کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

«حذف صفر پول» به کل از دستور کار بانک مرکزی خارج شد

کدخبر:۱۱۰۵۳شنبه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰:۳۴۳۱۷۱ بازدید

نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جلسه اخیر در کمیسیون اقتصادی، مسئولان بانک مرکزی عنوان کردند که با وجود تحولات اقتصادی کشور ...

نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جلسه اخیر در کمیسیون اقتصادی، مسئولان بانک مرکزی عنوان کردند که با وجود تحولات اقتصادی کشور در خصوص تورم، در حال حاضر مسئله حذف صفر پول از دستور کار آنها خارج شده است.

ابوذر ندیمی، در خصوص وضعیت و الزامات تعیین نرخ سود سپرده در سال 94، اظهار داشت: در خصوص مسئله سود بانکی چند نگاه وجود دارد؛ از یک جهت دولت و بانک باید هر دو طرف این مسئله، یعنی سپرده‌گذار و تسهیلات گیرنده را در نظر داشته باشند. اگر صرفا به نفع تسهیلات گیرنده عمل کنند، آن گاه شرایط برای سپرده‌گذاران دشوار و حجم سپرده‌گذاری کمتر می‌شود و از آن سو اگر سود بالا به سپرده‌گذار داده شود، تسهیلات‌گیرنده به مشکل بر می‌خورد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه در اینجا دولت باید ورود کرده و شرایط را مدیریت کند، گفت: شرایط باید به گونه‌ای باشد تا سپرده‌گذار در حد تورم واقعی بتواند ارزش پول خود را حفظ کند. بنابراین باید هر عدد واقعی و حقیقی و نه تصنعی و دست ساخته، طبق آمار و ارقام قابل دفاع، معیار سود سپرده‌ها قرار گرفته و براساس آن سود بانکی تعیین شود.

وی تصریح کرد: در خصوص تسهیلات‌گیرندگان هم دو نکته را باید مورد توجه قرار داد؛ اولین مورد، مسئله تسهیلات‌ گیرندگان در خصوص زمینه‌های فعالیتی خودشان است که دولت در این رابطه مسئولیتی ندارد، اما در اموری که دولت به لحاظ ارز بری، حفظ اشتغال، تنظیم بازار و مسائلی از این دست که به وضعیت کلی اقتصاد کشور ارتباط دارد، باید ورود کرده و هزینه آن را تامین کند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بنابراین دولت باید برای آن دسته از فعالیت‌هایی که به حفظ تولید، اشتغال، کاهش واردات، کاهش ارزبری و مانند آن منتهی می‌شود، چاره و تدبیری موثر بیاندیشد. البته این مسئله که باید پول را به تسهیلات‌گیرنده بدهد یا به محصول و یا به مشتری و یا اینکه این وجوه را در اختیار مصارف داخلی قرار دهد یا صادرات، مسئله پیچیده و حساسی است که باید مدیریت شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت در خصوص مسائلی که با این پرداخت‌ها دارد، می‌تواند پرداختی‌هایی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم، در قالب مواد و مصارفی که بر عهده خودش است، تعریف داشته باشد. به تعبیر دیگر دولت برای اینکه تولید، توجیه‌پذیر باشد و مصرف‌کنندگان دچار افزایش قیمت محصولات نشده و کالا در خارج از کشور به علت افزایش نرخ مورد استقبال قرار نگیرد، باید تدبیری مناسب را بیاندیشد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به این معنی که تولید، مصرف و صادرات را مدیریت کرده تا در آینده مجبور نشود این پول را به تولید کننده‌ای دهد که بعدا بخواهد علاوه بر آن مجددا قیمت محصولات خود را افزایش دهد. البته این مدیریت باید به صورت جامع باشد که باعث اتلاف منابع نشده و سرمایه ملی به جیب اشخاص خاص ریخته نشود.

وی در ادامه افزود: بنابراین در خصوص نرخ سود می‌توان به منطقی کردن آن نسبت به تورم اقدام کرد و هم می‌توان به نحوی در خصوص حمایت از تسهیلات گیرنده و تولیدکننده، از مصرف‌کنندگان حمایت کرد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین درخصوص آخرین وضعیت دستورکار حذف صفر از پول، گفت: در خصوص مسئله حذف صفر از پول، مسئولین بانک مرکزی طی نشستی که روز سه‌شنبه با کمیسیون اقتصادی مجلس داشتند، عنوان کردند که با وجود تحولات اقتصاد کشور در خصوص تورم، در حال حاضر مسئله حذف صفر پول از دستور کار آنها خارج شده است.ندیمی در پایان با اشاره به اینکه این تصمیم بانک مرکزی قابل دفاع است، خاطرنشان کرد: چراکه یکی از دلایل حذف صفر، مدیریت مسئله تورم است و اگر روند کاهشی تورم ادامه پیدا کند، دیگر نیازی به حذف صفر از پول‌ها نداریم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مانی: 1394/1/2211:02:21،
73
46
نه تو رو خدا اینو هم انجام میدادید! درست مثل سری جدید پاسپورتها! یادمه آقای روحانی قرار بود ظرف 100 روز ارزش پاسپورت و پول ملی رو برگردونه! البته منظورشون چاپ اسکناس و پاسپورت جدید بوده !!!
حسین بلاغ: 1394/1/2211:16:21،
75
39
گذاشتن ده بیست تا صفر بشه یهو بردارن :D
کوکی(تویوتا): 1394/1/2211:29:04،
61
41

ولی خوب بودا.جدی میگم.چون مثلا فکر کن 3 تا صفر برمیداشتن اون وقت میگفتن اون آقاهه 3 میلیارد تومن پول رو گذاشت تو جیبش.بعدش از پنجره پشتی توالتشون رفتن کانادا
فرهاد: 1394/1/2214:06:41،
39
36
اگر 50 تا صفرش رو هم بردارید,ارزشش بالا نمیره...چون موتورش سوخته و حرکت بکن نیست
اریا مهر: 1394/1/2211:02:43،
58
35
اضافه صفر به پول در دستور کار قرار گرفت
حامد: 1394/1/2212:43:13،
61
30
بچه ها من 1000000 ریال حقوق میگیرم
ببین چه قدر صفر داره نشون بچه ام که میدم میگه بابا تو چقدر پول داری !!!!
بهزاد: 1394/1/2214:16:18،
48
28
آقا حامد خدا برات حفظش کنه و سایه خودتم همیشه بالاسرش باشه ، خیلی بانمک گفتی :-)
ایرانی اصیل: 1394/1/2212:56:13،
35
24
دوستان قبلا گفتم بازم یاداوری میکنم تمام اقتصاددانها میدانند تغییر تعداد صفرهاهیچگونه تاثیری درتورم نداره والا تمام کشورها براحتی مشکل تورمشون را حل میکردندفقط در شرایط فعلی هزینه های صدهامیلیاردتومانی ناشی از تغییر اسکناس وسکه تحمیل دولت وملت میشود دوما اگرسود سپرده وبهره وامها متناسب با تورم واقعی نباشه(یعنی کمتر باشه)سپرده گذارجهت حفظ ارزش پول خود آن رابه بخشهای دیگرمثل ارزومسکن منتقل میکنه که مشکلات دیگری ایجاد میکنه ووامهای کم بهره هم ایجاد نوعی رانت میکنه که خودتون میدانید نصیب یک عده خاصی میشه جهت ختم کلام هم ایکاش دولت سکه های پانصد تومانی وکمتررا که ارزش فلز آن کمتر از ارزش اسمی آن باشد ضرب ووارد جریان کند (بیان علت موضوع را خیلی طولانی میکند)
کوکی(تویوتا): 1394/1/2223:07:06،
41
24

دوست عزیز وضعیت از اون چیزی که فکر میکنی بدتره.
میدونی دقیقا مشکل کجاست؟؟؟؟؟؟؟
توزیع پول زمان آقای احمدی نژاد(همه چیز دان بزرگ) به طور وحشتناکی به هم خورد.یه عده سوپر پولدار شدن و یه عده سوپر فقیر.دولت واسه پولایی که از کفش رفته نمیتونه پولدار ها رو جمع کنه و بگه پول ها رو پس بدید.واسه همین با گرون کردن روزانه انواع تولیدات و خدمات داره پول رفته رو پس میگیره.اونی که پولداره که خب هیچی.ولی اونی که متوسط و ضعیفه روز به روز داره خرد تر میشه
محمد رضا: 1394/1/2213:53:41،
40
35
سود بانکی را 30 درصد و حذف یارانه جهت کمک به وام گیرندگان و بدین ترتیب جمع نقدینگی و کنترل تورم
اميرحسين: 1394/1/2215:35:54،
40
35
انگار الكيه
هر كشوري بخواد صفر برداره كه بانك جهاني اجازه نميده

اينجوري باشه همه كشورها پولشون كه بي ارزش ميشه صفراشو برميدارن ميشه پرقدرت ترين پول دنيا ... هه هه هه

بايد اول تورم رو تو اون كشور كم كنيد تا بانك جهاني اجازه بده
ممد: 1394/1/2217:34:40،
30
31
حالا تکلیف اختلاس کننده بعدی اگه بخواد رکورد بزنه چی میشه .حساب کنید بیش از 100 هزار میلیارد تومان با حذف 3صفر چند میشه . بنده خدا گناه داره . باید همگی بهش ئکمک کنیم بنده خدا را........
حسین: 1394/1/2218:51:47،
35
29
حذف چهار صفر ازپول ملي يعني واقعی شدن ارزش پول ما همانطور که در معاملات روزمره از ارقام سه تومان بجاي سی هزار ریال وغیره استفاده میشود براي آسان نمودن وکم کردن حجم اسکناس وازنظررواني ارزش دادن به پول ملي برداشتن چهار صفر و تغییر واحد پولي ازريال به پارس ميتواند اثربخش باشد
حسین: 1394/1/2223:49:01،
36
28
بهتر است فقط یک صفر برداشته شود و اسم پول ایران هم به تومن عوض شود ' پول جدید با یک صفر کمتر و با همان رنگ و سایز قبلی چاپ شود ' پول قدیم هم در بازار بماند تا کهنه شده و به تدریج خارج شود ' اسکناس سبز یک هزار تومنی هست ' چه چهار تا و چه سه تا صفر داشته باشد ' هر بچه و یا آدم بیسواد یک اسکناس سبز رو ۱۰۰۰ تومن میدوند ' لااقل تو حساب و کتاب و کارت کشیدن و چک نوشتن کلی راحت میشیم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار