کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سپرده‌های خارج شده از بانک‌، قرار است راهی کدام بازار شوند‌؟

کدخبر:۱۱۴۹۸شنبه، ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۹:۴۵۵۳۷۵ بازدید

انتظار می‌رود با تعدیل واقعی نرخ سود بانکی بازار پول و سرمایه در حالت تعادل قرار گیرد و آینده‌ خوشی در انتظار بازار سرمایه خواهد بود.
در حال حاضر تمام بازار‌هاي سرمايه درگير دو بحث مهم، توافق نهایی مذاکرات در تیر ماه سال جاری، و عملی شدن کاهش نرخ سود بانکي به 20 در صد هستند و مردم نگران اثرگذاري اين دو مؤلفه بر بازار‌هاي اقتصادي کشور ازجمله بازار مسکن‌ هستند.
 
متأسفانه تحليل‌هاي نادرست و پيش بيني‌هاي غير کارشناسانه بعضي دست اندرکاران نيز نگراني‌ها را مضاعف کرده‌است‌. مردم نگران اين هستند که براثر توافقات هسته‌اي و کاهش نرخ سود بانکي‌، نقدينگي‌ها از بازار‌هايي مانند سکه‌، ارز و… به سمت بازار مسکن سرازير شده و آن را ملتهب کند‌.در مورد تأثير اوليه اين دو موضوع بسياري از کارشناسان معتقدند که بازار‌هاي سرمايه از توافقات نهایی سود نسبي خواهند برد‌. در کنار اين اتفاق پيش بيني مي‌شود عملی شدن کاهش نرخ سود بانکي که در پایان هفته جاری به تصویب رسید مقدار زيادي از سپرده‌ها را از بانک‌ها خارج کند و سپرده‌هاي خارج شده بايد مکاني ديگر را براي خود انتخاب کنند که بازار‌هاي موازي با توجه به عدم اعتماد و تغيير نگرش مردم آن چنان جذاب نخواهد بود‌. سؤالي که مطرح مي‌شود اين است که سپرده‌هايی که از بانک خارج می‌شوند در کدام مسیر قرار می‌گیرند؟
 
در دوره‌هاي پيش به دليل ضعف مديريت بازار پول‌، همزمان با کاهش نرخ سود بانکي اين بازار‌هاي دلالي بودند که نقدينگي جامعه را جذب مي‌کردند‌، درحالي که تکرار اين وضعيت مي‌تواند براي اقتصادي که قيمت نفت آن چند برابر کاهش يافته‌، خطرناک باشد‌. 
 

تاثیر نرخ سود در رشد صنعت
 
نرخ سود بانکي بايد با نرخ سود صنعت تطبيق داشته باشد‌، زماني که نرخ سود بانکي بالاتر از نرخ سود صنعت است‌، سرمايه‌گذاران رغبت کافي براي سرمايه‌گذاري در صنعت نداشته‌اند زيرا با کمترين زحمت به سود‌هاي خوبي مي‌رسيدند‌.با توجه به شرايط جديد لازم است در زمينه صنعت برنامه‌ريزي دقيقي انجام گيرد زيرا پس از توافقات هسته‌اي بازار‌هاي جديدي به روي ايران باز مي‌شود و ما بايد از هم اکنون شرايط را براي حضور در اين بازار‌ها و نيز زمينه حضور سرمايه‌گذاران خارجي را در ايران فراهم کنيم‌.در حال حاضر يکي از معضلات بخش صنعت کشور بهره و نرخ سود و تسهيلات بانکي است که اين معضل بايد با توجه به شرايط پيش رو هرچه سريع‌تر از ميان برداشته شود‌، و روند کاهش نرخ سود بانکي در راستاي بالا بردن توان رقابتي صنعت ايران به خصوص پس از لغو تحريم‌ها ادامه يابد و اين بخش بتواند محل جذابي براي سرمايه‌گذاران باشد‌.
 

عدم ثبات در بازار ارز و طلا بازار
 
هرقدر ميزان سود در بازار سرمايه کاهش پيدا کند سرمايه به سمت بازار‌هاي ديگر با جاذبه بيشتر حرکت خواهد کرد‌،سياست گذاري بايد به گونه‌اي باشد که سرمايه در بانک‌ها ماندگار شود تا در اختيار امور مولد و رشد دهنده اقتصاد قرار گيرد‌.بازار طلا و ارز بازار باثباتي نيست‌، پيش بيني مي‌شود خروج سرمايه‌هاي بي‌هدف از بانک‌ها در کوتاه مدت قيمت ارز و سکه را (‌به دليل افزايش حجم تقاضا‌) افزايش دهد اما رفته رفته با گذشت زمان اين بازار‌ها نيز به قيمت گذشته بازگردد و شاهد ثبات نسبي در بازار سکه و ارز باشيم‌.
 
 
بازار سهام در انتظار اجرایی شدن کاهش نرخ سود بانکي
 
در حالی که رئيس سازمان بورس هم در ابتداي سال جديد در اولين اظهارنظرهايش بازار سهام را در انتظار کاهش نرخ سود بانکي دانست.
 
به گفته فطانت‌، شوک بزرگ بازار سرمايه که هنوز بر اين بازار سايه افکنده‌است‌، اجرایی شدن کاهش نرخ سود بانکي است که بايد تمام فعالان بازار سرمايه تلاش کنند اين موضوع نيز با توجه به کاهش نرخ تورم برطرف شود‌. رقابت ناسالم مؤسسات غيرمجاز بانکي در رابطه با نرخ سود باعث ورشکستگي بانک‌ها مي‌شود‌، بنابراين بايد تلاش جدي در خصوص رفع اين مشکل صورت گيرد‌.در حال حاضر فعالان بازار سرمايه اميد زيادي به اين بازار دارند و سرمايه‌هاي کلاني وارد بورس اوراق بهادار شده‌است فعالان بازار سرمايه عنوان مي‌کنند که انتظار داريم دولت با تعديل واقعی نرخ سود بانکي باعث شود تا بازار پول و سرمايه در حالت تعادل قرار گيرند‌.
 
اگرچه نرخ بالاي سود سپرده‌ها‌، باعث تجميع بخشي از سپرده‌هاي مردم در بانک‌ها شده‌است اما با توجه به بالا بودن نرخ بهره تسهيلات‌، سرمايه‌گذاران چون قادر به بازپرداخت بهره تسهيلات نيستند‌، کمتر به سمت سرمايه‌گذاري‌هاي کلان حرکت مي‌کنند و همين موضوع به کاهش سرمايه‌گذاري منجر شده‌است‌.همزمان با افزايش هزينه‌هاي توليد‌، گزارش‌هاي بسياري منتشر شد که نشان مي‌داد واحد‌هاي توليدي با مشکل کمبود نقدينگي مواجه‌اند‌. بالا بودن نرخ بهره و رسيدن آن به 27 درصد و بالاي آن هم عاملي بود که توان توليدکنندگان براي دريافت تسهيلات از بانک‌ها را کاهش مي‌داد‌. در اين شرايط واحد‌هاي توليدي به خصوص واحد‌هاي کوچک يا تعطيل شدند و همه نيرو‌هاي خود را اخراج کردند يا به تعديل نيرو روي آوردند و با نيمي از ظرفيت خود ادامه حيات دادند‌.
 
با کاهش نرخ بهره‌، سرمايه‌گذاران تمايل بيشتري به دريافت وام و سرمايه‌گذاري‌هاي کلان پيدا مي‌کنند و همين سبب مي‌شود ظرفيت‌هاي تازه و فرصت‌هاي شغلي تازه‌اي ايجاد شود که در نهايت مشاغل جديدي را ايجاد کند‌.تأثير نرخ سود بر اشتغال در حالي عملياتي مي‌شود که اين سرمايه‌ها و تسهيلات به سمت بخش توليد هدايت شود‌. با نرخ بالاي فعلي تسهيلات که گاه تا 30 درصد هم مي‌رسد‌، قوانين کار که همگي عليه توليد است و نيز افزايش ماليات‌، امکان و تمايل سرمايه‌گذاري بسيار کم است و مشکل رکود تورمي همچنان لاينحل باقي مي‌ماند‌.
 
براي جلوگيري از بروز چنين مشکلي دولت بايد سعي کند تسهيلات را به سمت بخش خصوصي هدايت کند‌، چون تا زماني که تسهيلات به بخش خصوصي داده نشود و دولتي‌ها تسهيلات را در اختيار بگيرند خطر بروز تورم مجدد اقتصاد را تهديد مي‌کند‌.
بلیط هواپیمادیدگاه ها

سلام: 1394/2/1207:27:01،
70
48
پنج شنبه یه موسسه اعتباری بودم گفت متاسفانه دارن وادرمون میکنن همه سود هارو بیاریم پایین ... منم گفتم میخوام پولمو بگیرم گفت تیکه تیکه ظرف چند ماه بهت میدیم یکجا نمیتونیم... یعنی پولا کجا رفته ؟؟؟
رضا: 1394/2/1211:25:33،
70
44
موسسات سود بیشتر می دهند اما به ربسک و اعصاب خوردیش نمی ارزه.
حسینقلیخان: 1394/2/1212:24:55،
64
30
اصلا همچین چیزی نیست شایعه نکن به گوش کسی نمیرود .
اولا انها که سپرده یکساله تا پنج ساله کردند که طبق منوال قبلی سود خود را دریافت میکنند .
انهائی هم که سود روزانه میگیرند چون هر لحطه میخواهند به پولشان دسترسی داشته باشند باید به سود کم قانع شوند کاری نمیتوانند بکنند مگر اینکه پولها را در خانه انبار کنند یا ارز و طلا بخرند که انهم در زمان احتیاج سریعا نقد نمیشود .
پس در هر صورت تغییر انچنانی حادث نمیشود مضاف به اینکه 5 روزی بیش نیست حکم میر نوروزی . خخخخخخ
مهدي: 1394/2/1212:31:08،
34
37
كس از موسسه ثا...... خبري داره؟؟؟؟؟؟؟
محمد: 1394/2/1212:57:01،
40
26
معلوم نمیتونه یکجا بده ... صبر میکنه تا یکی پول گنده واریز کنه اونوقت بهت میده ... پولهایی که واریز میشه آنی میره یه جای محکم که خودشون میدون و هی مشتری رو میپیچونن...
خريدار: 1394/2/1213:00:48،
47
67
دوستان با +ي - شما سرمايه به جاي دلخواه شما نميره با توجه به كاهش ساخت وساز دو سال گذشته در مسكن و اينكه زودترين سرمايه گذاري در اين بخش حداقل يك ونيم سال زمان لازم داره كه بدست مصرف كننده برسه ميدونم الان وقت هجوم نقدينگي به مسكن چون هيچ جايي مثل ملك امن نيست حالا بعضي ها يا اندازه سرمايه گذاري در ملك پول ندارن دليل نميشه كه باعقلمونو بديم دستشون من پولمو از بانك اينده و موسسه نور اخر فروردين بيرون كشيدم و با توجه به ركود يه خونه خوب زير قيمت از يك سازنده پول لازم خريدم ديروز ازبنگاهي كه معامله رو انجام داده بود تماس گرفتن كه برم متري ٥٦٠ هزار تومان سود بگيرم ملك و واگذار كنم حدود هشت ونيم برابر سود بانك ها حالا انتخاب با شماست اگه كسي مالك پول لازم سراغ داره بگه چون من خريدارم
داود: 1394/2/1213:25:26،
40
23
خونه خریدی؟ مبارکت باشه.چرا تبلیغ میکنی.
به همین خیال باشین: 1394/2/1213:27:02،
47
31
راهی بازار جیب بساز بندازان کله گنده و نمایندگان محترم بساز بنداز مجلس و..... که قانون وضع میکنن تا به شکم خودشون صابون بزنن

اگه سود بانک 10 درصد هم بشه پول خون دل خوردمو تو حلقوم سرطان شده شما نمیریزم

همون خونه والدین زندگی مجردی تا ابد داشتن بهتره
محمد: 1394/2/1215:18:07،
36
24
سلام دوستان گل ,در حال حاضر قوامین با ۲۲درصد سود روز شمار و کارت شتاب بینظیره برید سریع حساب باز کنید روزهای اخرشه
مجتبی: 1394/2/1208:16:21،
68
91
همه سرمایه ها میرن به سمت زمین و مسکن چون چیزی هست که نمی تونن از خارج وارد کنند
رضا: 1394/2/1211:29:16،
87
52
عزیز دلال
مسکن تا حداقل سال 1396 مرده دلیلش هم:
نبود پول دست مشتریان + گرانی بودن مسکن هست
علی: 1394/2/1216:00:59،
49
46
منم موافقم احتمالا سرمایه ها سمت خرید زمین کشیده می شه
حمید: 1394/2/1312:27:21،
31
15
برادر من اکثر آتلیه ها دارن یکی یکی تغییر شغل میدن!!!!!!!!!!!!!!!!!

این یعنی کاهش ازدواج!!!!!

آمار ازدواج سال 91 یک میلیون و دویست هزار ازدواج بود
اما آمار سال 93 رسید به 870هزار
حالا کافیست فقط با همین آمار و خانه های ساخته شده مسکن مهر و پروانه های صادر شده فراوان 2/3 سال قبل و ....
خواهید دید که مسکن به قول ما دیگه برای سوداگری فیلمش تموم شده!!!!!!
من: 1394/2/1208:17:50،
98
48
هیچ جا نمیرن

بانک ها از یک روش هنوز هم سود 22 درصد میدن

از این شعارها نترسید
ایرانی بدون مسکن: 1394/2/1208:46:02،
61
63
بخش اعظمی از رکود فعلی در بازاز مربوط به سود بالای بانکی هست....دولت با یه شیب ملایم سودها رو قراره کاهش بده...و از طرفی 120 شغل با بخش مسکن مرتبط هست..پس به نفع همه هست که این پول ها به سمت مسکن برود..در ضمن تعداد پروانه های صادر شده بخش مسکن 60درصد کاهش پیدا کرده و این یعنی ما باز هم داریم عقب می افتیم..این خیلی خطرناکه...
سلام: 1394/2/1211:26:21،
31
34
آفرین...
جمشید: 1394/2/1212:47:15،
34
24
پروانه های ساخت صادر شده به 45.5 نسبت به سال قبل رسیده است
احسان: 1394/2/1209:03:28،
107
54
با کاهش ۲ درصدی سود بانکی مردم ترجیح میدن پولشون همون بانک بمونه. ایرانجیب هم فقط جو میده که بازار مسکن از راکدی در بیاد.
حسینقلیخان: 1394/2/1212:32:46،
60
28
سود بانکی 2 درصد هم بشه مسکن راکد است چرا چون اولا پولهای سپرده بانکی برای همان بساز و بفروشها و اجاره نشینها است . دوما" کسانی که به مسکن احتیاج دارند پولی ندارند که مسکن بخرند و گر نه در این چند سال حلزونها هم فهمیدند که نباید پول را به ریال نگه داشت چون هر ساله نصف ارزش خود را از دست میدهد .
متاسفانه در این جامعه دو قطبی کسانی که پول دارند مسکن . خودرو . ارز . طلا و .... هم دارند و کسانی هم که چول ندارند محتاج نان شب هستند . پس نتیجه رکود کماکان ادامه خواهد داشت تا زمانی که عدالت اقتصادی در جامعه ممکن شود .
جمشید: 1394/2/1212:48:44،
56
20
مکانیزم بازار با جو دادن ایران جیب تعیین نمیشه
یارانه بگیر: 1394/2/1209:06:13،
86
25
هیشکی پولشو از بانک خارج نمیکنه تازه یه سری میرن وارد میکنن تا هنوز فرصت هست برا گرفتن سود بالاتر وبانک مرکزیم همینو میخواد : تحریک مردم برای سپرده گذاری بیشتر وگرنه از یه ماه قبل رسانه ای نمیکرد این قضیه رو و بدون سرو صدا اینکارو میکرد
حسینقلیخان: 1394/2/1212:41:13،
50
27
به نکته ریزی توجه کردی . من بنوعی با موسسات در ارتباطم (برادرم کارمند یکی از موسسات است )باور کنید این چند روزه نمیتوانند سرشان را بخارانند از بس که سپرده های یکساله باز کردند . البته بانکهای دولتی مقدار متنابهی سرمایه از دست دادند و بانک کشاورزی مجبور به باز کردن نوعی سپرده ویيه 22 درصدی شده .
جواب: 1394/2/1209:06:24،
55
71
مسكن
بابک : 1394/2/1209:15:32،
57
33
با توجه به شرایط مملکت بهترین جا فعلاً برای پولهای اضافی باز بانکها هستن.
اولاً هیچ جای دیگری سود تضمینی ندارد
ثانیاً در هیچ بازار دیگری نمی شود مثل بانک سرمایه رو به وجه نقد تبدیل کرد.( مثلاً در مسکن برای تبدیل سرمایه به وجه نقد باید دنبال خریدار بود ولی در بانک در عرض نیم ساعت میشه سرمایه رو نقد کرد)
کامبیز: 1394/2/1209:37:49،
53
68
به نظرتون میره سمت مسکن یا نه؟
جمشید: 1394/2/1212:53:22،
43
26
در این مرحله به میزان کمی بر بازار مسکن تاثیر داره و به علت دیر بازده بودن مسکن با کاهش بیشتر سود تا انتهای سال 95 در دو یا سه مرحله در فواصل سه ماهه در بازار مسکن بدون رشد شدید رونق نسبی در خرید و فروش ایجاد می شود
لیکن عدم مدیریت صحیح امکان هجوم سرمایه به بازارهای طلا و دلار که بازگشت سرمایه سریعتری داردرا محتمل می سازد
من: 1394/2/1209:44:07،
59
35
سپرده ای خارج نشده ......
تقی بازاری: 1394/2/1209:45:02،
66
27
کاهش دو درصدی سودبانکهاتاثیرچندانی درهیچ بازاری ندارد وارزش آنهم نداردکه پول ازبانک خارج کنی
یا هو: 1394/2/1209:53:43،
38
23
مشکل سرمایه گذاری در بخش صنعت و تولید فقط نقدینگی نیست بلکه به عوامل زیادی مثل امنیت سرمایه گذاری و ثبات سیاسی و اقتصادی و حل موضوع تحریم و نقش دولت در صدور بخشنامه های متعدد و متناقض است که همه چیز را مختل می کند. بهمین جهت در ایران کم تر کسی جرات سرمایه گذاری دراز مدت را دارد چون همه چیز در حال تغییر است از قیمت ارز گرفته تا قوامین مالیاتی و گمرکی و.....!!
علی: 1394/2/1209:59:31،
63
31
با کاهش دو درصدی، نقدیتگی زیادی از بانکها خراج نخواهد شد.
حسن: 1394/2/1210:02:47،
41
24
ايراني فقط ميگن
سود افزايش و كاهش
ماشين كاهش و افزايش
طلا و دلار كاهش و افزايش
داره بازي در مياره خيلي مسخره اس چيه!!!!
مردم گناه دارن اي بابا
کیوان: 1394/2/1210:21:47،
53
32
به همین خیال باش حتی یک ریال از بانکها خارج نمیشه
بي نام ماشين شنتي: 1394/2/1210:22:30،
61
27
خيلي خنده داره - سود پول مردم رو كم ميكنند يعني ميدن به توليد كننده اون هم لگن توليد ميكنه ب چند برابر قيمت ميده ب مردم ( عجب عدالتي )
حسن: 1394/2/1210:28:57،
35
19
برای مملکتی که تولید سودی نداره و با مشکلات زیادی همراهه کاهش سود بانکی برابر است با فرار سرمایه های خرد و کلان از کشور و یا افتادن در مسیر ارز و سکه و دلالی و بعد از مدتی دوباره سود بانکی رو زیاد میکنند تا سرمایه های فراری و سرگردون رو بانک ها بتونن جذب کنن.
این چرخه باطل سالها در ایران تجربه شده ولی درس عبرت نمیگیرن و دوباره همون تجربیات اشتباه رو تکرار میکنن.
جمشید: 1394/2/1212:56:33،
33
27
سیاست اقتصادی این بار هدایت سرمایه به بورس مسکن و کمی به تولیدات صنعتی است
احسان: 1394/2/1210:31:28،
42
41
با سلام به نظرم سرمایه های خرد جذب بازار بورس وسرمایه های بزرگتر جذب بازار مسکن خواهند شد وبا توجه به مذاکرات هسته ای و چشم انداز توافق این سرمایه ها در بخش ارز و طلا نمی روند
رضا: 1394/2/1211:31:45،
53
38
عزیز دلال
مسکن تا حداقل سال 1396 مرده دلیلش هم:
نبود پول دست مشتریان و خریداران واقعی + گرانی بودن مسکن هست
حسینقلیخان: 1394/2/1212:36:04،
52
30
دوست عزیز سپرده گذار محتاط است و به حداقل سودها راضی .
ممکن نیست هیچ سپرده گذاری بسوی بازار ارز و طلا و مسکن و بورس برود .
ادامه رکود: 1394/2/1210:37:30،
69
34
بیخود جو الکی ندید . مسکن حداقل تا پایان امسال در رکود خواهد ماند، در ضمن برای سال های آتی نیز خبری از سونامی قیمت نیست بلکه حداکثر به اندازه نرخ تورم. فاصله ی در آمدی مردم با خرید حتی یک ملک 50 متری در تهران بسیار زیاد است. دقت کنید حرف از درآمد عامه ی مردم است نه یک فوتبالیست لیگ برتر
hadi: 1394/2/1210:44:55،
52
27
بیخودی جوسازی نکنید کسی پولشو از بانک درنمیاره هیچ بازاری هم تا آخرسال راه نمی افته.
سعید: 1394/2/1210:50:40،
62
23
کجا نرخ سود کاهش پیدا کرده همین الان بانک گشاورزی تابلو زده روز شمار 22 درصد از طریق صندوق سرمایه گذاریش.
راه در رو بسیار هست.
در این وضعیت جامعه بهترین جا بانک ها هستند.
یاسر: 1394/2/1212:24:09،
27
29
صندوق که پول نقد نیست باید 5 روز صبر کنی پولت نقد شود.
امید: 1394/2/1211:40:06،
36
32
دوست خوبم میشه بفرمایید کدوم موسسه گفت پولتونو تیکه تیکه میدن؟
یاسر: 1394/2/1213:05:17،
34
33
ثامن الحجج
محمد: 1394/2/1213:30:25،
25
35
موسسه ثا.....مجبور به كاهش نرخ سود شده؟؟؟؟؟؟؟و چند وقته سپرده را ميده؟؟؟؟؟؟ دوستان اطلاع رساني كنند.
فرهاد : 1394/2/1222:52:16،
37
26
این یه شایعست فقط همینو میتونم بگم خودم نه ولی برادرم در این موسسه حساب داره و پنج شنبه 400 میلیون از حسابش برداشت کرد برای کارش و چک روز دادن و یکجا هم دادن . من نمیدونم این عده چی گیرشون میاد که انقدر شایعه درست میکنن
Huuummm: 1394/2/1212:24:14،
33
24
حركت سرمايه بطرف شركتهاى توليدى و از اونجا مستقيما بطرف چين جهت توليد و نصب مارك و برند ايرانى و سپس بطرف ايران و فروش و.بقيه قضايا.....
دیاموند: 1394/2/1212:27:48،
34
34
به تدریج پولها از بانک ها در میاد چون با افزایش قیمت اندکی در بازارهای موازی پولها به یکباره خارج می شوند.سیاست دولت خارج شدن تدریجی پول و جلوگیری از شوک قیمتی هست
حمید: 1394/2/1212:34:51،
47
26
مسکن برای کی میخوای بسازی کسی نمونده همه روستاهاا وشهر های کوچک خالی شدن امدن کلان شهرها الان باید به فکر تامین اب کلان شهرها بشی از خرداد جیره بندی اب و قطعی اب حتمیه
امیر: 1394/2/1214:55:20،
44
26
دوستان گرامی
بازار مسکن الان بشدت دچار رکود است . خودم الان سه ماه است میخواهم خانه ام را بفروشم ولی در عرض 3 ماه فقط دوتا مشتری اومده ! ساکن منطقه 2 هستم اینقدر بساز و بفروش ها خانه ساخته اند که اصلا مشتری نیست !اما موضوعی هم که وجود داره این است که قیمت های الان قیمت کف است .یعنی برای سازنده کمتر از این این فروختن ضرر خواهد بود
یاسر: 1394/2/1221:42:45،
27
50
موسسه ثامن احجج به خاطر عدم رعایت سود بانکی تحت پیگرد قوه ضایی قراد دارد. احتمالا شعب ان تا 15 اردیبهشت بسته شوند. هشدار واقعی است.
نیما: 1394/2/1222:46:23،
40
28
به به اقا یاسر شایعه ساز
احمد: 1394/2/1223:03:06،
41
18
وای وای وای خیلی ترسیدم از هشدارت اقا یاسر!!!! این موسسه خودش به چند جا وصله کسی نمیتونه جلوشو بگیره
من: 1394/2/1302:25:28،
30
20
بعد اونوقت بقیه موسسات که سود بالاتر از حجج میدادن تحت حمایتن؟
یه چیزی می گیاااااا
بستن شعب؟ موسسه میزان که حتی 6 ماهه موجودی نداره 30٪ حساب ملتو تصفیه کنه همچنان بازه :))) چه دروغیه که می گی
بگو مشکل داره بگو احتمال برخورد هست .... ولی اخه بستن! یعنی حتی الفبای اقتصاد ایران و بانکداریم نمی دونی
علی رضا: 1394/2/1222:53:44،
41
20
لطفا بیخودی شایعه درست نکینین چون کسی به این شایعات پوچ توجه نمیکنه
یاسر: 1394/2/1223:28:13،
25
26
باور نمیکنید فردا بروید پول بالای پننجاه میلیون را بخواهید. اگه داد من حرفام را پس میگیرم.
سعید: 1394/2/1300:59:24،
32
20
دوست عزیز من پنج شنبه 240 میلیون تومن برای خرید ماشین چک روز گرفتم نمیدونم چی بهت میرسه این شایعاتو درست میکنی
حامد: 1394/2/1301:03:42،
30
25
ببخشید ولی این حرفت دروغه اقا یاسر خودم 20 میلیون بیشتر ندارم اما 3 روزه پیش دیدم کسی 800 میلیون چک روز گرفت میتونی خودت بری یکی از 500 شعبه این موسسه ببینی که هیچ مشکلی نداره
علی: 1394/2/1307:35:51،
33
27
با توجه به بالا رفتن اجاره مسکن . وبلا تکلیفی و سرگردان بودن در بازار اقتصادی .(ارز و طلاو بورس )که با نوسانهای تو خالی منتظر پر کردن جیب خودشون هستند بهترین جا برای سرمایه گزاری بدون ریسک مسکن
..........: 1394/2/1312:14:30،
37
24
مسکن گرون میشود و میمونید تو کف ک چرا .....

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار