کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

موسسه میزان منحل شد

کدخبر:۱۱۹۴۷سه شنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۰:۵۳۲۶۹۴ بازدید

استاندار خراسان شمالی گفت: بانک مرکزی انحلال موسسه میزان را به استانها ابلاغ کرده و براساس تصمیم این نهاد، بانک صادرات ایران تمام تعهدات مربوط به سپرده گذاران موسسه مزبور را انجام می دهد.

استاندار خراسان شمالی گفت: بانک مرکزی انحلال موسسه میزان را به استانها ابلاغ کرده و براساس تصمیم این نهاد، بانک صادرات ایران تمام تعهدات مربوط به سپرده گذاران موسسه مزبور را انجام می دهد.

سیدعلی اکبر پرویزی در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این تصمیم در نشست سه جانبه استانداران خراسان با وزیر کشور، وزیر اقتصاد و امور دارایی و بانک مرکزی اتخاذ شده و به این استانها نیز ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: براین اساس تمام اموال منقول و غیرمنقول، بخصوص دارایی های نقدی موسسه میزان در اختیار بانک صادرات قرار می گیرد و این بانک تعهدات سپرده گذاران میزان را طبق قرارداد قانونی اجرایی می کند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی گفت: در این نشست همچنین مصوب شده تا بانک صادرات ایران حساب های سپرده گذاران میزان را به شعب خود منتقل کند تا سپرده گذاران مشکلی برای دریافت خدمات نداشته باشند.

پرویزی اظهار کرد: با ابلاغ این مصوبه و سیاست بانک مرکزی در قبال موسسه مالی و اعتباری میزان، بزودی شعب بانک صادرات با سپرده گذاران طرف حساب شده و آنان دیون خود را از این بانک دریافت خواهند کرد.

به گفته وی با این تصمیم، موسسه مالی و اعتباری میزان در استان ها منحل شده و فعالیت های مالی آن نیز از سوی بانک صادرات ایران انجام می شود.

موسسه مالی و اعتباری میزان که حوزه فعالیتش با بیش از 80 شعبه عمدتا در استان های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی متمرکز بود از دی ماه گذشته با بحران مالی مواجه شد که گفته می شود علت آن سرمایه گذاری این موسسه در شرکت بحران زده پدیده شاندیز بوده است.

با بحران مالی این موسسه مالی و اعتباری، سپرده گذاران آن قادر به دریافت سپرده های خود نشده اند که در استان خراسان شمالی میزان مطالبات 80 هزار سپرده گذار در این موسسه حدود چهار هزار و 500 میلیارد ریال است که تاکنون کمتر از یک پنجم سپرده به مشتریان بازپس داده شده است.

همچنین به دنبال بدعهدی مدیران موسسه میزان در قبال سپرده گذاران، اعضای هیات مدیره این بنگاه اقتصادی که در مشهد فعالیت داشتند با حکم دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مشهد بازداشت شدند. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سید: 1394/2/2914:45:16،
110
36
به امید انحلال سایپا و ایرانخودرو در 6 ماه آینده
علی: 1394/2/2915:12:23،
46
65
فقط ثامن الائمه... قدیمی ترین و با سابقه ترین موسسه با بیشترین نرخ سود...
سالاری: 1394/2/2915:12:57،
62
50
ﭘﺪﯾﺪه ﺗﻤﺎم ﻗﺴﻄﺎﺷﻮ ﺳﺮ وﻗﺖ داده ... ﻣﺜﻞ ﻣﻦ و ﺷﻤﺎ ﮐﻪ وام ﻣﯿﮕﯿﺮﯾﻢ ... رﻗﻤﺸﻢ در

ﻧﺒﻮد ﮐﻪ ﻣﻮﺳﺴﻪ ای ﻣﺜﻞ ﻣﯿﺰان ﺑﻪ دردﺳﺮ ﺑﯿﺎﻓﺘﻪ

ﯾﻪ ﻋﺪه از ﻣﻘﺎﻣﺎت ﻫﺴﺘﻦ ﮐﻪ ﻣﯿﺨﻮان ﻣﺮدم رو ﺑﯽ اﻋﺘﻤﺎد ﮐﻨﻦ اب رو ﮔﻞ اﻟﻮد ﮐﻨﻦ و

ﻣﺎﻫﯽ ﺑﮕﯿﺮن اﯾﻦ وﺳﻂ ﻫﻢ ﻓﻘﻂ ﻣﺮدﻣﻦ ﮐﻪ ﺿﺮرﻣﯿﮑﻨﻦ

ﺗﻮ اﯾﻦ ﺟﻮ ﻫﯿﺞ ﮐﺠﺎ اﻣﻦ ﻧﯿﺴﺖ .. اﻣﺮو ﻣﯿﺰان ﻓﺮدا ﺛﺎﻣﻦ ﭘﺲ ﻓﺮدا ...

ﺧﺎﻧﻪ از ﭘﺎﯾﻪ وﯾﺮان اﺳﺖ
رضا: 1394/2/2916:14:03،
42
21
از صحبت های جناب وزیر اقتصاد و رییس بانک مرکزی میشه نتیجه گرفت:

یا کفگیر به ته دیگ خورده مردم رو میترسونن تا پولا تو بانکای دولتی بزارن اینا هم با سود کم کسریشون رو جبران کنند

بعدش چطور در دولتهای قبل این موسسات مالی مجوز داشتند ولی در دولت شما غیر قانونی شدند!
رضا: 1394/2/2916:40:27،
41
21
زمانی که بانکی مثل بانک ملی که فقط 5 تا شعبه تو یه خیابون داره معلومه هزینه اش زیاده در مقابل بانکی یا موسسه ای که تنها چند شعبه تو یک استان دارد.
متاسفانه معلومه سود رو بانک مرکزی طوری تعیین کنه که بانکهای مثل بانک ملی و سپه و بانک های دولتی بتونن رقابت کنن و الا نابود میشن.
کارهای بانک مرکزی همش جانب دارانست و برخلاف مصالح مردم و بانکهای خصوصی و موسسات اعتباری
رضا: 1394/2/2918:46:15،
24
35
عزیز برادر
در این موسسه براردان و خواهران و هم وطنان من و شما مشغول به کار هستند و در ثانی کلی سپرده گزار ایرانی.
این اقدامات عجولانه چیزی به جز شادی دشمن و نا امید کردن مردم ثمری نداره فلذا باید از این دست اقدامات نسنجیده و هیجانی بشدت احتراز کرد.
بی نام: 1394/2/2914:56:24،
35
30
جالبه چند ماه پیش هیئت مدیره اش گفتند ما حاضر نیستیم املاکمون را زیر قیمت بفروشیم تا بدهی ها رو بدهیم! حالا باید ببینند موسسه اشون منحل میشه و اموالشون جلو چشمهاشون هپلی هپو می شه !!
احمد محمدی: 1394/2/2915:01:43،
63
63
من به شخصه از طرف تمام مردم خراسان
از حسن توجه و احتمام جناب روحانی و دولتشون
در نابودی تمام نهاد های اقتصادی و برخورد کاملا منطقی و قانونی!!!
با سرمایه گذاران و تولید کنندگان و کارافرینان استان کمال تشکر را دارم
دست مریزاد
به ورشکستگی کشاندن یکی از بزرگترین موسسات مالی کشور+ برخورد غلط و غیر اخلاقی با بزرگترین شرکت خصوصی کشور که منجر به بیکاری 20 هزار نفر شد اخ+به خاک سیاهشاندن نصف جمعیت مشهد که مستقیم یا غیر مستقیم با این موسسات در ارتباط بودند را به لیست افتخارات نداشته دولتتان اضافه کنید

فقط مونده بیاین یه بمب بندازین رو سر مشهد تا با خاک هم یکسان شه شب با خیالراحت بخوابید
رضا: 1394/2/2915:22:27،
54
41
بعضی از دوستان که انگار در دوره احمدی نژاد بهشون خیلی خوش گذشته دارن یه طوری صحبت می کنن که انگار این مشکلات مربوط به این دوره هست. انگار یادتون رفته که در اون دره کلا کم مونده بود ستون های ادارات را هم بکنن با خودشون ببرن. حالا یه دولتی اومده که می خواهد یکم نظم برقرار کنه، یه سری ها می گویند که فلان و فلان.
من که اگر جای این دولت بودم و با وجود اخطار به سپرده گذارها که حواسشون برای سرمایه گذاری جمع باشه و عملکردهای نادرست اقتصادی مدیران میزان، حتی میزان را با صادرات ادغام نمی کردم که این مدیران محترم از عواقب عملکرد نادرستشون بهره لازم را ببرند.
رسول: 1394/2/2917:05:47،
36
27
تكليف اين بندگان خدا كه در موسسه مشغول كار بودن چي ميشه ؟
123: 1394/2/2917:23:27،
30
31
میزان چوب پدیده رو خورددر واقع سکوی پرتاب پدیده شد.گرچه پدیده هم چون حساب وکتابش درست نبود ومی خواست یکساله ره صد ساله بره اونم زمین خورد.
ب: 1394/2/2917:30:55،
33
27
موسسه اعتباری توسعه در حال ورشکستگی است.بدهی کلان به بانک مرکزی.سپرده های مردم نزد اين موسسه در بخش املاک و نيز ساير بخشهای غير شبکه بانکی سرمايه گذاری شده وبا مشکلات عديده ای روبرو ميباشد.و نيز مسئله بغرنج بيمه توسعه که سهامدار اصلی آن موسسه اعتباری توسعه ميباشد.وصاحب و شخص اول اين موسسه در قضيه بيمه توسعه در بازداشت بوده است.
سپرده گذار: 1394/2/2919:45:07،
33
32
توسعه فاجعه تر از میزانه. خوشبختانه نور و ارمان-فرشتگان تا سر گرفتن مجوز اومدن جلو. بانک آینده هم گرفت. ثامن هم که پشتش قرصه. خیال ما سپرده گذارانشون راحته
احمد: 1394/2/2917:46:05،
35
23
اگه همون بانک صادراتی هم که آقایون حسابهارو اونجا منتقل کردن،همه سپرده گذارها یه روزه بریزن توی شعب و پولهاشون را مطالبه کنن،قطعا از عهدش برنمی یاد."با بحران مالی مواجه شد که گفته می شود علت آن سرمایه گذاری این موسسه در شرکت بحران زده پدیده شاندیز بوده است."خب کی باعث بحران در شرکت پدیده شد که 130هزار سهام دار،داره و 30هزار نفر مستقیم و غیر مستقیم در اون فعال بودن.
انصاف و وجدان هم خوب چیزیه.ایکاش اون اشخاصی که موسسه میزان و شرکت پدیده رو به این روز انداختن، به این فکر میکردند که دارن با سرمایه دهها هزار نفری بازی میکنن، که بعضی هاشون این سرمایه ناچیز،کل زندگی شونه.
آقای رییس کل بانک مرکزی الان یه کله پزی هم بدون مجوز نمیتونه کار کنه،چطور شما میگی موسسات غیر مجاز فعالن،
آقای دادستان مشهد که شرکت پدیده رو با اظهار نظرهای نادرست به این روز انداختین،این شرکت 5 سال داشت به این منوال با گسترده ترین شبکه تبلیغاتی توی تمام رسانه هاکار میکرد،حالا یادتون افتاده کلاه بردار قرن ه.
"وجدان تنها محکمه ای ست که نیاز به قاضی ندارد"

دوست: 1394/2/2918:55:06،
32
35
آفرین احمد آقا
دقیقا تمام صحبت های شما درست و به حق هستند.
آقایون مسوولین لطفا جواب بدین؟ کجا بودین تو این 14 سالی که موسسه میزان داشت بدون مجوز کار میکرد؟
کجا بودین 5-6 سال گذشته که پدیده داشت کار میکرد؟
متاسفم برای ایران که زمانی برای خودش کشوری بود، ولی حالا؟؟؟؟
به امید روزهای بهتر
محمدرضا777 : 1394/2/3000:48:31،
44
27
کاملا فرمایشات تایید میشه احمد عزیز
اكبر: 1394/2/2920:06:59،
47
26
اين بندگان خدا كه گفتيد بچه هاي قاضي ها واقوام مربوطه به اقاي حلمي مي باشد كه همين قاضي ها الان ٤ماه مردم سرگردان كرده اند كه همان جريان ارم دادگستري كه ١٣ سال استفاده كرد حالا دادگستري محترم متوجه شد تاسف

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار