کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

كسی حق بی‌احترامی به سردار ديپلماسی را ندارد

کدخبر:۱۲۳۰۳شنبه، ۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۲:۴۸۴۷۵۱ بازدید

تندروها كوتاه نمي آيند؛ پروژه فشار بر دولت يازدهم با قدرت هرچه تمام‌تر از سوي برخي محافل‌خاص دنبال مي‌شود. ميدان اين چالش؛ پهنه ديپلماسي ...

تندروها كوتاه نمي آيند؛ پروژه فشار بر دولت يازدهم با قدرت هرچه تمام‌تر از سوي برخي محافل‌خاص دنبال مي‌شود. ميدان اين چالش؛ پهنه ديپلماسي است و موضوع آن تصميم‌سازي‌هاي راهبردي دولت در«مذاكرات»هسته‌يي را شامل مي‌شود.

به گزارش تعادل، از يك طرف رسانه ملي دامنه وسيعي از اخبار، گزارش‌ها و مستندهاي جهت‌دار براي انتقاد از تصميمات دولت را پخش مي‌كند و از سوي ديگر، «دلواپسان» بدون توجه به منافع ملي ايرانيان با برگزاري اجتماعات «غيرقانوني»بر طبل مخالفت‌هاي خود مي‌كوبند. تب انتقاد از مذاكرات هسته‌يي در ميان گروه‌هاي تندرو، آن‌قدر بالا رفت كه رييس‌جمهور براي حمايت از سردار ديپلماسي‌اش، شخصا وارد ميدان شد و از تيم مذاكره‌كننده هسته‌يي دفاع كرد و گفت: «مذاكره‌كنندگان ما در زمره بهترين‌ها هستند. چه كسي حق دارد با لحن بي‌ادبانه نسبت به سردار خط مقدم جبهه ديپلماسي حرف بزند؟»همزمان با صحبت‌هاي روحاني، وزير كشور كابينه يازدهم و معاون سياسي‌اش نيز به ميان خبرنگاران آمدند و اعلام كردند كه دولت در برابر هرگونه تجمع غيرقانوني مي‌ايستد.

 

 عده‌اي نمي‌خواهند كام مردم شيرين شود

حسن روحاني روز گذشته در جمع مسوولان وزارت كشور، استانداران و فرمانداران سراسر كشور گفت: «مساله هسته‌يي مساله اين جناح و آن جناح، اين حزب و آن حزب و اين قوه و آن قوه نيست. مساله هسته‌يي يك مساله ملي است و بار آن بر دوش نظام است و اين نظام است كه براي رسيدن به هدف نهايي قدم به قدم گام برمي‌دارد.»

رييس كابينه تدبير و اميد اظهار داشت: «چرا عده‌يي نمي‌خواهند كام مردم شيرين شود. از لبخند مردم مي‌ترسند، بگذاريد كام مردم شيرين باشد.» رييس‌جمهوري در ادامه اين سوال را مطرح كرد كه چرا در زمينه هسته‌يي دولت اين همه تلاش مي‌كند و گاهي زخم زبان‌هاي بسيار زشت را تحمل مي‌كند؟ گفت: «براي اينكه در مذاكرات هسته‌يي زندگي مردم در توفيق و عدم توفيقش، اقتصاد، بازار، ارزش پول ملي، مردم و همه‌چيز مدنظر بايد باشد.»

رييس كابينه يازدهم اضافه كرد: «يك عامل ثباتي كه امروز در كشور مي‌بينيد، آن است كه مردم بر اين تصورند كه در دولت و دستگاه اجرايي عده‌يي صاحب‌نظر، متخصص، راستگو و متدين نشسته‌اند و عاقلانه براي آينده كشور تصميم مي‌گيرند.»
 

 همه متخصص حقوق و امنيت ملي شده اند

روحاني يادآور شد: همه متخصص حقوق شده‌اند، همه متخصص امنيت ملي شده‌اند، همه مسايل ملي را مطرح مي‌كنند كه خوب است، اما يك نكته مهم است كه به مردم دروغ نگوييم، اين دروغ آشكار مي‌شود، امروز نباشد فردا آشكار مي‌شود. رييس‌جمهور اضافه كرد: اين زبان زشت و بد، تند حرف زدن، بي‌احترامي كردن براي چيست؟ بگذاريد مذاكرات هسته‌يي با موفقيت به پايان برسد، در آن زمان براي مردم شرح مي‌دهيم كه اينها چه كشيدند و چه سختي‌هايي بود.  رييس دولت يازدهم گفت: «تيم مذاكره‌كننده هسته‌يي به خوبي هم مي‌داند و هم بلد است كه چگونه حرف بزند، سخن بگويد و در مسير درست حركت مي‌كند.» روحاني اظهارداشت: «گفتند امسال سال سياست داخلي است كه همين‌طور است اما همزمان سال رونق اقتصادي و همدلي، اتحاد، همزباني و انسجام در ملت ايران نيز خواهد بود.»

 

  معيار تاييد صلاحيت قانون باشد

رييس كابينه تدبير و اميد، خطاب به فرمانداران و استانداران اظهار داشت: «مبادا در شهرستاني به گوش برسد كه يك وقت دولت، سپاه، ارتش، صداوسيما، استاندار، فرماندار و دفتر امام‌جمعه طرفدار اين يا آن هستند كه اين يعني سم براي انتخابات. همه مقامات مسوول، همه قدرت‌هاي مسلح و غيرمسلح، مسوولان رده بالاي كشور كه مسووليت آنها فراي حزب و جناح است، نبايد كاري كنند كه اين تهمت به آنها زده شود.» روحاني خاطرنشان كرد: «شيوه عمل نبايد به گونه‌يي باشد كه تهمت زده شود، بگذاريم يك انتخابات شفاف و رقابتي و انتخاباتي كه همه مطمئن باشند، راي آنها به عنوان حق‌الناس توسط وزارت كشور به امانت مي‌رود تا به كرسي بنشيند، حالا اين آرا هرچه كه مي‌خواهد باشد.» رييس‌جمهور ادامه داد: «هيات‌هاي اجرايي و نظارت و شوراي محترم نگهبان، وظيفه سنگيني را برعهده دارند و معيار صلاحيت و عدم صلاحيت در چارچوب قانون و برمباني مراجع قانوني است، نه چيز ديگر و در انتخابات به هيچ‌وجه نمي‌توانيم به شايعات و اتهامات توجه كنيم.» روحاني تصريح كرد: «اتهامات بايد در يك دادگاه صالحه بحث شود و متهم و وكيلش از خود دفاع كنند، سپس راي داده شود به همين دليل ما قاضي نيستيم و صلاحيت‌سنج هم همراه نداريم كه بخواهيم صلاحيت‌سنجي كنيم.» روحاني تاكيد كرد كه«معيار ما قانون است و غير از آن نمي‌توانيم كاري كنيم و طبق قانون، معيارهاي قانوني بايد مبنا باشد.»

 

 جلوگيري از تجمعات فاقد مجوز

بعد از حمايت تمام قد رييس‌جمهور از تيم مذاكره‌كننده ايراني وهمزمان با بيشتر شدن تحركات گروه‌هاي دلواپس وزير كشور تجمعات موافقان و مخالفان در مسايلي كه مورد وفاق ملي است را فاقد جايگاه دانست و با تاكيد بر جلوگيري از برگزاري آنها گفت: «تجمعاتي كه در سالن‌هاي اجتماعات هم برگزار مي‌شود بايد از دستگاه‌هاي مربوطه مجوز دريافت كنند.» عبدالرضا رحماني‌فضلي روز گذشته در حاشيه همايش فرمانداران سراسر كشور در جمع خبرنگاران افزود: «تجمع روي مسايلي همچون مساله هسته‌يي كه اجماع كلي وجود دارد و سياست‌هاي آن با تدابير رهبري و اجراي دولت عملياتي مي‌شود و مجلس در آن ناظر است، جايگاهي ندارد.» وزيركشور كابينه يازدهم ادامه داد: «بررسي اين مسايل در وسط خيابان يا شهر صورت نمي‌گيرد بلكه بايد در محافل علمي و سياسي كه مبحث كارشناسي است با اخذ مجوز، بحث شود.»

وزيركشور با بيان اينكه تلاش كرديم موضوع انتخابات به عنوان يكي از مباحث اصلي گردهمايي فرمانداران سراسر كشور مدنظر قرار گيرد، اظهارداشت: «رييس‌جمهوري هم تحليلي از شرايط منطقه و كشور در زمينه انتخابات ارايه كردند و به انتخابات سالم تاكيد داشتند.»

 

 مقابله با اخلالگران نظم

معاون سياسي وزيركشور نيز درباره برگزاركنندگان تجمعات غيرقانوني گفت: «بايد با اخلال‌گران و برهم‌زنندگان نظم عمومي به‌شدت مقابله كنيم كه در اين صورت شاهد انتخابات كم تنش، پرنشاط و با حضور حداكثري مردم خواهيم بود.» محمدحسين مقيمي روز گذشته در همايش فرمانداران سراسر كشور كه در وزارت كشور برگزار شد، افزود: «فرهنگ رقابت سالم، اخلاقي و قانوني در جامعه بايد گسترش يابد و اجتماعات قانوني در حمايت حداكثري قرار گيرند.» وي با تاكيد بر بي‌طرفي دولت در انتخابات ادامه داد: «تحقق اين مهم در كنار صيانت از آراي مردم كه به مثابه حق‌الناس است، نيز مصداق پيدا خواهد كرد.»


مهم‌ترين نكات صحبت‌هاي روز گذشته رييس‌جمهور


 همه متخصص حقوق و امنيت ملي شده‌اند

 فناوري هسته‌يي ايران به نفع ملت‌هاي منطقه خواهد بود

 بي‌احترامي به سردار ديپلماسي براي چيست

 پيروزي دولت برگزاري انتخابات پرشور و سالم است

 معيار صلاحيت در انتخابات بايد براساس قانون باشد

 مجريان انتخابات نبايد در برابر هيچ حزب و گروه و فشاري مرعوب شوند

 صندوق راي شيشه‌يي باشد نه پارچه‌اي

 يك عده از لبخند مردم مي‌ترسند

 انتخابات مبناي مشروعيت سياسي و ديني نظام است

 فقط از يك قوه انتقاد مي‌شود

 به فال، فالگير و جن‌گير از اول معتقد نبوديم

 مبناي ما مشورت است

 رونق اقتصادي اساس حركت ما باشد

 اختلاف 13ميليوني بين نفر اول و دوم نشان از انتخاب آگاهانه است

 تلاش دولت عمل به وعده‌هاست

بلیط هواپیمادیدگاه ها

كيارش: 1394/3/922:32:06،
261
120
درود بر روحاني و سلام برظريف
نولان: 1394/3/922:53:07،
128
241
سال 96 سال خدا حافظی با روحانی...
رای دهنده: 1394/3/923:50:10،
77
57
روحانی پشیمونیم .
اميد خان: 1394/3/1000:43:58،
79
30
اصولگرایان سالهاست که دچار تحجر,دگماتیسم و انحطاط فکری هستند..
تو سیاست میگن اگه میخوای چیزی رو تخریب کنی نمیخواد حتما ازش بد بگی..فقط کافیه ازش بد دفاع کنی!!!کاری که امروز دلواپسان دارن انجام میدن...
مازیار: 1394/3/1003:07:17،
58
23
امیدوارم پشت این حرف های پوپولیستی که زمان اقای احمدی نژاد هم رواج داشت،نتیجه ای در عمل حاصل بشه تا مردم از فشار اقتصادی کمر راست کنن.فعلا که همه چیز با شیب ملایم!! در حال گرانی است.دلار هزار تومنیم آرزوست!

حرف ضربدر عمل = مقدار ثابت
كيان: 1394/3/1008:36:15،
40
60
يك عهدنامه تركمانچاي كه ديگه اين حرفا رو نداره!!
مردم: 1394/3/1009:06:01،
58
32
مردم نون و آب و ارزانی میخوان! نه سردار دیپلماسی!!!
مهدی: 1394/3/1009:17:16،
55
26
در حال حاضر قدرت کشورها به قدرت نظامی آنها نیست بلکه به قدرت دیپلماسی آن کشور و نمایندگان جسور ، شجاع و در عین حال زیرک آن کشور است . بنده به شخصه از اینکه آقای دکتر ظریف نماینده کشور در دنیاست افتخار می کنم .
محمد حسین: 1394/3/1009:32:09،
29
43
همونطور که امام عزیز و آقا گفتن ما اصلا هیچ احتیاجی به تایید استکبار جهانی امثال آمریکا و انگلیس ... نداریم
آخه توافق به چه قیمتی .... !!
omid: 1394/3/1009:51:02،
37
24
دهن ملت با بنزین1000 تومانی خوب شیرین کردی!!!!!
MOHAMAD: 1394/3/1010:31:52،
32
16
صندوق رای شیشه ای باشد؟؟‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍!!!! تا حالا معلوم نبود تو صندوق چه خبره بنده خدا که نمویتونه مستقیم بیان کنه کهمرغ اگه قیمتش بشه کیلویی صد هزار تومن

مرغ و دلار با همدیگه برن تو جنگ تن به تن

یعنی با یه دلار فقط یک بال مرغ بهت بدن

بگن گرونه؟ نخرین، بگن گرونه؟ نخورین

امير: 1394/3/922:34:56،
81
159
اقاي محترم الكي جنك رواني درست نكن ميتوني برو توافق كن كسي كاري نداره با احساسات مردم بازي نكن اين كارا نخ نما شده
امیدوار اصلی واقعی: 1394/3/923:28:08،
59
36
دولت آقای روحانی در این دو سال در عرصه سیاست خارجی خیلی خوب کار کرده به طوری که ایران هراسی کامل در حال از بین رفتن هست و تحریم ها در حال فروپاشی هست که خود آقای کری هم به کنگره گفته بود اگر توافق حاصل نشه شریکان ما دیگر به تحریم ها پایبند نخواهد بود،الان هم که شاهد هستیم شرکتهای خارجی منتظر لغو تحریم ها نماندند و به ایران آمدند حتی شرکتهای آمریکایی،واقعا وجدان داشتن هم خوب چیزی متاسفانه عده ای از اول این دولت مخصوصا مذاکرات ساز مخالف و میزنن،آقای روحانی و ظریف اگر فقط به فکر خودشون بودند اصلا مذاکره نمیکردند ولی اینجا بحث منافع ملی هست،در سیاست بدوبستان وجود نداشته باشه کشور فلج میشه مثل کره شمالی.
خاورشناس: 1394/3/922:41:06،
50
51
خیلی ممنون که گفتيد
چون ما فکر میکردیم میشود!!!!
امین: 1394/3/922:43:25،
90
67
حالا چرا ناراحت میشی اقای روحانی ما که همیشه گفتیمو خواهیم گفت، روحانی مچکریم ..
ب ز: 1394/3/922:45:08،
160
58
اصولگراها ميخوان همه چيز را بهم بزنند تا احمدى نژاد رو دوباره بيارن روى كار همين!
سانسورچی ایرانجیبی: 1394/3/922:54:53،
105
30
ما که از عاقبت کار خبر داریم .................بخدا همش سیاه بازیه
از اون امریکا بگیر تا اون 1+5
حمید: 1394/3/922:57:49،
81
174
کسی توهین نکرده به سردار دیبلماسی فقط گفتن در مذاکرات عزت و تمامیت کشور حفظ بشه و توافقی بشه در شان ملت ایران نه مثل ترکمنچای
جلال: 1394/3/923:35:58،
65
21
اینقدر شان مردم شان مردم نکنید. سی ساله گند زده شده به شان مردم.
شما کمی بیشتر تاریخ بخون تا بدونی چه بدتر از ترکمنچایی ها بر سر این مردم اومده.
rr7013: 1394/3/1000:46:08،
48
21
لابد عمه ی من به ظریف گفت خائن دیگه ؟؟؟؟؟
محمد حسین: 1394/3/1009:28:37،
30
35
متاسفانه تیم مذاکره کننده دارن همه ذهن ها رو به سمت مقام معظم رهبری میبرن
و همش میگن ما طبق بیانات آقا داریم پیش میریم !!!!!!!!!!
در حالی که کاملا حرفشون با عملشون در تضاد....!!
یکاری میکنن که اگه توافق نشد مقام مظم رهبری رو مقصر جلوه بدن و بگن ما داشتیم به توافق میرسیدیم ولی آقا نذاشتن !!
سديد: 1394/3/923:14:32،
55
29
فعلا كه دولت داره همش به ملت فشار مياره.افزايش ماليات .بنزين.گمرك و... تا هم كسي حرف ميزنه همش تهديد مي كنه.مثل دولت احمدي نژاد
آرمین: 1394/3/923:17:49،
56
16
کسانی که از تحزیم ها سود های کلان وارداتی و سیاسی و تبلیغاتی به جیب زدند هیچوقت راضی به لغو تحریم ها نخواهند شد این یک واقعیت است
محسن هستم: 1394/3/923:39:57،
55
16
چراقوه قضاییه با اینایی که تهمت میزنن واهانت میکنن به تیم مذاکره کننده فعلی برخوردنمیکنه؟!!!؟؟یعنی این القابی که اقای دلواپس به وزیرخارجه فعلی نسبت داده به وزیر خارجه قبلی نسبت میداد چی میشد؟.وطن فروش و...تهمت کمی نیست.باید مشخص شه وطن فروخته شده یا تهمت بوده.بالاخره یا اون اقا درست گفته!!!!یاتهمت زده.به هرچیزی که اعتقاد دارید بزارید توافق کنن مردم یه چند روزخوش باشن وگرنه ما که میدونیم باتوافق فقط جلوی گرونی بیشترگرفته میشه وگرنه هیچی عوض نمیشه.یه مدت ازتحریم ها سواستفاده کردیدوواسه بچه هاتون پورش خریدید حالابزارید توافق بشه یه کم درامدتون کم میشه ولکسوس میخرید عوضش دعای خیرمردم روهم پشت لکسوس دارید.به خدالکسوس هم سواریش خوبه هااا برادر دلواپس.اقای دلواپس جهت اطلاع تیم مذاکره زیر نظر رهبری هستن ورهبر اختیار مذاکره دادن.یعنی شما بالاتر هستی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟!!!!خدایاااااااااااااا
امير: 1394/3/1000:02:52،
53
15
اخه من واقعا نميدونم شما متوجه نيستين كه اين مشكلات و گرونيها ٩٥٪ بخاطر مشكلات و افراد سودجوي داخليه با حذف اين افراد مملكت ما گلستان ميشه .
ایران: 1394/3/1000:15:19،
26
29
سلام به همه
مابه تیم هسته ای اعتماد کامل داریم وازشون حمایت میکنیم اما به آمریکاییها اصلا ابدا و به هیچ وجه اطمینان نداریم ازتیم محترم هسته ای هم میخوایم توی نوشتن متن جلوی دشمنمون با شجاعت ایرانی بایستند.
ناصر: 1394/3/1000:56:49،
31
23
این همان حمام است و همان کاسه قدیمی. فقط شاید اسمش عوض شده باشد.توافق هم دردی از مملکت دوا نمی کند.مسیله خیلی عمیقتر از این حرفاس.
دانشجو: 1394/3/1001:04:58،
35
14
همین کوچک زاده که فیلم درگیریش با ظریف تو مجلس پخش شده.چند روز قبل از درگیری تو دانشگاه ازاد یاسوج کرسی ازاد اندیشی داشت.یکی از دانشجوها درباره توافق لوزان ازش پرسید که تو جواب دقیقا این جمله رو گفتن"من با این توافق مخالف نیستم"و از دانشجوها خواهش کرد که درباره مسائل هسته ای صحبت نکنید..
یعنی ادم تا این حد دورو!!!!
عادل: 1394/3/1001:24:41،
36
26
جناب رییس جمهور میدونیم در شرایط فعلی مملکت کار شما چقدر دشواره فقط از ته دل آرزو میکنیم که خدا یار و همراهتون باشه
علی: 1394/3/1006:09:53،
36
25
نه تو خودت خیلی به فکر لبخند مردمی شیخ حسن، از وام مسکنت بگیم سمیه بندی بنزینت بگیم چکار کردی برا لبخند مردم؟؟؟؟؟؟؟
مجيد: 1394/3/1006:27:44،
44
24
سردار ديپلماسي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بيخود لقب برا خودتون درست نكنيد ، هر وقت گره از كار مردم باز كرديد ، هر وقت عزت و احترام ملت رو بهشون برگردونديد ، هر وقت فقر و فحشاي ناشي از فقر و تو مملكت از بين برديد ، اون وقت اين القاب دري وري كه سهله مردم بهتر از اينا رو براتون انتخاب مي كنن ، ياد بگير خودت خودتو بزرگ نكني ، مردم رو بزرگ و سربلند كن اونوقت عزيز مردم ميشي .
رضا: 1394/3/1007:03:19،
42
25
دلواپسان نگران اینند که بعد از تواوفق چه جوری دلالیشونو ادامه بدن
رسول: 1394/3/1008:04:17،
40
26
این همه انرژی هسته نگید اخه به چه دردی میخوره یکم کارشناس فیزیک هسته ای بیارین تو صدا سیما حرف بزنه و معایب و مزایا را توضیح بده اق جان ما با این تکنولوژی سطح پایین در صنعت نمیتونیم انرژی هسته داشته باشیم انگار الان بیاییم خودمون تلویزیون تولید کنیم اقا نمیشه بیایین به ظرفیت های خودمان فکر کنیم نه این علم مال ماست و نه قادریم ازش درست استفاده کنیم تازه اگه درست هم استفاده بشه تاثیر انچنانی بر اقصاد و معیشت مردم نمی گذارد
ARYA: 1394/3/1008:24:01،
36
17
كام مردم زودتراز اينها شيرين شده با اين شعاراتون!!!همشون سروته يه كرباسن هممونو گذاشتن سركار... والسلام
حق جو: 1394/3/1008:51:08،
29
13
قضیه انرژی هسته ای از اول یک ابزار برای جریانات سیاسی در
کسب قدرت بوده و ضربه هولناکی به منافع ملی وارد کرد که هنوز هم ادامه دارد.
مریم: 1394/3/1009:13:56،
33
25
آقای روحانی متاسفتنه دیگه اعتماد و اعتبار خودتون رو بین مردم از دست دادید
سید جواد: 1394/3/1010:04:22،
31
19
کسی که به اینها اعتماد کنه باید به عقلش شک کنه.
ببخشیدا این جوری رک گفتم.
ولی فرق من با شما اینه که شناسنامم مهر نداره و کسی نتونسته تا حالا سرم کلاه بذاره.
ملوچ: 1394/3/1009:23:48،
37
19
دست همشون تو يه كاسست؛ فقط مردم عادي سراكارند و بس
خاشاک: 1394/3/1012:50:55،
28
16
من هنوز در شوک بنزین به سر میبرم و قادر به اظهار نظر نیستم
از همه دوستان عذر میخوام

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار