کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

پیشنهادهای طلایی برای سود در موسسات اعتباری غیر مجاز

کدخبر:۱۱۷۶۵سه شنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۷:۲۶۴۴۰۸ بازدید

در حالی رفتار بانک‌ها حداقل در مدت گذشته از ابلاغ بخشنامه کاهش نرخ سود بانکی نشان می‌دهد که نسبت به گذشته جدیت بیشتری برای اعمال سود ...

در حالی رفتار بانک‌ها حداقل در مدت گذشته از ابلاغ بخشنامه کاهش نرخ سود بانکی نشان می‌دهد که نسبت به گذشته جدیت بیشتری برای اعمال سودهای جدید داشته و به گفته خودشان برخورد بانک مرکزی اجازه انحراف را به آنها نمی‌دهد که با وجود چنین فضای سنگینی، موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز راه فرار خود از قوانین را پیدا می کنند.

حدود یک هفته از ابلاغ دستورالعمل مصوب شورای پول و اعتبار مبنی بر کاهش نرخ سود بانکی از 22درصد سالانه به 20 درصد می گذرد که سرکشی به شعب بانکها نشان از برقراری نظم قابل ملاحظه ای حداقل در ابتدای ابلاغ بخشنامه است.

در حال حاضر در شعب مورد مراجعه بانک‌های بزرگ و کوچک، دولتی و خصوصی خبری از سودهای خلاف دستور العمل بانک مرکزی نیست و حداکثر سود اعلامی به متقاضی سپرده‌گذاری همان 20 درصد است و حتی برای مبالغ کلان هم شرایط ویژه‌ای قائل نشده و ظاهرا نهایت همراهی بانکها با مشتریان پرداخت سود سالانه 20 درصدی است که امکان پرداخت آن بعد از یک ماه نیز وجود دارد. همچنین سودهای سپرده کمتر از یک سال نیز اغلب به مانند گذشته بوده و با اندک تغییری اکنون برای سپرده روزشمار 10 درصد، سه ماهه 14 درصد، شش ماهه 16و 9 ماهه 18 درصد پرداخت می شود.

این در حالی است که بانکی ها با رد تقاضا برای بازگردن حساب سپرده با شرایط ویژه و پرداخت سود بالاتر به مانند سال گذشته که بعد از کاهش نرخ سود انجام می دادند، عنوان می کنند که این بار بانک مرکزی و دولت در مقابل تخلفات واکنش شدیدی خواهد داشت و با خاطیان برخورد خواهد کرد؛ بنابراین حداقل تا چند ماه پیش رو شرایط ویژه ای نخواهیم داشت.

اما در وضعیتی که جو حاکم بر شبکه بانکی نسبت به گذشته تا حدودی تغییر کرده و حداقل ترجیح می دهند مدتی نرخ های سود مصوب را به مشتریان خود پیشنهاد کنند کافی است که مشتری از بانکی برای دریافت سود بالا ناامید شده و وارد موسسسات اعتباری شود.

اگر چه موسسات اعتباری مجاز تحت نظارت بانک مرکزی هم فعلا نرخ‌های سود خود را با دستورالعمل بانک مرکزی منطبق کرده‌اند؛ اما موسسات غیر مجاز و جالب تر آنهایی که در زمره دریافت مجوز بانک مرکزی قرار دارند و بارها عنوان شده که به زودی تحت نظارت قرار خواهند گرفت از سایرین متخلف ترند.

یکی از این موسسات که خیلی هم خلوت بوده و بیشتر شبیه شعب تعطیل شده می ماند با استقبال از مشتری لیستی از طرح های مختلف پرسود را برای وی رونمایی می‌کند.

سود روز شمار 20 درصد و سالانه 24 درصد اولین پیشنهاد است که برای سپرده 30 هزار تومانی به بالا پرداخت شده و حتی کف میلیونی هم ندارد. مسئول شعبه عنوان می کند که تا یک هفته پیش سودهای روز شمار ما تا 26 درصد هم بود، اما با کاهش نرخ ها و فشاری که بانک مرکزی داشته ناچاریم مدتی سودها را تغییر دهیم، اما تا یکی دو ماه آینده که برخوردها عادی تر و فشار بر موسسات کمتر شود قول سود روزشمار 24 درصد و سالانه 28 درصد را هم می دهیم.

در عین حال که چندین طرح را برای ترغیب متقاضی برای باز کردن حساب و کشاندن سرمایه به شعب خود مطرح کرده و مشتری را حتی با علم بر غیر مجاز بودن موسسه خاطی و عواقف ناشی از سرمایه گذاری در آن وسوسه می کنند.

موسسه غیر مجاز دیگری که حساب سود روزشمار 25 درصد آنها نیز همچنان باز بود اعلام می کند که سریعتر برای سپرده گذاری اقدام کنید که ممکن است در روزهای پیش رو ناچار به کاهش نرخ سود باشیم!

سرپیچی موسسات اعتباری غیرمجاز از دستور العمل بانک مرکزی که با توجه به مقررات موجود و نبودن اختیار تام برای برخورد با موسساتی که تحت نظارت این بانک نیستند، همان دغدغه ای بود که نه تنها رییس کل بانک مرکزی بلکه مدیران عامل بانکها و کارشناسان بانکی بارها نسبت به آن هشدار داده بودند.

در این رابطه عنوان می شد تا زمانی که موسسات اعتباری به ویژه غیر مجازها آزادانه در شبکه بانکی فعالیت کرده و سودهای غیر منطقی پرداخت می کنند نظم کاملی در اجرای سود بانکی حتی در صورت کاهش مجدد بر قرار نخواهد شد چراکه با کاهش نرخ سود در بانکها اگر در سویی دیگر پرداخت سودهای کلان در موسسات مشتریان را جذب خود کرده و هزاران میلیارد را به مانند سال گذشته و بعد از کاهش نرخ سود بانکی از بانکها خارج به سمت آنها سوق می هد.

بنابراین در حال حاضر شواهد حاکی از حرکات انحرافی موسسات از مصوبه شورای پول و اعتبار بوده و تجربه گذشته نشان می دهد که در صورت ادامه این روند در چند ماه آینده و با خروج احتمالی سرمایه از بانکها به سمت موسسات، بانکی ها نیز ترجیح خواهند داد تا به این رقابت مخرب وارد شده و برای حفظ منابع ، طرح های ویژه سپرده با سودهای جذاب تعریف کنند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امیر: 1394/2/2210:58:44،
33
75
اگه صد در صدم سود بدن بازم مردم پولشونو اونجا نمیذارن
چون مردم اصلا پولی ندارن
زرنگ: 1394/2/2213:19:46،
54
30
چرا دارند همین امروز من در یکی از موسسات بودم البته برای کار شخصی با کارمند انجا . باور کنید جای سوزن انداختن نبود تا یکماه دیگر منابع بانکهای دولتی پرواز خواهند کرد و نقشه شیطانی انها با کمک بانک مرکزی بر باد خواهد رفت .
با سود روز شمار 10 درصد بهتر همان که موجودی خود را به دلار یا سکه تبدیل کنیم کاری که من کردم .
نازرنگ: 1394/2/2215:22:56،
32
41
بهترین و مطمئن ترین جای سپرده گذاری بانکها هستن

طلا و ارز و مسکن و خودرو دیگه رفتن به درک واصل

بعد توافق اتمی برنده کسایی هستن که پول نقد در بانکها داشته باشن تا خریدهاشونو در ارامش و به تدریج در سالهای بعد از توافق انجام بدن.
مسعود : 1394/2/2211:04:20،
91
23
موسسه غیر مجاز ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! بابا بیخیال ...
من مغازه دار به خاطر نداشتن پروانه کسب یک هفته پارسال دکانم رو تعطیل کردن...
بعد رفتم پروانه کسب گرفتم .....
اینا همش فیلم و فساد شدید تو اقتصاد ایرانه ..........
محسن: 1394/2/2211:12:26،
22
76
فقط عسکریه
شاهین: 1394/2/2211:51:02،
59
75
تجربه من به عنوان کسی که در مورد اطلاعاتی داره به هم وطنان عزیز اینه
به هیچ عنوان بخاطر سود بیشتر ریسک نکنید و به موسسات اعتماد نکتید
موسسات و تعاونی ها همه بصورت قارچ گونه در دولت قبل به وجود اومد که در نهایت با بحران پایان سال 89 تا 90 ادغام و انحلال های زیادی انجام شد
ولی حافظه کوتاه مردم باعث شده بازم وسوسه این تعاونی ها و موسسات بشن
توصیه من اینه که پول هاتون رو از همه موسسات خارج کنید و به بانک ها که حداقل مورد اعتماد هستند منتقل کنید.
و در نهایت پیش بینی من اینه تا پایان سال موسسات دوباره دچار مشکل میشن پس ریسک نکنید . در ایران هیچ پیشنهاد وسوسه انگیزی به نفع مردم نیست بلکه کلا کشور ما عوام فریبی روش سوده هست .
پس هم وطن ریسک نکن
زرنگ: 1394/2/2213:22:53،
32
36
چرا پولها را سچرده بانکهای دولتی کنیم اینها خودشان از همه ورشکسته ترند .
چولها را به ارز خارجی تبدیل میکنیم همه جا هم میشود از ان استفاده کرد . حتی میشه تو یه بانک خصوصط سپرده ارزی باز کرد و 6 درصد سود گرفت .
سينا: 1394/2/2213:26:42،
47
35
اين حرفارو براي اين ميزنن كه مردم در بانك هاي دولتي سرمايه بزارن ولي موسسات به نفع مردم هست بعضي از موسسات اعتبارشون بالاست به اين حرفا توجه نكنيد
حامد: 1394/2/2213:33:25،
51
26
در اين شرايط فقط در موسسات حساب باز كردن به صلاح هست به شايعاتي كه بانك هاي دولتي براي تخريب موسسات در ميارن توجه نكنيد برخي از موسسات از بانك ها سرمايشون بيشتره مثل ثامن ثامن الحجج كوثر ......
فرهاد: 1394/2/2213:51:48،
59
22
امروز در يكي از موسسات مالي در خيابان شريعتي بودم نيم ساعتي كه من اونجا بودم نزديك به 20 نفر اومده بودن حساب باز كنن با نرخ 25 درصد فكر كنم بانك ها با كم كردن سودها به ضرر خودشون كار كردن خيليا ميان به سمت موسسات با اين كار زيرا 5 درصد اختلاف رقم بالايي ميشه در سود
mehdi: 1394/2/2215:31:13،
47
38
دست بردار ایرانجیب. بذار بدن . از تو که کم نمیشه. بانکا هم که مردم رو به اندازه کافی تیغ زدن..
حاجي: 1394/2/2215:50:37،
30
21
كدوم موسسه سود 26 درصد ميده؟؟؟
ما هم بريم اونجا حساب باز كنيم...
افسون: 1394/2/2216:06:46،
52
25
کسی که میتونه سود بالا بده یعنی از تیم حرفه ای برخودار است و میتونه جوابگو سپرده گذاراشون باشه!
این بانکهای دولتی هستند که فقط دستشون توی جیب مردمه و با زد و بند کردن با بانک مرکزی و با هر شگردی حتی با تخریب کردن وجهه موسسات توسط بانک مرکزی خودشون رو دارند به در و دیوار میکوبند که یه جوری بساط این موسسات جمع شه و اون وقتی واسه خودشون بتازن!

برای مثال همین خودروسازها که دارند حسابی نهایت سو استفاده رو میبرند.

من نمیدونم برای خودرو پژو پارس که محصول سال 1988 فرانسه بوده و
طرح شکست خورده ای بوده و خیلی وقته که از رده خارج شده!
حالا در ایران در سال 2015 پیش فروش و بازار سیاه راه انداختن توسط خود خودروسازها یعنی چه؟
آرمین: 1394/2/2219:40:43،
35
40
حاجی جون ثامن سپرده یکساله زیر 50 میلیون 25 بالای 50 میلیون 26 و بالای 100 میلیون 27 درصد سود میدهد درضمن کوتاه مدت روزشمارش 22 درصد است.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما