کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بهای سوئیت‌های 16 متری در پایتخت

کدخبر:۱۲۴۴۰جمعه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۲:۲۲۴۳۸۴ بازدید

در سطح شهر تهران سوئیت‌هایی از 16 تا 40 متر اجاره داده می‌شود که به نسبت متراژ، گران‌تر از سایر مسکن‌ها در همان منطقه هستند.

با فرارسیدن فصل اجاره، مستاجران برای یک سال دیگر باید مسکن مناسب خود را پیدا کنند که این به معنای صرف زمان و البته پول زیاد است تا مسکنی با قیمت و شرایط مناسب پیدا شود.

هرچند که کلان شهرها پر از خانه‌های استیجاری است و تقریبا با هرنوع قیمت و شرایطی خانه ای برای اجاره یافت می‌شود اما اینکه یک خانواده در چه متراژی سکونت می‌کنند و توانایی آنها در پرداخت اجاره بها چقدر است، می‌تواند سبک زندگی آنها را تعیین کند.‌از این رو، فایل‌های مشاوران املاک پر از آپارتمان‌هایی است که هرکدام با امکانات و قیمت خاص اجاره داده می‌شود که البته در محله های مختلف این قیمت تفاوت بسیار زیادی با یکدیگر دارد. البته در سال‌های گذشته با گرانی اجاره بها، تمایل به سمت خانه‌های کوچک و سوئیت ها افزایش پیدا کرده و این واحدها در کلان شهرها به خصوص شهر تهران رونق بسیار زیادی دارد.

به گزارش مهر، براین اساس، این مسکن‌ها که روزگاری طرفدار زیادی نداشتند و بسیار اندک در شهر تهران ساخته می‌شدند، امروزه به یکی از پررونق ترین آپارتمان‌ها تبدیل شده است که تقاضای زیادی برای آن وجود دارد.سوئیت از یک هال کوچک به اضافه آشپزخانه وسرویس بهداشتی تشکیل شده است که معمولا از ۱۶ متر تا ۴۰ متر ساخته می‌شود که البته شاید بتوان متراژهای کمتر از این را هم در شهر تهران پیدا کرد.

در واقع سوئیت‌ها به دلیل کوچکی و ارزانی، زودتر از سایر واحدها اجاره داده می شوند؛ هرچند که ممکن است به نسبت متراژ گران‌تر از سایر واحدهای یک محله هم باشد اما تقاضای بالا موجب شده که ‌مالکان قیمت‌های گرانتری را نسبت به واحدهای بزرگتر برای این آپارتمان‌ها تعیین کنند.سوئیت‌ها به دو شکل مبله و غیرمبله اجاره داده می‌شود که به طور طبیعی آپارتمان‌های مبله طرفدار بیشتری دارد، زیرا مستاجر دیگر نیازی به اسباب کشی و یا خرید وسایل ندارد. از این رو، سازندگان برای ساخت املاک کلنگی متراژکوچک، اقدام به ساخت سوئیت می‌کنند که علاوه بر ارزانی طرفدار بیشتری هم دارد و مستاجران زیادی را به سمت خود می‌کشاند.

نرخ سوئیت در برخی محله‌های شهر تهران

براساس گزارش میدانی ، یک سوئیت مبله ۳۰ متری با لوازم کامل زندگی در خیابان بهار شیراز با شرایط ۲۰ میلیون تومان رهن و ۹۰۰ هزار تومان، اجاره داده می‌شود و در پل چوبی برای سوئیتی ۴۰ متری با آسانسور و ۵ ساله، ۱۰ میلیون تومان رهن و ۷۰۰ هزار تومان اجاره دریافت می‌شود.

در ستارخان سوئیتی ۳۰ متری با شرایط ۵ میلیون رهن و ۷۰۰ هزار تومان، اجاره داده می‌شود و در تهران نو فلکه اطلاعات برای سوئیتی ۴۰ متری با ۵۰ متر حیاط، ۳۵ میلیون تومان رهن تعیین می‌شود.

همچنین مالک یک سوئیت ۱۶ متری، طبقه چهارم در پونک شاهین شمالی ۱۰ میلیون رهن و ۳۰۰ هزار تومان اجاره دریافت می‌کند و در سه راه آذری برای واحدی ۲۴ متری با سرویس بهداشتی مشترک ۲ میلیون رهن و ۳۵۰ هزار تومان اجاره تعیین شده است.

براین اساس سوئیتی ۳۵ متری در یافت آباد طبقه اول با شرایط ۱۵ میلیون تومان رهن و ۲۵۰ هزار تومان، اجاره داده می‌شود و در اسکندری نوش آبادی برای سوئیتی ۳۳ متری زیرهمکف، ۲۲ میلیون تومان رهن تعیین شده است.

سوئیتی ۳۰ متری در طبقه چهارم بدون آسانسور در امیرآباد شمالی میدان گلها با عمر ۲۰ ساله با شرایط ۲۰ میلیون تومان رهن و ۶۰۰ هزار تومان اجاره داده می‌شود و در جوادیه برای سوئیتی ۳۰ متری با ۱۰ متر انباری، ۲۰ میلیون تومان رهن دریافت می‌شود.

در محدوده وحدت اسلامی خیابان مقدس، یک سوئیت ۴۰ متری طبقه ۴ با تمامی امکانات ۱۲ میلیون تومان رهن و ۵۵۰ هزار تومان اجاره تعیین شده است و بابت یک سوئیت ۳۸ متری در خیابان آزادی کلهر، ۸ میلیون تومان رهن و ۷۵۰ هزار تومان اجاره دریافت می‌شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

....: 1394/3/1516:17:27،
84
33
طرف فقط دلش خوشه تهران زندگی می کند.
16 متری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟با خانواده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اخرالزمان شده
حميدي: 1394/3/1516:59:09،
52
20
نه دوست عزيز دانشجو هستن لابد
رادمهر : 1394/3/1521:29:20،
34
70
به خدا ما 3 نفریم خونم 320 متره هر کاری میکنم جامون نمیشه و مرتب نمیشیم خدایا این مردم چقدر گرفتارن
16 متر !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
متراژ لونه پرنده های منه
محمد: 1394/3/1521:29:29،
26
11
شایدم قبلا دانشجو بودن.
علی: 1394/3/1516:23:34،
71
24
من اگه جای این کسایی باشم که توو کلانشهرها باید توو این‌سویتها زندگی کنم میام توو شهرای دیگه کم خرجتر . ما الان انباریمون دو برابر این سویتهاس .. خدا کمکتون کنه
امیر: 1394/3/1517:30:04،
32
36
حد اقل اگر این سوییت ها تو محله های خوب و بالاشهر بود باز قابل تحمل تر بود
سوییت 16 متری اون هم کجا ???? پونک و امیر آباد و یافت آباد و ستارخان و وحدت
خدا یا .......
پوریا: 1394/3/1517:54:58،
57
19
سویت 16 متری در شهری پر از دود و سر وصدا و ترافیک با اجاره ی
نجومی.!!!این چه زندگی است که بعضی ها می دانم از شهرستان
امده اند و اصرار بر ان در این شهر گران و بی کیفیت از نظر استاندارد
زندگی دارند.
امین: 1394/3/1518:27:25،
20
23
حالا اجاره هاش همچینم نجومی نیست که میگی اما خوب اره فایده نداره اینجور زندگی
محمد: 1394/3/1518:40:32،
48
25
الان دیگه تجرد شیوع پیدا کرده و انقدر مشغله های کلان شهرها چه شغلی و چه شهری(ترافیک و ...) زیاد شده که طرف که مجرده فقط برا خوابیدن و حمام کردن میاد خونه و اونقدر تو خونه حضور نداره و حتی وقت نمیکنه که غذا درست کنه و بیرون غذا میخوره یا اگه مجبور بشه خونه بخوره یه غذای حاضری و ساده تهیه میکنه.. بنابراین عجیب نیست که سوییت 16 متری براش کافیه و مسلما روش زندگیش با اون دوستان محترم شهرستانی که با خانواده زنکی میکنند و بشور و بپز و صله رحم و رفت و آمد دارند متفاوته.
هالو: 1394/3/1523:19:14،
31
9
گل گفتی
بدبخت: 1394/3/1519:14:34،
28
22
تهرونه دیگه جذابیتهای خودشو داره من 55متری توتهران دارم ولی توروستا زندگی میکنم خیلی دلم میخواد تو پایتخت زندگی کنم ولی مجبورم چون مغازم اینجاس اونجا نمیتونم حتی یه مغازه اجاره کنم
ن: 1394/3/1520:56:13،
24
19
خوشبخت جان قصه نخور انشاله تو هم بزودی میای تهران زندگی میکنی. اصلا قراره همه تهران زندگی کنن تا شلوغ بشه و این 16 متری ها فروش بره و مثلا اشتغال ایجاد میکنه دولت دیگه!
وحيد يوسفي: 1394/3/1520:02:27،
36
18
يه بنده خدايي به اسم آقاي اكبر شهابي توي محله وحيديه تهران ساكن يه آپارتمان 40 متري با دو تا بچه بود. اين آقا كارمند زندان قزلحصار بود و از 6 صبح ميرد بيرون با مترو و 8 شب برميگشت توي خونه. ميگفت كه وقتي ميرسيد خونه توي آپارتمان 40 متري يه خوابش نميدونست كجا استراحت كنه و خستگيشو دركنه. چون يه اتاقو پسرش برداشته بود و حق رفتن به اتاقو نداشت و توي پذيرايي هم كه اصلا جا نبود. چون همش تلويزيون و كمد و دراور و جاكفشي بود. اين آقا چند سال بعد بازنشست شد و با پول بازنشستگيش رفت يه جاي ديگه يه دوخوابه 75 متري خريد. الان ميگه راحتم. ولي چه فايده؟ ديگه همش در حال استراحتم و ديگه لذت استراحتو نميفهمم.
منظورم از اين حرفا اينه كه تا جووني پول نداري تا لذت ببري از زندگي. وقتي هم كه پا به سن ميزاري پول داري ولي لذت نيست.
ن: 1394/3/1520:51:27،
47
17
البته قرار نیست شما کیفیت زندگی را اینجا بچشی ! شما اینجا قناعت میکنی وسختی میکشی و امتحان الهی پس میدهی و سپس کیفیت زندگی را در آن جهان و در بهشت برین می چشی!
مهدی: 1394/3/1601:12:33،
24
15
عشق تهران ملت رو کشته
من یه منزل مسکونی با بهترین امکانات تو شهرستار رو 150 میلیون میدم مشتری نداره
ملت بدبخت توتهران لونه موش درست کردن
دو خابه 90 متری من رو بابام مسخره میکنه میگه کوچیکه
بابا فرار کنین از تهران ...

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار