کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

چه شد که خاوری به دولت آمد و بعد گریخت؟

کدخبر:۱۱۶۱۵چهارشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۶:۳۹۱۰۴۷۴ بازدید

1300 روز است که از خروج محمودرضا خاوری، مدیر عامل مستعفی بانک ملی می‌گذرد و به رغم پیگیری پلیس و اینترپل اکنون وزیر دادگستری ...

1300 روز است که از خروج محمودرضا خاوری، مدیر عامل مستعفی بانک ملی می‌گذرد و به رغم پیگیری پلیس و اینترپل اکنون وزیر دادگستری می‌گوید که به بازگشت خاوری خوشبین نیست. سرنوشت این پرونده به کجا خواهد رسید؟

مصطفی پورمحمدی در قامت وزیر دادگستری در حاشیه‌ پنجمین همایش ملی حقوق مالکیت ادبی - هنری و حقوق مرتبط، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به تغییر قاضی پرونده روسای سابق سه بانک ملی، مسکن و صادرات، وضعیت این پرونده اکنون در چه مرحله‌ای است؟ گفت: قوه قضاییه و دولت تلاش می‌کنند تا این پرونده هرچه زود‌تر به نتیجه برسد، پیگیری شود و دادگاه هم علنی برگزار شود. 

با این حال پورمحمدی در اظهار نظری گفته به بازگشت خاوری خوشبین نیستم و این در حالیست که قاضی سراج که پیش از این رئیس دادگاه این اختلاس بانکی بود، اعلام کرده بود خاوری را به ایران باز می‌گردانیم.

محمود رضا خاوری ۲۲ فروردین ماه سال ۱۳۸۸ از سوی شمس‌الدین حسینی، وزیر اقتصاد وقت به مدیر عاملی بانک ملی منصوب شد. و این در حالیست که پیش از این خاوری تجربه حضور در دو بانک صنعت و معدن و سپه را داشت اما با آغاز به کار دولت نهم همزمان با مطرح شدن شعار تحول در نظام بانکی کشور برای دوره‌ای دیگر او در اتاق ریاستی حضور نداشت.

16 مهر ماه سال 90 که دیگر خاوری ایران را ترک کرده بود، ابراهیم حکیم، فعال دبیر کل مجمع اسلامی کارکنان بانک‌ها در گفت‌وگو  با نشریه 9 دی گفته بود : «نهادهای نظارتی رسما با انتصاب خاوری به مدیرعاملی بانک ملی مخالفت کرده بودند. فکر می‌کنم دست‌هایی پشت پرده بود تا دوباره وی را برگردانند.» 

خاوری سال 87 بازنشسته شده بود و طبق مصوبه دولت هیچ ارگان دولتی حق به کارگیری نیروی باز نشسته را نداشت، مگر اینکه هیات وزیران که عالیترین شورای دستگاه اجرایی کشور است، ‌نسبت‌به، به‌کارگیری مجدد نیرو، مصوبه خاص داشته باشد. 

در همان دوران فعالیت دولت احمدی‌نژاد، حسين صمصامی در خانه مطبوعات خراسان رضوی، توضيحات جالبی در زمينه چگونگی بازگشت خاوری به نظام بانکی مطرح کرد. استاد دانشگاه شهيد بهشتی با اشاره به اينکه خاوری اولين مديرعامل بانکی بود که به دستور احمدی نژاد از کار برکنار شد، افزود: «خاوری مدير عامل بانک سپه بود که شخص رئيس جمهور برکنارش کرد».

صمصامی گفته بود: « سال 87 بود که قرار شد مدير عامل بانک ملی را عوض کنيم. من اسم چهار نفر را دادم که آقای احمدی نژاد هيچ کدام از آنها را انتخاب نکرد و من از وزارت اقتصاد رفتم.» 

صمصامی با تاکيد بر بازنشسته بودن خاوری در آن دوران، گفته بود:« اين بنده خدابازنشسته بود. برای برگرداندن حکم بازنشستگی آن بايد هيئت دولت تشکيل می‌شد. در دولت توانستند اشتغال به کار خاوری را بگيرند و بر سر کار آمد». 

به گزارش اقتصادنیوز، بعد‌ها سند دیگری به امضای محمدرضا رحیمی خطاب به وزارت اقتصاد منتشر شد که نشان می‌داد خاوری از معدود مدیران و کارکنان دولتی است که با نگاه ویژه و به‌رغم اتمام سنوات خدمت با امضای معاون اول رئیس جمهور وقت، به کار مشغول شده است. 

پنجم مهر ماه سال ۹۰ با روشن شدن ابعاد جدیدی از بزرگ‌ترین تخلف تاریخ اقتصادی کشور خبر رسید که محمود رضا خاوری، مدیر عامل بانک ملی استعفا داد. استعفای خاوری در آن زمان و در ابتدا از نظر مسئولان اقدامی تحسین بر انگیز تلقی شد. چرا که دست کم چهار مقام ارشد بانکی در سه بانک دولتی و خصوصی به خاطر مقاومت در برابر استعفا از سوی کمیته منتخب دولت برکنار شده بودند. از آنجا که اتهام مدیریت بانک ملی در این تخلف بانکی در ابتدا کم به نظر می‌رسید، استعفا و مظلوم نمایی خاوری از سوی بسیاری از جمله رسانه‌های دولتی مانند روزنامه ایران در راستای تقویت فرهنگ «پذیرش مسئولیت» و «استعفا در صورت قصور و سهل‌انگاری» محسوب شد. خبر استعفای خاوری ابتدا در برخی رسانه‌های غیررسمی منتشر و توسط روابط عمومی بانک ملی تکذیب شد، اما سرانجام خود وزارت اقتصاد متن کامل استعفا و موافقت وزیر اقتصاد با آن را روی سایت خبری خود (شادا ) قرار داد. 

  دستان پشت پرده که در نگاه اول از ابراهیم حکیم  نمود داشت، اگرچه تاکنون هیچ‌گاه از سوی دستگاه اطلاعاتی و قضایی در این پرونده معرفی نشد اما یکی دیگر از افرادی که در آن زمان مسوولیت بانک صادرات را داشت و متهم این پرونده نیز محسوب می‌شود، در اظهار نظری در مورد خاوری گفت: «بنده تذکرهای فراوانی درباره آقای خاوری دادم اما کسی توجه نکرد. مسوولان خوزستان خیلی خوب پرونده را بررسی کردند اما باید دید چرا آقای خاوری دستگیر نشد؟» 

محمد جهرمی در بخش دیگری از  گفت‌وگویی  که با نامه نیوز در 27 اردیبهشت ماه سال 93 انجام داده، در پاسخ به اینکه چرا آقای خاوری دستگیر نشد؟ گفته بود:« باید از مقامات قضایی پرسید. من می‌دانم چرا، اما دلیل ندارد که بنده آن را مطرح کنم. »

از قضا نخستین کسی هم که از فرار خاوری به کانادا خبر داده بود، کسی نبود جز محمد جهرمی، مدیر عامل برکنار شده بانک صادرات ایران. او با صدور بیانیه‌ای ضمن اشاره به فرار مدیر عامل سابق بانک ملی تصریح کرده بود: «اکنون عوامل مرتبط با محمودرضا خاوری در بانک مرکزی و دولت درصدد رفع و رجوع این فرار که با کمک و پشتیبانی برخی از آنان انجام گرفته است، هستند. طبق گفته‌های مسئولان محمودرضا خاوری صبح یکی از روزهای شهریور ماه با احضار قوه قضائیه به اهواز می‌رود.او هنگامی که با سوالات جدی بازپرس اهواز مواجه می‌شود دیگر مطمئن می‌شود که سرنخ‌های پرونده به زودی به او ختم می‌شود. به همین خاطر ادامه حضورش در کشور را صلاح ندیده و بعد از تهیه بلیت به بهانه حضور در یک کنفرانس شبانه از کشور خارج شد.»

یک سال بعد  مصطفی پورمحمدی در کسوت رئیس سازمان بازرسی نوروز سال ۹۱ در گفت‌وگویی که با خبرآنلاین داشت درباره تخلفات خاوری گفته بود: «وزارت اطلاعات می‌دانست که این پرونده مشکلاتی دارد و اسم آقای خاوری هم مطرح است. این را بازپرسی فهمیده بود.» وی همچنین دلیل عدم بازداشت خاوری را فشارهای دولت عنوان کرد و افزود: «خاوری رئیس بانک ملی بود و اگر بنا باشد یک‌دفعه دستگیر شود، یک شوک بزرگ ایجاد می‌کند، دولت هم حساس بود، دولت کلی مقاومت می‌کرد برای اینکه اصلاً پرونده مطرح نشود، علنی نشود، این‌جور پیگیری جدی نشود.»

به گزارش اقتصادنیوز،  این سخنان پورمحمدی در حالی مطرح می‌شد که پیش از این هم نهم مهر ماه سال 91، ‌سایت الف (از سایت‌های نزدیک به احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس)، خبر داده بود که وزیر اقتصاد از سفر خاوری به خارج از کشور اطلاع داشته است. 

در ادامه این ماجرا، اخبار روزنامه‌های کانادایی درباره ماجرای فرار خاوری جالب توجه است. یک روزنامه کانادایی با انتشار گزارشی مفصل از ماجرای بزرگ‌ترین پرونده سوء استفاده مالی در تاریخ ایران مدعی شده که محمدرضا خاوری مدیر مستعفی بزرگ‌ترین بانک دولتی ایران قصد بازگشت به ایران را ندارد و ترجیح می‌دهد در ویلای سه میلیون دلاری خود در تورنتو زندگی کند. 

روزنامه «گلوب‌اند د میل» که از خاوری به عنوان «شهروند ایرانی – کانادایی» یاد کرده با انتشار گزارشی از بزرگ‌ترین پرونده سوء استفاده مالی در تاریخ ایران (البته تا آن زمان)را تحلیل کرده است. 

این روزنامه با انتشار عکسی که آن را ویلای سه میلیون دلاری خاوری معرفی می‌کند، ‌ می‌نویسد که وی به همراه خانواده خود قصد دارد در تورنتو اقامت کند. «گلوب‌اند د میل» می‌افزاید که این خانه در ۳۰ جولای ۲۰۰۷ ( هشتم مرداد ماه سال ۱۳۸۶) از سوی خاوری و به قیمت دو میلیون و ۹۲۵ هزار دلار خریداری شده است. 

پیگیری مقامات قضایی و امنیتی کشورمان توسط اینترپل حداقل تاکنون به‌جایی نرسیده است، هرچند براساس گفته وزیر دادگستری و تاکید سخنگوی قوه قضاییه این موضوع تا حصول نتیجه پیگیری می‌شود.در همین راستا سردار «مسعود رضوانی»، رئیس پلیس بین‌الملل ناجا در نشست خبری خود در اسفند ماه سال 93 گفته بود:« در اجلاس آمبودزمان جهانی با آمبودزمان کانادا صحبت و گفت‌وگو کردیم و از آنها خواستیم براساس تعهدشان که در بحث پذیرش آمبودزمان دارند نسبت به باز گرداندن خاوری اقدام لازم را انجام دهند.» 

رئیس پلیس بین‌الملل ناجا در خصوص پیگیری پرونده خاوری از طریق اینترپل هم گفته بود: دستگیری خاوری مستلزم تأیید حکم بازداشت وی توسط دستگاه قضایی این کشور است و ما مشخصات مقام قضایی رسیدگی‌کننده به پرونده خاوری را در اختیار مراجع قضایی کشور قرار داده‌ایم و این پرونده از طریق دستگاه قضایی، پلیس و سیستم دیپلماسی در حال پیگیری است. مقام‌های اتاوای کانادا اعلام کردند محل وی شناسایی و پرونده او به دستگاه قضایی کانادا ارسال شده است. 

حالا انگار اخبار ضدو نقیضی از ماجرای فساد سه‌هزار میلیاردی منتشر می‌شود. ‌مه آفريد امير خسروی، متهم رديف اول پرونده فساد مالی سه هزار ميلياردی در اولين جلسه رسيدگی به اتهاماتش اعتراف كرد كه سه ميليون و ۱۰۹ هزار دلار به خاوری رشوه داده است. مه آفرید امیر خسروی که در اعترافات خود به ارتباط با خاوری اشاره کرده، اعدام شد و سه نفر دیگر در این پرونده در بررسی اولیه حکم اعدام برایشان صادر شد. از سویی اینترپل و پلیس ایران پیگیر ماجرا هستند و تاکنون به نظر می‌رسد به‌جایی نرسیدند، از سوی دیگر بعد از 1300 روز که از گریختن خاوری می‌گذرد، مصطفی پورمحمدی که اکنون در قامت وزیر دادگستری، پیگیر این پرونده شده، می‌گوید:من به بازگشت خاوری خوشبین نیستم.

«ماجرای این پرونده با این میزان از پیچیدگی به کجا خواهد رسید؟» سوالی که بسیاری اکنون در پی پاسخ آن هستند.

عرفان مردانی

بلیط هواپیمادیدگاه ها

پوریا_2: 1394/2/1614:00:57،
282
34
خورد و برد یه لیوان آب هم روش

نفهم پشت کوهی..: 1394/2/1615:07:53،
304
51
ریگی رو تو هواپیما گرفتن

این یارو رو که خبرنگار صدا و سیما رفت از خونش تو کانادا فیلم برداری هم کرد رو نمیتونن بگیرن ..؟؟؟!!!

شک نکنین یه عده هستن که نمیخوان دستگیر شه
لاسار: 1394/2/1615:23:31،
139
40
راست میگه
چی شد که بقیه اومدن و خوردن در رفتند
اینهم همونطوری شد!!!!!
کیان: 1394/2/1616:02:59،
206
48
یعنی کشته مرده پاکدامنی دولت نهمم.وای برما که سرنوشت خودمون رو دست چه دولتی داده بودیم.
افسوسسسسس
تازه دوباره هم میخوان برگردن.بوی پول به مشامشون رسیده
شهاب: 1394/2/1616:07:12،
206
45
فک کنم خود خاوری اومده تو سایت ایرانجیب داره ب همه نظرات منفی میده!!!!!! خخخخخخخخخ
م: 1394/2/1616:11:39،
114
42
حالا حقوق بازنشستگی را توقیف کنید تا پول بانک برگردد !!!!!!!!!!!!! شاید هم این پولها را زده پای حساب حقوق بازنشستگی خود !!!!!!!!! البته در دولت بگم بگم امثال خاوری و زنجانی و معاون اول و وزیر مدرک قلابی کم نبود .
فريد: 1394/2/1618:34:00،
51
28
به قول قدیمیا اگر رای چوپان باشه از شاخ نر بز هم شیر میگیره اینها اگه رایشون باشه براشون مثل ابخوردنه
کوکی(تویوتا): 1394/2/1708:16:13،
61
49

تا وقتی که مسولین محترم با تابعیت دوگانه در راس امور باشن هر لحظه امکان همچین اتفاقی هست.آقای خاوری ایرانی نبود.یه ایرانی-کانادایی بود.

به نظر من ایشون درست ترین کار رو انجام دادن.کار ایشون باعث شد که یکم چشم ها باز بشه که بالا داره چه اتفاقاتی میفته.
حميد: 1394/2/1614:01:32،
237
38
احسنت بر پاكترين دولت ايران
سروش 444 در جریان باش: 1394/2/1617:00:10،
38
45
سروش 444

الماس (همان کالیفرنیم است) گفت 4 فروردین 94 را جشن می گیریم چون مذاکرات شکست می خورد.. متاسفانه یا خوشبختانه این برگزاری را فراموش کردی آقای سروش. و الماس در زمین سکه 960 هزاری گفت بالاترین قیمت بین 16 فروردین تا 16 اردیبهشت 94 خواهد بود که داریم می بینیم قیمت را که الان 940 هزار تومان است.

زرنگار عزیزمان هم انتظار رسیدن قیمت طلا به 1400 دلار و 1500 دلار را داشت و گفت میل به افزایش طلا بیشتر است و الان می بینیم که طلا در این چند هفته میل بیشتر به صعود نداشت. ا

اما اسفندقه گفت که ایمان کامل بیاورید که قیمت طلا در سال 2014 به 800 دلار می رسد و قیمت سکه به 600 هزار تومان. همین اسفندقه مقالات دیگران از جمله مقاله دکتر مهدی عسلی کپی پیست کرد و به نام خودش منتشر کرد.


پس سروش جان انصاف داشته باشیم و بی وجدانی نکنیم. تبلیغات دروغ کردن از طریق کامنت، کاری انسانی نیست.
امير: 1394/2/1614:06:14،
46
194
خاورى حتما دستگير ميشه
حسین : 1394/2/1614:13:48،
160
34
پشت گوشتو دیدی خاوریرم دیدی
خوش بین: 1394/2/1614:19:47،
97
21
بزک نمیر بهار میاد!!!
آرمین: 1394/2/1614:14:43،
318
28
اگر خاوری بیاد پای صدها مسئول مملکتی هم میکشونه وسط !
اگر خاوری الان نیست یعنی همه میخوان که نباشه
اگر یک مسئول درستکار داشته باشیم روی برگردوندنش تاکید میکنه
اما هیچکس حرفی نمیزنه و خوب شاید این به نفع خودشونه
خاوری نمیاد . هیچوقت . و شاید یه روزی یه جایی بگن در فلان جا کشته شده
میثم: 1394/2/1614:32:46،
136
36
100 درصد موافقم
ددد: 1394/2/1614:42:31،
125
32
آفرین.واقعا درسته
بهنام: 1394/2/1615:45:11،
128
31
آقا مگه قرار نشد کشش ندیم؟!!
ramin : 1394/2/1616:02:32،
137
42
اگه بیاد هم فوقش 200 هزار تومن جریمش میکنن دیگه .زیاد کشش ندین ای مسايل و ازدواج کنید و بچه دار شین
S&G: 1394/2/1616:11:43،
82
35
ایران جیب نظر من رو تائید نکرد...حقیقت همینیه که آقا آرمین گفتن...نظر من هم شبیه همین بود اما شدیدتر...
يكي: 1394/2/1614:23:33،
109
37
من نمودونم چجوري مي شه ريگي رو كه بسيار زرنگ تر و خطرناك تر از اين آقا بوده رو مي تونند بدون هماهنگي با اينترپل و با به فرود وادار كردن يك هواپيماي خارجي دستگير كنند ولي ايشون را توانايي ندارند .
بهنام: 1394/2/1615:46:32،
85
36
هواپیمای خارجی و نشوندن کدوم آقا؟!!!
ریگی رو معامله کردند ریگی رو گرفتند سارا خانوم ر( گروگان آمریکایی ) رو فرستادن رفت.
esmail: 1394/2/1614:39:23،
63
35
حالا بگین کی بود کی بود من نبودم ....ای ژرتغال فروشا
احمد: 1394/2/1616:08:37،
36
28
ژرتقال؟!!!!
آراز: 1394/2/1614:58:38،
94
19
یادم میاید وقتی حسینی وزیر اقتصاد وقت را در مجلس استیضاح کرده بودند حسینی اونقدر التماس میکرد به نماینده ها که دوباره بهش رای اعتماد بدن.

خدایا این پستهای مدیریتی چیست که در ایران همه برای رسیدن به ان حاضرند از خیلی از چیزاشون هم بگذرن و حتی شایدهم در بعضی مواقع به خواسته های نامعقول هم تن دردهند ولی در دیگر کشورها مقامات در مقابل کوچکترین خطای زیر مجموعه شون صدبار عذر میخوان و از پست نخست وزیری هم استعفا میدن.

شاید در ایران همه دنبال اجر معنوی اند چه کسی میداند؟
نیما: 1394/2/1615:14:34،
41
45
یه جوری میگی یادم میاد هرکی ندونه فکر میکنه شمام اون روز جزو نمایندگان مجلس بودی
آسید جواد: 1394/2/1615:47:48،
36
29
عزیز جان یه مسئول خارجی که اجر معنوی نداره برای همینه که زود استعفا میدن آخه به امید کدوم اجر معنوی وایسن کار کنن؟!
آراز: 1394/2/1616:32:36،
58
31
اقا نیما اگه بیاد داشته باشید تلوزیون قسمتهای بیشتر و خصوصا التماسهای وزیر رو نشون داد
وحید: 1394/2/1615:13:54،
62
55
دم خاوری گرم توی این کشور هر کی مدیر میشه فقط به فکر خودشه مردم یعنی کشک من یا شما هم بودیم اینکار را میکردیم
شمه: 1394/2/1617:13:46،
55
61
نوش جوووووووونش , گوشت شد به تنش شد.
فواد: 1394/2/1617:16:15،
46
46
نوش جونش بخور محمود رضا جون بخوووووووور حال کن . همینی که هست . شما هم بلدین بزنین ببرین .
یاهو: 1394/2/1617:17:25،
69
31
خاوری و بابک زنجانی و ......خدمت بزرگی کردند و آن اشکار کردن سیستمی که غیر قابل اصلاح است .
رضا: 1394/2/1617:55:20،
56
53
پولی که خاوری برد را پدیده شاندیز و ... انعام و عیدی کارمنداش میدادن
حمید: 1394/2/1617:56:43،
56
20
اوایل سال 1357 که امد سر کار وتو بانک استخدام شد چیزی نداشت نه ملکی نه بولی وخاوری بود ولی 1387 شده بود یک سوبر میلییاردر و باختری شده بود بنابر این باید میرفت کا نا دا حالا ببینید کجای کار ایراد دارد که افراد از خاوری میشن باختری
مسعود: 1394/2/1619:07:20،
60
38
چیزی نشد که آمد. چیزی هم نشد که رفت. کش ندین موضوع رو اینقدر
فرهنگ اسفرورینی: 1394/2/1619:53:27،
55
37
ازماست که ازماست.8فروردین بوددرشهراسفرورین گردبادمهیبی رخ دادوخسارت میلیاردی برجاگذاشتوبعدازیک هفته ریس حلال احمرکشورآمدب شهرمان.مردم گله مندبودنندچراهیچ کمکی نشد.ریس هلال احمرخودش گفت خودم که امضازدم 80تن فقط موادغذایی فرستادم براتان.این درحالی بودحتی یک کیلو موادغذای بشهرمااصلانیامده بودکه خودریس هم هیرت زده شد.میخوام بدانم چکارکردعواملش را.
خاوری و دوستان: 1394/2/1620:03:08،
44
26
دیگران کاشتتند و ما خوردیم/ دوباره بقیه میکارنند و مامیخوریم
داوود: 1394/2/1620:12:23،
42
38
من به یک بانک کانادایی 2000 دلار بدهکار بودم ندادم وکیل تو ایران رو فرستادن سروقتم که البته منم وکیل گرفتم حل شد اینو گفتم بدونید گرفتن خاوری 3 دقیقه کار داره،پسرش اردوان خاوری چند تا بیزنس و رستوران و کلاب داره تورنتو راحت میره و میاد
m: 1394/2/1621:59:17،
60
25
خاورى مرتکب جرم شده وباىد مجازات شود شکى نىست ولى چرا مسولىن بانک صادرات که اقدام به صدور اعتبارات اسنادى ريالي تا كنون كسي به پرونده اينها رسيدگى نکرده
کشاورز بیسواد: 1394/2/1701:03:19،
52
38
کاشکی وقتی بیدار شدیم تو حساب هر ایرانی یک میلیارد تومن دولت واریز میکرد و فکر میکرد اینا را هم امثال خاوری بردند ....
علی: 1394/2/1706:35:23،
39
37
خیلی جالبه تومتن نوشتن دولت نمیخواست این موضوع به طور جدی اعلام بشه تا شوک بزرگ به کشور وارد نشه بابا باید اینجوری مینوشتی دولت نمیخواست علنی بشه تا خاوری رو فراری بدن بعدش بگن کی بود کی بود خاوری بود یعنی آبروی دین و مذهب رو بردین خوب عربستان هی..... میذاره حقتونه
ریشی: 1394/2/1707:42:55،
49
21
خدایی چه ریشی هم تو عکسهاش میذاره
کاشف: 1394/2/1709:25:22،
45
35
آوردن خاوری سر کار در 22 فروردین 88! شما هم مثل من فکر می کنید؟! سال 88!
مستر مندل : 1394/2/1712:03:43،
47
39
کانادا بهیچ وجه شهروند خودش به کشوری که حکم اعدام اجرا میکند تحویل نخواهد داد .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما