کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

وقت خرید سهام رسیده است

کدخبر:۱۱۵۴۱دوشنبه، ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۳:۳۰۱۸۹۹ بازدید

مدیرعامل بورس تهران با اشاره به کاهش قیمت ها و افزایش سود، مقطع کنونی را زمان مناسبی برای خرید سهام دانست.

در برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دو سیما، حسن قالیباف اصل، بازار سرمایه را آینه تمام نمای اقتصاد دانست و گفت: بازار سرمایه به همه عوامل در اقتصاد کلان عکس العمل نشان می دهد و با ورود اخبار مثبت ، بازر بورس مثبت و با اخبار منفی، منفی می شود.

وی افزود: از طرف دیگر ما در دوره گذار هستیم و خبرهای سیاسی بین الملل، خبرهای مهمی هستند به گونه ای که در محدوده زمانی توافق لوزان و پس از آن بورس مثبت بود ولی پس از آن به علت مجموعه ای از خرید و فروش ها، ‌دوباره برگشتی را شاهد بودیم.

قالیباف اصل با بیان این که شدت عکس العمل بازار سرمایه هماهنگ با اهمیت اخبار سیاسی مثبت یا منفی نیست گفت: این عکس العمل می تواند زیادتر یا کمتر باشد.
وی افزود: این نوسانات در همه بازارها مشاهده می شود و حتی بازار ما با محدودیتی که دارد نوسانات آن در مقایسه با بازارهای دیگر کمتر است.

مدیرعامل بورس تهران گفت: در اتفاقی که در روسیه درباره واحد پول آنها رخ داد، در یک روز بورس آنها 13 درصد افت کرد در حالی که آن موقع با بررسی هایانجام شده، بورس تهران در یک سال 11 درصد افت کرده بود.

وی با تاکید بر این که باید روی خبرها و اثرگذاری آنها تحلیل داشت افزود: فضای اقتصادی ما اقتصاد شفافی نیست.

مهدی طحانی، فعال بازار بورس هم در ادامه این برنامه گفت: بورس ما نیازی به ضربه گیر ندارد بلکه معلول شرایط اقتصادی ماست، ما تقاضایی که از دستگاه نظارت که شامل شرکت و سازمان بورس می شود، داریم درباره بر نظارت و شفافیت شرکت ها کار کنند.

وی با اشاره به نظارت بر نظام های معاملاتی و گزارش هایی که ناشران بورسی می دهند افزود: ابهامات زیادی در صورت های مالیاتی آنها وجود دارد یا شرکت ها با شرایطی در بورس پذیرفته شده اند که الان مشخص نیست این شرایط باقی باشد و صورت های مالی شرکت های ما شفاف نیست.قالیباف اصل، بورس را نهاد اجرایی و سازمان بورس را نهاد نظارتی دانست و گفت: اینکه سرمایه گذار انتظار داشته باشد که بورس یا سازمان بورس نقش ضربه گیر را داشته باشند، شامل وظایف آنها نمی شود.

وی افزود: بخش عمده نبود شفافیت از بخش واقعی اقتصاد و خارج از بازار سرمایه که به داخل آن پمپ می شود از جمله بحث هایی است که درباره پالایشگاه ها یا پتروشیمی ها مطرح می شود.

مدیرعامل بورس تهران تصریح کرد: سرمایه گذار به مقررات بلند مدت نیاز دارد ،مجلس هم در قانون فضای کسب و کار مصوبه ای گذراند که به موجب آن به مدت ده سال تکلیف خوراک پتروشیمی ها روشن شود ولی با گذشت چند ماه هنوز آیین نامه آن در دولت تهیه نشده است.

وی افزود:‌وزارت نفت باید تکلیف پتروشیمی را به صورت بلند مدت مشخص کند

در ادامه محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مجلس و عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار گفت: به دلیل نظارت هایی که بر شرکت ها در بورس انجام می شود، اطلاعاتی که ارائه می شود قابل قبول است ولی ابهام در این موضوع است که مانند پالایشگاه ها وقتی که کیفی سازی دچار مشکل می شود، امکان تصمیم گیری برای صورت های مالی جهت تصمیم گیری در مورد آینده دچار چالش اساسی می شود.

وی افزود:‌بخش هایی زیادی به دلیل نبود تصمیم گیری در زمان مقتضی به روش منطقی در حوزه بازار سرمایه صورت می گیرد و حتی ابهاماتی که در تصمیمات کلان بخش هایی مثل وزارت نفت و امثال اینها به دلیل وجود آن دارای چالش اساسی است بنابر این در مورد اطلاعات موجود همه تلاش ارکان بازار در این است که اطلاعات موجود را اطلاع رسانی کند.

پورابراهیمی گفت: ما در مجلس قانون بودجه سالانه را به بلند مدت تبدیل کردیم و مجلس وظیفه خود را انجام داده است، آن بخشی که مربوط به وزارت نفت می شود،‌خود آنها باید پاسخگو باشند.

مهدی طحانی گفت: الان رویه به این صورت است که گزارشها به سازمان بورس می رود، آنجا 3 تا 4 روز و بلکه بیشتر باقی می ماند.

وی افزود:‌ما بحثی که با بورس داشتیم این بود که این اطلاعات به شکل روزنامه ای منتشر شود یعنی نظارت بر آنها پس از انتشار صورت بگیرد، این توقف اطلاعات به وی‍ژه در شرایط رکود می تواند شائبه هایی را ایجاد کند.

قالیباف اصل با تایید این موضوع گفت: تا الان به این شکل بوده ولی جمع بندی این است که اطلاعات حداکثر به صورت مستقیم به دست سرمایه گذار برسد و بعد از آن نظارت لازم است.

وی موضوع صندوق توسعه را دخالت یا نظارت ندانست و افزود: با فرسایش شدن کاهش بازار، سال گذشته با کمک وزیر اقتصاد مجموعه ای از نهادهای حقوقی بزرگ جمع شدند و از آنها خواسته شد که به صندوق توسعه کمک مالی کنند که حدود 700 تا 800 میلیارد تومان پول جمع شد.قالیباف اصل با بیان این که واکنش بازار در اوایل به این صندوق مثبت بود گفت: در دورانی که در بازار بحرانی ایجاد می شود،‌اینها وارد می شوند ولی من فکر می کنم مقداری از این ابزار زیاد استفاده شد البته مدتی است که منابع مالی آن تمام شده و کنار رفته است.

پورابراهیمی واکنش بازار به اخبار خوب یا بد را بیش از حد لزوم و فراواکنشی دانست و گفت: به محض این که خبر خوبی از بازار سرمایه می رسد، از حوزه مذاکرات هسته ای می رسد،‌ بازار سرمایه بیش از حدی که باید نشان می دهد و برای خبر بد هم همین گونه است.

وی افزود: بازار سرمایه از اقتصاد ما نشات می گیرد لذا وقتی که نرخ رشد ما منفی است و با بعدا به سه درصد می رسد ما نباید انتظار داشته باشیم که ما در این بازار شاهد بازده 40 یا 50 درصدی ایجاد باشیم اما متاسفانه بورس ما به دلیل همان فراواکنشی عمل کردن،‌فراتر از آن چیزی که در حوزه های سیاسی باید اثر بگیرد اثرات خود را می گذارد.
پورابراهیمی تصریح کرد: به نظر می رسد رویکردی که در بازار وجود دارد از واقعیت های حوزه بحث هسته ای به مراتب فراتر است چرا که حدود 70 تا 80 درصد مسائل بازار سرمایه مرتبط با مسائل داخلی کشور است.قالیباف اصل با مهم دانستن نرخ سود برای صنعت گفت: اگر نرخ سود برای صنعت مثبت باشد قطعا در بازار سرمایه هم اثر مثبت نشان می دهد ولی مهم تر از نرخ سود بحث نظارت است.

وی افزود: الان نرخ سود 27 یا 28 درصد نیست در حالی که در بازار پول نرخ شکنی اتفاق می افتد، یعنی نرخی که رسما اعلام شده، انجام نمی شود و تحلیل بازار است که با این کاهش نرخ سود هم پولی به دستش نمی رسد.طحانی هم بازار سرمایه را با همه کمی و کاستی ها، شفاف ترین بازار کشور دانست و گفت: ما چشم انداز خوبی از مسائل سیاسی داریم، قیمت سهام 40 تا 50 درصد کاهش پیدا کرده و الان وقت خرید سهام است.

این فعال بازار بورس افزود: البته آنهایی که تازه وارد هستند و امکانات کار را ندارند از ظرفیت صندوق های سرمایه گذاری، از مشاوران سرمایه گذاری و شرکت های سبد گردان استفاده کنند چرا که نهادهای مالی برای پوشش دادن ریسک سرمایه گذارها در فضای هیجانی که وجود دارد، ایجاد شده اند ولی خوب به آْنها پرداخته نشده است و خوب به جامعه معرفی نشده اند.قالیباف اصل هم وضعیت بازار را برای سرمایه گذاری مثبت دانست و گفت: مردم ما بازار سرمایه را به عنوان واقعیتی اقتصادی پذیرفته اند و ما باید به آنها خوش آمد بگوییم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حامد: 1394/2/1408:20:10،
80
31
باشه بهش میگم بیاد بخره !
اشکان: 1394/2/1408:44:50،
73
27
منم بهش گفتم گفت دیگه بمیرم هم نمیام بخرم.
شهروند: 1394/2/1409:05:59،
57
28
شاید برای بیش از بار سوم است که چنین خبری از زبان رپیس بورس یا وزیر اقتصاد شنیده می شود. تشویق می کنند مردم هجوم بیاورند سهام بخرند چون قیمت پائین است. با این کار می خواهند تقاضا را بالا ببرند بلکه بورسشون رو جمع و جور کنند. شما مشاور این مردم باشید والا مردم زندگیشون رو از دست می دهند. بیچاره قبلی هایی که به مشاوره شما گوش دادند و الان کلی از مالشون رو باختند . . . . .
شادی: 1394/2/1409:50:29،
41
24
حامد از طرف منم بهش بگو .....
رضـا: 1394/2/1418:19:21،
37
29
فعلا با این وضعیت بورس که تو کانال نزولی هست اعتماد و انگیزه برای خرید سهام کم و کمتر میشه
جالبه مسئولان دقیقا ایم مواقع برای رونق بخشی به این قبیل بازارها عنوان میکن فرصت خوبی برای خرید هست و در واقع از کیسه خلیفه میبخشن و یه عده ی دیگه رو به چاه میندازن
ولی بهتره مسئولان اینم بدونن دیگه تموم شد اون دوران که شما میگفتید و بقیه اطاعت میکردن !
ممد: 1394/2/1408:22:41،
59
32
سلام. قمار همیشه قمار است.
محسن: 1394/2/1408:22:46،
40
28
اينكه آقاي قاليباف ميگن به خاطر برخي خريد و فروش ها منفي شد يعني چي... 0 يعني عده اي نشستن با پول مردم بازي ميكنن
ولي به گفته مسئولين بورس تو بلند مدت مثلا دو يا سه سال سود منطقي
10 درصد را بورس به مردم ميده!!!!
حمید: 1394/2/1408:39:52،
49
27
این مسئولان هستند که با دستکاری بازار ادرس غلط به مردم میدهند وگرنه سهامدار میداند کی بخرد کی بفروشد یادمان نرفته که چگونه سال 92 مردم را با تبلیغات فراوان به بورس کشاندند و با کاهش سرمایه انها دمار از روزگار ملت در اوردند.
دادا: 1394/2/1408:45:52،
50
25
آخيييييييييييييي باشه الان ميايم ميخريم فقط لرزون حساب كن مشتري شيم
محمد: 1394/2/1408:55:56،
52
28
تمومش کنید میدونید چند هزار نفر تو این بورس سرمایشونو از دست دادن و بدبخت شدن به خاطر همین حرفای اساتید بورس
اشکان: 1394/2/1409:05:16،
41
28
معلومه خوب با همچین مدیران سرخوشی اوضاع بورس اینطوری شده و امیدی به آینده شم نیست....تو رو خدا جملات مدیر بورس رو :
با ورود اخبار مثبت ، بازر بورس مثبت و با اخبار منفی، منفی می شود.
مردم ما بازار سرمایه را به عنوان واقعیتی اقتصادی پذیرفته اند.و ما باید به آنها خوش آمد بگوییم.
شابو: 1394/2/1409:29:36،
40
26
نمیدونم چرا اینا نمیان ب زور پول مردم بگیرن این چ کاری روک باشین ی کم
دلال: 1394/2/1409:49:39،
34
36
ببینید الان با منت ارتون میخرم و یه ماه بعد با دوبرابر فیمت و با کمال سخاوت بهتون میفروشم
خودم: 1394/2/1410:19:13،
38
25
دیگه چی بخواییم از خدا ، ببین چقدر بفکر ما هستنکه میخوان سود بکنیم ، خدا جون متشکریم بابت چنین مسئولین دلسوز
پ: 1394/2/1410:56:42،
33
27
دیگه کسی گول حرفهاتونو نمیخوره...یه بار اومدم تو بورس واسه هفت پشتم بسته...خدا ازتون نگذره..
نخرید به فنا میرید: 1394/2/1411:27:27،
26
26
اگر عقل داشت میگفت تو بورس سرمایه گذاری نکنید
اونوقت همه سرمایه گذاری میکردن

اونم به هدفه شومش میرسید

از این نظرم بیچاره آدمه ساده ای به نظر میرسه خخخخ
لولو: 1394/2/1414:01:25،
29
27
هروقت به۳۰هزار رسید میام میسونم.
تقی: 1394/2/1415:13:00،
31
27
25000 تا خرید میزنم مردونه
ملون: 1394/2/1420:03:38،
27
23
بشتابید این تتمه پولتون را هم بدین بره
غفلت موجب پشیمانی است.
پولتونو.ندید : 1394/2/1423:57:16،
22
20
بیچارگی دوست دارید برید این سمت پول اضافه داریدم نخرید سهمای چرتو رو سر پولتون بازی میکنن با.ورشکستگی باید خدافظی کنید با سهام

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار