کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ابرمارکت‌ها ; بازاری که کاسبی سوپرمارکت‌ها را کساد کرد

کدخبر:۱۱۸۵۵شنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۳:۲۴۵۷۶۹ بازدید

اگرچه چند سالی بیشتر از ورود ابرمارکت‌ها به پایتخت نمی‌گذرد اما اکنون در گوشه و کنار شهر، فروشگاه‌های چندمنظوره‌ای دیده می‌شود که با کاهش قیمت ...
ابرمارکت‌ها ; بازاری که کاسبی سوپرمارکت‌ها را کساد کرد

اگرچه چند سالی بیشتر از ورود ابرمارکت‌ها به پایتخت نمی‌گذرد اما اکنون در گوشه و کنار شهر، فروشگاه‌های چندمنظوره‌ای دیده می‌شود که با کاهش قیمت کالاهایشان، گوی سبقت را از خرده‌فروشی‌ها ربوده‌اند.

 تهران را شاید این روزها بتوان شهر ابرمارکت‌ها دانست؛ فروشگاه‌هایی که تا چند سال قبل، کمتر نشانی از آنها در خیابان‌های پایتخت دیده می‌شد اما اکنون توانسته‌اند با عرضه بسیار گسترده کالاها در انواع مختلف و با برندهای متفاوت، طیف قیمتی متنوع و نیز تخفیف‌های گسترده دوره‌ای که بر روی بسیاری از کالاها ارایه می‌دهند، گوی سبقت را از فروش خرده‌فروشی‌ها و سوپرمارکت‌های سطح شهر بربایند.
 

حال و هوای این روزها ابرمارکت‌ها در تهران

واقعیت این است که اقتصاد ایران، اگرچه در تحریم‌های ظالمانه غرب به سر می‌برد، اما هیچگاه بازار جذاب خود را برای ورود کالاهای خارجی از دست نداده بود و اکنون هم که زمزمه‌های برداشته شدن تحریم‌ها به گوش می‌رسد، به نظر می رسد کالاهای برخی کشورها بیشتر از بازار داخلی خودشان، در بازار ایران حضور یافته است.

این را شاید به برکت حضور ابرمارکت‌هایی در بازار ایران بتوان دانست که با حضور خود، نسل جدیدی از فروش‌ کالاهای سنتی و مورد استفاده مردم از دیرباز را رقم زده است و توانسته حتی، بازار خرده فروشی را کساد کند. از سوی دیگر، خرید و گذراندن وقت در ابرمارکت‌ها، این روزها تبدیل به سرگرمی بسیاری از خانوارهای ایرانی شده و آنها ترجیح می‌دهند مایحتاج خود را به صورت دوره‌ای و با گذراندن وقت روزهای تعطیل و غیرتعطیل خود در این بازارهای جدید فروش کالاها سپری کنند.

کافی است سری به این فروشگاه‌ها در گوشه و کنار تهران بزنیم تا از استقبال مردم برای خریدهای مدرن به این نتیجه برسیم که اگرچه دنیا تلاش کرده که ایران را از بازارهای رقابتی دنیا دور نگه دارد اما به هرحال شیوه‌های نوین توزیع کالا، راه خود را به بازار ایران باز کرده‌اند و برندهای صاحب نام دنیا، ممکن است با قیمت‌های بالاتر، اما به هرحال در بازار ایران حضور جدی دارند و فروش قابل توجهی را به نسل جدید جمعیتی ایران صورت می‌دهند.

ساختمان‌های عظیم تجاری که این روزها همه چیز را در خود جای داده‌اند، از قفسه‌های رنگارنگ کالاهای ایرانی و خارجی گرفته تا طیف مناسب قیمتی که خرید را برای مردم ارزان و به صرفه و البته با لذت‌ کرده است. در این فروشگاه‌ها، معمولا همه چیز پیدا می‌شود؛ از کالاهای مصرفی روزانه گرفته تا سبزی و میوه تازه و پوشاک و کیف و کفش. حتی پای برخی دیگر از لوازم جانبی زندگی و سفر و تجهیزات الکترونیکی هم به این فروشگاه‌ها باز شده است.

خانوارهایی هم که برای خرید به این ابرمارکت‌ها می‌آیند، طیف مختلفی هستند؛ از کارمند و کارگر و خانوارهای پرجمعیت گرفته تا تک‌فرزندان و قشر مرفه جامعه که خرید از برندهای مطرح دنیا را به کالاهای وطنی‌شان ترجیح می‌دهند. البته صاحبان این فروشگاه‌ها نیز به خوبی ذائقه خرید مردم ایران را شناخته‌اند، به همین دلیل تخفیف‌هایی را بر روی کالاهای رنگارنگ خود در مقاطع مختلف ارایه می‌دهند که «مشتری‌ جذب کن» باشد و بتواند برایشان مشتریان وفاداری که همیشه چشم انتظار تخفیف‌های بالا از سوی عرضه کنندگان کالا هستند را فراهم آورد.

در این میان، کارشناسان بر این باورند که اگرچه ابرمارکت‌‌ها توانسته‌اند سیمای مدرنی به پایتخت ایران بدهند اما به هرحال باید توجه داشت که آثار جانبی این چنین خریدهایی، مردم را به سمت مصرف‌گرایی بیشتر و استفاده از برندهای لوکس دنیا هدایت می‌کند و کمتر به سمت کالاهای ایرانی سوق می‌دهد در حالی که طیف دیگر منتقد این نظریه نیز بر این باورند که باید ابرمارکت‌ها به صورت کنترل شده رشد یابند؛ نه اینکه کالاهای داخلی در این بازارها سهم چندانی نداشته باشند.


سوپرمارکت‌داران از رقابت تنگاتنگ با ابرمارکت‌ها می‌گویند

در این میان، سوپرمارکت‌دارانی که شاید در یک کوچه کوچک کنار هم به صورت مسالمت آمیز روزگار می‌گذراندند و هر یک هم به فروش خود راضی بودند، در این رابطه معتقدند که رشد و ایجاد فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای یا در پله‌ای بالاتر، ابرمارکت‌ها، بازار آنها را کساد کرده‌اند. به نحوی که این روزها مردم ترجیح می‌دهند برای خریدهای روزمره خود هم البته در صورت دسترسی آسان، به این فروشگاه‌ها مراجعه کنند.

یکی از این سوپرمارکت‌داران که در نزدیکی یک هایپرمارکت بزرگ تهران مغازه دارد، در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گوید: در گذشته تعداد مشتریانی که برای خریدهای خود به سوپرمارکت من مراجعه می‌کردند، بسیار بالا بود و همین مراجعه، سود بالایی را برای این مغازه رقم زده بود اما اکنون ساکنان منطقه ترجیح می‌دهند که برای خریدهای عادی و روزمره خود از قبیل شیر و پنیر و نان، به این فروشگاه‌های بزرگ مراجعه کنند.

وی می‌افزاید: تنها خریدارانی که مجبور می‌شوند، برای خرید به سوپرمارکت‌های منطقه مراجعه می‌کنند، البته یکی از مضرات این فروشگاه‌ها آن است که مردم وقتی به قصد خرید یک یا دو کالا به فروشگاه می‌روند، به دلیل انبوه کالاهایی که پیش رویشان قرار می‌گیرد، خریدهای بیشتری دارند و بنابراین این روزها که وضعیت اقتصادی مردم چندان مناسب نیست و معیشت به سختی می‌گذرد، مردم گاهی ترجیح می‌دهند که به سوپرمارکت‌‌ها بروند تا از هجمه تعداد بالای کالا در امان باشند و این طور هم، اقتصاد خانواده شان حفظ شود.

یکی دیگر از سوپرمارکت‌داران این منطقه می‌گوید: معمولا در روزهای اول ماه که بیشتر کارمندان و بازنشستگان حقوق خود را از دولت یا محل کارشان دریافت می‌کنند، سوپرمارکت‌های منطقه با کسادی خرید مواجه هستند، چراکه مردم هم برای تفریح و هم برای خرید مایحتاج عمومی و کلی خود به هایپرمارکت‌ها مراجعه می‌کنند اما در روزهای میانی و پایانی ماه، بازار ما داغ تر از روزهای اول ماه است.

وی می‌افزاید: یکی دیگر از مزایای خرید از سوپرمارکت برای مردم این است که می‌توانند با آشنایی که فروشنده از ساکنان محل دارد و البته خوش‌حسابی آنها، کالا را بعضا به صورت امانی در اختیارشان قرار دهد و در روزهای ابتدایی ماه، پول آن را تسویه کند در حالی که خرید از فروشگاه‌های بزرگ، این مزیت را ندارد و کالا تنها به صورت نقدی فروخته می شود.

یکی دیگر از سوپرمارکت‌ داران می‌گوید: تخفیف‌های فریبنده‌ای که فروشگاه‌های بزرگ به مشتریانشان می‌دهند، در کالاهای بسیار محدودی، خلاصه می‌شود در حالی که مردم با دیدن برندهایی که با عنوان تخفیف‌های بالا مثلا ۴۰ درصدی به چشمشان می‌خورد، جذب این فروشگاه‌ها می شوند و فکر می کنند که باید از آن کالاها حتما خرید کنند در حالی که ممکن است که احتیاجی به آن نداشته باشند.

او می‌افزاید: سوپرمارکت‌داران هم به هرحال، فروش خود را دارند، اگرچه بازار آنها کسادتر از قبل شده است، البته برخی از سوپرمارکت‌هایی که در این مناطق فعالیت می‌کردند هم جمع شده یا به کار دیگری مشغول شده اند.


مردم از نسل نو خریدهای خود می‌گویند

در این میان اما مردم دیدگاه دیگری دارند، آنها اگرچه خرید از هایپرمارکت‌ها را گاهی به ضرر اقتصاد خانواده خود می‌دانند، اما به دلیل اینکه فرصتی برای در کنار هم بودن و قدم زدن در فروشگاه‌های مدرن می‌یابند، خرید از این ابرمارکت‌ها را ترجیح می‌دهند. بنابراین وقتی پای صحبت آنها می‌نشینید، از نسل نو خریدهای خود می‌گویند.

یکی از خریدارانی که برای خرید به یکی از ابرمارکت‌‌ها مراجعه کرده است، در گفتگو با مهر می‌گوید: در این هایپرمارکت‌ها آنقدر برندهای متفاوت حضور دارند که خرید را برای مردم با قدرت انتخاب بیشتری همراه کرده است. این همان چیزی است که سال‌ها مردم از آن محروم بودند و مجبور بودند که برای خرید یک کالا، تنها از یک یا دو برند خاص، خرید کنند در حالی که اکنون کیفیت و البته از همه مهمتر، قیمت، حرف اول را می زند.

وی می‌افزاید: خرید کردن فرصتی هم برای سایر اعضای خانواده است که از تفریحات جانبی فروشگاه لذت ببرند و البته با سپری کردن وقت میان خانوارها با فرزندان و سایر اعضای خود، همراه است به نحوی که فرزندان نیز قدرت انتخاب را می آموزند و البته برای خرید کالاها، کنار پدر و مادر خود هستند و گاه دقتی که پدرها و مادرها بر سر قیمت و کیفیت و برند یک کالا به خرج می دهند، می تواند برای فرزندان نیز درس آموز باشد.

یکی دیگر از خریداران معتقد است در حالی که مسئولان از ابتدای سال و حتی در سال‌های گذشته نسبت به خرید کالاهای ایرانی به مردم، توصیه هایی داشته‌اند اما فروشندگان به این توصیه‌ها بی‌توجه هستند و ویترین عرضه کالاهای خارجی را آنقدر جذاب و پر زرق و برق چیده‌اند که مردم تشویق به خرید کالاهای خارجی شوند.

او می‌افزاید: خرید از این فروشگاه‌ها، برای عرضه کالاهای خارجی طراحی شده است در حالی که مردم باید به خرید کالاهای ایرانی سوق پیدا کنند و آنگونه که مسئولان هم گفته‌اند، پول خود را برای خرید در جیب خارجی‌ها نریزند، بلکه با رونق خرید داخلی، تلاش کنند تا اشتغال برای جوانانشان فراهم شود.

یکی دیگر از خریدارانی که برای خرید به این فروشگاه آمده است، به خبرنگار مهر می‌گوید: آخرین تولیدات و کالاهایی که تازه به بازار ارایه شده اند را می‌توان در این فروشگاه‌ها یافت در حالی که سوپرمارکت‌ها ممکن است آن برندی که برایشان سودآورتر باشد را تنها به مغازه خود بیاورند و در مقابل، مشتری هم که ناچار است از آن سوپرمارکت خرید کند، تنها یک یا دو برند را می بیند یا آنچه را مجبور است بخرد که مغازه دار می خواهد و ترجیح داده است.

البته او به این نکته هم اشاره می‌کند که قیمت‌ها در این فروشگاه‌ها، چندان پایین هم نیست و اغلب این فروشگاه‌ها تلاش دارند تا با تبلیغات اغوا کننده مشتری جذب کنند در حالی که واقعیت این نیست و اگر یک یا دو برند، با تخفیف چشمگیر عرضه می‌شود، اما فروش سایر کالاها برای فروشنده سودآور است و متاسفانه مردم تنها به این نکته توجه می‌کنند که تخفیف گرفته اند ولی ممکن است در سایر کالاها، چندان به صرفه برایشان نباشد که از این فروشگاه‌های بزرگ خرید کنند.به هر حال، نکته قابل توجه اینکه مسئولان کشور نباید بازار داخلی کشور را به راحتی در اختیار کالاهای خارجی قرار دهند و با اتخاذ تدابیر و برنامه‌ریزی مناسب، به جای تشویق علنی مردم به خرید کالای خارجی، آنها را به سمت خرید کالاهای وطنی سوق دهند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

عبداله: 1394/2/2619:53:22،
117
27
اخه دیگه تو هر کوچه ای 10 تا بغالی زدن
سر کوچه ما باور نمیکنید 3 تا بغالی چسبیده بهم هست
من نمیدوم فازشون چی بوده این کارو کردن
کوچمون کلا 20 تا خونه نداره که 7 تا بغالی داره
درکل: 1394/2/2621:58:08،
64
22
فاز نمبخواد
الان تو هر خونه دو تا بیکار هست که هر دوتاشون میرن پول قرض میکنن سوپر مارکت میزنن
خودشون برا خودشون اشتغالزایی میکنن
ارش: 1394/2/2622:33:34،
32
23

به اینا که نمیگن ابر مارکت که اخه....
توتهران یه هایپراستارغرب تهرانو میشه گفت ابرمارکت...
باقیشون بزگ نیستن که مثلا یاس هفت تیر یا هایپراستار نظام اباد خیلی کوچیکن ولی بازم غنیمته ...
پاسخ به ارش: 1394/2/2708:09:15،
29
28
داداش هایپر سان رو ندیدی؟
الان شده نجم خاورمیانه ماشالا یه شهریه واسه خودش
پاسخ به نولان: 1394/2/2710:48:45،
24
24
دیشب 8821
خرید 50 هژارتومانی بود میشه 441 میلیون تومان
هرشب ساعت 10 قرعه کشی داره جلو مردم پیش پاتیناژش شبی یک 206 و 8 کارت هدیه 500 هزار تومانی و 330 کارت هدیه 50هزارتومانی میده .قسطی 10ماهه بدون سود بهت جنس میده حداقل 2 میلیون

دیشب علیرضا روزگارم تو پدیده کنسرت داشته. جنسا پدیده حداقل 15 تا 40 درصد تخفیف دارن
حق: 1394/2/2710:55:27،
17
33
بازار یعنی رقابت.سوپر از سودش کم کنه گرون فروشی نکنه تا مشتری بیاد براش
پدیده از سودش زده مشتری زیاد داره
حقیقی: 1394/2/2711:33:30،
29
21
سوپر مارکتها حقشونه

برای نمونه تنها کالایی که قیمتش افت کرد دستمال کاغذی بود.سوپر مارکت محلمون با هایپر مارکت یه خیابون فاصله داره ولی حاضر نیست قیمتشو بیاره پایین و برسونه به قیمت های جدید دستمال کاغذی
نمونش: 1394/2/2620:01:34،
51
101
در هایپر مارکت پدیده با خرید هر 50 هزار تومان در قرعه کشی هر 2 دقیقه 50 هزار تومان و هرشب یک دستگاه 206 و 8 کارت هدیه 500 هزار تومانی شرکت کنید
نولان: 1394/2/2620:13:13،
65
41
مال باخته ای؟
صادق هدایت: 1394/2/2620:27:07،
69
29
ابر هایپر مارکت پدیده هست
دیشب اونجا بودم
آقا اصلا آدمو جو میگیره خرید کنی !!!!

دیشب حدود 8000 تا کارت قرعه کشی صادر شده بود که اگه حداقل 50 هزار تومن هرکدوم خرید کرده باشن میشه شبی 400 میلیون تومن
رضا: 1394/2/2621:29:21،
33
39
نمیدونم چرا هر کی از پدیده تعریف میکنه یک نخودی پیدا میشه میاد موج منفی میده؟چیه برادر من چه مشکلی داری؟اتفاقا فکر میکنم جنابعالی مالباخته ای.از هایپر پدیده بزرگتر سراغ داری بگو خب.الان صحبته هایپر بود نه سهام.اول مطلبو درک کن بعد نظر بده
ali: 1394/2/2623:29:13،
37
28
تا حالا از پدیده برنج 5 ستاره فلاح خریدین ببینین چه برنجی از توش در می یاد برنج تایلندی رو می کن تو کیسه جای ایرانی میده دست مشتری اصلا تو تقلب روی همه رو سفیده کرده
دوست؛ جواب نولان: 1394/2/2621:39:35،
29
27
سلام
یعنی چی مال باخته ای؟؟؟
بالفرض باشه، تو خوشحالی یا ناراحت؟ اصلا چی نصیب تو میشه؟؟
فرانس سوار: 1394/2/2622:32:23،
33
53
فقط تندر٩٠يالوگان ارزش خريدداره.چون قطعاتش١٠٠در١٠٠فرانسوي هست ومثل پژوهاي ايرانخودروباقطعات چيني درجه ٣ ساخته نشده.به همين زودي مدل دنده اي قيمتش به ٥٠ميليون ميرسه.
میثم: 1394/2/2710:35:04،
32
25
الان این نظرت چه ربطی به این خبر داشت؟؟؟؟
علی: 1394/2/2622:33:16،
34
24
حداقلش اینه که یه صورت حسال بهت میدن نه مثل کاسبای محل که همیشه مبلغ پرداختی رنده چون همینجوری یه 500 600 تومانی روی هر خرید میکشن
ديوي(ديبي): 1394/2/2622:34:46،
22
44
لطفا در نظرسنجي شركت نكنيد
خريد از ابرماركت نكنيم+++
از خرده ماركت خريد نكنيم- - -
تشكر نميكنم
مرتضی: 1394/2/2623:33:56،
31
24
اینو یادتون رفت بگید که خرید از فروشگاه ها یعنی پرداخت 8 درصد مالیات که در آخر رو جنس کشیده میشه
مجید: 1394/2/2707:39:09،
41
24
فروشگاه رفاه که من خرید میکنم مالیات نمیگیره
معمولا هم روی اکثر جنس ها تا 20% تخفیف هم میده که خرید رومناسب مبکنه
در آخر یک فیش میده که قیمت نهایی، تخفیف و مبلغ پرداختی رومشخص میکنه.
میلاد: 1394/2/2712:40:35،
27
25
مالیات رو قیمت مصرف کننده هست عزیز
ali: 1394/3/2514:54:28،
24
17
سوپری تمام جنسارو رو به بالا روند میکنه که از 8% مالیات اگه بیشتر نشه کمترم نمیشه.
اصلا فاکتورم نمیدن ادم بفهمه چندلا پهنا باهاش حساب شده..
قیمتا بالا که میره، خرید قبلارو هم بالا میدن وای هایپرا اینکارو نمی کنن.
الان سوپری نوشابه رو میده 2200
قیمت روش 2100 خورده
هایپر میده 1800
سوپریم حاضر نیست کم کنه
خوب معلومه میرم از هایپر میخرم !
هر ماه خرید از هایپر 15-20 ت به نفعم میشه
محمد: 1394/2/2701:16:06،
25
24
انصافا قیمت ها تو هایپر استار(تنها هایپر استار واقعی همونه که تو اتوبان باکریه بقیه جعلی هستن)قیمتهاش با سوپر مارکت خیلی فرق داره و واقعا به صرفه هست
جواد: 1394/2/2706:23:49،
28
10
یکی از مصیبتهای اقتصاد ما همین مغازه های کوچک است در هر صنفی که حتی روی ترافیک هم اثر دارد هر مغازه دو تا ماشین خودشان را پارک وجای یک یا دو ماشین هم برای تخلیه بار خالی نگه میدارند بعد هم کامیونهای بار ترافیک ایجاد میکنند مثلا شما به 3راه امین حضور بروید 2هزار مغازه لوازم خانکی میفروشند درحالیکه در کشورهای پیشرفته یک فروشگاه بزرگ اینکار را انجام میدهند فروشگاه های بزرگ جلوی بسیاری از مشکلات را میگیرد وکنترل انها هم امکان دارد
رامین : 1394/2/2709:17:33،
25
23
خود دولت هم موافق ایجاد فروشگاههای هایپر مارکت در هر محله است چون کنترلش ساده تر و گرفتن مالیات ازش راحتتر است ، علاوه بر اشتغال زایی ، هر کدامشان چند طبقه پارکینگ طبق مقررات شهر سازی دارند و ایجاد ترافیک نمی کنند و مترو هم میتواند حتی در یکی از طبقات زیرین آنها ایستگاه جهت ترابری مردم داشته باشد .
جعفر: 1394/2/2709:41:03،
32
15
اون که درکوچه پس کوچه سوپر می زند از سر بیکاری است.اگر دولت سه شغلها را حذف بکنند .وبا عدالت شغل را تقسیم بکنند .واز تولید حمایت قوی بکنند جوانان عزیز جذب بازار تولید بشوند . بیا ببینید سمنان چندتا کارخانه تعطیل شد . همه این بیکار شده سوپر می زنند وجنس خارجی می فروشند این میشود حمایت از تولید خارجی فروشگاه بزرگ زیبای شهر و راحتی شهروند است به شرطی بیکاری نباشد.
******حقیقت*******: 1394/2/2713:09:07،
20
23
افرین واقعا احسن یک نفر پیدا شد که نظر درست و واقعیت جامعه را گفته و تمام... بقیه افراد نظرشون شخصیه لطفا منفی یادتون نره !!
میثم: 1394/2/2710:38:51،
26
23
هایپر استار اصفهان و دیگر فروشگاه های بزرگ بازار تمام سوپر مارکت های اصفهان رو کساد کرده.
اسیب پذیر: 1394/2/2711:44:04،
19
21
چه اشکالی داره که به مردم تخفیف بدهند؟؟؟؟ هرچی تخفیف هم بدهندبازهم قیمتها بالاترازواقعیه .سایت ایران جیب ناراحته؟ نکنه سوپریها بهت گفته اندسوژه درستکن؟ پولدارها هی مغازه های گران رامیخرندوسوپرمیزنندواجناس راگران میفروشندتاقیمت ملک دربیاد تقصیرمردم چیه؟ دولت بایدهایپرهاراافزایش بده وکسبه رابه ارزان فروشی تشویق کنه اگه بدخواهان مانع تراشی نکنند.
بابک: 1394/2/2713:03:05،
19
28
درستشم همینه مردم دیگه وقت اینکه هر روز برن سر کوچه خریدو ندارن یک روز از ماهو میرن کل خریداشونو میکنن دیگه با قیمت کمتر و کیفیت بهتر
اصل: 1394/2/2713:16:01،
20
26
این یعنی حمایت از سرمایه داری در ایران یه عده زیاد بیکار میشوند تعداد کمی پولدار تر
قادر: 1394/2/2715:22:37،
25
21
بغغغغغغغغاااااااااالي!!!!بغالي ديگه چيه؟ها همو بقاليه ووووووو

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما