنفرانس را تشكيل مي‌داد. رييس‌جمهور با بيان اينكه اعتدال يعني همه حركت‌هاي اجتماعي و سياسي و اقتصادي در چارچوب مقررات قانوني باشد، گفت: «اعتدال يعني هيچ تصميمي يك شبه گرفته نشود.»

روحاني تصريح كرد: «مردم ايران با رايي كه به اعتدال و تدبير و اميد دادند، مي‌خواستند شرايط آرامش در منطقه حاكم شود و در حوزه اقتصاد، حوزه بين‌الملل و حوزه سياست به آينده‌يي روشن اميدوار شوند و در ترديد نباشند. مي‌خواستند به آينده زندگي بهتر و فضاي امن‌تر و شرايط بهتر زندگي اميدوار باشند.»

رييس‌جمهور گفت: «تلاش دولت طي 22ماه گذشته انجام تمام وعده‌هايي است كه در زمان انتخابات داده است. نجات اقتصاد ايران، اخلاق و تعامل با دنيا. يعني سه وعده‌يي كه داده شد.


 حق غني‌سازي در كنار حقوق اقتصادي

روحاني با بيان اينكه ما ملتي نيستيم كه فقط يك حق داشته باشيم و بگذاريم بقيه حقوق‌مان را ديگران پايمال كنند، تصريح كرد: هدف از 24خرداد حفظ همه حقوق ملت ايران بود. در اين راستا ما باب مذاكره جدي و تاثيرگذار در چاچوب منطق با 1+5 آغاز كرديم و خط قرمز‌هاي ما از ابتدا مشخص بود. بايد از رهبري تشكر كنم كه اتحاد ملي و انسجام را به خوبي حفظ كردند و از ملت تشكر مي‌كنم براي حمايتشان از دولت.

رييس‌جمهور با حمايت از تيم مذاكره‌كننده ايراني گفت: «از تيم مذاكره‌كننده و وزيرخارجه تشكر مي‌كنم كه هرچه به دست آورده‌ايم موجب افتخار ملي است. 6 قدرت بزرگ دو سال پيش به داشتن حق هسته‌يي ما اذعان نمي‌كردند اما امروز هيچ‌يك از قدرت‌ها در حق هسته‌يي ما ترديد ندارد و درهاي نطنز و فردو باز است.»

رييس دولت يازدهم گفت: «در زمينه تحريم دو مساله مهم را مدنظر داشته باشيد. اول عمق تحريم و دوم مديريت تحريم است. تحريم غيرانساني است. تحريم كور بوده و نه هدفمند. دامنه تحريم‌ها نه تنها صنعت و فناوري ايران را در بر مي‌گرفت بلكه حتي گندم هم در ليست تحريم‌هاي اقتصادي قرار داشت.»


 با همين روند به توافق مي‌رسيم

روحاني در نشست خبري خود در ادامه در پاسخ به خبرنگار سازمان صداوسيما كه پرسيد تا چه حد دستيابي به توافق خوب امكان‌پذير است؟ اظهار كرد: چارچوب‌هاي كلي ايران مورد توافق گروه 1+5 است و در جزييات اختلافاتي هست كه بايد حل شود. اگر فرآيند مذاكرات براساس همين روند دنبال شود، فكر مي‌كنم توافق ممكن است. ما در رسيدن توافق جدي هستيم و به دنبال خريد زمان نيستيم. خواست ملت ايران براي ما مهم است.

رييس‌جمهور در پاسخ به سوالي درباره آينده مذاكرات و چالش‌هاي پيش روي آن و مساله لغو تحريم‌ها گفت: مذاكرات رو به پيش است. گرچه در برخي مسايل هنوز اختلاف نظر وجود دارد. در زمينه تحريم‌هاي اقتصادي در اصل اينكه با اجراي توافق همه تحريم‌ها برداشته و ملغي خواهد شد، ترديدي وجود ندارد اما نسبت به همزماني اقدامات ايران و اين لغو هنوز اختلاف نظر وجود دارد.


 تحريم و چرخ اقتصاد

رييس‌جمهور كه براي پاسخ به پرسش‌هاي خبرنگاران وقت اضافه‌يي را در نظر گرفته بود در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه برخي مي‌گويند دولت همه امور كشور ازجمله آب خوردن مردم را به رفع تحريم گره زده است، گفت: در گذشته 720ميليارد دلار صرف واردات شد و كشور كاملا به بيرون متكي شد و همان هم علامت تحريم به بيرون داد. يعني اگر اقتصاد مقاومتي بود به اين وضعيت دچار نمي‌شديم.

رييس دولت تدبير و اميد با تاكيد بر اينكه اين دولت همه برنامه‌هايش براساس شرايط تحريم بوده است، گفت: ما در شرايط تحريم تورم را كنترل كرديم. چرخ اقتصاد را راه انداختيم. ما در همين شرايط به صنعت بالاي 5 و بازرگاني بالاي 3 رسيديم.

روحاني درپاسخ به سوالي درباره جيسون رضاييان نيز گفت: من به عنوان رييس‌جمهور كه مجري قانون اساسي هستم نسبت به حقوق شهروندي همه ايرانيان و كساني كه تابعيت غيرايراني دارد اما در ايران زندگي مي‌كند را پيگيري و دنبال مي‌كنم. در مورد اين خبرنگار نيز چنين وظيفه‌يي وجود دارد.


 شوراي عالي امنيت ملي كسي را ممنوع‌التصوير نكرده است

رييس دولت يازدهم در پاسخ به سوالي درباره ممنوع‌التصوير شدن رييس‌جمهور اسبق گفت: شوراي امنيت ملي هيچ مصوبه‌يي در زمينه ممنوع‌التصويري كسي ندارد و اگر كسي چنين چيزي را به شوراي امنيت ملي نسبت بدهد خلاف كرده و بايد طبق قانون مجازات شود.

روحاني درباره روند خصوصي‌سازي و اصل44 گفت: «اجراي اين اصل انقلاب اقتصادي به دنبال خواهد داشت و اگر دقيق اجرا مي‌شد انقلاب اقتصادي رخ داده بود. متاسفانه اين اصل به درستي انجام نشده است. در سفرهاي استاني مسوولان مي‌گويند واگذاري‌ها در چارچوب قانوني نبوده است. متاسفانه برخي نهادها كه نه مي‌شود گفت دولتي هستند و نه خصوصي و به «خصولتي» معروفند، نگذاشتند كار درست پيش برود.  رييس‌جمهور اظهار كرد: با اينكه سال سختي است براي ما چراكه درآمد نفتي ما كاهش پيدا كرده اما اميدواريم امسال بورس كمي رونق بگيرد.


 پايگاه نظامي نداريم

روحاني تصريح كرد: ما در عراق و سوريه پايگاه و واحد نظامي نداريم و در آنجا كار مستشاري است و تلاش مي‌كنيم مشاركت عمومي مردم و دموكراسي محقق شود.

رييس‌جمهور در پاسخ به سوالي درباره تورم، يارانه، سهميه بنزين و يارانه نان گفت: ما هم روزانه قيمت اجناس را مي‌گيريم. خود من هم هفته‌يي دوبار اين قيمت‌ها را مي‌گيرم. براي دولت معيار جيب مردم است. خوشبختانه بازار دچار يك آرامش و ثباتي است. وقتي مي‌گوييم 15درصد تورم است يعني اينكه اين جنس نسبت به پارسال گران شده است.

روحاني افزود: نسبت به سال گذشته 10ميليارد دلار كسري درآمد نفتي داريم. نسبت به سال قبل 20ميليارد كسري واريزي به دولت داريم. ما در هزينه‌هاي جاري درحال كاهش هزينه‌ها و صرف آن در هزينه‌هاي عمراني هستيم.


 دلواپس نيستم، اميدوارم

رييس‌جمهور همچنين در پاسخ به اين سوال كه آيا شما دلواپس نيستيد كه اجراي توافق ايران و 1+5 به دست‌انداز بيفتد و تنها روي كاغذ بماند؟ گفت: در آينده هر احتمالي وجود دارد و ما نه علام‌الغيوبيم كه آينده را پيش‌بيني كنيم و نه قدرت مطلقه هستيم كه مشكلات عالم را حل كنيم اما به توافق اميدواريم چراكه ما در توافق ژنو به طور موقت چنين توافقي را انجام داده‌ايم پس مي‌شود به توافق رسيد.  حسن روحاني در نشست خبري خود در پاسخ به سوالي درباره واكنش دولت به تخريبگران به ويژه در آستانه انتخابات مجلس اظهار كرد: با نزديك شدن انتخابات، كار بسيار سخت مي‌شود. برخي ابراز نگراني كرده‌اند كه حركت براي توافق نهايي كند شده است يك مقداري از آن ممكن است طبيعي باشد و مقداري‌اش هم به اين برمي‌گردد كه برخي تلاش مي‌كنند كه به نتيجه نرسيم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

نيما: 1394/3/2400:26:21،
120
18
معيار جديدشون دست كردن تو جيب مردم جديد يافتن
حسین: 1394/3/2408:00:19،
73
11
بله دیگه ! الان دولت واقعا دستش تو جیب مردمه
جای خجالت داره :
هر روز همه چی گرون تر میشه
مالیات ها به مردم فشار مضاعف میارن
مالیات برارزش افزوده را برای هر جنسی 3 بار از مردم میگیرن
دستمزد و حقوق هم که همه میدونن
آب و برق تلفن گاز و .... آدم دیونه میشه
مهران: 1394/3/2408:51:04،
34
58
این بذری هست که احمدی نژاد کاشته.
با خزانه خالی چه انتظاری از روحانی دارید؟
درجواب به مهران : 1394/3/2409:37:51،
49
31
آخ آخ آخاآخ ...خوبه احمدی نژاد توی این 35 سال یک دوره رئیس جمهور شد که تمام کم کاری و ریخت وپاش و بی مدیریتی ها کردنش بندازین ..اگه نبود چه بهونه ای داشتین .....
سيا: 1394/3/2410:10:11،
36
12
خدا رو شكر كه يه احمدي نژادي اومد كه تا ٢٠٠ سال ديگه هر كسي ميتونه هر كاري كرد بندازه گردنش،اونم انداخت گردن خاتمي،خاتمي هم گردن رفسنجاني،من نبودم دستم بود،مثلا ميشه با كليد بياي بعد بگي احمدي نژاد قفل و عوض كرده،همون ركود زمان احمدي نژاد الان ٢ برابرش هست+ افزايش شديد ماليات،كلا سياست و مدريت تو ايران اينجوريه،با شعار بيا بالا ،قبلي هارو تخريب و انكار كن،٤ سالِ اول به زور با ركود بازار رو نگه دار،٤ سال دوم هركاري دلت ميخواد بكن و برو ،چون ديگه تو نمياي هركسيم بعد تو بياد همه خرابيارو ميندازه گردنت و ميشي سيبل مردم و دولت و نظام،بعدم ميفرستنت تو البومِ خاطراتِ دولت(تشخيص مصلحت نظام)،مردمِ هميشه در صحنه هم درگيرِ هاشمي و احمدي...
فرهنگی: 1394/3/2410:26:48،
24
6


.... هم دلی .... هم زبانی .... هم جیبی .... هم .......

عصبانی و به هم ريخته: 1394/3/2411:56:11،
20
7
آقای عزيز کجای دنيا ديدی حقوق 14 درصد افزايش پيدا کنه اونوقت ماليات حقوق 28 درصد!!!!!!؟؟؟؟؟
هر چيزی که قراره افزايش پيدا کنه قانونش بالای 15 درصده اما حقوق و دستمزد از 14 به پايين!!!!!!
به اين ميگن عدالت؟؟؟؟؟!!!
بابک: 1394/3/2411:57:03،
16
6
آره جیب ما که از وقتی شما اومدی خیلی پرشده اونقدر پر که داره ازش سرمیره!!!!
یارقوظ: 1394/3/2412:19:58،
14
6
این همه انتقاد میکنید
من که میدونم 2 سال دیگه دوباره انتخابات بشه همتون از ترس اینکه آقای ایکس رأی نیاره به آقای روحانی رأی میدید
ما ایرانیها بخاطر اینکه همیشه احساساتی تصمیم گرفتیم چوبشو خوردیم و بازم میخوریم چون نمیخوایم عاقل بشیم
رسول: 1394/3/2401:18:04،
55
10
معمولا بعد از افزایش لجام گسیخته زمان احمدی نژاد یکم باید قیمت ها برمیگشت و تورم منفی میشد نه اینکه حضرات با بالا نگه داشتن قیمت دلار بازم تورم را افزایش دادند الانم هم رکود بر جامعه حاکم هست مسکن بعنوان موتور محرک اقتصاد راکده بیکاری در اوج خودشه قیمت مواد غذایی به شدت افزایش یافته بنزین هم که نگو موند چطوری تورم را 15 درصد اعلام میکنند اکثر کارخانه های کوچیک و پر بازده به خاطر توجه دولت به بنگاههای بزرگ تعطیل شدند و خودرو ساز وارد کننده شده اونوقت روحانی در مورد برنامه دولت و موفقیت ها صحبت میکنه واقعا تو جامعه نیستن ببینند مردم دارن با سیلی صورت خود را سرخ میکنند اون دنیا چه جوابی می دهند گرچه فکر میکنم ....
بیکار: 1394/3/2402:06:05،
50
8
یارانه هر ایرانی الان باید250000تولان باشه . پس سهم ما از رفاه چه شد . سود بانکی رو هم کم کردین . مردم با این تورم که روزبه روز بیشتر میشه چه کنن . از کجا کسب در آمد کنن. بس معیشت مردم چی میشه............
mohammad : 1394/3/2402:10:19،
42
11
چنان از تحریم حرف میزنند هرکی نفهمه قبل از این دولت آمریکا با کشورهای اروپایی تو ایران برو بيايي داشتن انگار ما دو ساله که تو تحریمیم
قبل از این دولت هم تو تحریم بودیم بی پولی بود جنگ بود
ولی همه چیز رو به تحریم گره نمیزدن
الان مشکل بیکاریه ميگن اگه تحریم بره بیکاری حل میشه
رکود ميگن تحریم بره حل میشه
اینترنت سرعتش کمه تحریم بره حل میشه
مرغ و گوشت و لبنیات گرونه تحریم بره حل میشه
و...
بعضی موقع ها شک میکنم شاید قبلا همه تو رفاه بودیم يه دفعه وضعمون خراب شد
ماشاالله بهتربن ماشينهاي دنیا بهترین لوازم و اسباب لوکس دنیا بهترین لپ تاپ کامپیوتر لوازم برقی و الکترونیکی دنیا و...
همه چی که وارد میشه ما تو چی تو تحریمیم بدونیم
هنر مدیریت تو سختی ها آشکار میشه
هر کی انتقاد میکنه ميگن این از تحریم ها سود میبره
لپ کلام من اينه طرف زورش به الاغ نمیرسه پالانشو میزنه
مهدی: 1394/3/2403:52:28،
38
5
یعنی این که:هرچه جیب مردم خالی تر باشد دولت بهتر عمل کرده است.
من: 1394/3/2403:59:38،
39
7
اگه واقعا راست میگید چرا یکدفعه بنزین رو40 درصدگران کردید.لابد میخاستین جیب مردم پر بشه.ای خدا نگذر از اون کسی که باعث وبانی این هدر مندی یارانه ها شد.
حسین نیشابور: 1394/3/2406:18:46،
32
6
خزانه جیب من که خالیست یاشیخ ..
شهروند: 1394/3/2407:14:53،
32
5
رييس جمهور گفتندهفته اي 2با قيمت ميگيرند وقيمت ها آنچنان نيست ؟ البته خالي بودن جيب مردم هم براشون فرقي نمي كنه كه معيار باشه...
باقر: 1394/3/2407:51:46،
35
4
آره دیگه از کاسه گدایی خسته شدن، خودشون هر وقت دلشون میخواهد دست میکنند تو جیب مردم.
علی: 1394/3/2408:15:30،
33
7
دولت قیل طول 8 سال یک بار بنزین گرون کرد اما این دولت طول 2 سال 2 بار بنزین گرون کرد400---700---1000 تومن
milad: 1394/3/2412:35:17،
15
4
داداش علی
داره با شیب ملایم گرون میشه اینطور که پیداس یکی دو ماهه دیگه قراراه بشه 2000 تومن.
ن : 1394/3/2408:24:00،
29
6
اعتدال یعنی هیچ تصمیمی یک شبه گرفته نشود پس بنزین چی بود حالا هم نوبت یارانه هست این دولت مخفی کار است در ضمن اقتصاد مملکت ما عین بورس میمونه ولی بر عکس دقت کنید ریاست جمهوری ما همیشه دو دوره رای میارن چون برنامه ریزیش 8 سالع هست همیشه اونی که میخواد بره یه سری طرح که به عهدش انجام میده در دوره دوم و قیمتها رو چند برابر میکنه نفر بعد که میاد در سالهای اول و دوره اول قیمتها رو بالا نمیبره بعد میگه تورم پاییین اوردیم ثبات داریم دوره دوم چون میخواد بره یهویی میترکونه و میره و این چرخه ادامه داره و همیشه دولت در دوره اول همه پشتیبانشن در دوره دوم کوبیده میشه تا راه برا دولت دوم باز بشه
pepan: 1394/3/2408:33:01،
45
7
جناب دکتر روحانی به مردم پشت پا زدین دیگه حرفای شما هم مثل حرف های معاونتون صحت نداره همشون حرف و حدیث می باشد..
رفاه زده: 1394/3/2408:35:51،
31
17
دولت معیارش فقط فقط دست بردن توی جیب مردم جهت جبران کسری بودجه و بریز و بپاش خودش هست که با این کار قدرت خرید مردم بسیار کاهش ، تولید به نابودی کشیده ، کشاورزان زحمتکش را زمین گیر کرده ، و فاصله طبقاتی بیداد می کنه واقعا ً در تعجب هستیم جهت برنامه ریزی با چه کسانی مشاوره می گیرند که اینگونه دچار اقتصاد بیمار و ناپایدار شدیم .
معیار: 1394/3/2409:34:43،
27
4
معیار عملکرد دولت پیدا کردن جیب های مردم است.
یوسف: 1394/3/2410:39:06،
17
4
«اعتدال يعني هيچ تصميمي يك شبه گرفته نشود.» ولی هنوز چندهفته بیشتر از سخنرانی یک شبه سخنگوی محترم دولت نمیگذره که بنزین تک نرخی میشود و به تبع افزایش یک شبه ، هزاران قلم جنس ضروری و مایحتاج مردم ایران گرانتر شد. جناب آقای روحانی ما یک شبه رای دادیم که لااقل گرهی از مشکلات این مردم باز کنید ...اما ظاهر امر چیز دیگه ای نشون میده.قدر این ملت خوب و فهیم رو بیشتر بدونید
محمد: 1394/3/2411:37:26،
13
4
تا حالا فکر کردید چرا جلسه پرسش و پاسخ را قبل از واریزی یارانه های خرداد گذاشتن!!!!!!!!!! چون قراره این رو هم مثل بنزین بیخبر حذف کنن. البته بهتره بگیم صدقه تا یارانه.......
sam: 1394/3/2412:04:15،
10
5
با سلام
گفتار درمانی و دیگر هیچ!
مسعود: 1394/3/2418:10:45،
5
4
اسمتون رو میذارید ملت فهیم؟
ملت فهیم! می خواین بدون دادن مالیات و بدون کار کردن و با تن پروری ،پول مفت و تنبل یارانه رو که پول نفت و سرمایه ای است که باید در زمینه رونق کسب و کار به کار برده شده بخورید؟
خاور میانه ای بدبخت تنبل با افکار قرن بوقیت!!
باش تا صبح دولتت بدمد.شماها مستحق یکی مثل همون احمدی نژاد هستید؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما