کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

به توافق زودهنگام اميدواريم

کدخبر:۱۱۷۹۱چهارشنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۵:۲۲۲۹۴۰ بازدید

از ساعت 13 ديروز سه‌شنبه دور ديگري از مذاكرات ديپلمات‌هاي ايراني با همتايان خود در گروه 1+5 در وين اتريش آغاز شد؛ مذاكراتي كه اين‌بار ...

از ساعت 13 ديروز سه‌شنبه دور ديگري از مذاكرات ديپلمات‌هاي ايراني با همتايان خود در گروه 1+5 در وين اتريش آغاز شد؛ مذاكراتي كه اين‌بار تا روز جمعه طول خواهد كشيد. اين دور از گفت‌وگوها، سومين دور مذاكرات براي كار روي نگارش پيش‌نويس توافق نهايي است، امري كه بنا به اظهارنظر برخي ديپلمات‌هاي كشورمان با يك سرعت مناسب پيش مي‌رود، به‌نحوي كه حتي مي‌توان انتظار داشت زودتر از موعد مقرر (10تير) نيز طرفين به توافق نهايي دست يابند، اما در عين حال صداهاي مختلف و عمدتا منتقد و مخالف چه در واشنگتن و چه در تهران همچنان شنيده مي‌شود.


  آغاز دور سوم مذاكره بر سر نگارش متن

عضو ارشد تيم مذاكره‌كننده هسته‌يي كشورمان درباره اين دور از مذاكرات در وين گفت: اين سومين دوري است كه ما كار روي نگارش پيش‌نويس تفاهم يا توافق نهايي را ادامه مي‌دهيم.

سيدعباس عراقچي پس از ورود به فرودگاه وين افزود: اين مذاكرات پيش‌تر در وين و نيويورك برگزار شده بود. وي در گفت‌وگو با خبرگزاري صداوسيما بااشاره به اينكه ما در نيويورك موفق شديم به نخستين پيش‌نويس متن برسيم و الان كار روي اين پيش‌نويس ادامه پيدا خواهد كرد، افزود: اين پيش‌نويس براساس مفاهيم و راه‌حل‌هايي است كه در لوزان به‌دست آمده و ما بايد به اين راه‌حل‌ها و مفاهيمي كه در لوزان به‌دست آمده وفادار باشيم و تنها در همان چارچوب مذاكره خواهيم كرد و سعي مي‌كنيم به يك متن مكتوب برسيم.

مذاكره‌كننده ارشد تيم هسته‌يي كشورمان در پاسخ به اين سوال كه چند درصد از كار انجام شده است، گفت: خيلي نمي‌توان درصدي اعلام كرد، به هرحال ما اكنون متني داريم كه بخش نسبتا قابل‌توجهي از آن درباره حتي همه عباراتش توافق شده، ولي يك بخش از آن هنوز مورد اختلاف‌نظر است. وي ادامه داد: در برخي پارگراف‌ها يك عبارت مورداختلاف است و در برخي پارگراف‌ها يك جمله و بعضي جاها كل عبارت مورداختلاف است، ولي يك بخش قابل‌توجهي الان به اتمام رسيده است.

عضو ارشد تيم مذاكره‌كننده هسته‌يي كشورمان در ادامه گفت: اميدواريم زودتر از دهم تير ماه بتوانيم جمع‌بندي نهايي داشته باشيم. وي افزود: عوامل مختلفي در داخل اتاق مذاكرات و خارج از آن هست كه مي‌تواند مانع شود، ما با همه اين عوامل همزمان در حال مقابله هستيم و مذاكرات را پيگيري مي‌كنيم. بسيار اميدوار هستيم حتي قبل از موعد مقرر هم به توافق برسيم. وي در پاسخ به اين سوال كه آيا تدوين پيش‌نويس با حضور همه طرفين يا بخشي از مذاكره‌كنندگان انجام مي‌شود، گفت: از طرف مقابل خانم هلگا اشميت، معاون مسوول سياست خارجي اتحاديه اروپا به نمايندگي از ديگر كشورها مذاكره مي‌كنند و در تماس دايم با بقيه هستند.

وي افزود: كارشناسان بقيه كشورها هم در جلسات حضور دارند و آنها هم در مشورت مرتب با بقيه كشورها هستند. روز جمعه معاونان وزراي خارجه بقيه كشورها هم به اين مذاكرات ملحق خواهند شد و پس از آن يك جلسه جمعي خواهيم داشت. عراقچي گفت: روز پنج‌شنبه ملاقات دو جانبه‌يي با امريكايي‌ها خواهيم داشت و يك قرار ملاقات هم با هيات چيني در همان روز خواهيم داشت. معاون وزير خارجه ايران بااشاره به اينكه با هيات روسيه حتما ديدار خواهيم داشت، گفت: با كشورهاي اروپايي هم به‌صورت يك‌جا يا جداگانه ديدار مي‌كنيم. وي افزود: اين فرصت خوبي است كه با حضور معاونان وزراي خارجه و مديران سياسي كشورهاي 1+5 به‌صورت دوجانبه و چندجانبه گفت‌وگوها را پيش ببريم و بتوانيم اين اختلافاتي كه درخصوص متن و داخل پرانتز قرار دارد را هرچه كمتر كنيم و زودتر به يك متن واحد برسيم.


  با تسامح و تساهل مخالفيم

روح‌الله حسينيان نماينده تهران در مجلس كه ازجمله افراد منتقد و مخالف مذاكرات طي يك سال گذشته بوده در همين باره گفت: مردم و مسوولان با مذاكره مخالف نيستند، حتي با عقب‌نشيني تاكتيكي، انعطاف‌پذيري موقت براي بازسازي قدرت و كسب آمادگي هم مخالف نيستند؛ ما با تسامح و تساهل و كوتاه آمدن از اصول به‌عنوان برنامه استراتژيك مخالف هستيم. وي افزود: تاريخ ايران بر سر دو راهي عزت و ذلت قرار گرفته است؛ نمايندگان مردم ايران در اين مقطع حساس نمي‌توانند بي‌تفاوت بمانند. عضو كميسيون اصل نود افزود: ما مخالف اين هستيم كه از يك اصل كوتاه بياييم و اين كوتاهي را فتح بابي براي تعامل با زورگويان جلوه دهيم، با فريبكاري مخالفيم و نگرانيم جام زهر را با رنگ و طعمي ديگر در كام ملت بريزند، با كوتاه آمدن در مقابل زورگويان عالم به شكست چندباره بشريت كمك كرده‌ايم.


  اقدام تازه مخالفان مذاكرات

اما روز گذشته در راهروهاي پارلمان خبرهاي ديگري نيز به سرعت پيچيد و به خبرگزاري‌ها رسيد و آن هم اعلام تكذيب امضاي چند نماينده مجلس پاي طرح سه فوريتي بود كه امضاهاي آن توسط كريمي‌قدوسي در حال جمع‌آوري بود. در همين رابطه محسن بيگلري نماينده سقز و بانه امضايش پاي طرح سه‌فوريتي توقف مذاكرات هسته‌يي را «جعلي» خواند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

خسرو: 1394/2/2309:06:23،
91
15
شما تاخیر و تمدید نکنید و سر وقت به توافق برسین زود هنگام پیش کش.
ی: 1394/2/2310:19:19،
51
12
از این شوخی ها زیاد شنیدیم!
مردم: 1394/2/2310:23:30،
33
73
اگه توافق بشه پس سفر پر خرج و تفریحی آقای ظریف و هیت چند صد نفری چی میشه؟ گردش و هتل و ... چی میشه؟؟!!!
پاسخ به مردم: 1394/2/2310:41:18،
47
22
چقدر آدم باید دنیاش کوچیک باشه که موضوع مهم و حیاتی را اصلش ول کنه بچسبه یه شام و ناهار و هتل!
منم نه سفر خارجی رفتم و نه تفریح آنچنانی. ولی لااقل اینو میدونم که هیچوقت متن را ول نمیکنن بچسبن به حاشیه.
انشا الله شما هم وضعتون کمی بهتر بشه یه سفر خارج برین و توی یه هتل خوب اقامت کنید تا مسایل را قاطی نکنید.
پاسخ به پاسخ به مردم: 1394/2/2311:08:30،
26
18
سفر خارجی به درد مردم نمیخوره! مذاکرات الکی و وعده و وعید هم همینطور! مردم به نون شب محتاجند نه سفر تفریحی و خنده...
علی: 1394/2/2312:12:21،
29
16
حالا هرچی هم تاخیر داشته باشن بهتر از دولت های قبل هست که آتش به پا کردن و رفتن
میلاد: 1394/2/2309:08:37،
50
11
یه مدت هم بحث توافق نهایی و راستی آزمایی و لغو تدریجی تحریمها رو بهانه میکنند تا این مردم همچنان در کما باشند. البته از ماست که بر ماست.
آفرودر حرفه ای: 1394/2/2309:21:36،
41
11
دادا مثل اینکه خیلی جدیه یارانه های میلیونها حذف شد به کنار یارانه اوناهم که می دن با تاخیر واریز شد دولت کفگیرش ته دیگم کنده تشنه ی آزاد شدن پولهاشه
فرانس سوار: 1394/2/2309:22:11،
50
19
روحاني مچكريمممممم.فقط خودت ميتونستي اين مذاكرات طاقت فرساروبه پايان برسوني.اون هم ازجليلي بودكه باهربارمذاكرههمه ي راه حل هاروازبين ميبرد.روحاني مچكريممممم
مهران: 1394/2/2310:15:36،
64
15
جناب جلیلی هر بار به مذاکره میرفت و بر میگشت تحریم جدیدی شامل ایران میشد و براش مهم نبود چون مردم عادی هزینه تحریمها رو میدادن نه آقا زاده ها
یه عده هستن که نه سواد دارن نه مردم براشون مهم هستن فقط میگن ما یه سری اصول داریم! امیدوارم این دسته هیچ وقت سر قدرت برنگردن
بهرام: 1394/2/2309:27:55،
36
11
تا شما به توافق برسید , 100 تا کفن پوسوندیم!!!
امیدوار: 1394/2/2309:48:04،
26
18
من هم امیدوارم حداکثر ظرف 100 سال به توافق خواهیم رسید ! شما هم امیدتان را از دست ندهید تا چشم برهم بزنید 100 سال تموم شده !
امیدوار اصلی: 1394/2/2310:48:07،
21
15
یه ضرب المثل داریم که میگه اگه کسی خودشو به خوابی زده باشه باشه نمیشه بیدارش کرد ولی کسی که واقعا خوابیده میشه بیدار کرد،الان در کشور ماهم بعضی ها خودشونو زدن به خوابی،این توافق به نفع هر دو طرف هست و راه زیادشو طی کردن و در همون زمان اعلام شده هم توافق و اعلام خواهند کرد،ما 8 سال فرصت به تفکر تحریم های کاغذ پاره دادیم نتیجه اش و هم دیدیم،الان هیچ ایرداری هم نداره 8 سال به تفکر تعامل با دنیا بدیم که نتیجه اش حتما از تفکر اولی بدتر نخواهد بود.
رضا: 1394/2/2310:04:01،
41
14
نیروگاهی که یک لامپ برای مردم روشن نکرد و میلیاردها دلار از جیب مردم هزینه شد برای روسیه و کشور رو به سمت تحریم و بدبختی کشاند حالا هم منت به مردم میزارن که به توافق زودهنگام امیدواریم.
مهندس: 1394/2/2310:08:34،
27
22
امکان رسیدن به توافق محاله...بازیهای معمول سیاستمدارانه...دو نشانه اقتصادی از شکست مذاکرات وجودداره....یکی حذف میلیونی یارانه بگیران و دومی تشکیل مدیریت قیمت ارز......اگه توافق میشد بودجه دولت زیاد میشد و رای دهنده های خودشو بی یارانه نمیکرد.....
Asd: 1394/2/2310:12:07،
30
20
پس طرح سه فوريتي مجلس چي شد ؟ قرار بود تا آمريكا به طور كتبي عذرخواهي نكنه ، ايران پاي ميز مذاكرات نره ؟؟؟
ندید پدید: 1394/2/2313:00:44،
22
15
فکر من و امثال بنده فقط در این حد میرسه که از یک سفر کاری پر استرس که حتی میتونه لوزان سویس رو هم برای
اون فرد از جهنم بدتر کنه، فقط هتل و شام و ناهار شو میبینیم.خدا وکیلی انتظار دارید اوضاع ایران
با این طرز فکر و فرهنگ امثال بنده بهتر ازاین باشه؟!!!
مجتبی: 1394/2/2315:46:45،
20
13
اثر آن کاغذ پاره است که باعث تورم ورکود ومعضلات اقتصادی وطلاق هاو... در جامعه شد،چرا رییس جمهور سابق را محاکمه نمی کنند! اگه خدا بخواهد به همت مردم وتلاش هییت مذاکره کننده آینده روشن است. انشااله

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما