کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

هند بهترین و ترکیه آسیب پذیرترین اقتصاد نوظهور

کدخبر:۱۲۳۲۶یکشنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۲:۲۷۲۰۸۸ بازدید

در حال حاضر بازارهای نوظهور در جهان در بهترین وضعیت قرار ندارند. در گزارش دویچه بانک از ترکیه و هند به ترتیب بعنوان آسیب پذیرترین و بهترین اقتصادهای ...

در حال حاضر بازارهای نوظهور در جهان در بهترین وضعیت قرار ندارند. در گزارش دویچه بانک از ترکیه و هند به ترتیب بعنوان آسیب پذیرترین و بهترین اقتصادهای نوظهور حال حاضر یاد شده است.

به گزارش بیزینس اینسایدر، بر اساس تحقیق دویچه بانک "اقتصادهای نوظهور تحت تاثیر رشد اقتصاد جهانی و بلاتکلیفی سیاست های بانک فدرال آمریکا کشش لازم را به دست نمی آورند." 

آسیب پذیرترین بازار نوظهور ترکیه با رشد اقتصادی متزلزل است و تورم مانع اجرای سیاست های تسهیلی پولی است. بعلاوه ناپایداری سیاسی به دلیل انتخابات عمومی ماه ژوئن (خرداد) شدت گرفته است. از طرفی وضعیت برزیل، روسیه، چین و مکزیک یا به کندی در حال رشد است و یا با کاهش بهای نفت ضربه سنگینی خورده اند. 

تنها نقطه روشن روی نقشه نوظهورهای جهان، هند است که انتظار می رود در سال جاری شاهد تسریع رشد اقتصادی باشد (حتی غلی رغم ناامیدی از کندتر بودن اصلاحات نسبت به انتظار). 

• مکزیک: شاهد رشد اقتصادی اما با سرعت کند. این کشور به دلیل کندی رشد اقتصاد آمریکا و کاهش بهای نفت لطمه دیده است. انتظار می رود بانک مرکزی این کشور همگام با بانک فدرال سیاست های خود را تنظیم کند. ریسک کسادی بازار به دلیل تقویت ارز در ارتباط با دیگر ارزهای نوظهور یا یورو وجود دارد. 

• برزیل: رکود شدید پیش بینی می شود. تورم بالا، نیاز به برنامه تثبیت مالی را الزامی کرده است. پایین بودن قیمت کالا فشار بیشتری به اقتصاد این کشور وارد می کند. بی ثباتی سیاسی ریسک کسادی اقتصاد را بیشتر می کند. 

• روسیه: بحرانی در راه نیست اما کاهش بهای نفت و تحریم ها ضربه بزرگی به پیکره اقتصاد آن وارد کرده است. روسیه در رکود به سر می برد و کاهش بهای نفت هرچه بیشتر فشار حاصل از تحریم ها را افزایش داده است. آرامش در اوکراین، افزایش قیمت نفت و افزایش ارزش روبل می تواند مانع کساد اقتصاد روسیه شود. تجدید ضعف نفت و اعمال تحریم های بیشتر ریسک ها اصلی روسیه هستند اما پایین بودن رقم بدهی و ذخایر زیاد FX امکان بوجود آمدن بحران را از سر راه بر می دارد. 

• ترکیه: مستعدترین بازار نوظهور نسبت به آسیب ترکیه است. رشد اقتصادی این کشور دچاز تزلزل شده و تورم زیاد مانع اجرای سیاست های تسهیلی می شود. ذخایر FX اندک و نیازهای مالی خارجی زیاد آسیب پذیر بودن آن را نشان می دهد. همچنین بی ثباتی سیاسی با توجه به انتخابات ماه ژوئن تشدید شده است. 

• چین: رشد اقتصادی کند است اما سیاست تسهیلی بطور کوتاه مدت از اقتصاد حمایت می کند. اقتصاد چین به دلیل اصلاحات ساختاری با کندی در حال رشد است. رشد اقتصادی چین از کندی بازار املاک و روند اقتصاد جهانی تاثیر پذیرفته است. سیاست تسهیل مالی از رشد کوتاه مدت حمایت می کند و مانع رکود می شود اما ممکن است در دراز مدت تلاش های به تعادل رسانی اقتصاد را به خطر بیندازد. 

• هند: تنها اقتصاد نوظهور با چشم انداز مثبت است. رشد اقتصادی این کشور در سال جاری تسریع خواهد شد. روند حرکت اقتصاد در کوتاه مدت آهسته است اما با توجه به پایین بودن تورم امکان اجرای سیاست تسهیلی وجود دارد. سرمایه گذاران چشم انداز خوبی را پیش بینی می کنند اگرچه در مورد کندتر از انتظار بودن اصلاحات نگرانی هایی وجود دارد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا: 1394/3/1011:47:26،
72
28
پس اقتصاد ایران کجاست؟! آهان. یک لحظه یادم رفت. مگه ما هم اقتصاد داریم؟!
درخواب: 1394/3/1011:59:42،
73
31
تو هر کشوری 2تااختلاس میلیاردی کشف بشه، اون کشور نابود میشه

تو کشور ما تقریباً هفته ای یک اختلاس هزار میلیاردی کشف میشه، آب از آب تکون نمیخوره

خداوکیلی به این اقتصاد ما چی میگن ؟

(دو روزه سرم خلوت همین جوری پست میزارم)
بهمن: 1394/3/1011:48:46،
53
32
بهترین اقتصاد یعنی اقتصاد ایران !!!
میگید چرا ؟؟؟
چون الان تورم پدر مردم (قشر آسیب پذیر) رو در آورده ولی مسؤولین پافشاری می کنن که تورم مهار شده .... !!!
فرزاد: 1394/3/1011:59:18،
77
30
از حسودی به ترکیه دارن میمیرن.
ترکیه نفت و گاز و منابع مفت نداره اما شکوفا ترین اقتصاد منطقه رو داره.
پارسال ترکیه بودم همه چی ارزون و عالی.
وقتی لیر ترکیه تو دستت بود قدرت خرید رو واقعا احساس میکردی که با پول خورد هم میتونی خرید کنی.
leader: 1394/3/1013:26:21،
54
31
با نظر فرزاد موافقم بجای تعصب و جبهه گرفتن بی اطلاع به فکر اقتصاد مریض کشور خودمون باشیم. هر اقتصاد نوظهوری برای ادامه حیاتش با یک سری اقتصاد های مریض و البته کشورهای قوی که اقتصاد انحصاریشون به خط میفته باید مبارزه کنه. آقای "ش" فقط یک سوال: شما میدونی چندهزار آواره کردعراقی و سوری الان تو خاک ترکیه هستن؟! زیادم اخبار bbc رو گوش نکن.
بی نام: 1394/3/1019:56:57،
43
25
اقتصاد ترکیه قابل اعتماد نیست. در مرز های آن کشور و داخل آن پتانسیل های زیادی برای بحران وجود دارد و در صورت فعال شدن بحران های داخلی یا نفوذ بحران از خارج آن کشور بسیاری از مزیت های اقتصادی ترکیه از دست می رود.
برای شکوفایی و قدرت آن کشور هم زیاد شادی نکنید. قدرت گرفتن بیش از اندازه ترکیه برای ایران خطرناک است. همین کشوری که شما از آن تعریف وتمجید می کنید یک تهدید بالقوه همه جانبه علیه ایران است. درست مانند عراق در زمان صدام حسین.
نمونه هایش رفتار های نامناسب و سوء استفاده گرایانه ترکیه با ایرانیان (چه دولت چه مردم) در گذشته و امروز است. مثال آن کارشکنی های عمدی ترکیه با رانندگان کامیون ایرانی در جریان قیمت گازوییل و امور گمرکی و توهین به گردشگران ایرانی روشن می شود.
خواسته شخصی من کاهش توانایی اقتصادی ترکیه و تضعیف هرچه بیشتر آن به نفع ایران است. به ویژه در شرایط امروز.
پویا: 1394/3/1012:05:49،
43
27
اقتصاد ایران از آخر اوله دیگه
آمارهای اقتصادی مون رو ببینید
تورم 14 درصد اعلام میشه تا به تبع اون حقوق کارمند بیچاره هم 14 درصد اضافه بشه اونوقت نون 50 درصد و بنزین 40 درصد گرون میشه و گاز هم 15 درصد. جالبتر اینکه از همون افزایش 14 درصدی حقوق هم 10 درصد مالیات کسر میشه.
بورس همچنان داره بصورت وحشتناک سقوط میکنه و قربانی میگیره
کارخانه ها و صنعت هرروز در حال تعطیلی و نابودی
مسکن کلا راکد شده و هیچ حرکتی نداره
با این آمارها به نظرتون اقتصادمون تو جهان چندمه؟
312: 1394/3/1012:10:06،
36
27
باحال ترين اقتصاد دنيا هم براي ايرانه

اينقدر جذاب و غيرقابله پيش بيني هست كه نگو و نپرس

هركي مخالفه خيلي سريع چندتا آينده نگري و پيش بيني در موردش بكنه.يه هيجاني بهت ميده كه اصلا به پيش بيني هات نزديك نبوده و نيست
خيلي باحاله خعلي
ش: 1394/3/1012:16:04،
39
54
ترکیه اصلا حقشه که نابود بشه تا وقتی دنبال داعش باشه از این بدتر هم میشه
بهنام: 1394/3/1013:09:10،
44
24
تو هرچی بهت بگن باور میکنی؟
برو ببین داعش به نفع ترکیه ست یا بشار اسد؟!
گند: 1394/3/1012:41:46،
53
28
ایران هم گندترین اقتصاد دنیا را دارد.
شاهین: 1394/3/1012:57:32،
37
24
فساد شدید اقتصادی و مدیریتی در ایران باعث شده بجای اقای دنیا بودن بدبخت ترین مردم باشیم
جز بحث امنیتی مردم در کشور که خداروشکر بر خلاف عراق و افغانستان و پاکستان که درگیر تروریست هست در بقیه موراد وضعیت بدی داریم

ما با این همه سال فروش نفت و درامد های اون باید در حد ژاپن یا کره جنوبی بودیم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار