کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
نیسان
تاپیک شاپ

جزئیات معاملات گران‌ترین و ارزان‌ترین مسکن در تهران

کدخبر:۱۲۰۵۰شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۳:۰۵۲۸۲۶ بازدید

بانک مرکزی در گزارشی اعلام کرد: بيشترين متوسط قيمت يک متر مربع زيربنای مسکونی معامله شده در تهران معادل 76.6 ميليون ریال به منطقه یک و کمترين آن ...

بانک مرکزی در گزارشی اعلام کرد: بيشترين متوسط قيمت يک متر مربع زيربنای مسکونی معامله شده در تهران معادل 76.6 ميليون ریال به منطقه یک و کمترين آن با 20.7 ميليون ریال به منطقه 18 تعلق داشته است.

بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در فروردين ماه سال ۱۳۹۴ را منتشر کرد.

در فروردين ماه سال ۱۳۹۴، متوسط قيمت خريد و فروش يک متر مربع زيربناي واحد مسکوني معامله شده از طريق بنگاه‌هاي معاملات ملکي شهر تهران ۳۷.۴ ميليون ريال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳.۹ درصد افزايش نشان مي دهد.

برهمین اساس، در ماه مورد گزارش، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۴۹۱۵ واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل با ۳۱.۹ درصد کاهش مواجه بوده است.

در ماه مورد بررسی، از میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۷۶.۶ میلیون ریال به منطقه یک و کمترین آن با ۲۰.۷ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشت.

در فروردین ماه سال جاری تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۴.۹ هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ۳۱.۹ درصد کاهش را نشان میدهد.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در فروردین ماه سال جاری حاکی از آن است که واحدهای نوساز تا ۵ سال با سهم ۵۴.۶ درصد بیشترین حجم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده اند. سهم مزبور در مقایسه با فروردین ۹۳ معادل ۲ واحد درصد کاهش یافته است.

در فروردین ماه سال ۹۴، متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۳۷.۴ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۷.۸ درصد کاهش و ۳.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه دو معادل ۸.۴ درصد و بیشترین کاهش قیمت به منطقه ۲۲ معادل ۷.۶ درصد تعلق دارد.

همچنین بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی با زیربنای "۶۰ تا ۷۰" متر مربع معادل ۱۷.۳ درصد اختصاص داشته است.

واحدهای دارای زیر بنای "۵۰ تا ۶۰" و "۷۰ تا ۸۰" متر مربع به ترتیب با سهم ۱۶.۵ و ۱۲.۳ درصدی در رتبه های بعد قرار دارند. در فروردین ماه سال ۱۳۹۴ واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از ۸۰ متر مربع، ۶۰.۱ درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص دادند.

همچنین حاصل بررسی های بانک مرکزی از توزیع فراوانی تعداد معاملات برحسب ارزش هر واحد مسکونی نشان میدهد که در فروردین ماه سال ۹۴ واحدهای مسکونی با ارزش ۱۳۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان با سهم ۱۱.۵ درصد در میان دامنه های قیمتی مورد بررسی، بیشترین سهم از معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده اند.

واحدهای دارای ارزش ۱۰۰ تا ۱۳۰ و ۱۶۰ تا ۱۹۰ میلیون تومان نیز به ترتیب با اختصاص سهم ۱۱.۱ و ۹.۶ درصدی در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

در فروردین ماه سال ۹۴ حدود ۵۱.۳ درصد از معاملات به واحدهای مسکونی با ارزش کمتر از ۲۲۰ میلیون تومان اختصاص داشته است و ۴.۹ درصد از واحدهای مسکونی معامله شده نیز ارزشی بیش از ۹۸۰ میلیون تومان داشته اند.

این گزارش بانک مرکزی تحت عنوان «گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در فروردين ماه سال ۱۳۹۴» توسط اداره بررسی‌های اقتصادی این بانک تهیه شده است.

برای دسترسی به جزئیات کامل این گزارش، اینجا را کلیک کنید.

 
اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا