کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ديدار ظريف و كری برای تسريع در نگارش متن توافق

کدخبر:۱۲۲۶۵شنبه، ۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۱:۱۵۲۵۳۵ بازدید

كمتر از 32 روز به فرصت تعيين شده براساس بيانيه سوييس براي دستيابي ايران و گروه 1+5 باقي‌ مانده است و همين نزديكي به روزهاي آخر ...

كمتر از 32 روز به فرصت تعيين شده براساس بيانيه سوييس براي دستيابي ايران و گروه 1+5 باقي‌ مانده است و همين نزديكي به روزهاي آخر مذاكرات باعث افزايش اخبار، ديدارهاي ديپلماتيك و نيز كنش و واكنش‌هاي موافقان و مخالفان مذاكرات و توافق محتمل چه در داخل ايران و چه در داخل امريكا شده است. اينك نمايندگان ايران و امريكا در ژنو حضور دارند و يك ‌بار ديگر امروز شاهد گفت‌وگوي ظريف و كري در اين شهر خواهيم بود؛ ديداري كه گفته مي‌شود هدف اصلي آن تلاش براي تسريع نگارش متن توافق است. اما از سوي ديگر درحالي كه به نظر مي‌رسد از حجم مخالفت‌هاي كنگره امريكا و جمهوري‌خواهان پس از نوعي توافق نانوشته با كاخ سفيد تا حد قابل ملموسي كاسته شده است در ايران شاهد آن هستيم كه مخالفان مذاكرات با محوريت اعضاي جبهه پايداري درست چند روز پس از تنش‌آفريني در مجلس اين‌ بار در شهر مشهد يك گردهمايي با شعار «اجازه نمي‌دهيم» را برگزار كردند گردهمايي كه در آن يك‌بار ديگر اتهاماتي سنگين به مذاكره‌كنندگان كشورمان كه مورد حمايت مقام معظم رهبري قرار دارند، وارد شد.
 

 ديدار كري و ظريف

همانطور كه اشاره شد محمدجواد ظريف و جان كري يك‌بار ديگر امروز در ژنو سوييس ديدار و گفت‌وگو خواهند كرد. ديدارهايي كه يك ماه مانده به مهلت مقرر داراي اهميت قابل توجهي است و پيش‌بيني مي‌شود، طرفين آخرين موضوعات و مشكلات باقيمانده را يك ‌بار ديگر مورد بررسي قرار دهند. در مذاكرات امروز علاوه بر اين دو نفر از ايران عباس عراقچي و مجيد تخت‌روانچي حضور خواهند داشت و از امريكا نيز ارنست مونيز، وزير انرژي دركنار وندي شرمن حاضر خواهند بود. بدين‌ترتيب پنجمين دور از مذاكره براي نگارش متن توافق نهايي از وين اتريش به ژنو سوييس انتقال مي‌يابد و نمايندگان ديگر كشورها و اتحاديه اروپا از امروز راهي اين شهر خواهند شد.
 

 دستور رهبرمعظم انقلاب قاطع است

اما سيدعباس عراقچي گفت كه تيم ايران در پاسخ به فهرست برخي افراد و مراكز كه طرف مقابل ارايه داده تا آژانس به آنها دسترسي مديريت شده داشته باشد، گفته دستورالعمل رهبر معظم انقلاب قاطع و جدي است و اين موضوع به هيچ‌وجه در دستور كار ما نيست. عراقچي گفت: يك راه‌حل كه طرف مقابل ما مطرح كرد، اين بود كه فهرستي از افراد و مراكز مشخص شود و آژانس بتواند به آنها دسترسي مديريت شده، داشته باشد. دسترسي‌ كه اجازه كسب اطلاعاتي از محيط پيراموني به بازرس داده نمي‌شود و در يك محدوده كاملا مشخصي وظيفه‌اش را انجام مي‌دهد، اين ايده مطرح شده بود. اين پيشنهاد در تهران مورد موافقت واقع نشد، ما روي ايده‌هاي ديگر كار مي‌كنيم و به طرف مقابل هم صريح گفته‌ايم. وي در عين حال افزود: راه‌حل‌هاي جايگزين ديگري كه نگراني‌هاي امنيتي و دغدغه‌هاي موجود را برطرف كند، مطرح است كه درحال كار روي آنها هستيم. اگر به نتيجه برسيم، آن را اجرا خواهيم كرد. در غير اين صورت مذاكرات را ادامه مي‌دهيم تا به راه‌حلي مقبول برسيم.
 

 هدف همچنان 30 ژوئن

درحالي كه در روزهاي اخير از سوي برخي ديپلمات‌هاي ارشد بحث‌هايي نظير تاخير در زمان دستيابي به توافق يا تمديد احتمالي اين مذاكرات مطرح شده بود جف راتكي، سخنگوي وزارت امورخارجه امريكا گفت كه كشورش به دنبال تمديد مذاكرات نيست و تمركز آنها همچنان روي 30 ژوئن قرار دارد. وي تصريح كرد: ما روي 30 ژوئن تمركز كرده‌ايم و تلاش‌هايمان را براي رسيدن به توافق تا اين تاريخ ادامه مي‌دهيم. به طور قطع برنامه‌هايي براي برگزاري نشست‌هاي مختلف در سطح كارشناسان در سطح مديران سياسي و ديدار كري وجود دارد بنابراين ما روي يك ماه باقيمانده تمركز كرده‌ايم. اين سخنگوي وزارت امورخارجه امريكا درباره مواضع گروه 1+5 در مذاكرات گفت: 1+5 براي رسيدن به توافق تا پايان ماه ژوئن متحد است. ما معتقديم كه اگر تمام طرف‌ها با حسن نيت كار كنند مي‌توانيم به هدف خود دست يابيم بنابراين تاكيد مي‌كنم قدرت‌هاي جهاني همچنان متحد هستند.


 پايان كار وندي شرمن

خبرگزاري فرانسه براي نخستين ‌بار خبر كنار رفتن وندي شرمن از سمت معاونت وزارت خارجه امريكا را منتشر كرد. اين جابه‌جايي پس از پايان مذاكرات هسته‌يي با ايران به وقوع خواهد پيوست. در همين زمينه جان كري گفت: وندي شرمن كه سرپرستي تيم مذاكره‌كننده‌ هسته‌يي امريكا در رايزني‌هاي هسته‌يي با ايران را برعهده دارد پس از پايان ضرب‌الاجل 30ژوئن از سمت خود كنار خواهد رفت. كري افزود: شرمن به طور قطع يكي از اعضاي كليدي تيم من به ويژه در انجام وظيفه‌اش به عنوان سرپرست تيم مذاكره‌كننده هسته‌يي با ايران بوده است. وي علاوه بر اين تقريبا در تمام مسايل مهم كه روي ميز من قرار داشته، نقش كليدي ايفا كرده است.


 تجمع مخالفان مذاكرات در مشهد

مهرداد بذرپاش از مديران ارشد دولت سابق و از اعضاي جديد هيات رييسه مجلس كه عضو جبهه پايداري به شمار مي‌رود در فاصله كمتر از 5 روز از تنش‌هاي رخ داده دو هم حزبي‌اش در مجلس (كوچك‌زاده و رسايي) عليه وزيرخارجه، خود با شركت در همايش «اجازه نمي‌دهيم» به صورت شديدي به مخالفت با مذاكرات دست زد.

به گزارش ايسنا، بذرپاش خطاب به ديپلمات‌هاي مذاكره‌كننده كشورمان گفت: «آدم وقتي شما را مي‌بيند يادش مي‌آيد كه توليد احترام براي ملت ايران با گرفتن چند عكس يادگاري با جان‌كري يا اوباما ايجاد نمي‌شود.» عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه در باتلاق تحريم‌ها چه كسي كشور را فروخت، گفت: آيا به خاطر اينكه رييس‌جمهور قبل تحريم‌ها را كاغذپاره خواند، تحريم شديم اين جمله را كه امام (ره) هم سال 62 گفتند، تحريم‌ها چرا بعد از سال 88 اتفاق افتاد، چرا عده‌يي الان فرياد ‌اي دزد ‌اي دزد سر مي‌دهند، آنان دليل تحريم‌هاي نسل سوم و بستري كه آنها را فراهم كرد را بگويند تا پاسخ خيلي از سوالات روشن شود. چه كسي ولي زمان را ياري نكرد، بايد به اين سوالات پاسخ داده شود، چرا رهبري مي‌گفتند سكوت نكنيد كه كشور پله‌هاي زيادي به عقب برمي‌گردد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

منوچهر: 1394/3/901:05:46،
69
20
موانع خیلی زیادی وجود داره. اگه به توافق هم برسن تو اجرا قطعا به مشکل میخورن. به نظرم آب در هاون کوبیدن هست.
حسن: 1394/3/911:20:09،
34
23
درود بر ظريف درود بر دلسوزان اين مردم .زبان قاصر است از توصيف شما.چكنيم جناب ظريف بعضيا نميدوانند اوضاع از چه قرار است.هنوز درك نكرده اند ما كجاييم.درود بر شما خسته نشويد.نجات بديد اين كشور را
دیپلمات: 1394/3/901:18:37،
52
27
در ۳۰ ژوئن به توافق نمیرسن چون اختلافات بسیار بسیار زیاده.و به دونبال آن طرف ما بعد از لغو توافق کنگره خواهد بود.
لولو : 1394/3/906:56:21،
34
60
اقای ظریف بهترمذاکرات رو ترک کنی چون اینبارامریکاییها ازت میخوان که خونه خودت رو تفتیش کنن !
رامین: 1394/3/907:12:23،
44
34
من نه شما را میشناسم و نه بذرپاش را
ولی توهین کار درستی نیست
در جواب امیر هم باید عرض کنم این مواردی که در ریشه یابی این کلمات فرمودید شایعه ای بیش نیست
میتونید دقیقتر در موردش تحقیق کنید
محید: 1394/3/907:12:50،
49
36
توافق حتميه مطمن باشيد
حامد: 1394/3/907:22:11،
55
32
آدمایی مثل رسایی و بذرپاش دیگه جایی تو مجلس ندارن.کاشکی انتخابات مجلس قبل از توافق هسته ای بود
علی: 1394/3/907:50:31،
51
24
من واقعا برای تهرانی ها متاسفم که نماینده های دو اتشه اینطوری به مجلس می فرستن.
نکته بین: 1394/3/908:01:10،
36
27
من نمی دونم چطور عربها که حرف پ ندارند کلمه پارس رو روی ما گذاشتند! فکر کنم این داستان اشتباهه! چون کسی که کلمه رو بلد نباشه تلفظ کنه اصلا به مغزش هم خطور نمی کنه که بگه.
Dub: 1394/3/908:12:12،
55
29
واقعا ننگ بر دلواپسان

اینا بخاطر منافع خودشون حاضرن پا روی مردم بزارن

دیدم که میگم
عمله: 1394/3/908:14:40،
21
36
مگه ما چی مون کمتر از امریکایی هاست .باید ما هم یک کنگره مرتجع داشته باشیم که از امریکایی ها کم نیاریم
ali: 1394/3/908:18:53،
51
28
آقای بذرپاش مثل اینکه خیلی از بودن در باتلاق لذت می برند! آدمیه دیگه. شاید هم اگه من بجای رفتن به دوره کارآموزی تو مقطع کارشناسی مدیر عامل سایپا میشدم الان همین حرفها رو می زدم.
مهران: 1394/3/908:25:26،
52
29
درود بر تو ایرانی واقعی
امثال این آقا با حمایت از عملکرد اشتباه رئیس جمهور قبلی کشور رو به این روز در آوردند و هم اکنون که مردان واقعی مثل ظریف در تلاش برای حل مشکل مردم هستند اینگونه باعث سلب آسایش مردم میشوند
ش11: 1394/3/908:40:05،
35
26
اصلا اعراب پ ندارند عزیز من
به دورگه ایرانی عرب هم سید نمیگند
یه مقدار واقع بین باشیم
تعصب بیجا هیچ وقت خوب نیست
سیدرضا: 1394/3/909:50:14،
31
28
با عرض سلام و احترام
من بعنوان یک هموطن مشهدی عرض میکنم که اکثریت مردم مشهد طرفدار اقای ظریف وتوافق هسته ای (برد -برد ) هستند.اینکه این گردهمایی درمشهد برگزار شده دلیل برهمراهی مردم مشهد با این اقایان نیست . البته پاسخ این اقایان را باید محترمانه داد بویژه درانتخابات مجلس پیش رو.
باتشکر
امبدوار اصلی واقعی: 1394/3/909:58:50،
34
30
آقای ظریف و تیم مذاکره کننده و کلا دولت تدبیر و امید در تلاش هستند تا کشور از این مشکلات رها بشه هرچند کارهای زیادی باید انجام بشه ولی متاسفانه بعضی ها وجدان خودشونو گذاشتن کنار هر حرفی هم که میخوان میزنن از توهین در مجلس گرفته تا مستندسازیهای صدا و سیما،واقعا صدا و سیما باید از تیم مذاکره کننده حمایت کنه،هیچ کس برای بدبختی خودش جشن نمیگیره ولی متاسفانه در کشور ما عده ای هستند که دوس دارن برای بدبختی کشور و ملتشون جشن بگیرن،اینکارها واقعا تاسف باره ادم نمیدونه گریه کنه یا بخنده برای کارهای این عده دلواپس.
ali: 1394/3/910:13:04،
33
41
امام حسین ( ع ) فرمودند : بدرستیکه مردم بنده دنیا هستند و دین تنها در زبان آنهاست گرایش آنان به دین در صورتی است که زندگی آنها خوب باشد پس هر گاه گرفتار به رنج شدند دینداران اندک هستند . اگه بنا باشه از تمام مراکز نظامی و متخصصین ما به بهانه بازدید جاسوسی کنند بعد هم تحریمها را بر ندارند وبعدش هم امنیتمان به خطر بیفته چنین توافق ننگینی بدرد نمیخوره . هیهات من الذله
dan: 1394/3/911:57:52،
23
24
برو بابا دلت خوشه .مرده مومن الان با ماهواره دارن تا فیها خالدون اون تاسیسات نظامیتم میبینن اوقت تو نگران دیدنشونی .چی میگی تو
حمید: 1394/3/910:35:09،
32
21
اگه راست میگن یه بار بزارن موافقهای توافق راهپیمایی سکوت کنند
اونوقت ببینن چه خبره
حقوق بگير: 1394/3/911:45:54،
36
32
"... اينكه در باتلاق تحريم‌ها چه كسي كشور را فروخت..."
كلا كشور بايد فروخته شود خواه به چين و روسيه و خواه به آمريكا و اروپا
"....بايد به اين سوالات پاسخ داده شود، چرا رهبري مي‌گفتند سكوت نكنيد كه كشور پله‌هاي زيادي به عقب برمي‌گردد."
اينقدر در 40 سال گذشته جلو افتاده ايم كه هيچ چيز نميتونه جلو ما رو بگيره !!!!
بيكار: 1394/3/912:24:11،
29
25
اين آقاي بذرپاش خواهرزاده احمدي نژاده

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما