کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جرایم تعیین شده برای شیشه دودی و چراغ زنون در خودرو

کدخبر:۱۲۵۰۰یکشنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۰:۲۲۲۰۹۲۵ بازدید

مصاحبه با سردار حسینی پلیس راهنمایی و رانندگی به طور قطع یکی از مهمترین پلیس‌های تخصصی به شمار می‌آید که همواره ارتباط مستمری با ...
جرایم تعیین شده برای شیشه دودی و چراغ زنون در خودرو

مصاحبه با سردار حسینی پلیس راهنمایی و رانندگی به طور قطع یکی از مهمترین پلیس‌های تخصصی به شمار می‌آید که همواره ارتباط مستمری با مردم داشته و دارد. در این رهگذر و به دلیل حجم بالای ارتباط با شهروندان گاهاً مسائل و مشکلاتی از جانب هموطنان و رانندگان مطرح می‌شود که برای پاسخگویی به آنها به سراغ سردار سید تیمور حسینی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ رفتیم و با وی به گفت‌وگو نشستیم.

آنچه در ذیل می‌آید حاصل این گفت‌وگوست؛ بخوانید:

* یکی از سؤالات شهروندان در مورد سیستم‌های هوشمند کنترل است که در تقاطع‌ها نصب شده است؛ سؤال این است که اگر تقاطع‌ها به صورت هوشمند کنترل می‌شود حضور فیزیکی پلیس برای چیست؟

سردار حسینی: اغلب تقاطع‌های شهر تهران به صورت هوشمند کنترل می‌شود و حضور پلیس در تقاطع‌ها به دلیل اجرای دقیق مقررات و مدیریت بهینه ترافیک، امری ضروری است. دوربین‌های ثبت تخلف نصب شده در معابر یا تقاطع‌های مهم تهران صرفاً قادر به ثبت تعدادی از تخلفات تعریف شده در سیستم هستند و برخورد با سایر تخلفات حوزه حمل‌ونقل مستلزم حضور و کنترل مستمر پلیس است؛ همچنین حضور نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی در معابر و تقاطع‌ها به منظور تسریع در رسیدگی به تصادفات، روان‌سازی ترافیک ناشی از رخداد نقص فنی در وسایل نقلیه، برخورد با توقف‌های غیرمجاز و تسهیل در امر عبور و مرور ضرورت دارد؛ بنابراین حضور پلیس نه تنها در تضاد با عملکرد تجهیزات نصب شده نبوده بلکه به عنوان عاملی مکمل در انضباط‌بخشی ترافیک، تسهیل در عبور و مرور و رسیدگی به موقع به حوادث احتمالی تأثیر بسزایی خواهد داشت.

* طبق آیین‌نامه، فرمان پلیس راهنمایی و رانندگی ارجح است و با توجه به اینکه سیستم چراغ‌های راهنمایی و رانندگی به صورت یکپارچه است اگر هنگام رسیدن خودروهای امدادی نظیر آمبولانس و خودروهای آتش‌نشانی به چهارراه‌ها، پلیس به خودروها فرمان عبور از چراغ قرمز دهد وضعیت جریمه اعمال شده چه می‌شود؟

سردار حسینی: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به محض مشاهده حضور خودروهای امدادی به ویژه آمبولانس، چراغ را از حالت اتومات خارج کرده و شرایط را برای عبور سریع این دسته از خودروها مهیا می‌سازد؛ عوامل حاضر در سر تقاطع‌ها در این خصوص آموزش‌های لازم را دیده‌اند.

* در بزرگراه‌ها خودروهایی مشاهده می‌شوند که با سرعت پایین حرکت کرده و باعث کندی عبور و مرور می‌شوند آیا پلیس راهور این خودروها را جریمه می‌کند؟

سردار حسینی: مطابق با ماده 128 آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی، رانندگان حق ندارند در معابر آنقدر با سرعت کم حرکت کنند که باعث کندی عبور و مرور یا نابسامانی در ترافیک شوند لذا حرکت با سرعت کم موجب اختلال در امر عبور و مرور می‌شود و احتمال وقوع حوادث رانندگی را تشدید می‌کند بنابراین در جدول اخذ جرایم مبلغ 300 هزار ریال معادل 30 هزار تومان جریمه با کد تخلف 2070 برای این گونه رانندگان پیش‌بینی شده است.

* آیا برخورد با خودروهایی که شیشه دودی، بوق‌های نامتعارف – در لفظ عام بوق بنزی – و چراغ‌های زنون دارند هنوز ادامه دارد؟

سردار حسینی: در حال حاضر پلس راهور مطابق جدول جرایم تخلفات مصوبه هیأت وزیران 90/8/21 با کد تخلف 2036 مبلغ 500 هزار ریال را در مورد وسیله نقلیه مجهز به چراغ با نور خیره‌کننده (زنون) اعمال می‌کند؛ همچنین رانندگان وسایل نقلیه که بدون اخذ مجوز از شیشه دودی (به نحوی که راننده و سرنشین قابل تشخیص نباشند) استفاده کنند با کد تخلف 2114 به مبلغ 500 هزار ریال جریمه خواهند شد. همچنین برخورد با تولید صدای نامتعارف یا ناهنجار مانند بوق‌های شیپوری، لوله اگزوز و … که باعث ایجاد آلودگی صوتی می‌شود جریمه‌ای معادل 400 هزار ریال با کد تخلف 2125 را به دنبال خواهد داشت؛ پلیس راهور به منظور رضایتمندی هر چه بیشتر شهروندان و ایجاد آرامش و امنیت روانی در عموم جامعه به نحو جدی با این تخلفات برخورد می‌کند.

* یکی از شهروندان عنوان کرده که در محله سعادت‌آباد تنها در لاین سمت راست می‌توان خودرو را پارک کرد ولی در مواقع شلوغی پارکبانان اجازه توقف خودروها در سمت چپ خیابان را هم داده و می‌گویند با افسر مربوطه هماهنگ هستیم و جریمه‌ای اعمال نمی‌شود؛ در این رابطه صحبت بفرمائید؟

سردار حسینی: بنا بر تبصره یک ماده 7 آیین اجرایی، تبصره یک ماده 15 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی «دریافت هر گونه وجه نقد توسط متصدیان – عوامل پارکبان – ممنوع است و شهرداری‌ها مکلفند تجهیزات لازم را برای اخذ حق توقف از قبیل دستگاه‌های خودپرداز و امثال آن فراهم کنند».

با عنایت به اینکه استفاده از عوامل پارکبان در امر ساماندهی پارک حاشیه‌ای، مشکلات عدیده‌ای را همچون برخورد نامناسب عوامل پارکبان با شهروندان، وضعیت ظاهری نامناسب، هدایت خودروها به محل‌های پارک ممنوع و دریافت وجوه غیرمتعارف از شهروندان فراهم کرده است لذا ضروری است با عنایت به صراحت قانون، شهرداری تهران ضمن مکانیزه کردن کلیه پارک‌های حاشیه‌ای و تأمین تجهیزات هوشمند جهت اخذ حق توقف نسبت به توقف طرح پارکبان – شیوه سنتی – اقدام کند.

* اکثر مردم از تغییر ناگهانی تایم چراغ‌های سبز و قرمز در چهارراه‌ها ناراضی هستند لطفاً در این مورد و در جهت اقناع افکار عمومی توضیحات لازم را بفرمایید؟

سردار حسینی: بسیاری از تقاطع‌های شهر تهران به صورت هوشمند کنترل می‌شود به نحوی که با نصب سنسورهای (شناسگرها) تشخیص عبور وسیله نقلیه بر روی معبر، اطلاعات مربوط به میزان تراکم ترافیک در یک مسیر را به مرکز کنترل ترافیک ارسال کرده و سیستم به صورتی برنامه‌ریزی شده است که چنانچه فاصله زمانی عبور آخرین وسیله نقلیه از روی سنسورها با وسیله نقلیه بعدی بیش از حد مجاز (زمان تعریف شده در سیستم) باشد رنگ چراغ به صورت اتوماتیک تغییر خواهد کرد یعنی به ترتیب از حالت سبز به رنگ زرد و در نهایت قرمز تبدیل می‌شود. مع‌الوصف چنانچه رانندگان عزیز با سرعت مجاز و مطمئنه در تقاطع‌ها حرکت کنند با تغییر رنگ چراغ قادر به توقف خودرو قبل از خط ایست خواهند بود.

* تخلف موتورسواران در معابر ترافیکی تهران و همچنین ویراژهای شبانه خودروها سؤال دیگر شهروندان بوده است که عنوان کردند گشت‌های شبانه دایر است ولی به راستی چه کسی پاسخگوی این تخلفات است؟

سردار حسینی: پلیس راهور تهران بزرگ با افزایش گشت‌های ویژه شبانه به شدت با تخلفات حادثه‌ساز علی‌الخصوص حرکات مخاطره‌آمیز و نمایشی برابر قانون برخورد قانونی داشته و علاوه بر صدور قبض جریمه یک میلیون ریالی و لحاظ 8 نمره منفی در سوابق گواهینامه فرد متخلف، نسبت به توقیف وسیله نقلیه به مدت 72 ساعت اقدام خواهد شد. ضمن اینکه تشکیل و تجهیز واحدی تخصصی در جهت ارتقای ایمنی عبور و مرور و برخورد با تخلفات بزرگراهی در دستور کار پلیس راهور فاتب قرار گرفته است.

* شما از سخت کردن رانندگی در تهران سخن گفته‌اید، حال شهروندان این موضوع را مطرح کرده‌اند که مگر سخت‌تر از این هم می‌شود؟

سردار حسینی: منظور از سخت کردن رانندگی این بوده که پلیس راهنمایی و رانندگی سعی کرده با استفاده و بهره‌گیری از تجهیزات هوشمند ثبت تخلف و حضور و بکارگیری تمام توان نیروهای زیرمجموعه در معابر شهری، حس دیده شدن در متخلفان را تحریک نموده تا عواقب ناشی از وقوع تخلفات در جامعه کمتر گریبانگیر شهروندان قانون‌مدار باشد؛ ضمن اینکه اکثریت قریب به اتفاق شهروندان ذاتاً به مقررات عبور و مرور احترام گذاشته و تمام تلاش پلیس در این راستا متمرکز شده تا با استفاده از این قبیل تجهیزات هوشمند، ایمنی عبور و مرور کاربران ترافیکی قانونمند را تأمین کنند.

* فردی که محل کارش داخل محدوده طرح ترافیک است و نتواند مجوز مربوطه را دریافت کند آیا راهکاری برای تردد خودروی وی وجود دارد، با توجه به آن که هر روز هم بر تعداد مسیرهای ممنوعه افزوده می‌شود؟

به گزارش فارس ، سردار حسینی افزود : اجرای طرح ترافیک و طرح زوج و فرد در راستای اجرای ماده 6 قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا مصوب سال 1374 مجلس شورای اسلامی بوده که شهرداری‌ها، نیروی انتظامی، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ذیربط را موظف کرده تا نحوه تردد وسیله نقلیه موتوری و سیستم حمل‌ونقل شهری را به نحوی ساماندهی کنند که ضمن کاهش ‌آلودگی هوا جوابگوی سفرهای درون‌شهری باشد. به استناد تبصره 2 ماده 2 آیین‌نامه اجرایی تبصره ماده 6 قانون فوق‌الذکر، محدوده زوج و فرد، ساعات ممنوعیت، تعداد و نوع خودروهای مجاز و آزاد، مدت اعتبار و نوع مجوز تردد و امثال آن به پیشنهاد شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرداری کشور و تصویب وزیر کشور تعیین می‌شود و مطابق ماده 6 آیین‌نامه مذکور، نیروی انتظامی (پلیس راهنمایی و رانندگی) صرفاً موظف شده از تردد وسایل نقلیه فاقد مجوز در ساعات و محدوده ممنوعه مورد نظر جلوگیری کند و با متخلفین برابر مقررات برخورد نماید؛ بنابراین ضروری است به منظور کاهش استفاده شهروندان از وسیله نقلیه شخصی، کاهش تراکم ترافیک و ترویج فرهنگ استفاده از وسایل حمل‌ونقل همگانی و در نهایت کاهش آلودگی هوای کلانشهر تهران، دولت نیز سالانه تسهیلات مناسبی در اختیار وزارت کشور قرار دهد تا با استفاده از تسهیلات به ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل اضافه شود و با توسعه خطوط و افزایش کمیت و کیفیت ناوگان، شهروندان گرامی نیز به جهت رفت و آمد در محدوده‌های طرح ترافیک و زوج و فرد با مشکلی مواجه نباشند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

علی: 1394/3/1711:22:52،
549
25
ای کاش یه جریمه هم واسه کیفیت پایین ماشین های تولید داخل و جاده ها میدادین
ی: 1394/3/1711:30:18،
362
51
همه مشکلات کشور حل شده فقط همین شیشه دودی و چراغ زنون مونده بود!
آرمان: 1394/3/1711:47:10،
261
28
جریمه خودروسازای بی کیفیت باید در اولویت قرار بگیره
اسب حیوان نجیب: 1394/3/1711:58:48،
162
48
کل مشکلات حل شده فقط مونده شیشه رنگی و چراغ بالا..!!!
مراد: 1394/3/1712:03:10،
121
27
آقا چهارراه ایثار شیراز چراغ قرمزش مشکل داره هر روز داریم زنگ میزنیم درستش کنن به مدت 3 ماه سردار حسینی صدامو میشنویی خودتو یه جریمه آبادی کن
سلام: 1394/3/1712:05:28،
101
17
جرایم تعیین شده خودرو سازها ارز طرف مردم ...

هر گونه خرید را تحریم میکینیم
حامد : 1394/3/1712:12:38،
59
34
باز دم شما گرم با شیب ملایم .. گول نمیزنید لا اقل آدم تکلیفشو میدونه.
اميد خان: 1394/3/1712:16:13،
164
26
اخه بر چه اساسی ممنوعه؟؟؟مگه ماشین حریم خصوصی نیست!!؟؟اقا شاید کسی نخواد مردم ناموسشو ببینن!!!
الان ماشین های وارداتی اکثرا شیشه دودی و زنون دارن..اونا رو چیکار میکنن؟؟؟اینا جز اپشن ماشین محسوب میشه ای خدااااا
رضا: 1394/3/1712:17:56،
69
18
با این پاسخ ها ما که متوجه نشدیم این عزیز پلیس چی میگه!!!!
اخرت: 1394/3/1712:26:14،
73
22
هر روز فکرشون واسه سر کیسه کردن مردمه
حق: 1394/3/1712:26:19،
79
15
اگه به فکر مردمین با تخلفات و پارتی بازی و پیچوندن مردم هنگام مراجعه به راهنمایی رانندگی برخورد کنین؟؟؟
jalal : 1394/3/1712:27:50،
63
17
زنون و شیشه دودی فابریک هم جریمه داره؟
امیر: 1394/3/1712:33:50،
72
18
در دولت جدید راههای افزایش درآمد و کاهش هزینه دولت آنهم به گونه ای که فقط فشار بر قشر آسیب پذیر وارد میشه در حال گسترشه.

حذف یارانه که قاعدتا حق هر شهروند ایرانیه و خود یارانه بود که باعث ده برابر شدن قیمت ها شد.

افزایش قیمت گاز و بنزین و برق

مالیات

بازم بگم .
pc15: 1394/3/1712:42:05،
136
22
سردار چه میدونه گرما چیه

خودش تو تهران با بهترین هوا داره زندگی میکنه
چه میدونه تو بوشهر چی میگذره اغا جان اگه شیشه رو دودی نکنیم
تو ماشین اب پز میشیم

حالا بهونه جدید پلیسا برا جریمه شیشت دودیه
a: 1394/3/1712:44:51،
39
125
جریمه ها کاملا منطقیه
مهدی: 1394/3/1713:11:37،
30
63
بعضی از دوستانی که نظر دادن واقعا فکر می کنند که نظارت بر کیفیت خودروهای داخلی از وظایف راهنمایی و رانندگی است؟!!! جلّ الخالق!
شوشي: 1394/3/1713:38:45،
45
19
تكليف اين ماشينهاي وارداتي كه با چراغ زنون وارد ميشوند چيست؟
وحيد يوسفي: 1394/3/1713:42:59،
72
25
ماشين دكتر روحاني هم جريمه ميشه؟
آخه ماشين دكتر هم شيشه هاش دوديه.
سعید: 1394/3/1715:26:43،
86
17
جناب سردار بجای اینکارا یه فکری به وضعیت رشوه گیری در بین پرسنل خودت باش استاد.
حمید: 1394/3/1912:52:53،
32
23
من که ۲۰۶دارم ازشم راضیم.خخخخ.چه ربطی داشت و خودمم نمیدونم
ظریفی گفت: 1396/3/518:34:52،
7
4
آفرین بر عکاس و انتخاب کننده عکس.از کل این مطلب و کامنت هاش بیشتر حرف داشت.
علی: 1394/3/1711:24:19،
270
28
کاری بر سرمون بیارن که با خر بیایم نو خیابون
اونم میگنن هر عر عری 50تومان جریمه و5نمره منفی
م: 1394/3/1711:39:04،
85
20
علی آقا نمره ات 20
میثم: 1394/3/1711:49:58،
51
80
اینا که چیزی نیست . تو اروپا و آمریکا قوانین رانندگی بسیار سخت تر از این حرفاس . ایران از نظر رانندگی آزادترین کشور دنیاس . رانندگی غربی ها رو با خودمون مقایسه کن . میتونی تو سایت یوتیوب عبارت driving in new york
یا driving in los angeles و این چیزا رو سرچ کنی بعتدش متوجه تفاوت رانندگی غربی ها با رانندگی ما میشی. ما ایرانی ها قانون گریزیم . همین !
علی: 1394/3/1712:19:12،
87
17
آقا میثم تو اون کشورها از دولتشون گرفته تا پایین همه به قانون احترام میذارن ولی ما چی؟
به نظرت تولیدات ایرانخودرو و سایپا با این قیمت قانونیه
یا جاده هامون مثل اون کشورها استاندارده

محسن: 1394/3/1713:08:00،
74
21
در جواب به میثم، یوتیوب ما که فیلتره! شما رو نمیدونم!!!
امین: 1394/3/1715:29:04،
55
23
هممون بارها دیدیم و دلیلش هم زیاده برای من ایرانی ثابت شده که نیت فقط،و فقط جریمست و کسب درآمد.واسه همینم هیچ وقت فرهنگ رانندگی درست نمی شه.کافیه مردم ببینن یه روز پلیس،و دوربین نیست،اون وقت ببینید که کمتر کسی رعایت می کنه.تو زمینه های دیگه از دنیا عقبیم اما واسه جریمه به جدیدترین تجهیزات روز دنیا مجهز هستن عزیزان...واژه راهنمایی تو اسمشون عملا تعطیله،فقط و فقط جریمه..نظم و انظباط خوبه اما نیت پلیس هم مهمه...
محسن هستم: 1394/3/1711:34:47،
81
21
یه سری تخلف ها تخلف نیستن مثل پارک دوبل جائی که تاچندصدمتری جای پارک پیدانمیشه یااشتباهات دوربین نامردیه جریمه کردن وللللللی این انسان نماها که تو اتوبان لائی میکشن وزنون میبندن وزرت وزرت چراغ میدن یا یه سری راننده کامیون که لاین سبقت از پشت میچسبونن ودستشون رومیزارن رو بوق ویه سری راننده وانت ونیسان یا الودگی صوتی ونقص فنی و....50هزارکمشونه به نظر من باید6ماه بخوابونن و1تومن هم جریمه کنن چون همه ش عمدیه ومردم ازاری.50درصدکشته هاسرهمین بی فرهنگی واحساس زرنگی توی رانندگیه معمولا هم این انسان نماها زنده میمونن ویه بدبخت دیگه رومیکشن.
وطن پرست: 1394/3/1711:36:08،
56
22
اقاي پليس اگر با سرعت مطمئه بيفتي توي چاه وسط خيابونهاي شهر و سرمايه زندگيت با سر بره تو ديوار چقدر جريمه داره؟اي کاش پول همين جريمه ها خرج معابر کشور مون ميشد تا در اثر تصادف دوتا دوچرخه به اندازه کشته شده هاي يه حمله انتحاري جسد رو دست خانواده ها باقي نمونه.
او: 1394/3/1711:40:57،
48
19
جریمه ها و منفی ها بیشتر گریبانگیر قانون مدارها و محتاطها می شود تا متخلفان و پولدارهای رشوهده

نگاه عکسش: 1394/3/1711:42:32،
46
19
منکه خوزستانم پرده نصب کردم راحت شدم از دست افتاب
حالا شما هی بیا ژست بگیر بگو جریمه جریمه
شعله : 1394/3/1711:44:50،
83
15
رفتار ماموران راهنمایی رانندگان به شدت بده
یه مامور وقتی راننده ای تخلف میکنه به جای رفتار خوب وبعد اعمال قانون : اول با رفتار خشن و با تمسخر راننده خاطی متوقف میکنه و بعد جریمه میکنه و بعد اون راننده اون روز به خاطر رفتار نامطلوب پلیس با همه بد برخورد میکنه
حال اگر اموزشی باشه برای تمام ماموران راهنمایی رانندگی مخصوصا از لحاظ روانشناسی و برخورد با رانندگان خاطی حداقل رانندگان به خاطر رفتار مطلوب مامور عصبانی نمشن بعد از اعمال قانون " اعمال قانون یعنی جریه کردن "یاد بگیریم همدیگر رو در هر شرایطی دوست داشته باشیم

این روزها انسان بودن نوعی عبادت است

علیرضا: 1394/3/1711:49:56،
38
20
با سلام
ایا استفاده از زنون کلا ممنوعه
اخه بعضی ها میگن زیر سپر مشکلی نیست و از این حرفا
کسی اطلاع داره لطفا اطلاع رسانی کنه
ضمنا در مورد شیشه دودی ایا کلا منتفی هست یا میشه استفاده کرد و با چه مثلا میزانی، شرایطی؟؟؟
علی: 1394/3/1711:58:05،
41
26
تموم مشکلات رفع شده فقط چراغ زنون مونده بود با شیشه دودی ! این دوتا هم حل بشه دیگه تمومه .. خوش باشید ایرانیان عزیز
نوید : 1394/3/1712:03:44،
55
20
شمایی که میگید شیشه دودی خلافه لطف کنید یک هفته تشریف بیارید جنوب کشور ببینید گرمای 50 درجه چه لذتی داره بعد قانون تصویب بفرمایید .
عادل: 1394/3/1713:39:41،
40
23
ماشين پليس شيشه اش دودى داره اونوقت به مردم گير ميدن!!!
مهندس وحیدص: 1394/3/1712:04:17،
65
18
وقتی ماشینهای خارجی شیشه شون دودیه چرا به اونایی که دودی کردن گیر میدین. یه آدم کم عقل قانون اشتباهی را میگذارد وشما هم باید تا ۵۰۰ سال اونو اجرا کنید?

اگر مشکل مالی دارید جریمه شیشه دودی را کنسل کن بکش رو جریمه زنون. چون واقعا آزار دهنده است.
ali: 1394/3/1712:04:31،
57
18
ی سوال هم من داشتم ماشینای وارداتی آدم پولدارا که شیشه دودی و چراغ زنون از کارخونه روش نصبه هم مشمول جریمه میشه یا فقط ماشینای ما بدبخت بیچاره ها که واسه اینکه از گرما نمیریم و دلمون خوش باشه که ماشینمون خشگل شده رو جریمه میکنید
dandan: 1394/3/1712:09:23،
44
19
پس ماشین خارجیا که شیشه دودین چراغ زنون فابریک دارن چی میشه.اهان اونا پولدارن
n-a: 1394/3/1712:22:35،
48
16
بله دیگه پولدارا که جریمه نمیشن
میثم: 1394/3/1712:33:48،
54
19
برادر من چرا موضوع ها رو قاطی می کنی؟ چراغ زنون روی کاسه چراغهایی که عدسی دارن مشکلی ایجاد نمی کنه و نورش چشم راننده جلویی رو نمی زنه. ولی ملت ما میرن چراغ زنون میزارن رو کاسه چراغ پراید و پژو که اصلا برای این کار طراحی نشده. ولی در مورد شیشه دودی واقعا موافقم، تو بعضی از نقاط ایران مثل جنوب، بدون شیشه دودی اصلا کولر ماشین رو خنک نمی کنه.
1357: 1394/3/1714:15:49،
29
15
خیالتون راحت باشه ، تو اردبیل همین ماشینهای خارجی رو هم به خاطر دودی بودن فابریک شیشه جریمه میکنن
رضا: 1394/3/1712:12:00،
33
14
چرا وضعیت چراغهای راهنمایی ساماندهی نمیشود؟
درست است که سنسور در برخی از تقاطعها نصب است ولی در بسیاری از مواقع حتی با صفر شدن چراغ هنوز چراغ قرمز می ماند و کسی که شروع به حرکت کرده مجبور به توقف در خط عابر می شود و گاها جریمه هم میشود.
باید قبول کرد که این امر ربطی به سنسور و چراغ هوشمند ندارد . چون در کل هوشمند سازی برای استفاده بهتر و راحتتر از امکانات است. که در بسیاری از کشورهای دیگر دیده می شود.
بنظر بنده ایراد مربوط به استفاده نادرست اداره محترم راهنمایی و رانندگی از علایم راهنمایی و نا آشنا بودن پرسنل آن با کارکرد این سیستمها است.
باتشکر
n-a: 1394/3/1712:21:21،
51
21
اول برید رفتار ماموراتونو درست کنید که یه جوری بی ادبانه با مردم رفتار میکنند بعد مردم رو ببندید به جریمه
ss: 1394/3/1712:23:03،
33
22
حالا باز زنون رو جریمه کنن یه چیزی.من ازون لامپای یخی که نور سفید مایل به آبی داره نصب کرده بودم جلومو گرفتن گفتن زنونه 50 تومنم جریمه کردن هرچقد گفتم بابا بخدا این زنون نیس لامپ معمولیه گفت نه همینه که گفتم،زنونه
نارا: 1394/3/1713:56:39،
25
22
خب همون هم نورش دست کمی از زنون نداره دیگه و باعث آزار و اذیت دیگران میشه
k k k: 1394/3/1712:29:31،
51
24
تفاوت قیمت شیشه سولار و معمولی در جد 500-600 هزار تومن هست برای سمند.چرا دروغ تحویل مردم می دی؟مسلما برای خ.د ایران خودرو این تفاوت در حد 100-200 تومنه.گمونم یک صفر اضافی گذاشتین جلو عددها.
میثم: 1394/3/1712:30:49،
45
20
جناب فرمانده
لطف کنین بیاین جنوب ایران ببینین بدون شیشه دودی آیا می توانید ده دقیقه در تابستات و درون خودرو دوام بیاورید.
پوریا: 1394/3/1713:00:50،
37
18
سالهاست که پلیس راه اعلام می کند خودروهای داخلی نا ایمن
هستند و نباید تولید شوند ولی حریف این خودروسازها نمی شود
ولی برای موردهای جزیی راحت قانون در مورد مردم اعمال می شود.
amir: 1394/3/1713:07:03،
70
19
گویند درعصر سليمان نبى،پرنده اى براى نوشيدن اب بسمت بركه اى پرواز كرد،
اما چند كودك را بر سر بركه ديد،پس آنقدر انتظار كشيد تا كودكان از ان بركه متفرق شدند.
همينكه قصد فرود بسوى بركه را كرد، اينبار مردى را با محاسن بلند و آراسته ديد كه براى نوشيدن آب به ان بركه مراجعه نمود . پرنده با خود انديشيد كه اين مردى باوقار و نيكوست و از سوى او ازارى بمن متصور نيست.
پس نزديك شد ولی ان مرد سنگى بسويش پرتاب كرد و چشم پرنده معيوب و نابينا شد.
شكايت نزد سليمان برد. پیامبر ان مرد را احضار، کرد محاكمه و به قصاص محكوم نمود ودستور به كور كردن چشم داد.
ان پرنده به حكم صادره اعتراض كرد و گفت؛"چشم اين مرد هيچ آزارى بمن نرساند،بلكه ريش او بود كه مرا فريب داد! و گمان بردم كه ازسوى او ايمنم
پس به عدالت نزديكتراست اگر محاسنش را بتراشيد تا ديگران مثل من فريب ريش او را نخورند"
وینچنزو: 1394/3/1714:08:02،
32
17
داستان جالبی بود
جواد: 1394/3/1715:34:27،
34
16
بسیار نیکو داستانی روایت کردی

عباس: 1394/3/1719:50:59،
26
14
قشنگ بود..
دوستان: 1394/3/1713:51:17،
24
13
اگر گوش شنوا باشه نظرات دوستان کافیه ول حیف که ......
ش: 1394/3/1713:55:40،
35
19
آقا خداییش این لامپ زنون خیلی چشم رو آزار میده من که واقعا نورش اذیتم میکنه
بوئينگ: 1394/3/1714:00:38،
24
24
خدارو شكر مشكل مملت ريشه يابي شد . آقا ممنون
امین: 1394/3/1714:34:31،
29
20
زیر دوربین تو جاده به جای سرعت ۷۰ تا ۸۰ تا میرفتم مرکز پلیس راه بعدی جلومو گرفته میگه تند میرفتی ۴۰ تومن جریمم کرد، باور کنین اینا فقط دنبال بهانه ان، شیشه دودی ام بهانست اما زنونو قبول دارم جریمه داره چون چشم طرف جلوییرو موقتاً کور میکنه ،کساییرو که واقعا باید جریمه کنن نمیکنن گیر دادن به همین موارد...
Ali-M: 1394/3/1718:59:30،
26
21
خلاف کردی دیگه! باید جریمه ات می کرد.
امین: 1394/3/1721:29:01،
34
23
یعنی شما خودت تا این حد رعایت میکنی؟ تو حاده ۱۱۰ تا داری میری یهو تابلو گذاشتن ۴۰ کیلومتر، سرعتتو میاری روی ۴۰ تا؟
رضا: 1396/3/509:32:53،
5
7
خودت میگی به جای هفتاد تا هشتاد تا میرفتی عمو بعد میگی اینا فقط میخوان جریمه کنن؟؟؟پس میخواستی تشویقت کنن؟؟خب خلاب نکن تا جریمه نشی .
بهرام: 1394/3/1714:56:14،
36
20
تكليف ماشينهايي كه شيشه دودى و چراغ زنون نصب شده از كارخونه دارن چيه
pepan: 1394/3/1714:56:51،
30
26
یارو میره 600 میلیون میده ماشین از بدو تولدش لامپهاش زنون هست اونوقت میاییی 50 تومن جریمش میکنی؟
این چه صیغه ایی هست..
کمین کردن مامورین رو هم بگین بهتره..
تو شهر ما تو خیابون های سطح شهر دوربین سرعت سنج گذاشتن که چی بشه؟
این همه درآمد به جیب کی میره؟
آرمین: 1394/3/1715:01:05،
32
17
همه ی قوانین در راستای اخذ پول از مردم هست
ب هیچ وجه در راستای منافع مردم نیست
ملك: 1394/3/1717:23:33،
20
23
چراغها كه واقعند مصيبت شدند. جريمه هاي الكي و غير منصفانه.
مردم: 1394/3/1717:35:04،
27
15
این که همش فقط تهدید و ارعاب و جریمه مردم شد...
در نظام جمهوری اسلامی بجای اینکه بگویند شیشه ها رو دودی کنید تا ناموس و حریم شخصیتون در داخل ماشین حفظ شود بر عکس شده و میگند باید ناموس داخل ماشینتون از بیرون دیده شود
خداااااااااااا
مردم: 1394/3/1717:36:51،
30
11
اخه ترافیک میزاری حرکت داشته باشیم که تازه واسه سرعت زیاد جریمه گذاشتید و تو خیابونها از هر100متر یه سرعت گیر گذاشتید باعث میشه جلوبند ماشینها سریع از بین برند
سروش: 1394/3/1718:00:35،
36
19
سلام به همه.ديروز قبل بليس راه شيراز.برايدي زده بشت ماشين من,10 متر جلوتراقايون زور بكير راهنمايي رانندكي وايستادن.ميكم يارو زده به ماشين من وفرار كرده.ميكه ربطي به من نداره بايد بري باسكاه شكايت كني!ميكم لامصب داره فرار ميكنه تو اينجايي جلوشو نميكيري برم باسكاه جي بكم!اينم جور ديكه قانون اين مملكت!
کاش واس همه بود: 1394/3/1718:14:55،
36
17
مامور راهنمایی که ماشینش هم کپ هم شیشه دودی هم زنو هم انباری .... تکلیفش چی؟
راستی حواسم نبود قانون فقط واس اوناس که پارتی ندارن.
حمید: 1394/3/1718:30:47،
40
18
ایران خودرو از یک سال پیش تمام ماشینا شو شیشه سولار کرده
پارس و سمند هم دشیشه سولاره
اصلن هم جلو آفتاب تیز رو نمیگیره باید بری برچسب بچسبونی دودیش کنی
x: 1394/3/1720:07:15،
29
27
بابا جمع کنید همش زنون زنون میکنید بهترین کمپانی های دنیا از چراغ زنون استفاده میکنند شما میگید جریمه داره؟
خودم: 1394/3/1721:31:16،
48
25
زنون که روی خودرو۲۰۰ میلیونی که فابریک هست ورو اصول ساختن پلیس کاری نداره نه روی پراید بذارن که سیم کشی استاندارد نیست باعث اتش سوزی بشه یا موتور سیکلت باعث مردم ازاری شه ۰۰شیشه دودی خودرو اگر فابریک کارخانه ای باشه مثل بنز۰تویوتاو۰۰۰نه یه خودروایرانی مدل ۶۰ برای کارهای خلافت و۰۰۰واقع بینانه باشیم یه سری به اگاهی بزنید۰
ش: 1394/3/1809:22:31،
27
19
برگ جریمه ها هر روز داده میشود و دستور داده شده تا طی 24 ساعت بایستی چند بسته صادر شود یعنی پلیس راهنمایی رانندگی را ول کرده شده پلیس جریمه نویسی .
خدارا شکر که پلیس نیستم: 1394/3/1923:55:26،
44
31
ماشین های پلیس فاقد چراغ جلو ، فاقد چراغ راهنما ، فاقد چراغ خطر عقب خصوصا ماشینهای راهنمایی رانندگی و...البته فاقد مهارت رانندگی که حتی نمیداند ماشین راهنما هم دارد را چه کسی جریمه میکند
سعید: 1394/3/2015:45:17،
37
23
این اقای رییس خودش سه سال تو شهر ما تو جنوب کشور رییس راهنمایی و رانندگی تو گرمای 50 درجه بوده حالا یادش رفته...............
نسیم شریفان: 1394/3/2106:44:32،
33
37
من هم با ابن موارد مخالفم و موجب مردم آزاری میشود.جریمه کنبد
ولی: 1394/10/608:00:54،
17
12
متاسفانه در هر جا مامور خوب و بد هست اما دوستان عنایت داشته باشند اسمش هست راهنمایی و رانندگی متاسفانه بخاطره بعضی عوامل و دستمزد ها اولین هدف یک مامور که تذکر و راهنمایی هست فراموش شده یک مامور قبض نویس نیست که فقط دست به خودکار باشه تو بیشتر مکان ها هم که یک مامور وظیفه قرار میدن که از قانون هیچ اطلاعی نداره و فقط برای خود شیرینی ایست میده و جریمه میکنه تو این مواقع یک سوال طرح کنید این که اگه غیر قانونیه لطفا قانونش رو توضیخ بدید مامور وظیفه سریع میگه برید از مثلا فرمانده بپرسید یا یک نفر کادری اما از خود مامور بخواهید که اگر شما ایست دادید پس شما هم باید توضیح بدید قوانین مشخصه از جیزی نترسید اگر هم پا فشاری بر جریمه کردنتون شدن فقط اسم و فامیل شخص رو بنویسید به مراجع قانونی شکایت کنید
مهدی: 1395/2/1002:08:03،
39
40
من ی سوال دارم ینی لاپ زنونی ک الان روی تمامی ماشینای وارداتی هستو باید جریمه کنین
چرا کشور ما نباید ب سوی تکنولوژی بره چرا همیشه باید در 100 سال قبل تر از کشوارای مدرن زندگی. کنیم وقتی ک میشه بایک بلامپ زنون در یک عدسی نورو کنترل کرد و فضای دید راننده رو برد بالا چرا انجام نشه
ابوالفضل: 1395/7/411:59:25،
20
24
بسوز و بساز
زورم نمیرسه علکی چی بگم
مشکل درآمده که در نمی یاد ولی باید در بیاد!!!
امین: 1395/7/2115:55:59،
12
19
بنده ساکن خوزستانم و شیشه های ماشینم هم دودی هستن، بعضی اوقات ماموران خوزستان یکم درک میکنن و کاری ندارن اما چند روز پیش در اصفهان 50هزار تومن جریمه شیشه دودی شدم. هرچی هم به مامور گفتم مسافرم و از داخل تنور اومدم به خرجش نرفت !!
میخوام از همینجا به همه ماموران بگم:
داداش من، وجدانت رو پشت قوانین مسخره این مملکت قایم نکن.
حمید: 1395/8/1810:26:01،
10
12
آقا چرا کسی با ماشینای گران قیمت ک شیشه دودی میاد ایران کاری نداره
حمید: 1395/11/2816:08:44،
5
5
امروز سر چهارراه یارو پلیسه جلومو گرفت گفت مدارکت رو بده گفتم من که کمربند بستم چراغ قرمزم وایسادم خلافی نکردم میگه چرا روی طلق چراغای جلو برچسبه!!!آخه لامصب این سلفون چراغ اذیتت میکنه؟؟؟؟
مدعی: 1396/5/1017:12:07،
6
1
ینی خیلی بی انصافی و بچه گانس که فقط فقط فقط فقط واسه یه لچکیه شیشه کوچیک در عقب پراید که دودی بوده((((((( ۵۰ هزار تومن)))))) جریمه کنن ماشین رو اونم ساعت ۱۱ شب باشه که به خودی خود شیشه ها دودی دیده میشن. اقا دمتون گرم خوب مردم رو میچاپین.
صدرا: 1396/6/2916:45:54،
0
0
بذار منم دلمو خالی کنم از دست این پلیس های که خدا شاهده اینقدر بامردم بد رفتار میکنن ک ادم واقعا شوکه میشه فکر نکنم سواد کافی هم داشته باشن این سردار خودش بهتر ازهمه میدونه چخبره خودش هم شاید از این وضعیت ناراحت باشه خلاصه همیه تا یه امیدی دیگه یا بامید ینور

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار