کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
نیسان
تاپیک شاپ

با گشایش سامانه اعتراض به حذف یارانه از سوی وزارت کار

کدخبر:۱۲۱۱۲دوشنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۹:۲۵۴۷۵۶ بازدید

حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی در سال جاری در صورت اعتراض می توانند از فردا با مراجعه به سامانه yaraneh10.ir اعتراض خود را علام و حداکثر ...

حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی در سال جاری در صورت اعتراض می توانند از فردا با مراجعه به سامانه yaraneh10.ir اعتراض خود را علام و حداکثر تا 15 روز پاسخ خود را دریافت کنند.

طی روزهای گذشته علی ربیعی وزیر کار طی نامه ای سامانه اعتراض به حذف یارانه نقدی را اعلام کرد.

 بر این اساس ، حذف‌شدگان از دریافت یارانه نقدی در سال جاری در صورت اعتراض می‌توانند از فردا (5 خرداد ماه)  از طریق سامانه yaraneh10.ir (موضوع کمیسیون ماده 10 قانون هدفمند کردن یارانه‌ها) اعتراض خود را اعلام کنند که حداکثرتا 15 روز پاسخ آن اعلام خواهد شد.

گفتنی است، دولت در راستای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها از اواخر سال گذشته نسبت به حذف گروهی از افراد با درآمد بالا اقدام کرده بود و در سال جاری نیز می بایست طبق تبصره 20 قانون بودجه دهک‌های بالای درآمدی را حذف کند.

درراستای نامه منتشر شده از سوی وزارت کار، در مسیر اجرای طرح حذف یارانه غیرنیازمندان امکان بروز خطای نوع اول (شمول افرادی که باید حذف شوند) و خطای نوع دوم (حذف افرادی که نباید حذف شوند) وجود دارد. با در نظر داشتن این موضوع در چند ماه گذشته مطالعات دقیق کارشناسی صورت گرفته است تا در فرایند حذف اقشار غیرنیازمند کمترین خطا و اشتباه رخ دهد.

لیکن بروز خطا و اشتباه در این مسیر اجتناب‌ناپذیر است لذا متواضعانه از مردم عزیز درخواست دارم اشتباهات احتمالی در هنگام اجرای طرح را با سعه صدر تحمل کنند و مطمئن باشند که تمهیدات لازم برای رسیدگی به شکایات در نظر گرفته شده است. ما خود را متعهد می‌دانیم که پس از ثبت اعتراض از طریق سامانه yaraneh10.ir (موضوع کمیسیون ماده 10 قانون هدفمند کردن یارانه‌ها) حداکثر تا 15 روز پاسخگوی شهروندان باشیم، این سامانه از پنج خرداد ماه یعنی از فردا در دسترس خواهد بود.

به گزارش تسنیم، دولت بر اساس تکلیف قانون بودجه سال جاری موظف به حذف دهک‌های پردرآمد از دریافت یارانه نقدی است. بر اساس این قانون درآمد دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها کاهش یافته و باید برای جبران این کاهش آیین‌نامه‌های اجرایی را نهایی کند.

ظاهراً چند سناریو از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای اجرایی کردن هدفمندی یارانه‌ها در قانون بودجه امسال و جبران کسری بودجه‌ این بخش طراحی شده و هیات دولت و ستاد هدفمندی یارانه‌ها باید یکی از این سناریو‌ها را  بپذیرد. بر اساس آخرین خبر‌های رسیده، سناریوی ترکیبی دولت برای جبران کسری هدفمندی یارانه‌ها مطرح شده که در کنار حذف ثروتمندان، افزایش نرخ حامل‌‌های انرژی را هم مورد توجه قرار داده است.
دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا