کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دلالان تحریم به فکر شغل دیگری باشند

کدخبر:۱۱۴۵۷چهارشنبه، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۵:۲۳۲۸۸۱ بازدید

«دلالان تحریم به‌دنبال شغل جدید باشند»؛ جدیدترین توصیه حسن روحانی است به کسانی که پیش از این هم در مورد آنها صحبت ...

رئیس‌جمهوری روز گذشته در مراسم بیست‌وششمین جشنواره ملی «امتنان از جامعه کار و تولید»، با بیان اینکه دلالان تحریم از هم‌اکنون به فکر شغل دیگری باشند، گفت: «ما به ‌حول و قوه الهی با حمایت مقام‌معظم‌رهبری و با حمایت ملت ایران راه تعامل سازنده با جهان را ادامه خواهیم داد».

رئیس‌جمهوری افزود: «کسی در دنیا نمی‌تواند فشار بر ایران و تحریم بر ایران را در ماه‌های آینده و سال‌های آینده ادامه دهد». «روحانی» با تأکید بر اینکه سازمان تحریم در حال فروریزی کامل است، گفت: «١+٥ به‌خوبی بداند دولت و ملت کنار هم هستند و پشتیبان هم هستند، مخصوصا در سال همدلی و در سال هم‌زبانی همه ما برای توسعه این کشور باید تلاش کنیم».

او با اشاره به اینکه «در مذاکرات هسته‌ای به‌دنبال دو مسئله هستیم»، گفت: «اول رفع اتهامات؛ ما می‌خواهیم به دنیا ثابت کنیم که بدخواهان ما به جهان دروغ گفتند. ایران به‌دنبال فناوری صلح‌آمیز بوده، نه به‌‌دنبال ساخت بمب مخرب ویرانگری که طبق فتوای مقام‌معظم‌رهبری آن بر ما حرام است و ممنوع است و ثانیا در این مذاکرات می‌خواهیم مشکلات و معضلاتی که بدخواهان پیش ‌پای ملت ما به‌وجود آوردند، آن مشکلات را برداریم». رئیس‌جمهوری افزود: «با توافق نهایی که اگر طرف ما اراده جدی داشته باشد، در ماه‌های پیش‌رو امکان‌پذیر است، شرایط تولید در ایران به‌مراتب بهتر خواهد شد».

هشدارهای پیشین

اما این اولین‌باری نبود که رئیس‌جمهوری در این مورد صحبت می‌کرد. او پیش از این هم سخنانی از جنس صحبت‌های دیروزش بیان کرده بود؛ صحبت‌هایی که در آن کدهایی وجود داشت از کسانی که علاقه‌ای به رفع تحریم ندارند. 

«روحانی» دی‌ماه ٩٢ - مدتی پس از توافق موقت ژنو- که براساس آن در قبال تعهدات ایران، برخی از تحریم‌ها بی‌اثر می‌شدند، گفته بود: «حرف زیاد دارم و خواهم گفت، ولی الان موقع آن نیست. من خواهم گفت یک عده نمی‌خواهند تحریم برداشته شود و به‌خاطر منافع شخصی خود مخالف این هستند که شرایط کشور با دنیا عادی شود. ما باید به فکر ملت باشیم و خودمان را برای ملت فدا کنیم».

اردیبهشت ١٣٩٣ هم «روحانی» در یک مصاحبه تلویزیونی سقلمه‌ای به منتقدان زد و گفته بود: «تحریم‌ها شفافیت در جامعه و اقتصاد را از بین می‌برد. مردم از رفع تحریم‌ها خوشحال می‌شوند؛ البته اقلیت ناچیزی هستند که از برداشتن تحریم‌ها عصبانی هستند چراکه لطمه می‌خورند، چون از این تحریم‌ها سوءاستفاده می‌کردند و برخی از تخریب‌هایی که علیه دولت صورت می‌گیرد نیز از این موضوع منشأ می‌گیرد».

او همچنین مدتی پس از تمدید توافق «ژنو» در سوم آذر ١٣٩٣، گفته بود: «به حول و قوه الهی این تحریم را از پیش پای مردم برمی‌داریم؛ البته ممکن است عده‌ای خوششان نیاید؛ تعداد کمی که از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند اما اکثریت قاطع مردم، فرهیختگان، جوانان، علما و دانشگاهیان و مقام‌معظم‌رهبری، دنبال این هستند که زنجیر غلط و ظالمانه تحریم گسسته و پاره شود و ان‌شاء‌الله این کار را خواهیم کرد». در آن زمان که منتقدان با توان هرچه تمام‌تر به روند مذاکرات می‌تاختند، کنایه‌ای هم به آن جریانات فکری زده بود: «یک سنگی را عده‌ای در چاه انداختند، بعد از ۱۲ سال ما داریم آن را در می‌آوریم، حالا برخی می‌گویند زود باشید و برخی دیگر هم می‌گویند آن را رها کنید اما ما با ابزار کافی و با صبر این سنگ بزرگ را از این چاه عمیق بیرون خواهیم آورد».

به غیر از «روحانی»، «محمدجواد ظریف»، وزیر خارجه هم که به‌ندرت پیش می‌آید در مورد مسائل داخلی صحبت کند، بهمن‌ماه سال گذشته از گروه‌های فشار به ستوه آمد و گفته بود که «متأسفانه برخی در داخل و خارج از کشور در زمره مخالفان پایان تحریم هستند و تداوم تحریم را در جهت منافع خود دنبال می‌کنند».اما شاید واضح‌تر از رئیس‌جمهوری، «یحیی آل‌اسحاق»، رئیس اتاق بازرگانی تهران در سال ١٣٩٣ بود که رقم سوءاستفاده را داده بود: «کاسبان تحریم، ٢٥ میلیارد دلار سود کردند». هرچند تا الان روحانی اشاره مستقیمی به این افراد و گروه‌ها نکرده اما سیگنال‌هایی که او در سخنانش ارسال می‌کند، نشان‌دهنده طیف این افراد هستند. تا جایی‌که او هفتم ‌دی‌ماه ١٣٩٢ در دستوری به «اسحاق جهانگیری»، معاون اول خود نوشت: «اقدامات لازم برای شناسایی و مجازات کسانی که با تبانی و سوءاستفاده از امتیازات خاص، زمینه ویژه‌خواری و درآمدهای غیرموجه را فراهم کرده‌اند در اولویت کار قرار گیرد. به‌ویژه ضروری است موارد سوءاستفاده از شرایط تحریم مورد رسیدگی قرار گیرد و برای حراست از حقوق مردم و بیت‌المال اقدام فوری صورت پذیرد و گزارش مربوطه ظرف یک‌ماه به اینجانب ارائه شود».

دیگر محورهای سخنان رئیس‌جمهوری 

باید اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت کند و روی پای خود بایستیم.

آن‌روزی که در این کشور بیکار و فقیر نباشد، آن‌روز، روزِ عزت ایران و عزت اسلام در ایران است و عزت ایران و عزت اسلام، با همبستگی، تلاش و کوشش کارآفرینان، کارگران و دولت امکان‌پذیر است. 

اکنون افتخار داریم که به دنیا بگوییم بعد از دو سال رشد منفی، اقتصاد ایران در سال ۹۳ دارای رشد مثبت شده است و این رشد ادامه می‌یابد. 

در طول ۲۰ ماه گذشته دولت تلاش کرده تا قدرت خرید مردم کاهش نیابد؛ بنابراین مهار تورم در دستور کار دولت بوده است. 

می‌خواهم تأکید کنم که نباید در این زمینه بین زنان و مردان تبعیض باشد و باید فرصت‌های شغلی برابر را به‌وجود بیاوریم. 


-------------------------------

-آذر منصوری: 
رفع تحریم در  راستای رفع فساد


دولت آقای روحانی از ابتدا در سیاست خارجی رویکرد گفت‌وگوی سازنده و تعامل را در پیش گرفته و تلاش کرده کشور را از شرایطی که با آن روبه‌روست خارج کند؛ اگرچه رویکرد سیاست خارجی ایشان در داخل با مقاومت‌هایی رو‌به‌رو بود. این مقاومت‌ها ریشه در مسائل متعددی داشت. تحریم‌هایی که در هشت سال گذشته و بعد از قطع‌نامه‌های متعدد علیه جمهوری اسلامی ایران صادر شد، یک فضای ابهام‌آلود را در عرصه اقتصادی کشور شکل داده بود. از سویی گفته می‌شود که درآمد هشت ساله دولت گذشته حاصل از فروش نفت در کل تاریخ اکتشاف نفت بی‌سابقه بوده و یکی از سؤال‌های اصلی همواره این بوده که درآمد ٨٠٠ میلیارد دلاری دولت گذشته از نفت چه شد و اثراتش را کجا باید دید؟ دولت روحانی وقتی سر کار آمد با حجمی از بدهی و فساد و رانت در لایه‌های پنهان و آشکار روبه‌رو شد. همین وضعیت نابسامان اقتصادی ابهام‌آلود باعث شکل‌گیری رانت‌های متعدد پیچیده شده و بیشترین مقاومت را در برابر دولت روحانی، هم در عرصه داخلی و هم خارجی موجب شده ‌است. اینکه هرروز پرونده جدیدی رو می‌شود و ابعاد بیشتر رانت‌های دولت گذشته آشکار می‌شود، مشخص‌کننده این است که بخشی از این فساد‌ها و رانت‌ها به‌نوعی در سایه تحریم‌ها شکل گرفته‌ است. اگر تأکید بر بهبود فضای اقتصادی کشور و رفع فساد سیستماتیک وجود دارد و اگر قرار بر مقابله و مبارزه با این نوع مفاسد باشد، بخشی از این مسیر را باید در سایه رفع تحریم و بازشدن گره سیاست خارجی پیمود. شاید به همین دلیل است که کارگزاران دولت که متولی وضعیت اقتصادی کشور هستند، روزبه‌روز به این ابعاد جدید و لایه‌های پنهان این رانت‌های ناشی از تحریم پی ‌می‌برند و بخشی را هرازگاهی در جایی مطرح می‌کنند و احتمالا بخشی را هم نمی‌توانند مطرح کنند. به‌همین‌دلیل من فکر می‌کنم که روحانی به‌درستی به این نکته اشاره کرده است که با برداشتن تحریم‌ها، به‌هرحال بساط خیلی از دلالان و رانت‌های اقتصادی که در دولت گذشته شکل گرفته بود برچیده خواهد شد. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

یارانه بگیر: 1394/2/907:25:42،
110
38
انشااله تحریمها برداشته خواهد شد البته با اجازه بزرگترها(چین و...)
Ahora: 1394/2/907:56:53،
76
58
مثلا تحريمها برداشته شه سودش به حال تو چيه!!!ساده ايا نفعش واسه بالابالاهاست نه ملت بدبخت.ساده ايا...
بی نام: 1394/2/909:01:55،
48
82
برنامه صد روزه دادی بدتر کردی گفتیم درست میشه ... گفتی داریم مذاکره میکنیم امریکایی ها اونجوری باهاتون رفتار کردن ... سرمایه های مردم بدبخت رو کشوندین سمت بورس گفتین تورم مهار شد ... بورس رو به حال خودش ول کردین بازهم وعده الکی دادین ... بازار رو بردین تو رکود تقریبا کامل میگین تورم ندارین .... نان شد 1200 تومان و.............
ریزززززززززبین: 1394/2/909:42:49،
87
23

سود برداشته شدن تحریمها چیه؟؟؟

آیا معجزه خواهد کرد؟؟؟؟؟!!

قطعاً معجزه نمیکنه... ولی در صورت رفع تحریم، چند مورد روشنه:

1- آجر شدن نون دلالان تحریم.... چون دیگه بهانه ای نیست که بخواد بابک-ز و مشابهانش 10هزار ملیارد تومن از پول جنابعالی رو بالا بکشه (بدون پاسخگویی به هیچ کسی !!!!!)

2- ورود جنس باکیفیت اروپایی بجای آشغالهای چینی (لعنت الله علیهم)

3- خارج شدن بازار از رکود... رونق نسبی صنعت ورشکسته فعلی

4- تثبیت نرخ ارز >>>>>> کاهش تورم

5- از همه مهمتر >>>>> کاهش تنش ها - کاهش دشمنی با دنیای متمدن....
...
... بازم بگم؟
بنگی: 1394/2/913:51:04،
29
25
این کامنتو اول صفحه میزارم که انقدر جرو بحث الکی نکنید ااا 2حالت داره .... دلالان تحریم میرند جای خودشونو به دلالان رفع تحریم میدهند یا شایدم دلالان تحریم و دلالان رفع تحریم در کناره هم به دلالی مشغول بشوند اا
باروک: 1394/2/920:08:31،
15
23
روزی این پرده فرو میافتد...
Armin: 1394/2/907:30:51،
44
27
يعني تا الان داشتين چيكارميكردين كه الان راه تعامل ودوستيو پيش گرفتين اصلا دست دوستيو پيش بگيرين نفعشو كي ميبره اين وسط فكركردين مردم!افسوس اين درام تاكي ميخاد ادامه پيدا كنه ومردم نظاره گر باشن حيف اون جوونايي كه خونشونو واسه كشوردادن، حيف اون خون جگرهايي كه اين مردم هنگام جنگ خوردن وحيف خيلي چيزاي ديگه. فقط حرف!!!واقعا كه........
حسین ۶۶: 1394/2/907:32:43،
36
29
" باید به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم " جیب مردم رو که با اقتصاد مقاوم خالی کردین. باز هم راضی نیستین؟
مهدی: 1394/2/907:55:08،
40
21
یکی از دلالهای بزرگ رییس بانک ... ، که تو جریان نوسانات دلار و سکه ، با گونی سکه میبردند داخل بانک و اون وقت اکثر رسانه ها تیتر زدند .
حامد: 1394/2/908:09:56،
36
42
فقط شعار...
اون بنده خدا یه حرف راست اگه زده بود این بود که تحریمها کاغذ پاره ای بیش نیست
سخنرانی دیروز نمایندگان محترم مجلسو گوش کردم به طور کامل از بهبود وضعیت ناامید شدم.
بولدوزر: 1394/2/908:31:26،
64
21
دلال تحريم بابك زنجاني بود كه تموم سرمايه مملكت تو ٤٠ سال دستش بودو رفت . دلال تحريم كسايي هستند كه خروار خروار ماشين چيني به اين مملكت وارد ميكنند و سود هنگفتي به جيب ميزنند . دلال تحريم بانك ها هستند كه تو تورم ٤٠ درصد ، سود بانكي رو براي بعضي ها كه بتونند وام هزار ميلياردي بگيرند كم كنند .
محمد رضا: 1394/2/908:32:13،
25
22
يعنى بيان تو كاراى ديگه اى كه بهشون پيشنهاد ميشه
محمد: 1394/2/908:35:11،
29
25
آقا با دم شير بازي نكن .... كل مملكت دست همين دلال و خانوادش ميچرخه مثلا برن بقالي وا كنن ؟ دنبال چه شغلي باشن تو اين اوضاع بي كاري؟
درد مردم: 1394/2/908:48:25،
46
23
امام حسین گفت تیکه تیکم کنید اما درست فکر کنید.....بابا تو را به اون خدا ریاست و مدیریت رو به سخنرانی و شعار ختم نکنید...مگه کاری داری..اصلا منم از فردا میشم مسی..همه موافقن؟؟ این که دردی از مردم حل نمیشه..یکی از تحریم کنندگان بزرگ ایران خود دولت است..بعد شعار میدین..مگه دولت ماشین های خارجی رو با تعرفه بالا بر مردم تحریم نکرده؟؟؟؟ که مردم کشور عزیزمان باید با ماشین های بی کیفیت داخلی سرو کله بزنن...این نمونه بارز تحریم دولت بر مردم....مگر دولت ارز رو تحریم نکرده...مگر دولت دسترسی به دارو رو برای مردم تنگ نکرده..مگر دولت و و و و و .....ما وقتی از درون و ساختار ریشه ای مشکل داریم دنبال مشکل با دیگرانیم...بر بساط نکته دانان خودفروشی شرط نیست...یا سخن دانسته گو ای مرد عاقل یا خموش!!
درد مردم: 1394/2/908:48:41،
28
23
امام حسین گفت تیکه تیکم کنید اما درست فکر کنید.....بابا تو را به اون خدا ریاست و مدیریت رو به سخنرانی و شعار ختم نکنید...مگه کاری داری..اصلا منم از فردا میشم مسی..همه موافقن؟؟ این که دردی از مردم حل نمیشه..یکی از تحریم کنندگان بزرگ ایران خود دولت است..بعد شعار میدین..مگه دولت ماشین های خارجی رو با تعرفه بالا بر مردم تحریم نکرده؟؟؟؟ که مردم کشور عزیزمان باید با ماشین های بی کیفیت داخلی سرو کله بزنن...این نمونه بارز تحریم دولت بر مردم....مگر دولت ارز رو تحریم نکرده...مگر دولت دسترسی به دارو رو برای مردم تنگ نکرده..مگر دولت و و و و و .....ما وقتی از درون و ساختار ریشه ای مشکل داریم دنبال مشکل با دیگرانیم...بر بساط نکته دانان خودفروشی شرط نیست...یا سخن دانسته گو ای مرد عاقل یا خموش!!
درد مردم: 1394/2/908:48:57،
29
25
امام حسین گفت تیکه تیکم کنید اما درست فکر کنید.....بابا تو را به اون خدا ریاست و مدیریت رو به سخنرانی و شعار ختم نکنید...مگه کاری داری..اصلا منم از فردا میشم مسی..همه موافقن؟؟ این که دردی از مردم حل نمیشه..یکی از تحریم کنندگان بزرگ ایران خود دولت است..بعد شعار میدین..مگه دولت ماشین های خارجی رو با تعرفه بالا بر مردم تحریم نکرده؟؟؟؟ که مردم کشور عزیزمان باید با ماشین های بی کیفیت داخلی سرو کله بزنن...این نمونه بارز تحریم دولت بر مردم....مگر دولت ارز رو تحریم نکرده...مگر دولت دسترسی به دارو رو برای مردم تنگ نکرده..مگر دولت و و و و و .....ما وقتی از درون و ساختار ریشه ای مشکل داریم دنبال مشکل با دیگرانیم...بر بساط نکته دانان خودفروشی شرط نیست...یا سخن دانسته گو ای مرد عاقل یا خموش!!
رحمان: 1394/2/909:22:08،
35
29
امام حسين كي گفته بود اين حرفو!!!پيشش بودي اينو گفت!ضمنا حق اين ملته هرچي بلاسرش بياد...ازماست كه بر ماست...
کورش: 1394/2/909:53:15،
27
22
معلومه لابی عاشقان تحریم خیلی قویه چقدر نظر دادین بالااز امام حسین هم که مایه گذاشتین خیلی باحالین
کیوان: 1394/2/910:00:41،
25
25
تحریمها برداشته نمیشن. اگه به فرض هم برداشته بشن مرحله ای برداشته میشن. مرحله ای برداشته بشن خیلی طول میکشه و تا اون زمان برادرمون حسین اوباما مرخص شده. بعد از اون هم هر پولی وارد مملکت بشه به جیب خواص میره نه عوام. مثلا هر هفته میشنویم چند تا لامبورگینی تو خیابونا چپ کردن. پس چه بهتر که تحریمها بیشتر بشه تا هم مردم به خودشون بیان و اینقدر ساده اندیش نباشن هم تکلیف بزودی روشن بشه.
نامدار: 1394/2/910:19:00،
30
22
بزارتحريمها باشه ماكه مشكلي نداريم همه چي آرومه ماچقدرخوشبختيم بزارهرچي بلا ميادسرملت بياد ديگه دلم واسه اين ملت نميسوزه حقشونه....
علی: 1394/2/910:28:30،
35
22
یکی از دلالها و کاسبان بزرگ تحریم همین سایپا و پارس خودرو هستند که پولهای کلان را از مردم بابت ثبت نام مگان در سال 1391 دریافت و تاکنون خودرو مردم را به بهانه تحریم تحویل نداده اند ، گفتنی است که موقع ثبت نام در سال 1391 ، تحریم بر جا بود و تحریم چیز جدیدی نبود ، ولی دلالها و کاسبان تحریم این حرفها سرشان نمیشه ، پول را خوردند و چون نظارتی از طرف ارگانها و سازمان بازرسی و ریاست جمهوری نیست ، صدایشان هم در نمیاید. نه شکایت ما به بازرسی نتیجه ای داد و نه این همه کامنتی که در ایران جیب مردم شکایت نوشته اند. کی بداد ما میرسه آقای رئیس جمهور و نهاد محترم ریاست جمهوری!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اس: 1394/2/910:40:47،
25
19
کف سوت هوراااااااااااااااااااا
miladdddd: 1394/2/910:53:06،
23
24
شما خودتون از اون دسته ادمهایی هستید ک باید ب فکر شغل دیگر باشید تا اینجا جیبامونو.زدید
حمید: 1394/2/911:25:55،
33
28
بجای نگرانی از شغل اینده دلالان که اینده میخوان چکار کنند شما بگو در این 2 سال چی کار مثبت در جهت رفاه وابادانی کشور کردی .چون ان دلا لان در این 37 سال انقدر سرمایه بدست اوردند که می توانند کل اتحادیه اروپا را یکجا بخرند
حمید: 1394/2/911:31:20،
40
22
اگر هم دراین 2 سال مقداری تعامل ما با دنیا بیشتر شده وملایم تر شده ایم این مربوط به این دولت وان دولت نیست بلکه فعلا سیاست کلی نظام براین استوار است و افراد اجرا کننده ان هستند
جواد: 1394/2/920:26:17،
28
25
بزرگترين دلال تحريم همونه كه هم بانك داره هم پول هم اسلحه ، مگه ميزارن بچه شديد ،ملت الكى خوش خوشى زده بود زير دلتون
احمد: 1394/2/922:39:43،
18
23
خداپشت وپناهت روحانی وهمه مسولین دلسوز.
سید محمد: 1394/2/923:55:35،
22
21
دلالان تحریم جای خودشونو به دلالان رابطه با آمریکا و اروپا میدن، البته به نظر من هر دو اینها یه گروهن که تغییر شغل میدن.
قربانی : 1394/2/1017:37:12،
26
22
ایران تبدیل به جنگل شده. هرکسی کار خودش رو میکنه تنها کسایی این وسط زنده خواهند ماند ک قدرت دارند.اون قدرت چیری نیست جز پول کثیف. بقیه هم قربانی. قبول ندارین؟؟ دارین ؟؟ فرقی نمیکنه تا پول نداری کامنت نویس سایت ایران جیب هستی.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما