کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
قیمت ضبط ماشین
نیسان
تاپیک شاپ

زمزمه تمدید 10 ساله تحریم ها در بحبوحه مذاکرات

کدخبر:۱۲۴۷۱شنبه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰:۱۹۳۴۴۹ بازدید

دو سناتور ارشــد آمریکایی، مارک کرک و رابرت منندز متممی به لایحه بودجه دفاعی آمریکا اضافه کرده اند که تحریم های کنگره علیه ایران را تا 10 سال ...

دو سناتور ارشد آمریکایی، مارک کرک و رابرت منندز متممی به الیحه بودجه دفاعی آمریکا اضافه کرده اند که تحریم های کنگره علیه ایران را تا 10 ســال تمدید میکند.

این متمم در صورت تصویب، »قانون تحریم های ایران، 1996« که در حالت فعلی در ســال 2016 منقضی میشود را برای 10 سال دیگر تمدید می کند. این تحریم ها خواستار وضع محدودیت هایی علیه برنامه موشــکی و آنچه »حمایت ایران از تروریســم« خوانده شده هستند و به دلیل آنکه تحریم های غیرمرتبط با مسئله هسته ای دانسته می شوند، مشمول تعهدات گروه 5+1 برای تعلیق، تخفیف یا توقف اجرا، در صورت حصول توافق هسته ای با ایران نمی شوند.

»پیتر بیلربک«، از کارکنان قبلی مجلس سنا متمم پیشنهادی را به ویژه در بحبوحه مذاکرت هســته ای با ایــران و در نزدیکی مراحل نهایی توافق با این کشــور »خطرناک و شتابزده« خوانده است.

به گزارش فارس، »شــورای ملی ایرانیان آمریکا« هم در بیانیه ای این اقدام را به شدت محکوم کرده و نوشته است: »این متمم، آزادی عمل کنگره برای تخفیف تحریم ها در توافق نهایی را محدود، مذاکرات هسته ای فعلی با ایران را پیچیده و گفتوگوها را در نزدیکی مراحل نهایی از مسیر خارج میکند.«

 
اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
تورآنتالیا