کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تا 20 سال آينده هم گاز به آبادان نمی‌رسد!

کدخبر:۱۲۳۳۵یکشنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۹:۵۶۳۳۹۹ بازدید

حكايت اين روزهای آباداني‌ها، حكايت آب خوردن كوزه‌گر ازكوزه شكسته است . شهری كه روي منابع عظيم نفت وگاز كشور قرار گرفته ، پس از ...
تا 20 سال آينده هم گاز به آبادان نمی‌رسد!

حكايت اين روزهاي آباداني‌ها، حكايت آب خوردن كوزه‌گر ازكوزه شكسته است . شهري كه روي منابع عظيم نفت وگاز كشور قرار گرفته ، پس از گذشت چندين سال از اتمام جنگ تحميلي و بازگشت به دوره آباداني! هنوز از نعمت گاز شهري برخوردار نيست و اهالي مركزي‌ترين قسمت‌هاي اين شهر بايدسيلندرهاي گاز را بر دوش بكشند تا شايد روزي وضعيت گازرساني به شهرشان سروسامان بگيرد.هرچند سال‌هاست انتشار خبرهاي گاه به گاهي از تسريع درعمليات گازرساني و گازدار شدن شهر و روستاهاي اطراف آبادانً موقتا باعث شادي ساكنان اين شهرستان مي‌شود اماناهماهنگي مسئولان درانجام اين عمليات،كاررا به بن بست كشانده است .

حدود يك دهه پيش عمليات گازرساني به برخي شهرها و استانهاي محروم از جمله خرمشهر، آبادان، هنديجان، بوشهر و ايلام در دستور كار وزارت نفت و كميسيون انرژي مجلس قرار گرفت و قرار شد موضوع گازرساني به اين شهرها با جديت و توجه ويژه پيگيري ً نام آبادان از ليست شهرهاي مشمول شود. اما ظاهرا توجه، جا ماند و حالا پس از گذشت چندين سال هنوزبرخي از نواحي مركزي اين شهرستان و روستاهاي اطراف از نعمت گاز شهري بي بهره اند.

نواحي غربي بهمن‌شير از جمله مناطقي است كه با وجود محروميت فراوان و جمعيت بالا هنوز گاز ندارد و موضوع بحث بسياري از مسئولان استان شده است.  كشمكش هاي نماينده مجلس و شهردار!

چندي پيش نماينده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي در گفتوگو با خبرگزاري ها علت تعلل در گازرساني به منطقه غرب بهمنشير را عدم توجه شهرداري به اين موضوع اعلام و همكاري نكردن اين اداره با اداره گاز و ديگر مسئولان شهر را به عنوان مهمترين مانع برخورداري ساكنان منطقه مذكور از گاز شهري عنوان كرد. محمد سعيد انصاري در اين خصوص در گفتوگو با ما گفت: عمليات گازرساني خرمشهر و آبادان به صورت همزمان آغاز شد، اين عمليات در خرمشهر ظرف دو سال به اتمام رسيد اما در آبادان به دليل كارشكني ها و بي توجهي برخي مسئولان از جمله شهرداري، تاكنون گازرساني انجام نشده است.

وي عدم واگذاري قطعه زمين مشخص شده براي احداث ايستگاه تقليل فشار در اطراف آرامستان آبادان از سوي شهرداري را مهمترين دليل تعلل در گازرساني به نواحي غرب بهمن شير عنوان كرد و افزود: تنها نقطه مناسب براي احداث اين ايستگاه، قطعه زميني متعلق به سازمان آرامستان هاي شهرداري بود كه با وجود پيگيري هاي فراوان، شهرداري واگذاري اين منطقه به اداره گاز را پشت گوش مي انداخت و اين مسئله به مشكل چندين ساله براي همه ما تبديل شد. انصاري ادامه داد: با وجود اينكه سال گذشته نمايندگان مردم در مجلس، شهرداري و فرمانداري واگذاري اين زمين به اداره گاز را صورتجلسه كردند و اين مهم به تصويب فرمانداري رسيد، حتي مبلغي از پول زمين هم به شهرداري پرداخت شد و مسئولان اداره گاز مرتبا پيگيري مي كردند اما شهردار اين مسئله را پشت گوش انداخت تا اينكه بالاخره در اواسط ارديبهشت امسال به همت برخي مسئولان استان و شهر آبادان اين زمين به اداره گاز تعلق گرفت.

نايب رئيس اول كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه شهردار با عدم پاسخگويي به تماس هاي تلفني ما و حضور نيافتن در جلساتي كه در اين زمينه با مسئولان شهر و حتي استان برگزار ميشد از زير بار مسئوليت شانه خالي ميكرد، گفت: به جرئت مي توان گفت دليل بيگاز ماندن مردم منطقه غرب بهمن شير در اين مدت بي مسئوليتي شهردار است وگرنه هيچ مشكل مالي و غيرمالي ديگري بر سر راه نبوده و نيست!

در پي اين اظهارات نماينده مردم آبادان، خبرنگار ما درصدد پيگيري موضوع از طريق شهرداري و دريافت اطلاعات و پاسخ شهردار آبادان به اظهارات اين نماينده مجلس برآمد. محمودرضا شيرازي شهردار آبادان در گفتوگو با ما با بيان اينكه بحث انتقال گاز به مناطق مختلف آبادان موضوع جديدي نيست و سال هاست ادارات مربوطه به دلايل گوناگون از جمله كمبود اعتبار با موانع بسياري روبه رو هستند، گفت: اداره گاز از جمله اداراتي است ً كه با هم تعامل خوبي داريم و اين اظهارات كاملا بي اساس و مغرضانه است و با تماس با مسئولان اداره گاز ميتوان اين موضوع را اثبات كرد. شيرازي در خصوص تعلل در واگذاري زمين به اداره گاز نيز افزود: تا آنجا كه در حيطه اختيارات بنده بوده هيچ تعلل و اهمالي در اين خصوص صورت نگرفته است، چراكه در مهرماه 93 پس از انجام رايزني با مسئولان مربوطه، واگذاري اين قطعه زمين به منظور توسعه خط گاز از آبادان به نواحي غرب بهمن شير در قالب لايحه اي به شوراي شهر ارسال شد.

اما لايحه مذكور بنا به دلايل نامعلومي تا اسفندماه 93 در دستور كار شورا قرار نگرفت! پس از آن دوباره به جريان افتاد و در فروردين 94در كميته تطبيق فرمانداري به تصويب رسيد. اواخر فروردين ماه مصوبه شوراي شهر به بنده ابلاغ و بلافاصله مبايعه نامه مابين شهرداري و اداره گاز به امضا رسيد.

شهردار آبادان ادامه داد: اسناد و دستورالعمل هاي مكتوب به روشني نشان ميدهد كه شهرداري در اين زمينه در حيطه اختيارات و مسئوليتش پيش رفته و كمكاري و اهمالي متوجه اين اداره نيست.

 مجوزهاي حفاري دومين مانع گازرساني!

عدم صدور مجوز حفاري از سوي شهرداري براي انجام عمليات گازرساني نيز از جمله مواردي است كه در سالهاي اخير به عنوان مانعي براي تسريع در گازرساني به نقاط مختلف شهر آبادان اعلام شده است. نماينده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي در اين خصوص نيز گفت: متأسفانه با وجود وضعيت نابسامان گازرساني در آبادان، شهرداري در زمينه صدور مجوز حفاري با اداره گاز همكاري نكرده و هربار با بهانه هايي از جمله نزديك بودن ايام تعطيلات و افزايش تردد مسافران و گردشگران يا پرتراكم بودن برخي مناطق، اجازه حفاري و لوله كشي براي انتقال گاز را نمي دهد در حالي كه بايد شرايط آبادان و ساكنانش را با نگاه ويژه ببينند.

البته شهردار آبادان در پاسخ به اين اظهارات انصاري نيز گفت: شهرداري در زمينه صدور مجوز حفاري هم با اداره گاز تعامل خوبي دارد و سال گذشته حتي در مناطق پرتراكم و فرسوده شهر آبادان نيز مجوز حفاري صادر شد و به جرئت مي گوييم در اين زمينه حتي گاهي از دايره اختياراتمان هم فراتر رفته ايم.

شيرازي افزود: حتي در زمينه ترميم آسفالت نيز نهايت همكاري با اداره گاز را داشته ايم و يك سوم مبلغ واقعي تعيين شده براي انجام ترميم آسفالت معابر را از اين اداره دريافت مي كنيم. در حالي كه براي ادارات ديگر چنين امتيازاتي قائل نشده ايم. وي با اشاره به زمان ممنوعيت انجام حفاري در سطح شهر نيز گفت: در اين خصوص طبق دستورالعمل رفتار مي كنيم و زماني كه استانداري ابلاغ ميكند كه فاصله بين 15اسفند هرسال تا 20 فروردين سال بعد، هر نوع كنده كاري و حفاري در معابر سطح شهر ممنوع است، ما بايد اطاعت كنيم. با اين حال اجازه ترميم آسفالت در اين معابر را حتي در مدت زمان مذكور هم داده ايم.

 گازرساني شايد 20 سال ديگر

مدت‌هاست وضعيت گازرساني به مردم محروم مناطق غرب بهمن شير درزمين ناهماهنگي و اختلافات مسئولان پاس‌كاري مي‌شود،اين درحالي است كه ساكنان اين منطقه ناچارند براي ادامه زندگي با صرف هزينه و البتهمشقت بسيار سيلندرهاي گاز 7هزار‌ توماني را بردوش بكشند . تا بتوانند نياز دو تا سه روزشان را با يك سيلندر برطرف كنند! اين شرايط براي روستاييان منطقه كه از امكانات جاده اي و حمل ونقل هم بي بهره اند، چندين برابر سخت تر است. با اين حال چند سالي است كه مسئوالن اين شهرستان در پاسخ به تمام اين محروميت ها نبود زمين براي احداث ايستگاه تقليل فشار را بهانه كرده اند! حالا پس از گذشت چندين سال از توقف پروژه گازرساني به غرب بهمن شير، مشكل هميشگي رفع شده است و بايد منتظر همت مسئولان نشست!

اگرچه بلافاصله پس از رفع مشكل واگذاري زمين مذكور به اداره گاز شهرستان، عزيزالله شهبازي فرماندار آبادان وعده اتمام گازرساني را به تمام نقاط شهري و روستايي شهرستان تا پايان سال 94 داد و گفت اين شهرستان تا پايان امسال در موضوع گازرساني، به شهرستان سبز تبديل ميشود! اما نماينده مردم اين شهر در مجلس معتقد است با اين روندي كه مسئولان اين شهرستان پيش گرفته اند ً تا 20 سال آينده هم گاز به آبادان نمي رسد! 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

گاز: 1394/3/1017:09:53،
103
33
ما هم بوشهریم و خیر سرمون عسلویه بزرگترین قط گاز و تو دنیا داریم،بخدا قسم گاز چن صد متریمون داره به دیگرشهرهای کشور عبور میکنه و ما هیچ
مسعود: 1394/3/1017:38:35،
60
54
بابا بي خيال يعني هنوز آبادان گاز نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ به مسعود: 1394/3/1017:56:37،
95
41
اصلا شما میدونی آبادان کجاست که میگی گاز نداره؟! یک سر برو ببین اصلا کجاست! فقط کپسول گاز و آب معدنی زیاد ببر اونجا تلف نشی!!!
هموطن: 1394/3/1018:02:32،
44
43
اقا مسعود خیلی از دنیا عقبی صبر کن بهش میگم وایسه بهش برسی بدووووووووووو!!!!!!!
واقعیت: 1394/3/1018:30:52،
68
36
بودجه و اعتبارات و امکانات کشور راهی اصفهان میشود و خوزستانیها.........
حق: 1394/3/1019:12:02،
51
25
چطور میشه گاز را میبرن به ترکیه میدن این همه را ه بعد.... ترکیه میاد برا ما شاخ میشه!!! واقعاکه!!؟؟؟؟؟
جواب به پاسخ مسعود: 1394/3/1019:26:58،
50
23
ي كم با ادب صحبت كنب بد نيست
منظورم اينه كه بابا مركز استان هست كم نيست با اون وسعت بهش گاز ندادن خيلي .....
من اونجا تلف نميشم شما نگران خودت باش
بینام: 1394/3/1022:02:39،
38
34
عجبا اینام مارو گرفتنا.جک میگین یا واقعا نداره؟
پاسخ به مسعود: 1394/3/1109:05:23،
45
33
ملت ما هنوز نمیدونن آبادان کجاست و باورشون نمیشه نه گاز دارن نه آب! انوقت میان راجب انرژی هسته ای نظر کارشناسی میدن! تا وقتی امثال مسعود تو این مملکت هست وضع از این بهتر نمیشه
پاسخ به بینام: 1394/3/1110:36:47،
35
32
واسه اینکه بهت ثابت بشه جک نیست، یک سر برو آبادان ببین چه خبره! اگر چه شک ندارم نمیدونی آبادان کجای ایرانه!
خسته : 1394/3/1017:11:26،
99
41
به ما آب که ساده ترین و دور افتاده ترین روستاهای ایران هم داره نمیدن

فقط سال روز جنگ رو به ما دادن و ویرانه ها و تلی از خاک

آهای ملت۰۰۰ این شهر همون شهر قبل از انقلاب بود که بیشترین فیلمهای شاد در اون جا ساخته میشد و بهش عروس خاور میانه میگفتن و هزاران شعر درباره اش خوندن

بیکاری ۰۰۰ خرابه ۰۰۰ نداشتن آب ۰۰۰ ۰۰۰۰۰۰۰

الآن صدای مرگ میده

گاز پیشکش دولت خدمت گذار باشه
جواب ؟: 1394/3/1020:24:28،
43
35
اون کسی که منفی داره به همه میده
واقعا چرا داره منفی میده ؟

عزیزم نظرت رو بگم تا ماه هم بدانیم که داریم اشتباه میکنیم
امین: 1394/3/1101:35:12،
39
34
دلم می خواست اصفهانیا جای ما خوزستانیا بودن،تا ببینم چت کارا که نمی کردن.بزرگترین رودخونه ها کنار ماست اما فاضلابش،نصیب ما می شه و بهترین اب سرچشمه با هزینه زیاد تونل زده می شه و می ره واسه اصفهان.گاز کنارمونه اما خبری نیست. واسه ما.نفت ازینحا برداشت می شه اما اعتبارات می ره اصفهان.تهران پایتخته،باید امکانات باشه اما من موندم چرا باید استان اصفهان اینقدر امکانات باشه،اینقدر پول خرج بشه،این تبعیضه،ظلمه.الانم چندتا اصفهانی زودی میان می گن اصفهان شهید زیاد داده،اخه چه ربطی داره،مگه باقی ایرانیا شهید ندادن؟ خوزستان مظلومه،بوشهر،و خیلی جاهای دیگه ایران،این خو نیست که کشور خلاصه بشه تو دو سه تا استان.
توجه ۰۰۰ : 1394/3/1106:58:26،
46
28
به هر کشوری در جهان که سفر کنی یکی از زیباترین و قشنگترین شهرهای اون کشور جنوب بنادر اون کشور هستند اما در ایران بنادر فقط درآمد رو تامین میکنند اما خودشان محروم از ابتدایی ترین امکانات هستن ۰۰۰شما لبنان رو نگاه کنید این کشوری که دولت ما داره واسش دست وپا میشکنه ساحل اون و شهرش عروس خاورمیانه نام گرفته و ببینید مردمش با چه وضعی دارن از امکانات ایران توی ساحل واسه خودشون حالش رو میبرن و در صورتی که این کشور اصلا فقیر نیست و ذخیره ارزی اون از ایران بیشتر استدر شهرهای جنوبی بزرگترین گاز و نفت جهان رو داشته باشی ولی فقیر ترین در جهان باشی
جنوبی: 1394/3/1017:11:34،
66
33
روحانی این یکی رو واقعا مچکریم !!! جواب مردم بدبخت جنوب رو چی میدین واقعا؟!
رضا: 1394/3/1017:12:34،
72
40
مگه قرار بوده گاز برسه؟! بیچاره ها از آب آشامیدنی سالم هم محروم هستند. انوقت تمام دغدغه آقای روحانی شده 45 هزار تومن پول که هر ماه با منت به مردم میده!!!!!!
123: 1394/3/1017:15:13،
54
35
من اگه جای آقای روحانی بودم سرمو بلند نمیکردم!!!! واقعا با چه رویی تو روی مردم نگاه میکنند؟؟ دیگه حداقل امکانات برای زندگی حق هر شهروند ایرانیست...... فکر کنم مترو تهران براشون مهمتر باشه!
امینوف: 1394/3/1017:21:41،
38
34
احمدی نژاد,روحانی مچکریم
آبادان بدون آبادانی: 1394/3/1017:30:56،
44
34
جانا سخن از دل ما میگویی.
نمونه کوچکی از همکاری نماینده ها و شهرداری در آبادان .
ایرانجیب لطفا این نوع گزارش ها رو بیشتر تو سایت بزاری تا با دیدن چهار تا ماشین خارجی فکر نکنن آبادانی ا تو دوبی زندگی می کنن و همه چی گل وبلبله
ناشناس: 1394/3/1017:36:37،
34
49
دوستی داشتم پیمانکار شرکت گاز بود،قرار بود به یکی از روستاهای اهواز گاز بدن که از یکی از زمیناشون رد میشد،بعد از اینکه کلی رفتن و ریش سفیدای ابادیو دیدن و پول زمین و یک انشعاب گاز مجانی به صاحبان زمین دادن و قرار شد صبح بیاند برا حفاری مردم روستا ریختند و بیل مکانیکیو اتیش زدن پیمانکارم با چوب و چماق و سنگ متواری کردند
این طرف داستان رو هم باید دید
!!!!!!!!!!!!: 1394/3/1020:37:20،
47
30
اصلا خودت فهمیدی چی گفتی ؟
نفت: 1394/3/1018:09:17،
43
28
دوست ندارن این شهر سرپا بشه.بعدشم که جنگ شد با خاک یکسانش کردن.از خداشون بود چنین اتفاقی بیفته.بزرگترین پالایشگاه و پتروشیمی تو شهرمونه اما....
شمالی: 1394/3/1018:09:44،
50
56
گاز ندارین در عوض پول برق که مفته
اشپزی با برق مفت
ابگرمکن برق با برق مفت
کولر گازی با برق مفت
حالا هی بیان بگین ما گاز نداریم
ما تو شمال هم هوای شرجی ولی باید برق خداتومنی استفاده کنیم برا خنک شدنمون
از جنوب ۰۰ جواب به شمالی ۰۰۰ : 1394/3/1020:35:44،
44
37
اگه من پول برق تو رو بدم و بجاش تو هم تمام امکانات ما رو با خونه خودت حاضری عوض کنی ؟
من اگه پول برق نمیدم اما بجاش مریضی از آب آلوده '' بیکاری شدید ۰۰ معتادی ۰۰ آفتاب سوزان ۴۵ درجه با باد گرم همراه با گرد وخاک ۰۰ کپسول گاز روی کولت دنبال ماشین ۰۰ دنبال آب تصفیه رفتن ۰۰ تا صبح انتظار کشیدن برای آب شهری که همش خاک داره ۰۰ درد کلیه ۰۰ اسهال ۰۰۰ فقر ۰۰۰ خانه های خراب ۰۰ امکانات صفر ۰۰ رو همش تقدیم میکنم بهت و آیا حاضری بازم واسه یه پول برق زجه بزنی ؟
ایشالله شما و همه از بلا دور باشید و همه خوش و خرم در کنار خانواده در سلامتی کامل بسر ببرید ۰۰

دوستان زندگی واقعا اینجا سخته ۰۰

جرم ما چه بود که از همه شهر های ایران ویرانه تریم ؟ آیا دوست داشتن وطن است یا خاک سرزمین و شهر خودم ۰۰
شيرازي: 1394/3/1021:59:02،
45
30
دوست من حتما يه سر به آبادان بزن ديدگاهت عوض ميشه.واقعا محرومند....سابقه صد ساله نفت و گاز داشته باشي خط لوله نتقال به تركيه و عراق از كنارت رد بشه و گاز نداشته باشي!!!!!!!
واقعا من اگر شهردار بودم خودسوزي حقم بود
مهدی: 1394/3/1018:22:02،
42
37
کاش روز فتح آبادان هم داشتیم، اقلا یک روز در سال مشکلاتشونو میگفتن
ماهان: 1394/3/1019:11:19،
47
28
میدونید که یه زمانی! ابادان و مسجد سلیمان لوس انجلس ایران بودند امکاناتی داشتند که هیچ جای ایران نداشت...؟
بی نام: 1394/3/1110:33:50،
38
30
میتمونی بگی چی داشت؟
جواب به بی نام : 1394/3/1116:18:38،
32
26
فیلمهای قبل از انقلاب رو نگاه کن و با شهر خودتون مقایسه اش کن و ببین چی داشت
نفت: 1394/3/1020:20:37،
44
33
کی گفته برق مفته.من مغازه دارم تو ابادان میانگین ماهی 400 پوله برق میدم
سهیل: 1394/3/1023:33:24،
38
40
آبادان عشق است با این مردمان خوب و با معرفت
امین: 1394/3/1100:01:35،
32
27
ای وای من ..،
بوشهری: 1394/3/1100:02:38،
37
32
بوشهر بیایید که از تمام دنیا بدبختره ولی تمام دنیا دارن از استان بوشهر تامین میشن. !!! بدبخت مایی که تو این استان دنیا آمدیم
میثم: 1394/3/1102:17:58،
50
41
با سلام خدمت دوستان باحال آبادانی من به عنوان یه ایرانی واقعا تا حالا نمی دونستم گاز به شما که قطب اصلی گاز و نفت هستین نرسیده واقعا متاسفم و هیچ دلیل و توجیهی از مسعول هیچ نهاد وسازمانی برام قابل قبول نیست که چرا به شما گاز نرسیده واقعا بهتون حق میدم
ی: 1394/3/1109:07:04،
43
37
امثال شما کم نیستند که نمیدونن تو ایران چه خبره! همه فکر و ذکرشون یارانه و بنزینه!
اصفهان: 1394/3/1122:36:28،
44
34
بعضی دوستان خوزستانی در نظرات بعدی اذعان میکنندکه قبض برق پرداخت نمیکنن و حتی آبگرمکن واجاق برقی استفاده میکنند وحتی بدون کنتور از تیربرقها انشعاب گرفته اندشاید به همین دلیل شرکت گاز توجیه اقتصادی ندیده است
متاسفانه علی رغم همه خوبیهای جنوبیها نوع فرهنگ غالب آنجا
مانع توسعه آنجا شده.
چرا از اصفهان ویزد باید بیایند بوشهر واهوازو جیرفت برایشان در زمینهاشان اجاره ای کشاورزی کنند
چرا حتی کارهای ساختمانی ازکارگری بنایی تانجاری آنجارا باید بختیاریهاوواصفهانیها انجام دهند
چرا ازاغلب کسانی که ازخوزستان به شاهین شهرواصفهان مهاجرت میکنند علت را میپرسیم دلیلش راخشونت آنجا بیان میکنند(آخر این همه درگیری مسلحانه چرا؟)
(همینطور که در یکی از کامنت ها به آتش کشیدن بولدوزر پیمانکار شرکت گاز اشاره شده)
بعضی دوستان به بیشتر توسعه یافتگی بعضی شهر ها مثل اصفهان وتبریز ویزد حسادت نکنند آنهانتیجه زحمات خودشان و
فرهنگ عمومی شهرشان را میبینند
خیلی مناطق مثل شیراز واهواز وکرمانشاه امکانات طبیعی و بعضا زیرساخت صنعتی بهتری ازشهرهای قبلی دارند اما فضای فرهنگ کاری و سایر خصوصیات محیط فرهنگی مانع توسعه آنهاست

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما