کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

محدودیت اینترنت ایران برداشته شد

کدخبر:۱۲۶۷۳شنبه، ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳:۵۷۷۱۷۶ بازدید

پهنای باند و سرعت اغلب جزو واژگانی هستند که با شروع بحثی اینترنتی، پیش کشیده شده و حتی جای یکدیگر هم به کار می‌روند در حالیکه کاربرد ...

اینترنت کشور نزدیک به 9 سال است که با محدودیت 128 کیلو بیت بر ثانیه مواجه شده و اکنون که شرکت‌های اینترنتی و اپراتورهای موبایل پا روی این محدودیت گذاشته‌اند صدای هیچکس بلند نشده است؛ اصلا محدودیتی به اسم 128 داریم؟!

 پهنای باند و سرعت اغلب جزو واژگانی هستند که با شروع بحثی اینترنتی، پیش کشیده شده و حتی جای یکدیگر هم به کار می‌روند در حالیکه کاربرد و ماهیت آنها در علوم مختلف، متفاوت است.

سوای از اینکه واژگان مذکور توسط عوام به منظور القای نرخ انتقال اطلاعات به کار می‌رود اما باید گفت که پهنای باند (Bandwidth) در علم الکترونیک به تفاوت بین بالاترین و پایین‌ترین محدوده فرکانس در سیگنال‌ها گفته می‌شود که واحد اندازه‌گیری آن هرتز است اما همین واژه برای ارتباطات شبکه‌ای به حداکثر میزان انتقال اطلاعات که می‌تواند در یک وهله زمانی بر روی رسانه ارتباطی منتقل شود، اطلاق می‌شود و واحد اندازه‌گیری آن به بیت بر ثانیه (bps) تغییر می‌یابد.در حالیکه سرعت (نرخ انتقال داده‌‌ها) به میزان اطلاعاتی گفته می‌‌شود که در یک ارتباط خاص و وهله زمانی تعیین شده منتقل می‌شود و واحد اندازه‌گیری آن همان بیت بر ثانیه است؛ نکته قابل توجه این است که به هیچ عنوان سرعت یک رسانه ارتباطی نمی‌تواند از میزان پهنای باند آن بیشتر باشد.

این واژگان در عصر اطلاعات پیوند عمیقی با دایرة‌المعارف انسانی برقرار کرده‌اند و نرخ‌های اندازه‌گیری آنها جزو موارد محالات است که به فراموشی سپرده شود زیرا کسب‌وکار و حتی زندگی ماهیتی دیجیتال یافته و به سبک هوشمند ارائه می‌شود اما پیوند عبارت پیشوندی "محدودیت" در کنار آنها، جزو لغات پر کاربرد ایرانیان است.محدودیت پهنای باند و محدودیت سرعت از جمله اصطلاحات رایج در کشور ما تلقی می‌شود که عمر ابداع آن شاید کمی کمتر از رواج اینترنت در کشور باشد اما دامنه فراگیری آن به میزان لغت پر کاربرد اینترنت است.در عصری که رقابت بر سر دسترسی به پهنای باند نوری است و بهره‌مندی هر چه بیشتر از آن، ضریب مهم و سازنده‌ای در توسعه یافتگی به حساب می‌آید، نرخ آن در کشور ما سال‌هاست دچار محدودیتی شده که ظاهرا هیچ مسئولی با توجه به تبعات سنگینی که می‌تواند در پی داشته باشد، حاضر به پذیرفتن این موضوع نیست.
شاید بهتر باشد گفت اینترنت دچار خود تحریمی شده است.

*9 سال پیش اینترنت محدود شد*

داستان از جایی شروع شد که این محدودیت از سال 85 توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین و برای اجرا در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات نیز تصویب شد؛ در ابتدای امر قوانین سختگیرانه‌ای برای اجرا داشت و مستندات مربوط به تمامی مشترکان اینترنت پرسرعت در کشور چک می‌شد.محدودیت اینترنت 128 کیلو بیت بر ثانیه برای کاربران داخل کشور در حالی همچنان ادامه دارد که تفاسیر مختلف از ماده 46 برنامه پنجم توسعه، حداقل سرعت دسترسی پرسرعت به شبکه اینترنت را 512 کیلو بیت بر ثانیه می‌داند و از طرفی حداقل نرخ مورد بحث در دنیا بالای دو مگا بیت بر ثانیه است.برخلاف تمامی انتقادها از سرعت کنونی و این محدودیت 128K طی 9 سال گذشته، حرف و حدیث‌های بسیاری از شرکت‌های اینترنتی گرفته تا مدیران مخابراتی و حتی وزارتی درباره چنین محدودیتی وجود دارد.

هرچند طی یکی دو سال گذشته و مخصوصا بعد از راه‌‌اندازی نسل‌های سوم و چهارم ارتباطات موبایلی (3G و 4G)، تابوی واگذاری نرخ‌های بالاتر اینترنتی به نحوی شکسته شد اما عده‌ای کلا منکر وجود مصوبه‌ای محدودیت‌زا می‌شوند و عده‌ای هنوز به نرخ 128Kbps پایبندند.حکایت مخالفت با اینترنت در حالی به سکوت و فراموشی رهسپار می‌شود که گویی طی این همه سال هیچ مشکلی وجود نداشته و همه چیز طبق روال عادی بوده است اما گلایه‌های اساتید دانشگاه، محققان و پژوهشگران از اینترنت ضعیف در سال‌های گذشته همچنان آرشیو رسانه‌های برخط و نوشتاری است.همان شرکت‌هایی که تا سال گذشته برای یک خط اینترنت پرسرعت 256 کیلوبیت بر ثانیه کلی مدارک هویتی از مشترکان اخذ می‌کردند و در نهایت تعهد می‌گرفتند که قرار است کار پژوهشی انجام دهند، امروز اینترنت 10 مگا بیتی به مشترکان عادی می‌فروشند بدون اینکه شرایط تغییر کرده باشد.

به راستی مصوبه‌ای برای محدودیت اینترنت وجود نداشت؟!

*شرکت‌هایی که اینترنت بالای 128K بدهند تذکر می‌گیرند*

غلامرضا داداش زاده معاون نظارت رگولاتوری در این باره به تسنیم گفت: بحث‌ نسل‌های سوم و چهارم ارتباطی و مجوز برای برود-باند (پهن باند) نشان داد که مراجع بالادستی نسبت به پهنای باند بالاتر از 128 کیلوبیت بر ثانیه حساسیتی ندارند.وی عنوان کرد: محدودیت اینترنت 128 کیلو بیت بر ثانیه برای کاربران خانگی وجود دارد و ما هم طبق وظیفه حاکمیتی و وجود قوانین بالادستی اگر اهمالی در این زمینه از سوی شرکت‌های اینترنتی ببینیم، تذکر می‌دهیم.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به این سوال که اکنون شرکت‌های اینترنتی بسیاری محدودیت 128k را رعایت نمی‌کنند و سرویس‌های حتی چند 10 مگابیت بر ثانیه به کاربران خانگی می‌دهند، آیا به تمام آنها تذکر داده‌اید؟، گفت: بله به تمام شرکت‌هایی که در این زمینه کوتاهی کرده‌اند، تذکر داده‌ایم.وی ابراز کرد: البته باید دانست که این محدودیت برای کاربران خانگی است و برای قشر خاصی همچون اساتید دانشگاه، اعضای هیات علمی و کسانیکه کار پژوهشی انجام می‌دهند محدودیتی نداریم.حال اگر بنا را روی وجود این محدودیت طبق صحبت‌های معاون رگولاتوری بگذاریم، چرا مجوزهای 3G و 4G که نرخ انتقال اطلاعات را به مگا بیت بر ثانیه می‌رساند واگذار شد؟! از طرفی 90 درصد شرکت‌های اینترنتی که اکنون سرعت‌های بالاتر از 4 مگابیت بر ثانیه را به کاربران خانگی واگذار می‌کنند، آیا مدام تذکر می‌گیرند؟! با این حساب سیاست تذکرها چیست که مانع انجام فعالیت‌ها نمی‌شود؟!

*محدودیت 128K هیچگاه ابلاغ نشد*
محمدرضا بیدخام معاون بازاریابی شرکت مخابرات استان تهران نیز گفت‌وگویی در این باره با تسنیم داشت و درباره اینکه چطور مخابرات با وجود محدودیت 128K برای مشترکان خانگی اکنون سرویس‌های 2، 5 و 10 مگابیتی را هم می‌فروشد؟، گفت: سرویس پایه ما 128K است ولی برای مصارف علمی، پژوهشی و تجاری 2 تا 10 مگابیت بر ثانیه هم واگذار می‌کنیم. مراکز دانش بنیان تجاری می‌توانند از این سرویس‌ها استفاده کنند و منظور یعنی هر کس کار علمی و پژوهشی انجام دهد، در این قاعده قرار می‌گیرد.
وی در پاسخ به این سوال که پس هر کس بگوید کار تحقیقاتی انجام می‌دهم، می‌تواند سرویس بالاتر از 128 کیلو و تا 10 مگابیت بر ثانیه را درخواست دهد؟ گفت: بله دقیقا؛ همین که فرد بگوید کار تحقیقاتی انجام می‌دهم کفایت می‌کند و ما هم می‌گوییم بفرمایید در خدمت شماییم. البته از جایی هم که کار می‌کنند نامه‌ای بگیرند و ارائه دهند.
او افزود: یک سوپر مارکت اگر مدرکی بیاورد دال بر اینکه از اینترنت برای کار پژوهشی و بازارسنجی استفاده می‌کند، به او هم سرویس بالاتر از 128K می‌دهیم. کسی تا حال حاضر و طی 25 سال خدمت من نامه‌ای مبنی بر ارائه اینترنت با سرعت 128K و ممنوعیت بالاتر از آن به مخابرات ابلاغ نکرده است. اگر شما نامه‌ای دارید به ما هم بدهید.
بیدخام خاطر نشان کرد: صحبت‌هایی شد اما می‌گوییم نامه‌ای مکتوب بدهید تا ما هم سرعت بالاتر از 128 کیلو بیت بر ثانیه ندهیم. هنوز ابلاغیه‌ای در این زمینه ندیده‌ام.
بنابراین اعمال محدودیت 9 ساله اینترنت در کشور بدون هیچ نامه مکتوبی صورت گرفته که جای تعجب دارد اما با توجه به اینکه بیدخام گفت " سرویس پایه ما 128K است"، این دستورالعمل وجود داشته است.

*3G انحصار 128 را شکست*
تسنیم، شهریور ماه سال گذشته گزارشی با عنوان "اینترنت پرسرعت نوترینو با سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه؟" منتشر کرد و در آن به همین موضوع محدودیت و اینترنت نسل نو همراه اول پرداخت.
در آن زمان اخباری از بسته‌های نسل سوم اپراتور اول ارتباطی به گوش رسید که قرار بود بسته‌های آلفا و آلفا پلاس آن با 128k و 1M ارائه شود و لذا اینگونه مطرح شد که تفاوت نسل‌ سوم با نسل دوم که همان سرعت 128K را ارائه می‌دهد در چیست؟
همراه اول در پاسخ به این سوال گفت: 1.براساس دستورالعمل‌ها و ضوابط ابلاغی، اپراتورها از لحاظ قانونی نمی‌توانند اینترنت با سرعت بیش از 128 کیلوبیت بر ثانیه به مشترکان عادی ارائه کنند و ارائه سرعت‌های بالاتر منوط به ارائه مدارکی دال بر استفاده حرفه‌ای از اینترنت و نیاز به سرعت بالاتر است؛ همراه اول نیز به عنوان یک شرکت قانون‌مدار خود را ملزم به تبعیت از قوانین می‌داند؛ 2. از نظر فنی در نسل سوم تلفن همراه، قابلیت ارائه سرویس اینترنت با سرعت تا 21 مگابیت بر ثانیه و در نسل چهارم تا 150 مگابیت بر ثانیه وجود دارد و با تکمیل روند توسعه شبکه، این ظرفیت در اپراتورها نیز تحقق خواهد یافت؛ 3. پس از گذر از مرحله اولیه ارائه سرویس، مشترکان در صورت ارائه مستندات و با رعایت اصول قانونی، امکان دریافت سرویس با سرعت‌های بالاتر را نیز خواهند داشت.
پس این محدودیت هر چند در حال حاضر با ارائه نسل سوم تلفن همراه توسط هیچ اپراتور موبایلی رعایت نمی‌شود اما وجود داشته است.

*محدودیت اینترنت وجود دارد*
عبدالرضا سلطان‌زاده پسیان قائم‌مقام شرکت عصر انتقال داده‌ها نیز سال گذشته با اشاره به اینکه مدام نمی‌شود راجع به سرعت و کیفیت اینترنت سخنرانی کرد، گفت: باید مصوبه‌ای در نظر گرفته شود تا شرکت‌های اینترنتی که در لایه Access (دسترسی) فعالیت می‌کنند دارای دو اکانت پهنای باند داخلی و خارجی با دو نرخ متفاوت باشند.
وی عنوان کرد: زمانیکه این جداسازی در شبکه ما انجام شود، محدودیت 128 کیلو بیت روی اینترنت لحاظ می‌شود اما در مقابل برای دسترسی‌های داخلی محدودیتی نخواهیم داشت و هزینه کاربران نیز کاهش می‌یابد.
پس بار دیگر مهر تأییدی بر وجود دستورالعمل اعمال محدودیت در شبکه اینترنت خورد.

*محدودیت اینترنت تقصیر وزارت ارتباطات نیست*
با توجه به اینکه وزارت ارتباطات مدیریت خود را از گیت‌وی واردات پهنای باند به کشور تا توزیع آن در کشور دارد، تنها نهادی است که به ظاهر مسئولیت این بخش را بر عهده دارد اما صحبت‌های معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی این وزارتخانه در همایش مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور که هفته گذشته برگزار شد، آب پاکی روی دست این ذهنیت بود.
برات قنبری با بیان اینکه در حال حاضر محدودیت سرعت کشور در زمینه پهنای باند، زیر یک مگا بیت بر ثانیه است، اظهار کرد: این موضوع تقصیر ما نیست اما چاره‌ای نداریم جز اینکه برقراری دسترسی پرسرعت را در وزارت ارتباطات فراهم آوریم. اکنون وضعیت ما در حوزه سرعت دسترسی به شبکه در منطقه 5 و بعد از عربستان است.
وزارت ارتباطات اینترنت را محدود نکرده و نمی‌داند که این موضوع نشأت گرفته از چیست!

*هر کس مجلس را مخالف پهنای باند بداند، بی‌تقواست*
از طرفی حجت‌الاسلام نصرالله پژمان فر رئیس کمیته رسانه مجلس شورای اسلامی که نسبت به چنین موضوعاتی بسیار حساس بوده و حتی یک بار وزیر ارتباطات را جهت ارائه گزارش شبکه ملی اطلاعات به مجلس کشاند که در نهایت وی را با کارت زرد از صحن علنی مجلس بدرقه کرد، اخیرا اظهار کرده که این بی‌تقوایی است که بگویند ما با پهنای باند مشکل داریم در صورتیکه از روز اول گفته‌ایم با افزایش پهنای باند اینترنت مخالف نیستیم.
وی عنوان کرد: در اکثر کشورهای دنیا، دولت‌ها با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات ارزان‌ترین و پرسرعت‌ترین اینترنت را در اختیار مردم قرار می‌دهند.
بنابراین مجلس هم مانند دولت از این موضوع ابراز بی‌اطلاعی کرده و حتی کسانیکه وصله مخالفت با پهنای باند را به آنها بچسباند، افرادی بی‌تقوا می‌داند؛ اما محدودیت اینترنت 128Kbps همچنان وجود دارد...

گزارش از مجید هدایتی نسب

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سلامت: 1394/3/2312:35:15،
422
23
من واقعا از اینترنت راضی هستم و ازش لذت می برم و تمام کار هام در سریع تر زمان ممکن انجام میشه
.
0
.
.
.
.
.
الکی مثلا من اهل کره جنوبی هستم!!!
علی: 1394/3/2312:42:32،
172
20
برای مردم که برداشته نشد! برای از ما بهترون!
نیما: 1394/3/2313:10:53،
141
20
آقا قیمتشون خیلی فضاییه.

ترافثک مبین نت هر گیگ 100،000 ريال میشه .
سعید: 1394/3/2313:18:52،
61
30
مشکل من فقط و فقط قیمت اینترنت adsl هست که تازه از اون یکی روشها هم ارزونه ولی بازم خیییلی گرونه انصافا انصافا
مهران: 1394/3/2313:30:15،
33
62
بابا این حرفا همش شایعه هست
من ارسال کره بودم سرعت دانلود به زور میشد 7 مگابایت در ثانیه
ایران از آسیا تک سرویس گرفتم ماه حرف نداره میشناسیدش که همونی که کلی جایزه مشتری مداری و این حرفا برده .. بهم خط 10 مگ داده ساعت 5 صبح دانلود میکنم در حد 256 کیلوبایت در ثانیه . یعنی سرعتش خداست حرف نداره
البته ساعت 3 - 4 بعد از ظهر گاهی قطع میشه که با توکل ما به سرعت بعد از 4 5 تا تماس درست میشه
هیچ جا ایران خودمون نمیشه!!!
شهاب: 1394/3/2313:38:30،
70
26
اقا یه اینترنت به ملت بدین که 500 کیلوبایت در ثانیه بدون قطعی و افت سرعت بشه دانلود کرد بقیه پیشکش.
۱۰ مگ ۲۰ مگ ماله خودتون.
من مثلا ۲ مگ مخابرات دارم یه روز ۱.۲ مگ یه روز ۷۵۰ کیلوبایت یه روزم ۱۵ کیلوبایت در ثانیه باهاش دانلود میکنم.قطعی زیادم داره.
حالم بهم خورد خدا شاهده.
بنده ی خدا: 1394/3/2313:39:44،
95
24
تقصیر مجلس که نیست ! دولت هم که نیست! آقا من محدود کردم اینترنت رو ! تورو خدا حلالمون کنید! :))
وحيد يوسفي: 1394/3/2314:35:28،
20
80
البته وضعيت اينترنت توي ايران بد نيست. حداقل واسه مني كه ميام يه اينستاگرام و فيسبوك ايرانجيب و پارسي سانگ و بعضي موقعها هم ميرم يه خريدي از شيپور ميكنم. بسه ديگه. مگه چي ميخوايم از اينترنت؟
شوشي: 1394/3/2316:59:28،
43
22
قيمت را قرباني سرعت نكنيد!
بحمدا. ... نه سرعت داره نه قيمت مناسب!
mEYSAm: 1394/3/2321:06:37،
33
27
اینا کی میخوان آدم بشن نمیدونم . یه نگاه به کشورهای همسایه بندازین . اینترنت اون ها رو با ایران مقایسه کنید . بالاترین سرعت با نازلترین قیمت .
حالا من خدایی از اینترنتم راضی هستم . از مخابرات میگیرم . پهنای باند 5 مگ هم دارم . سرعت دانلود 600 کیلوبایت بر ثانیه .
رضا: 1394/3/2321:28:36،
43
31
کلا یه عده از ارتباط از هر نوعیش میترسن
حالا چه ارتباط دوستی چه ارتباط اینترنتی
ناصر: 1394/3/2312:39:53،
49
25
چه کار بزرگی. کاش مشکل این بود.محدودیت های مهمتری وحیاتی تری هست که مهمترینش اقتصاد مرده است که محدودیت در زندگی و تامین نیازها ایجاد کرده!
خسرو پرویز: 1394/3/2312:40:12،
37
25
برداشتن محدودیت شتاب برای اینترنت خیلی خوبه
اما ای کاش زودتر از اینها انجام میشد و این همه هزینه های بی خود اسراف نمیشد

اما با این حال هنوز هزینه های سر سام آوری دارد که بهتر است که کاهش قیمت ها صورت گیرد...
معین: 1394/3/2312:40:27،
78
13
یادش بخیر یک وزیر ارتباطات داشتیم میگفت همین 128 کیلو بیت زیاد هم هست .اون موقع ها زیاد حرفای شاد اور میشنیدیم
یه بدبخت: 1394/3/2316:28:11،
33
25
من برای تحصیل دانشگاه م به شدت به یه اینترنت پر سرعت نیاز دارم اما از بهترین شرکت که گرفتم اونم نامحدود ! بعد از 15 گیگ استفاده گفته شما دچار سیاست مصرف منصفانه شدید برای همین سرعتم شده 30 کیلو بایت تازه قبلش هم حدود 380 کیلوبایت بود... اینم بگم حداقل 8 گیگ رو خود ویندوز آپدیت کرده!!! حالا شما بگید من به عنوان یه جوان ایرانی حق ندارم بزرگترین آرزوم رفتن از ایران باشه؟؟؟
علی: 1394/3/2318:09:54،
33
42
سلام اقای بدبخت ،
خب مگه جلوتو گرفتیم ، میخوای بری برو .
همه ادما ازادن هر جا میخوان برن ، تو هم هر جا دوست داری برو اشکال نداره که.
خخخخ: 1394/3/2312:50:52،
50
23
ما که وایمکس ایرانسل داریم روز به روز گرونتر و افتضاحتر میشه
512 و 1 مگ و 256 هم هیچ فرقی با هم ندارند مخابرات هم سمت ما یا خط پی سی ام میده یا نوری که نون وایمکس آجر نشه یه وقت
خدا نگذره....
صمد: 1394/3/2313:01:20،
55
25
من خیلی خیلی بی تقوا هستم، البته اون طوری که من واقعا در این باره فکر می کنم فکر کنم از کافر هم یه چیزی اونورتر باشم!
بابک: 1394/3/2313:05:08،
28
71
اینترنتی که مردم فقط ازش واسه دانلود فیلم و سریال استفاده میکنن به چه درد میخوره...کار و زندگی ندارن هی میشینن فیلم دانلود میکنن بعدم غرغر میکنن سرعتمون پایینه
it: 1394/3/2316:45:51،
37
12
مهندس اگه مثل کشور های توسعه بافته و به روز دنیا سرعت اونقدی بالا باشه که مردم فیلم و سریال های مورد علاقشون رو بتونن به صورت آنلاین ببینن دیگه کسی اونارو دانلود نمیکنه و اینکه دانلود درصد زیادی از مصارف عمومی اینترنت ایران و کل جهان هست !
مسعود: 1394/3/2313:07:02،
52
18
یعنی تو این مملکت همه چی شده دستوری!!!!سود بانکی!قیمت خودرو!قیمت ارز! و و و و و و

کم مونده فردا بیان درخونه بگن بمیر.اخه خدا اینم شد زندگی؟
14: 1394/3/2313:11:12،
32
20
الکی میگن دو ساعت که دارم وایبر رو تعریف میکنم سرعت نت افتضا هست
lmohamad: 1394/3/2313:34:32،
40
31
میخوای بالاتر از 128 نفروشن که خیالت راحت بشه ! آخه دولت کاری نداره تو کاسه داغ تر از آش شدی که چی ؟ همینجوری با سرعت 10 رتبه ایران تو جهان 100 به بالاست تو اینترنت !!!!
lmohamad: 1394/3/2313:43:22،
64
21
مگه ما از صفر شروع کردیم که کشور 30 ساله باشیم ! مگه همه زیر ساختامون با خاک یکسان شده که از صفر شروع کنیم ! ما هم پتروشیمی هم کارخانجات خودرو و الومینیوم و فولاد و سیمان و ریستدگی و غیره و داشتیم ! فقط سرعت پیشرفتشون هر روز کمتر ار دیروز بوده !!! اون زمانی که تو ایران پیکان و آریا و بیوک و شورلت و جیپ مونتاژ میشد کره آرزوی مونتاژ داشت ولب الان به ایران اجازه مونتاژ ماشیناشم نمیده و ما دست به دامن چین برای مونتاژ !!!
میثم: 1394/3/2313:45:01،
21
49
سلام
من از شرکت مبین نت اینترنت دارم. پهنای باندی که دارم هشت مگ هست ولی ترافیک رایگان ندارد. سرعت هم با ضریبی که همون یک به هشت هست حساب می شه و تا حالا سرعت دانلود کمتر از 900 کیلو بیت بر ثانیه نداشتم. خدایی خیلی خوبه ولی قبلا که مشترک مخابرات بودم واقعا افتضاح بود.
پدرام: 1394/3/2313:51:52،
55
24
من میترسم اینترنت بالای 128کیلوبیت بخرم!! ممکنه باعث انحطاط من بشه و یه وقت برم جهنم! خیلی خوشحالم که آقایان با بررسی های فراوان به این نتیجه رسیدن که 128کیلوبیت و کمتر خطری ایجاد نمیکنه و بیشتر از این باعث رفتن به جهنم میشه و زمینه های ورود به بهشت رو برای ما فراهم میکنن!!
خداوند عمر طولانی!! بهشون بده! و با حوریان محشورشون کنه بخاطر این لطفهایی که در حق ما میکنن و ما خودمون خبر نداریم! باشد که آگاه شویم!
پیمان: 1394/3/2314:11:38،
51
23
اگه همون کارخانجات و صنایعی و زیساخت های که قبل این 30 بود وجود نداشت که ما الان داشتیم علف میخوردیم...آخه اینم حرفه شما میزنی؟؟؟میشه یدونه پیشرفتی که ما توی این 30 سال داشتیمو فقط نام ببری؟؟؟
محمد57: 1394/3/2314:22:25،
64
24
یک سئوال از مسئولان محترم و با تقوا !

چرا وضعیت اینترنت افغاتستان به مراتب بهتر از ایران است!؟

در کشور افغانستان تمام شبکه های اجتماعی و یو تیوب و غیرو بدون فیلترینگ قابل دسترسی است !!!
مسعود: 1394/3/2317:16:25،
47
15
سرعت که به کنار، یه سری سایتای بدرد بخور مثه یوتیوب فیلتره، میخوای 4تا مطلب آموزش ازش دانلود کنی باید پول بدی پروکسی هم بخری!
عرفان: 1395/3/1017:11:54،
12
6
و محدودیت اینترنت 128Kbps همچنان وجود دارد...
جالب اینجاست که شرکت ایرانسل اینترنت 4G با سرعتی تا پنجاه مگابیت برثانیه به همه ی کاربراش ارائه میده ولی برای اینترنت وایمکس هنوز محدودیت سرعت 128 کیلوبیت برثانیه وجود داره بیشتر از این به کاربرای خونگی نمیده!!! خنده داره...احتمالا کاربرای اینترنت موبایل کاربرای خانگی نیستن و کاربرای بیرونی هستن!!!!

امیدوارم هرچه زودتر این محدودیت مسخره برداشته بشه بنظر من همون کتاب 500 صفحه ای رو هم نمیشه با سرعت 128 دانلود کرد دی:
..رضا..: 1395/8/2218:02:58،
4
3
سلام : دوستان اینترنت مخابرات نگیرید که پولتون رو حسابی چپاول میکنه! یا قطعه تا 6 روزم برام شده. یا از همه بدتر کل نرم افزارهای فیلترشکن رو قطع میکنه مثل الان که انتخابات رییس جمهوری امریکاس لعنتی کل فیلترشکنهارو قطع کرد همیجوری موندیم سایت دارم فیلتر شده ! اون هم قیمتهای گرونش و نداشتن دانلود شبانه ؛ حداقل مثل شرکتهای دیگه رفتار نمیکنه ! دیگه بد بهتراز بدتر هست . به هیچ عنوان سمت اینترنت شرکت مخابرات که از دیتاسنتر مبنا اینترنت میگیره نرید که داغونتون میکنه حروم خوره! من مثلا روز 20 هرماه اینترنتم رو شارژ میکنم اما روز 19 قطع میشه اینم نوعی از دزدیش!و برخورد بی تربیت کارکناش اصلا نه سواد داره نه بلده راهنمایی کنه و نه هیچی بی شخصیت.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما