کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ژاپنی‌ها صدرنشین، امریکایی‌ها ته‌نشین

کدخبر:۱۲۴۳۸جمعه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۴:۱۲۷۷۰۳ بازدید

گزارش «کانسومر ریپورتز» از مدل‌های 2015 نشان(برند)های معروف در سراسر دنیا تهیه شده که خودروها را از لحاظ قابل اعتماد بودن، عملکرد ...
ژاپنی‌ها صدرنشین، امریکایی‌ها ته‌نشین

گزارش «کانسومر ریپورتز» از مدل‌های 2015 نشان(برند)های معروف در سراسر دنیا تهیه شده که خودروها را از لحاظ قابل اعتماد بودن، عملکرد جاده‌ای و سایر فاکتورها مورد بررسی قرار داده است.

همان‌طور که مشاهده خواهید کرد، «لکسوس» صدر جدول را به خود اختصاص داده است. «مزدا» با اختلاف اندکی در جایگاه دوم قرار گرفته و جالب اینکه مکان سوم هم از آن یک ژاپنی است به اسم «تویوتا». نخستین آلمانی این فهرست «آئودی» است که در جایگاه چهارم قرار گرفته است. امریکایی‌ها نتایج ناامیدکننده‌ای از خود نشان داده‌اند و در این جدول ته‌نشین شده‌اند! پایین‌ترین رتبه‌های این جدول اختصاص یافته‌اند به «فورد»، «داج»، «مینی»، «جیپ» و «فیات».

این آمار همچنین نمره میانگینی برای هر سازنده خودرو در نظر گرفته است که برای تخمین این نمره، نتایج آزمایش عملکرد جاده‌ای با میانگین نمره میزان قابل اعتماد بودن نشان(برند) تجمیع شده است. نتیجه آزمایش عملکرد جاده‌ای که در نتایج میانگین نهایی آورده شده است و همچنین میزان قابل اعتماد بودن نشان(برند)، می‌تواند به شما بگوید که روی کدام نشان(برند) می‌توانید بیشتر حساب کنید. البته نام تمامی نشان(برند)های خودروساز در این گزارش نیامده است. شرکت‌هایی نظیر «جگوار»، «لندروور»، «مازراتی»، «میتسوبیشی»، «رم»، «اسمارت» و «تسلا» در این گزارش جایگاهی ندارند، زیرا اطلاعات کافی از این نشان (برند)ها برای تهیه این گزارش در دست نبوده است.

لکسوس
لکسوس بالاترین نمره میانگین یعنی 78 را به خود اختصاص داده است. این گزارش از لکسوس به‌عنوان خودروسازی یاد کرده که اتومبیل‌های کم‌صدا، مجلل و بسیار قابل اعتمادی تولید می‌کند. لکسس بالاترین نمره قابل اعتماد بودن و نمره ۷۶ برای عملکرد جاده‌ای را دریافت کرده است.

مزدا
مزدا نمره میانگین ۷۵ را به خود اختصاص داده است. گزارش مصرف‌کنندگان می‌گوید: مزدا خودش را به‌خوبی می‌شناسد و برای تمامی مدل‌هایش نسخه جدید ارائه داده است. نمره آزمایش جاده‌ای ۷۶ را دریافت کرده است و در رقابتی شانه به شانه با لکسوس، یکی از بهترین نشان(برند)های قابل اعتماد است.

تویوتا
مکان سوم به تویوتا اختصاص داده شده است. نمره میانگین آن ۷۴، نمره عملکرد جاده‌اش ۷۲ و جایگاه بالایی در زمینه قابل اعتماد بودن را به خود اختصاص داده است. تمرکز اصلی تویوتا بر تولید خودروهای مستحکم و قابل اعتماد است که هم راحت باشند و هم محبوب و خوشایند.

آئودی
با نمره میانگین ۷۳، عملکرد جاده‌ای ۸۱ و بسیار قابل اعتماد رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. این نشان(برند) سعی دارد آخرین فناوری‌ها را در بیشتر مدل‌های خود به‌کار ببرد و همچنین توجه ویژه‌ای به عملکرد مانوری و تعبیه اتاقی مجلل دارد. در ضمن نکته مثبت این خودرو سیستم دو دیفرانسیل آن می‌باشد که تقریباً برای همه مدل‌ها در نظر گرفته شده است.

سوبارو
سوبارو دیگر ژاپنی فهرست است که در جایگاه پنجم ایستاده است. نمره میانگین ۷۳ و عملکرد جاده‌ای ۸۰ را دریافت کرده و این نشان(برند) به میزان بالایی قابل اعتماد است. گزارش مربوط اظهار می‌کند که سوبارو بالاخره توانست در فناوری با دیگران به رقابت بپردازد.

پورشه
بالاترین نمره آزمایش عملکرد جاده‌ای با امتیاز ۸۴ به پورشه اختصاص یافت. اما این خودروساز آلمانی از لحاظ قابل اعتماد بودن، نمره معمولی ۷۰ را به‌دست آورد. خیلی جالب است که پورشه‌های کم‌مصرف، خود را با استانداردهای سخت‌گیرانه عملکرد جاده‌ای این کمپانی تطبیق داده‌اند. با این حال با وجود پیچیدگی سیستم‌های پورشه، هنوز هم نمره خوبی در قابل اعتماد بودن کسب می‌کند.

بیوک - Buick
نمره میانگین ۶۹، نمره عملکرد جاده‌ای ۷۶ و میزان بالای قابل اعتماد بودن از صفات این خودروساز به شمار می‌آیند. گزارش مصرف‌کنندگان ادعا می‌کند که این خودروساز در حال احیای نام خود است. این بار بیوک با تولید مدل «رگال» با قیمتی معقول و ظاهری اسپرت‌تر شانس رقابت با دیگران را خواهد داشت.

هوندا - Honda
با نمره میانگین ۶۹ و نمره ۷۱ برای عملکرد جاده‌ای و پیش‌بینی سطح بالایی از میزان قابل اعتماد بودن، هوندا جایگاه هشتم جدول را به خود اختصاص داده است. طبق گزارش، هوندا مصرف سوخت پایینی داشته و بسیار قابل اعتماد است. از این رو در مقابل پولی که برای هوندا پرداخت می‌کنید، اتومبیل مناسبی دریافت خواهید 
کرد.

کیا- Kia
نخستین کره‌ای فهرست با امتیاز میانگین ۶۸ و نمره عملکرد جاده‌ای ۷۳ و قابل اعتماد در جایگاه نهم ایستاد. گزارش نشان‌دهنده آن است که کیا اتومبیل‌های خوبی را در هر کلاس ارائه می‌دهد که نسبت به سردمداران آن کلاس‌ها بسیار ارزان‌تر هستند.

بی‌ام‌و 
سومین آلمانی فهرست، این‌گونه توصیف شده است: باهوش، راحت و کم‌مصرف. BMW توانست با کسب رتبه دهم، در بین ۱۰ نشان(برند) اول فهرست جای گیرد. نمره میانگین برای «باواریایی» ۶۶ و عملکرد ۸۲ بود. ضمن اینکه سطح میزان قابل اعتماد بودن آن متوسط ارزیابی شده است.

آکورا
نمره میانگین ۶۵ و عملکرد جاده‌ای ۷۸ و حد متوسط قابل اعتماد بودن، تمام آن چیزی بود که «آکورا» در توان داشت. رتبه یازدهم برای «آکورا» این‌طور رقم خورد که در خودنمایی ضعیف است. فضای کابین خودروهای «آکورا» مجلل نیست و تجربه رانندگی با این نشان(برند) بسیار معمولی است. ضمن اینکه به دلیل هوشمند نبودن اتومبیل‌ها، راننده با همه چیز درگیر خواهد بود.

ولوو 
میزان قابل‌اعتمادی در سطح متوسط، میانگین ۶۵ و عملکرد جاده‌ای ۷۶، یعنی رتبه دوازدهم از آن «ولوو» شده است. «ولوو» سدان‌ها و SUVهای مستحکم و موقری می‌سازد که اگرچه اسپرت نیستند اما بسیار ایمن هستند. در این بین بسیاری از آپشن‌های الکترونیکی امنیتی و پیشگیری سوانح را در خود جای می‌دهند. 

هیوندای 
دوره ارزان‌فروشی برای هیوندای دیگر به سر آمده است. طراحی همه‌چیزتمام هیوندای باعث شده که قیمت‌ها کمی افزایش یابند اما هنوز هم مشتریان خودروهای ارزان‌قیمت خود را در بعضی کلاس‌ها حفظ کرده است. این خودروساز نمره میانگین ۶۴ و عملکرد جاده‌ای ۷۳ را دریافت کرده است. سطح قابل اعتماد بودن آن نیز متوسط ارزیابی شده است.

GMC
جایگاه چهاردهم در فهرست بهترین نشان(برند)ها نصیب GMC شده است. نمره میانگین ۶۱ و عملکرد جاده‌ای ۷۳ در کارنامه GMC به ثبت رسیده است. میزان قابل اعتماد بودن این نشان(برند) متوسط ارزیابی شد. برخلاف عبارت تبلیغاتی کارخانه مبنی بر درجه حرفه‌ای، در واقعیت GMC نتوانسته از برادر خود یعنی شورولت خیلی متمایز باشد.

فولکس‌واگن
فولکس‌واگن نمره میانگین ۶۰ و عملکرد جاده‌ای ۷۶ را دریافت کرد. قابل اعتماد بودن این نشان(برند) متوسط است که باعث شد در جایگاه ۱۵ بایستد. طبق گزارش تهیه شده، بیشتر مدل‌ها به لطف فرمان‌پذیری هوشمند، سواری راحت و استحکام بالا از حریفان خود یک سر و گردن بالاترند.

لینکلن
با نمره میانگین ۵۹ و عملکرد جاده‌ای ۷۴ و سطح متوسط قابل اعتماد بودن، لینکلن در جایگاه شانزدهم قرار گرفت. گزارش مربوط می‌گوید: لینکلن با استفاده از سیستم جدید MyLincoln اعتماد ما را به خود لکه‌دار کرد. تقریبا بیشتر مدل‌های لینکلن در آزمایش‌های ما جایی بهتر از میانه جدول نداشتند. سواری در لینکلن به شما حس سرزندگی نمی‌دهد. ضمن اینکه اتاق آن از تجمل بی‌بهره مانده است.

اینفینیتی 
توجه به همه جزییات در طراحی و ساخت و سیستم‌های انتقال قدرت سطح بالا از ویژگی‌های بارز اینفینیتی است اما چند سالی است که خودروهای اینفینیتی نتوانسته‌اند انتظارات را برآورده کنند. میزان قابل اعتماد بودن اینفینیتی هیچ‌گاه نتوانسته در حد و اندازه‌های لکسوس ظاهر شود. نمره میانگین ۵۹ و عملکرد جاده‌ای ۷۶ برای این نشان(برند) به ثبت رسید.

نیسان 
نیسان نمره میانگین ۵۹ و عملکرد جاده‌ای ۷۰ را دریافت کرد و میزان قابل اعتماد بودن آن متوسط بیان شده است. گفته شده که نیسان در خط تولید بسیار پراکنده عمل می‌کند و کیفیت مدل‌هایی همچون «ورسا» و «سنترا» افت زیادی داشته است.

شورولت 
این خودروساز امریکایی نمره میانگین ۵۹ و عملکرد جاده‌ای ۷۱ را دریافت کرده است. گزارش منتشر شده، از خودروهای شورولت با عنوان «کیف همه‌کاره» یاد کرده است. شورولت مصرف سوخت خوبی ندارد و میزان قابل اعتماد بودن آن پایین‌تر از میانگین محاسبه شده است.

کادیلاک
رتبه بیستم نیز به نام یک امریکایی ثبت شده و نمره میانگین ۵۸ و عملکرد جاده‌ای ۷۷ برای کادیلاک در نظر گرفته شده است. میزان قابل اعتماد بودن کادیلاک ضعیف گزارش و گفته شده است که بسیاری از مدل‌ها دارای لرزش‌های شدید و ناامیدکننده هستند و سیستم صفحه لمسی آنها، انسان را به جنون می‌رساند! زیرا هم مشکلات زیادی دارد و هم استفاده از آن سخت است. 

مرسدس بنز
شما کجا و اینجا کجا؟! خودروساز آلمانی با نمره میانگین ۵۶ و عملکرد بسیار خوب جاده‌ای ۸۱ رتبه بیست و یکم را از آن خود کرد. مرسدس از لحاظ قابل اعتماد بودن ضعیف است و جایگاه پایین آن در فهرست ما به خاطر پراکندگی در خط تولیدش است که برای بسیاری از مدل‌ها، نسخه جدیدی ارائه نداده است. همچنین مدل CLA رفتاری غیرمنطقی از خود نشان می‌دهد و سواری خشکی دارد.

سایون 
سایون مقام بیست و دوم را کسب کرد و نمره میانگین آن ۵۴ و عملکرد جاده‌ای‌اش ۵۷ بود. میزان قابل اعتماد بودن آن متوسط ارزیابی شده است. برادر ناتنی تویوتا مصرف پایینی داشته اما اتاق آن سر و صدای زیادی دارد. خودروهای سایون بسیار کاربردی هستند و نسبت به مدل‌های پایه تویوتا خوش چهره‌تر به نظر می‌آیند.

کرایسلر 
نمره میانگین ۵۴ و عملکرد جاده‌ای ۷۳ و میزان پایین قابل اعتماد بودن آن، کرایسلر را در این جایگاه قرار داده است. میزان قابل اعتماد بودن این نشان(برند) دارای اما و اگرهای فراوان است؛ یک سال خیلی خوب است و سال بعد ناامیدکننده.

فورد
دیگر خودروساز امریکایی، فورد نمره میانگین ۵۳ و عملکرد جاده‌ای ۷۲ و میزان پایین قابل اعتماد بودن را از گزارش ما دریافت کرده است.خودروهای اخیر فورد از لحاظ طراحی مدرن‌تر شده و از لحاظ فرمان‌پذیری و سواری و استحکام توانسته‌اند خود را به رقیبان اروپایی نزدیک کنند.

دوج
دوج نمره میانگین ۵۲ و عملکرد جاده‌ای ۷۱ را در کارنامه خود به ثبت رساند. این نشان(برند) از لحاظ قابل اعتماد بودن، ضعیف ارزیابی شده است. گزارش منتشر شده می‌گوید تمرکز اصلی دوج در این چند سال روی ظاهر بوده است و سیستم انتقال قدرت آن مناسب نیست. دوج‌های جدید به جز «چارجر» و «دورانگو» نسبت به فیات که در قعر جدول جای دارد، عملکرد بهتری داشته است.

مینی 
مینی نمره میانگین ۴۶ و عملکرد جاده‌ای ۷۲ و پایین‌ترین میزان قابل اعتماد بودن ممکن را از این آزمایش دریافت کرده است. نسخه همتای i از شرکت BMW در کمپانی مینی از لحاظ اتصالات خیلی خوب بوده اما در مرحله نخست خیلی گیج‌کننده به نظر می‌رسد. مصرف سوخت کمی دارد اما نمی‌شود گفت که فوق‌العاده است.

جیپ 
با نمره میانگین ۳۹ و عملکرد جاده‌ای ۵۹ و پایین‌ترین میزان قابل اعتماد بودن در رده یکی مانده به آخر جای گرفته است. سال‌هاست که جیپ نمونه یک خودروی محکم است که در هر شرایطی می‌توان با آن رانندگی کرد اما بیشتر میزان قابل اعتماد بودن، مصرف سوخت، راحتی و کیفیت ساخت پایین باعث ناامیدی مصرف‌کنندگان شده است. در مقابل جیپ همواره به وفادار بودن به مشتریان زبانزد بوده است.

فیات 
فیات با پایین‌ترین نمره قابل اعتماد بودن و میانگین ۳۲ جایی بهتر از رتبه آخر نداشت. عملکرد جاده‌ای آن ۵۵ است و برخلاف ظاهر فریبنده و جذاب و سواری خوب، خودروهای جاافتاده‌ای ندارد و قابل اعتماد بودن آن فاجعه است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

علی: 1394/3/1510:40:39،
230
29
آفرین به آسیا ، آفرین به ژاپن و کره جنوبی ...
افرین: 1394/3/1510:46:11،
100
99
افرین به هیوندا و کیا
فقط ژاپنی: 1394/3/1510:53:59،
222
19
از لحاظ دوام زیاد و استهلاک کم فقط ژاپنی
علی: 1394/3/1510:54:14،
175
26
یعنی بنز رو ببینید کجاست !!!! دم ژاپن گرم !!!!
حمید: 1394/3/1511:06:39،
137
19
ایرانی ها کجای لیستن؟
حسین: 1394/3/1511:06:48،
100
33
آفرین به ژاپن

بعد با چند تا نقطه و با یه دقیقه سکوت

آفرین به کره جنوبی و چین
حرف: 1394/3/1511:21:24،
80
78
کسانی که عاشق این هستند که بگند فقط تویوتا و دیگر هیچ !!!
نمره ها را ببینید:
تویوتا: میانگین : 74 عملکرد جاده : 72
هیوندا : میانگین : 64 عملکرد جاده : 73
بی ام و : میانگین : 66 عملکرد جاده : 82
بنز : میانگین : 56 عملکرد جاده : 81

میبینید که اختلاف ها چقدر کم است
پس رو هوا دیگه حرف نزنید
در ضمن گزارش هم کاملا معتبر هستش
جواد جون: 1394/3/1511:22:30،
169
10
ایران خودرو و سایپا هم بالاتر از صدر نشین قرار دارند البته در اجحاف در حق خریدار و بنداز خودرو بی کیفیت به مردم با قیمتهای نجومی ایرانه دیگه. بندازه دیگه
سالار: 1394/3/1511:29:21،
63
102
درسته تویوتا چند رده بالاتر از هیوندای است ولی اگر ظاهر خودرو و زیبایی را هم در نظر میگرفتن قطعا هیوندا بالاتر قرار داشت، ماشینهای تویوتا در مقابل هیوندا ظاهر ندارند، زیبایی هم جزیی از خودرو هست.
MOHAMAD: 1394/3/1511:29:47،
88
23
ععععه محصولات قابل اعتماد ما کو پس . من مطمعنم کاسه ای زیر نیم کاسست. سایپا و ایران خودرو ما همه از طرف گزارش «کانسومر ریپورتز» معذرت میخوایم
هموطن: 1394/3/1512:09:39،
74
10
پراید نبود جز لیست!!!!!!!!!!!
iman: 1394/3/1513:20:06،
41
12
پرايد و ريو هر دوتا از پيشكسوتان كيا محسوب ميشن نكنه فراموش كردي؟ مخصوصا تست جاده شون خوب جواب ميده!!!!!!!!!
ميگي نه امتحان كن!
محمد: 1394/3/1513:36:22،
63
19
اون عزیزانی که مزدا رو با ام جی مقایسه میکنن الان کجان؟؟
اميد خان: 1394/3/1513:47:57،
63
20
از قدیم گفتن اگه میخوای هیچ وقت نری تعمیرگاه ماشین ژاپنی بخر..
درود بر تلاش,پشتکار,برنامه ریزی..
سارا: 1394/3/1514:05:03،
39
15
جواب به ایران خودرو وسایپا //نگران نباشید چون از اخر، همیشه اولید. جایی که عقاب پر بریزد. از پشه لاغری چه خیزد
ما اینیم: 1394/3/1514:13:11،
56
12
فقط لکسوس

حالشو ببرید

تنها اتومبیل شش سیلندر آزاد برای واردات
آخه یه دلیلی داره.
....: 1394/3/1514:36:54،
70
20
زنده باد ژاپن که واقعا روی اسیا را سفید کرد واقعا اسم ژاپن میاد من شخصا لذت میبرم
نامی: 1394/3/1514:49:29،
38
46
این گزارش مسخرست پورشه و بنز و بی ام و جایگاشون این نیست. فیات هم اخر نیست جایگاهش
حقیقت : 1394/3/1517:06:33،
18
36
لکسوس در مقابل یه GMC از بدنه بسیار ضعیف تر و کم دوام تر است

مثل خودرو امریکایی در دراز مدت نمیتونه کار بده و خرج نداشته باشه و در مقابل تصادف با خودرو امریکایی بسیار ضعیف است
پاسخ به حرف: 1394/3/1600:32:40،
32
12
این آمار 2 هفته پیش دراومده
و از نظر رنج خریداری که داره و توقعش محاسبه شده مثلآ کسی که بنز میخره توقعش با اونی که هیوندا میخره فرق میکنه و
و تو اون رنج قیمت توقع و اعتماد و...... خریدار با یه خریدار ماشین ارزون تر فرق میکنه
جو ندید
امین: 1394/3/1510:49:22،
56
44
چند وقت دیگه چینی ها رو هم تو این لیست می بینیم!
sdh: 1394/3/1511:58:10،
70
24
ای بابا پس ام جی کجاست تو لیست ؟ همون که اسم صاحبش موریس بود که تو کاراژ غدیر ژانگولر کار میکرد(m g ).همون که گروبان قندعلی (وزیره دفاع انگلیس) پیشش عکس گرفته بود .همون که درهمش از همه درهما درهم تره .9000درهم .همون که عاشق چشم ابرو ایرانیاست ماشیناشو مفت میده دست مردم با دامپینگ
mj: 1394/3/1610:59:21،
35
8
دقیقا ! قبل از سال 2020 !
مسعود: 1394/3/1510:50:33،
92
12
کاملا مشخصه که این اطلاعات مغرضانه و اشتباهه .چرا که اسمی از سایپا و ایران خودرو در صدر جدول مشاهده نمیشه!!!
محمدرضا777: 1394/3/1513:23:25،
46
16
چقدر این لکسوس خوبه...
مصباح: 1394/3/1510:53:18،
89
17
این آمارها دروغه
اعتماد نکنید
چونکه محصولات لگنی ما رو از قلم انداخته
البته دشمنی اونها با ما ثابت شده است
جنتی: 1394/3/1520:06:42،
32
19
این توطئه استکبار است
برای ذلیل نشان دادن خودروهایی ایرانی
متعصب: 1394/3/1511:00:05،
70
16
تمام این آمارها غلط و ساختگیه, هیچ اسمی از سایپا و ایرانخودرو نبردند. فقط کمپانیهای فرعی را گفتند.
رضوی : 1394/3/1511:01:26،
63
12
پراید کجاست باز هم حق فرغون ساز هارو خوردن !!!!!!!
این همه خودرو ساز خوب چین کجاست ؟ دولتمردان رانت خوار وطن فروش ؟؟؟؟؟
سیروس: 1394/3/1511:03:58،
41
15
برو بچ خودمونو تو لیست نمیبینم
در حقشون ظلم کردن ، نه؟
خخخخخخخ
توی خودرو که امیدی نیست کاشکه توی بقیه موضوعات یه جایگاهی داشته باشیم
امین: 1394/3/1511:04:34،
36
46
خودروهای جنرال موتورز رو کسی نمیبینه واله از همه بهترند
اچ تى: 1394/3/1512:06:14،
47
13
بيوك و GMC و كاديلاك و شورولت و .....از توليدات جنرال موتور هستن
اچ تى: 1394/3/1512:31:40،
42
13
ضمنا وقتى توليدات جنرال موتورز رو نميشناسى چطورى فهميدى از همه بهترن ..!! جالبه كه بعضى رفقا بر اساس اينگونه نظرات خريد هم ميكنن....
امین: 1394/3/1518:32:55،
27
26
داداش میشناسم خوبشم دارم هم سیلو داشتم هم ازومبیل منظورم این بود تو ایران مردم زیاد نداشتند که بدونن اونا بهترند یا محصولات تویوتا من با دنده یک ازوموبیل ۱۲۰ تا پر میکردم سیلو که نیاز به تعریف نداشت شما هر جور دوس داری فکن
مهرداد: 1394/3/1511:07:33،
57
21
لکسوز واقعا عالیه. وقتی توش میشینی کم اصطحلاکیو راحتیو کامل احساس میکنی.
عجبا..!: 1394/3/1512:41:47،
47
15
راحتى درست ولى كم استهلاكى شو چه جورى ميشه احساس كرد ؟؟!!
موسی: 1394/3/1511:08:52،
32
70
جمش کنید ،همش جکه بی ام و اصل قدرت مانوره
کی تالا بی ام و شده دهم یا آئودی شده چهارم بعد مزدا شده دوم
ماشین اول آلمان بعد انگلیس بعد ژاپن
mahyar: 1394/3/1511:36:13،
51
24
اول آلمان بعد ژاپن بعد آمریکا ان گلیس جایی نداره
hamed: 1394/3/1512:30:35،
25
18
از من که نظر سنجی نکردن!
اچ تى: 1394/3/1513:47:38،
39
15
يكى از فاكتورهاى مهم مقايسه نسبت قيمت به كيفيته ..اگر بيش از حد متعارف باشه امتياز منفى داره.....مثلا در مورد لكسوس و مرسدس بنز در يك كلاس مشابه و با كيفيت برابر چون لكسوس ارزانتر است امتياز بيشترى دارد و قس عليهذا....
hd : 1394/3/1515:27:12،
35
15
شما مزدا 6 دیدی تاحالا...
اسی: 1394/3/1511:12:58،
82
18
نگو آفرین به اسیا بگو آفرین به غیرت و وجدان ژاپنی
حسن: 1394/3/1511:15:56،
36
7
پس اون بیوک مال کجاست اون بالا؟
mahyar: 1394/3/1511:18:42،
40
39
من به تهیه کننده این خبر و مطلب نمره _0_میدم چون فقط توهمه آخه کدوم آدم عاقلی باور میکنه کیا کره که کپی کاری شرکت آئودیه بالاتر از بنز و ب ام و ... قرار بگیره


ایرانجیب عزیز به جای سانسور کردن کامنت کاربران همچین مطالب بی پایه ای رو سانسور کن.

شاهین: 1394/3/1512:35:07،
26
11
شنونده باید عاقل باشه
من: 1394/3/1515:17:10،
41
25
بنز و بی ام و ممکنه ماشین های " لوکسی " باشن, اما از نظر کیفیت ماشین عمرا به پای تویوتا و مزدا برسن.
هر چقدر ماشین پیچیده تر و لوکس تر باشه, به همون نسبت هزینه نگهداری و تعمیرش هم پیچیده تره و ضریب خرابیش هم بالاتر. بخاطر همینه که میبینی بنز و بیمر رتبه اول و دوم نشدن.
اما شاهکار لیست لکسوسه, که هم مجلل و لوکسه و هم بسیار قابل اعتماد. تو خود آمریکا از کسانی که تعمیرکار هستند بپرسین که چه ماشینی بیشتر از همه ارزش خرید داره بی برو برگرد می گن " لکسوس ".
جواب : 1394/3/1516:47:15،
22
10
من رفتم سوال کردم گفتن شورلت
رضا ***: 1394/3/1516:57:07،
39
22
والا اگه ترس از قیمت یا چند لیتر بنزین بیشتر نداشتین اگه همه ی ماشینهای دنیا بریزن تو ایران همتون از دم ماشین آلمانی و امریکایی سوار میشدین و این همه ژاپن ژاپن نمیکردین ۰۰

آخه مرد حسابی یه خودرو آمریکایی وقتی با یه خودرو ژاپنی تصادف میکنه باید ژاپنی رو دو دستی ببرید قبرستون بندازیش ۰۰ دیگه ماشین کره و چین که دیگه جای خود دارن ۰۰۰
شما ماشینهای قدیمی چه کامیون و چه سواری اگه بالای ۳۵ تا ۴۰ سال حتی ۶۰ به بالا رو نگاه کنید ببینید چند تاش امریکایی و آلمانی هستن و دارن کار میکنن و چند تاش ژاپنی هستن که اصلا وجود ندارند
ماشین : 1394/3/1516:59:42،
29
19
خودرو ژاپنی خوبه ''' ام به پای سطح اروپایی یا امریکایی نمیرسه

بیشتر بخاطر قیمتش است و عمر مفیدی که تا ۵ تا ۷ سال داره و بعد باید یواش یواش قطعه روش عوض کنی
اسیا : 1394/3/1517:01:03،
27
14
خودروهای آسیایی از لحاظ بدنه ضعیف تر و ظریفتر از ماشین آمریکائی و اروپایی هستن
من: 1394/3/1608:19:27،
32
10
بهتره به جای سیر کردن تو گذشته ( مثل بقیه زمینه ها که همش گذشته رو نگاه می کنیم ! ) توی این یکی به روز باشیم و ماشین های 50 سال پیش آمریکایی رو به الان ربط ندیم.
GM همین سال پیش کلی زیر ذره بین رفت, بخاطر اینکه با اینکه می دونست ترمز ماشین هاش / سویچ ماشین هاش و ... مشکل دار هستند, هیچ فراخوانی برای تعمیرش انجام نداد و حتی انکار هم کردند که اصلا مشکلی وجود داره ! مسلما همچین کمپانی ای نمی تونه رضایت مشتری هاش رو جلب کنه. کافیه توی گوگل سرچ کنید : GM brake scandal.
مهندس: جواب رضا: 1394/3/1608:28:28،
19
17
آقا رضا این تفکر مال 80 سال پیشه.خودرو آمریکایی بعد یه مدتی خودشو ول میکنه و به صدا می افته. قدیما هم که سواریاشون یه کاپوت دراز داشت و اتاق یا کابین کوچک که با یه تصادف تمام ضربه وارد اتاق میشد وفرمون تو دل شوفر. الآن دیگه اساتانداردا عوض شدن و خودرو آمریکایی در کل ته صفه و در حد خودرو چینیه.مگه تک وتوکی استثنا باشن ولی باز هم اقتصادی نیستن.
رضا۰۰جواب به مهندس و من : 1394/3/1611:10:10،
24
8
خدمت جناب مهندس و جناب آقای من
شما اول یه سر به سایت بزن و محصول ۲۰۰۵ که شرکت روی شورلت قدیم و جدید تست کرده بزن بعد محصول ۲۰۱۵ رو نظر بده ۰۰ شما فکر کردی که امریکا از ۸۰ سال پیش که قدرت برتر خودرو بوده تا الآن نشسته که کره یا ژاپن ازش بزنه بالا ؟ در ضمن صنعت خودرو ژاپن رو بعد از جنگ جهانی که ژاپن از سلاح منع و تحریم شد به وسیله امریکا راه افتاد ۰۰ شما یه سر بزن تو منطقه آزاد تا شورلت جدید و صنعت المان رو ببینی تا نظرت دقیق تر بشه ۰۰ یه چیز میگم توجه کنید این نمایشگاهها و و تست که درونشان در کشورها انجام میشه نوعی روحیه دادن به آسیا است ونه چیز دیگه
در ضمن صنعت خودرو کره مقام آورده دست خودت امریکایی‌ها ست و زیر نظر جنرال موتورز داره تولید میشه ۰۰ سیاست روحیه و عاقبت کار چیزی است که اروپاییها برای آسیا تصمیم میگیرند و غیر از این هیچ چیز دیگه ای نیست ۰
جواب به من : 1394/3/1611:23:29،
22
14
شما ایرادی که گفتی مثل ایراد شرکت میتسوبیشی و تویوتا نیست که از گاز اگزوز و سیستم موتور ایراد پیدا کرد مسئول شرکت رو دادگاهی گردن و نه امریکایی که برای تست ماشینش ۴ عدد کانتینر ۳۹۰۰ کیلویی نزدیک به ۱۲ تن روی سقفش گذاشتن که مثل تانک مقاومت کرد ۰
۰ آیا در آسیا تست این شکلی داریم یا اصلا تونستن انجام بدن ؟
اون که چشم داره خودش میدونه چی بخره

قدرت در دنیا ۰۰ بنز بی و ام شورلت دوج.

اول اروپا و آمریکا بعد آسیا ۰۰ هیچ شخصی صنعت المان و امریکا رو با ژاپن عوض نمیکنه؟
ايران خودرو و سايپا: 1394/3/1511:21:16،
57
6
رتبه اول از ما بود
حق مارو به ناحق خوردن عوامل اجنبي
ما در كيفيت و خدمات نمره ٨٠٠ گرفتيم ولي اونها حداكثر نمره رو ١٠٠ قرار دادن
بنابر اين بدليل امتياز خيلي بالا از بالاي برگه افتاديم بيرون !!!!
ما به سازمان حمايت از توليد كننده شكايت كرديم
گفتن نگران نباشيد
كيفيت بياريد پايينتر قيمت ببريد بالاتر تا بيايد تو ليست!!!!
امین: 1394/3/1514:22:50،
35
16
اره بابا کیفیت پراید کجا کیفیت ماکسیمایی که هنوزم بی رقیبه کجا... حقمونو خوردن نامردا
میثم: 1394/3/1511:23:41،
47
12
به نظرم این آمار خیلی هم ملاک کیفیت نیست. جایگاه بنز رو ببینید!
solati: 1394/3/1511:27:12،
52
15
افرین به ایران و ایرانی به خاطر افتخار افرینی خودرهایی مثل پراید وانت ال 90 وانت تیبای ایرانی اهوی ایرانی که همشون شاهکارن واقعا خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ فکر کنم تو این لیست ایران از قلم افتاده وگرنه رتبه اول واس ماس بودخخخخخخخخخخ
parisa: 1394/3/1514:41:25،
40
14
دمت گرم خیلی باحال بود اقای صولتی خخخخخخخخخخخخخ
علی: 1394/3/1511:28:54،
31
13
پس کشورمون نمره اش چنده ایران جیب عزیز؟!
بی نام: 1394/3/1511:29:48،
23
10
مشخصات و معیار های قابل اعتماد بودن در این مقاله نیامده است. اگر کسی این معیار ها را می شناسد راهنمایی کند
طالب: 1394/3/1511:39:17،
36
16
آفرین به سالار
Diserto: 1394/3/1511:40:42،
52
16
ژاپن سلطانه
محمد: 1394/3/1511:47:35،
26
9
علکرد جاده ای و قابلیت اطمینان
به نظر فاکتور قابلیت اطمینان مبهمه آیا مصرف کننده نظر داده و یا خودش شامل فاکتورهای خاصیه که کارشناسان نظر دادن مگه میشه قابلیت اطمینان کیا از بی ام و بیشتر باشه هیوندا از بنز
به نظر گزارش یه جوریه اما بازم ایول به تویوتا،
حسن: 1394/3/1511:57:45،
53
22
این گزارش برای درجه بندی خودروها اعتبار نداره چون همونطور که اشاره شد بر اساس گزارش «کانسومر ریپورتز» تهیه شده یعنی نظر مصرف کنندگان اساس این گزارشه. برا همینه که بنز و بی ام و که نسبتا گرونن و در کیفیتشون شکی نیست پایین قرار گرفتن و کیا و هیوندای بالاترن. شک نیست که کیا خوب هست ولی چند نفر توی دنیا میشناسید که بگه از بنز بهتره. اگه تو این گزارش ماشینای چینی رو میذاشتن شاید بالاتر از بنز قرار میگرفت چون مردم بیشتری در دنیا توان خریدش رو دارن و ازش حمایت میکنن. پس این گزارش بیاس داره و از اعتبار سایتی مثل ایران جیب کم میکنه.
علي: 1394/3/1512:17:08،
28
13
تبريک به سايپا وايران خودرو که تونستن جاشون رو به ماشيناي آمريکايي بدن و اونارو قعر نشين کنن
خخخخخخخخخخخخخخ
S&G: 1394/3/1512:17:27،
65
12
دمتون گرم ژاپنی ها....کار و تلاش کردید؛الانم ثمره اش رو دارید میبینید،ما ایرانی ها هم تنبل هستیم و فقط بلدیم به گذشتمون افتخار کنیم...
علی: 1394/3/1512:20:58،
25
15
دوستان توجه داشته باشید این امار بیشتر از لحاظ شاخص اکونومیک مد نظره علم امار خیلی پیچیدست و ازش هزار جور بهره برداری میشه!
یک صبور ایرانی: 1394/3/1512:32:32،
31
12
ایران خودرو و سایپا چرا تو لیست نیستن، احتمالا چون با ما دشمنن از سیاسی بازی نیاوردن وگرنه اینا اول بودن....
کریم: 1394/3/1512:43:44،
37
11
پس سایپا و ایر خودرو کجانننننن...!!!!!!!!!!
بینام: 1394/3/1513:16:46،
29
7
جالب اینکه وقتی تو همین سایت خودروهای ایرانی رو مقایسه میکنن میگن مثلا پژو پارس با 78 نمره منفی بهترین خودروی ساخت داخل می باشد اونوقت خودروسازهای خارجی هم میگن با میانگین نمره 78 لکسوز بهترین خودرو میباشد

خدایا اونا دارن کجا زندگی میکنن؟
هالو: 1394/3/1513:28:22،
33
4
کار کار استکبار جهانی است والا ما اولیم با تولید سمند
بهزاد: 1394/3/1513:38:22،
31
17
افرین به سایپا
افرین به وانت پراید
مرتضی: 1394/3/1514:59:07،
40
13
این چه رده بندی عجیب غریبی هست بنز به خاطر همون s500 (قصر متحرک) باید حداقل سوم میشد
shaho: 1394/3/1515:14:23،
27
17
لکسوس عزیزم
خودم : 1394/3/1517:18:58،
20
14
شورلت حبیبم

شورلت عینی و عمری و قلبی و انت و کل جنرال موتورز عزیزی
تست شورلت تو اینترنت ببینید که 4 کانتینر رو سقفش گذاشتن بعد نظر بدید واسه بدنه پوست پیازی ژاپن

ایمنی فقط آلمان و امریکا

خودروهای امریکایی از قدیم تا الآن دارن کار میکنن و ثابت شده هستن و مثل ماشینهای ژاپنی در گرمای بیابان عربستان کم نمیارن
ماشین اول باید دوام بیاره و ایمنی باشه و نه مثل ژاپنی بدنه از کاغذ باشه و همش ترانزیستور کامپیوتر و قیمت ارزان و در موقع فشار توی گرما واشر سر سیلندر بزنه
ماشین توی گرما خودش رو باید ثابت کنه نه با روزی چند ساعت توی اتوبان
50: 1394/3/1515:26:21،
39
17
فقط نیسان GTR
saeed: 1394/3/1516:05:45،
29
13
ماشين ژاپني بخري تو جاده با خيال راحت سفر ميكني هم امنيت داره هم خراب نميشه
علیرضا: 1394/3/1516:26:17،
23
9
ولی خداییش درمورد فیات راست گفته
تا حالا چندتا ماشین بدرد بخور ازش دیدین؟
فیات سی ینا هم در حد تیبا بود!!!
فقط مدیرعاملش بیشترین درآمد در بین خودرو سازای جهان رو داره=همین :)
ماهان: 1394/3/1516:45:15،
36
12
فیات مالک شرکت های معتبر خودرو سازی مثل کرایسلر-فراری-مازراتی-الفارومئو-لانچیا-جیپ-دوج و.... هست. بعد میگی در حد تیبا؟!!
فلفل سیاه: 1394/3/1516:34:12،
24
5
بازهم حقمونو خوردن. اون از پنالتی بازی آرژانتین توی جام جهانی و اخراج پولادی بازی عراق، این هم از رده بندی خودرو ها. ایران جیب شیطون شدی سانسور میکنیها
علي: 1394/3/1517:41:24،
45
13
دوستان من يه مزدا ٣مدل ٩٠دارم تا. الان فقط روغن ويه بار هم لنت ترمز عوض كردم واقعا ازش راضيم هم زيباست هم اپشناي خوبي داره تنها مشكلش يكم پايين بودنش همين واينم بستگي به رانندگي خود ادم داره شرف داره به ماشيناي كره اي توصيه ميكنم از ماشيناي ژاپني استفاده كنيد تا با تعميرگاه غريبه باشيد
پاسخ به آقا علی : 1394/3/1519:47:25،
28
13
شما ماشینت رو یک تابستان بیارش تو اهواز با گرمای ۵۰ درجه برونش بعد نگاه کن چه به سر رنگ و موتور ماشینت میاد

برای جنوب ماشین ژاپنی روباید خیلی مواظبت کرد اما امریکایی یا آلمانی رو خیر
zlt: 1394/3/1521:54:49،
35
24
یه چرخ ام جی 6 رو با مزدا 3 عوض نمیکنم
babak: 1394/3/1600:06:19،
31
14
zlt: این ام جی که میگی اصلا در لیست وجود خارجی نداره چون جایگاهی در دنیا نداره!
ام جی چینی کلا با دو تا مدل توی دو تا جایی برای اینگونه بحث ها نداره.
چرخشم نگهدار برای خودت چون بیخ ریش صاحبش! هه
داغدار: 1394/3/1517:52:04،
23
15
انقدر این نشریات مستقل و در کارشان دقیق هستند که مثلا خودروهای امریکایی با ان تولیدات ایمن و باکیفیت چنین جایگاهی پیدا
می کنند.اداره استاندارد در کشور ما هم هر ماه یک لیست تکراری
از خودروهای عصر یخبندان در دست دارد و جالب اینکه به اکثر انها
هم امتیاز خوب می دهد.!!!!
سی: 1394/3/1518:52:30،
28
19
فکر کنم اگه ایران خودرو وانت سمند و سایپا ورژن کراس اوور پراید همراه با ماشین حلبی فوق سبک با مصرف سوخت بسیار کم رو بدن بیرون حتما جزو قابل اعتماد ترین و امن ترین و شیک ترین ها این لیست میشن حالا ما به یکی کمتر از لکسوس هم راضی .....
.
.
.
با ما امنیت رو احساس کنید سایپا مطمئن
سید مصطفی: 1394/3/1519:39:46،
30
18
فقط هوندا آکورد
سی احمد : 1394/3/1520:55:39،
24
12
فقط پژو پراید
وحيد يوسفي: 1394/3/1520:08:52،
30
15
خودروهاي آمريكايي يه مقدار داراي طراحي خشني هستند و لطافت توي اين خودروها رعايت نشده. مثل فرهنگ آمريكا كه فرهنگي كاملا پر از خشونته. مثل ورزشهايي كه در آمريكا وجود داره مثل كشتي كج يا فوتبال خشن.
همين امر باعث شده كه يه مقدار طبع روحي مخاطب و مشتريشونو نتونند به دست بگيرند و توي اين مسئله بازنده باشن.
Fereydoon: 1394/3/1523:55:58،
34
14
توی صنایع مکانیک مسلما المان بالاتر از ژاپن ایستاده این مطلب رو ما تو حرفه خودمون میبینیم که یک دستگاه المانی ده ساله کیفیتی به مراتب بالاتر از ژاپنی یکساله داره
babak: 1394/3/1600:01:52،
26
9
این یک رقابت بین خودروهای معتبر دنیا بوده و همگی با کیفیت هستن، نکته ای که باید بهش توجه کرد اینکه هیچ گونه از این خودروهای بی اعتبار چینی که در ایران براحتی وارد میشوند مثل جک، جیلی و ام جی که دو تا مدل دارن و توی دو تا کشور میفروشن هیچ جایگاهی و اعتباری در دنیا ندارن و جایی در بازارهای جهانی ندارن.
امیدوارم مسولین دولتی برای مردم ارزش قائل بشن و فقط اجازه ورود خودروهای این لیست رو بدن.
سام: 1394/3/1603:09:01،
19
19
این لیست مربوط به کشور آمریکاست و ماشین چینی هم به آمریکا صادر نمی شود. به همین خاطر نیز اسم آنها در این لیست وجود ندارد.همانطور که آشغال های ساخت ایران فرغون را هم توی هیچ لیست در دنیا نمی بینید به جز ایران!
mj: 1394/3/1611:02:35،
27
12
آخه همین چینیا وارد نشه که مجبوریم همین فرغونای داخلی رو سوار شیم ! این ماشینا تو ایران زیر 100 میلیون نیست ! اگه تو میتونی بخری الانم هست بخر! ما پولمون نمیرسه همون چینیه 50 نومنی میخریم ...
وحید ر: 1394/3/1600:18:57،
32
19
به نظر شما در مقابل شعار : سایپا مطمئن
لکسوس چه شعاری رو باید انتخاب کنه که حق مطلبو ادا کنه؟
ARYA: 1394/3/1608:12:38،
26
14
ماكه يه320داريم 2008ازش راضيم صفرگرفتيم بيخطر بي آزار چشم شيطون كر مشكلي نداره بيسته بيست...همه چي به نحوه استفاده طرف بستگي داره درست استفاده كني مشكلي پيش نمياد اگه خربزه بخوري بايد پاي لرزش بشيني ...
امیر: 1394/3/1618:19:45،
24
14
یعنی کیا از بنز و بی ام و بهتره باورش سخته اگه اینجوریه پس چرا قیمتاشون این همه با هم تفاوت داره اگ کیا بهتر بود باید قیمتشم از بنز و بی ام و گرون تر می بود

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار