کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

لغو تحریم‌ها بیشتر به نفع ثروتمندان است تا مردم

کدخبر:۱۲۳۵۳دوشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۹:۳۳۳۴۵۱ بازدید

یک کارشناس اقتصادی و پژوهشگر صنعتی با اعلام اینکه هیچ کسی مزاحم و مانع کار قاچاقچیان نمی‌شود، گفت: اگر تحریم ها برداشته شود بیشتر به نفع قشر ...

یک کارشناس اقتصادی و پژوهشگر صنعتی با اعلام اینکه هیچ کسی مزاحم و مانع کار قاچاقچیان نمی‌شود، گفت: اگر تحریم ها برداشته شود بیشتر به نفع قشر پولدار است، البته مردم هم یک نسیمی از بهبود را حس می کنند.

به گزارش تسنیم، احسان سلطانی کارشناس اقتصادی و پژوهشگر صنعتی شب گذشته با حضور در برنامه پایش در پاسخ به سوال مجری مبنی بر اینکه اگر همه تحریم ها برداشته شود چه اتفاقی در اقتصاد ایران خواهد افتاد گفت: بعد از پیروزی انقلاب کشور ایران کم و بیش درگیر تحریم ها بوده ولی اکنون جدی تر و عریان تر شده است. وقتی که برای تکنولوژی بالا، دانش فنی بالا، مشارکت در تولید ملی نه استخراج منابع ملی تحریم هستیم و وقتی به بازارهای کشورهای توسعه یافته را نداریم یعنی در تحریم ها قرار داشته ایم ولی به تازگی تحریم ها جدی تر و عریان تر شده است.

وی افزود: همانطور که بسیاری از اقتصاددان ها اعلام کردند آن گرفتاری اقتصادی و رکود کشور که با آن درگیر شدیم به علت اتکای بیش از حد به درآمدهای نفتی بود. این درآمدهای نفتی و اتکای بیش از حد باعث شد تا کشورهای غربی بتوانند با سلاح تحریم با ما برخورد کرده و ما را تحت فشار بگذارند.

سلطانی تصریح کرد: بنابراین ریشه این رکود و مشکلات اقتصادی کشور در اتکا به فروش منابع طبیعی است. اگر قرار باشد شرکت های خارجی فقط معدن استخراج کنند و به فروش برسانند دقیقا مثل اهداف استعمار است که به دنبال کشف منابع خام و فروش هستند. اگر رفع تحریم ها منجر به چنین مسائلی شده و عدم ورود تکنولوژی منجر به عدم ایجاد اشتغال و عدم توجه به صنایع متوسط و کوچک باشد اصلا فایده ای ندارد.

نفت ایران به دلیل خام فروشی ایجاد اشتغال نمی کند

سلطانی گفت : مقام معظم رهبری اعلام کردند که مهمترین مشکل کشور تولید و در راس همه آنها عدم توجه ویژه به صنایع کوچک و متوسط است که باید بیشتر به آن توجه شد. بحث اینه که سرمایه گذاران بیان و منابع ما را به فروش برسانند در حقیقت فعلا هیچ گونه صحبتی در ارتباط با اینکه سرمایه گذاری خارجی به کشور آمده و اشتغال مولد داشته باشد، وجود ندارد.

وی افزود: روند توسعه صنعتی در همه کشورهای آسیایی از صنایع پایین دستی به سمت بالا بوده است. یعنی صنایعی که مردم با آن درگیر بوده و ایجاد اشتغال کرده اند. در سال های اخیر بارها اعلام شده که یک هزار میلیارد نفت باعث ایجاد اشتغال نشده است چون داشتیم خام فروشی و مواد اولیه فروشی می کردیم.

این پژوهشگر صنعتی گفت : وقتی که سال 93 صادرات کشور را نسبت به سال 91 مقایسه می کنیم مشخص می شود نزدیک به 50 میلیارد دلار صادرات به اصطلاح غیر نفتی که البته بیش از نیمی از آن نفتی بوده و بوی نفت می دهد 92 درصد در زمینه فولاد و بین 30 تا 70 درصد در صادرات مواد اولیه و مواد خام افزایش صادرات داشتیم. در مقابل صادرات کالاهای نهایی، اشتغالزا و صنایع کوچک و متوسط در سال 93 نسبت به سال 91 بین 20 تا 70 درصد کاهش پیدا کرده است.

اگر ایران به روش قدیمی خود ادامه دهد وضع مردم بهبود پیدا نمی کند

به گفته وی، آن چیزی که مشخص بوده این است اگر ایران بخواهد به روند گذشته خود ادامه بدهد قطعا بعد از رفع تحریم ها نیز وضعیت مردم کشور بهبود پیدا نخواهد کرد. در حقیقت اگر بخواهند همین روش مدیریت را ادامه دهند بعد از رفع تحریم ها فقط شاهد افزایش تعداد خودروهای لوکس و مدل های بالاتر هستیم.

سلطانی در پاسخ به این سوال مجری که اگر تحریم ها برداشته شود وضعیت بیکاری چه تغییری می کند گفت: باید به دو نکته توجه داشت اول اینکه با توجه به رقابت شدیدی که بین تولیدکنندگان نفت وجود دارد در بهترین سناریو درآمدهای نفتی ما حدود نصف 100 میلیون دلار بوده و قیمت های خیلی خوب را نخواهیم داشت. دوم اینکه زیرساخت های کشور از جمله بهداشت، حمل و نقل، نفت و دفاع به شدت نیازمند سرمایه گذاری بوده و باید برای آینده کشور تقویت شوند.

وی گفت : طبق محاسباتی که انجام شده واردات بسیار منجر به از دست رفتن یک شغل در کشور می شود. در ارتباط با خرید مسکن اول یک موج افزایشی به وجود آمده ولی بعد از مدتی آن تب فرو نشسته و کاهش قیمت خواهیم داشت.این پژوهشگر صنعتی گفت : از سال 1378 تا امسال 15 سال گذشته که سیاست تثبیت نرخ ارز و به بیان علمی کاهش نرخ حقیقی ارز را دولت های ما کم و بیش دنبال کرده اند. در این دوره 15 ساله دستمزد نیروی کار نزدیک به 20 برابر افزایش داشته است. کالای خارجی بر مبنای تورم جهانی و افزایش نرخ ارز حدود پنج دلار و هزینه تولید کننده نیز 13 دلار افزایش داشته بنابراین در چنین شرایطی وقتی کالا و کار خارجی گران می شود کارگر و کار ما نمی تواند رقابت کند.

رفع تحریم بدون تغییر مدیریت کشور باعث بهبود اشتغال نمی شود

سطانی گفت : با تثبیت و کاهش نرخ ارز متاسفانه تلقین بسیار بدی به وجود آمد که اقتصاد خود را با نرخ دلار هماهنگ کردیم انگار قرار است هر روز با آمریکا معامله کرده و بر اساس دلار زندگی و ازدواج کنیم.

پژوهشگر صنعت نساجی گفت : سیاست گذاری های کلان اقتصادی دولت ها بر قیمت ها اثر گذاشته و ذهن مردم هم نسبت به خرید کالای خارجی در افزایش قیمت ها موثر است. در حال حاضر به دلیل کاهش تعرفه های تجاری در دنیا بسیاری از کشورها با تبدیل نرخ ارز و عرضه آن در حال رقابت هستند. چین بیش از 10 سال با زنده نگه داشتن ارز خود کالاهای تولیدی کشورش را به سایر کشورها عرضه کرد تا اقتصادش قوی شد.

وی افزود : اگر تحریم ها برداشته شود ولی ساز و کار مدیریت کشور به همین شکل باشد باید گفت که وضعیت اشتغال فقط یک مقدار خیلی کمی بهبود پیدا خواهد کرد ولی تغییر چندانی نخواهد کرد. به نظر من بحث واردات بی رویه از چین مشکلی است که خود ایرانی ها به دلیل عافیت طلبی به وجود آورده اند. مردم دوست دارند سرمایه های خود را به فروش رسانده و زندگی کنند و این یک راه غلط است. با چنین وضعیتی نیز چین استفاده لازم را خواهد برد و اگر آن نباشد یک کشور دیگر این کار را انجام می دهد.

ورود سه هزار و 500 دلار قطعات خارجی به ازای تولید یک خودرو ایرانی

سطانی گفت : ورود اقتصاد چین به بازار جهانی باعث ایجاد مشکل در اشتغال یکی از کشورهای توسعه یافته هم شده بود ولی آنها مقابله کرده و از این وضعیت استفاده مطلوب کردند. طبق محاسباتی که انجام شده به ازای تولید هر خودرو در ایران سه هزار و 500 دلار قطعات از خارج وارد شده است. بعد از رفع تحریم احتمالا خودروهای بهتری وارد خواهد شد. تحریم ها بین پنج تا 20 درصد منجر به افزایش واردات ماشین آلات یا کالاهای واسطه ای می شود. نرخ تبدیل ارز با درآمدهای خام فروشی ارتباط داره و ربطی به تحریم ندارد.

وی افزود : تحریم منجر به افزایش حدود 10 درصد تولید داخلی شده و همچنین هزینه های کسب و کار (مالیاتی، بهره بانکی و غیره) حدود 20 تا 40 درصد نسبت به خارج از کشور افزایش پیدا کرده است. اگر تحریم برقرار بماند و دولت هزینه های تولید و کسب و کار را کاهش دهد مشکلات تولید کننده نیز کاهش پیدا می کند.

رفع تحریم ها به نفع قشر ثروتمند است

این پژوهشگر صنعتی گفت: اگر تحریم ها برداشته شود بیشتر به نفع قشر پولدار است چون تجارت تقویت شده و بنابراین تاجران میدان فعالیت و سود بیشتری خواهند داشت. البته مردم هم یک نسیمی از بهبود را حس می کنند. مردم توان ایجاد کار و درآمد را از دست داده اند در صورتی که باید به اقتصاد درون زا و برون گرا توجه کنیم. نباید منتظر باشیم تا از بیرون پولی برسد و آن وقت اقتصاد می شود برون زا در صورتی که تاکید مقام معظم رهبری بر درون زا بودن اقتصاد است.

هیچ کسی مزاحم و مانع کار قاچاقچیان نمی شود

سطانی افزود : طبق بررسی های انجام شده مشخص شد که سالانه 70 هزار تن پوشاک قاچاق وارد کشور می شود یعنی هر ساعت یک کامیون پر از قاچاق وارد کشور می شود. من به عنوان یک تولید کننده که بیش از 300 نفر در شعاع 600 متری ما بیکار شدند ولی ما اشتغالزایی کردیم و در مقابل چهار سازمان دولتی مرا به دادگاه کشانده اند. قاچاقچیان آزاد کار می کنند در صورتی که هیچ کسی مزاحم آنها نشده و مانعی ایجاد نمی کند ولی ما برای اشتغالزایی باید پشیمان شده و یا اینکه برویم و با قاچاقچیان همکاری کنیم.

وی گفت : البته دولت و یا کارمند دولت را مقصر موضوعات پیش آمده و یا موانعی که برای تولید پیش می آید نمی دانیم. در حقیقت ساز و کارهای موجود بر ضد تولید است. وقتی تولید کننده همه انرژی خود را صرف مقابله با سازمان های دولتی و هزینه های تحمیل شده می کند دیگر فضایی برای فعالیت خود ندیده و مشتاق به تعطیلی است. چرا هیچ سازمانی در کشور مسئولیت قاچاق را بر عهده نمی گیرد. چرا به صنایع کوچک توجه نشده و بخش تعاون در کشور مغفول مانده است. بیش از 99 درصد کالای پوشاک دارای برند دروغین است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

من: 1394/3/1109:33:36،
165
48
پس چطور وقتی تحریم میشیم مستقیم میره تو حلقمون؟؟؟؟؟؟؟موقع لغو تحرم ها به نفع ثروتمندها میشه پروفسور؟؟؟؟؟؟
مهران: 1394/3/1109:56:52،
128
26
تحریمها باعث شده تا هزینه تمام شده محصولات چند برابر بشه!!!
این مدرک کارشناسیشو از کجا گرفته؟
حسن: 1394/3/1109:59:04،
72
46
با سلام

ایشون درست میفرمایند چون اگر تحریم برداشته بشه وارد کننده ها و سرمایه دار ها هزینه کمتری برای ورود کالاشون میپردازند (نمیخواد تحریم و دور بزنند و به دلالان باج بدن) ولی قیمت کالاشون تو داخل یه افت خیلی کمی میکنه و در کل به نفعشونه.
ولی در هر دو حالت مردم عادی وضعیتشون تغییر چندانی نمیکنه فقط الکی میتونن تو توهم خوشی باشند.
امیدوار واقعی اصلی: 1394/3/1110:26:17،
69
50
دولت هم همینو میخواد دیگه. دولت تدبیر برای ثروتمندان و امید برای پولداران !
مردم: 1394/3/1110:37:41،
54
28
لغو تحریمها واقعا به نفع پول دار ها است چون به راحتی می توانند به سیر و سیاحتشون در کشورهای غربی بپردازند یعنی آقازادها .یک سئوال چرا ما ایرانیها با اینکه بیشترین ضرر را از ناحیه اعراب دیدهایم ولی بازهم سنگ اعراب را به سینه می زینیم آیا حکام ما عرب هستند یا نه ایران یکی از سرزمین های اعراب است پس چرا پیامبر می فرماید اگر علم در ثریا باشد توسط ایرانی ها کشف خواهد شد آیا منظور ایرانی های قدیم بوده . مگر پیامبر (ص) برای آزادی انسانها از طرف خداوند نیامده پس چرا با این همه امکانات ایران وضع مردم به این گونه است مگر ما پیرو پیامبر نیستیم پس چرا بهترین شرکای ایران کشور های کمونیستی هستند آیا کسی هست جواب سئوال های ما را بدهد؟
....: 1394/3/1110:43:31،
36
32
دروغ میگی
ثروتمندا بدبخت همیشه متضررند
اولین کسر مالیات از درامد از کارمندا.... ببخشید منظورم دلالها
اولین متضرر گرانی مصرف کننده ها....بازم اشتباه شد منظورم کارخانه ها که بار تحمیلی مالیات ارزش افزوده و غیره را بر دوش ملت نمی اندازند
و مثالهای دیگر با شما
امیدوار واقعی اصلی: 1394/3/1110:56:48،
42
42
برداشته شدن تحریم ها به نفع همه مردم هست همانطور که با شدت یافتن تحریم ها مردم آسیب دیدند،امیدوار بعضی از دوستان اخلاق و رعایت کنند و با اسم دیگران نظر ندهند.
سلام: 1394/3/1111:17:45،
44
24
نویسنده مقاله شدیدا از تفاهم می ترسه
میدونه که دلالان چه ضرری خواهند کرد....

نویسنه مقاله 35 سال پیش بقال بوده ...و الان دلال ....

پاسخ: 1394/3/1111:19:22،
52
29
این کارشناس اقتصادی معلومه که مدرک تحصیلیش رو از دولت قبلی گرفته ....

به نظرم مردم ان شااله و به قوه الهی نوشته های این کارشناسان رو تحریم خواهند کرد...

چرا اسم این کارشناس به میان نیومده ؟؟؟
فقط مسکن: 1394/3/1111:53:23،
30
30
ایشان همچنین فرمودند در صورت تصمیم به خرید خونه خرید را عقب نندازید چون بعد از لغو تحریمها خونه گرون میشه
هلو: 1394/3/1112:46:26،
39
38
كارشناس اقتصادي كه تاكيد كنه به درون زا بودن يعني همون اقتصاد مقاومتي يعني هيچي نمي فهمه از اقتصاد. يعني بيسواد. كل دنيا دارن ميرن به سمت اقتصاد جهاني و رقابتي و از بين بردن تعرفه ها اينا خلاف جهت آب دست و پا ميزنن ...!
siya: 1394/3/1113:09:37،
34
31
بابا یارو به چیزیش بوده اینطور گفته اصلا فرض محال اینطورم باشه.خوب توافق نشه جنگ بشه همین ثروتمند پا میشه میره اروپا عشق و حال بقیه که ما ها باشیم لت و پار میشیم که.توافق به نفع همس فقیر و غنی
بهلول: 1394/3/1113:12:44،
22
27
مضحک ترین حرف ممکن که میتونستم بشنوم همینه.
ایرانی : 1394/3/1216:42:57،
42
21
لطفا توضیح دهید ثروتمندان چه کسانی هستند ؟
reza: 1394/3/1109:33:38،
54
38
همه كاري مي كنين كه توافق سر نگيره اينا همش حرفه لغو تحريم ها به نفع همه است همه همه همه ولي شما اصولگرايان نمي خواين يه افتخاري به نام دولت يازدم دولت اعتدال ثبت بشه - ايران جيب شما كه قبلا جناحي رفتار نميكردين
reza1: 1394/3/1112:40:53،
39
32
اگر نظر کارشناسی داری ارایه بده والا الکی جو سیاسی بازی در نیار
این احساسات بی منطق وعدم تحلیل مسایل وبستن چشم خود به واقعیت ها این بلا را سر ما آورده است.
محمد حسین: 1394/3/1209:36:37،
31
31
آخه چه افتخاری؟!؟!؟؟!؟!؟
دادن امتیازات هم شد افتخار!؟!؟
همه جوری صحبت و رفتار میکنن انگار آمریکا رو نمیشناشن
آمریکای ظالم و مستکبر و خون ریز....!!
یعنی واقعا تایید چنین کشوری برای شما ایرانی ها ارزشه؟!؟
هنوز آمریکا هیچ کاری به سود ایران انجام نداده بلکه تحریم هارو هم بیشتر کرده ولی از اینطرف برای جلب رضایت دشمن خودمون دارن حق مسلم ما رو از ما میگرن....!!
هرچه نسبت به دولت آمریکا عقب نشینی بشه اونا خواسته هاشون چند برابر میشه!!
pepan: 1394/3/1109:37:51،
53
27
تحریم ها لغو شه بقیه کارا حل میشه شما لازم نکرده حسلب کتاب پولدار و بی پول رو بکنی..همه خودشون چاره کار رو پیدا می کنن..
عبدالله: 1394/3/1109:38:11،
45
31
مهمترین سرمایه کشور نیروی های جوان کشور هستند ولی متاسفانه هنوز چاهای نفت بیش از جوانان ارزش دارند و این ناامید کننده است.
احسان: 1394/3/1109:39:32،
34
24
اگر تحریمها برداشته شود فضای کسب و کار به شدت رونق پیدا میکند و اولین کسانی که فورا" نفع آن را میبرند دهک های پایین جامعه است . خصوصا" اونایی که چند تا بیکار نون خور تو خونه دارند
مجید: 1394/3/1109:44:29،
47
28
از دولت قبلی میپرسند:توی این هشت سال چی کار کردی؟

یه شارژ دو تومنی ایرانسل از جیبش درمیاره میگه:وقتی من اومدم این دو تومن بود

وقتی هم رفتم دو تومن!

درسته که این متن طنزه ولی در واقعیت هم طرز فکر و عمل دولتمردانمون همینه
imi: 1394/3/1109:45:20،
43
27
چيزي كه عيان است چه حاجت به بيان است
مسعود: 1394/3/1109:51:37،
45
30
مگه غیر از این انتظار میرفت تازه تحریم ها که برداشته بشه سر آغاز ی استارت جدید برای پولدارهاست چون رو میارند به واردات و دلالی یعنی مطمئن باشید اگه این جوری کشور اداره بشه به زودی ی دیوار حائل بین منطقه بالا شهر و پایین شهر تهران میکشند تا ثروتمندان آزرده خاطر نشوند کاری که تو یکی از شهرهای برزیل انجام دادند

محسن: 1394/3/1115:08:00،
31
15
فرق ایران با برزیل و همه جای دنیا اینه که ثروتمند اونجا با چپال حق بقیه ثروتمند نمیشه. دیوار اونجا هم با دیوار اینجا فرق داره. الان هم 100 برابر اونجا اینجا دیوار هست ولی دیده نمیشه.
جنگجو: 1394/3/1117:50:54،
36
35
آقا محسن کاملا درست میفرمایند
شما تشریف ببرید پارک بالا شهر صندلیش با پارک جنوب شهر فرق میکنه یعنی از ریشه برای قشر پولدار بیشتر ارزش قائلند
من ساده ترین مثال و زدم
امیر: 1394/3/1110:00:07،
39
43
تو ایران چه تحریم شیم چه لغو تحریم به نفع پولداراست. اونا صاحب قدرتنو از هر شرایطی به نفع خودشون استفاده میکنن. مشکل جای دیگس.
علی: 1394/3/1110:21:17،
27
36
تا وقتی همه چیز (واردات-صادرات و حتی تولید کلان) انحصاری هست مردم تحت فشار هستند. اون موقع که تحریم نبود مرم وضع خوبی نداشتن حالا که تحریم شد به نفع سرمایه داران بزرگتر هم شد.
یاهو: 1394/3/1110:24:32،
34
30
این هم از آن کارشناسی عجیب و غریب !!این حرف های الکی برای خوش آیند عوام الناس می زنند
هرکس که اندکی اطلاعات داشته باشد اثرات مخرب تحریم درکل
سیستم اقتصادی و اجتماعی را درک می کند . چه کسانی
تحریم ها را دور زدند و ثروت ملی را به باد دادند ؟!
به یاهو : 1394/3/1117:34:10،
34
30
آفرین به امیر
ببخشید شما یاهویید یادلال
exterme: 1394/3/1110:29:03،
48
42
مثل اینکه منافع شما نگارنده محترم در پایداری نظام تحریم است.
مرگ بر کسی که منافع خودش رو به هموطناش ترجیح بده.
مسعود: 1394/3/1110:42:15،
33
37
در هر شرایطی به نفع پولدارهاست. چون که پولدارها دارای قدرت هستند و به راحتی میتونند بر ضعیفها غلبه کنند. کشوری که هیچ قانونی نداره عدالت نداره فقط ایرانه. هر جور بخواهند با مردم عادی رفتار میکنند. همه ضعیف ترها رو زیر پاهاشون له میکنند تا به هر چی میخواهند برسند. هر کی هم جرات داره حرف بزنه. اشکال دیگه کشور ما این هست که مردم یکی نیستند. وقتی فلان ماشین اشغال رو به سه برابر به مردم میفروشند و همه میخرند حق مردم همینه. از ماست که بر ماست
کریمی: 1394/3/1111:38:24،
37
28
ثروتمندان مردم حساب نمیشن !!!؟؟؟
حامد: 1394/3/1112:44:39،
30
22
نمیخواین ارزون کنین خوب نکنین ولی مارو هم با توضیحاتتون ... فرض نکنین. هرکار که دلتون میخواد انجام میدین لیاقتمون هم همینه مسلماً
sam: 1394/3/1112:47:10،
45
38
با سلام
کجای دنیا همچنین کارشناس عتیقه ای وجود دارد که طرفدار تحریم ها باشد.این آدم آنقدر ابله است که نمی داند هزاران کسب و کار کوچک، فقط به خاطر هزینه های سربار ناشی از تحریم ها از بین رفته است و صدها هزار نفر هم از این بابت بیکار شدند.این آدم یا خودش دلال است و یا نماینده دلالان! البته هر کشوری که رو به انحطاط است همچین آدمهای عقب افتاده ای در آن می شوند کارشناس!
اوج: 1394/3/1113:36:59،
32
24
الكيه
محمد: 1394/3/1117:17:50،
25
24
چرا سازوکارهابرضد تولیداست؟حتما مسئولین برضد مملکت کارمیکنند ویا اینکه دشمنان نفوذ دارند ویا ازبی عرضگی دست اندرکاران است.من بعنوان یک ایرانی ازشنیدن این حرفها{تعطیلی کارگاهاواینهمه قاچاق}بشدت ناراحت میشوم.
نیما: 1394/3/1122:54:16،
25
25
همیشه و همه جا به نفع صاحبان قدرت و ثروته
قانون مثل تار انکبوت میمونه یعنی حشرات ریز و کوچیکو میگیره اما حیوونای بزرگ تورشو پاره میکنن و....
ای: 1394/3/1210:05:51،
23
23
اصلا مطرح کردن این موضوع که برداشتن تحریم به نفع کدوم قشر از جامعه است ویا از ادامه تحریم چه کسانی منتفع میشوند در این مقطع که درحال مذاکره برای رفع تحریم هستیم چه معنایی دارد هر کسی که تو این مملکت زندگی میکنه چه سود ببره چه ضرر کنه میدونه بر اثر تحریم این مملکت چقدر صدمه خورده.
رضا: 1394/3/1521:53:21،
25
23
این کارشناس حتما در خواب بوده تا حالا و از وضع زنگی مردم خبر نداره
همکار پرفسور: 1394/3/1808:12:37،
40
15
همکار محترم کارشناس مسایل اقتصادی !!!
فوق لیسانس رو کجا خریدی؟
انداختن بهت ؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما