کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

درد سرهای یک هتل برای قالیباف

کدخبر:۱۱۸۹۵دوشنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۲:۵۴۴۷۴۵ بازدید

موضوع تخلفات ساخت‌وساز هتل اسپیناس 2 به‌عنوان طرح سوال از شهردار به‌طور رسمی به هیأت رئیسه شورای شهر تهران تحویل داده ...

موضوع تخلفات ساخت‌وساز هتل اسپیناس 2 به‌عنوان طرح سوال از شهردار به‌طور رسمی به هیأت رئیسه شورای شهر تهران تحویل داده شده است.

ابوالفضل قناعتی، عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اعلام این مطلب گفت: رئیس شورا سه روز قبل نامه طرح سوال از شهردار را به شهرداری ارسال کرده است.
قناعتی با اشاره به طرح سوال از شهردار پایتخت در مورد تخلفات هتل اسپیناس ٢ گفت:  در صورتی که جواب قانع‌کننده نباشد، با جلب رضایت یک سوم اعضای شورا، شهردار تهران استیضاح خواهد شد.

او در نشست خبری خود در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر تهران درخصوص تخلفات هتل  اسپیناس ٢ که بهمن ماه‌ سال گذشته نیز تذکراتی در این مورد داده بود، خاطرنشان کرد:  این هتل دارای اضافه بنا است و شهردار تهران در مورد این تخلف نامه را امضا و به کمیسیون ماده ١٠٠ انتقال داده است.

او افزود: پاسخ شهردارتهران به تذکر من قانع‌کننده نبوده لذا طرح سوال از شهردار تهران را در نامه‌ای کتبی به رئیس شورا تحویل دادم.

قناعتی با بیان این‌که  ٣ روز از زمان ارسال نامه به شهردار تهران گذشته است، گفت:  شهردار تهران از زمان دریافت نامه به مدت ١٠ روز مهلت دارد تا نسبت به پاسخگویی نامه اقدام کند. درصورتی که پاسخ به سوال قانع‌کننده نباشد با جلب نظر و امضای یک‌سوم اعضای شورا کار شهردار به استیضاح خواهد کشید.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی تهران خاطرنشان کرد:  اگر برخی از اعضا در این مورد با من همراهی نکنند فهرست اسامی آنان را در رسانه‌های عمومی اعلام خواهم کرد.  او همچنین با ارایه اسناد تخلف هتل اسپیناس و بیان این‌که متاسفانه شایعاتی درخصوص این‌که برخی از اعضای شورای شهر نمی‌خواهند که چنین هتلی در تهران ساخته شود، گفت:  من با تمام وجود از افرادی که در تهران سرمایه‌گذاری می‌کنند و در راستای اشتغال‌زایی حرکت می‌کنند حمایت خواهم کرد. او با بیان این‌که درخصوص هتل اسپیناس تخلفاتی از سوی شهردار منطقه صورت گرفته است، گفت: دوشنبه هفته قبل شهردار تهران در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه گل و گیاه با قاطعیتی اعلام کرد که هیچ تخلفی در مورد هتل اسپیناس صورت نگرفته و من حالا با نشان دادن اسنادی اعلام می‌کنم که شهردار منطقه در حوزه ساخت این هتل تخلفات آشکاری داشته است.عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران اظهار کرد:  در‌سال ٨٧ با رای کمیسیون ماده ٥ به شماره ٤٤٨ برای احداث هتلی با حداکثر ٨ طبقه بر روی همکف و سطح اشغال ٣٠‌درصد موافقت می‌شود و پس از مدتی نیز بنا به درخواست شهردار منطقه مجددا پرونده ساخت این هتل به کمیسیون ماده ٥ رفته و کمیسیون مربوطه نیز به ساخت ١٦ طبقه روی همکف با سطح اشغال ٣٠‌درصد موافقت می‌کند و مجددا پس از مدتی باز هم بنا به درخواست شهردار در کمیسیون ماده ٥، ١٦ طبقه به ١٧ طبقه افزایش می‌یابد.

او با اشاره به طبقات اضافی این پروژه و بیان این‌که تخلفات شهردار منطقه از این پس آغاز می‌شود، گفت:  شهردار منطقه باید برای اخذ اضافه طبقات به کمیسیون ماده ٥ نامه می‌زد اما شهردار منطقه بدون هماهنگی دستور ساخت طبقه ١٨ این هتل را در کمیسیون معماری و شهرسازی منطقه امضا کرده و بدون مجوز کمیسیون ماده ٥ اجازه ساخت طبقه هجدهم را می‌دهد. جالب است که شهردار منطقه برای صدور اجازه ساخت طبقه ١٨ کمیسیون معماری و شهرسازی منطقه را برگزار می‌کند اما برای اجازه ساخت طبقه ١٩ و ٢٠ بدون برگزاری کمیسیون اقدام به صدور اجازه می‌کند.

قناعتی با بیان این‌که قرار است در طبقه بیستم این هتل یک مجموعه تجاری و استخر احداث شود، گفت:  شهردار تهران برای ساخت استخر به کمیسیون ماده ١٠٠ نامه زده است و جای سوال است که چرا شهردار تهران درحالی‌که خود نامه کمیسیون ماده ١٠٠ را امضا کرده، در افکار عمومی اعلام می‌کند که هیچ تخلفی در این هتل صورت نگرفته است و آیا اجازه ساخت طبقه ١٨ و ١٩ بدون رأی کمیسیون ماده ٥ جزو تخلفات نیست؟

او با بیان این‌که باید با متخلفان این پرونده در هر مقامی برخورد شود، گفت: هرکسی که این تخلف را انجام داده و در هر مقام و جایگاهی باشد باید با آن برخورد شود.

قناعتی درمورد تابلوی شناسه ملک نیز گفت:  مالک هتل اطلاعات درج شده در تابلوی شناسه ساختمان را اشتباه درج کرده است و این اطلاعات اشتباه درج شده ما را به سمت تخلفات بزرگتر ازجمله غیرقانونی بودن طبقات سوق داد، به گونه‌ای که وقتی ما پلاک ثبتی این ساختمان را در سامانه جست‌وجو کردیم، متوجه شدیم که اطلاعات درج شده متعلق به ساختمانی ٢ طبقه در مکانی دیگر است و همین تخلف ما را به سمت تخلفات بزرگتر سوق داد، هرچند که درحال حاضر مالک مشخصات تابلوی شناسه ملک را اصلاح کرده است.

او در بخش دیگری از سخنان خود افزود: تذکر اصلی من به شهردار این است که چرا با کسی که تخلفاتی داشته، برخورد نکرده و تنها شهردار منطقه را از جایی به جای دیگر منتقل کرده است.

اوبا بیان این‌که من درخصوص این پرونده مالک را مقصر نمی‌دانم، گفت: اگر چند آجر در کوچه‌ای قرار گیرد، بلافاصله چند نفر از ماموران شهرداری از اهالی سوال می‌پرسند حالا این مجتمع بزرگ ساخته شده و جای سوال است که چرا شهرداری جلوی تخلفات او را نگرفته است. او با بیان این‌که اسناد منتشر شده و من از مردم و مهندسان امر می‌خواهم نسبت به بررسی آن اقدام کنند، گفت: اگر افکار عمومی اعلام کند که مشکلی درخصوص هتل اسپیناس وجود نداشته باشد، من ضمن عذرخواهی حرف خود را پس خواهم گرفت.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ra: 1394/2/2808:43:29،
44
147
یک نفر تو این شهر کارکنه اونم میخوان نزارن
اخسر: 1394/2/2822:50:39،
21
16
شما راست می گویی
کی می تونه تو کوچه باغ های تهران مجوز برج بده بدون در نظر گرفتن فاضلاب و آب و برق و ترافیک و........

انصافا کار هر کسی نیست
در مدت کوتاهی تهران رو خراب کردن هنر میخواهد
حمیش: 1394/2/2808:58:40،
69
35
همه جا برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن میکنند و قوانین دست و پاگیر را حذف میکنند اون وقت اینجا کاری می کنند که طرف از کارش پشیمان بشه و بگه چرا همین کار را در خارج انجام نداده بعد هم میگن چرا رکود داریم و انقدر بیکار وجود داره.متاسفانه مسًئولین هم فقط بفکر خودشونند.کاش میشد تعدادی از این مدیران را صادر کنیم و مدیر چینی وارد کنیم
من: 1394/2/2810:28:00،
53
23
واقعا فکر کردی این هتل پیش هتل های خارجی عددی حساب میشه ؟؟؟
بعدم قوانین و مقررات همه جای دنیا یکسانه, طبق نقشه ای که اون اول تایید شده باید ساختمون رو بسازی. در صورت تخلف یا جریمه سنگینی می کنن طرف رو, یا اینی هم که باید بنا رو تخریب کنه. ربطی هم به سرمایه دار بودن و گدا بودن و ... نداره.
وحید: 1394/2/2809:00:20،
49
19

چیزی که به جایی نرسد فریاد است...
ش: 1394/2/2809:25:41،
69
19
خب خلاف خلافه دیگه به سرمایه دار و این حرفا ربطی نداره اصلا توی این شهر با این حجم ترافیک و معابر باریک ساختمان 20 طبقه که هیچی 10 طبقه هم کشش نداره
فریبرز: 1394/2/2809:45:50،
27
24
این اقا بجای سنگ اندازی پرکردن جیب رفیق هاش بره قانون شهرداری رو درست کنه که هم تهران هتل های سطح بالا ساخته بشه هم کارمند شهرداری دنبال کار خودش باشه سرمایه گذار هم به سودش برسه نه اینکه کله پا بشن
سید: 1394/2/2810:25:24،
35
40
عاقبت سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در ایران
حمید: 1394/2/2813:41:24،
38
22
اگه سرمایه گذار مثل ادم هتل رو می ساخت اشکالی نداشت.نه اینکه بیاد قانون رو با کمک شهرداری دور بزنه که جیب هاشون پر بشه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما