کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

مقایسه و بررسی دو محصول آینده ایران‌خودرو

کدخبر:۱۱۶۹۵یکشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۸:۰۱۱۹۶۴۶ بازدید

این روزها در دنیای خودرو دیگر نمی توان مانند قبل به طور قطع خودروهای مختلف را در کلاس های صد در صد مجزا طبقه بندی کرده و تقریبا بسیاری ...
مقایسه و بررسی دو محصول آینده ایران‌خودرو

این روزها در دنیای خودرو دیگر نمی توان مانند قبل به طور قطع خودروهای مختلف را در کلاس های صد در صد مجزا طبقه بندی کرده و تقریبا بسیاری از مدل های تازه متولد شده شهری در یک سگمنت میانی قرار می گیرند. ژرمن ها را باید مبتکر این رویه دانست که در ادامه کشورهای دیگر نیز به واسطه محبوبیت فوق العاده این خودروها به آنها پیوستند. در میان فرانسوی ها، جدیدترین این خودروها، دو کراس اوور هستند که کمی بیش از یک سال نیز از عمر آن دو نمی گذرد و جالب اینکه هر یک نیز دقیقا بر روی پلاتفرم هاچ بکهای کوچک شهری ش کل گرفته اند. در ادامه به بررس ی رنو کپچر و پژو 2008 که شاید در آینده ای نزدیک شاهد حضور آنها به عنوان محصولات جدید ایران خودرو نیز باشیم، میپردازیم.
 

Baby SUV comparo 26b


به لحاظ ظاهری هر دوی این خودروها به عنوان شاسی بلندهای جمع و جور شهری در یک کلاس قرار می گیرند، ولی فلسفه وجودی آنها اندکی با هم متقاوت است. پژو در اوایل سال 2013 عمال تصمیم گرفت تا دیگر پژو 208 را در قالب مدل استیشن عرضه نکند تا جایگزین آن یعنی 2008 معرفی شود. این خودرو بر روی پلاتفرم PF1 پژو-سیتروئن شکل گرفته که تقریبا تمام مدل های کوچک و هاچبک پژو-سيتروئن از 206 گرفته تا سیتروئن سي4 جدید از آن استفاده می‌کنند. از سوی دیگر، رنو با همکاری سامسونگ، کپچر را دقیقا با استقاده از بیشتر قطعات هاچبک معروف خود رنو کلیو ساخته تا همانند 2008 سواری آن بسیار شبیه به یک مدل هاچبک باشد تا یک شاسي بلند کوچک!
 

Baby SUV comparo 30b

 

قیمت نمونه های مورد بررسی نیز بسیار به هم نزدیکند به طوری‌که رنو کپچر در مدل پایه برچسب قیمتی برابر با 25 هزار و 990 دلار استرالیا و پژو 2008 نیز در همین سطح قیمتی معادل 24 هزار و 990 دلار دارد. ولی در این بین کپچر حضور موفق تری را در همین مدت کوتاه تجربه کرده و توانسته در اروپا با اختلاف اندکی پس از نیسان جوک و داستر قرار گیرد که البته این موضوع در استرالیا بیشتر به سمت پژو سنگینی می‌کند.
 

Baby SUV comparo 20b

 

برای بیشتر متمایز کردن این دو کراس اوور از سایر خودروها، به صورت شرکتی امکان رنگ آمیزی متفاوت بدنه وجود دارد که در پژو با پرداخت حدود 1440 دلار می توان درها، سقف و آیینه ها را تغییر داد. در رنو نیز انجام این تغییرات همانند پژو پر هزینه است تا با در نظر گرفتن رنگ متالیک مشکی سقف این اضافه پرداخت به بیش از 1800 دلار برسد. به طور کلی در این فرانسوی ها به راحتی می توان هزاران دلار تنها صرف تزیینات جزئی بدنه و داخل اتاق کرد چیزی که تا حدودی در خودروهای مورد بررسی انجام شده است.
 

Baby SUV comparo 17b

 

در زیر کاپوت نه چندان کشیده پژو 2008 یک پیشرانه 1.6 لیتری چهار سیلندر به صورت تنفس طبیعی قرار گرفته که توانایی تولید حداکثر قدرتی برابر با 118 اسب بخار در شش هزار دور در دقیقه و گشتاور 160 نیوتن متر در 4250 دور در دقیقه را دارد. پژو در کنار این پیشرانه از یک گيربكس چهاردنده اتوماتیک بهره گرفته که نیروی تولیدی را به چرخ های جلو منتقل می‌کند. در کپچر، رنو رویه متفاوتی را پیش گرفته و از یک پیشرانه کم حجم تر 1.2 لیتری چهار سیلندر سود جسته که به لطف سیستم توربو دقیقا قدرتی مشابه با پژو ولی در دور پایینتر )4900 دور در دقیقه( و گشتاور 190 نیوتن متر در 2000 دور در دقیقه تولید می‌کند. همچنین رنو از یک گيربكس ششدنده اتوماتیک با دوکلاچ در این خودرو استفاده نکرده تا برگ برنده حداقل بر روی کاغذ از هر لحاظ به نفع آن باشد. در بخش مصرف سوخت این تفاوتها بازهم مشاهده میشود به طوری‌که رنو به لطف حجم کمتر پیشرانه خود در هر 100 کیلومتر تنها  4 لیتر بنزین می سوزاند که این رقم در پژو به 6.5 لیتر افزایش می‌یابد.
 

Baby SUV comparo 18b

Baby SUV comparo 16b

 

هر دو خودرو مجهز به حسگر و دوربین دنده عقب هستند که از این نظر هیچ نوع ایرادی به آنها نمیتوان گرفت، ولی هنگام دور زدن و یا پارک دوبل به علت خطر کمربند شانه ای بلندتر کپچر میدان دید راننده ضعیف تر خواهد بود. البته سیستم دوربین عقب آن را نیز نباید جزء بهترین ها قرار داد، چرا که در رنو سیستم چند رسانه ای آن به بیش از پنج ثانیه زمان نیاز دارد تا پس از استارت تغییر دنده عقب امکان پذیر باشد و اگر عجله هم داشته اختیار خریداران قرار می گیرد و این در حالی است که گارانتی سه ساله یا 100 هزار کیلومتر پژو همانند مدل های دیگر این شرکت همچنان بدون تغییر باقی مانده است. در نهایت باید بیان داشت که هرچند رنو اندکی تازه واردتر از پژو به حساب می آید و طراحی بدنه آن نیز مهیج تر است، ولی پژو 2008 به دلیل ماهیت آرامتر و کیفیت بالاتر که تناسب بیشتری با کلاس خودرو دارد برای بعضی افراد مناسبتر خواهد بود.
 

Baby SUV comparo 6b

Baby SUV comparo 4b


با وجود بهره گیری از گيربكس با تکنولوژی بالاتر، در رنو کپچر گاه میتوان به تاخیر در تعویض دنده ها به خصوص در دنده ها پایین تر پی برد. همچنین هنگام حرکت در سرعت های پایین صدای تقریبا آزاردهنده ای از پیشرانه به گوش می رسد که با افزایش فشار توربوها خوشبختانه دیگر نمی شود آن را شنید. به هر صورت هر انداره با کپچر تندتر برانید به همان اندازه خودرو برای شما هیجان انگیزتر خواهد شد، چیزی که در پژو کمتر دیده میشود. اما در خصوص راحتی کابین باید آن را در عقب تر از 2008 قرار داد، چرا که به شکل کلی صندلی ها و حتی سیستم تعلیق خشک‌تر از رقیب خود است. هنگامی که پشت فرمان این دو خودرو قرار میگیرید در وهله نخست تقریبا حال و هوای هردو یکسان است، ولی فرمان تیزتر و کوچک‌تر پژو خصوصیات سواری آن را بسیار به یک مدل هاچ بک شبیه میسازد در حالی که این مورد در رنو حالتی خفیفتر دارد. در عین حال رینگ های 16 اینچی آلومینیومی آن هر چند درون لاستیک‌های باریک‌تری در مقایسه با رنو قرار گرفته اند، ولی پایداری و چسبندگی آنها با یکدیگر متفاوت نیست. به طور کلی همانند طراحی بدنه کپچر که به مراتب اسپرت تر ار 2008 به چشم می آید سواری آن نیز سفتتر و اسپرت تر است به گونه ای که علاوه بر صدای کمک فنرها، صدای برخورد هوا با بدنه نیز شنیده می شود اگر چه پیشرانه 1.2 لیتری آن نرمتر و بی صداتر از نمونه 1.6 لیتری پژو کار می‌کند. با توجه به این‌که ترمزهای رنو کپچر در محور عقب از نوع کاسه ای است در ترمزگیری های شدید و سریع دارای عملکرد ضعیف تری در مقایسه با پژو و سیستم ترمز کاملا دیسکی آن در هر چهار چرخ است.
 

Baby SUV comparo 38b

Baby SUV comparo 35b

 

رنو با ضمانت پنج ساله بدون محدودیت کیلومتر در اندکی بر پدال گاز فشار دهید تا شتاب گیری خودرو را نیز امتحان کنید، صدای زیاد این پیشرانه کاملا در داخل اتاق حس میشود. گيربكس چهاردنده اتوماتیک به لحاظ کارکرد بسیار به آنچه در مدلهای دیگر این شرکت وجود دارد نزدیک است ضمن این‌که با وزن 1113 کیلوگرمی و وجود حالت اسپرت و برف، جای نگرانی در مواجهه با وضعیت های مختلف جوی و مسیر پیشرو وجود ندارد. هر چند که پژو از کپچر 1215 کیلوگرمی سبک‌تر است، ولی به دلیل تولید قدرت و گشتاور در دورهای بالاتر، در مقایسه با رقیب خود، از شتابگیری قدری کندتر بهره میبرد.
 

Baby SUV comparo 25b

Baby SUV comparo 29b

Baby SUV comparo 1b

Baby SUV comparo 22b

Baby SUV comparo 8b

Baby SUV comparo 9b

 

اما در استفاده روزمره عملکرد این دو خودرو با آنچه بر روی کاغذ وجود دارد شاید اندکی تفاوت وجود داشته باشد. ترکیب پیشرانه 1.6 لیتری پژو با گيربكس قدیمی تر این خودرو )که البته به نحو احسن از عهده وظیفه خود بر می آید( در سفرهای داخل شهر و حتی مسافرت ها، سواری قابل قبولی را برای آن ایجاد می‌کند. هر چند اگر باشید این موضوع بسیار آزاردهنده به نظر می آید. این زمان در پژو بسیار سریعتر و حدود دو ثانیه است، ولی در 2008 نیز با تغییر دنده از R به D یا بالعکس برای لحظاتی یک پیغام اخظار قرمز رنگ در صفحه مشاهده می شود و سپس وارد صفحه اصلی و منوها میشود. صفحه نمایش قرارگرفته در بالای داشبورد هر دو خودرو از نوع لمسی به ابعاد هفت اینچ است و قابلیت پخش بسیاری از فایل های صوتی و تصویری را از طریق USB و بلوتوث دارند. با وجود این که پژو در این خودرو رابط کاربری خود را ارتقا داده ولی بازهم کار کردن با آن در برخی موارد به ویژه سیستم ناوبری راننده را دچار سردرگمی می‌کند، در عین حال هیچ دکمه مجزایی برای سیستم ردیاب ماهواره ای در نظر گرفته نشده چیزی که در رنو به صورت استاندارد وجود دارد. رابط کاربری و منوهای سیستم چند رسانه ای در کپچر به واسطه آیکون های رنگی و بزرگتر به راحتی حتی به صورت سریع در دسترس هستند که از این نظر باید امتیاز بالاتری را به آن داد.
 

Baby SUV comparo 46b
 

Baby SUV comparo 63b


در داخل اتاق به طور کلی آن چه مشخص است کیفیت اندکی بهتر و طراحی لوکس تر پژو است تا آن را به راحتی برتر از رنو قرار دهد. پلاستیک نرم استفادهشده در داشبورد به همراه رنگ آمیزی برخی از این اجزا متناسب با رنگ بدنه در عین حال وضعیتی اسپرت نیز برای آن فراهم می‌کند، مواردی که در کپچر قابل مشاهده نیست. دسترسی به سیستمها و کنترلهای مختلف در هر دو خودرو در یک سطح قرار میگیرد، ولی آن چه باز هم برگ برنده را در اختیار پژو میدهد جادار بودن آن است، به طوری که محفظه های مختلفی درون درها و پشت صندلی ها برای قرار دادن وسایل در نظر گرفته شده که در رنو قابل مشاهده نیست. در خصوص فضای صندلی های عقب هر دو خود نهایتا امکان استفاده دو سرنشین بزرگ سال را در خود فراهم می آورند، ولی در رنو با وجود این که اندکی جای پا بیشتر است، ولی عرض کمتر این فضا در قیاس با 2008 کاملا به چشم می آید. فضای صندوق عقب در رنو کپچر به شکل دو طبقه است که در حالت عادی 377 لیتر ظرفیت دارد که میتوان آن را به 455 لیتر و در نهایت با خواباندن صندلی ها به 1235 لیتر افزایش داد. صندوق پژو به شکل یک تکه است که با ظرفیت 410 لیتری در حالت عادی کوچک‌تر از رنو خواهد بود، ولی با خواباندن صندلی های ردیف دوم این فضا به بیش از 1400 لیتر افزایش می‌یابد. در هر دو خودرو میتوان دو کیسه هوای جلو را مشاهده کرد که در رنو دو کیسه هوای جانبی دیگر در نظر گرفته شده است، در پژو کیسه هواهای پرده ای تنها برای دو سرنشین جلو وجود دارد تا در هر دو خودرو خبری از کیسه های هوای سرنشینان عقب نباشد هرچند که هر دو مدل موفق به دریافت پنج ستاره ایمنی شده اند.
 

Baby SUV comparo 41b

 

Baby SUV comparo 56b


 * این دو محصول بزودی و از سوی شرکت ایران خودرو به بازار ایران عرضه خواهند شد .


جمع بندی :


8htlsobyzsr0st3cswv0.jpg

 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

پرهام: 1394/2/2010:34:27،
285
37
با نشان دادن چند تا عکس و پیش فروش میخواهند پول مردم و کیسه کنند!!!
شهرام: 1394/2/2011:29:43،
69
353
کسی مجبورت کرده از ایران خودرو ماشین بخری؟! برو چند صد میلیون بده خودروی وارداتی بخر!
mahyar: 1394/2/2011:38:24،
64
30
شاید این پژو208بییاید
جواد: 1394/2/2011:54:11،
172
26
اقا شهرام معلوم نون شما از ایران خودرو،کره دار هیوندا سونا تا میسازه 30 میلیون تومن اونوقت شما پارس میسازین 40 که واقعا اشغاله.تا زمانی ایران خودرو رقیب نداشته باشه همین اشو همین کاسه.باید تعرفه واردات صفر بشه
امير: 1394/2/2011:54:36،
90
27
با اين رويه كه فرانسه در پيش گرفته مطمئنا لاقل در ايران همچون اروپا شكست خواهد خورد....
با قيمت بالا،خودروى ضعيف آپشنى، موتورى،
قابل رقابت با محصولات كره اى در ايران نخواهد بود همون گونه كه در كشورهاى حوضه خليج فارس مشاهده ميكنين فرانسه هيچ جايگاهى با ساير رقبا ندارد.
.... اما آنهايي كه ميدانند به اين مسائله واقفند..
اسمارت فون: 1394/2/2012:17:23،
102
28
دو ساعت پيش ايرانخودرو بودم
واسه سرويس دوره ايي اولم
خدا بالاسرم شاهد اگه دروغ بگم
يه پارس lx مدل ٩٤ آورده بود دو پسر
ماشين آب نداشته واشر سر سيلندر سوزونده بود
ضبط ماشين كار نميكرد ، حسگر دنده عقبشم كار نميكرد
استپ ترمزشم همينطور
دادو بيداد هر چي فوحش بلد بود بار ايرانخودرو ايا كرد سند ماشين دنبالش بود گذاشت رو سقف ماشين ول كرد رفت
خدابالا سر شاهد
یه نفر: 1394/2/2012:29:25،
71
19
آخه اگه همینو بدن به مردم ،دلمون نمیسوزه.تا قرار بشه تولید کنن میشه مثل بقیه ماشینای ایران خودرو و سایپا، میدونین که چی میگم!!!
واحد خودکفایی و ساخت قطعات در داخل(کارخانجات عزیزان رؤسا و سایر بستگان )............!!!!!!!!!!
من: 1394/2/2012:30:19،
45
20
شهرام جان به نظرت اینا بیاد بازار قیمتش کمتر از130-40 تومنه؟؟؟ که اینطوری میگی...
محمیدیم: 1394/2/2012:51:04،
51
18
این شهرام تعطیله به خدا
اخه ادم فهمیده فکر کردی اینها چیه پس خودروی ملی؟؟؟؟
ملت یه چیزیشون میشه هنوز ایران خودرو پیکان وانت رو هم نمیتونه تمامشو خودش بسازه!!!
سید: 1394/2/2013:47:05،
64
22
سایپا در انجام تعهداتش دچار مشکل شده و خودرو های پراید را هم نمی تواند تحویل دهد.در ابتدای سال تگرگ شدیدی گرفت و پارکینگ شهریار که مملو از خودرو های این شرکت بود و به امید گرانتر شدن به بازار عرضه نمی شد دچار آسیب های اساسی شد که حتی شرکت نتوانست خودرو های ثبت نامی فروردین 94 را هم تحویل دهد.

همچنین اخبار رسیده حاکی از آن است که نقدینگی شرکت به شدت کاهش یافته و در آستانه ورشکستگی با انبوه تعهدات می باشد.اکثر خودروهای واردادتی چینی این شرکت فاقد مشتری می باشد که نمونه آن زوتی بوده که با عدد 75 میلیون وارد و اکنون با 45 میلیون واگذار می شود.

دیر یا زود شاهد ورشکستگی این فرقون ساز خواهیم بود.
وحید یوسفی: 1394/2/2016:06:15،
50
21
از نظر ظاهری که خیلی خوبه ولی چون زدی به نام ایران خودرو دوست دارم سر به تن این ماشینا نباشه.
مهرداد: 1394/2/2018:01:35،
40
24
اگه پژو و رنو برندای خوبی بودن امریکایا سوار میشدن.
BMW : 1394/2/2214:03:50،
45
23
تا تولید خودرو دست ایران خودرو و سایپا ست
گرونی خود رو حق مسلم ماست
محمدرضا: 1394/2/2010:34:29،
117
18
شما ایران خودرویی ها برین جمع کنین این کاسه کوزه تونو که این ملت و به تمسخر و ویرانی کشیدین الانم هم دم از خودرویی که در اروپاست دارن واسه خودشون مشتری جذب میکنن البته به خیال خودتون...ایشاالله که تا نابودیتون چیزی دیگه ای باقی نمونده...
Mohsen: 1394/2/2010:35:34،
55
22
از فضله این خودروها مارا چه حاصل!!!!!
تاریخ نویس: 1394/2/2010:37:27،
86
27
بخاطر لطف همین فرانسویھا بود که ما الان بد بختیم
شهروند درجه 3: 1394/2/2017:32:27،
50
17
فرانسوي ها و كره اي ها و ايتاليا ئي ها مشكل ندارند
مشكل سوء مديريت شديد خود ماست
و گرنه كره اي ها هم ما رو خوب شناختند نه فقط پژو
آنها كه چنين پژو 405 را به ما ندادند
خود ما آن را در سال 94 كرده ايم 405 فعلي و گرنه پژويي كه 15 سال پيش به ما دادند بسيار قابل تحسين است نسبت به حال حاضر
ما بعلت سوء مديريت پسرفت كرده ايم
سیروس: 1394/2/2019:33:12،
40
20
البته این که اصل 405 دارای(در فرانسه ) کروز کنترل وایربگ داشت موتور 2000 کاربراتوری،داشبوردش هم خیلی فرق میکنه، زیروبندش همونه یعنی با 405 های الان یکیه.
اینم بگم که i207 تو ایران همان 206+(پلاس)در فرانسه هستش
در 206 ایران خیلی از آبششن هاشو حذف کردن مثلا مثل سیستم آموزش رانندگی وایربگ را در 206 ایران توسط ایران خودرو حذف شده
برای کلیه حرفام مدرک دارم(نرم افزار سترپ) که شرکت پژو برای محصولاتش طراحی کرده. برین ببینید
اران: 1394/2/2010:37:28،
57
17
وقتی قیمت منتاژ شدش اندازه یا بیشتر از وارداتی دیگر برند ها باشه چه فایده؟؟؟
عجب داستانی هس صنعت خودروی ما
غریبه: 1394/2/2013:17:19،
34
22
مشکلی نیست دوست عزیز
کافی هست 50 درصد بزاریم رو گمرکی !
مطمئن باش اینکارو خواهند کرد
ناصر: 1394/2/2010:37:41،
57
22
پژو خیلی خوشگل تره.ولی چون بازار اختصاصیه بازم قیمتو خودش هرچی خواست تعیین میکنه و با وجود داستر لگن که 95 میلیونه احتمالا اینها هم 110-120 تعیین قیمت میشن.چون قیمت هیچ ماشینی نباید از 2برابر قیمت جهانیش تو ایران کمتر باشه!گرونی واس شماس یعنی حق مسلم شماس
شهاب: 1394/2/2010:37:49،
146
24
ایران خودرو اینقدر ناراضی داره که اگه بروز ترین ماشین هارو هم تولید یا وارد کنه کسی بهشون اعتماد نداره.

موافق++++++++
مخالف---------------
امیر: 1394/2/2010:39:20،
95
49
دوستان عزیز کدامیک را تا رنج 30 میلیون پیشنهاد میکنید؟؟؟
مزدا323 +++++++
پارس سال - - - - -
جواد: 1394/2/2011:58:48،
49
27
اقا امیر هرچی خواستی بگیر ولی پارس سال نگیر،که من دارم خیلی پشیمونم.میخوام عوض کنم پارس lx بگیرم
aa: 1394/2/2012:31:20،
38
31
مزدا323F..عالی
hasan: 1394/2/2010:41:37،
47
20
عمرا عرضه بشه
امیر: 1394/2/2010:43:01،
52
25
مثل اینکه ایران خودرو همچنان به تولید گاری اعتقاد داره
ما ماشین فرانسوی نخوایم باید به کی بگیم؟
ف: 1394/2/2010:44:37،
55
21
چه فایده حتما 80م به بالا قیمت میخوره
ما که نمیتونیم بخریم
جکی: 1394/2/2010:50:42،
94
81
جک اس 5 ،با موتور 2000 توربو با قدرت 173 اسب و گشتاور 265 ،صد برابر از اینها سرتره
مشکی: 1394/2/2011:47:35،
38
58
حالت خوبه؟
مطمینی در مورد جک داری حرف میزنی!!!
ما این همه اینا رو سوار شدیم و فروختیم اینایی رو که تو میگی ندیدیم؟!
جکی: 1394/2/2012:55:36،
62
40
عمو مشکی
منظورم Jac S5 هست نه j5!!!

S5 شاسی بلنده و تازه یه بازار اومده، بعد شما اینهمه خریدی فروختی!!!!!
اسپورتیج و توسان به گردش نمیرسن چه برسه این فسقلی ها
چینی گاری: 1394/2/2014:48:53،
49
52
دیگه ببین چقدر بدبختیم که ماشین آشغال چینی شده بهترین !!!!
صبح همین امروز رادیو داشت میگفت این چینی های داخل بازار ما از اون چیزی که تو خود چین تولید میکنن بسیار بی کیفیت تر هست !!
براستی کی داره مملکت و اینطور به فنا میده !!؟!
جکی: 1394/2/2016:48:45،
62
24
چیزی که اطلاع نداری نظر نده
جک اس 5 با توجه به قیمتش بسیار عالیه
ج به ماشین ندیده: 1394/2/2017:41:04،
44
26
عزیزم دلالی !؟! میگم خود مسئولین اعلام کردن کیفیت خودروهای چینی از خود همینها تو چین پایینتره بعد شما میای میگی اطلاع نداری و ...
عزیزم توربو هم خوب نیس چون بنزین ما بیخوده !!!
برادر دلال من ماشین چینی مشتری اول و اخرش خودتی !!!
اینکه ماشینای تولید داخل مزخرف شده چون چینی شده همه چیزش !!!
البته با ۶۰ تا ۱۰۰ عشق شاسی بلندا میتونن یه اشغال چینی سوار شن و فک کننن ماشبن خارجی و با کیفیت سوار شدن !!!!
اینارو خودشون سوار نمیشن بعد شما شدی کاسع داغتر از آش !!!
حمید: 1394/2/2017:56:12،
35
21
بچه ها خریدن دو ساعت تو آفتاب بود بوی پلاستیک میکرد خفه میشدی میگفت گفتن بوش میره
ببین بقیش چیه !!
6 تا دنده هم داره اونم دستی
دائم باید دنده عوض کنی 6تا بعد 80 میلیون پول بدی
همون جک J5 اتومات 1800 از این بهتره
پاسخ به جکی: 1394/2/2018:45:53،
29
21
اقا جکی من لندکروز داشتم الان میرم میفروشم جک میخرم فک کنم با توضیحاتی که شمادادین از لندکروزم بهتر باشه

خخخخخ
نويد: 1394/2/2021:33:21،
33
25
اسپورتيج و توسان خودروهاي آنچناني نيستند دو كراس اور متوسط ولي لطفا با مقايسه با خودروهاي چيني بهشون توهين نكن. خودروهاي چيني فقط در حدي هستند كه با همديگه مقايسه بشن . مثلا ميتوني جك اس5 رو با جيلي ايكس7 مقايسه كني.
مسعود : 1394/2/2010:51:39،
47
44
هر 2 به شدت زشت و بد ترکیب ....
کراس اوور شهری فقط میتسوبیشی asx
PARS BAZ: 1394/2/2010:54:25،
50
19
25 هزار دلار میشه بالای75 میلیون
اینا بسازن میشه 150بالاتر
ندیدمش ولی 150 میلیون هم خیلی پوله باید بیاد بعد دیدمیرزه انقد!!
عارف: 1394/2/2010:55:10،
69
50
سراتو فول ۲۰۱۵‌ ++++++
لنسر تیپ۴ ۲۰۱۵ ------
رضا: 1394/2/2010:56:05،
54
36
دو تا فرانسوی اشغال!!
رنو و پژو دو تا اشغال: 1394/2/2012:53:54،
56
22
عزیزم بهتر بود میگفتی دو تا اشغال فرانسوی تا یه وقت واسه دوستان فرانسوی سو تفاهم نشه ;))))
رام رام: 1394/2/2010:56:47،
35
19
پس چرا مى گفتيد تحريم ها هيچ تاثيرى بر كيفيت و واردات خودرو نخواهد داشت
بله ، همينه، ايناس همش واس ماس
hamid: 1394/2/2010:58:48،
43
19
توربو شارژ که به دردبنزین ایران نمیخوره واسه چی میخان بیارن
مردم ما این جور پولا ندارن . اونور آب 25 هزار دلار !!! اینجا چن در میاد

چن تا ماشین زیر 40 50 میلیون بیارین واسه مونتاژ
میثم: 1394/2/2011:00:44،
39
22
ماشین های خوبی هستن. فقط خدا نکنه بیفته تو خط تولید ایرانخودرو... آبروی پژو میره. از بس ایرانخودرو از قطعات بی کیفیت استفاده میکنه. اما به قیمت پورشه میندازه به مردم !!
محمد: 1394/2/2011:01:52،
40
32
راه تو را میخواند. آفرین به بچه های خستگی ناپذیر ایران خودرو
حمید: 1394/2/2011:02:12،
65
44
نظر سنجی
از لحاظ زیبایی کدوم؟
پژو 2008 ++++

رنو کپچر -----
hamid: 1394/2/2011:04:12،
53
17
دو محصول آینده ایران خودرو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینا که پژو و رنو هستن و خیلی وقت پیش شروع به تولید شدند.
دو محصول آینده دیگه چیه؟
حامد تویو: 1394/2/2011:08:17،
46
20
ایران خودرو هم ها ! می خواد 2 خودرو رقیب رو با هم تولید کنه! خود درگیری به این می گن...
007: 1394/2/2011:09:37،
49
17
اینا توی ایران تولید بشن میشه چینی با آرم رنو یا پژو و قیمت بنز
حسن: 1394/2/2011:12:32،
36
32
با سلام من می خواستم یک سمند پایه گاسوز ef7 ثبت نام کنم ولی اکثر کسایی که دارند مخصوصا مدلهای 91 و92 بسیار ناراضی اند نمی دونم مشکلات فنی موتورش حل شده یانه ؟اگر اطلاعی از کیفیت مدلهای 94 دارید به من بگید خیلی ممنون می شم
رضا: 1394/2/2014:37:14،
33
21
من94 دارم بسیارعالیه البته درحدماشین ایرانی مشکلاتشم ایرانخودروبرطرف کرده من سرویس میبرم روزی تقریبا200کیلومتر باهاش میرم مشکل خاصی تاحالا نداشته البته عالی نیست فقط درحدماشین ایرانی انتظار داشته باش
داوود: 1394/2/2023:13:24،
31
21
موتور ef7 در مدلهای 91 و2 در اثر فشار کم پرس(بجای500 بار،200 بار) پرس شده همه موتورها از محل سرسیلندر مشکل خوردند عملا موتور میسوخت،الان برطرف شده ولی باز هم تو اب بندی چشمت به درجه اب و میزان و رنگ اب رادیات باشه
amir: 1394/2/2011:17:41،
46
16
همچین میگین دو محصول آینده ایران خودرو !!! که آدم اشک تو چشاش جمع میشه و احساس غرور بهش دست میده !!! آخه چطور ممکنه صنعت خودرو سازی کشورمون اینقد پیشرفت داشته باشه تو تکنولوژی و هنر و سلیقه و ما نفهمیده باشیم ؟؟! واقعا آفرین بهشون !
پیکان 52: 1394/2/2011:19:54،
43
15
حتما قیمت باباشونو میزارن روش
باب: 1394/2/2012:16:37،
26
20
کدوم باباشون رو؟
b: 1394/2/2013:31:06،
39
13
بابا دومی
dead man: 1394/2/2011:20:03،
47
15
عمرا ایران خودرو اینارو بسازه اگرم بسازه با اون امکانات ... اصلا هرچی فکر میکنم میبینم راه نداره ایران خودرو همچین کاری بکنه اگرم بکنه پول خون باباش میگیره ....
احمدرضا: 1394/2/2011:20:32،
27
15
ماشینهای خوبی هستند ولی با قیمت در حدود 25 هزار دلار که دارند اگر فول آپشن وارد بشن باید منتظر برچسب قیمت بین 100 تا 120 میلیون در خوشبینانه ترین حالت بود. نکته اینکه ماشینهای جمع و جوری هستند و تنها برای خانواده های کم جمعیت قابل استفاده هستند.
شهریار: 1394/2/2011:20:35،
34
19
هردوش عالیه... ایران خودرو لطفا خرابشون نکن...قیمتت هم منطقی تعیین کن..
Amir: 1394/2/2011:21:07،
49
19
ماشین عروسک میاد ایران

چند وقت بعد تبدیل به فرغون میشه
نادر: 1394/2/2011:28:58،
26
18
مصرف بنزین رنو کپچر 4 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر !


مــــــــــحـــــــــشــــــــره ...
حمید: 1394/2/2011:42:13،
34
18
توربو شارژ با بنزین ایران سازگار نیس بنزین ایران براش مثل گازوئیله
هم استهلاکش میره بالا هم مصرفش

مــــــــــحـــــــــشــــــــره نه واسه ایران
ss: 1394/2/2011:30:58،
48
15
قیمت رسمی حدود 75 تومن میشه که با تعرفه گمرک و پورسانت مدیر عامل و شیتیل وزیر و دوستان حدود 120 تومن اب میخوره البته الان یه پیش پرداخت 50تومنی میدید اگر خدا کم کنه سال آینده نه سال بعدش که 96 باشه احتمالا تحویل بدن اگر هم مشکلی پیش اومد و نشد هم بجاش وانت کارا تحویل مشتریان عزیز میدن
محمد: 1394/2/2011:34:11،
38
31
دوستان کدوم تو رنج 20 میلیون؟؟
پراید 111 صفر ++++
پارس 86 --------
b: 1394/2/2013:29:28،
29
21
بدون شک پارس بهتره .اما اا الان پارس 86 خیلی دوندنش گه میتونی خرجشو بدی بگیر.بزار یه نصیحتت بکنم کلا برا دوستانم شاید مفید باشه .خانواده پژو تا تو خرج نیفته و اذیت نکنه معمولا کسی نمیفروشه اگرم استثناین کسی ماشینش تمیز بودو خواست بفروشه تو همون فامیلو اشنا میچرخه تو بنگاهو نمایشگاه پیدا نمیشه .با پول پرایده صفرم میتونی 405مدل 88هم بگیری دیگه خوددانی یه نگاه به جیبت بکن یه دودوتا 4تا بکن هرکدوم میتونی بگیر
PARS BAZ: 1394/2/2017:59:42،
25
21
خودم یه 405 عالی 89 داشتم 22.5 فروختم بگرد یه 405 کم کارتر تر و تمیزتر گیر بیار
داوود: 1394/2/2023:17:23،
26
16
پارس 86 اگر زیر 100 کیلومتر کارکرد باشه بدک نیست،بالاتر یعنی استعلاک وحشتناک،تعمیر موتور،دیسک و صفحه،جلوبندی،کولر و سر و صدای اتاق سرجمع 5 میلیون خرج داره، عمر مفید همه خودروهای طراحی فرانسه حداکثر 100000 کیلومتره
ناشناس: 1394/2/2011:40:17،
41
28
تکنولوژی فرانسوی کارایی کم استهلاک زیاد
چینی ها راه کره ای ها در پیش گرفتن از سبک ژاپنی استفاده میکنن که موفق ترین خودرو سازهای دنیا هستن چند سال دیگه خودرو سازی چین از فرانسه پیش خواهد افتاد
نامور: 1394/2/2012:32:22،
34
23
هر موقع چینی ها هواپیمای ایرباس فرانسوی-آلمانی ساختن

اون موقع میشه صحبت شما رو جدی تر گرفت
حق و صبر: 1394/2/2011:40:28،
42
15
من تو کف اون کلمه هستم
محصول!
محصول ایران خودرو!!
واقعا جالبه!
ر-ص: 1394/2/2012:04:33،
48
21
دوستان دلار استراليا ٢٦٣٥ تومن قيمتشه پژو در مياد ٦٦ ميليون و با گمرك و سود وارد كننده حدود ١١٠ ميليون در مياد
بازم ميشه ماشين اشرافي!!!!!!مباركه!!!!!
محمد: 1394/2/2014:53:21،
44
17
ef7مدل 94 رو خوب تعریف میکنند انشاله که خوبه بخر کیفشو ببر
وحید@@@@: 1394/2/2015:41:49،
29
18
جفتشونم شبیه جارو برقیه.
امیر: 1394/2/2016:52:27،
31
17
وقتی ایران خودرو خودروی ارزان قیمت سوزوکی را 132 میلیون تومان
می فروشد حتما این خودروها را هم دو برابر میخواهد به مردم غالب
کند چون اینجا ایران است و مصرف کننده مظلوم.!!!
م: 1394/2/2017:01:16،
29
20
این محصولهای ایران خودروهم مثل بقیه محصولاتشون از جنس درجه دهم چینی ساخته میشه به مردم به قیمت خون باباشون میفروشن
جمشید: 1394/2/2017:23:48،
38
21
موتور ضعیفی دارند کلا ماشینهای فرانسوی با اب هوای گرمسیری ایران سازگار نیستند
مهندس: 1394/2/2019:46:02،
38
16
بله درسته
چون ماشین های فرانسوی گرم کارند وبه درده آب و هوای سرد میخورن
اگر دقت کرده باشین کلیه ماشین های فرانسوی بخاری های خوبی دارن
دیگه خودتونم که به محصولاته متنوع ایران خودرو آشنایی دارید
آمنا: 1394/2/2100:40:50،
26
16
اتفاقا محصولات رنو به درد خاورمیانه میخوره اون پژو هستش که مشکل همیشگی آمپر بالای آب رو داره و واشر میسوزونه تو رنو از مصولات ارزونش مثل تندر 90 بگیر تا سفران هیچ کدوم با هوای خشک مورد ندارن
دروغ: 1394/2/2023:03:22،
31
18
ماشینهای فرانسوی رو فقط توی فیلم تاکسی دیدم با کشورهای جهان سوم و رو به عقب
شاهین: 1394/2/2211:56:29،
34
24
خداروشکر توی رشت ما بهترین ماشین ها رو سوار میشیم و مشکلات پایتخت رو نداریم
اینجا ماشین های منطقه با کیقیت بالا و قیمت مناسب باعث شده کیفیت خودرویی که توی خیابون های شهر دیده میشه بسیار بالاتر از پایتخت باشه
داغدار: 1394/2/2414:41:01،
48
29
خودروسازی در دنیا وجود دارد که بعد از پنجاه سال تولید اقدام به
واردات خودرو کند!!!!؟ مدیر عامل ایرانخودرو از شرکت لیفان یاد
بگیرد که تا سال 2006 فقط موتورسیکلت تولید می کند و الان بعد
از ده سال به بیش از 60 کشور دنیا صادرات دارد.!!! دولت تا کی
باید از این خودروسازان بی کفایت حمایت کند.
شهرام: 1395/2/3114:29:51،
34
42
سلام این انتقادها بدرد هیچکس نمیخوره. نظر شما برای دست اندرکارا به اندازه ارزن هم ارزش نداره. فقط میدونم تو ایران هرچی به رفاهیات ارتباط داره باید ازش محروم باشیم . موبایلو یادتون بیاد . اقایون فقط جیب یکسری باید پر شه . گور بابای درخواست مردم. تا عمر باقیست باید همین اشغااای موجود رو بخرید . این جدیدا رو بقیمتی میدن که فقط اقازادها بگیرن
مهدی: 1395/8/1823:12:35،
16
16
به امید ورشکستگی شرکت های خودرو ساز داخلی

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار